Plein 1945: aanbesteding voor winkelbouw verwacht Castricums raad bijeen in openbare en gesloten zitting Gemeentebestuur laat zich niet uit over grensgeschil met Beverwijk Havenberichten Vrijwat critiek op het college hypotheek voor gemeente-ambtenaren Op 5 augustus opening van sportpark 13 Rooswijk I-dames voor belangrijke wedstrijden „Watervliet" naar Oosthoek-series Om de provinciale damtitel RAAD HEEMSKERK Urgentieplan op stapel Meer richtsnoer dan voorganger Zomertoernooi van DCIJ Benoemingen huishoud school P. v. d. Berg damkampioen van de IJmond Beslissingsmatch van G. Postma met 4-2 in zijn voordeel Burgerlijke Stand van Beverwijk BEVERWIJK Parkiet en duikersbril broederlijk op het politiebureau Aardbeienseizoen loopt nu snel op zijn eind Agenda voor Beverwijk Openluchtfeest leed van het slechte weer Twee jaar geëist wegens zwendel met huurkoop VRIJDAG 20 JULI 1956 De Castricumse gemeenteraadsvergadering, die gisteravond werd gehouden werd beheerst door de „geheime vergadering", die na afloop van het openbare gedeelte werd gehouden. Een tiental onderwerpen werd namelijk, soms onder protest, goed gekeurd, doch niet dan nadat de voorzitter, burgemeester S m e e t s, had beloofd, dat een en ander in de besloten zitting nog even naar voren zou worden gebracht. Het geheel deed enigszins onwezenlijk aan. Overigens hield de raad zich twee uren lang bezig met de behandeling van een 25-tal agendapunten, in hoofdzaak betrek king hebbend op kredieten en aan- en ver koop van gemeentegronden, waarover dan ook de meeste woorden werden vuilge maakt. Zo had de heer J. J. Bolle (Cas tricums Belang) bezwaren tegen de ver koop van een stuk bij de Prins Hendrik straat aan de bouwondernemer Biesterbos, omdat volgens hem deze ondernemer nog ruimschoots grond voorhanden had, waar op hij kon bouwen en hij vroeg zich af, of het gemeentebestuur door deze onder nemer niet in een dwangpositie was ge plaatst. De voorzitter ontzenuwde deze bewering, door te zeggen, dat een dergelijke transactie de enige mogelijkheid tot het verkrijgen van huurwoningen was, omdat op deze grond dertig woningen zou den worden gebouwd en de gemeente er daarvan zestien zou kunnen toewijzen voor de verhuur. Het voorstel om grond aan de heer G. Schram te verkopen werd eveneens door de heer Bolle getorpe deerd, omdat de grond tussen de Overtoom en de Verlegde Overtoom nog bewoond werd door een paar zakenlieden, die door het bouwen van een nieuw pand zeer ge dupeerd waren, daar dit een sta-in-de-weg was, die de toegang tot bedoelde winkels zeer vernauwde. De voorzitter meen de, dat tijdens de tentoonstelling over de uitbreiding, die in 1946 was gehouden, toch voldoende gelegenheid was geweest, om te reclameren; de heer Bolle stelde hier echter tegenover, dat de thans gebouwde „schuur" niet in de betreffende maquette was opgenomen, zodat het een vertroebeld beeld was geweest. Zijn voorstel, om deze verkoop voorlopig aan te houden, werd door verscheidene raadsleden onder steund, zodat de huidige bewoners in de gelegenheid gesteld kunnen worden, zelf uit te zien naar andere en betere woon oorden, of hun pand in elk geval te ver beteren. Aldus werd besloten. Parkeerterrein met bushalte Een ander punt werd door mevrouw J acobs-Wentink (P.v.d.A.) aange sneden: het nieuwe parkeerterrein voor auto's bij het snijpunt van der Mijleweg- Van Oldenbarneveldtweg juichte zij van harte toe, echter vond zij de gedachte situatie zo gevaarlijk, dat zij verzocht om het rijwielpad, waarover de buspassagiers zouden moeten oversteken, achter het par keerterrein