Kokende Noordzee kreeg net niet IJmuidens strandhuisjes in haar greep Agenda voor Velsen Piet Steenvoorden sterke winnaar in wielerronde van Castricum Kort geding voor president van Haarlemse rechtbank ALARM LANGS DE VLOEDLIJN Zuidwesterstorm lichtte daken en veroorzaakte zandstorm „Neomix" contra Cetabever Van der Knaap in sprint geklopt Hoofdprijzen Staatsloterij Agenda voor Beverwijk Drukte voor de brandweer Ronde van Santpoort in feestweek Sportfeest bij opening Heemskerks „stadion" Beverwijker Niesten won Ronde van Overijsel Jeugd van „IJmond-vissers" versloeg „Luctor et Emergo" Afscheidsreceptie van H. P. v. Roozendaal Geringe pluk, maar record-omzet Gemiddelde prijs 1,74 per kilo Middenstandsexamens MAANDAG 30 JULI 1956 7 HET HEEFT MAAR LUTTELE METERS gescheeld, maar de zee, opgejaagd door een vlagerige zuidwesterstorm, voorzien van stuivende golfkoppen en ae IJmuidense pieren bedelvende onder een schuimdek dat de horizon ver vaagde tot een onbestendige scheiding tussen een grauwe stoomlucht en een imposante branding, heeft de huisjes op het strand deze zondag net niet te pakken gekregen. Het heeft even gespannen, ongeveer een uur, voor om kwart voor acht in de avond de hoogste waterstand bereikt zou zijn, maar de familie Santen uit Amsterdam, die met enige andere huisjesbewoners op bevel van de politie de wijk naar de strandpaviljoens had genomen, kon in de loop van de avond teruggaan naar het kreunende onder komen, dat vlak bij zijn vernietiging was geweest, maar dank zij de „gunstige" wind de dans ontsprong. Een herhaling van mei 1955 is het dus gelukkig niet geworden. Het „gunstige" element in de voorwaar niet malse zomerstorm, die gistermiddag langs de kust raasde, was gelegen in de windrichting: bij Noordwesterstorm was de branding ontgetwijfeld tot vlak bij de kust gekomen en hadden verscheidene op trekjes langs de vloedlijn het loodje moe ten leggen. Nu kwam het minder gevaar lijke uitloopwater tot op enkele meters van de eerste huisjesrij en omspoelde slechts de demonstratie-boksring bij de pier en een strandstoelen-verhuurtenlje van de heer Menger. De in het zweet van veler aanschijn opgeworpen zandwalletjes zijn dan ook veelal onnut gebleven, maar de strandbewoners waren achteraf toch maar blij, dat ze zich zo ingespannen hadden: het reageerde de spanning wat af en „je kon toch maar nooit weten". Agent getroffen De rondvliegende planken van de boks- 'ing hebben de enige licht-gewonde van deze onstuimige zondagmiddag veroor zaakt: een enorme klap water smeet een zwaar stuk hout tegen de agent Cijs op, die met plank en al van de pier tuimelde en met pijn in de borst en druipend over eind krabbelde. Hij is later voor controle naar het zie kenhuis gegaan, maar de gevolgen van dit onvrijwillige bad bleken mee te vallen. Orkaankracht De zuidwesterstorm, die in uitschieters orkaankracht 12 bereikte, maar zich ge meenlijk om de 10 11 bewoog, joeg schuimende watermassa's tegen de Zuider- pier aan, zodat men het ergste ging vrezen voor de huisjes in die buurt. De loodsboot zocht omstreeks half zes de rustige haven op en met 110 palm water en nog bijna twee uur in het vooruitzicht vóór het tij het hoogtepunt zou bereiken, leek een algemene ongerustheid onder de IJmui dense „zomerhuiseigenaren" alleszins ver antwoord. In het zuiden kritiek Het is meegevallen, want de 116 palm water tijdens de kritieke momenten, die dank zij de zuidwestelijke windrichting vér voor hoo'g-tij vielen, waren niet vol doende om veel schade te doen. Het bedenkelijkst werd de situatie in middels op het Zuiderstrand, waar naast paviljoen „De Schelp" in de wijde bocht, die de vloedlijn daar trekt, het water tot aan de inderhaast in een zware zand storm opgeworpen vloeddammen op stuwde en enige