Poolse regering neemt Poznan geheel voor haar rekening Overstelpende hartelijkheid bij vlootbezoek aan Leningrad „H. Ph. JUNGEN" Defensie-industrie slokte alle krachten op b Dr. Drees verzoekt vermoedelijk maandag teruggave formatie-opdracht HET WEER: Droog en zonnig Haarlems Dagblad Partijsecretaris geeft opening van zaken Het woord is aan. Waarom wacht de formateur tot volgende week Respijt Correctie Boelganin komt Sovjet-Unie wil in Engeland machine-werktuigen kopen NEDERLANDS SMALDEEL OP DE NEW A C&i MORRIS vefmyou Hug, Geschil over atoomenergie in Washington Heildronken en toespraken Tweede arrestatie wegens diamantroof in Londen Noord-Hessen wordt door watersnood getroffen Tal van dorpen ontruimd Ook Bondsraad aanvaardt invoering dienstplicht UNO mist bevoegdheid ten aanzien van Nieuw-Guinea 71e JAARGANG No 10 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295®. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. VVnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 21 JULI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 163 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WARSCHAU (Reuter). De ongevoeligheid en de bureaucratie van de Poolse autoriteiten, zowel in de centrale regering als in de plaatselijke besturen, hebben in belangrijke mate bijgedragen tot het ontstaan van de onlusten in Poznan op 28 juni, aldus verklaart Edward Ochab, de algemene secretaris van de verenigde (communistische) Poolse arbeiderspartij, in een rapport aan het centrale partij comité. In enige mate wordt ook een „achteruitgang" van de lonen van de ar beiders in de grote Zispofabriek voor het gebeurde verantwoordelijk geacht. De onlusten ontstonden uit een protestbetoging van deze arbeiders. Deze achter stand was, aldus het rapport, een gevolg van onvoldoende overwogen maat regelen betreffende de produktienormen en de arbeidsorganisatie. Deze maatregelen waren niet de bedoeling van de partij en de regering geweest. Allerlei klachten waren gerechtvaardigd. De partijorganisatie in Poznan, aldus het rapport, was niet in staat de arbeiders ervan te overtuigen, dat in een volks- staat een staking niet als wapen door de arbeidersklasse kan worden gebruikt. Onder het nieuwe vijfjarenplan zal de levensstandaard verbeterd worden. De par tij zal zich moeten toeleggen op versterking van haar banden met de massa door middel van een correcte economische politiek. Vol gens Ochab is het niet alleen tengevolge van de snelle opbouw van een defensie apparaat, dat de levensstandaard niet kon w orden verhoogd. Wij hebben ongetwijfeld ernstige fouten gemaakt, zo zei hij. Het bij de landbouwproduktie gestelde doel was veel te hoog geweest. De landbouw was verwaarloosd en de politiek tegenover de boeren was verkeerd geweest. De steenkool- produktie, die in bijna de helft van de ex port voorziet, was onvoldoende. Evenals el ders werd in de mijnen de arbeidsdiscipline slechter. De arbeiders waren ontevreden over de „zeer onvoldoende" resultaten van het jongste zesjarenplan. Zij waren er van overtuigd, dat de regering niet al het mo gelijke had gedaan om hen te helpen. De regering had het volk moeten inlichten over haar defensievoorbereidingen en het zesjarenplan moeten wijzigen. Maar zij was bevreesd dat de vijand te veel over haar plannen te weten kwam. In enkele jaren tijds was een krachtige defensie-industrie geschapen. Er werden nieuwe kanonnen, tanks, straalvliegtuigen en radarappara- tuur gemaakt. Dit had Polens kleine hoe veelheden cement, staal en andere metalen opgeslokt, evenals de beste arbeiders en technici, en grote bedragen aan buiten landse valuta. Ochab betoogde, dat hij het met de partij commissie die de aan de staat ver plichte leveringsquota op hun juistheid on derzoekt, eens