Indonesië scheldt zichzelf schuld aan Nederland - drie miljard gulden - kwijt Egypte heeft nog niet op de Britse invitatie gereageerd Nasser brengt zijn land in staat van tegenweer ckwmstL^L/ HET WEER: Wisselvallig Haarlems Dagblad IJmuidense trawlerstaking opgeheven Aan verplichtingen jegens andere landen wordt voor Nederlandse rekening voldaan „Wij betalen geen tegen ons gevoerde oorlog" Verwijt aan werkgeversdie Deining-condities" aanvaardden Het woord is aan. Negentien landen hebben uitnodiging reeds aanvaard Officiële toelichting Algerijnse verliezen niet langer openbaar Tien doden bij Birmees- Chinese schermutselingen Cijfers kloppen niet Weinig animo tot staken bij Westduitse koopvaardij Na Haags communiqué Russisch-Oostduitse lening voor Joegoslavië Lijk van kikvorsman Crabb werd niet gevonden Wervelstorm boven China EOKA dreigt gijzelaar te zullen terechtstellen Dulles acht Nassers daad „ontoelaatbaar" 71e JAARGANG No 22 ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 301e JAARGANG No 175 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Indonesische regering heeft vandaag bekend gemaakt, dat zij heeft be sloten de „Indonesische schulden aan Nederland, neergelegd in de RTC- overeenkomsten, niet meer te erkennen en niet verder te betalen". In een communiqué wordt gezegd, dat Indonesië de Indonesische schulden aan andere landen zal blijven erkennen „ondanks het feit, dat deze schulden werden aangegaan door de Nederlanders tijdens de oorlogsperiode". De RTC-overeenkomsten werden eenzijdig door Indonesië opgezegd, nadat de NederlandsIndonesische conferentie in Genève in februari van dit jaar was mislukt. De beslissing is genomen op de jongste zitting van het Indonesische kabinet en ge baseerd' op het advies van de staatscom missie, die tot taak had de gevolgen van de opzegging van de RTC-overeenikomsten te bestuderen. In welingelichte kringen zei men, dat het kabinet blijkbaar is afge weken van de oorspronkelijke aanbevelin gen van de commissie, die geadviseerd zou hebben de betaling van de schulden op een „nieuwe basis" te hervatten. De Indonesische regering heeft de vol gende toelichting gegeven op 'haar besluit: 1. Het huidige saldo van de schulden be draagt 4.081 miljoen Nederlandse gul dens, bestaande uit 420 miljoen gulden aan schulden aan andere landen dan Nederland en 3.661 miljoen, gulden aan Nederland. 2. Van de schulden aan Nederland ten be drage van 3.661 miljoen was 661 mil joen gulden uitgetrokken voor de ont wikkeling van Indonesië en 3.000 mil joen voor de oorlog tegen de republiek Indonesië. 3. Wij zullen verantwoordelijk blijven voor de betaling van de schulden aan derde landen tot een bedrag van 420 miljoen ondanks het feit, dat deze schulden werden aangegaan door de Nederlan ders tijdens de oorlogsperiode. 4. De betaling van deze schulden aan der de landen zal geschieden uit een reserve fonds, dat gevormd is voor het betalen van onze schulden aan Nederland,voort komende uit het fonds voor ontwikke ling. Het saldo, dat wij nog aan Neder land moeten betalen is dus 661 miljoen gulden min 420 miljoen is 241 miljoen gulden. 