VLOOIEN Nouveauté Alle restanten radicaal voor de helft DWT na zege op HZC bijna kampioen in de waterpolocompetitie HPC versloeg OJK in Amsterdam met 3-1 VANAF MORGEN WOENSDAGOCHTEND 10 UUR De Stoffenspeciaalzaak DINSDAG 24 JULI 1956 9 Lie Hok Tay en Hien in Djakarta gevangen? Koffieweek in Haarlem Wedstrijden in koffie zetten en gratis bakje troost Synodale oproep in kwestie Nieuw-Guinea afgekeurd Koersen op Duindigt Kanspaarden voor Derby- dacj in de baan Sport in 't kort Vijfhuizen gaat feest vieren Kort nieuws Moeder deelt mee dat haar man baby vermoordde Scheepvaart „INSTITUUT AMSTERDAM" EEN TYPISTE LUIDSPREKER In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem heeft DWT twee overwinningen ge boekt. Het damesteam won van HDZ en de DWT-heren boekten een overtuigende over winning op HZC. In de ontmoeting DWTHDZ (tweede klasse dames) scoorde eerst Annie Metselaar voor DWT. Jonie Troost zorgde voor de gelijkmaker. Na de hervatting kwam DWT in de aanval. Een voorzet van Ton Scheer der werd door Paula van Bruggen in de uiterste hoek van het HDZ-doel geschoten. Direct hierna kwam DWT voor het HDZ- doel terug. De keepster zwom uit, miste de bal en Paula van Bruggen schoot raak. HDZ verkreeg hierna een speelstersmeer derheid en Paula van Bruggen kon op de kant toezien hoe Gerda van Daatselaar deze meerderheid uitbuitte: drietwee. Tot de gelijkmaker kwam het niet, want uit een vrije worp genomen door Ton Scheerder schoot Paula van Bruggen met een hard schot raak: viertwee. DWT—HZC Voor de tweede klasse heren bond DWT tegen HZC de strijd aan. In deze strijd heb ben de Hilversummers zich tot het uiterste verdedigd, maar kregen geen kans de eer te redden. De strijd was nog jong toen Mole naar onder de arm van de HZC-keeper door schoot. Molenaar plaatste daarna de bal naar Fons Roozekrans die scoorde. Kort daarna maakte hij het derde en vierde DWT- doelpunt. Ook in de tweede helft werd het een gaan en komen van DWT voor het HZC-doel waarbij Molenaar, Botman, Meijer, Rooze krans en tenslotte Westerman de DWT-over winning op negen—nul brachten. DWT heeft nu nog één wedstrijd voor de DJAKARTA (United Press) Lie Hok Tay, de Chinese onderdirecteur van de In donesische staatsdrukkerij die door gewa pende mannen was ontvoerd, en Njoo Tik Hien, die tweemaal het slachtoffer gewor den was van een beschieting met machine geweren van zijn autohandel door vier on bekenden, zitten nu gevangen- Welingelichte kringen verklaarden dat de politie Hien ondervroeg, omdat men meende dat deze zich aan misdaden heeft schuldig gemaakt en wel contact met de bende zou hebben. Men weigerde te zeg gen hoe de hoge regeringsfunctionaris Lie in deze omstandigheden verzeild was ge raakt en hoe men hem na de ontvoering had aangetroffen. Intussen verklaarde de procureur-fiscaal Suprapto dat men de overval op Njoo's garage onderzocht. De traditionele Haarlemse zomerfeest- week van 28 juli tot en met 4 augustus zal dit jiar geheel in het teken staan van het betere kopje koffie. Een paar weken geleden is een jonge Haarlemmer, de heer Wim de Ree, op de gedachte gekomen een actie te beginnen voor een beter kopje koffie. Hij ls namelijk van mening dat het de laatste tijd met de kwaliteit van de koffie in café's, cantine's stationsrestauraties en op kantoren niet zo best gesteld is, 'n opvatting waarin hij niet alleen bleek te staan. De stichting „Haar lems Bloei" heeft zijn initiatief overge nomen om het zij het in enigszins ge wijzigde vorm te verwezenlijken in de aanstaande zomerfeestweek. Zo zullen op zaterdagavond 28 juli de café-houder G. Broekhof en de publicist Laszlo Bubendk op de Haarlemse Grote Markt wedijveren in het koffiezetten. De beroepskoffiezetter zal daarbij gebruik ma ken van de nieuwste apparatuur, de