Spoedberaad in Londen tussen de Grote Drie over Egypte Agenda voor Haarlem Kapitale schuur met 45 ton hooi en stro door felle brand vernield Nasser geeft blijk van grote minachting voor Frankrijk De Holland-week Nasser eist contante betaling voor doorvaart na bevriezing van zijn tegoeden in Londen en Parijs Langs rijksweg Haarlem-Amsterdam Pravda en radio-Moskou kiezen partij voor het uitgebuiteEgypte „Orfeo Canigou" trad in Bloemendaal op 6 Zware storm Sleepboot „Holland" naar „Despina" Koninklijke onderscheiding J. H. van Leeuwen Engelse Ford-fabriek trekt de ontslagen in Britse vakbonden over hun looneisen Boerderij kreeg enorme waterschade Harlinger bootsman in Finland verdronken Handenarbeid-examens Examens Japanse minister in Moskou aangekomen Weer overwinning van Nederlands zevental Nederlandse bridgers gelijk tegen Frankrijk Fr. Vaars sprintwinnaar van „De Kampioen" Koersen op Duindigt Swashbuckler bleef Sans Valeur voor Double Six M door 0 Marijke geklopt Waterpolo-uitslagen MAANDAG 30 JULI 1956 (Van onze correspondent in Londen) In Downingrstreet zijn sinds gisteravond leden van de Britse regering in conferentie bijeen met de Franse minister van Buiten landse Zaken Pineau en de Amerikaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken Murphy, om maatregelen tegen Egypte te overwegen. De bevriezing van de Egypti sche activa in Londen, waartoe gedurende het weekeinde werd overgegaan, vormt reeds een ernstige slag voor president Nas ser, omdat daardoor de Egyptische handel en economie in het hart worden getroffen. Er zijn een aantal sub-commissies gevormd om een plan van actie uit te werken. Alle. aspecten van de crisis, politieke, militaire, financiële en juridische, worden bestu deerd. De conclusies zullen later op de dag aan de voltallige conferentie worden voor gelegd. Functionarissen van het Britse de partement van Buitenlandse Zaken hebben de gehele nacht door gewerkt. De Weste lijke mogendheden hebben zich speciaal bezig gehouden met een antwoord op Nas ser's jongste stap om gezagvoerders van Britse schepen te dwingen voortaan con tant in plaats van met chèques op Britse banken te betalen. Door dit besluit heeft Nasser de maritieme mogendheden voor de keus gesteld onmiddellijk te capituleren om het op een conflict te laten aankomen. Voorlopig zullen de meeste gebruikers van het Suezkanaal niet in staat zijn de doorvaartrechten te betalen, daar vrijwel alle bestaande regelingen voor de betaling in sterling luiden. Alle tot dusverre in Britse officiële krin gen ontvangen mededelingen van mone taire autoriteiten op het continent van Europa wijzen op instemming met het Britse ingrijpen. Met ziet in, dat het begin sel, dat thans op het spel staat, van het grootste internationale belang is. De Egyptische regering zal de Britse be slissing om de sterüngsaldi te blokkeren, voor het Internationale Gerechtshof te Den Haag bestrijden. De Egyptische regering is niet van plan bij wijze van represaille Britse activa in Egypte te „bevriezen". De Egyptische minister van Financiën heeft naar Agence France Presse uit Cairo meldt alle financiële instelliingen in Egypte bevel gegeven hem een opgave te doen toekomen van de tegoeden der Suezkanaal-maat- schappij. Voorts heeft de minister alle ope raties verboden uit hoofde van rekeningen der maatschappij, hetzij voor betalingen in het binnenland, hetzij voor overmakingen naar het buitenland. Kritieke situatie Een woordvoerder van het Britse depar tement van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard dat een zeer kritieke situatie zal ontstaan, indien een Brits vaartuig als re sultaat van Nasser's order wordt tegenge houden. Gedurend het weekeinde is het Britse kabinet voortdurend bijeen geweest. De drie chefs van de onderdelen der Britse Vannacht omstreeks vier uur ontving Scheveningen Radio een noodmelding van het met hout geladen