i AUTORIJLES I Kerkdiensten Visserij -varia J Boerenpaarden en -paardjes draafden in Santpoort Havenberichten Bonenoogst levert teleurstellende resultaten op; bloemen verwaaid Asylhouder Kruiswijk heeft in de zomer vele en vaak vreemde kostöanöers „Onverantwoorde stap om thans tot staking te besluiten" Old Cloth es New Beslissing van College had inmiddels bekend kunnen zijn Liever niet voor de poes. Vijftien broden Geen baas op terugreis Tocb Is eigen mand goud waard Konijn en duiven Ook keerzijde Best tehuis TAXI NODIG? - BEL 5 000 in juli passeerden 1274 schepen -de pieren AUTORIJSCHOOL „IJMOND" j DRY CLEANING ONLY MENING CENTRALE ZEEVARENDEN: REMINGTON-TRAVEL CHR. VISMAN Wella en Iniiola permanent geh. compl. f 6.- MAISON ANNY Vergeetachtig Gastricum Agenda voor Beverwijk ZAi ERDAG 4 AUGUSTUS 1956 HET KON VANMIDDAG wel weer eens druk worden voor des heren Kruiswijk's huisdeur. Een rijtje van tien hondebazen of -vrouwen, met daar tussendoor een enkele boodschappentas, waaruit onmiskenbaar kattengerucht opstijgt, is voor de zaterdag niets ongewoons althans in de vakantietijd niet. Dan draait het pensionbedrijf, dat het Kerbert-asyl van de afdeling Velsen-Beverwijk van Dierenbescherming óók is, op volle toeren en komen de mensen van dat asyl handen en bezems te kort om de vele bekken open en de hokken schoon te houden. Eén en veertig gasten buiten de populatie van zwervers om vergen in deze weken, dat de baas met het vrouwtje en de kleine baasjes naar Oostenrijk of Wijk aan Zee zijn, heel wat extra-moeite en als om half zes de wekker afloopt, ligt er voor het echtpaar Kruiswijk dan ook elke keer weer een gegarandeerd-drukke dag op de loer. Buiten nog het werk, dat die andere categorie van „bazen oplevert: die van de minder goede namelijk, die hun viervoeter bij vertrek naar het vakantie-oord met min of meer zachte drang buiten de deur zetten, fluks de benen nemen en zich niets van twee wanhopige dierenogen aantrekken. In vele gevallen wordt de nieuwe baas dezelfde Arie Kruiswijk. Gasten van alle pluimage verkeren broederlijk tezamen in het asyl, zonder dat duidelijke tegenstellingen tot burgeroorlog leiden. De wanhoop is overigens niet alleen de verlaten zwerver eigen (tussen haakjes, de status van „zwerver" nemen de vergeten huisdieren al heel gauw aan, tenzij een liefderijke buurvrouw zich over het geval ontfermt), maar blijkt ook duidelijk te vinden te zijn in de hokken van het asyl. Maar daar komt tenminste een eind aan, zodra het gezin thuiskomt of een ansicht kaartje aan Panda stuurt van „Dag Panda, veel liefs". De airedale-terrier, die deze groet van zijn kleine vrouw kreeg, is er echt wel een beetje van opgemonterd al heeft hij de ansicht liever niet willen laten zien aan zijn buur, de boxer, die met grote, onbegrijpende ogen vol purperen verdriet het eind van zijn eenzaamheid verbeidt. Misschien, laat ons eerlijk blijven, óók wel een beetje het kostelijk moment, waarop hij straks even aan de lange lijn „gelucht" wordt en dan wellicht de kans gaat krijgen die verwaande poedel van drie hokken verder te vertellen, hoe hij over hem en zijn maniertjes denkt, waarmee hij alle bezoekers glad inpalmt. Tegen de collie heeft hij ook iets, maar dat komt een volgende keer misschien wel in het reine. TOCH IS ER geen enkele materiële re den voor dit hondse hartzeer. De tijdelijke baas zorgt trouw voor zijn gasten en sjouwt elke dag de halve gemeente af voor fou- rage: vis en brood - vijftien broden per dag gaan er subiet door - vlees voor de warme avondhap en wat er meer nodig is om de één en veertig blaffers en miau- wers open te houden. Er zijn er dan ook, die aan het einde van hun „vakantie" niet meer weg willen of, als ze toevallig op de wandeling in de buurt van het asyl komen, als razenden naar het gebouwtje aan de rand van de Heerenduinen gaan trekken, zodat de baas er lachend wel achteraan moet en het weerzien gevierd kan worden met grote hondetongen en bijbehorende kwispel staarten. Een Ierse setter, die een poosje bij me neer Kruiswijk gelogeerd heeft, komt zelfs regelmatig oplopen en speelt dan een paar uur