heer Bubenik volstaat met een gewone koffie pot. Een jury, bestaande uit de heren God- fried Bomans, Harry Mulisch en de uit vijf leden bestaande Haarlemse „koffieclub" zullen daarna het resultaat beoordelen. Na haar uitspraak zal de dichter Harry Prenen zijn voor deze gelegenheid geschreven koffieballade voordragen. Op drie avonden zal een postkoets be mand met een gezelschap dames en heren in costuums uit de tijd van de Camera Obscura en vergezeld van enige Surinaam se speellieden een bezoek brengen aan in totaal dertig koffiehuizen. Daar wordt ge musiceerd en na afloop ontvangt de gerant een oorkonde. Op enkele plaatsen in de stad zal op ge zette tijden gratis koffie aan de voorbij gangers worden geschonken. Op dinsdag 31 juli zal er op de Grote Markt een handicapwedstrijd voor fiets jongens worden gehouden in samenwer king met de sportvereniging „De Kam pioen". Ook in dit geval liggen de prijzen in de „koffiesfeer". Op zaterdag 4 augustus zal ijs en weder dienende bij „Kraantje Lek" in de openlucht een koffiemaaltijd worden gehouden met Godfried Bomans als tafel president. Door hem en Harry Mulisch zullen vier gedichten beoordeeld worden, welke door Bert Voeten, Gabriël Smit, Harriet Laurey en Michel van der Plas zijn geschreven. Uiteraard wordt ook in deze verzen de koffie bezongen. Het be kroonde gedicht wordt met honderd gulden gehonoreerd. In het vestzaktheater op de tentoonstel ling „Vijf eeuwen toneel" in de Vleeshal zal het poppentheater van Jan Nelissen enige keren per week een opvoering geven van de bekende „Koffiecantate" van J. S. Bach. Aan de kinderen is ook gedacht. Zo wordt een ballonnetjeswedstrijd uitgeschreven, waaraan prijzen zijn verbonden. Fabri kanten zullen aan alle huismoeders, die in de „koffieweek" verjaren een half pond koffie cadeau doen, evenals aan alle paar tjes, die in die week in het huwelijk treden. Op zaterdag 4 augustus tenslotte zal ter gelegenheid van de terugkeer van de Haar lemse rennertjes, die hebben deelgenomen aan de Haarlemse muggenronde over de Veluwe, in Haarlem-Oost een „Koffieron- de" worden verreden. Hieraan werken de Haarlemse sportvereniging „De Kam pioen" en het Amsterdamse „Olympia" mede. Deze ronde is bedoeld voor aspiranten, nieuwelingen en amateurs. Alle deelne mers aan de muggenronde krijgen ook een half pond koffie. Tenslotte hebben op de Grote* Markt dagelijks koffiezetdemonstra- ties plaats. boeg, namelijk de uitwedstrijd tegen De Zijl. Een gelijkspel is genoeg voor de kampioens titel. DJK—HPC Voor de eerste klasse heren trok'HPC naar DJK. Na opzwemmen van Dijkstra nam HPC door Tjebbes de leiding. Een overtreding van Verleur bezorgde DJK een spelersmeerder heid, waarna de gelijkmaker volgde. In de tweede helft bleef de HPC-verdediging voor DJK gesloten. Geurtsen bracht de overwin ning op drieeen. Verder zijn gespeeld voor de reserve eerste klasse heren: HVGB 2DZV 2 05; DJK 2 HPC 2 4—0. Waalse gemeente te 's Gravenhage richt zich tot Waalse commissie De kerkeraad van de Waalse gemeente te 's Gravenhage heeft aan de Waalse com missie van de generale synode van de Nederlands Hervormde Kerk meegedeeld dat zij zich met ernst heeft bezonnen op de oproep van de synode tot bezinning op de verantwoordelijkheid van het Nederlandse volk inzake de vraagstukken rondom Nieuw-Guinea. Hij erkent de opdracht van de kerk om tegen overheid en volk te ge tuigen indien haar evangelische roeping daartoe dringt, alsook de plicht van de leden der kerk om van hun politieke me ningen voor Gods aangezicht rekenschap af te leggen. Instede van zo zulks nodig was te volstaan met er op te wijzen, dat ook Nederlands houding inzake Nieuw- Guinea bij het licht van de evangelische gerechtigheid moet worden bepaald, zet de synode zich