VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE KAPPER BOON enige nette jongens Mr. Sattono vindt de naasting van Suez-kanaal begrijpelijk Mr. Schokking nam afscheid van Haagse gemeenteraad HULP GEVRAAGD Staat moet alle vitale bedrijvenal of niet buitenlands bezitnaasten REM heeft Luidsprekers flinke medewerkster stuurlieden 7 Schade aan de tuinbouw in West-Brabant Logboek „Andrea Doria" is gered Split is een gevaar voor het verkeer Uitkering rampgebieden Eén en een kwart miljoen voor sociaal-culturele projecten Zestienjarige jongen op Cyprus vermoord Dertien gevallen van kinderverlamming in Beverwijk Brommer viel over kind Scheepvaart Waarom meer betalen? WONINGRUIL een volslagen machinestikster een aankomende mach.stikster een leerling machinestikster PHs. van OMMEREN n.v. DINSDAG 31 JULI 1956 DJAKARTA (A.N.P.) De voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Sar- tono (P.N.I.), heeft verklaard, dat het „volkomen begrijpelijk is, dat Egypte het Suez-kanaal een van zijn meest vitale bedrijven heeft genationaliseerd". Hij zei in beginsel alle vitale ondernemingen, al dan niet aan buitenlanders toebehorend, door de staat dienen te worden overgeno men". Sartono legde deze verklaring af voor zijn vertrek naar communistisch China op uitnodiging van de regering in Peking. Hij zei ten volle te sympathiseren met de be slissing van Nasser, die „niets anders is dan de vervulling van de idealen, die elk land ten aanzien van zijn soevereiniteit koestert. Sartono zei voorts, dat het kapita lisme in Indonesië moet worden uitge' roeid'". Het P.N.I.-congres in Semarang is ge ëindigd met het aannemen van resoluties waarin de partij zich uitspreekt tegen ver lenging van concessierechten van onderne mingen, die zijn afgelopen en aandringt op geleidelijke nationalisatie van de mijn industrie. In de resoluties zegt het congres in beginsel geen bezwaar te hebben tegen buitenlandse investeringen. „Reeds lang geïnvesteerd buitenlands kapitaal, dat al gerepatrieerd is, moet echter worden be schouwd als binnenlands kapitaal". Het congres koos de (gematigde) voor malige vice-premier Suwirjo tot algemeen voorzitter als opvolger van de enige tijd geleden overleden Sidik. Hij kreeg een kleine meerderheid tegen Sarmidi Mangun- sarkoro, die wordt beschouwd als de ver tegenwoordiger van de linkervleugel in de P.N.I. Gelijkenis Djakartase bladen juichen de naasting van de Suezkanaalmaatschappij door Egyp te toe. Volgens „Suluh Indonesia", de spreekbuis van premier Ali Sastroamidjo- jo's partij, de P.N.I.is Nassers besluit een „dapper antwoord van Cleopatra's zonen aan het Westen". Sedert de terugtrekking van de Britse troepen uit de zone van het Suezkanaal was Nassers bedoeling te voor zien geweest, aldus het blad. „Aan deze dappere stap moet Indonesië denken bij het onder de ogen zien van zijn problemen, die gelijkenis vertonen met die van Egyp te Zonder flink optreden kunnen de moei lijkheden van de opzegging der Ronde- Tafelovereenkomsten met Nederland niet overwonnen worden overeenkomstig onze nationale belangen", aldus het blad. Het communistische blad „Harian Rak jat" laat zich in eenzelfde zin uit. De linkse „Sin Po" voorspelt, dat de nationa lisatie van het Suezkanaal verder strekken de gevolgen zal hebben dan de nationali sering van de Anglo-Iraanse oliemaat schappij door premier Mossadeq van Perzië in 1952 en zegt dat Nassers maatregel Egypte ten goede komt ongeacht het inter nationale recht. Provocatie In officiële kringen te Nieuw Delhi heeft men tot dusver geweigerd- commentaar op de nationalisatie te geven. In politieke kringen toont men zich over het algemeen ingenomen met het besluit, dat men ziet als een gevolg van „de ernstige provocatie" van de Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië door hun weigering om bij te dra gen tot de bouw van de stuwdam bij As- soean. „Het Suezkanaal, noch Brits-Egypti sche betrekkingen zijn tijdens het verblijf van premier Nehroe op Brioni en in Cairo ter sprake gekomen", zo heeft een woord voerder van het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken op vragen van verslag gevers geantwoord. Diefstal De Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken, Awni