uitbundig en met alle poten van de vloer met de maats, die op dat moment gelucht worden. EN DAN is er een derde categorie, die misschien wel graag weg zou willen, maar het niet kan, omdat er voor hen geen baas op de terugreis is. Vier van dit slag zijn bij elkaar gekro pen op de tafel bij het raam, waar de middagzon nog net te vangen is - vier hart- veroverende zwerfkatjes, die op één dag twee aan twee bezorgd zijn en in het asyl onmiddellijk de verontwaardigde vraag uitlokte hoe het toch in hemelsnaam mogelijk is, dat de mensen zulke pronkjes maar zonder meer laten lopen. Ze maakten aan de andere kant zowel dierenarts Jongkind als het echtpaar Kruiswijk even aan het schrikken omdat het asyl prachtig vrij is van alle mogelijke infecties, maar daar ook vrij van moet blijven. En met zwervertjes kun je nooit weten. Ze worden dan ook steevast en zorgvuldig van de rest gescheiden gehou den tot de incubatietijd voorbij moet zijn. Het jonge kwartet - twee cyperse en twee zwarte poezekatten - heeft in- 30oOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOt middels onverbreekbare vriendschapsban den aangeknoopt met een parkietenpaar dat gezellig op een stokje zit te vrijen en daar rustig mee door gaat, ook al spelen er vier katten in hun nabijheid, die het af en toe nodig oordelen een gymnastisch hoogstandje langs de tralies van hun kooi te maken. De katies hebben er óók nog maar wei nig benul van, dat vlak onder hun bereik zulke lichtgroene hapjes huizen en zo gaat dat dus best samen. MENEER KRUISWIJK heeft deze zomer toch vreemde kostgangers. Niet alleen die parkieten, maar ook een sniffend konijn, dat uit Velserbeek werd bezorgd met het dringend verzoek er goed op te willen pas sen gedurende de afwezigheid van het ge zin en dat nu onbezorgd en met slechts üchtij-knikkende oren rondbaniert in de blaffende maatschappij van het Kerbert- asvl. Drie postduiven, compleet met ring. zijn er ook bijgekomen en via het ringerburèau moet hij nu maar weer proberen de baas van deze snelle vliegers op te sporen. Het is dan ook maar een geluk, dat Corry bijsprong - een werkstudente uit Beverwijk, die uit liefde voor het dier meehelpt aan de lang niet altijd frisse klusjes, waarmee een dierenhuishouding twee zachte meisjeshanden tegemoet treedt. Hondenvuil en kattendrek zijn net even anders dan wiskunde of moderne talen, maar Corry slaat er zich wonderwel doorheen en heeft enige innige vriend schappen gesloten, die met grote ijver, door de tralies heen, worden beantwoord. Toch levert het asyl op elk moment van het etmaal zijn kleine ontroeringen op. die van de clown van het circus Boltini, toen hij met zijn boxer naar de Heeren duinen kwam omdat het beest een zwe rende kaak had opgelopen en daar prompt af werd geholpen. Uit pure dankbaarheid liet hij een regen van vrijkaartjes door I het kattenhuis dwarrelen. Of die van het jongetje, dat op een avond om half tien nog zijn spaniel moest terug hebben na een langdurige vakantie en zijn traantjes niet kon bedwingen, toen hij de kleine speelkameraad weer in z'n armen voelde. En die van de majestueuze collie. Een pronkje van een beest, dat met sierlijke sprongen zijn vrijheid viert, zodra deze hem enige ogenblikken per dag wordt ge gund en voor de rest zulke dikke maatjes met de Kruiswijken en Corry is geworden, dat hun eigen Tarzan wel eens verdrietig naar al dat geminnekoos staat te kijken - kop scheef en staart tussen de benen. DAT HET ECHT NIET allemóal zo lief en aardig is, blijkt telkens weer, als gevallen van mishandeling binnenkomen. Een on deskundige kortwiekerij van een jonge kraai, die na verloop van een dag dan ook met de pootjes in de lucht lag en van een merel, die zwaar aan één poot verminkt eveneens de kraaienmars blies. Dan hangt er echt een klein moment wat verdrietigs tussen de rijen hokken, want een stervend dier heeft zo z'n eigen, stille tragiek. Het is wel eens mensentergen ook met de asylhouder als lijdend voorwerp. Hij heeft een vrij stevige rug, maar soms wordt het hem te bar, zoals in het geval met de mevrouw, die haar poes kwam brengen voor een week of wat pension. Het