Hoe de duiven vlogen Havenberichten Agenda voor Velsen „vlooien" springen rond op de „KRIEMELBERG" Artistiek Ook in het nieuwe seizoen is het agendabureau paraat Nieuwe drager van gele vaan in de toer van de IJ.C.C. Camera's Rolf ilms Old Clothes New 9 Op IJ middens Dokweg Bromfietser na aanrijding overleden „Het recht om geboren te worden" (Thalia theater) Proces tegen reder van vergane „Ariël" Hij zou ouders van verdron ken schepeling niet ingelicht hebben Jongeman aangehouden Gebouw voor vletterlieden 7 augustus open Vlamingen brachten bezoek aan Velsen Groenteprijzen stegen met sprongen Dames van Rooswi jk softbal-kampioen CONSTANT VERLOVINGSRINGEN Fa. R. DE BOER J. Schotman 25 jaar bij het P.E.N. DRY CLEANING ONLY Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 25 JULI 1956 De Veluwe is weer enige maanden bezet door het opgetogen leger der vakantiegangers, dat, de vele donderbuien trotse rend, het wilt en bijster lant" te voet, op de fiets en 'per bromfiets - vooral per bromfiets lijkt het wel verkent en doorkruist. De klederdrachten langs de voormalige Zuiderzee zijn verdrongen door de modernere opvattingen omtrent kle dij, die de kampeerders en de trekkers propageren en de zwart-zijden boerepet wordt in aantal ter zijde gestreefd door de wonderlijke hoofdbedekkingen, waarmee vakantiehou dend Nederland zich des zomers pleegt te tooien van feest- mutsen in knalgroen tot mutsjes-met-harige-balletjes-eraan. Langs het Uddelermeer en door Ede, over de Kriemelberg en bij Kootwijk zijn ze neergestreken - in tenten en pensions, met draagbare radio's en botaniseertrommels en ondanks de nogal maartse temperaturen vieren „O, wat ben je mooi' en andere schlagers hoogtij, hoewel zij meestal niet voorname lijk slaan op de schoonheden van dit ouderuige land. Het is allemaal nogal onschuldig en de kampeerboerderijen ma ken het wèl; de boeren, die de oogst binnenhalen van de schrale gronden tegen de Veluwerand knikken maar eens vriendelijk terug naar de vootbijfietsende stadslui, die naar hun diepste overtuiging niet geheel vrij zijn van slechte in vloeden, maar wier vakantietoeslagen een nijver vertier gaan de maken in Putten en Ermelo, Garderen en Uddel. Ergens in die kleurige ver scheidenheid staan enige hard gele tenten geschaard om een donkerbruine „moedertent" en er wappert een vlag boven, die een groen gebouw laat zien, welks origineel te vinden is in Beverwijk: het Groene Huis van de FIVOIJ, de Federatie van Industrie Volkshuizen in de IJmond. In die tenten, op het land van de Kriemelberg bezuiden Ermelo, bivakkeren deze week de „muizen", de „vlooien" en de „zonnestraaltjes" met de „klaverblaadjes". Vrijdag gaan ze naar huis in Beverwijk en dan komen er zo'n dertig nieuwe stadskinderen voor te rug en daarna nog eefts een lichting: het eerste werkelijke zomerkamp van de FIVOIJ. Vroeger ging het allemaal naar kampeerboerderijen, maar dat had het nadeel, dat de kinde ren teveel op een grote hoop terecht kwamen nu ont- 'staan er kleine tentgemeen schappen, die de onderlinge saamhorigheid een veel stevi ger fundament geven dan de grotere groepering van een slaapzolder van veertig tege lijk. Paul Kuyper, voor de meis jes en jongens gewoon „Paul", de hoofdleider van het Groene Huis in Beverwijk, zwaait er met juffrouw During, zijn jeugdleidster, meneer Ooetveen en de dames Heming de zacht moedige scepter, die de kinde ren nauwelijks merken. Dinsdagmiddag tegen half