Problemen Outsider „Rita BH" zegevierde op de Santpoortse kortebaan Agenda voor Velsen Havenberichten Naar een landelijke selectiegroep in de damcompetitie van de KNDB Visserij -varia Zware baan, maar open strijd Indeling hoofdklasse Noordholland nu bekend op de honderd veldenJ VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1956 7 Ronde van Nederland dwars door IJmuiden Via de Sluisweg op woensdag 8 augustus Twee tankers voor 5*4 miljoen pond Inbraak bij De Mayer Drijvende duikerpakken voor opgesloten onderzee bootbemanningen Leraressen aan de gemeentelijke huishoud school op de voordracht Medische verzorging tijdens het weekeinde Onderwijzersbenoeming Theo Thijssenschool Straatvegers bestaan niet meer „Zomerdienst"-1956 op de loodsboten „Amsterdam" IJM. 28 zou niet naar zee gaan (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) VERLOVINGSRINGEN P. DE GROOT Beverwijkse raad donderdag bijeen Agenda voor Beverwijk MET EEN FELLE ROFFEL heeft Haan's zesjarige vosmerrie „Rita BH" gistermiddag op de Santpoortse grasbaan het pleit in haar voordeel beslecht: pikeur Job Haan voerde zijn slanke draafster vóór cracks als Petulance K en Rudi Trothan naar de zege en de f 650 op de jaarlijkse kortebaandraverij in Santpoorts feestweek. De baan aan de Westlaan was bepaald zwaar als gevolg van het vele hemelwater der laatste dagen en dat heeft het tempo van deze course wel enigermate gedrukt, maar niette min is er aan het eind nog even stevig gevochten voor de geldprijzen, waarbij zelfs de zweep van rijder J. v. Dooyeweerd op de rug van de bruine merrie „Petulance K" dit paardje niet tot de energie kon brengen, die de overwinning zeker moest stellen. Het slechte weer van de ochtend ten spijt, dat de traditionele tent-der-verver- singen deed ontbreken, is de belangstelling meegevallen en de toto zette tot haar eigen verbazing toch nog 3492 om, waaruit wel bleek, dat er voor dit evenement nog vol doende belangstelling bestaat om het op het programma te houden. Rijp en groen Met een zeer variërend veld van 22 paarden is de strijd begonnen: oudgedien den als O'Nelly Zora' en Ria Kitty naast outsiders als Hyde Park en Rose Bond. De strijd leek daardoor nogal gemakkelijk te zullen worden, maar dank zij de vinnige partij, die de nieuwelingen op de baan hun meer ervaren zusters en broeders gaven, werd het een plezierig open gevecht. Voor de tweede omloop bleef dan ook na een tweetal kampritten een elftal paarden over, dat alle verrassingen in petto kon hebben, die de kortebaan nu eenmaal voor velen tot het puikje der drafsport maakt. Thea Cornelia bijvoorbeeld, een nog in de aanloop harer krachten verkerende schimmelmerrie uit de stal van Knijnen- burg, werd met A. Knijnenburg op de sul- key in een veelbelovende sprint op Ria Kitty losgelaten Ria, die met haar zes jaren en twee jaar meer baan-ervaring, opgevoed in Wagenaars renstal, een zware dobber aan de jeugdige merrie kreeg.Velen zagen in Thea zelfs een kandidate voor de eindzege en toen zij Ria er dan ook na een kamprit uitroste, leek haar kostje gekocht. De loting bracht het dier echter in de finale naast Rita BH en dat werd haar net even te machtig: ondanks de vijf meter voorsprong boekte het venijnige dier een dubbele nederlaag in deze beslissende om loop. Het tempo werd, voor het zover was, aanzienlijk hoger. Rudi Trothan, van welke ruin gezegd wordt, dat hij naarmate de course vordert, zijn energiebronnen gelei- delijk-aan meer in het vuur brengt, bond Torero in een fraaie race de broek op en Peterlance K kreeg Terraise, een overigens veelbelovend sterretje uit de stal van Chris de Koff, er onder. Waarna Promotor O korte metten maakte met Roi de cinq mille, een ruin van de Bakkertjes, die zich op vierjarige leeftijd al een mooie, soepele stjjl heeft