om te leggen. Zij kreeg op dit punt bijval van de heer Berlee (KVP), die de situatie eveneens zeer ge\ aarlijk vond. De voorzitter zei, dat het col lege geheel te goeder trouw was, want dat het was afgegaan op deskundige voorlich ting. Hij meende echter dit idee niet zon der meer van de hand te mogen wijzen en beloofde het met de dienst van Openbare Werken te zullen bespreken. Volle hypotheek voor gemeentepersoneel Alhoewel de heren Twisk en Kaan dorp (KVP) tegen het voorstel waren, dat beoogde het gemeentepersoneel 100% hypotheek ter beschikking te stellen voor de bouw of aankoop van een eigen wo ning, stemden zij toch maar voor. Hun mening was, dat het rijk met de toezeg ging van 90% reeds ver genoeg was ge- gegaan en dat de gemeente later wel eens met de financiële nadelige gevolgen zou kunnen blijven zitten. De voorzitter vond dit echter een „service aan de werk nemers" en was blij dit nu eens voor het gemeentepersoneel te kunnen doen, te meer, daar er vele particuliere bedrijven waren, die uit hun winsten eenzelfde ge baar maakten. Overigens bracht deze transactie alleen maar voordelen, zoals eigen bezit, binding met de gemeente en last bust not least ontheffing van de plicht om deze inwoners aan een huis te helpen. Cultuur en onderwijs De aangevraagde garantie van f 150 per voorstelling van het Nederlands Kamer koor in Castricum, onder auspiciën van de kunstkring „Elckerlyc", werd na een korte bespreking goedgekeurd. De heer Res (KVP) zou die f 150 liever als subsidie aan de plaatselijke verenigingen hebben gege ven, want door deze steun aan het Kamer koor zouden deze verenigingen zich terug gedrongen voelen. Naar de mening van de voorzitter zou juist het tegenovergestelde bereikt worden, namelijk dat de verenigin gen het Kamerkoor als voorbeeld zouden gaan nemen, hetgeen alleen maar het cul turele peil zou verhogen. Ook andere raadsleden konden dit wel billijken. Me vrouw Jacobs zou graag aan deze ga rantie de voorwaarde verbonden zien, dat de plaatskaarten voor deze concerten ook aan niet-leden verkocht zouden worden, hetgeen door de voorzitter werd toegezegd. Het schoolhoofd en vier onderwijzers van de centrale openbare school hadden om ontslag gevraagd en dit werd hun dan ook verleend. (In de besloten zitting zou hier nog het een en ander over gezegd worden). Enkele kredieten aan de R.-K. meisjes school „Maria Goretti" en de bijzondere kleuterscholen werden goedgekeurd. Te vens werd onder bijval het voorstel tot het toekennen van een bijdrage aan de ge meente Beverwijk in de kosten van de avondzorg aan oud-leerlingen van de school voor buitengewoon lager onderwijs goedgekeurd. Aan de tuinbouwstudieclub „Velsen en omstreken" zal een subsidie van f 25 wor den toegekend, waarvoor het bestuur een derde prijs kan aankopen ter gelegenheid van de in de maand september te organise ren tentoonstelling „IJmond-Flora II Vastgesteld werd een verordening tot de verplichte vacantiesluiting voor winkels, waar „uitsluitend of in hoofdzaak" krui denierswaren worden verkocht. De gecom bineerde melk-kruideniers-zaken vieler. weliswaar buiten deze regeling, maar de voorzitter nam aan, dat de zakenmensen zelf wel zo verstandig waren een gunstige regeling te treffen, zodat alle winkeliers een week sluiting hadden. Openbare en publieke aangelegenheden Omdat de gemeente Velsen in het ver- volg in de gemeente Heemskerk twee maai per week het huisvuil zal gaan ophalen, heeft de gemeente Heemskerk verzocht het lopende contract te verbreken, waarin werd overeengekomen, dat de gemeente Castricum eenmaal per