schip „Despina", roepletters TIAV, dat ongeveer 1200 ton meet. Het schip had moeilijkheden met de stuurmachine en dreef op ongeveer 25 mijl ten noorden' van het lichtschip „Texel". De kapitein vroeg om sleepbootassistentie, waarop vanmorgen vroeg de sleepboot „Holland" van de rederij G. Doeksen op Terschelling naar zee ging. De „Holland" was vanmorgen om tien uur in de nabij heid van de „Despina", die ook een dek last hout heeft, en zou trachten vast te maken. De sleepboot „Holland" kon echter door de ruwe zee niet langszij de „Despina" komen en heeft omstreeks half twaalf met behulp van vuurpijlen verbinding moeten maken met het vaartuig. Dit lukte en de „Despina" is thans op sleeptouw genomen door Doeksens sleper. Later werd bekend gemaakt, dat het merendeel van de 23 jachten, die deel namen aan de wedstrijd over het Engelse Kanaal, terecht zijn. Het weer is in dit zeegebied intussen aanzienlijk verbeterd. De veerboten tussen Engeland en Frankrijk, die zondag binnen gaats waren gebleven, hebben de dienst hervat. De gekapseisde „Teeswood" drijft in de omgeving van Dover. Het schip, dat een lading steenkool aan boord heeft, vormt een gevaar voor de scheepvaart, daar slechts een klein deel van het wrak boven het water uitsteekt. MAANDAG 30 JULI Minerva: „Marguerite Gautier", 18 jr., 8.15 uur. Rembrandt: „Sissi", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Onsterfelijke muziek", alle leeft., 6.45 en 9.15 uur Lido: „Stad op stelten", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals „De sheriff van Wichita", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Het bataljon der gedoemden", 14 jr., 7en 9.15 uur. Palace: „The goldrush", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Studio: „Phffft, 18 jaar, 7 en 9.15 Uur. Openluchttheater, Bloemendaal, 8 uur: „De rechter van Zalamea". Begijn hofkapel, 8 uur: Interkerkelijke samenkomst. Zangdienst van 7.30 uur af. Spreker Cor Kee. Nassaulaan, 12—24 uur: Kermisvermakelijk heden. DINSDAG 31 JULI Minerva: „Schots en scheef", alle leeft., 2.30 uur. „Marguerite Gautier", 18 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: 10.30 uur, Montagne's jeugd- variété, „Sissi", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 10.30 uur, Gezelschap Adrie van Oorschot, „Onsterfelijke muziek", alle leeft., 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Lido: „Stad op stelten", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De sheriff van Wichita", 14 jaar, 2.30 en 8 uur. Roxy: „De poppen aan het dansen", alle leeft., 2.30 uur, „Het bataljon der gedoemden", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Pa lace: 10.30 uur. Vakantieprogramma, „The goldrush", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: 10.30 uur, Vakantieprogramma, „Phffft", 18 jaar, 2.14, 7 en 9.15 uur. Open luchttheater, Bloemendaal, 8 uur, „De rechter van Zalamea". Grote Kerk, 8 uur: Orgel concert door Piet Kee. Nassaulaan 1224 uur: Kermisvermakelijkheden. strijdkrachten werden door de ministerraad ontboden. De Britse regering heeft in be ginsel besloten, dat indien Egypte zioh ver grijpt aan Britse eigendommen of installa ties, militaire beschermingsmaatregelen zullen worden genomen. De staf-chefs ont vingen opdracht plannen uit te werken. Frankrijk heeft het Franse voorbeeld ge volgd door alle handels- en financiële transacties met Egypte ondier controle te plaatsen en Egyptische sterling-rekeningen in Parijs te blokkeren. De kanaal-maat schappij beschikt over meer activa in Lon den dan -in Parijs. Hoewel er zowel in Frankrijk als in Groot-Brittannië opgewon den stemmen klinken, die willen dat mili taire stappen zullen worden genomen, kan men van de Britse regering niet verwach ten diat zij de wilde daden en die nóg wil dere taal van de Egyptische dictator met onbesuisde maatregelen zal beantwoorden. Bij Koninklijk besluit is aan de heer J. H. van