tentdaken door de wind werden afgerukt. De bierkelder van het paviljoen zelf, dat al eerder zware storm schade opliep, bleef nog maar net droog, maar mevrouw Gouda, de echtgenote van ƒ25.000: 8088 5.000: 15815 2.000: 8699 1.500: 11481 13539 1.000: 3653 6512 10338 14659 16002 400: 4815 4857 5274 5347 5923 6506 13003 13821 16350 17507 17800 19680 20288 20751 21497 f 200: 1020 1804 2175 2181 2235 2331 2365 2439 2793 3312 3536 3718 3898 4273 4431 4887 5133 5317 5326 6204 6209 6446 6497 6587 6653 7194 7311 7473 7547 7687 7742 8533 8566 8573 8846 9491 10043 10217 10235 10933 11209 11296 11337 11657 12128 12404 12434 12499 12528 12642 12757 13150 13311 13334 13792 14029 14455 15056 15468 15500 16556 16665 16716 17401 17536 17669 17726 18318 18654 18997 19879 21223 21287 21826 21962 MAANDAG 30 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Begeerte en plicht". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. DINSDAG 31 JULI IJMUIDEN Rex, geen opgave. Thalia, als maandag. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag. MAANDAG 30 JULI Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik verdedigde mijn kind". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „A. C. en de Mummie. W.B. Theater, 20 uur: „Het monster van de zeebodem". OpAibare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. Jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15— 18 uur; lees- en studiezaal van 15—18 en 1921.30 uur. Wiik aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Ódulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. DINSDAG 31 JULI Kennemer Theater, als maandag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rose Marie". R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15— 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 19—21.30 uur. de exploitant, heeft het hart toch wel een paar keer in de keel voelen kloppen. Zoals ook de andere strandexploitanten met angst en vreze de woedende zee tot voor hun deur zagen naderen. De kansen werden daarboven inmiddels gewikt en gewogen: de wind was welis-j waar niet ongunstig, maar er stond naar algemene opvatting een „smak water" op de kust. Strand afgesloten Dat vond de politie blijkbaar ook, die inmiddels het terras van het paviljoen van Verswijveren bij de pier ontruimd had en nieuwsgierigen bij de uitmonding van de „sleuf" tegenhield, om, mocht het mis gaan, geen overbodige-in-de-weg-lopers op het strand te hebben. Omstreeks half negen mocht het weer, maar toen was het water dan ook duidelijk vallende en ging het beddegoed van enige gealarmeerde huisjes bewoners terug op de brits. Te zelfder tijd tornde een Franse vracht vaarder de wilde zee tegemoet: als enig schip verliet de „Loulea" de haven van IJmuiden, voorzichtig op de Noordpier aanhoudend om daarna met een wijde boog en zwaar-stampend in de nevelige verte te verdwijnen. Veel vaart zat er niet in die „Loulea", maar de stroom was dan ook bijzonder sterk deze dag, zoals een paar baders tot hun ongerief hebben ge merkt. Striemende zandstorm De zandstorm, die vooral tussen de op7- trekjes van het tentenkamp woedde, maakte niet alleen voor velen de aard appels oneetbaar maar ook het lopen vrij wel onmogelijk: alleen met motorbrillen en andere uitrustingsstukken gewapenden konden de striemende kracht van de storm weerstaan. Een leverancier van stofbrillen raakte dan ook vlot door zijn voorraadje heen. Duizenden hebben deze zondagmid dag inmiddels genoten van de kolkende zee: de parkeerplaatsen bij 't plateau en de Seinpostweg waren met auto's volge stouwd en tot diep in avppd .heeft Let. torment van wind en golven een grote menigte kijkers getrolclsgn, die, wat de niet-autobezitters betrof, door de busdienst op Haarlem maar met moeite verwerkt kon