was: De boeren zouden hun melkleveranties aan de staat moeten stopzetten en vrij zijn de melk op de ge wone markt te verkopen. Volgens Ochab zou deze tegemoetkoming echter opnieuw de noodzaak van tijdige levering van de quota van graan, vlees en aardappels aan de staat aantonen. De hoofdzaak van de partij blijft dezelfde: verdere socialisering van het platteland op de grondslag van het coöperatieve bedrijf. De taken van het vijfjarenplan de levensstandaard met dertig en de industriële proauxiie mti meer dan vijftig percent te verhogen zijn moeilijk, maar uitvoerbaar, zei Ochab. Volgens een ontwerp-resolutie van het partijbestuur zal de democratisering met alle kracht worden voortgezet. Het partij bestuur heeft het gezag van de Poolse rechtbanken vergroot en de grondslag ge legd voor een volksrechtsorde. „Wij kennen nu de voornaamste fouten van ons systeem om de nationale economie te leiden en we hebben in deze ontwerp resolutie de middelen neergelegd, waarmee we deze fouten kunnen herstellen". Ochab waarschuwde anti-socialistische machten dat in Polen een vorm van dictatuur van het proletariaat is en blijft. „De hoop van de internationale bourgeoisie dat de Poolse banden met het grote land van het so cialisme en de vrede zullen verslappen, is ijdel en belachelijk". „De partij moet haar krachten verdubbelen in de strijd tegen nationalisme, anti-semitisme en ach terstelling van niet-Poolse ingezetenen". Wij zullen niet toestaan, dat men de vrij heid van critiek misbruikt om zich in af brekende zin uit te laten over de presta ties van het land of de Pools-Russische betrekkingen, of misbruikt voor het verspreiden van imperalistische propagan da of van denkbeelden die vijandig zijn aan onze wereldbeschouwing. Ochab zei, dat het Poolse communis tische partijblad, de „Trybuna Ludu", ge faald had „weerstand te bieden aan de golf van pessimisme in Polen". Hij betoog de dat de vele critiek een eenzijdig beeld van het leven had gegeven zonder de posi tieve pogingen, van volk en regering, daar tegenover te stellen. Radio-Warschau heeft bekendgemaakt dat een Russische delegatie, onder leiding van premier Boelganin binnenkort een be zoek aan Polen zal brengen. De Russische afvaardiging zal deelnemen aan de viering van de Poolse nationale feestdag. Deze feestdag valt op zondag, maar het Poolse radiostation deelde niet mede, wanneer de Russische delegatie wordt verwacht. LONDEN (AFP) De Sovjet-Unie is bereid ongeveer vijfhonderd machine werktuigen in Groot-Brittannië te bestel len voor een totale waarde tussen 27 en 36 miljoen pond sterling. Dit heeft de Rus sische minister voor machinewerktuigen, Skovistov, vrijdag in Shrewsbury bekend gemaakt. Hij maakt deel uit van een Rus sische handelsdelegatie die Groot-Brittan nië bezocht. De leider van de delegatie, Malitsjev, zal met de Britse minister van Handel, Thorneycroft, besprekingen over dit voorstel voeren, Aan boord van het Engelse opleidingsschip „Aret Husa" heeft Prins Bernhard aan de 16-jarige cadet Barrie Dimmock, de prijs overhandigd voor de beste prestatie in wedstrijden, die aan boord van het schip werden gehouden. Glunderend nam Barrie zijn trofeeën in ontvangst. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Einstein: Wat wij groot noemen, kan on eindig klein zijn. Wij noemen het groot, omdat het groter is dan wijzelf. (Van onze reisredacteur) Met een bijkans verpletterende hartelijkheid heeft de bevolking van Leningrad het Nederlandse smaldeel begroet, dat sinds gisteren op de Newa ligt. De gehele dag ston den duizenden Russen al te kijken naar de kruister „De Zeven provinciën" en de torpedobooljagers „Zeeland" en „Friesland", kennelijk geïmponeerd door de smetteloze aanblik van deze drie moderne oorlogsschepen en