Leeuwen te Haarlem, conducteur bij de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij, toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Loco-burgemeester de heer A. J. M. Angenant heeft deze mededeling van morgen gedaan op het kantoor der maat schappij aan de Leidsevaart te Haarlem tijdens een huldiging van de heer Van Leeuwen, die veertig jaar in dienst van de NZHMV is. De heer J. J. Jurissen heeft de jubilaris eveneens toegesproken en na mens de directie een geschenk in envelop pe aangeboden en namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel de eremedaille en getuigschrift. BIRMINGHAM (Reuter) De Engelse Ford-fabriek heeft meegedeeld, dat zij de ontslagen van een groot aantal arbeiders heeft ingetrokken „teneinde een betere at mosfeer te helpen scheppen" en de arbei ders in staat te stellen na het einde van hun vakantie op 13 augustus het werk te hervatten. De aanvoer van bepaalde onderdelen, die gestagneerd was door de staking bij de „British Motor Corporation", zal waar schijnlijk hervat kunnen worden. D CAïRO (Reuter/A.F.P.) President Nasser van Egypte heeft na zijn terugkeer uit Alexandrië, waar hij de nationalisatie van de Suez-kanaalmaatschappij bekend maakte, tot een juichende menigte, die zich ter begroeting in Cairo had verzameld, ge zegd: „Groot-Brittannië heeft niet het recht zich te mengen in Egyptische aange legenheden, hierbij inbegrepen het Suez kanaal. Wat Frankrijk betreft, ik laat het aan de Algerijnen over te antwoorden en dat land een les te geven". Deze woorden werden luide toegejuicht. Van zijn presidentiële verblijf uit zei hij verder tot de menigte: Wij zullen geweld met geweld beantwoorden. Het Egyptische volk proclameert een algemene mobilisatie tegen de imperialisten. Nasser waarschuw de Groot-Brittannië en Frankrijk, dat hij hen verantwoordelijk zou houden voor iedere vertraging of schade, toegebracht aan de vrije doorvaart door het Suez kanaal. Hij verklaarde, dat de opwinding in Lon den en Parijs ongerechtvaardigd was en alleen gebaseerd „op methoden van het imperialisme en de traditie van bloeduit- zuigen, het onrechtmatig bemachtigen van rechten en inmenging in de zaken van an dere staten." Door Nassers opmerking over „mobili satie" ontstonden wilde geruchten, dat er een algemene mobilisatie werd afgekon digd. Maar spoedig, aldus Reuter, reali seerde men zich, dat Nassers uitlating niet sloeg op een militaire,jppbilrsgtje,£ijn de ongeveer tienduizend vrijwilligers van de Egyptische nationale garde in alle ste den van de kanaalzone naar hun kampen opgeroepen. Via auto's met luidsprekers werden alle vrijwilligers opgeroepen zich onmiddellijk te melden. De naasting van de kanaalmaatschappij heeft geen enkele verandering in het uiterlijke leven in de kanaalzone gebracht. Alleen waait de groene Egyptische vlag boven de eigen dommen van de kanaalmaatschappij en be waken onopvallende groepjes soldaten de seinposten. De konvooien varen normaal door en de employés van de maatschappij doen op de gewone wijze hun werk. Abdel Nasser De directie der Suez-kanaalmaatschappij te Parijs heeft verklaard dat betaling van passagegelden door reders van schepen aan de Egyptische regering of op rekeningen, waaromtrent deze regering heeft verklaard dat zij thans onder haar beheer zijn geko men, niet kunnen worden beschouwd als kwijting van vorderingen der maatschappij. Het Egyptische ministerie van Financiën acht de Britse blokkering van Egyptische tegoeden „in strijd met het internationale recht" en een schending van de monetaire Brits-Egyptische overeenkomsten. Het Franse besluit is voor Egypte „van ieder belang" ontbloot daar Egypte de Franse franc niet in transacties gebruikt, aldus het ministerie. Kolonialisme In het orgaan van de Russische commu nistische partij de Pravda, is verklaard, dat Rusland bereid is aan alle „prac- tische" verzoeken om economische