week het vuil zou ophalen. De raad ging hiermee akkoord. Bij de begraafplaats „Onderlangs" zullen in het vervolg nieuwe regels voor de hef fing van begraafrechten van toepassing zijn, terwijl tevens een wijziging van de verordening op het beheer werd goedge keurd. Voor de verbetering van een aantal wegen werd een aanvullend krediet ver leend van f 137.900. De zuiveringsinstalla tie zal worden uitgebreid en een afvoer van rioolwater naar het Alkmaardermeer zal worden aangelegd. Bij dit besluit geldt de conditie, dat dit werk ondershands zal wor den aanbesteed door een aannemersbureau in Den Haag, doch wanneer de prijs het college van Burgemeester en Wethouders niet aanstaat, zal alsnog een openbare aan besteding worden gehouden. Bij de rondvraag kwam het huis van „de dominee" aan de Overtoom aan de orde, waarvan de heer Veldhuizen (C.B.) wel eens wilde weten, wat daarmee zou gaan gebeuren. De voorzitter deelde hierop mee, dat wanneer de financiën dit toelie ten, dit huis binnenkort gerestaureerd zou worden. De heer Bolle (C.B.) viel over een bedrag van f 3900 in de suppletoire be groting voor het opknappen van twee ka mers in het gemeentehuis. Volgens hem was hiervoor een bedrag genoemd van ca. f 1500 en dit verschil vond hij wel een beetje te bar. De voorzitter was het hier mee roerend eens, doch verontschuldigde dit bedrag, door te zeggen, dat men beter van te voren het kleine bedrag niet had kunnen noemen. Voor die f 3900 werden dan ook allerlei verbeteringen toegepast, die van te voren niet te voorzien waren geweest. Mevrouw Jacobs wenste een beetje meer verlichting op de Zeeweg en de heer Ber lee zou graag een telefooncel geplaatst zien in de afgelegen arbeidersbuurt Charlotte de Bourbonstraat en Louise de Coligny- straat. Alle verzoeken zouden in overwe ging worden genomen. Tot slot nodigde de burgemeester de raadsleden uit om zateradagavond 8 uur aanwezig te zijn bij de officiële in-gebruik- neming van de muziektent aan de Brink. Met de overwinningen van het eerste Rooswijk-softbaldameselftal op Sportclub Haarlem en The Catchers (Amsterdam), beide in uitwedstrijden, hebben de Velsen- se dames zich op fraaie wijze en ongesla gen van de bovenste plaats op de ranglijst verzekerd; een plaats die zij hedenavond opnieuw moeten verdedigen tegen The Catchers in returnwedstrijd. En maandagavond volgt tegen Schoten 2-dames evenzeer een belangrijke strijd op „Watervliet". Zoals verwacht mag wor den zullen de Rooswijk-dames hun uiter ste best doen om beide wedstrijden te win nen, waardoor hun het kampioenschap bij na niet meer kan ontgaan. Ook de héren zullen zich op een moeilij ke wedstrijd moeten voorbereiden als zij zaterdagmiddag op „Watervliet" Schoten 2 zullen ontvangen. Voor de Rooswijk 2-heren zal HHC 3 zondagmorgen de tegenstander zijn en daarna spelen, eveneens op „Watervliet", de herenploegen van Rooswijk 3 en DSS 3 tegen elkaar. De opstellingen zijn; Rooswijk 1 dames: werpster W. v. Maa- nen; vangster M- Klesser; eerste honk P. Mulder; tweede honk D. Marckelbach; der de honk J. Kluft; korte stop J. Wedemeyer; linksvelder M. Michel; midvelder T. Zuur bier; rechtsvelder R. v. Buuren. Rooswijk 1 heren: werper E. Sauer; van ger K. Heinen; eerste honk G. Plooy; twee de honk F. Koemans; derde honk A. We demeyer; korte stop C. Honig; linksvelder W-Reymer; midvelder H. v. d. Wel; rechts velder H. Gravenmaker. De korfbalvereniging „Watervliet" zal zondag deelnemen aan de serie-korfbal wedstrijden van de korfbalclub „Oost hoek" in Haarlem. De Velsense club zal met twee twaalftallen, het eerste en