evenwel, grotelijks haar taak overschrijdende, op de stoel van de over heid door een bepaalde staatkundige hou ding te verwerpen („De kerk moet echter uitspreken, dat een oplossing niet kan be staan in een voortzetting van de bestaande aanvechtbare en onzekere situatie") en door een en ander op dwingende wijze voor te schrijven („Nederland zal bereid moeten zijn, zijn aanspraken om alleen op eigen gezag Nieuw-Guinea te besturen, te laten vallen"). Het gevolg is, dat de synode, zich aldus stellend op een eenzijdig politiek standpunt en de houding van de Nederlandse regering veroordelende, terwijl die van Indonesië als „niet te verwonderen" wordt geken schetst, aanvechtbare en tot tegenspraak prikkelende stellingen opwerpt, welke een controverse scheppen tussen haar en een deel van de leden der kerk alsook tussen leden van de kerk onderling. Bijzonder pijnlijk doet het daarbij aan, dat de synode, die nimmer openlijk een woord van deelneming en christelijke soli dariteit heeft kunnen opbrengen met be trekking tot het lot van onze mede-Chris tenen in Indonesië, in het bijzonder die van het gebied der Zuid-Molukken, thans een lotsbestemming meent te moeten aangeven voor de christenen in Nieuw-Guinea zonder dat zoals is gebleken de kerk van Nieuw-Guinea hierin werd gekend. Bij dit alles treft een denktrant, ver klaard doch niet verontschuldigd door be grijpelijke bezorgdheid voor de ontwikke ling der zending in Indonesië, welke be zorgdheid meer blijk geeft van zin voor koopmanschap jSHjs geven van het een tot behoud van het ander dan van be grip voor „obediëren in der gerechtigheid". De kerkeraad acht de uit een en ander blijkende mentaliteit een ernstig gevaar voor de plaatsbepaling van de Hervormde Kerk in de Nederlandse samenleving en een belemmering voor de doorwerking van het evangelie in alle kringen van ons volk. Hij verzoekt de commissie te bevorderen, dat de Waalse gemeenten duidelijk afstand nemen van deze mentaliteit en er toe medewerken de synode haar houding en optreden in deze te doen herzien." Nog veertien dagen en dan is het voor de dravers Derby-dag op Duindigt. De voor tekenen wijzen hier al enige weken op, want zorgvuldig bouwen de trainers van de 3-jarige kanspaarden de vorm en zoeken de nummers, waarin zij hun pupillen zonder al te grote inspanning te moeten leveren de zo nodige voorarbeid kunnen geven. Op de woensdagmiddag-meeting verschijnen niet minder dan 5 kandidaten voor dit zo begeer de nummer aan de start en het pleit voor hun kwaliteiten, dat zij tegenover de oudere deelnemers niet eens kansloos staan. Ultra heeft verreweg de gunstigste handi cap, doch de vraag is of zij lang op haar voor sprong zal kunnen teren. Betere kansen hebben Urban Hollandia, United Hanover en Untrepid. Doch dit selecte gezelschap zal 'ermoedelijk toch het onderspit delven tegen le in grote vorm zijnde Ralnh Erebus, die hij zijn laatste optreden ook blijk gaf gemak- -eliik 2500 meter uit te lopen. Een aantrek kelijk en open nummer, dat een prachtige vingerwijzing zal worden voor de Derby kandidaten. In het openingsnummer verschijnen de 3- en 4-jarigen aan de start, welke het zoet der overwinning nog niet mochten smaken. Ge zien de vorderingen van Ukas mag worden verondersteld, dat deze hengst het ditmaal tot een goed einde zal brengen voor Truusje L en Tamara Norton. Onder de debutanten kunnen echter verrassingen schuilen. De leerlingen treden eveneens weer in het strijdperk. De verwachting is dat Ulrica B vrij gemakkelijk zal winnen voor Tallero en Sonja Zora. Moeilijker te voorspellen is de Meerkol S-prijs. Een groot veld, waarin door een aantal ontheffingen aan leerling-pikeurs een zeer moeilijke situatie is geschapen. Niettemin mag worden verwacht dat Sunny Boy, Sorento en