worden. Schade in Beverwijk Ook in Beverwijk en omgeving heeft men aan den lijve de kracht van de zware zuidwesterstorm ondervonden. Van om streeks 5 uur af zijn politie, brandweer en de dienst van openbare werken druk in 8 De afgelopen zondag heeft voor de Vel- X sense brandweer niet de rust opgele- s verd, die bij deze dag pleegt te behoren, i Om half zes begon een reeks „klusjes" als gevolg van de venijnige Zuidwester- X storm die tot laat in de avond zou 8 voortduren. De nog nieuwe fietsenstal- 8 ling van de Pieter Vermeulenschool 8 8 werd namelijk in haar geheel van de g 8 fundering losgerukt en over een 2 meter 8 hoge muur gegooid en op de restanten 3 hebben de spuitgasten hun eerste acti- 6 viteit kunnen botvieren. Vervolgens woei van het perceel Kennemerlaan 81 een bovenraam open en de brandweer s heeft en passant de overige ramen ook g maar even hermetisch gesloten. In de g Napierstraat was een boom half omge- 8 waaid. Voor de plantsoendienst zich 8 verder over dit stormslachtoffer ont- g fermde, heeft de brandweer er de wacht 8 bij betrokken, om daarna fluks op te rukken naar de Huygensstraat, waar 8 wderom een bovenraam het begeven 3 had. Ook hier werd het huis tochtdicht gemaakt. Van het blok Bloemstraat 23- 27 was een groot stuk zinken dakbedek- king losgeraakt, dat gevaar voor de 3 omgeving opleverde en d.ies verwijderd 3 werd, hetgeen de Santpoortse brand- weer inmiddels ook aan de Hagelinger- 8 weg presteerde. Een zinken dakkapel 8 van Kennemerlaan 175 werd eveneens X „gezekerd" en vervolgens is een dikke 8 boomtak, die over de Julianakade was 3 gesmeten, opgeruimd. Nadat in Velsen- 8 Noord was geassisteerd wegens twee 'j omgewaaide lantaarnpalen in de Ban- X jaertsstraat en de Watervlietstraat kon s 3 de brandweer inrukken. 8 Circus „Boltini", dat zaterdagavond zijn g openingsvoorstelling op het Marktplein 8 gaf, heeft het gisteren evenmin rustig j g gehad: het zeildoek van de chapiteau j 8 dreigde er van door te gaan en werd 8 dus geheel gestreken zodat de tent van- 8 nacht onttakeld de storm verder heeft j s afgewacht. De haast 40 meter hoge paal, j o waar het gewaagde slotnummer in de 8 openlucht op wordt vertoond, moest X eveneens worden gestreken. OOCXXXXX3COCOOOOOOOOOOOOOOOCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOC de weer geweest om de vele omgewaaide bomen weer op te ruimen, opdat het ver keer geen hinder ondervond. Omstreeks zes uur dreigde in Wijk aan Zee een op het strand staand paviljoen het te be geven en onderweg moest de brandweer een omvergewaaide boom opruimen. In Beverwijk stond de telefoon op het politie bureau niet stil. In de Populierenlaan woei een der hoge populieren om, in de Kerk straat was een dito geval te beredderen en in de Scheybeecklaan nam een boom de halve straat mee en werd toén maar mêt een touw helemaal omgetrokken. V.oor de R.K. pastorie aan de Arer.dsweg viel een boom op het dak, terwijl in de Breestraat enige mannen van O.W. haast-werk had den de takken en hele afgewaaide boom- armen op te ruimen. In het hooiland woei al het hooi uiteen terwijl tientallen ruiters op de tuinen de lucht ingingen. De jonge bonen, die nu net flink in het rijshout groeiden, zijn met rijzen en al weer om gewaaid. Vanmorgen heeft de fungerend pre sident van de Haarlemse rechtbank, mr. N. Smits, uitspraak gedaan in een kort ge ding tussen de Chemische Industrie „Neo mix" uit Den Haag als eiseres en de Ver enigde Chemische Fabriek „Cetabever" uit Beverwijk als gedaagde. Het Haagse be drijf werd de eis ontzegd. Het onderwerp van het geding werd ge vormd door een verf- en vernissoort die sinds januari door de Cetabever onder de naam „Neo-mix" in de handel wordt ge bracht. Pleitend voor de Chemische Industrie „Neomix" legde mr. W. J. van