vijf heeft zich op de Dokweg in het IJmuidense haven gebied een aanrijding voorgedaan tussen een bromfietser, de heer D. Meijer uit IJmuiden, en een vier-persoons auto. De heer Mejjer, die 58 jaar en als wachtsman te IJmuiden werkzaam was, moest met ernstige hoofdwonden in het Antonius- ziekenhuis te IJmuideil-Oost worden op genomen, waar hij twee uur later is over leden. De heer Meijer, die in de Warmenhoven- «traat woonde, kwam per bromfiets over de Dokweg uit de richting van het strand en wilde links af de Halkade naar Oud- ÏJmuiden inslaan. Hij moet daarbij niet hebben gelet op het tegemoetkomende verkeer op de Dokweg uit de richting van de Julianabrug, zodat hij met tamelijk grote vaart tegen de linker voorzijde van de personenwagen opreed. De heer Meijer liep ernstig hoofdletsel op en kon pas naar het Antoniusziekenhuis worden vervoerd, toen een ziekenauto van de G.G.D. uit Haarlem naar IJmuiden was gedirigeerd. Wij vernamen, dat de enige wagen, waar over de ongevallendienst in Velsen thans beschikt, juist die middag voor een»op dracht buiten de stad was. De tweede auto, die besteld is, is nog niet gereed. Het ongeval bracht op dit uur een grote verkeersstremming op de Dokweg teweeg. ADVERTENTIE Hetgeen ook de opzet is, want er is naar hun opvatting niets zo fnuikend voor de goe de kampsfeer als de kramp achtige discipline. Vandaar, dat er op de Kriemelberg zulk een 'voortreffelijke sfeer heérst onder de meisjes en jongens, die goeddeels vol ledige nieuwslichters in het kampeervak, hier zijn neerge streken en op het etenkoken na alles zelf doen. Voor de smakelijke pot Zorgen vrijwil ligsters, als mevrouw v. Eike- len. Gisteravond' hebben ze de zorgvuldig voorbereide schrik van hun vakantie gehad in het Sollemse Gat, een diepe kuil in de Veluwse heuvels, waarvan het verhaal gaat, dat er een behekst klooster heefj gestaan en dat er een móórd is. ge beurd. Onder begeleiding van een donderslag in de Kerstnacht is dat klooster in het niet ver dwenen, naar een jongetje uit Garderen indertijd zelf heeft gezien, maar daarna is er dood slag van gekomen op diezelfde lugubere plek, met het nare gevolg, dat er doodkisten over eind gingen staan en paarden voor lijkkoetsen niet verder wilden. Dit hele heerlijke grie zelverhaal is gisteravond bij het Sollemse Gat na een nacht wandeling in geuren en kleu ren opgehaald en daarna ver scheen plotseling het spook in hoogst eigen persoon, ten be wijze dat de Beverwijkertjes niet moesten twijfelen aan de echtheid der hun verstrekte mededelingen. Het msig dan volgens de paedagogische handboeken niet geheel ver antwoord zijn een kind in de eerste puberteit zo te laten schrikken: de schare heeft er gruwelijk van genoten en was „Paul" diep erkentelijk voor zijn brillante vertolking van de spookrol en de manier, waarop hij met het laken deinde. Als afsluiting van het win terse clubwerk èn ter inleiding van het nieuwe seizoen heeft dit kamp voor de FIVOIJ jeugd, die te rangschikken is onder de „ongrijpbare massa- jeugd" een niet te onderschat ten waarde. Dat zij ongrijp baar is: ach wie het op rechte enthousiasme van het stel heeft meegemaakt bij het vlaghijsen, bij het zwemmen in het natuurbad van Ermelo, bij de voorbereiding en van de slotavond van donderdag en op de avondmarkt in Put ten, weet wel beter: dit zijn gewone kinderen uit een wel licht wat materialistische om geving, want ze verkopen el kaar liever iets dan het weg te