5. Dit bedrag van 241 miljoen gulden kan in mindering worden gebracht van onze rekening met Nederland, omdat Neder land oorlog tegen ons voerde, hetgeen een bedrag van 3000 miljoen vorderde. ALGIERS (United Press/Reuter). De Franse militaire autoriteiten in Algerije hebben een censuur ingesteld op de publi- katie van rebellenverliezen. Dit besluit is genomen met instemming van de minister van Nationale Defensie, Maurice Bourgès- Manumoury en is bedoeld om te voor komen, dat de nationalistische propaganda Frankrijk van een „uitroeiïngsoorlog" zal beschuldigen. De militaire autoriteiten zullen voortaan slechts cijfers geven met betrekking tot de gevangenneming of arrestatie van rebellen. De Franse politie heeft een der leiders van de Algerijnse verzetsbeweging, Raffa Mohammed, gearresteerd. De 30-jarige Mo hammed is een der twee leiders van de MNA in Algerije. Deze beweging zegt te zamen met het „Nationale Bevrijdings front" de opstand in Algerije te leiden. RANGOON (Un. Press) Volgens in Rangoon ontvangen berichten zouden bij schermutselingen tussen Birmese en Chi nese troepen in Noord-Birma tien Chinese militairen, waaronder een officier, gedood zijn. De schermutselingen ontstonden toen enige honderden Chinese soldaten het woeste Chinees-Birmese grensgebied in de Birmese staat Wa binnentrokken. De grens in dit gebied is nimmer officieel vastge steld. Dit is de letterlijke vertaling van de tekst van de toelichting, die de Indonesi sche regering op haar besluit heeft gege ven. De schulden betreffen verplichtingen vande voormalige Nederlands-Indische regering, die bij de overdracht van de soevereiniteit door Indonesië werden over genomen. Tot deze schulden behoren voor oorlogse schulden aan Nederland en enige schulden aan derde landen, waaronder Amerika, Canada en Australië. Uit den Haag wordt vernomen dat de in het Indonesische communiqué vermelde cijfers over de schulden geenszins kloppen met de bedragen der Indonesische schul den. Van officiële zijde wordt meegedeeld dat de totale Indonesische schuld aan Ne derland op het ogenblik f 869.3 miljoen be draagt namelijk f 300.4 miljoen aan lenin gen van staat tot staat en f568.9 miljoen aan particuliere leningen, waarvoor de Ne derlandse regering zich garant heeft ge steld. De leningen van staat tot staat betreffen een lening van 1949, waarop nog 79,9 miljoen moet worden afgelost, en een le ning van maart 1950, waarvan nog 220,5 miljoen moet worden afbetaald. Voorts zün er vier particuliere, door de Nederlandse regering gegarandeerde, le ningen voor een totaal van 568,9 miljoen. In regeringskringen was men hedenmor gen nog niet bereid commentaar te leveren op de Indonesische beslissing. Men beschik te nog slechts over persberichten. Officieel was de Nederlandse regering nog niet op de hoogte gesteld van Djakarta's besluit de schulden niet meer te erkennen. De „lle de France" het Franse lijnschip dat een groot aandeel had in de red ding van de opvarenden van de „Andrea Doria" is onderscheiden met „het kruis van Ridder van de Scheep vaartver dienste", waarmee de gehele bemanning van het schip door de Franse regering geëerd werd. HAMBURG (Reuter) Slechts een zeer gering aantal van de tienduizend West duitse koopvaardij-officieren, die donder dag door hun bond tot een staking zijn opgeroepen, heeft tot dusver aan de oproep gehoor gegeven. a De opvarenden van de IJmuider trawler- vloot, die vanmorgen in vergadering te IJmuiden bijeen zijn geweest, hebben het O.V.B. met algemene stemmen opdracht gegeven, zich te wenden tot het College van Rijksbemiddelaars, om mee te delen, dat de vissers alsnog naar zee zullen vertrekken, verwachtend en vertrouwend dat het college spoedig een beslissing ten goede zal nemen in verband met sociale verbeteringen voor de IJmuidense trawl- visserij. Vandaag zouden nog de trawlers Tzonne en Curacao en de Medan naar zee ver trekken. Het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid hadden rich uit voerig beraden over de door de staking in de trawler-visserij te IJmuiden ontstane situatie, zo vernemen wij van het College van Rijksbemiddelaars. Geconcludeerd