het tweede, aan deze wedstrijden deelnemen. HOUT UIT CANADA Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is donderdagmiddag aangekomen het Duit se m.s. „St. Michael" met een lading van 1117 vadem papierhout uit de Canadese haven Chatham. Dit schip was reeds dins dag in IJmuiden aangekomen en had, in afwachting van de losbeurt, ligplaats ge nomen aan de Kanaaldijk. Voor de wedstrijd om het kampioenschap van Noordholland zullen de volgende spe lers het district Kennemerland vertegen woordigen: B. Dukel (DCIJ), F. Slot en K. Berk ('t Oosten), H. Belien (St. Bavo). Voor de le klasse zal J. v. Horick uit Hille- gom deelnemen. De Britse koningskinderen, Prins Charles en Prinses Anne, bij het verlaten van het Scala Theater in Londen, waar zij in gezelschap van hun tante, Prinses Margaret, een middagvoorstelling bezochten. Tijdens de donderdagavond gehouden openbare vergadering van de gemeenteraad van Heemskerk is het probleem van de grenswijziging tussen Beverwijk en Heems kerk ook even ter sprake gebracht. De heer Muyen (PvdA) vroeg naar de mening van burgemeester H. Nielen over de door Beverwijk, naar aanleiding van het afwijzende standpunt van Heems kerk, geuite beschuldigingén. De burge meester deelde mede in het bezit te zijn van een voordracht van B. en W. van Be verwijk aan de gemeenteraad aldaar, waarin dit probleem wordt aangeroerd. Of deze voordracht ook inderdaad is behan deld en hieruit besluiten zijn voortge vloeid was hem echter niet bekend, zodat hij zich hierover geen oordeel kon vormen. De heer Beentjes (KVP) was het opgevallen dat Beverwijk heeft teruggegre pen op een rapport van 1952, terwijl vol gens hem de zaken nu geheel anders lig gen. Overigens vond de heer Beentjes het op deze vergadering niet de tijd en plaats om hierop nog verder in te gaan. HU sprak de wens uit dat deze strubbelingen niet zullen leiden tot vertroebeling in de atmosfeer van de IJmond-raad. Instelling Dienst van Openbare Werken Het voorstel tot instelling van een dienst voor Openbare Werken ontmoette bij de raadsleden een grote waardering. De heer Mulder (KVP) wees in dit verband op de chaotisch aandoende toestand bij de woningbouw in het plan „Poelenburg", vooral wat betreft de riolering en de gas- aanleg. Hij kreeg de indruk dat er iets is mis gelopen doordat alles overhaast is ge schied. De Voorzitter bestreed deze rede nering en zag de toestand niet zo donker in. Hij vond dit plan Poelenburg een dui delijk beeld van iets waar gewerkt wordt. Grote kapitaalswerken kunnen nu eenmaal niet te vroeg worden uitgevoerd, om te veel renteverlies te voorkomen, betoogde de heer Nielen. Krediet voor opening sportpark Het gemeentelijke sportpark zal op zon dag 5 augustus met enig feestelijk vertoon worden geopend. B. en W. hebben van di verse sportverenigingen het verzoek ge kregen om aan de opening van dit com plex een officieel karakter te geven. Te vens zal deze dag dan worden benut om een sportmanifestatie met een propagan distisch karakter te houden. Er is een aan trekkelijk programma opgesteld dat als volgt luidt: muzikale tocht van de plaatse lijke sportverenigingen naar het sport park, officiële opening door het gemeente bestuur, demonstratie van turnverenigin gen, voetbalwedstrijd, bijzondere tum- nummers uitgevoerd door een heren keur- groep en een handbalwedstrijd. Om een en ander te kunnen financieren voteerde de raad een bedrag van f 500, De heer Mulder (KVP) informeerde waar de baten van deze dag blijven, waar op de burgemeester mededeelde, dat het sportpark op deze dag voor een ieder vrij