geven, maar het blijven kin deren. Kleine mensen, die blij zijn met een pluim van de kamp leiding, als de teh,t van de „muizen" de netste indruk maakt en die elkaar bijstaan in de kleine ongemakken van het kamperen. Die zich groot hou den als het menu macaroni vermeldt op een moment, dat zij liever aardappelen met groente hadden geproefd en die de dikste vrienden worden met hun leidsters en leiders. Flip van Rooy en Ja.n Wol- ters gaan d'e twee volgende weken mee; het worden dan speciaal de kinderen van „Kenmemerstaten",, die via Harderwijk optrekken naar de Kriemelberg, maar zij zul len met Paul Kuypér kunnen zeggen, dat het een geslaagd, een goed kamp is geweest, dit eerste van de FIVOIJ. En dat voor 17,50 een hele week! J. F. 99 alles voor de amateur 99 Kennemerlaan 5 - Telef. 5705 S De film „Het recht om geboren te wor den", die in een speciale voorstelling don derdagavond in Thalia wordt vertoond, werd aangekondigd als een „dramatische zedenschildering" en deze Omschrijving paste wonderwel bij het gegeven. Een jonge dokter vertelt aan een vrouw, die zonder getrouwd te zijn, moeder wordt, het ver haal van zijn eigen leven. Zijn vader was óók onbekend en de strenge zedelijke op vattingen uit die tijd en in die streek eis ten dat het kind „verdonkeremaand" zou worden. Hij wordt opgevoed door een negerin, die hijzelf als zijn moeder be schouwt en die hem in staat stelt medi cijnen te gaan studeren. Later redt hij door het afstaan van bloed voor een bloedtrans fusie het leven van zijn grootvader en wordt verliefd op een nichtje van hemzelf. Als hij dan eindelijk zijn echte moeder ontmoet, blijkt deze zich in een klooster te hebben teruggetrokken. De grootvader krijgt op zijn sterfbed berouw en de jonge dokter mag met -het nichtje trouwen. Dit aandoenlijke verhaal beweegt de vrouw aan wie het verteld wordt, om haar nog onge boren baby ook „het recht te geven gebo ren te worden". Het nogal drakerige gegeven is traag verfilmd en de verschillende' spelers leg gen in hun rollen te veel sentimentaliteit aan de dag. Het gegeven is té ouderwets en de probleemstelling té weinig van deze tijd, om nog in staat te zijn te boeien. F. D. EERSTE ZWARTE-BESSENVEILINGEN Donderdag wordt in Beverwijk de eerste speciale zwarte-bessenveiling gehouden. De beide veilingen organiseren deze ver koop gezamenlijk; de aanvang is bepaald om 2 uur. NU DE VOORBEREIDINGEN voor het nieuwe verenigingsseizoen ook in Velsen weer een aanvang nemen, heeft de Velser Gemeenschap de Velsense verenigingen zeer terecht weer aan het agendabureau herinnerd. Het doel van een goed functione rend agendabureau is om te voorkomen dat te veel bijeenkomsten op dezelfde dag of avond worden georganiseerd, waardoor een redelijk bezoek verwacht kan worden en een spreiding van de bijeenkomsten het geval is. Dit is echter slechts te bereiken wanneer de besturen van de verenigingen bereid zijn de bijeenkomsten aan het agendabureau te melden en vooraf met dit bureau overleg te plegen over het vast stellen van de data. De verenigingen dienen daarmee een algemeen belang, maar niet minder het eigen belang. Inlichtingen over het agendabureau en de culturele agenda, die wekelijks ook in ons blad verschijnt, kan men verkrijgen bij het secretariaat van de Velser Gemeen schap, cultureel centrum, Moerbergplant- soen 22 te IJmuiden, tel. 5743. Inmiddels heeft het bureau al een overzicht samen gesteld van de bijeenkomsten, die