Es een uit treksel uit het handelsregister over waaruit bleek dat de „Neomix" reeds sinds mei 1953 gerechtigd zou zijn deze naam voor haar fabriek te voeren. In januari van dit jaar kwam er van de zijde van de Cetabever een vernis-produkt op de markt onder de naam van „Neo- Mix", hetgeen ontstemming heeft opge wekt bij de reeds bestaande industrie „Neomix" uit Den Haag. Mr. Van Es verzocht, mede met het oog op artikel 10 van de octrooi wet, om nietig verklaring van het verzoek van de Ceta bever om de vernissoort onder de naam van „Neo-Mix" in de handel te brengen onder een dwangsom van vijfhonderd gul den voor iedere geconstateerde overtreding. Mr. J. A. Stoop, pleitend voor de Ceta bever ging eerst de procesgang na waarbij hij tot de conclusie kwam dat er zeer be slist geen noodzaak was 'voor een kort ge ding omdat de kwestie door middel van het indienen van een request aanmerkelijk vlugger tot een oplossing zou zijn gekomen. Volgens pleiter vervaardigt de Chemi sche Industrie „Neomix" overigens uitslui tend synthetische zeepen, reinigingsmidde len, kleurstoffen etc., waarbij men wellicht in de toekomst pas zal overgaan tot de fa bricage van verven en vernissen. Boven dien is de „Neomix" geen lid van de ver eniging van poetsmiddelenfabrikanten en ook bij de vereniging van verf- en vernis- fabrikanten is de „Neomix" niet inge schreven. De eis van de „Neomix" om de gehele voorraad van „Neo-Mix" uit de handel te verwijderen achtte mr. Stoop onmogelijk omdat Cetabever de zeggenschap over een grote hoeveelheid van dit merk reeds kwijt is. Bovendien was pleiter van oordeel dat er beslist geen sprake was van een con- currentie-verhouding tussen de twee in dustrieën. Tenslotte deelde mr. Stoop mede dat zijn cliënte in de toekomst ove rigens toch over zal gaan tot overschake ling op een ander merk. Pleiter kwam dan ook tot de conclusie dat de eis niet ontvankelijk verklaard dien de te worden onder verwerping van deze eis en de veroordeling van eiseres tot de kosten van het geding. Mr. Van Es verklaarde daarop pertinent, dat de „Neomix" op het ogenblik ook reeds verf-soorten produceert waardoor de leek gemakkelijk op een dwaalspoor gebracht kan worden. Als bewijsmiddel bracht plei ter een reeks potjes en flesjes ter tafel waaruit de president er twee lichtte waar van de etiketten inderdaad vermeldden dat de inhoud bestond uit verf en vernis. Volgens mr. Stoop was dit geen enkel be wijs dat de „Neomix" reeds verf en vernis in de handel had gebracht. In samenwerking met de Harddraverij vereniging „Santpoort en omstreken" houdt de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op woensdag 1 augustus voor de zesde maal de Ronde van Santpoort. Aan deze in het programma van de Santpoorter feestweek te houden wielerronde wordt deelgenomen door een zestigtal sterke amateurs. Hoewel favoriet Arend van 't Hof, die viermaal in successie deze straatronde op zijn naam bracht, ditmaal niet tot de deel nemers behoort - de Sassenheimer is overgegaan naar de kategorie der onaf- hankelijken kan er toch een spannende en sportieve strijd verwacht worden. Want onder de 63 ingeschrevenen bevinden zich verschillende favorieten, die met een ont snapping of in de sprint de strijd in hun voordeel kunnen beslissen. Van hen noe men we allereerst de 38-jarige Alkmaar der Jan Ottenbros met wie zijn jongere te genstanders op het bochtige parkoers weer terdege rekening dienen te houden. Vijf maal was de Alkmaarder hen in het sei zoen 1956 reeds te vlug af. Andere kanshebbers zijn: de strijdlus tige Buis uit Vijfhuizen; de Beverwijkers Groot, De Ruiter en De Nijs; Braat (Aals meer), Kuitwaard (Velsen), de Haarlem mers Van Weeren en Koek; De Koning (Hoofddorp), de Amsterdammers Kle bach, Wuurman, Moorman en