Rentinus tenslotte de lakens zullen uitdelen, waarbij dan de voorkeur uitgaat naar Rentinus, voor Sunny Boy. In het slotnummer voor 2-jarigen heeft Vic Erebus slechts zijn laatste prestaties te herhalen om gemakkelijk te kunnen winnen. Verrassingen zijn bij de 2-jarigen echter al tijd mogelijk, doch zonder deze factor zal Vic Varisiënne en Victor Alsvin achter zich kunnen laten. TUIN. De 22-jarige voorhoedespeler Tuin, de enige door PEC op de transferlijst geplaatste speler, is overgegaan naar Zwolse Boys. VAN DIJKE. Het bestuur van de voet balvereniging SHS heeft het contract met trainer Van Dijke verbroken. Van Dijke zal voor het komend seizoen als oefenmeester van NOAD (Tilburg) optreden. FRY. De titel in het dames enkelspel van de wedstrijden om de Amerikaanse tenniskamp «nschappen op harde banen is gewonnen door Shirley Fry. In de eindstrijd versloeg hij Althéa Gibson met 75, 61. Maandagavond is het bestuur van de vereniging „Dorp Vijfhuizen" bijeen ge weest ter bespreking van de organisatie, verbonden aan de feestelijkheden, welke zullen worden gehouden als de werkzaam heden in het dorp zijn voltooid. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe weg officieel zal worden geopend. Daarna zal door de kinderen van de drie lagere scholen gezamenlijk een zanghulde worden gebracht aan B. en W. en de gemeente raad, waarvoor een speciaal dorpslied zal worden ingestudeerd. Behalve de verdere evenementen, die 's middags in Vijfhuizen zullen worden ge houden, heeft er in de avonduren een fees telijke bijeenkomst in het gymnastiekge- bouw plaats. Deze wordt niet alleen geor ganiseerd ter viering van het „nieuwe dorp", maar tevens ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de vereniging „Dorp Vijfhuizen". Onder meer zal hier de opvoering plaats hebben van de Vijfhuizen- se revue: „Tussen Fort en Eendenkooi". Brandspuittournee. Tien jongens en meisjes, allen trekkers, kampeerders en jeugdbezoekers, hebben een tournee door een groot deel van Nederland op een oude spuitwagen van de brandweer in het dorpje Eist (gemeente Rhenen), tot een goed einde gebracht. Het doel van de tocht was, in woord en geschrift de brandveiligheids gedachte uit te dragen. Dank zij de grote pu bliciteit. aan dit initiatief gegeven, hadden de trekkers niet te klagen over belangstel ling. De bemanning heeft 5000 vlugschriften uitgezet, waarin ieder wordt opgewekt niet alleen in bos of op heide, maar ook thuis, de grootst mogelijke voorzichtigheid met vuur Nachtvangsten van de kotters Anne Marie, 25 kg tong en 4 m. vis. De Rein, 10 kg en 3 m. Tiny, 20 kg en 2 m. in de twee trekken. Hermina 4, 20 kg en 4 m. Cornelia Adiana, weinig te melden. Willy Alida, 15 kg en 3 m. Prinses Beatrix, 15 kg en 3 m. Nico, 25 kg en 3 m., buik er uit. Arendje, 8 kg en 1 m. en moet nog halen. Jacoba, 30 kg en 2 m. Vrouw Alida, 20 kg en 3 m. Alida Jacoba, 25 kg en 2 m. Pieter Jacob, moet nog halen. Arend Willem, 25 kg en 4 m. Hoop 1, 25 kg en 3 m. Hoop 2, weinig vangst. Heemstede, weinig te mel den. Corry, stoomt nog. Wiron 5, 25 kg en 3 m. Magda, 30 kg en 4 m. Nehim 1, 10 kg en 2 m. Nehim 2, 30 kg en 6 m. Klaas Jr., 30 kg en 4 m. Nehim 4, 20 kg en 3 m. en een trek kwijt. Vier Gebroeders, 20 kg en 4 m. Tiny Dieuw, 20 kg en 4 m. Flevo, nog uit varende. Katwijkse vangsten De vangsten van de Katwijkse en IJmui dense loggers waren in de nacht van maan dag op dinsdag: KW 16-60, 1925, 47 60, 97—10, 41—60, 147—50, 175—40, 86—17, IJM 75—50, KW 140—50 uit i/2 vleet, 44— 80 uit vleet, 11050 uit 40 n., 3285 uit 45 n., 4960 uit 30 n., 7850 uit 45 n., 9 55 nog 38 n., 2345 nog 45 n., 2542 nog 60 n., 13835 nog 65 n., 127—60 nog 25 n., 12948 nog 55 n., 18120 uit 50 n., 130 55 uit 40 n. Trekkers: KW 70—20 k., 129—50, 85— 50, 176—90, 