eigen gemaakt en daarom over enige jaren ongetwijfeld zijn hoeven zal laten meetellen op de Nederlandse korte baan. Om de prijzen Het ging dus om de zes prijzen tussen zes overgebleven paarden: Quelle Veine, Rudi Trothan, Petulance K, Promotor O, De Ronde van Nederland, waarvan de derde etappe op woensdag 8 augustus door Kennemerland zal voeren, zal dit jaar dwars door Beverwijk, via de Sluisweg en dan door IJmuiden gaan. Hiermee wordt vermeden, dat eventuele koplopers door het halen van een vroegere pontverbinding grotere tijdwinst behalen. Verwacht wordt dat de renners omstreeks drie uur 's mid dags de sluizen passeren. De te volgen route door Beverwijk en IJmuiden is als volgt: Hof lander weg, Alk- maarsestraatweg, Breestraat en Velserweg door Beverwijk. Voor de overweg slaan zij linksaf en gaan dan via de Schulpweg en de Hoflaan naar de Noordersluis. Achter eenvolgens worden de sluizen gepasseerd en verder leidlt de route via Sluisplein, Oranjestraat, Kon. Wilhelminakade, Julia- nabrug, Huygensstr., Snelli usstr a at, Kom passtraat, Lange Nieuwstraat, Zeeweg, Driehuizerkerkweg, Ha^elingerweg, Hoofd straat, Rijksweg Santpoort uit en dlan in Haarlem over de Militaire weg, langs de watertoren, Zeeweg, Bloemendaalse strand. Boulevard naar circuit, waar de finish is. Bij de Furness Shipbuilding Company zijn orders geplaatst tot een bedrag van ö'/a miljoen pond sterling. De orders heb ben betrekking op de bouw van twee olie tankschepen, elk van 24.750 brutoton voor de London and Overseas Tankers of Ber muda en van twee tankers van 15.900 bruto-ton met dieselmotoren voor de So- ciedad Transoceanic Canopus S.A. Panama. De vier schepen moeten tegen het eind van 1958 worden afgeleverd. Door inklimming in het kantoor van de firma De Mayer aan het Oosterduinplein is dezer dagen door onbekenden een bedrag van ongeveer 400 ontvreemd. Het moeten bekenden zijn geweest, daar men via de grasmat van de achtertuin door een openstaand tuimelraampje binnen kwam. Uit een bureaulade werd het geld meegenomen; de inventaris is niet over hoop gehaald. VRIJDAG 3 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Blake helpt een handje Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 14 16.30 uur. ZATERDAG 4 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 15 uur „Tarzan en de wonder- bron", 19 en 21.15 uur „Blake helpt een handje". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Thea Cornelia en Rita BH. Onderling was al afgesproken, dat de drie eerst-afvallen- den de vierde, vijfde en zesde prijs samen zouden delen en dat werden Quelle Veine, die ondanks twee stilstaande omlopen adem te kort kwam tegen Rudi, Promotor O, die tegen Petulance K niet veel had in te brengen en tot veler teleurstelling ook Thea Cornelia, wier tegenstandster Rita BH haar ver de baas bleef. Het overblijvende trio zou het moeten uitmaken: Rudi tegen Petulance K en de winnaar daarvan tegen Rita BH. Onder toenemende spanning en de eerste regen druppels van deze zowaar droge middag is die eindstrijd gestreden, met het gevolg, dat Petulance Rudi er helemaal uit liep door zijn gebrek aan beheersing, maar Rita weer voor een zege op Petulance zorgde als gevolg van de geringe beheersing van de pikeur, die de zweep er over legde. In een triomfantelijke eindsprint heeft Rita als outsider (de totalisator keerde winnend 12.40 uit voor de eerste omloop!) de zegepraal verworven. In café „De Vier sprong", vanouds het onderkomen der kortebaan vrienden, zijn na afloop de prij zen uitgereikt en de glazen volgeschonken. Een nieuw systeem voor ontsnapping wordt thans in alle Engelse duikboten aan gebracht. De bemanning van een gezonken onderzeeër zal voortaan gebruik kunnen maken van drijvende duikerpakken, waar mee de mannen zich begeven in canvas