Abdoelhadi, heeft aangekon digd, dat de „grote stap" van de nationa lisatie van de Suez-kanaalmaatschappij zal worden gevolgd door verscheidene stappen en acties om de „gestolen" gebieden van Palestina terug te winnen. Jordanië zal Egypte steunen tegen enige westelijke stap in de kwestie van het Suezkanaal. In een verklaring voor de pers zei de minister, dat Jordanië instemt met alle besluiten van Egypte ter bescherming van zijn belangen. De leider van de Syrische socialistische partij heeft medegedeeld, dat het bureau van de socialistische partij maatregelen be- De storm heeft grote schade aangericht aan land- en tuinbouwgewassen in de om geving van Bergen op Zoom. De schade aan de snij- en stambonen is ruïneus. Ook de jonge aanplant van savoie- en bloem kool heeft zeer veel geleden. De boom gaarden hebben minder geleden, doch de verspreid staande fruitbomen zijn vrijwel geheel leeggeblazen hetgeen voor de klei nere tuinders een grote schadepost bete kent. Eerste nieuws over radarobservatie Het logboek van de voor New York ten onder gegane Italiaanse oceaanreus „An drea Doria", dat van belang wordt geacht voor het onderzoek naar de omstandig heden van de ramp, is gered, aldus is mee gedeeld. Men heeft het wrak van de „Andrea Doria" kunnen localiseren. Er is een ker- kenningsboei aan vastgehecht. Het schijnt, dat het wrak op een hoogte van twintig meter vanaf de zeebodem is blijven hangen door de erin opgesloten lucht. Boven het wrak zou zich dus een veertig meter water bevinden. Reuter/AFP). Nadat berichten zijn binnengekomen over nog acht passagiers van de „Andrea Doria", ;iie gered blijken te zijn, bedraagt het aan tal vermisten nog negenentwintig. Het aan tal dergenen, wier dood vaststaat of als vaststaand moet worden aangenomen, is nog steeds vijfentwintig. f> Bemanningsleden van de „Andrea Doria namen voor de noodlottige aanvaring met de „Stockholm" het Zweedse schip op het radarscherm waar, zo heeft Hugh Gigante van de Italia-lijn verklaard. De „Andrea Doria" week naar links uit, maar'de „Stockholm" sloeg er in het ge heel geen acht op, zo voegde Gigante hier aan toe. Volgens Gigante was de „Andrea Doria" scherp naar links afgedraaid in een „kennelijke poging" om uit de weg te komen. (UP). studeert d'ie genomen moeten worden als de Westelijke mogendheden zouden beslui ten tot represailles tegen Egypte. „Wij zul len voorstellen de olie af te snijden en- de installaties te vernietigen om te beletten dat het Westen Arabische olie tegen Egypte gebruikt". De KNAC heeft onlangs de minister van Verkeer en Waterstaat gewezen op het gevaar voor het verkeer, dat optreedt bij het gebruik "an split bij het onderhoud van wegen. Op een deel van de rijksweg 's-Her- togenbosch-Tilburg is dezer dagen split aangebracht. De oogst van één dag was: een groot aan tal gebroken voorruiten tengevolge van rondvliegend split, en enige slippartijen tengevolge van de dikke laag teer, welke zich aan de banden vastzette. Motorrijders en wielrijders konden het weggedeelte slechts passeren met een hand voor het ge zicht, om zich te beschermen tegen de rondvligende stukjes split. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. F. M. A. Schokking, aan wie per 1 augustus op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, heeft maandagmiddag afscheid genomen van de leden van de gemeente raad van Den Haag. Mr. Schokking besprak in zijn afscheids rede enige problemen die zich in de resi dentie voordoen, zoals de woningnood, het steeds toenemend aantal instanties dat bij het nemen van overheidsbeslissingen be trokken is, en, naar mr. Schokking zei, „de toenemende ondoelmatigheid in de behar tiging van het algemeen belang". Hij merkte voorts op dat in de ruim zes en een half jaar van zijn burgemeester schap het inwonertal van de stad is ge groeid van 560.000 tot ruim 600.000. Met deze sterke groei is gepaard gegaan een verandering van het karakter van de Haagse gemeenschap. Den Haag verkeert in meer dan een opzicht in een periode van versnelde groei en verandering van wezen. Het opvallendste verschijnsel van dit laatste is de verandering in mentali teit, doordat Den Haag van woonstad werkstad wordt. Vreemdelingenverkeer en congreswezen nemen een steeds