goedkeurend knikkend bij het strakke ceremonieel van fluiten, tromgeroffel en fanfares waarmee bezoekende Sovjet officieren en hoge functionarissen aan boord werden begroet en uitgeleide gedaan. Maar het was vooral 's avonds toen de bewoners van Leningrad zich van hun werk naar het grote park langs de kade hadden gehaast, dat de hartelijke ontvangst zijn haast letterlijk „verpletterend" karak ter kreeg. Want terwijl de schepen hun profiel met lange rijen lichtjes illumineer den, gingen de jannen passagieren en iedere In West-Duitsland zal straffer worden opgetreden tegen de Amerikaanse militairen die zich misdragen en de orde in de steden verstoren. De Amerikaanse militaire politie, geholpen door een spe ciaal opgerichte Duitse mobiele eenheid, patrouilleert in de straten rond de Amerikaanse bases en de vermaakscentra in de steden. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM FERD. B0LSTR 48 A'DAM TEL 13439 TEL 717162 Heren Ledertex Jasjes 59.50 WASHINGTON (United Press) Tus sen de Amerikaanse commissie voor atoomenergie (AEC) en de atoomcommis sie uit het Congres schijnt een geschil te zijn gerezen- Anderson, voorzitter van de commissie uit het Congres, heeft heftige critiek geuit op de voorzitter van de AEC admiraal Strauss. Anderson verwijt Strauss geheimzinnigheid tegenover het Congres, hoewel Strauss wettelijk verplicht is de Congrescommissie doorlopend op de hoogte te houden. De laatste verklaring van Strauss, dat grote hoeveelheden radio-actief afval niet noodzakelijkerwijs het gevolg van grote kernsplitsingsexplosies behoeven te zijn, ontlokte Anderson de opmerking: „Ik weet niet waar hij dat vandaan heeft". (Van onze parlementaire redacteur) „De verwachting bestaat, dat de formateur maandagochtend naar de Ko ningin zal gaan om haar te verzoeken hem van de opdracht te ontheffen. In tegenstelling tot bepaalde berichten kan worden medegedeeld, dat de fractievoorzitters van de AR en de CHU, hoewel zij natuurlijk over het program nog enige opmerkingen zouden hebben, bereid waren op de basis van dit program medewerking aan de vorming van het voorgenomen kabinet te verlenen. De fractievoorzitter van de V.V.D. heeft van het begin af aan enig voorbehoud gehad ten aanzien van de vraag, of tenslotte de V.V.D. medewerking zou verlenen, maar heeft zich in zijn laatste onderhoud met de formateur niet definitief op dit punt uitgesproken, aangezien op dat moment de formatie van een kabinet niet in uitzicht was", aldus heeft de woordvoerder van de kabinetsformateur hedenochtend meegedeeld. Het bovenstaande wijst er wel op wat er in het hoofd van de formateur omgaat. Een merkwaardigheid is echter dat hij hiervan op deze wijze via zijn woordvoer der tot de buitenwereld een en ander laat doordringen voordat hij tot een definitief besluit is gekomen. Want, en dat is de tweede merkwaardigheid, een definitief besluit heeft hij kennelijk nog niet geno men, aangezien anders onbegrijpelijk is dat het tot maandagmorgen zou moeten duren eer hij aan de Koningin zijn opdracht zou teruggeven. Tussen vrijdag en maandag ochtend, zo mag men aannemen, zou er op zichzelf voor het staatshoofd temidden van allerlei andere bezigheden ongetwijfeld alle gelegenheid bestaan om voor dit doel te ruggave van een formatieopdracht dr. Drees te ontvangen. Hier zal dus zeer ze ker de moeilijkheid niet liggen. Zijnerzijds moge dr. Drees vanmiddag de begrafenis van minister Kernkamp willen bijwonen, maar dit neemt toch niet weg dat hij overi gens, gedurende de gehele dag, nog wel ge legenheid zou hebben om naar Soestdijk te gaan voor terruggave van de opdracht. Er schijnt dan ook nog altijd slechts één verklaring van deze gang van zaken te be staan: de formateur meent nog redenen te hebben om tot