steun van Egypte tegemoet te komen. De Pravda noemt de naastine van de Suezkanaal- maatschappij gewettigd als „het afwerpen van het koloniale juk". Volgens radio-Mos kou is het duidelijk dat de toorn der Wes terse mogendheden voortkomt uit het „be sef, dat de reusachtig winsten verloren gaan, die behaald werden met de exploi tatie van het Suezkanaal". Deze winsten behoren echter aan het Egyptische volk, dat op koloniale wijze is uitgebuit". Een andere factor, die volgens radio-Moskou de Westerse „heersende kringen" heeft ont stemd is dat de „Egyptische regering een onafhankelijke politiek voert, die ten doel heeft de overblijfselen van het kolonialis me in het Nabije-Oosten uit te roeien". „De Westerse mogendheden gevoelen er niets voor dat een land, dat vroeger een kolonie is geweest, thans op gelijke voet betrekkingen onderhoudt met andere lan den, en vooral niet, wanneer daarbij sprake is van de Sovjet-Unie, de Chinese volksrepubliek en andere socialistische staten", aldus adio-Moskou. deling in krachtige bewoordingen bij de Egyptische ambassadeur te Washington geprotesteerd tegen de vele „heftige, on juiste en misleidende verklaringen" van president Nasser over de Verenigde Staten De ambassadeur verklaarde het protest „niet te kunnen aanvaarden", doch een woordvoerder van het Amerikaanse de- partement van Buitenlandse Zaken zei te- gen verslaggevers dat niettemin wordt aangenomen, dat het ter kennis van de Egyptische regering zal worden gebracht. Minister Dulles heeft verklaard dat de Egyptische naasting der Suez-kanaalmaat schappij een „ernstige slag is voor het in ternationale vertrouwen". Gedurende een week treedt in ons land, op uitnodiging van de gemeenten Amster dam en Rotterdam, de folkloristische groep „Orfeo Canigou" uit Perpignan in de streek Roussillon (oostelijke Pyreneeën) in diver se plaatsen op. De dansers en musici zijn ondergebracht in een openluchtschool in de hoofdstad, waar ook de werkstudenten huizen, die op Schiphol allerlei diensten verlenen. Zondagavond werd onder tegen werkende weersomstandigheden voor een paar dozijn toeschouwers een als demon stratie aangekondigde voorstelling gege ven, die ongeveer een half uur te laat be gon en door de regenval een voortijdig éihdë narfl!" De Catalanen, zegt men wel eens, vor men een volk op zichzelf in een wereld apart. Hun taal is als een tussenvorm van Spaans en Provenpaals te beschouwen. Het was een Frans ensemble, dat thans voor ons optrad, maar de voornaamste der ge toonde dansen kende men reeds uit de bloemlezing van Spaanse folklore, die enkele jaren geleden door „Coros y Dan- zas" aan het Nederlandse publiek werd aangeboden. Bij die gelegenheid had men ook al kennis kunnen maken met het ei genaardige Cobla-orkest met zijn typische houten blaasinstrumenten. In dit geval waren het beroepsmusici, die de amateur- dansers begeleidden - tegen de harde wind in. De ervaring heeft geleerd, dat Bloemen- daals Openluchttheater zich uitermate goed leent voor vertoningen van speciaal gearrangeerde volksdansen. Maar voor deze bescheiden prestaties gingen de voor delen niet op. Het gebodene was te eenzij dig beperkt, ongeacht nog de vele herha lingen waaraan men bij volksdans gewend is, voor een complete, op een afstand waargenomen voorstelling. Hoe aardig zo'n demonstratie niettemin kan zijn, werd men pas na de pauze gewaar, toen de regen het plankier te glad had gemaakt en de leden van „Orfeo Canigou" zich on middellijk bereid verklaarden voor de vol hardende bezoekers op het terras voor het paviljoen de vermaarde Sardana te laten zien. De Sardana is een van origine Griekse dans, die reeds in de zestiende eeuw in Spanje, met name in Catalonië, beoefend werd. Het is een soort contrapas, op zich zelf eenvoudig, maar veel oefening eisend door de ritmische variaties, die met mathe matische nauwkeurigheid moeten worden uitgevoerd. Van