al zijn opgegeven, zodat de andere verenigingen kunnen zien welke data reeds zijn bezet. Meer opgaven van bijeenkomsten ziet het bureau echter gaarne tegemoet, daar men van tijd tot tijd een aanvulling zal uitgeven van de nieuwe opgaven. Tevens wordt de verenigingen verzocht tijdig te berichten wanneer een wijziging in het programma is gekomen of een door het bestuur vast gestelde bijeenkomst is verzet of afgelast. Vermelding in de culturele agenda kan aldus worden voorkomen. De culturele agenda voor het komende seizoen ziet er voonopig als volgt uit: sep tember 1955: 1. B.I.M.Y., IJmuiden, muziek festival sectie muziek Patronaatsgebouw; 3. B.I.M.Y.; 4. B.I.M.Y; 5. B.I.M.Y.; 6. B.I. M.Y.; 7. B.I.M.Y.8. B.I.M.Y.muziekfesti val sectie muziek Burg. Rijkenspark; 11. Velser Kunstkring „Voor Allen", Hoofd stadoperette, Rsx Theater; 14. Tuinbouw- De centrale voor kleine-vaartpersoneel zal bij de rechtbank in Groningen een pro cedure aanhangig maken tegen de Gronin ger K. E., eigenaar van het motorschip Ariël, dat in december 1954 voor de Fran se kust bij Tranche-Sur-Mer in een storm verging. Namens de ouders van de 22-ja- rige kok Jan Kremers uit Exloo in Drente, die bij deze scheepsramp omkwam, zal een schadevergoeding worden geëist. Het gaat in deze procedure vooral om de morele zijde van de zaak. De ouders menen, dat zij door de houding van de re der op hogere kosten zijn gekomen dan noodzakelijk was. Of de ouders voor smar- tegeld in aanmerking komen op grond van het feit dat de reder hen maandenlang on nodig in het onzeker liet over het lot van hun zoon, zal nog juridisch worden bezien. Nadat de Ariël op 7 december 1954 was vergaan, zijn in de daarop volgende dagen op de Franse kust de lijken aangespoeld van vijf opvarenden, waarbij ook dat van Jan Kremers. De reder zou de ouders daar van nooit op de hoogte hebben gesteld. studieclub Bloemententoonstelling Patro naatsgebouw; 15. Tuinbouwstudieclub als 14; 16. Tuinbouwstudieclub als 14; 18. Vel ser Kunstkring „Voor Allen", als Tl. Oktober: 4. Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer", concert; 23. Amateur vereniging „De Plankeniers", toneeluit voering Herv. Jeugdgebouw; 24. De Plan keniers, als 23. November: 27. Velser Kunstkring „Voor Allen", Rotterdams Toneel, Rex Theater. December: 4. Velser Kunstkring „Voor Allen", als 27 november. Februari 1956: 13. De Plankeniers, toneel uitvoering Herv. Jeugdgebouw; 14. De Plankeniers, als 13; 25. Velser Kunstkring „Voor Allen", Stichting Ned. Toneelgezel schap, Rex Theater; 26. Velser Kunstkring „Voor Allen", als 25. Maart: 26. Velser Kunstkring „Voor Al len", Noordhollands Philharmonisch Or kest, Rex Theater. April: 9. Velser Kunstkring „Voor Allen" als 26 maart. Mei: 22. De Plankeniers, toneeluitvoering Herv. Jeugdgebouw; 23. De Plankeniers, als 22. De Velsense politie heeft de jongeman, waarvan zaterdag door de commissaris van politie te Velsen de opsporing werd ver zocht aangehouden en in het hoofdbureau te IJmuiden-Oost opgesloten. Het nieuwe gebouw voor de Coöperatieve Vereniging van Vletterlieden te IJmuiden, dat is opgetrokken op het sluiseiland tussen de kleine sluis en de middensluis in de nabijheid van de baileybrug, zal op dinsdag 7 augustus worden geopend en in gebruik genomen. Het fraaie gebouw, dat eindelijk zowel overdag als 's nachts behoorlijk on derdak zal verschaffen aan de vletterlieden zal de keetjes aan de voet van de bailey brug gaan