belangrijker plaats in het economisch leven van Den Haag in. Dit alles heeft een diepgaande invloed op het sociale leven in de stad. Mr. Schok king had de indruk dat Den Haag bezig is zich een nieuwe levensstijl aan te me ten. Hierdoor is het bijzonder moeilijk de grote vraagstukken die zich voordoen, nu te beslissen op een wijze, die de toekom stige ontwikkeling van Den Haag niet zal doorkruisen, aldus mr. Schokking, die ten slotte dank bracht aan allen die hem tij dens zijn ambtsperiode hebben bijgestaan. De nestor van de gemeenteraad, de heer H. Smitskamp, zei in zijn antwoord na mens de raadsleden, het niet passend te achten in te gaan op de omstandigheden die de burgemeester aanleiding hadden gegeven af te treden. „Daarvoor is te min der aanleiding omdat deze aangelegen heden geen verband hielden met de wijze waarop u uw ambt hebt vervuld. U hebt Den Haag gedurende bijna zeven jaar als burgemeester gediend. Ik vertolk bij dit afscheid de gevoelens van alle leden van de raad, wanneer ik zeg, dat u zich van deze veelzins moeilijke taak met be kwaamheid en grote toewijding hebt ge kweten". De heer Smitskamp maakte met grote waardering gewag van het aandeel dat mevrouw Schokking daarin heeft gehad en van de wijze waarop zij met de Haagse bevolking in al haar geledingen daadwer kelijk heeft medegeleefd. Tenslotte zei hij dat er tussen mr. Schokking en de raad Zeeland krijgt van de drie miljoen gul den, die uit het Nationaal Rampenfonds beschikbaar zijn voor sociaal-culturele projecten, een bedrag van 1.240.125. Na een periode van vaak moeizame onder handelingen en besprekingen weten thans alle daarvoor in aanmerking komende ge meentebesturen waarop zij kunnen reke nen. Elk project is op de mogelijkheid van een rendabele exploitatie getoetst. Indien deze mogelijkheid niet bestond werd de aanvraag afgewezen. In september 1955 zijn de commissarissen der Koningin in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland deze ingewikkelde materie gaan behande len, nadat gebleken was, dat andere in stanties er niet meer uit konden komen. Deze „rampgelden" zijn slechts een ge deelte van de bedragen, die de provincie ontvangt. Sommige zwaargetroffen plaat sen zijn reeds uit andere hoofde geholpen, onder meer door giften van kerkelijke en particuliere instellingen. Zo zijn de nieuwe wijkgebouwen van het Groene Kruis ge financierd uit de Zwitserse gift. Voor Noord-Beveland werd een uitzon dering gemaakt. Het eiland krijgt namelijk vijf ton uit de z.g. regeringsgelden en uit de gift van een miljoen gulden van Nieuw- Zeeland. Er is f 50.000 gereserveerd voor vergoe ding van verloren gegane muziekinstru menten en partituren van muziek- en zang verenigingen. Ook is 50.000 gereserveerd voor het jeugdwerk in de rampgebieden. NICOSIA (United Press) Op Cyprus Grieks-Cyprische jongen gevonden- Hij had schot- en steekwonden. Men gelooft dat de moord een politieke achtergrond heeft aangezien de jongen diensten bewees aan de Britt enin hun strijd tegen de re bellen. De Britse majoor Brian Coombe, die de „Georgemedal" een van de hoogste Britse onderscheidingen heeft gewon nen omdat hij geheel alleen een bende Cy prische terroristen, die hem in een hinder laag hadden gelokt, tot overgave dwong, heeft verklaard, dat hij in geen enkel op zicht stappen zal ondernemen ten gunste van twee van zijn jeugdige belagers, die ter dood veroordeeld zijn. De ouders van de twee terroristen, An- dreos Zakkos en Charilaos Michael, had den Coombe verzocht hun zoons van de dood te redden. Coombe, die getuigde tij dens het proces, waarop de twee Cyprio ten ter dood veroordeeld werden, verklaar de, dat hij niet zou antwoorden op de op roep van de ouders. nimmer moeilijkheden van betekenis zijn geweest en dat de strikte onpartijdigheid welke zijn beleid heeft gekenmerkt tot deze goede verstandhouding veel heeft bij gedragen. In Beverwijk zijn in totaal 13 gevallen van kinderverlamming geconstateerd, waar van de meeste echter zonder verlammings verschijnselen. De bromfietser J. A. M. K. uit Beverwijk moest maandagmiddag op het kruispunt Grote HoutwegHeemskerkerweg plotse ling uitwijken voor de 3-jarige K. J., die de straat overstak. De bromfietser viel en brak de rechterpols. De