wqrd dat de houding van die werkgevers, die de stakende bemanningen gelegenheid willen geven thans reeds onder de aan het college van rijksbemiddelaars voorgelegde arbeidsvoorwaarden uit te varen, onjuist is. De bevoegde autoriteiten zullen niet na laten met de hun ten dienste staande mid delen hiertegen op te treden. Inmiddels is de staking hedenmorgen beëindigd. Het College van Rijksbemiddelaars en de Stichting van de Arbeid namen het stand punt in dat, zolang de huidige staking voortduurt, geen beslissing over de voor gestelde arbeidsvoorwaarden kan worden genomen. Na de hervatting van de werk zaamheden op de bestaande arbeidsvoor waarden zou de beslissing van het college van rijksibemiddelaans ten aanzien van de in overleg met de erkende organisaties van werkgevers en werknemers tot stand ge komen wijzigingen van de CAO, spoedig kunnen worden tegemoet gezien. Bij uit stel van de hervatting der werkzaamheden bestond echter de kans, dat het college van rijksbemiddelaars zioh omtrent de voorge stelde datum van ingang van de gewijzigde CAO alsnog nader zou beraden. BELGRADO (Reuter) De Sovjet-Unie en Oost-Duitsland zullen gezamenlijk een lening van 700 miljoen roebel verstrekken voor de ontwikkeling van de aluminium- industrie in Joegoslavië. De lening zal worden gebruikt voor uitbreiding van de Joegoslavische aluminiumcapaciteit, die in 1961 voltooid zal zijn. Later zal worden onderhandeld over verdere kredieten van de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland voor de volgende stadia van het plan. De lening, waarvan Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie ieder de helft verstrekken, heeft een lange looptijd en draagt een rente van twee percent. De aflossing zal geschieden in de vorm van aluminium en aluminiumprodukten. De Sovjet-Unie heeft aan Joegoslavië reeds kredieten met een totale waarde van 194 miljoen dollar verstrekt. LONDEN (AFP/U.P.). Deskundigen hebben vastgesteld dat het lijk dat donder dag bij Portsmouth is aangespoeld, niet dat van de in April verdwenen kikvors man Crabb kan zijn. De moeder van de kikvorsman heeft vrijdag een bedrag van honderd pond ster ling ontvangen van de Britse admiraliteit, „als beloning voor wat hij gedaan heeft". Naar aanleiding hiervan verklaarde de be jaarde mrs. Crabb: „Dit bewijst wel, dat mijn zoon voor de marine werkte en voor zijn land, toen hij omkwam. Dit moet een einde maken aan alle praatjes". Destijds deelde premier Eden het Lager huis mede, dat geen enkele minister iets wist omtrent de opdracht die Crabb had uitgevoerd. HONGKONG (Reuter) Door een wer velstorm zijn in Hangtsjou in communis tisch China 83 personen om het leven ge komen. Driehonderd inwoners van de stad zijn gewond en twintigduizend zijn thans dakloos. De storm was de ergste sedert vijftig jaar, aldus meldt het communisti sche persbureau „Nieuw China". In Sjang hai had de storm reeds negen doden en meer dan honderd gewonden gemaakt. Overvloedig is de regenval in Nederland. De natte zomer, plaag voor de vakantiegangers, bedreigt ook de boeren. In Oost-Nederland kan de grond het water niet meer verwerken. Dit beeld uit Over- ijsel karakteriseert de penibele situatie wel heel scherp. Het vee moet door de weilanden waden naar droge plekjes grond. Op hun slanke benen zoeken de paarden het „hogerop". In de plassen weerspiegelen zich hun lijven. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Napoleon: Men kan beter een veldslag ver liezen dan een bekwaam man miskennen. (Van onze correspondent in Londen) Premier Nasser van Egypte heeft nog niet geantwoord op de Britse uitnodiging om deel te nemen aan de conferentie van zeevarende landen over internationalisatie van het Suezkanaal op 16 Augustus. Vol gens radio-Caïro heeft Ali Sabri, de direc teur van Nassers kabinet, gezegd, dat het Londense communiqué er op is gericht het Egyptische volk angst aan te jagen. Alle eenheden van de Egyptische „bevrijdings beweging" zijn gemobiliseerd. Overal zijn kantoren voor de aanwerving van vrijwil ligers geopend en worden sportterreinen gereed gemaakt als oefenplaatsen voor de rekruten. Nasser heeft gisteren behalve zijn politieke adviseurs ook de ambassadeurs van de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie gepolst.. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft het Ameri kaanse volk over zijn missie naar Londen ingelicht en gezegd dat Nassers nationalisa tie van het Suezkanaal „ontoelaatbaar" is. De Britse en Franse militaire voorberei dingen gaan onverminderd voort. De Fran se Nationale Vergadering heeft gisteren grote bijval betuigd met scherpe verkla ringen van minister Pineau en premier Mollet over het conflict. De Britse regering heeft tien koopvaardij schepen gevorderd voor transport van mi litaire uitrustingen naar het Midden-Oos ten en het Middellandse Zeegebied. Ko ningin Elizabeth heeft gisteren, alvorens zich naar de paardenraces in Goodwood te begeven, in het middeleeuwse kasteel Arandel in Sussex een zitting geleid van de kroonraad, waar de koninklijke procla matie voor de oproeping van een beperkt aantal leger-reservisten werd uitgevaar digd. De regering zou er de voorkeur aan gegeven hebben, als deze ophefmakende proclamatie, waarin gewaagd wordt van een „ernstige noodtoestand", achterwege had kunnen blijven, maar het bleek staats rechtelijk onvermijdelijk. De regering kan thans beschikken over de totale reserve macht van de Britse strijdkrachten, die voor het leger 400.000 bedraagt. Er is even wel maar een kleine groep opgeroepen. Voorbereidingen zijn in volle gang voor het vertrek in de eerstvolgende dagen van als troepentransportschepen dienst doende vliegdekschepen „Theseus", „Bulwark" en „Ocean" met onbekende bestemming. De „Theseus" verlaat morgen Portsmouth met de zestiende parachutistenbrigade. Zij zullen een mars door de havenstad maken, alvorens zich aan boord te begeven. In Noord-Afrika gelegerde Britse tankforma ties bevinden zich in een staat van alarm. Al deze maatregelen zijn op het ogenblik uitsluitend bedoeld om president Nasser van Egypte ervan te weerhouden nieuwe dolle dingen te doen. Er is nauwelijks een crisisstemming in Groot-Brittannië. De regering handelt zo kalm mogelijk, opdat de internationale conferentie over twee weken rustig en zakelijk kan verlopen. De Britse bevolking denkt ondanks het mise rabele weer alleen aan vakantie. Maandag is het „Bank-holiday", het begin van de klassieke vakantieweek, waarin miljoenen erop uittrekken. De Britse regering voelt zich gesterkt, doordat het plan voor de conferentie in goede aarde is gevallen. Ten minste twaalf landen hebben reeds te kennen gegeven, dat zij instemmen met het voorstel van internationale controle op het Suezkanaal. Inmiddels hebben negentien landen de Britse uitnodiging voor de conferentie aanvaard. Egypte, Griekenland en Indone sië hebben nog geen definitief besluit ge nomen. De Sovjet-Unie en Griekenland zouden komen als Egypte ook gaat. Onder degenen die aarzelen, behoort ook India. De bijeenkomst zal vermoedelijk slechts een week duren. De verklaring van de chef van Nasser's kabinet, Ali Sabry, afgelegd na een lange bespreking van Nasser met generaal Ha- kim Amir, de Egyptische minister van Oorlog, dat Egyptische belangen inzake