dichtbij kon men de voet wisselingen zeer goed gadeslaan. Het werd een prettige ervaring, waarvoor de aan wezigen zich hartelijk dankbaar toonden. Eigenlijk zou men volksdansdemonstraties altijd op een dergelijke manier moeten geven. Als de grasmat er niet door be schadigde, zou het zelfs warme aanbeve ling verdienen het publiek uit te nodigen op het speelveld plaats te nemen. Het heeft weinig zin commentaar te le veren op het verdere programma, dat ook Noordafrikaanse invloeden verried en een enkele gepopulariseerde hofdans bevatte. D. K. LONDEN (United Press) De 1.300.000 sterke Britse „Transport and general wor kers union" heeft het vakbonds-congxes (TUC) gevraagd, het verzoek van de rege ring tot beperking inzake eisen om loons verhoging niet in te willigen. De motie wordt gesteund door de bond van de mijn werkers, die der spoorwegarbeiders en door nog andere bonden. „Door de economische controle op te ge ven en de mensen vrij te laten, heeft de re gering de economie van het land maar doelloos voort laten drijven en zich van de mogelijkheid beroofd doeltreffende maat regelen te nemen voor het weer in haar macht krijgen van een crisis", zo wordt in de motie gezegd. De motie maakt het onwaarschijnlijk, dat botsingen tussen werkgevers en werk nemers over loonsverhogingen vermeden Herbert Hoover, Amerikaans ondermi- zullen kunnen worden, zoals de regering nister van Buitenlandse Zaken, heeft mon- had gehoopt. In een grote hooi- en wagenschuur, be horend bij de boerderij van de heer H. ,T. Bijnsdorp, Rottewegje 2 Haarlemmerliede gemeente Halfweg langs de rijksweg Haarlem-Amsterdam op drie kilometer van Haarlem is zaterdagmiddag omstreeks drie uur brand uitgebroken. Kinderen ontdekten het vuur en de wachter van het NS-seinhuis aan de overkant van de weg waarschuwde via het station Haarlem ter stond de brandweer van Haarlem en Haar- lemmerliede-Spaarnwoude. Beide brand weren arriveerden vrijwel gelijktijdig; het vuur had echter te gretig voedsel in het 'hooi en geperste stro, dian dat er enige kans bestond voor de brandweerlieden om iets te redden. Vijfenveertig ton stro en hooi gingen verloren; twintig ton op de zol der van het met de schuur verbonden woonhuis, waarvan het woongedeelte ge heel behouden bleef,- al kreeg het zeer zware waterschade. De inboedel was een kwartier na het uitbreken van de brand reeds op wagens naar de overzijde van de rijksweg gebracht en bij een buur van de heer Bijnsdorp opgeslagen. De schuur ging geheel in de vlammen op; een luchtban denwagen en vijfentwintig ton hooi gingen in de schuur verloren. Kinderen speelden vermoedelijk met vuur in de schuur Over de oorzaak van de brand is nog geen zekerheid. Broei kan de aanleiding niet geweest zijn. De warmte was nog on langs gepeild en zeer gering. De politie acht, het niet uitgesloten, dat kinderen on voorzichtig niet vuur hebben gespeeld! Zij ontdekten ook de brand. De Haarlemse brandweer bestreed het vuur met twee stralen, die van Halfweg met vijf. Het woonhuis (zeven bij negen meter), vijf kamers bevattende, is zwaar door het water geteisterd. Boer Bijnsdorp heeft met zijn vrouw en vier kinderen voorlopig elders onderdak gevonden. De brandweer van Halfweg heeft ook zondag nog nageblust en het smeulende hooi verspreid. Vandaag, maandag, moest dit werk nog worden voortgezet. De schade wordt door verzekering ge dekt. Op het terrein van de brand waren onder andere aanwezig de burgemeester van Halfweg, drs. .T. J. M. Visser en de heer C. Mol, brandmeester bij de Rijks inspectie voor het Brandweerwezen. De heer J. P. Pollé, waarnemend commandant, leidde de Haarlemse brandweer, die zater dagmiddag om 6 uur inrukte. Commandant .1. Witte had de leiding over de Halfwegse brandweer. Zaterdagmorgen ontving de rederij „Fri- sia" te Harlingen het bericht, dat de 25- jarige bootsman van de gelijknamige kust vaarder, de heer E. van der