man is naar 't Rode Kruis-ziekenhuis overgebracht. De kleine liep geen letsel op; de brommer werd ern stig beschadigd. Geslaagden MULO-Driehuis De volgende leerlingen van de R.K. UlO' school te Driehuis-V eisen slaagden voor het Mulo-diploma: R. de Beer, J. v. d. Berg, J. Blom, T .Bosman, E. Buyck, L. Ditters, Ch. de Goede, J. Handgraaf, D. Komen, H. Maas, N. Meyer, J. Olgers, A. Osendarp, F. van Westerop. Afgewezen werd één kandidaat. Duitse markt deze week Van tijd tot tijd meldden de Duitse trawlers in de afgelopen dagen in het al gemeen tevredenstellende vangsten. Aan het begin van deze week kon een kleine leemte in de aanvoer verwacht worden in de Duitse zeevismarkten, maar zij is van voorbijgaande aard. Omstreeks woensdag zal er weer voldoende aanvoer zijn. Schel vis wordt weinig aangevoerd; in de vang sten domineren koolvis, roodbaars en ka beljauw. Het haringseizoen is voor de Duitse trawlers goed begonnen, Weliswaar zijn de vangsten nog niet geheel bevredi gend, maar het begin is gemaakt. De pro ductie van de haringverwerkende visindu- strieën is al weer in volle gang. Het lang aanhoudende geringe aanbod van haring schijnt eindelijk overwonnen te zijn. Op wijting én haring De reis van het onderzoekingsvaartuig „Willem Beukelszoon" de VO. I, die eind vorige week werd afgesloten, is voor de biologen, die het haring- en het wijtingon- derzoek in handen hebben, geslaagd ge weest. In de achttien dagen, dat het schip op zee was, voer men over de westelijke helft van de Noordzee de noord in -r- er werd een bezoek aan Aberdeen gebracht en werd al vissend via de oostelijke helft van de Noordzee de terugreis gemaakt. Op zo veel mogelijk plaatsen werden trekken met het trawlnet gedaan. Zowel het wijting- als het haringonder- zoek is tijdens deze reis voortgezet. De verdeling van de haringrassen over de Noordzee gedurende de zomermaanden is nagegaan en daarbij is vooral gelet op de verspreiding van de jonge haring. Mon sters werden zowel op de oostelijke als op de westelijke route van de VO. 1 in de Noordzee genomen. De monstername is uitstekend gestaagd en thans wordt in het laboratorium verder gewerkt om tot re sultaten te komen. Het heeft geen zin de VO. 1 opsporings werk voor de Nederlandse vloot naar ha ring te laten doen. De drijfnetvloot vist dermate verspreid, dat de Nederlandse log- gervloot zelf padvinders genoeg heeft. Tijdens deze reis is ook het asdic appa raat als visopsporingsapparaat beoordeeld. Het apparaat heeft ongeveer 2 km bereikt en de biologen hebben al enige indrukken kunnen opdoen. Gedurende de zomermaan den hoopt men meer proeven te nemen. Ten aanzien van het wijtingsonderzoek heeft deze reis ook al enige belangrijke feiten opgeleverd. De bedoeling van de reis was om wijting te verzamelen uit zoveel mogelijk gebieden in de Noordzee en met deze wijting aan te tonen, dat er een grote groep of verschillende rassen bestaan. Wan neer er tal van rassen zijn, zou bijvoor beeld de industrievisserij van de Denen niet zo zeer schadelijk zijn voor de Neder landse visserij. De gevonden gegevens wijzen al uit, dat de wijting uit de westelijke en oostelijke Noordzee van elkaar verschillen. Het ver schil in groeisnelheid duidt hier al op. Van zee De visserij om de Noord was gisteren schraal; de logger Helena deed 3 trekken voor 40 manden haring. De Curagao ving op 59 gr. NB, waar het weer goed was, uit één trek 40 manden hoops. Op 55 gr. NB stormde het en kon dus door de loggers en kotters niet gevist worden. Thuisstomen- de trawlers kwamen maar langzaam vooruit. Grote en grootmiddel schelvis f 29f 17; de kleinmiddel dus f 28 a f 16.50 en de pen nen maakten f 16.50 a f 21, terwijl voor de braad f 20 a f 10 kwam en de wijting deed f 10. Grove schol haalde f 43 en de grootmid del f 53 met f 49 voor de zetschol; f 43 voor de I en f 34 voor de II terwijl de mooie drietjes f22 deden. Laptong leverde f4.60 op; grootmiddel f 4.50 en de kleinmiddel f 4.40 met f 4 voor de enen en f 2.90 voor de tweeën. Wie er vandaag waren Van de trawlervloot loste vandaag de Allanwater (van 21 juli) 1000 kisten, waarvan 820 haring, 80 makreel, 75 wij ting, 25 schelvis en 100 kleine kisten ha ring. De KW 135 (van 17 juli) voerde aan 300 