het Suezkanaal gemakkelijk in overeenstem ming te brengen zijn met de internationale belangen, wordt in Londen door sommigen opgevat als een eerste aanwijzing, dat Nasser misschien bereid is water in de wijn te doen. Dit zal echter pas blijken, wanneer Nasser de Britse uitnodiging tot deelneming aan de conferentie aanvaardt. Zijn antwoord op de invitatie wordt van daag verwacht. Men gelooft hier in offi ciële kringen, dat Nasser zal weigeren naar Londen te komen. In dat geval zal de Britse regering waarschijnlijk trachten hem te overreden. Groot-Brittannië en Frankrijk schijnen vastbesloten om, welke bezwaren andere landen ook mochten hebben, het plan door te zetten. Tegen het tijdstip, dat de confe rentie eindigt, zullen de voorbereidingen gereed zijn voor een Brits-Franse invasie- ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'OAM TEL 717162 Engelse Wollen Damesvesten 29.50 NICOSIA (Reuter) Verzetslieden van de Grieks-Cyprische EOKA-organisatie zeggen een bejaarde Britse onderwijzer, John Cremer, als gijzelaar te houden en hem te zullen terechtstellen als drie ver oordeelde Grieks-Cyprioten zaterdag ter dood worden gebracht. Een Britse woord voerder heeft vrijdag gezegd dat het recht zijn beloop zal hebben ondanks dit dreige ment. De 78-jarige Cremer is een gepensio neerde onderwijzer, die alleen woonde in een huisje bij Kyrenis. De drie verzetslie den, wier terechtstelling op zaterdag 12 uur is bepaald, zijn ter dood veroordeeld wegens moorden op een Britse officier en een Turks-Cyprische politieman. Britse troepen, bijgestaan door politie en speurhonden, zijn zaterdag bij het aanbre ken van de dag in het heuvelgebied nabij Kyrenia intensieve nasporingen begonnen in een poging tot bevrijding van de 78-ja rige Cremer. macht, welke in staat zal zijn Egypte bin nen te vallen uit Cyprus, Libië en het zui den. Desondanks weigeren velen in Londen te geloven, dat er geweld zal worden toe gepast, zolang Nasser het kanaal open houdt, omdat de nationalisatiedaad op zich geen geweld rechtvaardigt en dit ook poli tiek rampzalige gevolgen zou hebben voor de verhouding tussen het Westen en de Arabische, Aziatische en Afrikaanse lan den. Van Egyptische zijde in Londen is de klacht geuit, dat Nasser is uitgenodigd tot de conferentie, maar geen kans krijgt een tegen Egypte gerichte beslissing te ver hinderen. Men zei verder, dat het duidelijk is dat de conferentie is bijeengeroepen om de herbezetting van Egypte door een naakte agressie te omhullen met een man tel van legaliteit. Het Britse antwoord hierop is, dat, hoe wel de nationalisatie van de kanaalmaat schappij in bepaalde omstandigheden kan worden verdedigd, deze niet mag dienen om controle te bemachtigen over een ver binding, welke van levensbelang is voor de wereld. De conferentie geeft Nasser de gelegen heid samen met de kanaalgebruikers een internationaal systeem te scheppen, dat grotere voordelen voor Egypte zal opleve ren dan het totnutoe heeft genoten. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft gisteravond in een radio- en televisietoespraak tot het Amerikaanse volk gezegd, dat het „ontoelaatbaar" is dat het Suezkanaal door Egypte wordt ge ëxploiteerd „voor zelfzuchtige doeleinden". De minister sprak na zijn terugkomst uit Londen vanuit de werkkamer van presi dent Eisenhower. Hij zei dat als niet tegen Nassers besluit het Suezkanaal te naasten wordt geprotesteerd, dit zou kunnen lei den tot een ineenstorten van het stelsel, waarop de veiligheid en de welvaart van alle volken berust. „De vraag is niet óf er iets tegen deze Egyptische handelwijze moet worden gedaan, maar wat