vervangen. Een overblijfsel van de rijke historie der vereniging van vletter lieden, vroeger verdeeld in tal van „ploe gen", wordt hiermee begin augustus door de mannen zonder leedwezen vaarwel ge zegd. Een groep van drieëntwintig Vlamingen uit verschillende plaatsen in België heeft gisteren een bezoek gebracht aan de ge meente Velsen. De Belgen zijn al enige dagen te gast op de volkshogeschool de Zandhoeve te Bergen (Noordholland) en zijn afkomstig van de volkshogeschool Lodewijk de Raet in België. Het groepje werd 's morgens omstreeks 10 uur in het Cultureel Gebouw aan het Moerbergplantsoen verwelkomd door de heer G. de Man van de Stichting de Velser Gemeenschap. De voorzitter, de heer J. van Os v. d. Abeelen hield vervolgens een in leiding over de geografische ligging van de gemeente Velsen en de opbouw van de Velser Gemeenschap. Er werden interes sante vragen gesteld en hieruit bleek on dermeer wel, dat de Belgische gasten ten zeerste verrast waren over de groei en bouw van deze gemeente en vooral over de mogelijkheid van samenwerking in een instituut als de Velser Gemeenschap van verenigingen van alle gezindten en rich tingen. Na een rondrit door de gemeente, waar bij een bezoek werd gebracht aan het te huis voor bejaarden, het W. F. Visserhuis, en aan een flatwoning in de De Noostraat, werd de lunch gebruikt in een van de zalen van het Cultureel Gebouw. De bur gemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint verwelkomde de Belgen en de leider van het groepje merkte bij de rondrit door Velsen aansluitend op: „Gij kunt fier zijn op uw burgers". In de middaguren werden kleine ge spreksgroep.) es gevormd, die onder leiding van de heren Van Duuren, Demmers, Tim mer en De Lange aan het werk gingen. Zij behandelden respectievelijk het werk van de afdeling training en vorming van Hoog ovens, het werk van Kennemer Staten, het ontwikkelingswerk van de Ned. Herv. Ge meente en het R.K. Ontwikkelingswerk. Sinds het begin van deze week zijn de groenteprijzen met sprongen omhoog ge gaan, produkten die kort geleden nog on verkoopbaar waren gaan nu voor Ongeken de prijzen van de hand. Zo werd dinsdag voor de sla tot f 0.19 per krop betaald, bos- peen ging tot f 0,35 per bos, terwijl de Was- peen opliep tot f 0.30 per kilo. Doperwten zün „niet te betalen": alle soorten draaiden rond de f 0,70 per kilo, terwijl de raspers, een fijnere erwtensoort, voor f 0,94 per kilo werden verkocht. Zowel de spercie- als de snijbonen zijin ongeveer een halve gulden per kilo in prijs omhoog gegaan en varieerden van f 1,70 tot f 2,20 per kilo. Weinig aardbeien Dinsdag was de aanvoer op de speciale aard'beienrveilinig niet groot meer; er waren meer doosjes dian sloffen. De aardbeien met dop waren ook nu weer het meest in trek: de fabrieken betaalden rond de f 5 per slof. Mèt dop brachten zij per slof van f 2,50 tot f 5,30 op. Doosjes varieerden van f 0,28 tot f 6.65 per stuk en de grote doos jes gingen tot f 0,95 per stuk. Speciale aardbeienveiling Op dé spéciale 'aardbeienvelliiriig kregen de Kennemertuinders in Castricum de vol gende prijzen: Climax f 2.80-4,70; Moulin Rouge f 4-5,70; Frambozenaardbeien f 3,50- 4.80. De rode bessen brachten f 3.30-4,20 per mand op. Frambozen waren 60 ct per doosje. Woensdag zal een speciale bessen- veiling worden gehouden. Noord-Hessen is zwaar getroffen door overstromingen, veroorzaakt door de zware regenval van de laatste tijd. Boven ziet men