zakken, die zich bevinden bij de ontsnap pingsluiken van de duikboot en waarmee zij op snelle wijze naar de oppervlakte komen. In elke duikboot zal een installatie worden aangebracht, die de bemanning van verse lucht verzekert gedurende de tijd, dat zij zich in deze drijvende duiker pakken bevindt. Proeven hebben aangetoond, dat deze methode de beste kans op redding biedt voor ontsnapping van een diepte van 320 m. Bovendien zullen nieuwe duikboten van de Engelse marine worden voorzien van ont snappingsluiken en krijgen een speciale waarschuwingsinstallatie ten behoeve van redders, die zich eventueel aan de buiten zijde van de duikboot bevinden. Deze waar schuwingsinstallatie kan zelfs op grotere diepte worden gebruikt. B. en W. stellen dé Velsënse raad voor aan de mevr. dr. J. van den Bergh van Eijsinga-Eliasschool te IJmuiden-Oost te benoemen tot lerares: a. in tijdelijke dienst voor de cursus 1956-1957: 1. mejuffrouw M. Handgraaf; 2. mevr. P. J. Eekhof-Jansen; 3. mevr. W. Snoek-Gabel; 4. mevr. H. J. Wentzel-Bijleveld. b. in vaste dienst met ingang van 1 augustus 1956: 1. mej. J. M. de Groot; 2. mej. I. T. J. de Jong; 3. mej. T. Stroeve. IJMUIDEN Dokters De artsen A. v. Leusen. v. Tuyllweg 34, tel. 4328 en J. H. v. Ginkel, Kennemerlaan 123, tel. 4058. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. Wijkverpleging Driehuis en Santpoort: zr. De Beurs, Lijs terlaan 21, IJmuiden-Oost, Velsen Dorp en Noord: zr. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmui den West en Oost: zr. Kuiper, J. P. Coen- strsst 145 VELSEN-NÓORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur. M. A. de Ruiter, Dr. Schuit straat 44, tel. 3553. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. J. Vos, Waranda 13, tel. 3586. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2569 8287. CASTRICUM Dokters Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur dr. H. J. van Nievelt, Burg. Lommenstraat 10, telefoon 354. Wyk- en kraamverpleging Zuster C. van Beers, Koningin Juliana- straat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Haarlem van Rotterdam. Oranje van Southampton. Martha Kleppe van Bremen. Eemstroom van Grangemouth. Valetas van Wismar. Rensie van Hamburg. Nicola van Brunsbüttel. Marie van Sundsvall. Wester dok van Londen. Pygmalion van Rotterdam. Aura van Expyla. Matros Zheleskniak van Window. Senang van Newport. Kiruna van Lulea. Rijnstroom van Londen. Maria Elaine van Casablanca. Beninkust van Antwerpen. Hanna Drijer van Hudiksval. Zaanstroom v. Hull. Vienti van Casco. Amor van Hamburg. Ilias van Hamburg. Aalsum van Rotterdam. City of Hamburg van Rotterdam. Vertrokken zijn: Rempang naar Bremen. Regina naar Curagao. Leonard T naar Stutt gart. Astrid Muller naar Hamburg. Oranje stad naar Curagao. Larenmberg naar Bar bados. Bargundia naar Rouen. Reggeborg n. Brussel. Herman Buisman naar Helsingborg. Jaba naar Antwerpen. Wubbina naar Balina. IJstroom naar Portsmouth. Anna Elisabeth naar Caen. Berkelstroom naar Londen. Ridal naar Kopenhagen Gert naar Londen. Ransel naar Antwerpen. Brouwersgracht naar Rot terdam. Gesina Hendrika naar Bremen. Aurpy naar Le Havre. Fitus naar Rotterdam. Ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Theo Thijssenschool te IJmuiden dragen B. en W. de raad voor de heer J. Groen, tijdelijk onderwijzer aan de openbare lagere Clara Sternschool te IJmuiden. Het personeelsgebrek bij d:e dienst open bare werken noodzaakt het Reverwij'kse college van B. e.n W. uit te zien naar een andere methode voor het schoonhouden der straten. Na het plaatsen van enkele oproe pen is (gebleken dat zich voor de functie van straatveger geen gegadigden melden, terwijil het huidige aantal straatvegers nog terugloopt. Het aantal km-straatlengte, dat geveegd moet worden, neemt