Veer uit Har lingen, op de rede van Kotka in Finland bij een reddingspoging is verdronken. Het onder bevel van kapitein G. Smit staande schip werd op deze rede bevracht met hout, bestemd voor Menaibridge. Tij dens het laden werd een der Finse haven arbeiders door een hijswerktuig getroffen en over boord geslagen. De bootsman sprong hem onmiddellijk na, doch tot grote ontsteltenis van de oog getuigen kwam hij niet meer boven. De havenarbeider daarentegen werd gered. Later hebben kikvorsmannen het stof felijk overschot van de bootsman gevon den en geborgen. Na anderzoek bleek, dat Van der Veer een ernstige hoofdwonde had. Vermoedelijk is hij met een hard voorwerp in aanraking gekomen en be wusteloos geraakt- Het stoffelijk overschot zal naar Harlingen worden overgebracht en aldaar ter aarde worden besteld. De bootsman stond bekend als een uitstekend zeeman, die goed kon zwemmen. Hij was ongehuwd. Voor de te Haarlem gehouden handen- arbeidexamer zijn geslaagd de heren: J. Broekzitter, W. J. A. Bon, C. Castelein, J. M. Rijk. C. J. Griffioen, G ,H. Heesen, P. W. Hekkemberg, P. Hengeveld, R. A. G. v. d. Neut, A. Kray, H. J. Wijdeven, H. J. v. Loon, G. Th. Adema. P. J. Blankensteyn, L. Boeijs- ma, J. Laan. F. Meindertsma, E. van der Veen, S. K. W. Visser, J. Vriesinga en A. W. Burger, L. D. Heskes, H. C. v. d. Heuvel, W. J. Kalkman, W. J. Langedijk, S. C. S. Rijper en G. D. M. Roskam. Amsterdam. Examen Engels M.O. a: mej. A. A. van Zutphén, Heemstede. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Docto raal examen rechten: Th. H. Alkemade, Hoofddorp. President Körner van Oostenrijk ernstig ziek De president van Oostenrijk, de 83-jarige Theodor Körner, is ernstig ziek geworden toen hij met vakantie te Mürzsteg in Stier marken verbleef. Met een ziekenauto is hij naar zijn woning te Wenen overgebracht. Vredesonderhandelingen zullen worden hervat MOSKOU (Reuter/A.F.P.) De Japanse minister van Buitenlandse Zaken, Mamoru Shigemitsu, is zondag in Moskou aangeko men om de vredesonderhandelingen tussen Japan en de Sovjet-Unie, die in maart in Londen werden afgebroken, te hervatten. Volgens een Japanse woordvoerder moet nog steeds uitgemaakt worden of beid'e landen tot het sluiten van een vredesver drag zullen overgaan of slechts ambassa deurs zullen uitwisselen. De woordvoerder verklaarde voorts, dat de territoriale aan spraken van Japan nog altijd een belang rijk vraagstuk vormen. Boelganin terug De Russische premier, maarschalk Boel ganin, d'ie een bezoek van een week aan Polen heeft gebracht, is per vliegtuig naar Moskou teruggereisd. De waterpolowedstryd België-Neder- land heeft een zeven-twee overwinning voor onze landgenoten opgeleverd. De I ruststand was vier-één. Ondanks de grote Nederlandse zege had het er aanvankelijk alle schijn van dat de Belgen goed party zouden geven. uaa sjjaz uatnuiui ajsjaa ap uappcq az gering overwicht. De verdediging van de gasten kon echter niet het juiste wapen Vinden tegen de Nederlanders, die ook riü weer zonder middenvoor opereerden. Mul ler maakte hier uitstekend gebruik van en tweemaal passeerde hij de Belgische doelman. Even kregen onze zuiderburen nieuwe hoop. Een goede combinatie tussen An- thoon en Van den Steen leverde het eerste doelpunt op (een-twee). De Nederlanders, die sneller waren en ook over een betere balbehandeling beschikten dan de gast heren, kwamen hierna sterk in de meer derheid, wat resulteerde in een tweetal doelpunten, zodat bij de rust de voor sprong was gegroeid tot vier-een. Na de hervatting kwamen de Belgen er vrijwel niet meer aan te pas. Muller, die ook nu zijn verdedigers steeds weer ver raste, scoorde nog driemaal: een-zeven. Vlak voor tijd leverde een strafworp het tweede Belgische doelpunt op (twee zeven). De waterpolowedstrijd België-Neder- land jeugd is geëindigd' in een negen twee overwinning voor de Nederlanders. Met de rust