een van de straten van het dorpje Rhuenda waar men een huis versterkt door het ophopen van stenen. Beneden: in het plaatsje .Giflitz wordt een paard in veiligheid gebracht. Door maandagavond met 90 van Schoten 2 te winnen is Rooswijk ongeslagen kampioen geworden in de tweede klasse A van de Ne derlandse Dames-softbalbond. De dames zullen nu met de kampioen van 2 B (EDO of OVVO) en de degradatiecandidaat VVGA om twee plaatsen in de eerste klasse strijden. Vacantie was er de oorzaak van dat met niet minder dan vijf invalsters moest wor den gespeeld. Aan het veldspel viel hiervan echter nauwelijks iets te merken. Reserve werpster D. Marckelbach had dan ook wei nig moeite om de nul te handhaven. De zeer matige slagprestaties werden weer goed gemaakt met snel en agressief honk- lopen. Bij de tegenstandsters kwam alleen de werpster en met 11 x 3 slag zelfs zeer behoorlijk boven de middelmaat uit. Het scoreverloop was als volgt: Schoten 2 0000000 0 Rooswijk 20 4'0102 9 In de postduiventour van de IJmuider Concours Commissie is de duif van de heer A. Tabernal de nieuwe gele vaandrager. Door een zware inzinking eindigde de drager van de gele vaan van de vorige etappe nu ergens achter in het peleton van postduiven. De duif van de heer Tabernal leidt nu in het algemeen klassement met een tijd van 4 uur 29 minuten en 2G seconden. Het was een buitengewone zware etappe, die over een afstand van 172 km. van Vil voorde (België) naar de IJmond voerde. In deze etappe konden de hoogvliegers bewij zen, wat ze waard waren, omdat bergpremies werden uitgeloofd. Daar echter alle deel nemende duiven ware klimgeitvliegers ble ken te zijn en in hoogte voor elkaar niet onder wilden doen werden de premies bij loting verdeeld. De resultaten van deze etappe zijn als volgt: 1. Tabernal sr. Sn.W. 2-56-12V2 met bonificatie 2-55-42"2; 2. E. de Boer Snvl. ADVERTENTIE complete collectie voorradig KENNEMERLAAN 60—62 Betalingspreiding mogelijk Vierhonderdveertig duiven van de leden van ,,De Snelvlieger" hebben dit weekeinde deelgenomen aan de wedvlucht van Vil voorde af; een zeer zware vlucht voor de jonge vogels. Het concours stond voor deze betrekkelijke korte afstand één uur en veer- Wel ontvingen zij een brief van de reder, tien minuten open. waarin stond dat als hun zoon zou aan spoelen, de kosten van overbrenging naar Nederland, ongeveer f 800, voor hun reke ning zouden komen. Later heeft ds. v. Lun zen, Hervormd predikant in Odoorn, voor de familie Kremers een onderzoek inge steld. Hij kwam toen tot de conclusie dat de reder op 28 december 1954 opdracht had gegeven, het toen reeds aangespoelde lichaam van- de zoon in Frankrijk te be graven, ongeacht de uitslag van een nadere identificatie. In december 1955 is, na een her-identificatie, het lichaam van Jan Kremers naar Exloo overgebracht en te Odoorn begraven. OPBRENGST COLLECTE De in Castricum gehouden collecte van de EHBO heeft de som van f 633,31 opge bracht. De voorlopige uitslag luidt: E. de Boer 1, 11; E. Reker 2, 8, 23, 26, 41, 50, 56, 57, 67, 68, 79, 8i; J. Anepool 3, 5, 82; Haver 4, 59, 74, 76; Hugh Koster 6; Boender 7, 21, 25, 36, 40; A. Hartenhof 9, 45, 61, 85; Koorn jr. 10, 17, 78; F. de Boer 12, 31, 34, 58, 86; Opbergen 13; v. d. Kammen 14, 24, 32, 37, 87; Wim Glas 15; F. Schaap 16, 22, 49; H. Broek 18, 23, 73; v. Breemen 19, 52, 70, 83; L. Otte 20, 27, 38, 39, 62, 64, 71; Inia 24, 62, 65; Sloot 28, 60; Jung 29, 44, 80, 84; G. Glas 30; ^oet 35; A. Koster 42; Wezelman 43, 54; Schotvanger 46, 77; Waal 47, 53, 55, 66; Remmers 48, 88; Schreu- der 51; Bert Glas 63, 5; R. Prins 69; Piet Schelvis 72. Oranje Nassau Op 22 juli vlogen ook de duiven van „Oranje Nassau" van Vilvoorde af over een afstand van 162 km. Het was een zeer zware vlucht met vele achterblijvers. Als eerste meldde zich een duif van J. Wijker en zn. De uitslag luidt als volgt: J. Wijker 1, 30, 36; Joh. Broek 2, 5, 11, 24. 