daarentegen steeds toe. Om uit deze moeilijkheid te geraken zal worden overgegaan op het machinaal straatvegen, zoals reeds in verschillende gemeenten geschiedt. Omtrent het aan te schaffen fabrikaat veegmachine is het on derzoek nog niet beëindigd. De aanschaf- fingskosten zullen ongeveer 55.000,be dragen. Zoals gebruikelijk zullen deze kos ten in 5 jaren moeten worden afgeschreven. De Parijse mode-ontwerper Pierre Cardin heeft voor het komende herfst- en winterseizoen een aantal accessoires ontworpen, geïnspireerd op de Franse militaire rangonderscheidingstekens. Op deze foto ziet men een drietal dames die halskettingen en armbanden dragen welke doen denken aan (v.l.n.r.) een kapitein, een majoor en een luitenant-kolonel. De strijd om het clubkampioenschap van Nederland zal gedurende het komend sei zoen een geheel ander karakter krjjgen. Er wordt een landelijke selectiegroep gevormd van acht clubs, welke in de maanden mei, juni en juli spelen om de Nederlandse clubtitel. Tot deze selectiegroep worden uit de komende hoofdklasse competitie 1956-1957 toegelaten de twee eerst aankomende tientallen van Noordholland en van de Zuidhollandse hoofdklasse ook twee tien tallen, terwijl van de overige districten vier clubs zich plaatsen. Voor DCIJ wordt het voor het komende damseizoen in de Noordhollandse compe titie dus een erezaak zich bij de eerste twee te plaatsen. De nieuwe indeling van de Noordhollandse competitie voor het sei zoen 1956-1957 ziet er als volgt uit: Groep A.: Gezellig Samenzijn, Joseph Blankenaar I, Weesp, St. Can, Oostzaan, DSTO, Door Combinatie Groot en St. Bavo. Groep B.: IJmuiden, Jozeph Blanke naar II, Haarlemse damclub, Den Helder, Damlust (Noord Scharwoude), Gezellig Samenzijn II, Wormerveer, CDA. De groepen A en B spelen een enkele competitie. De twee eerst aankomenden raken in de finale, zodat vier tientallen de strijd aanbinden om de provinciale damtitel. Na deze finale zullen de twee best-ge- plaatsten in de landelijke selectiegroep terecht komen. De eerste ronde wordt gespeeld in de week van 10 tot 16 september. Daar in de maand november het dam- ADVERTENTIE B. K R A A Y - STEPHENSONSTRAAT 61 - IJMUIDEN - TELEF. 4325 toernooi om het wereldkampioenschap wordt gespeeld moet de Noordhollandse clubcompetitie voor die tijd worden ge speeld en is uitstel van wedstrijden niet mogelijk. Om 8.30 is de Loodsdienst van Hoek van Holland geheel gestaakt. Om 14.40 uur legde ook de IJmuidense loodsboot het bijltje er bij neer: de wind was weer tot stormkracht aangewakkerd en er liepen hoge zeeën voor de pieren. De heer D. Joh. Krijger, reder van de trawler „Amsterdam" IJM 28 deelt ons mee, dat hij niet voornemens is geweest om de trawler „Amsterdam" op de niet goed gekeurde CAO-voorwaarden naar zee te sturen, zoals gisteren wel in ons verslag van de vergadering werd gezegd. De rederij D. Joh. Krijger heeft een voor schot aan vijf leden van de bemanning uit betaald, maar hieruit mag zoals door de vissers wel geschiedde niet afgeleid wor den, dat de rederij ook inderdaad bereid was om de „Amsterdam" op de nieuwe CAO-voorwaarden naar zee te laten ver trekken. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN. Joanna Gertrudis Maria, d. van W. Gijzen en A. Kuijper, Burg Zaal bergstraat 4; Theodorus Gerardus, z. van P. Castricum en M. van Velzen, Heere- weg 30. ONDERTROUWD. P. W. Veldt en Cor nelia Castricum; C. A. Stemfoort en J. Pel- leboer, GEHUWD. J. P. van Kessel en E. A van der Himst. OVERLEDEN. R. Koopman, 75 jr., ge woond hebbende te Haarlem. Dammen is een huis- en zaalspel. In de zomermaanden - als er kans op goed weer is - verflauwt bij de wedstrijdspelers de animo om inspannende partijen te spelen. Maar de liefhebbers, die speciaal de problematiek beoefenen kennen geen jaargetijde