kisten, waarvan 60 schelvis, 130 ma kreel, 60 kabeljauw en gul en 50 toters. De KW 91 zorgde voor 155 kisten, waar van 70 makreel en 60 schelvis; de KW. 85 is het lijk gevonden van een zestienjarige 22 kisten, meest haring; de SCH 27 290 kisten, waarbij 125 haring, 110 schelvis en 70 wijting en verder 100 kleine kisten ha ring; de KW 48 met 290 kisten, waarvan 140 haring en 150 diversen; de IJM. 19 met 380 kisten vis, meest makreel; de KW 58 met 200 kg tong, 30 schol en 5 diver sen; de WR 49 met 120 kisten, waarvan 75 schelvis; de DH 79 met 400 kisten, waar van 300 chelvis en de SCH. 7 met 250 kis ten vis, meest haring en 150 kleine kisten haring. Wat de vis opbracht De haring noteerde vanmorgen f 19 f 14, grove makreel f 20, kleine makreel f 13.50f 10.50, kleine kisten haring van 20 kg deden f 6—f 5.70. De KW 135 voerde 60 aluminium kisten met haring aan. Deze mooie kwaliteit bracht f 14f 12.50 per kist van 30 kg op. De grote kabeljauw in regels deed van daag f 92, kleine f 55 grote kabeljauw in kisten f 110f 80 naa kwaliteit en kleine kabeljauw f 80—f 70. Grote gul deed f 32- f 22, middel f 22 en trogullen f 10f 15. Leng noteerde f 60 en zwarte koolvis f 60—f 54. Geen haringvangsten De Katwijkse en IJmuidense loggers hebben vannacht door het stormweer niet kunnen vissen. Lenspompen verstopt De bemanning van de SCH 105 Bernhard die maandagmiddag op ongeveer 20 mijl van Scheveningen lag te wachten op beter weer, heeft benauwde ogenblikken beleefd. Schipper C. Roeleveld ontdekte een flinke hoeveelheid water benedendeks in het voorschip. De SCH 56, welke in de buurt lag te „steken", werd radio-telefonisch verzocht naar de „Bernhard" toe te sto men. De oorspronkelijke opkomende vrees voor een lek in het voorschip bleek onge grond te zijn, Een onderzoek wees uit, dat de lenspompen verstopt waren geraakt door de inhoud van enkele vaten haring welke door het stampen van het schip open waren gegaan, Getracht wordt de verstop te pompen weer inwerking te stellen. De SCH. 233 „Dirk" kreeg gistermiddag zoveel water over, dat de krebben van dek sloegen. Men verwachtte, dat de schepen, die voor Scheveningen op beter wachtten, vannacht de haven zouden binnenlopen. Vjjf voor woensdag Voor de woensdag komt de „Curasao" (van 23 juli) met 1110 kisten vis, waarvan 1060 haring, 50 diversen en 250 kleine kistjes haring. Voorts zou de „Medan" (van 21 juli) woensdag 900 kisten vis uit lossen, waarvan 310 schelvis en piepers, 340 makreel, 200 zwarte koolvis, 25 wij ting, 25 diversen, 20 stuks stijve kabel jauwen en 8 kleine kistjes haring. Ook de „Norma Maria" (van 20 juli) komt voor de woensdagmarkt met 1000 kisten vis, waar van 360 schelvis en piepers, 420 makreel, 80 blanke koolvis en gul, 50 zwarte kool vis, 30 wijting, 40 haring, 20 haaien en rog, 50 stuks stijve kabeljauwen en 150 kleine kistjes haring. De „Herman" (van 2} juli) is eveneens thuisvarende met 1310 kisten vis, waarvan 350 haring, 450 schelvis en piepers, 125 zwarte koolvis, 325 makreel, 20 kabeljauw en gul, 30 wijting, 10 diver sen en 500 kleine kistjes haring. De „On derneming 4" (van 19 juli) komt met 335 kisten vis, waarvan 225 haring, 60 makreel, 30 schelvis en wijting, 20 kabeljauw en koolvis, 50 stuks stijve kabeljauwen en 175 kleine kistjes haring. Oudste boten Vikingbank, Wiron 4 (van 24 juli), Post boy, Haarlem, Swift, Nestor, Excelsior 3 (van 25 juli); Elie (van 26 juli); Bergen, Abraham, Albertha Hendrika, Wiron 3 (van 27 juli); Soerabaya, Claesje, Dirkje, Ada, Dirk-Marie en Cornelia Maria (van 28 juli). Binnengekomen schepen IJM 34 Allan Water, 19 Mercator, 57 Medan, 6 Norma Marie; KW 140 Voor waarts, 85 Huiberdina Gijsbertha, 73 Ma ria Jacoba, 32 Sakina, 41 Aafje Jacoba, 40 Everhard Cristina, 48 Cornelis Marinus, 86 Sumatra, 123 Robert William, 19 Dirk, 135 Emma Wilhelmina; HD 79 Drie Ge broeders; SCH 27 Onderneming 2, 7 Willy. Vertrokken schepen SCH 171 Cornelis Vrolijk. Stormwaarschuwing Nog steeds gold vanmorgen voor alle kustdistricten een waarschuwing voor harde zuidwestenwind, kracht 7 tot 8; z.o. Vissersbank z.w.-storm, windkracht 8; Doggersbank harde n.w.-wind, kracht 7 tot 8; Duitse bocht z.w.-storm, windkracht 8 tot 9: West Vikingbank en West Flad- dengronden n.