toegankelijk zal zijn. „Witte Kruis" wil eigen gebouw stichten Als nieuw lid in de commissie van on derzoek van de rekening 1952 werd be noemd na gehouden stemming, de heer Beentjes (KVP). Van de vereniging „Het Witte Kruis" te Heemskerk is een verzoek binnen gekomen om over 1955 subsidie te mogen ontvangen ten bedrage van f 761,04, zijnde het nade lige saldo over 1955. Dit is mede veroor zaakt door een reservering van een bedrag van f 200,voor een nieuw te stichten wijkgebouw. B. en W. zijn van mening dat gezien de snelle uitbreiding van de ge meente het „Witte Kruis" binnen niet al te lange tijd over een wijkgebouw zal moe ten beschikken. Naar het oordeel van B. en W. is deze reservering zeker te recht vaardigen. Hiermede kon de raad zich volledig ver enigen en stelde het gevraagde bedrag ter beschikking. De heer Muyen (PvdA) was Het college van Burgemeester en Wet houders der gemeente Velsen heeft thans een concept voor een nieuw urgentieplan in studie, dat volgt op het vorige urgentie plan. Aan het oude plan kleefde naar veler mening het bezwaar, dat het slechts een opsomming van de te bouwen complexen en openbare gebouwen met een kostenbe rekening was (f 140.000.000), terwijl het thans groeiende urgentieplan, dat niet voor tien maar voor vijf jaar zal gelden, veel meer als een werkelijk richtsnoer te be schouwen is, waarin de actualiteit van de verschillende onderdelen scherp omschre ven wordt. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Daje Böhmer van Rotterdam, Cobri v. Londen, Arcturis van Rotterdam, Wormel van Rotterdam, Eeken van Rotterdam, Sta- tius Jansen van Archangel, Perm van Lon den, Eemborp van Londen, Westerdok van Londen, Advent van Newport, Haskerland van Grangemouth, Boskoop van Rotterdam. Carina van Oythea, Spaarnestroom van Fo- wey, Herta Johanna van Ipswich, Unitas van Swansea, Keizersgracht van Hamina, Ad S van Swansea, Rijnstroom van Londen, Bull finch van Londen, Hast I van Londen, Stina Dan van Kopenhagen, Labor et Vides van Swansea, Sorr.alegro van Rotterdam, iNger- i )room van Hamburg, Whitby Abby v. Goole, Lijnbaan van Porto. Vertrokken zijn: Ingga Dan naar Tulen, Tabinta naar Port Said, Pavo naar Domsö, Ludolf Oldendorff naar Maracaibo, Anna Elisabeth naar Silloth, Saxen naar Udeholm, Karen naar Kopenhagen, Captain Ioannis naar Hampton Roads. Gvardeysk naar Rot terdam, Pygmalion naar Bremen. Helena n. Genua, Cordelia naar Kristinestadt, Perm n. Harlingen, Maria Elaine naar Casablanca, Somme naar Otwood, Ass'mina K naar Bal- timore, Flamingo naar Rotterdam, Noorder licht naar Rotterdam, Niobe naar Helsinki, Berkelstroom naar Londen, Eos naar Rotter dam, Eemsborg naar Skutskar. Hector naar Rotterdam, Zijpenberg naar Menilla, Greb- bestroom naar Manchester, Advent naar Kopenhagen, Santa Margarita naar Liverpool. De verwachting is gewettigd, zo vernemen wij, dat op korte termijn het winkel bouwplan voor het Plein 1945 voor verwezenlijking vatbaar zal zijn. Hiermee zal een uitermate moeizame procedure worden afgesloten, die haar be kroning uiteraard enerzijds zal vinden in de bouw van het raadhuis (het wachten is nog steeds op bouwvolume) en vooral an derzijds in een bebouwing van het omlig gende voornaamste Velsense plein met winkelpanden, plus een fors kantoor voor de Middenstandsbank. Wij vernemen inmiddels dat het aantal te bouwen winkels is uitgebreid tot 23 zakenpanden, waarvan er vier nog niet „bezet" zijn. Het wordt nu mogelijk ook de westkant van het Plein te bebouwen. Op de hoek van de Lange Nieuwstraat en het Plein 1945 zal waarschijnlijk een tweede