en zij vormen de groep, die allereerst naar het probleem grijpt als de damrubriek verschijnt. Problematiek kent geen leeftijdsgrenzen en vooral voor ouderen is zij een prachtige en nuttige ontspanningDe heer A. Douma, een onzer oudere oplossers, maakte er ons op attent dat de problematiek van een halve 4euw terug enorm grote verschillen vertoont met de hedendaagse composities. Het was voor ons aanleiding om nog eens in de litteratuur van een halve eeuw te bladeren en vooral de jeugd de probleemkunst van toen, en óók de geestes produkten van Nederland's beste problemist de heer D. Vuurboom voor te schotelen - klassiek tegenover modern. Zwart 15 stukken op: 2, 4, 8, 9, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 29, 30 en 45. Wit 15 stukken op: 25, 31, 32, 34, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 46, 47, 48 en 50. Wit wint door 39—33, 31—26, 37—31, 31—27, 43—39, 48—43, 44x11, 16x7, 26x10, 4x15, 25x1. De oplosser zal wel merken, dat er op een figurant in de compositie minder werd ge let. Daarmede hield men de schaal in even wicht. Een probleem van thans is al waarde loos als er een figurant aanwezig is. Een vraagstuk rond de eeuwwisseling van de Fransman G. Beudin te Parijs. Zwart 9 stukken op: 2, 6, 7, 8, 9, 13, 20, 28 en 37. Wit 9 stukken op: 17, 22, 26, 31, 33, 39, 42, 44 en 45. Wit speelt en wint. De oplossing zal u niet zo moeilijk vallen. Dan zullen wij de kijkjes bij het verleden besluiten met een vraag stuk van de grote Weiss. Wit: 21, 23, 27, 29, 32, 33, 34, 36, 38, 39, 40, 42, 44 en 48. Zwart: 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 20 en 35. Er wordt gewonnen door 3430, 35x24, 40—34, 17x26, 23—19, 14x23, 36—31, 26x28, 33x22, 24x33, 39x19, 13x24, 22x4. Thans twee nieuwe composities van mo derne probleemkunst. Het is dezelfde slag XXDOOOCOCyYY wJOCyTOCXy vxiocvvy"/ y /xxXXXXXXXXXXXXXJOOOOOCIO y///a//, y///////r xxxv^ooooonnoooonocx5ooc/yrrvToooooofyyyToocx»coofxxx5ooo<xr Zwart 10 stukken op: 3, 9, 10, 14, 18, 19, 20, 25, 26 en 29. Wit 10 stukken op: 27, 28, 35, 37, 38, 39, 40, 43, 44 en 48. Wit met de geschiedenis van de Neder landse dambond ook enigszins bekend is weet wat een sterke dammeester J. Noome Mzn. uit Purmerend is geweest. Op hoge leeftijd is deze grote dammer zes jaar terug overleden, maar in Noordholland en in het bijzonder in de Zaanstreek zal zijn naam blijven voortleven. Het is dit vraagstuk' wat wij (met de op lossing) als voorbeeld van vijftig jaar oude probleemkunst willen plaatsen. Dit karakter „het overstapje" tref fen wij in geen enkel modem probleem meer aan. Het gaat als volgt: 1. 28—23, 19x28; 2. 4034 29x49; 3. 38—32 49x38; 4. 32x12 38x8; 5. 37—31 26x37; 6. 48—42 37x48; 7. 40—34 en 35x2 wint. Ook in het buitenland was een zelfde geest in de probleemkunst merkbaar gebaseerd op „grote slagen". Hoe dieper en vernuftiger de grootste slagzetter waren opgeborgen, hoe meer het probleem in de smaak viel. Uit het jaar 1910 dit slagprobleem uit Canada. Auteur was M. Raymond, Ikerwille. JOOOOÜOOOOOOOOOCOOOOOOOOOCOOOOOOCXXJOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCC waarmede J. Noome demonstreerde. Maar Vuurboom weet de slag op geniale wijze aar voren te toveren. En geen figuranten, want de eindstand zwart drie stukken op 1, 6 en 25. Wit dam op 2, moet na een goed lang eindspel winst opleveren. Wij plaatsen de oplossing er bij om de op lossers direkt te overtuigen van het verschil tussen vroeger en thans. 22—18, 17x6 of 13x22, 36—31, 33—28, 22 of 24x44, 49x40, 22x33, 43—38, 33x42, 37x48, 26x37, 48—42, 37x48, 40—35, 48x30, 35x2. Het tweede probleem is van de kampioen der Nederlandse probleemkunst, de heer D. Vuurboom zelf. Dit bevat een eindstand met zwart stukken op 8, 13, 19. Wit stuk op 15. Wit aan zet wint. En het is nog een bekend eindspel ook. Probeer daar eens uw krachten op. oooocxxxüocooooooooooooocoooaxxxioooococooooocoocirocoocx OOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOCXJOOOOOOOOOOOa Zwart: 4, 8, 11, 12, 17, 21, 22, 25. 