40—60, 74—50, 80—160, 73— 110, 159—65, 141—40, 48—25, 37—20. De gemiddelde vangst was 50 k. En op zee Van vrijwel alle visgronden kwamen maandag en vanmorgen berichten over een schrale visserij binnen. De vleetloggers 'vingen evenwel flink haring; van 60—100 kantjes. De trawlloggers deden trekken van 1420 mandjes haring en ook de trawlers meldde^ een schrale visserij. Op 55 noorderbreedte visten slechts en kele loggers. De Annie" IJM 14 haalde 60 manden hoops scheep. Van de visserij om de noord weinig nieuws; de schippers wa ren niet te verstaan. Goede dag- De IJmuidense garnalenvloot met vijf scheepjes heeft het maandag eens om de Noord bij de kust van Petten geprobeerd om garnaal te vangen. Over het algemeen zijn de vangsten de laatste weken niet flo rissant, hetgeen de oorzaak is van het feit dat een ander gedeelte van de garnalen- vloot het op de verse vis met de kor pro beert. Maandag viel de garnalenvloot ech ter een goede vangst ten deel. De vangst garnaal was van de hoogste vanger 170 kilo; van de minste 120 kilo. De prijs van de zoute was maandag avond 1,92 per kilo; de „flauwtjes" brach ten 1,22 per. kilo op. Er werd ook nog een partij tong buitgemaakt. De gelukkig ste visser kwam met 60 kilo, de ongeluk kigste met 40 kilo tong binnen. Ook werd bij deze tong en garnaal nog een mand schol en schar gevangen. Binnengekomen schepen IJm. 16 Bergen, 35 Post-Boy, 54 Swift, 241, 239, 226, 205; KW. 7 De Arend, 12, 77, 128, 56, 60; V.D. 9; U.K. 194, 70, 90, 4; H.D. 131, 180; R.O. 29; Zeearend, MVS. Vertrokken schepen IJm. 35 Post-Boy, 25 Flamingo (naar de sloper), 129 Shamrock, 45 De Hoop, 53 Heemstede, 226, 205, 241, 239, 7, 11, 59, 99, 40, 272, 208, 240, 22, 78, 5; Sch. 117 On derneming 3; AM. 16, 17, 26; UK. 3; TX. 14, V.D. 9; R.O. 29; sleepboot „Tyne", W.R. 34, 51, 33, 50; KW. 163 Janna, 170 Zee meeuw, 122 Arie Ouwehand, 52 Vrouw An- Bekentenis nadat de vrouw haar eigen huis in brand stak Zondag is te Vriescheloo een triest dra ma tot ontknoping gekomen. Een vrouw bekende, dat zij haar huis in brand had gestoken en dat haar man twee jaar ge leden een pasgeboren kind had gedood. Om zeven uur zondagmorgen brak brand uit in de woning van D. N. aan het Veen- diep te Vriescheloo. De hele woning brandde af en van de inboedel werd niets gered. De vrouw I. M. N.B. was wegge vlucht. De politie vond haar tenslotte in over spannen toestand in een korenveld. Zij werd over de brand ondervraagd en be kende al spoedig deze te hebben gesticht. Zij vertelde verder, dat haar man in juli 1954 haar pasgeboren kind, een meisje, had vermoord. Hij had dit gedaan door neus en mond van het kind dicht te knij pen en de baby daarna in een emmer met water te houden. De kreten van het kind waren overstemd door d^ hard aan gezette radio, zodat de buren, die in de andere helft van het huis woonden, niets hadden gehoord. Bij de geboorte was geen dokter of vroedvrouw aanwezig ge weest. De baby was achter het huis be graven en is door de politie teruggevon den. Het gezin had reeds twee kinderen, beiden jongens. Op 12 juli is opnieuw een meisje geboren. D. N. is evenals zijn vrouw, die echter waarschijnlijk in een zenuwinrichting is ondergebracht, inge sloten. De rijkspolitie van Bellingwolde en de districtsrecherche van de rijkspolitie verrichten het onderzoek. na, 24 Cornelis, 114 Avontuur, 89 Willem- pje, 91 Alida, 45 Neptunus, 51 Prinses Mar griet, 20 Grietje, 57 Dina Marie, 105 Jaco ba, 10 Adrianus, 64 Elizabeth, 26 Concor dia, 126 Agatha Arie, 104 Vrouw Dirkje, 65 Willy Alida, 155 Arie, 28 Verwachting, 161 Katwijk 3, 6 Vertrouwen, 108 Gebroeders, 17 Arie Nico, 69 Saturnus, 59 Floris, 88, 33, 30, 178, 210, 53, 21, 98, 62, 72, 27, 165, 34, 96, 79, 160, 58, 77, 60, 56, 128. Voor woensdag Voor de