In het zomertoernooi van DCIJ heeft J. van Straten uit vie»r gespeelde, vier gewon nen partijen behaald, terwijl Roozenburg de spelers in deze groep een schijf voor geeft, ook uit drie partijen het grootst aan tal te behalen punten heeft veroverd. In de tweede groep eindigde de partij ir. Krijgsman tegen de nieuwe IJmond- kampioen P. v. d. Berg in remise. Dukel wist van Tielrooy te winnen. Lodder wint van C. Kaan. Tielrooy remise met C. Lod der. De stand na de derde ronde in deze groep is ir Krijgskamp 5, Dukel 4 (uit 2), C. Lod der 3, Kaan 2, P. v. d. Berg en Tielrooy l punt. B. en W. stellen de Velsense raad voor, te benoemen tot lerares en leraar in tijde lijke dienst aan de mevr. dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJmuiden, voor de duur van de cursus 1956/1957: 1. mej. H. M. van Rossum en 2. de heer A. G. de Brie. zaak van magazijn „Nederland" verrijzen. Het standpunt van het gemeentebestuur blijft gehandhaafd, dat gemeentenaren voor de nog openstaande panden bij voor rang in aanmerking komen. De zekerheid omtrent een oplossing van de moeilijk heden, die tot nog toe de bouw van de winkels voor de „Winkelstichting Plein 1945" in de weg stonden is zo groot, dat men in officiële kringen verwacht, dit na jaar nog de aanbesteding te kunnen houden. Het is de achtentwintig-jarige magazijn- administrateur P. v. d. Berg gelukt de match om de IJmond-damtitel van G. Postma te winnen, waardoor deze populaire Hoogovenman zich damkampioen 1956 van de IJmond mag noemen. Beide spelers waren in de wedstrijd om de IJmondtitel die in april is gespeeld ge lijk op de bovenste plaats aangekomen, doch de herkamp moest door allerlei oor zaken telkens naar een latere datum wor den verschoven. In de maand juli werd de eerste partij gespeeld, die in een overwinning voor P. v. d. Berg eindigde. De overige twee partijen werden remise, zodat de kampioen de match én de IJmondtitel won. G. Postma is nog in de strijd gewikkeld om de Kennemer damtitel. Met F. Slot van damclub 't Oosten is een herkamp van drie partijen noodzakelijk. De eerste partij ver loor G. Postma op onfortuinlijke wijze. blij dat de eerste stap was gezet om tot een eigen gebouw te komen. Letterkundigen vernoemd in plan „Poelenburg" Het voorstel van B. en W. om de straten in het plan „Poelenburg" de namen van letterkundigen te geven bracht heel wat tongen in beweging. De heer Wen tink (CH) zag gaarne Cornelis Poot vernoemd en tenslotte werd besloten om de naam Hadewychstraat te veranderen in Cornelis Pootstraat. De heer Beentjes (KVP) stelde voor om bij een volgende keer niet zover in het verleden terug te gaan en nieuwe straten te vernoemen naar Heemskerkers die zich voor het dorp verdienstelijk hebben ge maakt. De overige reeds gepubliceerde raads voorstellen werden bij hamerslag goedge keurd, waarna de raad in besloten zitting nog enige tijd bijeen bleef. GEBOORTEN: Cornelis J., z. v. A. J. Win der en J. E. v. d. Does; Adrianus P. J., z. v. A J. Dusseldorp en A. L. Hoogeboom; Jaco bus C. M„ z. v. N. Rijke en G. M. Boer; Edu, z. v. A. van Bienema en H. C. Deijkerhoff; Marja, d. v. C. Rabbers en M. F. Engelhart; Petronella J., d. v. C. Piekart en W. Ouwens; Petrus C. W„ z. v. W. Aardenburg en G. A. Timmers; Thomas J. N., z. v. T. J. Nooij en E. A. A. Scheerman; Jean P. C., z. v. P. A. Bart en M. C. C. Vrenegoor; MadeJrvn. d. v. H. D. van Wieringen en J. van Dongen; Adriana L., d. v. A. J. Hiemstra en W. Schol ten; Wilhelmina, d. v. C. v. d. Meij en W. A. van Tunen; Johanna J. M., d. v. J. H. M. Wiertz en M. G. Heuts. ONDERTROUWD: H. Vermaat en W. A. van Wijk; J. Paling en C. J. Rol. GETROUWD: J. L. Tillmans en A. J. Reek- man; G. Muijs en A. Verzijl; G. M. Hergar den en C. J. Weterings; S. Slotemaker en E. L. Scheerman; A. de Koek en H. H. Traast; J. P. v. d. Laan en F. Mous; W. Veenhof en M. E. Negrijn; H. J. Buis en A. M. Water- lander; J. de Wit en J. J. Kunnen; L. Fol- kerts en A. M. Metzelaar; C. W. Robinson en Pi. Jsii'SGn OVERLEDEN: M. E. Takes, oud 63 jaar; M. Hoek, oud 67 jaar gehuwd met IJ. M. K. Plokker; Lucieer, oud 67 jaar weduwe van J. Dalmeijer; K. Tiel, oud 53 jaar gehuwd met M. E. Schmitz; J. van Wensveen, oud 28 jaar gehuwd met G. Bestebreurtje. President Eisenhower is weer terug op het Witte Huis. Men ziet hem tezamen met de minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles. Op het politie-bureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: schakelarmband, bruin kinderschoêntje, gummipop, porte feuille, klein bruin hondje, overall, par kiet, portemonnaie met inhoud, jongens rijwiel, capuchon, stuurgedeelte van een autoped, zonnebril in etui, een paar werk schoenen, bril, wieldop van auto, ring met sleutels, windjack, herenrijwiel, bedrag aan geld bestaande uit een aantal banken muntbiljetten, collier met hanger, nylon handschoen, papieren zakje met textiel artikelen, handdoek, zwembroekje en dui kersbril. De aanvoer op de donderdag gehouden aardbeienveiling was al weer heel wat minder dan de eerste dagen van deze week. Er waren een 10.000 manden waarvoor van koperszijde nog veel belangstelling bestond. Over het algemeen lagen de prijzen iets lager, maar dat was het gevolg van de mindere kwaliteit, die nu tegen het einde van het seizoen aangeboden werd. Kwa men er werkelijk nog heel goede aardbeien dan betaalde men grif tussen de f 4,80 en f 5.90 per slof. Maar de grote meerderheid ging rond de f 4 per mand, prijzen die er overigens nog zijn mogen. De aardbeien zonder dop varieerden van de f 3.30 tot f 4.70 per mand. Zaterdagmiddag-elftal van „De Kennemers" Bij voldoende belangstelling van de zijde der leden zullen de Kennemers in de ko mende competitie met een elftal in de zaterdagmiddag-competitie uitkomen. SANS-ATOUT BRIDGETE WEER De uitslagen van de in de zomercompe titie gespeelde wedstrijden van de bridge club „Sans Atout" waren: Groep I: 1. A. van BalenT. Tervoort 51 mp. 2. dames ReymersKleyn 42 mp. 3. C. GeldermansL Kleyn 38 mp. 4. C. Luttik D. Hoogeboom 37 mp. 5. dames Belter manTabak 32 mp. Groep 2: 1. J. BerleeG. Zoontjes 50'/2 mp. 2. J. Stols—J. Kuys 43mp. 3. A. TandTh. van Groningen 37'/2 mp. 4. heer en mevrouw Van Aalst 36'/2 mp. 5. R. Hoen -~A. van Groningen 32 mp. Groep 3: 1. J. BosJ. Bloemendaal 44 mp. 2. J. HamersJ. van Zutphen 35 mp. 3. C. SpruitTh. Bakker 34 mp. 4. J. Krab A. van Balen 33V2 mp. 5. K. v. d. Zon B. Groot 29'/» mp. 6. G. HaverA. Worst 29V2 mp. 7. H. RondhuisW. Dijkhof 23% mp. 8. dames TabakKok 23 mp. VRIJDAG 20 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The Dam Busters". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady en de vagebond". W. B. Theater, 20 uur: „Khyber Patrouille". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 18-20 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, van 18.30-20 uur. R.k. leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. O- dulfstraat 12, dagelijks van 10-11 en 17- 18 uur. ZATERDAG 21 JULI Bioscopen, als vrijdag. Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.k. leeszaal, Uitleenbibliotheek van 10-13 14-17 uur: lees- en studiezaal van 10-13 en 15-17.30 uur. Jubileum P.E.N. Op vrijdag 20 juli zal de heer R. C. A. van Stiphout te IJmuiden-Oost, technisch ambtenaar C bij het PEN te Bloemendaal, de dag herdenken, waarop hij voor vijfen twintig jaar bij dit bedrijf in dienst trad. „VRIENDENKRING" TELDE DE SLAGEN De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" heeft de zomercompetitie voortge zet met de volgende resultaten: 1. M. Huider 4874 pnt. 2. mevr. Wooning 4601 pnt. 3. mevr. De Nijs 4482 pnt. 4. mevr. v. d. Ham 4457 pnt. 5. G. van Meurs 4404 pnt. 6. B. W.-v. d. Mey 4378 ,pnt. 7. mevr. Maenhout 4212 pnt. 8. H. Daemen 4208 pnt. 9. mevr. Huider 4096 pnt. 10. mevr. Appel doorn 4028 pnt. 11. E. Boontjes 3879 pnt. 12. mevr. Groeneveld 3484 pnt. 13. mevr. Piro- vano 3448 pnt. 14. R. v. d. Kooy 3587 pnt. 15. J. Maenhout 3214 pnt. Gedurende drie dagen viert Wijk aan Zee een openluchtfeest, dat wordt georgani seerd door de Hervormde gemeente in de badplaats ten behoeve van het kerkelijk werk. De opening vend donderdagavond plaats en hiervoor bestond een flinke belangstel ling. Jammer was dat later op de avond enige regenbuien de pret kwamen ver storen, waardoor minder bezoek opkwam dan de organisatoren wel gehoopt hadden. Ter verhoging van de feestvreugde maakte het fanfarecorps „Arion" een rond gang door het dorp. De tuin van de uitspanning „Oud Wijk aan Zee" is herschapen in een waar lust oord, waar men zijn hart kan ophalen aan diverse attracties. Talrijke tenten staan opgesteld, waar men vriendelijk wordt uit genodigd om zijn geluk te beproeven. Daar naast worden door de vrouwenvereniging artikelen verkocht, die deze winter zijn vervaardigd. Op het terrein heeft een kunstenaar zijn tent opgeslagen, waar hij kleinë beeldjes boetseert. Het geheel maakt een gezellige indruk door de prachtige verlichting die door enkele grote bedrijven ter beschik king werd gesteld. Voor deze gelegenheid is de oude dorps kerk geïllumineerd. Het feest zal vrijdag en zaterdagavond van 7 tot 11 uur worden voortgezet; zaterdagmiddag zijn er speciale attracties voor de kinderen. Een bezoek tijdens deze dagen aan „Oud Wijk aan Zee" is de moeite ten volle waard. Een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek heeft de officier van Justitie geëist tegen de 41-jarige Utrechtse vertegen woordiger A. V., die wegens twee hem ten laste gelegde misdrijven voor de rechtbank te Utrecht moest verschijnen. Het eerste betrof oplichting van diverse geldsbedra gen ten nadele van ingezetenen van Utrecht en Amsterdam. De verdachte wist een aan tal mensen te bewegen tot het afsluiten van een huurkoopcontract voor meubilair, dat zij te Amsterdam bij een firma konden uitzoeken. In het door hem getekende con tract stond vermeld, dat de eerste aanbe taling was voldaan, doch in werkelijkheid behoefden zij deze niet te betalen. De ver tegenwoordiger telde het aankoopbedrag als rente bij het totaal van het contract, dat door de contractanten in termijnen moest worden voldaan- Met een valse kwitantie voor de eerste aankoop vervoegde hij zich dan bij een financieringsmaatschappij in Amsterdam, waar hij het gecontracteerde bedrag kreeg uitbetaald voor de aankoop bij de meu belfabrikant. De betrokkenen hebben ech ter nooit enig meubilair ontvangen en de verdachte was op deze wijze binnen enke le maanden tijds ongeveer vijftienduizend gulden rijker geworden. Rekening houdend met het feit, dat hij reeds zeven maal was veroordeeld, meende de officier van Justitie een strenge straf te moeten eisen. De raadsman bepleitte clementie. De uitspraak i? op 31 juli.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3