-wind, kracht 7; Oost Vi kingbank en Oost Fladdengronden geen waarschuwing; Humber en Theems storm van z.w., windkracht 8 tot 9. Loodsdiensten De loodsdiensten IJmuiden, Wielingen en Oostgat waren vanmorgen nog gestaakt voor alle schepen. Hoek van Holland is normaal. Agamemnon, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Alcyone, 29 v. St. Vincent n. Rotterdam. Ameland, 29 v. Dakar n. Curasao. Ampenan, 30 te Suez. Amstelland, pass. 29 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. Arendskerk, 29 v. Genua n. Port Said. Aardijk, 31 te Singapore. Aldabi, 30 te Rotterdam. Antonia, 31 te Pladju. Alhena, 31 te Bahia verw. Arkeldijk, 31 te Rotterdam verw. Aagtekerk, 30 te Hamburg. Agamemnon, 29 te Bremen. Aldabi, 30 te Rotterdam. Arkeldijk, 29 te Antwerpen. Albireo. 31 te Antwerpen. Almkerk, 31 te Hongkong. Amerskerk, 31 te Djibouti. Amor, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Angolakust, 31 te Rotterdam. Appingedijk, 31 te Rio de Janeiro. Bonaire, 29 v. Amsterdam n. Dover. Bengalen, pass. 30 Ouessant n. Port Said. Baarn, 3 8 te Antwerpen verw. Batang, 31 te Aden. Bloemfontein, pass. 30 Finisterre n. Las Palmas. Blitar, 30 te Semarang. Bontekoe, 30 te Ampana. Batoela, 1/8 te Bandjermasin verw. Britsum, pass. 29 n. v. Jamaica n. Tampico. Breda, 28 te Antwerpen. Basilea, 29 te Amsterdam. Borneo, 29 te Amsterdam. Bonaire, 31 v. Dover n. Paramaribo. Ceronia, 29 v. Curagao n. Santos. Clavella, 30 v. Malta n. Abadan. Cradle of Liberty, 30 v. Mena Al Ahmadi naar Philadelphia. Caltex Utrecht, pass. 30 Malta n. Port Said. Camerounkust, pass. 30 Ouessant n. Amsterdam. Coryda, 30 te Port Said. Camerounkust, 29 v. Bordeaux n. Amsterdam. Camphuys, 30 te Semarang. Castor, 29 te Pto Cabello. Celebes, 30 te Tp. Priok. Caltex The Hague, 31 v. Vlissingen n. Curagao. Congokust, pass. 30 Kp. Finisterre n. Dakar. Caltex Nederl., pass. 31 Kp. Finisterre n. R'dam. Crania, 31 te Calcutta. Dongedijk, 30 v. Rotterdam n. Londen. Drente, 30 te Genua. Dorestad, 29 1350 m. z.w. Madeira n. Alexandrië. Delft, 30 v. R'dam, pass. 31 Vlissingen n. Antw. Erinna, 29 te Singapore. Enggano, 30 330 m. n.w. Sharksbaai n. Karachi. Elizabeth B, pass. 30 Ouessant n. New Orleans. Eos, 31 te Malta. Esso Rotterdam, pass. 31 Wight n. Antwerpen. Friesland KRL, 30 te Bahrein. Farmsum, 30 te Bagnoli. Friesland SSM, 29 op de Theems. Gaasterland, 30 te Itajai. Gordias, 29 te Amsterdam. Groote Beer, pass. 30 Scillys n. Rotterdam. Gooiland, 29 v. Las Palmas n. Amsterdam. Ganymedes, 31 v. Willemstad n. Antwerpen. Graeland,31 v. Las Palmas n. Recife. Houtman, 30 te Beira. Helder, 29 v. Amsterdam n. Cristobal. Hermes, 29 v. Balbao n. Pta. Arenas. Haulerwijk, 30 te Amsterdam verw. Hera, 29 360 m. w.n.w. Kp. Finisterre n. Bridge town. Hydra, 29 720 m. w.z.w. Flores Az. n. Emden. Hilversum, 29 70 m. z. Cochin n. Kwinana. Heemskerk, pass. 30 Ouessant n. Duinkerken. Hoogkerk, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Heotor, 31 te Rotterdam. Hestia, 31 te New York. Japara KPM, 31 te Adelaide verw. Japara KRL, 30 te Padang. Jupiter, 29 te Volos. Koratia, pass. 29 Malta n. Philadelphia. Kobylia, 30 v. Malta n. Piraeus. Karimata, 30 te Medan. Katelysia, 30 te Miri. Khasiella, 31 te Abadan verw. Kota Inten, 30 te New York. Kota Agoeng, 30 te Makassar. Krebsia, 30 290 m. z.z.w. Bombay rt. Mena A1 Ahmadi. Kieldrecht, 30 v. Port Said n. Damman. Kryptos, pass. 31 Singapore n. Balikpapan. Kylix, 30 v. Lorenco Marques n. Bahrein. Lekhaven, 30 te Buenos Aires. Linge, 29 te Toppila. Larenberg, 28 te Amsterdam. Lawak, 31 te Mombasa. Lissekerk, 30 v. Port Said n. Genua. Loenerkerk, 31 te Marseille. Langkoeas, 31 v. Suez n. Djeddah. Limburg, pass. 31 Ouessant n. Rotterdam. Loosdrecht, 31 v. Port Said n. Algiers. Marpessa, 29 v. Dakar n. Curagao. Mapia, pass. 30 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Moordrecht, 30 te Mena A1 Ahmadi. Macoma, 31 te Tj. Priok. Matula, pass. 30 Mauritius n. Lor Marques. Molenkerk, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Marseille. Myonia, 31 te Pladju. Mentor, 29 250 m. w.z.w. Jamaica n. Maracaibo. Maas, 29 te Bremen. Muiderkerk, 29 v. Adelaide n. Melbourne. Marisa, 31 te Curagao. Maureen, 30 v. Durban n. Bombay. Muiderkerk, 