gebr. Rabe; Snijder (Halfweg), De Boer (Bussum), Bloedjes (Alkmaar), Kaptein (Lisse) en tal van anderen. Het parkoers, dat negentig maal door de renners moet worden afgelegd (80 km.), wordt gevormd door de Terrasweg- Dinkgrevelaan-Middenduinerweg en Burg. Enschedélaan. De start is om half zeven aan de Terrasweg. De wielerronde van Castricum. die zon dagmiddag door de V.V.V. „Castricum Vooruit" en de Zaanse wielerclub D.T.S. werd gehouden, is op fraaie en verdiende wijze gewonnen door de Heemstecdse ama teur Piet Steenvoorden. In deze race, waarin hij zijn medevluchteling Van der Knaap uit Poeldijk met vier lengten verschil versloeg, toonde Steenvoorden zich zijn verkiezing in de selectieploeg van de K. N. W. U. voor het wereldkampioenschap in Kopenhagen, ten volle waardig. Door zijn aanvallende en gedurfde manier van rij den bewees hij in Castricum onbetwist de sterkste te zijn. Na een tweetal aantrekkelijke voorwed strijden voor aspiranten en nieuwelingen, die resp. gewonnen werden door de Aals meerder Piet Franzen en Ap Sluis uit Badhoevedorp, vertrokken de veertig ama teurs om hun tachtig ronden op het par koers aan de Geelvinkstraat te gaan af leggen. Deze renners zaten nog maar nauwelijks op de fiets of zij werden al in actie ge roepen 'Óm ïi'uh" collega Sfeenvoót'd'éiu cli'é al spoedig een ontsnappingspoging be raamde, te achterhalen. Aanvankelijk ver liep deze actie niet zo vlot. maar toen de voorsprong van de vluchteling bleef stij gen, kwam er meer lijn in de achtervol gingspogingen. Het gevolg hiervan was dat Steenvoorden na achttien kilometer het hoofd moest buigen en dat Knoppert, Bas, Koopman en De Vroomen door dit snelle begin zo'n grote achterstand hadden opge lopen, dat zij ontgoocheld het strijdtoneel verlieten. Demarranten Nadat Steenvoorden weer ingelopen was, bleef het onrustig en probeerden achter eenvolgens De Jong, De Nijs en Schild om met het scherp van hun demarrage een ontsnappping te forceren. Het was echter tevergeefs. Slechts enkele ronden hielden deze demarranten stand. Beter verging het Cees Rabe, die halver wege de wedstrijd uit het peloton ontsnapte en bij zijn vlucht de onmisbare medewer king kreeg van de actieve Steenvoorden. Doordat ook De Ruiter, De Nijs, Buis, Ot tenbros, Wuurman, Rozenburg, Klebach, Van Leeuwen, De Boer en Van der Knaap zich bij de twee vluchtelingen aansloten, kwam er een twaalf man sterke kopgroep tot stand, die het heft stevig in handen nam. De overige deelnemers waren toen al kansloos. Nieuwe ontsnapping Met nog twintig kilometer te fietsen lan ceerden Steenvoorden en Van der Knaap een nieuwe ontsnapping, die hun het be geerde succes opleverde. Ook Van Leeuwen was met hen meegegaan, maar deze moest zijn overmoed met een zware inzinking bekopen en werd evenals Buis zelfs nog door de twee leiders op een ronde achter stand gezet. Van de overige renners op het tweede plan die het duo Steenvoorden- Van der Knaap niet meer konden bedrei gen verdwenen Wuurman en De Boer door mankementen aan hun fiets uit de strijd. Zes renners bleven er zodoende over om elkaar de derde plaats te bekampen. De overwinning werd een aangelegen heid voor Steenvoorden, die Van der Knaap in de beslissende sprint geen kans gaf om hem te verrassen. De 38-jarige Jan Ot- Zoals eerder werd gemeld, wordt het nieuwe gemeentelijke sportpark aan de Oosterweg in Heemskerk op zondag 5 augustus officieel geopend. Het programma, dat voor deze dag werd opgesteld, ziet er als volgt uit: 1.00 uur: Opstellen van de groepen aan 't Kerkplein; Afmars naar het sportpark; Opening door burgemeester 1.15 uur: 2.00 uur: H. Nielen; 2.152.30 uur: demonstratie van de plaatselijke turnverenigingen; 2.302.50: handbalwedstrijd „A.D.O."