maandagochtend te wachten eer hij tot zijn definitieve beslissing geko men kan zijn. Of dit enig succes zal ople veren is een tweede vraag, waarbij wel helaas een zeer groot vraagteken op zijn plaats is. Gistermiddag laat schijnt mr. Eurger nog met een aantal van zijn fractiegenoten overleg gepleegd te hebben waarna hij voor de tweede maal in enkele dagen bij de for mateur is geweest. Ik heb de indruk dat de PvdA-fractie op het standpunt blijft staan, dat geen centimeter meer kan worden toe gegeven en dat daaruit voortvloeit de uit die fractie ook wel tot journalisten ken baar gemaakte mening, dat dr. Drees de opdracht wel zou teruggeven. matroos of marinier, die aan wal kwam, werd onmiddellijk omstuwd door een dichte drom van mannen, vrouwen en kinderen, die handtekeningen vroegen, Russische sigaretten uitdeelden, munten ruilden en over alles en nog wat wilden praten. Dat praten ging zo goed en kwaad als de taal moeilijkheden het toelieten, maar met een paar woorden Engels en Duits en wat ge baren, kwam men al een heel eind en de glimlach van een matroos naar een aardig meisje wordt in de hele wereld wel ver staan. De jannen werden haast confuus van al deze hartelijkheid en nieuwsgierig heid, die iedere vreemdeling op het ogen blik in de Sovjet-Unie ten deel valt. Zij hadden mogelijk heel wat anders verwacht, of zij hadden gedacht rustig de stad te gaan bekijken, hetgeen echter niet meevalt als je bij iedere stap struikelt over praten de en lachende mensen. Maar na de eerste verlegenheid maakten zij er het beste van schoven de marinepet vol branie op de neus en terwijl zij over Leningrad's hoofdstraat flaneerden, de „Neyski Prospekt", groeide de algemene verbroedering met de minuut. Het Nederlandse vlootbezoek had na tuurlijk ook zijn officiële kanten. De com mandant van het smaldeel, schout-bij-nacht L. J. Goslings, ontving de commandant van de marinebasis, en hield later een perscon ferentie waarbij het een tikje onwennig toeging, want tussen persconferenties in de Sovjet-Unie en in Nederland bestaat nogal heel wat verschil. Daarna werd het uitge breide gezelschap druk fotograferende Russische journalisten rondgeleid over de „Zeven Provinciën", waar voor alle zeker heid zware hangsloten de deuren naar de geheime installaties dichthielden. Maar dat deed niets af aan de vriendelijkheid van de begroeting van dit eerste Nederlandse oor logsschip, dat sinds 1914 Leningrad bezoekt en daarmee de marineband weer aan knoopte, die door Tsaar Peter de Grote, wiens naam uiteraard in menige heildronk valt, werd gelegd, een band die trouwens in de Russische marine-terminologie nog duidelijk tot uiting komt, want woorden als „boegspriet", „matroos" en „bootsman" worden onveranderd in het Russische ge bruikt. Zo begon dan een programma van vijf dagen dat volgepakt is met plechtigheden, wederzijdse feesten, excursies, tegenbezoe ken en concerten van de marinierskapel. Gisteren woonden de Nederlandse officie ren al een Rembrandt-herdenking bij, waarvan in de Sovjet-Unie bijzonder veel werk wordt gemaakt. Schout-bij-nacht Goslings hield daarbij een rede „voor het vuistje" weg, die hem ovatie op ovatie be zorgde, want waar zulke bijeenkomsten in de Sovjet-Unie nogal eens een plechtig karakter dragen, maakte onze smaldeel commandant 'n paar gemoedelijke zeemans grapjes, die ten zeerste insloegen. Vooral toen hij de Nederlandse schrijver Theun de Vries, die met uitgestreken gezicht Rem brandt ten behoeve van zijn eigen volks- democratische overtuiging had ingelijfd, eventjes figuurlijk op de tenen ging staan, bulderde de zaal van het lachen. Maar beter dan wie ook, drukte de Nederlandse matroos zijn opinie uit over de overstel pende vriendelijkheid van de eerste dag toen hij 's avonds met een