27 en 40. Wit: 15, 19, 23, 29, 31, 35, 36, 37, 38, 41 en 44. Wit moet ook het eindspel in. Problematiek en partijspel Ten nauwste is een go d probleem met het partijspel verbonden. Op treffende wijze komt dit naar voren met de uitslag van de internationale problemistenwedstriid, in het Juni-nummer van „Het Damspel" bekend gemaakt. In de B-klasse won de heer H. M. Roos uit Eindhoven met het volgende vraagstuk de 1ste prijs. Zwart 7 schijven op: 7, 10, 13, 16, 18, 19, 21. Wit 7 schijven op: 28, 29, 31, 33. 34, 38, 49. Een stand welke zeker in het normale wedstrijdspel kan voorkomen. Wit wint als volgt een stuk of de partij. 1. 3126 2127 gedwongen. Op 18—22, 26x17, 22x11, 29—23 en wint. 2. 26—21 27—31; 3. 29—23 18x40; 4. 33—29 16x27; 5. 49—40 40x49; 6. 29—23 49x32; 7. 23x5 32x19x14x5 wint. Juweeltjes van moderne damproblematiek, waarvan de schoonheid de oplosser niet kan ontgaan. Op 3530 is 37x46 verplicht, (omdat op 37x28, 3024 wint), 1913 en nu moet de dam stoppen op veld 38 omdat niet 2 x over het zelfde stuk mag worden geslagen. Wit wint door 13x42. Oplossingen in verkorte notatie Wij plaatsen de oplossingen van de zes problemen van onze vriend Vuurboom in de Zwart: 9, 10, 20. 29 en 37. Wit: 19, 32, 35, 41, 43 en 44. verkorte notatie, zodat alleen het nummer van het ruit, waar naar toe gespeeld wordt, vermeld wordt. No. 1. Zwart: 5, 9, 18, 19, 20, 23, 26. 29, 37. Wit: 28, 30, 32, 34, 38, 40, 41, 46, 47. Wit wint door 42, 33, 35, 25, 31, 3, (42), 37, 21. 26, 41. 5. Prachtig. No. 2. Zwart: 10, 12, 14, 18, 22, 27, 30, 31, 35 Wit: 19, 24, 29, 33, 36, 38, 43, 44, 45. Wit wint door 23, 32, 7, 5, (40), 32, (44), 2, (50). 19. Prachtig op geheel andere manier de hoofdlijn opsluiting. No. 3. Zwart: 8, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 20, 25 Wit: 27, 28. 34, 35, 37, 38, 43, 44, 46, 47. Wit wint door 2822, 21, 4741, 37—32, 3, (32). 41, 30, 5. On grootse wijze. No. 4. Zwart: 7, 8, 14, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25 en 36. Wit: 26, 30, 32, 33, 34, 35, 38, 40, 41, 43, 44 en 46. 33—28. 33, 21, 41, 3, 1, 40, (50), 23, 5. Op vier manieren demonstreert de kam- pioen-problemist de lange-lijn-opsluiting. Wij geven de problemisten in spe de raad om nog eens te zoeken naar nieuwe manieren. No. 5. Zwart: 5, 10, 11, 13, 15, 19, 21, 23, 24, 29. 34 en 40. Wit: 22, 25, 28, 32, 36, 37, 38, 41, 42, 45, 48 en 49. Wit 22—18, 32—28. 30, 14, 38. 7, (40), 2, (45), 24, (50), 44, (46) en 2520 waarna de dam niet meer kan losstaan. Een opsluiting met schijven op de lange lijn. No. 6. Zwart: 8, 9, 10, 11, 14, 16, 20, 22, 23, 24. 28 en 30. Wit: 26, 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41, 42, 43 en 47 Wit 39—34, 33, 34, 38, 29. 2, (48) 42. 21. 5. De vijfde wijze van opsluiting op de lange lijn. Met deze serie brengen wij dank aan de auteur omdat wij uit brieven van oplossers hebben geconstateerd dat de composities van Vuurboom in de smaak zijn gevallen. Het is onzes inziens de mooiste serie pro blemen ooit in onze rubrieken geplaatst. BRIEVEN. Enige lezers. De verloting van de Nederlandse Dambond voor het Interna tionaal Damtoemooi 1956 is gehouden. Trek- kingsliisten verkrijgbaar bij de DCIJ-secre- taris ir. M. Krijgsman, Uranusstraat 5, IJmuiden. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. Prijzen van donderdag. Heilbot 2,70 2,40; gr. tong 6.505,10; grm. tong 5,004,80; kim. tong 4,504,30; kl. tong I 3,903,60; kl. tong II 2,80—2,70; tarbot I 3,00—2,50, per kg. Gr. schol 6456; grm. schol 64—56; kim. schol 55; kl. schol I 5040; kl. schol II 50—29; schar 2724; bot 2616; v. haring 2214,50; makreel 3017; grm. schelvis 55; kim. schel vis 5137; kl. schelvis I 4033; kl. schelvis II 3824; wijting 27—15; gr. gul 60—55; midd. gul 4932; kl. gul 2320; kl. haai 29; kl. koolvis zw. 2315, per 50 kg. Gr. kabel jauw 368150; gr. koolvis zw. 8061; gr. leng 86, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 148 kisten tong en tarbot, 9 kisten heilbot, 305 kisten schol, 17 kisten schar, 20 kisten bot, 1920 kisten ha ring, 475 kisten makreel, 160 kisten schelvis, 206 kisten wijting, 150 kisten kabeljauw en gul, 8 kisten leng, 1 kisten haai, 65 kisten koolvis, 52 kisten diversen. Totaal 3630 kisten. Besommingen van donderdag. Viking- bank f21.800; Postboy f22.800; VL 27 f16.600; IJM 207 f4230; KW 6 f3860; KW 94 f 385; KW 160 f410; KW 88 f310; KW 34 f320; KW 12 f4600; KW 72 f440; KW 35 f160; KW 210 f400; KW 58 f420; KW 77 f210; KW 27 f520; KW 56 f230; IJM 11 f550; IJM 7 f850; IJM 59 f360; IJM 4 f1040; IJM 40 309; IJM 5 f 190; RO 29 f 120; TX 33 f 1240. ADVERTENTIE GROTE SORTERING Tevens pracht collectie HORLOGES. Alleen de goede merken. JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 - Telefoon 4127 DQO0OGOOOOOOOOOOOOOOOOOC De agenda van de openbare raadsver gadering van Beverwijk op 9 augustus 1956 vermeldt: Benoeming van personeel bij de gemeentelijke huishoud- en industrie school. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan F. J. Heijkoop als directeur der nijverheidsavondschool voor am bachtslieden, benevens een voorstel om de heer Heijkoop, voornoemd, voor het tijd vak 1 september 1956/57 als zodanig in tijdelijke dienst te benoemen. Voorstel tot wijziging der vergoeding aan het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoor den en Gezondheidskolonies te Amsterdam ten behoeve van de aan het Emmakinder- huis verbonden b.l.o.-school. Voorstel tot het toekennen van een vergoeding aan de vereniging „Rooms-Katholieke Herstel lingsoorden voor longlijders en zwakke kinderen" te Amsterdam ten behoeve van de aan het sanatorium Heliomare verbon den b.l.o.-school. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor verbetering van de straatverlichting. Idem voor de verbetering van de beplanting bij de tachtig blocbouw- woningen nabij het Kuenenplein. Idem voor de aanschaffing van een nieuwe fae- caliënauto. Idem voor de aanschaffing van een straatveegmachine. Idem voor het la ten maken van luchtfoto's van het grond gebied dezer gemeente. Idem voor het ver anderen der centrale verwarming op „Scheybeeck". Voorstel tot het verlenen van een bouwvoorschot aan de woning bouwvereniging „Goed Wonen" voor de verandering van een woning tot winkel woning. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van geisers voor het gemeentelijk woningbedrijf. Voor stel tot goedkeuring van de jaarrekening 1955 van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee. Begrotings wijzigingen. Mededelingen en ingekomen stukken. De stukken liggen ter inzage gedurende de kantooruren van 3 augustus af tot 9 augustus 1956, 12.30 uur. 's Avonds bestaat gelegenheid de stukken in te zien op maandag maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 augustus a.s. telkens van 7.30-9.00 uur. VRIJDAG 3 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ontspoorde vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Theire's no business like show business". W.B. Theater, 20 uur: „Het eiland van begeerte". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-21 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15- 18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 4 AUGUSTUS Bioscopen: als vrijdag. Openbare Leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal, geopend van 10-13 en 14-17.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11