31 te Melbourne. Nigerstroom, pass. 29 Las Palmas n. Dakar. Omala, 30 v. Spezia n. Piraeus. Oranjefontein, 30 v. Southampton n. Amsterdam. Ophir, 30 te Muntok. Oranje, 1/8 te Southampton, 2/8 te A'dam verw. P. G. Thulin, 29 v. Baltimore n. Seven Islands. Prins Alexander, 29 te Hamburg. Peperkust, 28 v. Lobito n. Novoredondo. Plancius, 30 te Tj. Priok. Prins Philips Willem, 31 te Londen verw. Papendrecht, 2/8 te Buenos Aires verw. Pieter S, 30 te Rotterdam. Poelau Laut, 31 te Makassar. Polyphemus, 30 v. Penang n. Port Swettenham. Pr. Will. v. Oranje, pass. 30 Belle Isle n. R'dam. Pendrecht, 30 v. Rotterdam n. Sidon. Prins Johan Willem Friso, pass. 31 Belle Isle n. Le Havre. Purfina, Nederland, pass. 30 Port Said n. Antw. Rotti, 29 v. Beyrouth n. Port Said. Rijndam, 29 v. Southampton n. New York. Ridderkerk, pass. 30 Port Sudan n. Aden. Rondo, 28 v. Pt. Swettenham n. Penang. Rijnland, 29 v. Las Palmas n. Amsterdam. Raki, 31 v. Napels n. Genua. Salatiga, 29 te Colombo. Strema, 30 te Ango Ango. Schiedijk, 29 te Antwerpen. Stad Leiden, 30 te Port Said. Singkep, 30 v. Pladju n. Kidjang. Saidja, 1/8 te Bangkok verw. Stanvac Benakat, 30 te Sungeigerong. Stanvac Ogan, 29 te Sungeigerong. Sabang, 31 te Tj. Priok verw. Stanvac Pendopo, 31 te Sungeigerong verw. Stanvac Selo, pass. 29 Singkep n. Palembang. Statue of Liberty, 29 270 m. o.n.o. Aden n. Phi ladelphia; Swartenhondt, 30 te Donggala. Soestdijk, 29 470 m. z.o. Kp. Race n. New York. Sumatra, 30 v. Colombo n. Djibouti. Stad Dordrecht, 30 v. Palermo n. Alicante. Stad Maassluis, 30 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 30 v. Narvik n. Rotterdam. Stentor, 31 te Trirlidad. Sibajak, 1/8 te Surabaja verw. Tawali, 30 te Colombo. Talisse, 31 te Surabaja. Tankhaven III, 30 te Sungeigerong. Tjikampek, 30 te Kobe. Tiberius, pass. 29 Golf v. Dulce n. Cristobal. Tabian, 29 v. Suez n. Djaddah. Tabinta, 29 te Port Said. Tabinta, 30 v. Suez n. Djeddah. Tara, pass. 30 Key West n. Rotterdam. Tarakan, pass. 30 Gibraltar n. Port Said. Teucer, 30 te Rotterdam. Tjimenteng, 31 te Buenos Aires. Tiba, 31 te Rotterdam. Utrecht, 29 v. Aden n. Ummsaid. Van Heutz, 30 te Singapore. Willem Ruys, 2/8 v. R'dam te Tj. Priok verw. Waterman, 30 te Kaapstad. Weltevreden, 31 te Belawan. Westerdam, 30 te Rotterdam. Westertoren, pass. 30 Finisterre n. Rotterdam. Woensdrecht, 31 te Suez. Willem Ruys. 31 te Singapore. Willemstad. 30 v. Cristobal n. Aruba. W. A.Ion Jones, 31 van Mena A1 Ahmadi naar Philadelphia. Zijpenberg, 30 nog ten anker rede Melilla. Zuiderkruis, 31 te Rotterdam. KLEINE VAART Atlas, 28 te Savona n. Genua. Alcetas, 27 v. Tanger n. Antwerpen. Alja, 29 v. Par te Amsterdam. Amstelstroom, 29 v. Londen te Amsterdam. Afiena, 30 v. Amsterdam n. Leerdam. Albergen, 30 v. Amsterdam te Stockholm. Astra, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, 26 v. Antwerpen n. Helsinki. Bierum, 29 v. Ramsgate te Amsterdam. Borneo, 29 v. Antwerpen te Amsterdam. Brouwersgracht, 30 te Amsterdam v. Abo. Concepcion, 28 te Rio de Janeiro. Dido, 29 te Rotterdam v. Amsterdam n. Algiers. Draco, 29 te Santander v. R'dam n. Bordeaux. Driebergen. 29 v. Stockvik te Domsjo. Eibergen. 30 v. Antwerpen n. Malmö. Ferocia, 30 v. Rotterdam te Nantes verw. Frans v. Seumeren, 29 v. Middl.boro te Drammen. Fraternite, 29 v. Kopenhagen te Kotka. Haaksbergen. 30 v. Savona te Napels. Joost, pass. 29 Kiel v. Sodertalje n. Zaandam. Jenjo, 29 v. Duinkerken te Vlissingen. Jupiter, 29 te Volos n. Thessaloniki. Kaap Falga, pass. 28 Brunsbüttel n. Vestervilc. Kaap St. Vincent, 26 te Rotterdam v. Skutskaer. Larix, 24 te Waya v. Sundsvall. Luna,Luna, 29 v. Izmir n. Thessaloniki. Leonard, 29 v. Stocka te Amsterdam. Lingestroom, 29 v. Hull te Amsterdam. Leliegracht, 29 v. Mantyluoto te Amsterdam. Lean S, pass. 30 Ouessant n. Bayonne. Liberte. 29 v. Kasko n. Kingslynn. Lydia, 29 v. Vlissingen n. zee. Lyra, pass. 29 Vlissingen n. Leith. Margriet L, 29 v. Londen te Amsterdam. Mariscal Lopez, pass. 29 Madeira n. Las Palmas. Matthew, 30 v. Rouaan n. Southampton. Mees Cremer, pass. 29 Vlissingen n. Antwarpen. Navis, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Orion, 29 te Iskenderun n. Ceuta. Oranjepolder, 29 te Nantes, 30 n. Rouaan. Pavo, 26 te Hudiksvall v. Domsjo. Ponza, 26 te Holmsund v. Domsjo. Phidias, 29 te Amsterdam v. Aarhus n. R'dam. Plato. 