barkas naar de kruiser terugvoer, zijn pet achter op het hoofd zette, en zei: „Nou, daar mag nog heel wat in dit land mankeren, maar aan hartelijkheid geen gebrek." (Voor een verslag van het Russische vloot bezoek aan Nederland zie men pag. 3). LONDEN, (United Press) Opnieuw is een man gearresteerd wegens de dia- mantenroof ter waarde van een miljoen .gul den die maandag in Londen is gepleegd. Gisteren is in Londen weer een roof op klaarlichte dag gepleegd. Een man, die juist een bezoek aan de bank had gebracht werd neergeslagen en beroofd van een aetetas waarin duizend pond sterling zat, uit de voeten. FRANKFORT (United Press) Het Amerikaanse leger in West-Duitsland heeft manschappen, voorraden en uitrusting ter beschikking gesteld van door overstromin gen getroffen plaatsen in Noord-Hessen en de waarschuwing laten horen, dat de toe stand snel slechter wordt. De Duitse auto riteiten hebben het gebied rondom de ri vieren Eder, Fulde en Werra, wier peil on rustbarend stijgt, tot rampgebied verklaard. Vele landerijen staan blank en tal van dor pen langs de rivieren zijn ontruimd. Een Duitse veearts, diens vrouw en twee kinderen werden ernstig gewond toen een brug, waar zij met hun auto overheen reden, door het snel stromende water on dermijnd bleek en instortte. De Amerikaanse bevelhebber in het ge troffen gebied heeft reeds dekens en een groot aantal zandzakken aan de dorpelin gen laten uitreiken. Indien de hulp van de Amerikaanse troe pen in het getroffen gebied niet meer toe reikend zal blijken, zal het hoofdkwartier in Frankfort eenheden en voorraden uit andere delen van West-Duitsland laten aanrukken. Van Duitse zijde werd vernomen, dat het water over de rand stroomt van de Ederdam, welke de afsluiting vormt van een groot kunstmatig meer nabij Kassei. Er schijnt geen gevaar te bestaan, dat de dam door de druk van het water zal be zwijken. ADVERTENTIE Accountantskantoor voor uw administraties en belastingzaken Zeeweg 187 - IJmuiden - Telefoon 4753 BONN (A.F.P.) De Westduitse Bonds raad heeft vrijdag zijn goedkeuring ge hecht aan het wetsvoorstel tot invoering van de dienstplicht. Het wetsontwerp, dat veertien dagen geleden door de Bondsdag is aangenomen, werd door de Bondsraad met eenentwintig tegen zeventien stemmen aanvaard. De vertegenwoordigers van Ba- den-Würtemberg, Neder-Saksen, Rijn- Palts, Sleeswijk-Holstein en Hamburg stemden voor, terwijl de afgevaardigden uit Beieren, Bremen, Hessen en Noordrijn- Westfalen, waar de Sociaal-Democraten aan de macht zijn, tegenstemden. Het ont werp zal nu aan president Heuss ter onder tekening worden voorgelegd. Door mid'del van de dienstplicht wil de Bondsregering vijfhonderdduizend man op de been brengen, van wie er 450.000 ter beschikking van de NAVO zullen worden gesteld. Of de dienstplicht, welke geldt voor mannen van achttien tot 45 jaar, een jaar of anderhalf jaar zal duren, zal na het zomerreces door het parlement worden uitgemaakt, dat dan een apart wetsvoor stel hierover te behandelen krijgt. Naar het Russische persbureau Tass be richt, hebben „leidende Sovjet-kringen" verklaard diat de wederinvoering van de algemene dienstplicht in West-Duitsland „zonder twijfel de politieke toestand in Europa slechter maakt en de Duitse kwes tie nog meer gecompliceerd." De bondsregering heeft haar ambassa deurs in Washington en Londen opgedra gen inlichtingen uit de eerste hand in te winnen over de berichten, dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zouden overwe gen om hun strijdkrachten in West-Duits land1 te verminderen. Bondskanselier Ade nauer is zeer verontrust over deze moge lijke inkrimping van de geallieerde strijd krachten. De Westduitse ambassadeur in de Verenigde Staten, Heinz Krekeier, is plotseling naar