leidden zij reeds met vijf twee. In de vierd" ronde van het toernooi om de Europese bridgekampioenschappen hebben Frankrijk en Nederland gelijk gespeeld. Na de eerste zitting stonden de Nederlanders 20 punten voor (3313), maar het herstel van de Fransen was verrassend, want zij kwamen in de tweede zitting op 4339, wat zeggen wil dat hun toen nog slechts twee punten voor de zege ontbraken. De uitslagen van de 4e ronde luiden: Frankrijk speelt gelijk tegen Nederland 4339 (na de le zitting 133); IJsland versl. Ierland 8733 (4620)Duitsland versl. Egpte 6659 (4912); Engeland versl. 5634 (3210); Zweden versl. Denemarken 5643 (2720): België gelijk tegen Noorwegen 3737 (2722): Oostenrija gelijk tegen Fin land 5753 (3221); Zwitserland versl. Italië 7056 (35—34). De uitslagen van de 5e ronde waren: Frankrijk versl. Egypte 8042 (4913); Ne- dreland gelijk tegen IJsland 61—57 (27—16); Libanon versl. Ierland 7149 (3910); Zwe den versl. Duitsland 6346 (3617); Enge land versl. Noorwegen 5737 (3015)Dene marken versl. Finland 6431 (3911); Italië versl. België 4827 (2020); Zwitserland gelijk tegen Oostenrijk 5147 (3416). Dames: Zweden versl. Oostenrijk 4939 (2321); Engeland versl. Finland 6619 (2914); Noorwegen versl. Ierland 4617 (247); België gelijk tegen Frankrijk 5646 (26—25). De stand luidt thans: Open toernooi: 1. Italië 8 pnt.; 2. Oosten rijk 8 pnt.; 3. Engeland 8 pnt.; 4. Frankrijk 7 pnt.; 5. IJsland 6 pnt.; 6. Zweden 6 pnt.; 7. Zwitserland 6 pnt.; 8. Nederland 5 pnt. Dames: 1. Frankrijk 5 pnt.; 2. Engeland 4 pnt.; 3. Zweden 4 pnt.; 4. Oostenrijk 4 pnt.; 5. Noorwegen 3 pnt. Als onderdeel van de tweede zomercompe titie liet de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" sprintwedstrijden verrijden, welke bij de A- en B-klassers het navolgende resul taat opleverden: 1. Fr. Vaars; 2. Geuzebroek; 3. H. v. Steyn; 4. Koonings; 5. W. v. d. Aar; 6. Hoogland. C-klasse: 1. Van dér Putten; 2. Handgraaf; 3. Sminia; 4. v. d. Geest; 5. B. Voorting; 6. Rampkema. De wedstrijden voor de Hollandweek zijn zondag onder zeer ongunstige weersomstan digheden voortgezet, 's Middags wakkerde de wind nu en dan aan tot een orkaan, zodat er veel averij was en diverse boten omsloe gen. Gelukkig gebeurden er geen persoon lijke ongelukken. Sommige klassen zjjn niet gestart. De jeugd was echter overmoedig ge noeg om toch te starten, doch de meeste pluisjes bereikten de finish niet. De Duitser Mulka werd in de Flying Dutchman-klasse voor de 3e maal met grote voorsprong eerste. Hetzelfde feit verrichtte de Olympische kan didaat Jac. Kraan van de Braassemermeer. Zijn felle belager van de eerste dag, de Amerikaan Olsen, werd zaterdag teruggeroe pen bij de start en kwam zondag eerst als twaalfde binnen. De uitslagen waren: Internationale Flying Dutchman-klasse: 1. Macy V, R. Mulka, Norddeutscher Ragatta- Verein; 2. Brave Hendrik, H. G. Blok, De Kaag; 3. Spindrift, W. L. Dawes, Whitstable Yachtclub; 4. Santa, U. Koglin, Hamburger Segelclub; 5. Meteoor, G. Lautenschutz, W. V. Aalsmeer. Valkenklasse A: 1. Orca. J. J. Doorschodt, De Kaag; 2. Zilvermeeuw, U. den Vries, Noord Nederl. Watersportbond; 3. Bounty 2, E. Rolf v. d. Baumen, De Kaag. Internationale 12 m.2 klasse a: 1. Mustang, Jac. Kraan, Braassemermeer; 2. Meteoor, B. Kraan, Braassemermeer; 3. Aeolus 3, G. Vis ser, Het Nieuwe Diep. Vrijheidsklasse a: 1. Speediest, C. de Haas jr., Het Witte Huis; 2. Dauntless, H. Kors- wagen, De Kaag; 3. Firecrest, F. H. Klumper, Het Witte Huis. Internationale olympia-jollenklasse a: 1. Jan van Gent 2. J. Tak jr., Het Witte Huis; 2. Magneet, B. W. Willems, De Schinkel; 3. Jaxita, H. Prins, Het Witte Huis. 16 m.2 streepklasse: 1. Margot. A. W. Endw stra/ Het Nieuwe Diep; 2. Ideaal, H. Mole naar, Kralingsche Zeilclub; 3. Wetternocht 2, J. F. Dwarshuis, Het Witte Huis. Pampusklasse (zonder spinnaker): 1. Bries, W. Blok, Het Witte Huis; 2. Tobbedanser, O. P. Besseling, K. W. V. Loosdrecht; 3. Hinde, J. B. Reeder, K. W. V. Loosdrecht; 4. Alba tros, C. Colenbrander, K. W. V. Loosdrecht. Sternklasse: zondag niet gestart. Internationale 12-voetjoIlenklasse a: 1. Tecumseh, W. H. Holtrop, Haarlemsche Jachtclub: 2. Tweedledum, G. Leverland, K. W. V. Loosdrecht. Internationale finnjollen-klasse: 1. Marco Polo, J. de Jong, De Kaag; 2. Pinguin, B. Markus, De Kaag; 3. Fiston, A. Nelis, Royal Yachtclub de Belgique. De andere buiten landse boten niet aangekomen. 