- dames -„Wilhelmus" uit Voorburg (1% helft); 2.503.15 uur: dames-keurgroep van het K.N.G.V. (vrije oefening, brug met onge lijke leggers); 3.554.20: voetbalwedstrijd A.D.O. I Beverwijk I (le helft); 4.204.45: hereu-keurgroep van het K. N. G. V. (brug, lange mat). Steenvoorden tenbros vestigde weer eens de aandacht op zich door de sprint om de derde plaats van zijn jongere makkers te winnen. Het feit dat de jury de vier laatste ron- clèriWidèst' iriKórtëïi tóf één, dit vanwege een uitrukkende* brandweerauto, clie het parkoers moest kruisen, is op het verloop van de wedstrijd van geen invloed ge weest. De uitslagen waren: Aspiranten: 1. P. Franzen (Aalsmeer), de 20 kilometer in 29 min. en 36 sec.; 2. v. d. Lans (Sassenheim)3. Sluyter (A'dam); 4. Riethoven (Leiden). Nieuwelingen: 1 Sluis (Badhoevedorp), de 50 kilometer in 1 uur 13 min. en 15 sec.; 2. Van Kreuningen (Utrecht); 3. De Jongh West-Graftdijk)4. Hartman (A'dam); 5. Tel (Zaandam); 6. Kaptein (Lisse). Amateurs: 1. Steen voorden (Heemstede), de 75 kilometer in 1 uur 53 min. en 44 sec.; 2. v. d. Knaap (Poeldijk); 3. Ottenbros (Alkmaar); 4. Rozenburg (Leidsendam)5. De Nijs (Beverwijk); 6. C. Rabe (A'dam); 7. De Ruiter (Beverwijk); 8. Klebach (A'dam); 9. op 1 ronde: H. Buis (Vijfhui zen); 10. Van Leeuwen (Gouda). De ronde van Overijsel. een wegwed strijd voor amateurs over 220 km., waarvan de start en finish te Rijssen was, is gewon nen door Niesten uit Beverwijk in 5 uur 20 minuten. Niesten maakte deel uit van een kop groep van 7 man, die reeds na 14 km. aan het peloton was ontsnapt. Bij Hengelo had dit zevental een duidelijke voorsprong op de grote groep, waarin onder anderen Mahn, Verhoef, Steenvoorden en Van der Putten reden. De kopgroep, die bestond uit Niesten, Teunisse, Damen, Groot, Van Vliet, De Jager en Van Wijchen werd bij Ootmarsum achtervolgd door een ploeg van 12 renners, bij wie zich o.a. F. Mahn, Van Wetten, Verhoef, De Jongh, Van der Put ten, Bos en Kersten bevonden. De leiders hadden toen een voorsprong van ongeveer 2 min. Steeds meer verloren de achtervolgers terrein, doordat de kopgroep er een stevig tempo inzette. Bij Goor trachtte de Rotter dammer Van Vliet zich van de leiders- groep los te maken, maar de poging mis lukte. In de sprint toonde Niesten zich de sterk ste. Hij ging als eerste over de eindstreep, de zes concurrenten achter zich latend. De uitslag luidde: 1. Niesten (Beverwijk) 220 km. in 5 uur 20 min.; 2. Teunisse (Utrecht) zelfde tijd: 3. Damen (Lieshout) zelfde tijd; 4. Groot (Beverwijk) zelfde tijd; 5. Van Vliet (Rotterdam) zelfde tijd; 6. De Jager (Hoog Blokland) zelfde tijd; 7. Van Wijchen (Goes) zelfde tijd; 8. Van der Putten (Den Haag) 5.29.30; 9. Buis (Badhoevedorp) zelfde tijd; 10. Mahn (Amsterdam) zelfde tijd. De jeugdleden van de Beverwijkse hen gelsportvereniging „De IJmond Vissers" hebben zondagmorgen in de Hoornse vaart de jaarlijkse viswedstrijd gehouden tegen de jeugd van de Alkmaarse vereniging „Luctor et Emergo". Van beide verenigin gen nam een keurkorps van zeven leden deel waarvan D.IJ.V. 24 bovenmaatse vis sen wist te verschalken en Luctor et Emer go 17 stuks. De personele prijzen waren voor: 1. B. Sondorp met 7 stuks; 2. P. Vlot 6 st., 4. W. Sondorp 5 st., 7. J. v. Klaveren 3 st., 9. K. Kortekaas 2 st., 13. P. Beemster- boer 1 st. In Zandvoort werd met man en macht een hoge zandwal voor de tenten op geworpen om het dreigende water te weren. Op de afscheidsreceptie, die zondag morgen in het Jozefhuis in Velsen-Noord werd gehouden, kwamen velen de heer H. P. Roozendaal de hand drukken en werden ettelijke waarderende woorden tot het scheidende schoolhoofd gesproken. Pastoor de Boer was de eerste spreker en wees er op dat het scheidende school hoofd een periode in zijn leven afsluit waarop hij met recht trots