Bonn teruggeroepen. Kre keier werd tevoren op zijn verzoek door de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, op diens departement ont vangen. Na afloop van het onderhoud ver klaarde Krekeier, dat er volkomen over eenstemming bestaat ten aanzien van de collectieve veiligheid. Australische minister CANBERRA (Reuter). De Australi sche minister van Buitenlandse Zaken, Casey, heeft in Canberra verklaard dat Australië tegen het plaatsen van de kwes tie Nieuw-Guinea op de agenda van de al gemene vergadering van de UNO is. In een rede voor de federale raad van de Austra lische vereniging voor de UNO verklaarde Casey: „De beslissing van de algemene vergadering om de Indonesische aanspra ken op westelijk Nieuw-Guinea op de agenda te plaatsen is een kenmerkend voorbeeld van de neiging om zich met za ken te bemoeien die haar niet aangaan". „Er is geen enkel teken dat de twist over westelijk Nieuw-Guinea de internationale vrede en veiligheid in gevaar brengt", ver volgde hij, „en het UNO-handvest kan daarom niet aangehaald worden om de beslissing te rechtvaardigen". Hij zei ook dat Australië niet twijfelt aan de Nederlandse soevereiniteit over dit ge bied. „De Indonesische eis houdt de inter pretatie van een internationaal verdrag in en de UNO is niet bevoegd om dergelijke verdragen te interpreteren", zo zei hij. OOOOCOOOCCOCCOOOOOOOOOOOOCXXXOCX^COCXXXXXIOOCCCCOOCOCCOOCX VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot ma tige noordelijke wind. Dezelfde tem peraturen of iets lagere. 22 juli Zon op 4.49 uur, onder 20.47 uur. Maan op 20.10 uur, onder 4.32 uur. 23 juli Zon op 4.50 uur, onder 20.46 uur. Maan op 20.35 uur, onder 5.36 uur. Maanstanden 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 22 juli Hoog water: 3.23 en 11.24 uur. Laag water: 11.24 en 23.48 uur. Maandag 23 juli Hoog water: 4.00 en 16.26 uur. Laag water: 12.02 en uur. DROOG EN ZONNIG AAN KUST van de afgelopen week veroorzaakte, betekenis af te nemen. Vriidaemid< zal het over het algemeen tamelijk zonnig zijn. In de temperatuurverdeling komt niet veel verandering, maar in de kuststrook zorgt het invallen van de zeewind voor een tijdelijke afkoeling. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) co c M "6 Weerstoestand buitenland SS SÊS O c S SÜ'G Sa Stockholm zwaar bew. nnw 24 2 Oslo zwaar bew. nno 26 0 Kopenhagen onbewolkt ozo 22 0 Aberdeen zwaar bew. nnw Londen geheel bew. n 17 7 Amsterdam nevel nnw 20 1 Luxemburg mist w 18 0 Parijs mist windst. 19 0,1 Bordeaux motregen w 20 3 Grenoble half bew. windst. 23 0,3 Nice zwaar bew. nw 31 0 Berlijn zwaar bew. w 24 0 Frankfort nevel wzw 21 0,1 München licht bew. zw 18 8 Zürich mist ozo 17 20 Genève nevel no 19 4 Locarno zwaar bew. windst. 23 0 Wenen licht bew. w 25 7 Innsbruck half bew. windst. 21 9 Rome geheel bew. windst. 27 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Weerstoestand binnenland korte tijd viel in Volkel zelfs 27 milimeter regen. Op de oceaan is de depressie-activi teit gering en de veranderingen in de Den Helder luchtdrukverdeling zijn van weinig belang Ypenburg Een rug van hoge luchtdruk, die de Britse Vlissingen eilanden nadert, zal zijn invloed het ko- Eelde mende weekeinde ook over ons land uit- De Bilt breiden waardoor met zwakke noordelijke Twente of noordwestelijke wind tamelijk droge Eindhoven zwaar bew. windst. 14 half bew. mist motregen licht bew. zwaar bew. mist nno 16 nnw 17 nnw 15 windst. 17 nw 15 windst. 14 lucht wordt aangevoerd. Het aantal buien wordt dientengevolge kleiner en plaatselijk vooral langs de kust Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zzw 13 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.) 0 0,1 0,4 1 0,4 2 1 0,1

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1