16 m.2 puntklasse: 1. Ideaal, J. H. Lagen dijk, IJsselmonde. Jeugdklasse: 1. Hencla, Gebr. De Jong, De Vrijbuiter. Valkenklasse b: 1. 't Geusje, R. van Dijk, Het Witte Huis. Internationale 12 m.2 klasse b: Niets aan gekomen op zondag. Vrijheidsklasse b: 1. Ekenier, P. W. Rei- neke, K. W. V. Loosdrecht. Internationale olympia-jollenklasse b: 1. Spiering, E. Rouffaer, „De Eem". Internationale 12 voetsjollenklasse b: 1. Pjut, H. J. Robroch, R. en Z. „Jason". De uitslagen van de op zondag gehouden draverijen te Duindigt luidden: Nancom prijs (2040 m): 1. Urania 1.32.4; 2. Trekduif S 1.34.5. W. f 1.70. PI. f 1.40, f 6.20, f 3.10. Gek. f 5.40. Cov. f 77.90. Nanda pry's (2000 m): 1. Spreeuw S 1.31.1; 2. Olivia Gregor 1.32.2. W. f 2.40. PI. f 1.40, f 2.20, f 2.60. Gek. f 8.90. Cov. f 6.50. Napoleon prys (2100 m): 1. Sonja Belwln 1.28.1; 2. Reyland 1.28.1. W. f 5.30. PI. f 1.90, f 2.69, f 2.—. Gek. f 6.90. Cov. f 9.70. Narcis prys (2020 m): 1. Ria Olivier 1.28; 2. Q. Bascom 1.28.6. W. f 4.—. PI. f 2.—, f 2.50, f 3.30. Gek. f 8.10. Cov. f 8.40. Nemetor orys (2100 m): 1. Quick Fire 1.27.5; 2. Rentinus 1.28.6. W. f 7.30. PI. f 2.—, f 3.10, f 1.70. Gek. f 19.90. Cov. f 8.50. Commandopatrol prys (1900 m): 1. Heraut 2.06.8; 2. Felix. W. f 2.40. Cov. f 3.30. Gek. f 4.90. Grote prys der KNH en RV (2000 m): 1. Swashbuckler 2.10.5; 2. Sans Valeur. W. f 1.20. PI. f 1.10. Gek. f 1.80. Cov. f 1.50. Diana prjjs (2400 m): 1. Sylvia 2.55.8; 2. Mangala. W. f 1.20. Cov. f 1.40. Gek. f 1.50. La Carioca prijs (1800 m): 1. By Accident 2.06; 2. Ringwood. W. f 2.30. PI. f 1.10, f 1.10. Gek. f 7.20. Cov. f 3.80. Totalisator-omzet f 62.808. De uitslagen van de op zondag gehouden draverijen te Mereveld luiden: Anlo-prijs (2140 m.): 1. Ultra 1.33.3; 2. Utopie 1.35.2. W. f5,30, PI. f3,80, f6,10, Gek. f24,—, Cov. f 6,20. Borger-prijs (1200 m.): 1. Vaya con Dios 1.30.8; 2. Viva van Barke 1.32.8. W. f4.60, PI. f2,70, f5,90, Gek. f26,70, Cov. f 9,90. Daten-prijs (2200 m.): 1. Ralp Erebus 1.28.9; 2. Rina V 1.29.6. W. f4,60 PI. f 1,80, f4,30, f9,10, Gek. f33,10, Cov. f20,50. Record-prijs der 4-jarigen (1610 m.): 1. Tiende van Zora 1.27.6: 2. Tabor 1.27.7. W. f 18,30, PI. f4,40, f 1,80, Gek. f 13,90, Cov. 5,30. Lustrum-prijs (2200 m.): 1. Sirdna 1,26,5; 2. Roland Spencer 1.26.9. W. f3,20, PI. f 1,80, 2,40, f4,70, Gek. f8,40, Cov. f6,30. Diever-prijs (2600 m.): 1. Rascal Hanover 1.29.7; 2. Reve de Sophia 1.29.3. W. f2,50. PI. f 1,70, f3,30, f5,30, Gek. f8,50, Cov. f 13,90. Dwingelo-prijs (2200 m.): 1. Proximity 1.24.9; 2. Romeo Spencer 1.24.4. W. f5,30, PI. f2,—, f 1,40, f2,50, Gek. f 10,30, Cov. f4,80. Gasselte-prijs (2200 m.): 1. O. Marijke 1.23.3; 2. Double Cix M 1.23.4; 3. Olga Pluto 1.23.4. W. f4,10, PI. f 1,30, f 1,40, f 1,70, Gek. f 12,60, Cov. f 4,70. Totalisatoromzet f 104.887. Uitslagen zomer waterpolo competitie Ko ninklijke Nederlandse Zwembond: Dames reserve tweede klasse: Haarlem 2DWT 3 2-6. Heren: reserve eerste klasse: HPC 2 Robben 3 2-0; Haarlem 2RZC 2 2-6. Reserve tweede klasse: DWR 2DAW 2 2-4; DJK 3 HVGB 3 7-2. Reserve derde klasse: VZV 2 Bruinvisser 2 3-2; Nereus 3—Haarlem 4 3-2; Swift 2—DWR 3 4-2. Competitie kring Haarlem KNZB: Heren eerste klasse: NVA 1—DWR 4 0-11; HZV 1— DWR 4 1-2. Afd. AJ: HVGB—Haarlem 0-4; DWT—Watervrienden 0-4. Afd. AM: HVGB —DWT 3-5; DWR—HPC 7-0.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8