28; C. Zwanen burg 3, 15, 49, 51, 53; J. Wanmaker 4, 21; D. Mantel 6, 10, 14, 18, 35; E. Schreuder 7; J. Boekweg 8, 12, 19, 26, 59: K. Dekker 9; Jac. Clots 13, 38, 50, 52; J. de Waard 16; Chr. Prins 17, 32, 44, 45; A. Gravemaker 20, 27, 37; K, Klepper 22. 33; A. Bannink 23, 56; C. D. Geij- teman 24, 43, 62; L. de Waard 25, 42, 57; A. Ham 29, 40, 41; J. v. Sikkeleris 31, 58; S. v. Leeuven 34; A. de Waard 39; Jac. de Ruijter 46; C. Broek 47, 54; P. Visser 48; B. Visser 55. „DE LUCHTPOST" Met 261 jonge duiven heeft de Castricumse postduivenvereniging „De Luchtpost" zondag deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Vil voorde, een afstand van circa 182 km.. De dieren werden om 11.30 uur in de morgen gelost en de uitslagen zijn als volgt: 1. H. Jaspers 14.27.53; 2. J. A. Steenmande ''"ildt 14.35.10; 3. J. Zentveld 14.42.29; 4. J. Boskam 14.42.31; 5. R. W. Bettink 14.49.49. Volgende week is er opnieuw een wed vlucht voor jonge duiven en wel vanaf Mons (239 km.). Tevens is dan ook de laatste vlucht van oude duiven vanaf Orléans 553 km. 2-56-28 met bonificatie 2-56-08 3. Veld- meijer Sn.W. 2-57-55 met bonificatie 2-57-45; 4. Joh. Broek O.N. 2-58-49'); 5. Anepool Snvl. 2-59-2614; 6. Haver Snvl. 2-59-59; 7. Koster Snvl. 3-01-12; 8. Hartendorf Snvl. 02-54; 9. W. Donkersloot B.D. 02-56; 10. C. Koks' Sn.W. 03-19; 11. Dekker O.N. 05-08; 12. Baak Sn.W. 06-31; 13. A. Donkersloot B.D. 06-33; 14. Minneboo B.D. 06-46; 15. Opbergen Snvl. 08-01; 16. Wiëlart B.D. 3-09-08; 17. Jel- lema B.D. 09-19; 18. v. d. Kammen Snvl. 09-32; 10. v. Breemen Snvl. 10-03; 20. Schaap Snvl. 10-10; 21. Otte Snvl. 11-05; 22. C. Broek B.D. 11-18; 23. Verduijn B.D. 11-19: 24. H. Broek Snvl. 11-10; 25. A. Belfroid B.D. 12-50. Daarna het peloton met o.a. de gele vaan houder Schelvis. Ploegenklassement Het ploegenklassement is als volgt: 1. De Snelvliegers-ploeg in de tijd Van 14-59-40 (E. de Boer, Anepool, Haver, Koster, Harten hof); 2. De Snelle Wiekers 15-18-49; 3. De Bonte Duif-ploeg 15-34-42; 4. De Oranje Nassau'ers 15-51-23. De bergpremie van de le cat. is gewonnen door v. d. Pieterman B.D. en de bergpremie van de 2e cat. door Geijtman O.N. De suikerprijs werd toegekend aan Ham, O.N., de prestatieprijs aan Anepool Snvl. In de bezemwagen moesten stappen Gra vemaker, Ram en Sikkelerus. allen van O.N. en Glas en Pieterse van Snvl. Niet aan start verschenen Andriesma, Bierdrager, Bonarius, Kochx en Tervoort, allen van Sn.W.; Dekker van B.D. en Clots, Jansen, Kraaijenoord, Kist, De Ruijter, L. de Waard en Wijker van O.N. en Inia en Koorn van Snvl. Algemeen klassement Het algemeen klassement na deze twee etappes is: 1. Tabernal sr. 4 uur 29-26 Sn.W.; 2. Veldmeijer 32-00 Sn.W.; 3. E. de Boer 32-32 Snvl.; 4. Anepool 32-4914; Snvl.; 5. Joh. Broek 34-12 O.N.: 6. Hartenhof 36-45 Snvl.; 7. Haver 37-09 Snvl.; 8. Koster 37-16 Snvl.; 9. C. Koks 38-41 Sn.W.; 10. W. Don kersloot 39-08 B.D.; 11. A. Donkersloot 42-07 B.D.; 12. Minneboo 42—52 B.D.; 13. Otte 