er tegen moet worden gedaan". „Het is duidelijk dat de naasting een vergeldingsdaad was voor ingebeelde grieven. „Het is ontoelaatbaar dat een internationaal verdrag wordt te nietgedaan door een nationaal gebaar van wraak", aldus Dulles. Dulles zei dat er na Nassers besluit „mensen waren geweest die geweld hebben aangeraden, maar", aldus Dulles, „dit zou tegenstrijdig aan het UNO-handvest zijn en de wereldvrede hebben bedreigd". „Wij zullen geweld niet met geweld beantwoor den". „Ik hoop, dat op de conferentie te Londen een oplossing zal worden gevon den, die door alle landen, Egypte inbe grepen, zal worden aanvaard, zodat het gevaar van toepassing van geweld zal worden vermeden". Onmiddellijk na zijn aankomst op het vliegveld van Washington had Dulles een telefonisch onderhoud met Eisenhower. Kort voor Dulles' terugkeer besprak Eisenhower het Suezkanaalvraagstuk VERWACHTING, medegedeeld door 8 het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van 8 zaterdagavond tot zondagavond, op- gemaakt om 11.15 uur: Perioden met zonneschijn, maar ook 8 plaatselijk enkele buien. Zwakke tot 8 matige wind, in hoofdzaak tussen 8 noord en west. Weinig verandering in temperatuur. 5 augustus Zon op 5.10 uur, onder 20.25 uur. Maan op 3.51 uur, onder 19.24 uur. 6 augustus Zon op 5.11 uur, onder 20.23 uur. Maan op 5.16 uur, onder 19.54 uur. Maanstanden 6 aug. 12.25 uur: nieuwe maan 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 augustus Hoog water: 1.11 en 13.50 uur. Laag water: 9.12 en 21.47 uur. Zondag 5 augustus Hoog water: 2.12 en 14.47 uur. Laag water: 10.16 en 22.46 uur. Maandag 6 augustus Hoog water: 3.06 en 15.37 uur. Laag water: 11.12 en 23.40 uur. X300000000000000000000000000000000000CXXX3000000000000000 AANHOUDEND WISSELVALLIG Op het midden van de oceaan bevindt eilanden en het Noordzeegebied onafge broken onstabiele polaire lucht naar West- zich een nieuwe storing die langzaam in de richting van Schotland beweegt. In verband hiermede krimpt in onze om geving de wind geleidelijk naar het zuid westen, waardoor morgen de temperatuur iets hoger kan worden dan vandaag. De kans op buien blijft echter bestaan. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) w s S w sè Weerstoestand buitenland ■o .s-g töo Eti <u c SE san C.S Stockholm mist nnw 20 Oslo zwaar bew. windst. 21 4 Kopenhagen licht bew. wnw 19 5 Aberdeen mist windst. 14 0,5 Londen zwaar bew. w 19 2 Amsterdam zwaar bew. nw 18 3 Luxemburg regen w 14 11 Parijs zwaar bew. wzw 18 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 20 0 Grenoble licht bew. windst. 22 0 Nice onbewolkt nw 27 0 Berlijn licht bew. w 18 0,3 Frankfort regen zw 18 7 Münohen zwaar bew. w 17 5 Zürich zwaar bew. zo 16 19 Genève nevel zzo 18 1 Locamo onbewolkt O 29 0 Wenen zwaar bew. wnw 23 0 Innsbruck nevel windst. 18 2 Rome nevel z 31 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 Mallorca half bew. nnw Weerstoestand binnenland Europa. Als gevolg hiervan blijven de Den Helder temperaturen beneden normaal ook Ypenburg gisteren kwamen ze in Nederland niet bo- Vlissingen ven 18 graden terwijl zich bovendien Eelde plaatselijk buien ontwikkelden. Dit is van- De Bilt daag vooral het geval in het zuidoosten van Twente het land, waar het weer wordt beheerst Eindhoven door een slechts langzaam bewegende trog Vlv. Z.-Limb. geheel bew. zw van lage druk. Nabij de westkust van Schotland bevindt tLmPer?t.uuU1, va.n hedenmorgen 7 uur. half bew. n zwaar bew. nnw zwaar bew. nw licht bew. zwaar bew, mist mist w nw 14 14 13 12 10 winctet. 12 w 12 13 12 4 2 0,1 2 3 4 9 de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1