woensdag komt de Eïie (van 13 Juli) met 760 kisten vis, waarvan 350 schelvis en piepers, 140 kabeljauw en gul, 150 makreel, 35 zwarte koolvis, 50 wijting, 25 haring, 10 diversen en 520 stijve kabel jauwen. De „Abraham" (van 14 juli) komt even- kens voor de woensdagmarkt met 1005 kis ten vis, waarvan 300 schelvis en piepers, 420 haring, 30 makreel, 50 wijting, 200 ka beljauw en gul, leng en blanke koolvis, 5 diversen en 40 stuks stijve kabeljauwen. Het schip was nog vissende bij opgave. Verder zou de „Cornelia Maria" thuisva rende zijn, met 200 kisten vis en 140 kleine kistje haring. Voor cfenderdag Voor de donderdag zou de „Ada" (van 14 juli) thuisvarende zijn met 930 kisten vis, waarvan 750 haring, 70 wijting,, 50 zwarte koolvis, 30 makreel, 40 schelvis en piepers. Het schip was nog vissende bij opgave. Wat er vandaag was Aan de IJmuidense hallen waren van morgen de „Bergen" (van 12 juli) met 710 kisten, waarvan 240 schelvis, 60 makreel. 60 kabeljauw en gul, 270 haring, 70 wijting, 10 diversen en verder 350 kleine kisten haring en 20 stuks stijve kabbeljauwen; de „Swift" met 230 kisten schelvis, 190 ma kreel, 4 gullen; de KW. 7 met 145 kisten vis. Wat het opbracht De haringsprijzen liepen vanmorgen van f21 tot f 17.50, makreel noteerde f 12 tot f 10.60, kleine kisten haring f 9.30f 7.60, rijen kabeljauw noteerden f 96, kisten grote van 125 kg. f 130 en kisten kleine van 125 kg. f90, de grote gul bracht op f38, middel gul f 32f 40 en torgullen f 20. Grote schelvis ging vandaag van de hand voor f 35f 32, grootmiddel voor f 45f 35, kleinmiddel voor f 20f 23, pennen voor f 10. Wijting deed f 14f 15, grote zwarte kolen f 66f 68, middel f 72. Er was geen schol en tong. Loskracht op volle kracht Van eind mei tot 21 juli was het vakantie voor de havenarbeiders-vislossers, waar door de loskracht met twee ploegen per week was verminderd. Thans is op enkele mannen na de vakantie voor de vislossers weer voorbij, zodat met ingang van deze week de loskracht weer op volle kracht is. Besommingen van maandag IJM 183 Viking Bank f 19360; Haarlem f 17200; IJM 209 f 8960, IJM53 f 2290; KW 28 f3940; KW91 f 3330, KW24 f 3860; KW 64 f 2430; KW57 f 2200; KW104 f2600; KW101 f 11580; KW6 f 3400; KW59 f 2590; KW51 f 2440, KW17 f 1920; KW161 f 1850; KW107 f 2290; KW155 f 2700; KW10 f 2390; KW26 f 3350; KW65 f 1630; KW126 f 1820; KW69 f 1960, KW108 f 180; KW98 f 2420; KW165 f 2610; KW79 f 2550, KW77 f 450; KW58 f 2260; KW96 f 3270; KW53 f 560; AM 17 f 2890; AM26 f 2750; AM16 f 2510; IJM208 f 2880; IJM45 f 2620, IJM7 f 720; IJM40 f 2420; IJM22 f 4060; UK3 f 2570; WR34 f 2900; WR25 f 3430; WR33 f 2510; TX14 f 3130. Aalsdijk, 24 te Houston. Amsteldijk, pass. 23 Kp. Finisterre n. Lissabon. Antonia, 23 v. Pladju n. Tjilatjap. Arendskerk, pass. 23 Kp. Finisterre n. Marseille. Akkrumdijk, 22 v. Bremen n. Hamburg. Alhena, 22 v. Buenos Aires n. Montevideo. Aludra, 23 nog te Bahrein. Almdijk, 23 te Havana. Amstelkade 23 te Baltimore. Amor, 22 te Amsterdam. Attis, 22 te Amsterdam. Baarn, pass. 23 Barbados n. Antwerpen. Bontekoe, 23 te Kwandang. Breda, 22 240 m. w.z.w. Landsend n. Rotterdam. Britsum, 22 330 m. z.o. Paramaribo n. Trinidad. Beninkust, 23 120 m. n.n.w. Dakar n. Le Havre. Boskoop, pass. 22 Dover n. La Guaira. Boissevain, 24 te Port Elizabeth verw. Caltex Utrecht, 23 v. R'dam n. d. Perz. Golf. Camerounkust, pass. 23 Las Palmas n. Bordeaux. Camphuys, 24 te Belawan verw. Coryda, 24 te Izmir verw. Congokust, 22 te Amsterdam v. Hamburg. Cottica, 23 te Trinidad. Clavella, 21 v. Amsterdam n. Curaqao. Delft, pass. 23 Landsend n. Rotterdam. Dorestad, 22 te Willemstad. Dongedijk, 23 te Antwerpen verw. Daphnis, 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Eos, pass. 23 Ouessant n. Malta. Esso Nederland, pass. 23 R. Fartak n. Rastanura. Erinna, 24 te Balikpapan. Farmsum, pass. 22 Ouessant n. Ceuta. Gabonkust. 