43-15 Snvl.: 14. Opbergen 43-36 Snvl.; 15. Schaap 43-52 Snvl.; 16. v. Breemen 44-12 Snvl.; 17. Verduijn 44-15 B.D,; 18. C. Broek 4-51 B.D.; 19. H. Broek 45-44 Snvl.; 20. Baak 46-59 Sn.W.; 21. v. d. Kammen 47-06 Snvl 22. A. Belfroid 49-35 B.D.; 23. Jellema 49-26 B.D.; 24. Dekker 50-21 O.N.; 25. Jung 50-53 Snvl.; 26. Klepper 51-23 O.N.; 27. Verschuren 52-33 B.D. 28. v. d. Pieterman 52-43 B.D. Klassementen Het algemeen ploegenklassement luidt als volgt: 1. De Snelvliegersploeg 22-43-22; 2. de Snelle Wiekers 23-16-55; 3. de Bonte Duif- ploeg 23-28-41; 4. de Oranje Nassau'ers 23-45-54. Het puntenklassement (groene vaantje, officieus) ziet er als volgt uit: 1. Tabernal sr. met 10 pnt.; 2. Anepool 11 pnt.; 3. Veld meijer 14 pnt. GESLAAGD Voor de Vormingsklasse aan de Haar lemse Huishoud- en Industrieschool zijn geslaagd. Ingrid van Es en Ria Hagenaar uit Beverwijk. Vrijdag 27 juli zal het voor de heer J. Schotman vijfentwintig jaar geledên zijn, dat hij in dienst trad bij het PEN. De heer Schotman, die aan de Lorentzstraat 62 te IJmuiden-Oost woont, is thans technisch ambtenaar C. Om de vele vrienden, ken nissen en collega's gelegenheid te geven hem met deze dag te feliciteren, wordt vrijdagmiddag van 3 tot 5 uur een receptie gehouden in het gebouw op het Water- vlletterrein. Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Sambre van Rotterdam. Manto van Ham- Burg. Bloemgracht van Kotka. Theresa van Abö. Duke of Athens van Norfolk. Norma van Rotterdam. Wolanda van Waterford. Marin' van Solvensborg. Leny van Kotka. Iberia Van Bilbao. Kirsten van Rotterdam. Algarve van Swansea. Gabonkust van Ant werpen. Bloemfontein van Antwerpen. Nicola van Brunsbüttel. Herman Buisman van Vestersa. Tyro van Goole. Otto van Kotka. Brinio van Hernosand. Hector van Hamburg. Fosdyke Trdaer van Goole. Goote van Rotterdam. Vertrokken zijn: Waterweg naar Parr. Grotekerk naar Bremën, Viking naar Rot terdam. Prosyn naar Abö. Marin naar Lon den. Thames naar Londen. Fivelborg naar Leithköping. Reine Astrid naar Antwerpen. Union naar Antwerpen. Sint Michael naar Stettin. Plancius naar Domsö. Waren naar Antwerpen. Laguna naar Hampton Roads. Borneo naar Antwerpen. Falcon naar Lon den. Bob T naar Antwerpen. Margriet naar Londen. Ivan Kondrup naar Middlesborough. Marie Louise naar Londen. IJsselborg naar Londen. Heriot naar Leith. Sambre naar Le Havre. Lindesingel naar Stockholm, ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 WOENSDAG 25 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De oom uit Amerika". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. DONDERDAG 26 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Het recht om geboren te worden". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van openbare werken. WOENSDAG 25 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Se- miramis". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady en de vagebond'. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. R.k. leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 15-18 uur. „Het Groene Huis", uitleenbibliotheek en jeugdleeszaal, geopend van 15.15-16.45 u. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. O- dulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. DONDERDAG 26 JULI I.uxor Theater 20 uur: Cabaret met Johnny Jordaan. R.k. leeszaal, uitleenbibliotheek lees- en studiezaal, geopend van 10-13 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3