mocht zijn. Hij heeft in deze periode medegewerkt aan de gemeennschapsopbouw van lichaam en ziel. Wethouder C. P. Maas vertolkte de gevoe lens van Velsens gemeentebestuur, er op wijzende, dat men in Velsen-Noord een sterk gemeenschapsgevoel heeft en dat is ten dele aan de heer van Roozendaal te danken. Met trots kan hij dan ook zien, hoe velen zijner oud-leerlingen tot hoge plaat sen op de maatschappelijke ladder zijn ge klommen. Namens het gemeentebestuur wenste hij het scheidende schoolhoofd een rustige en langdurige levensavond toe. Er kwamen nog enige sprekers en allen droegen zij een stoffelijke blijk van waar dering of een bloemstukje aan. Na afloop heeft de heer van Roozendaal een dankwoord gesproken tot allen, die hem op zo ondubbelzinnige wijze deze dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. 's Middags kwamen vele oud-leerlingen hun meester nog even de hand drukken en, hierbij werd de toezegging gedaan dat op een in augustus te houden reünie van oud leerlingen een groot televisietoestel als blijk van waardering zal worden aangeboden. Het zo juist beëindigde aardbeienseizoen, dat een vijftal weken in beslag nam, is door twee sterke tegenstellingen gekarakteri seerd: er is veel minder geplukt dan andere jaren maar men heeft voor de weinige aardbeien nog nimmer zo veel geid ont vangen. De totaal omzet bedroeg 1.356.832,65; in 1955 veilde men voor 1.062.510,27 er is dius voor 294.322,38 meer geveild. Er waren dit jaar 302.281 manden tegen 347.446 in het jaar daarvoor; dat is dus 45.000 manden minder. De doorsneeprijs was dit jaar 1,74 tegen 1,22 in het'jaar ervoor. Aan de veiling „Kennemerland" waren de omzetcijfers als volgt, d'it jaar veilde men voor een bedrag van 1.048.034,32 tegen 802.035,61 in 1955; er werd aan deze veiling voor een bedrag van 245.998,71 meer geveild. Er waren nu 231.689 manden en in 1955 261.435, dat is 29.746 manden minder. De doorsneeprijs bedroeg d'it jaar 1,73 en in 1955 1,22. Voor de BET-veiling waren deze cijfers als t volgt: de totaalopbrengst bedroeg 308.798,33 tegen 260.474,66 in 1955. Er waren hier dit jaar 70592 manden en in 1955 88.969. Hier heeft men dus 18377 man den minder geveild. De doorsneeprijs was hier 1,75 en in het jaar er voor 1,17. Ondanks de hoge prijzen zijn de meeste aardbeien naar de binnenlandse afnemers gegaan. Voor de export kwamen Duitsland en België aan de markt, terwijl de laatste veertien dagen ook de fabrieken een deel afnamen. De volgende geëxamineerden zijn te Haar lem voor het middenstandsexamen geslaagd: I. J. Taat, B. P. J. Tammer, A. S. P. Teeuwen, N. J. Teeuwen, G. Terol, J. P. Thoolen, J. A. Toornend, M. E. Tijsterman, C. E. v. d. Valk, L. C. G. Veerman, J. T. v. d. Veldt, G. van Velsen, H. G. G. van Velezn, H. C. A. Ver boom, M. L. Vermast, M. S. Verplanke, A. K. Vilten, H. Visser, M. C. de Visser, Evert Vlug, P. J. v. d. Vlugt, M. W. Vonk, C. H. A. v. d. Vossen, A. S. de Vries, W. T. de Vries, C. Waaning, G. J. van Weert, G. P. van Westen- brugge, A. M. Westerhoven; A. M. Wester- hoff, J. Wiering, H. M. Wildschutvan der Putten, H. J. M. Willemse, T. J. Winters, A. van Wirdum, C. E. van Wirdum, A. A. de With, G. C. Wuyster, H. W. van Wijck, J. G. Wüstefeld, W. F. van Wijk, J. B. Wijnants, R. Wijngaard, W. van Wijngaarden, J. C. Wijnrox, M. F. M. van Zaal, F. C. van Zaane, C. G. Zonneveld, J. A. M. van Zutphen, J. P. Zwager, S. Makkes van der Deijl, J. J. Schip per, W. A. StevensFopma, P. J. M. van der Zwan, P Zwart, A. A. P. Zwetsloot. De examens zijn nu geëindigd. Voor het examen te Haarlem hadden 537 kandidaten ingeschreven. Hiervan werden 361 kandidaten toegelaten tot het mondeling examen, waarvan er tenslotte nog 73 werden afgewezen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9