23 te Antwerpen v. Hamburg. Guineekust, 22 te Hamburg v. Bremen. Graveland, 22 te Amsterdam. Hector, 23 te Hamburg. Helder, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Heelsum, 22 v. Brownsville n. New Orleans. Hilversum, 22 v. Bandarmashur* n. Guiana Hera, 23 te Amsterdam n. Barbados. Hydra, 23 v. Trinidad n. Emden. Hoogkerk, 23 te Genua. Ivoorkust, 22 v. Monrovia n. Abidjan. Isis, 22 v. Ponce n. Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 23 te Port Said. Japara KRL, 23 te Tj. Priok. Jason, 23 te Bremen. Jupiter, 23 te Beyrouth. Java, 22 te Hamburg. Korovina, 23 te Thameshaven. Kalabahi, 23 te Surabaja, dokken. Kalydon, 23 te Curagao. Kabylia, 23 500 m. z.w. Madeira n. Malta. Kota Baroe, 22 v. Singapore n. Belawan. Karimata, pass. 22 Kp. Guardafui n. Belawan. Langkoeas, pass. 23 Kp. Finisterre n. Port Said. Limburg, 24 te Genua. Larenberg, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Luna, 22 v. Tunis n. Palermo. Liberty Bell, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Mod-jokerto, 23 v. Aden n. Port Said. Maetsuycker. 22 810 m. n.n.w. Fremantle. Markelo, 22 150 m. w.z.w. Lindesness n. Moi Rana. Meliskerk, 23 v. Shanghai n. Yokohama. Moordrecht, 23 190 m. n.w. Djeddah n. Mena Al Ahmadi. Myladu, 23 te Velsen verw. Maas, 22 te Rotterdam. Mitra, 22 v. Curagao n. Rotterdam. Nieuw Holland, 23 te Melbourne. Notos, pass. 22 Wight n. Lissabon. Nigerstroom, 22 v. Amsterdam n. Bordeaux. Oranjefontein, pass. 23 Dakar n. Las Palmas. Ophir, 23 te Belawan. Ootmarsum, pass. 22 Key West n. Houston. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Prins Willem V, 23 te Montreal. Pieter S, 23 v. Amsterdam n. Swansea. Riouw, 24 te Aden. Roepat, 23 v. Suez n. Port Said. Rijnkerk, 24 te Singapore. Rempang, pass. 23 Lissabon n. Vlissingen. Raki. pass. 22 Perim n. Suez. Ridderkerk, 22 v. Gebua n. Port Said. Salatiga. 23 v. Surabaja n. Colombo. Sirrah, 24 te Singapore. Statue of Liberty. 23 te Mena Al Ahn^adi. Siberoet, 23 te Singapore. Stanvae Benakat. 23 te Pulubukom. Stanvac Djirak, 22 te Singapore, Stanvae Ogan, 23 te Tj. Priok. t Stentor, 22 370 m. w.z.w. Madeira n. Barbados. Straat Mazambique, 23 te East-London. Sinabang, 24 te Saigon verw. Stad Breda, 22 v. Monrovia n. Rotterdam. Stad. Vlaarding., 27 t, H. v. Holl. verw. n. R'dam. Singkep, 23 v. Surabaja n. De Musi. Schelpwijk, 23 v. Port Said n. Landsend. Stad Leiden, 23 te Gibraltar. Sunetta, 22 v. Abadan n. Karachi. Tegelberg, 23 te Yokkaichy. Teucer, pass. 23 Malta n. Rotterdam. Tjiluwah, 23 te Tj. Priok. Tjisadane, 23 v. Hongkong n. Singapore. Trajanus, 21 400 m. n.o. Pto. Rico n. Kingston. Talisse, 22 te Tandjong Priok. Trompenberg, 22 v. Savannah n. Le Havre. Tamo, 23 te Rio de Janeiro. Tawali, 23 te Aden. Teiresias, pass. 22 Kp. Guardafui n. Penang. Utrecht, 23 te Port Said. Van Riebeeck, 23 te Tj. Priok. Van Riemsdijk, 23 te Ambon. Van Noort, 23 60 m. o. Balikpapan n. Shanghai. Waal, 23 te Iskenderun. Witmarsum, 23 te Hamburg. W. Alton Jones, 23 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Westertoren, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Willem Ruvs, pass. 23 Perim n. Colombo. Westland, 23 t,e St. Vincent. Woensdrecht, pass. 22 Runsaljebel n. Suez. Zijpenberg, pass. 23 Kp. Finisterre n. Melilla. KLEINE VAART Aeneas, 22 v. Salerno n. Palamos. Amor, 22 te Amsterdam n. Rotterdam. Afiena, 22 te Karlshamn. Boreas, 21 v. Amsterdam n. Gothenburg. Bab T, 18 v. Get'le te Zaandam. Dido, 22 v. La Pallice n. Amsterdam. Draco, 23 te Amsterdam n. Rotterdam. Deni, 23 te Goole v. Skarrehage. Flevo, 22 v. Cartagena n. Cadiz. Geziena Henderika, 23 te Ipswich v. Barcelona. Gefle, 21 