29 v. Alicante n. Cartagena Phidias, 29 v. Aarhus te Amsterdam. Prosperite, 29 te Gent. Spaarnestroom, 30 v. Fowey te Amsterdam. Schippersgracht, 29 te Helsinki v. Hull. Thaletas, 29 v Hamburg n. Wismar. Tilly. 27 te Karlstad v. Skoghall. Truus, 30 v. Amsterdam n. Lithoyen. Ubbergen, 30 v. Londen n. Rotterdam. Westerdok, 28 v. Amsterdam n. Londen. Westersingel, 29 v. Hamb. te La Seine Sur Mer. Westpolder, 30 v. Rotterdam n. Oporto. Willem, 29 v. Amsterdam n. Venlo. Nylon plastic Gr. maat regenmantels 9.75 Regenjassen 12.90 met volle garantie Huis met de vlaggen KENNEMERLAAN 147 Ons tarief is nog altijd als van ouds: Herenknippen 65 Scheren 25 Kinderen knippen 50 en 65 J. P. Coenstraat 22, IJmuiden Zaterdags geen kinderen knippen. HAARLEM: mod. 4 kamerflat, le etage, Planetenlaan, met balkon en schuur. Huur 58.45 per maand 7.50 acomm.kosten inbegrepen). Gezellige en goede stand. IJMUIDEN gevraagd: 4 kamerflat of vrfle woning. Brieven onder no. IJ 221 aan het bureau v. d. blad. Voorbereidende STUUR MANSCURSUS Duur 5 mnd Geen toelatingseisen Opl. inst. Stationsweg 66. Velsen Tel 4704 Opl. RADIOTELEGRAFIST. Duur 15 mnd. Opl. inst. Stationsweg 66, Velsen. Te lefoon 4704. Opl. SCHEEPSWERKTUIG- KUNDIGE VD Duur 1 j Geen toelatingseisen Opl inst., Stationsweg 66. Velsen. Telefoon 4704. Opl. DERDE STUURMAN Duur 513 mnd. afh. v. d. voorop! Opl inst.. Stations weg 66, Velsen. Tel 4704. JONGEDAMES gevraagd v. diverse winkelwerkzaamhe den en voor opleiding tot cassière in medio september te openen Supermarket van Alb. Heijn. Leeft, boven 16 j. Pers. aanm. in onze filialen: Grote Houtstraat, Rijks straatweg 4, Wagenweg 104, Haarlem en ons filiaal in IJmuiden. NETTE HUISHOUDSTER gevr. zo spoedig mogelijk. Brieven L 5913. Mevr. Boerlage, Stationsweg vraagt voor direct NET MEISJE van 8 tot 2 u., voor goede kracht hoog loon. WASMACHINEFABRIEK heeft regelmatig wasmachi nes met lichte emaille-be- schadiging. Gloedn. Met gar. Van f 206 voor f 145. Des- gew. afbet. Centrifuges f 150 Fabrieksdepot: Anna v. Bu- renlaan 44. Tel. 39204, H'lem DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige ztjde en satinet Textielhandel J. H, Oester, holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis, tel. 5084. Wie heeft Bertus zijn HONDJE, zwart en twee witte stipjes boven zijn oog jes, kind zeer verdrietig. Adres: Dirk Hartogstraat 23 Tegen beloning terug te be zorgen. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48, tel. 5852 ;15(ij, vraggp Per september of later welke zo nodig zelfstandig kan optreden, voor onze Baby- en Kinderconf.-afdeling. Leeftijd tot 35 jaar. Flink salaris. Tel. of schriftelijk aan te melden. (•NDIItllOtNd v/h BRINKMAN Anegang 19 - Haarlem - Telefoon 21413 VOOR DIRECT GEVRAAGD Aanmelden: DEKKER'S CONFECTIEBEDRIJF, Groene- laan 27, Beverwijk, Telefoon 4853. In een gezin van 5 personen wordt hulp gevraagd voor halve dagen of voor minstens drie dagen per week. HOGE BELONING. Brieven onder no. IJ 225 aan het bureau van dit blad. VISSER'S VISBEDRIJF INDUSTRIESTRAAT 6 - IJMUIDEN vraagt voor direct voor de visbakkerij. Westarlaan 10 Postbu» 845 Rotterdam vraagt voor spoedige Indiensttreding voor haar Tank- en Vrachtschepen G.H.V.: met diploma 3e en 2e rang G.H.V, Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens te richten aan haar afd. Nautische en Civiele Dienst Postbus 845 Rotterdam. Net meisje zoekt NETTE VRIENDIN, leeftijd 17 j. Br. L 5914. Wil diegene die zaterdag middag bij Verver, Banket zaak Oud-IJm., een VER KEERD DAMESRIJWIEL meenam zo vriendelijk wezen deze in eigen belang ter. te brengen bij mevr. Hoek, Planciusstraat 24, IJmuiden. Aangeb.: 100 gebr. TROT TOIRTEGELS 25 ct. p. stuk Visser, Frans Halsstraat 2, IJmuiden. VERLOREN: zilveren ket tinkje met Rijnsteentje (aan denken) Terug te bez. Van Nieuwkoopstraat 14, IJm.-O. Te koop JONGENSFIETS en Herenrijwiel. IJm.straatweg no. 182. Het beste corset is een „ETERNA" CORSET!!! En tijdelijk een B. H. gratis!!! „Eterna" W. a. Zeeërweg 4. BOVENHUIS te ruilen van Haarlem naar IJmuiden. Br. L 5915.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3