v. Stockholm, 26 te Rotterdam verw. Jonan, 22 te Napels v. Fowey. Joost, 15 v. Solvesborg te Sodertalje. Kaap Falga, pass. 20 Brunsbüttel n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 17 v. Abo te Skutskaer. Larix, 20 v. Hudiksvall n. Sundsvall. Marathon, pass. 23 Holtenau n. Huil. Midas, 2,2 v. Ceuta n. Beyrouth. Notos, 21 v. Rotterdam n. Lissabon. Oberon, 23 v. Maracaibo n. Houston. Pavo, pass. 20 Holtenau n. Domsjo. Ponza, pass. 21 Brunsbüttel n. Domsjo. Plato, 22 te Ceuta n. Barcelona. Pygmalion, 22 te Hamburg n. Antwerpen. Spurt, 23 v. Wismar n. Aberdeen. Thaletas, 23 te Amsterdam n. Wismar. Tilly, 19 v. Rotterdam n. Skogall. Vesta, pass. 22 Holtenau n. Stockholm. Wexford, 22 te Norresundet. SLEEPVAART Ebro, 21 170 m. z.w. Fayal n. St. Nazaire. Gele Zee, pass. 22 Kp. San Antonio n. Maracaibo. Goeree, 22 v. Dieppe n. Brest Hudson, 21 350 m. z.w. Ouessant n. La Pallice. Loire, 21 125 m. n.w. Kp. Wrath n. Rotterdam. Noordholland, 22 te Rotterdam. Noordzee, pass. 21 Kp. De Gata n. Rotterdam. Oceaan, 22 v. Bromboro te Rotterdam. Thames, pass. 22 Rathlin eil. n. Haugesund. Tyne, 22 v. Rotterdam n. IJmuiden. Witte Zee, pass. 22 Kp. St. Vincent n. R'dam. Zwarte Zee, 21 v. Pt. Said n. Aden. Poolzee, 22 140 m. n. Dakar n. Lagos. Rode Zee, 22 260 m. z. Jamaica n. Maracaibo. PIETER J. A. TOL en TINEKE KAAN hebben de eer u, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waar van de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 10 augustus a.s. te 3 uur n.m. ten stadhuize te Velsen. IJmuiden, juli 1956 Julianakade 108 De Ruyterstraat 24. Receptie op de trouwdag van 46 uur n.m. in Pavil joen „Velserbeek", V'elser- beekpark 3, Velsen. Toekomstig adres: Meervlietstraat 82, Velsen. Heden werd plotseling van ons weggenomen onze lieve man en vader, be huwd-, groot- en over grootvader Franciscus v. d. Zwet Slotenmaker echtgenoot van Catharina J. Oldenburg in de ouderdom van 75 jaar. IJmuiden-O.: C. J. v. d. Zwet Slotenmaker-Oldenburg Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen IJmuiden-O., 22 juli '56. Sparrenstraat 11. De begrafenis vindt plaats donderdag 26 juli des middags 13.30 uur op de begraafplaats De Biezen. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer JAN BONTENBAL in de leeftijd van ruim 85 jaar. Namens de familie: J. W. Bontenbal. Soestdijk, 20 juli 1956 De crematie heeft in alle stilte plaats gehad. C. J. J. Veening Longarts PRAKTIJK HERVAT bij uw hond of kat? A. L. 63 is beslist afdoende en bo vendien onschadelijk voor uw huisdieren. GEBR. VEENINGA Naturalisten. JACOBIJNE STRAAT 10—18 GED. OUDE GRACHT 62. Voor het kantoordiploma typen slaagden de dames: L. Noordzij en A. v. d. Putten. Voor het kantoordiploma stenografie-Nederlands slaagden de dames: M. de Graaf en G. de Krijger. Zij allen genoten hun op leiding bij REMBRANDTLAAN 45, Herv. Jeugdgeb. IJmuiden Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie GEMEENTE VELSEN Bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken plaatst worden kan ge- in de rang van schrijfster. Salarisgrenzen 222.282.per maand. Vakantietoeslag van 4 'la. Voor personen beneden 21 jaar wordt jeugdaftrek toegepast. Vereist: bezit van het MLO-diploma en praktische erva ring als typiste. Indiensttreding 1 oktober 1956. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen (opleiding, leeftijd, ervaring enz.) in te zenden aan de directeur van voor noemde dienst, Heidestraat 40, IJmuiden-Oost, vóór 4 augustus a.s. Als U naar een ladder zoekt, als Uw vrouw een dienstmeisje nodig heeft, of een naai machine ter overname, of als Uw dochter een tweedehands piano wil hebben, kies dan de snelste en goedkoopste methode - PLAATS 'N GROTE HOUTSTRAAT 14 HAARLEM

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3