beest was hangerig en kreeg tenslotte een spuitje toen mevrouw terugkwam bleek poekie wat magerder te zijn gewor den en daar zat de asylhouder wel een beetje over in, want tenslotte levert hij zijn dieren liefst zo verzorgd mogelijk weer af. Toen kwam de aap uit de mouw: poes was tóch al ziek en daarom hadden ze hem nu juist gebracht.... Ze wilde maar niet begrijpen, dat ze een heel asyl aan een onbekende infectie had blootgesteld door haar onverantwoordelijk zwijgen over poes' ziekte en werd echt een beetje kwaad, toen dit door de dokter en de heer Kruiswijk in korte woorden werd meegedeeld. Het is een best tehuis," dat Kerbert-asyl. De bazinnen en bazen zullen nog wel eens éven rondkijken, voöb tff hun-*',;dier"b'aren achterlaten, maar er is er nog nooit eentje teruggegaan, want de opknapbeurt, die bestuur en Kruiswijk samen het gebouw hebben gegeven met een prachtige nieuwe afscheiding van de overigens ook ver beterde hokken, heeft het aanzien bepaald Ik ben een oppassende hond en heb nog nimmer kwaad gedaan - waarom sluiten ze me hier dan zo boosaardig op? Hoewel - ik moet toegeven: de vis is hier prima. opgefrist. De kasmiddelen van de afdeling voeren er minder wel bij, zodat er tijdens bestuursvergaderingen meermalen met wijze hoofden wordt geschud over de staat der financiën, temeer, omdat de duizend leden, die de vereniging thans in Velsen en Beverwijk tezamen telt bij lange na niet voldoende zijn om dit asyl boven water te houden en er bovendien nog een tweede in Beverwijk, dat er tóch van komen moet, bij te exploiteren. De beesten komen echter aan de bos zoom niets te kort. Johnny en Beertje, Miep, langoor en de parkieten kunnen zich elke dag genoeglijk vol-eten en krijgen dan nog een klopje of een aai mee voor het slapen-gaan, dat hen weer zeven uren dichter bij de thuis komst van hun baas brengt. Dat lijkt wel eens in een droefgeestige bui, ein-de-loos veraf te liggen en wat de boxer, de poedel en de Mechelse herder betreft moesten ze die hele vakantie maar afschaffen. Ondanks de beste kost. Want eigen mand is goud waard, zegt een bekend hondengezegde. J. F. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Prijzen van vrijdag: Gr. tong 6-4,90, gr. tong 5,50-5, kl.m. tong 4,60-4,20, kl. tong I 4-3,70, kl. tong II 3,20-3, tarbot I 3,70-2,70 per 1 kg. Kl. schol 54-30, schar 40-38, bot 28, v. haring 19-15, makreel 28-12, gr.m. schelvis 50-46, kl.m. schelvis 49-36, kl. schelvis I 52-30, kl. schelvis II 35-21. wij ting 28-17,50, gr. gul 56-43, midd. gul 40-30, kl. gul 25-18 per 50 kg. Gr. kabeljauw 200- 180, gr. koolvis zw. 70 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag: 52 kisten tong en tarbot, 155 schol, 3 schar, 3 bot, 610 haring, 498 makreel, 230 schelvis, 124 wijting, 45 kabeljauw en gul, 5 koolvis, 75 diversen, totaal 1800 kisten. Besommingen van vrijdag: IJM54 f 9790, KW176 f 14900, IJM31 f 740, WR50 f 4360, KW105 f 2500. „VRIENDENKRING" TELDE DE SLAGEN De Beverwijksé Klaverjasclub „Vrien denkring" heeft de onderlinge competitie voortgezet met de volgende uitslagen: 1. mevr. Groeneveld 4675 pnt; 2. C. Teeling 4628 prat; 3. mevr. Daemen 4618 prat; 4. J. v. d. Ham 4475 pnt; 5. mevr. Maenhout 4387 pnt. 6. J. Maenhout 4247 prat; 7. G. v. Meurs 4039 prat; 8. J. Mosk 4016 pnt; 9. H. Raemen 4016 prat; 10 mevr. Woning 3906 pnt; 11. mevr. Mosk 3860 pnt; 12. E. Boontjes 3732 pnt; 13. mevr. Appeldoorn 3636 prat; 14. mevr. v. d. Ham 3591 prat; 15. mevr. Huider 3506 pnt; 16. R. v. d. Kooy 2982 prat. ADVERTENTIE In juli zijn te IJmuiden aabgekomqn*f»53 schepen en vertrokken 621 schepen. In to taal passeerden dus 1274 schepen de pieren. Van de aangekomen schepen waren er 531 voor Amsterdam bestemd, 3 voor Haarlem, 9 voor de papierfabriek te Velsen, 21 voor de binnenhaven Hoogovens, 31 voor bui tenhaven Hoogovens, 20 als bijlegger te IJmuiden, 17 voor de Vissershaven en 2 voor Buitenhuizen en 19 voor Zaandam. Van de vertrekkende schepen kwamen er van Amsterdam 531, van Zaandam 16, van Haarlem en Buitenhuizen 8, van papierfa briek Velsen 8, van Hoogovens binnenha ven 34, van Hoogovens buitenhaven 26 en van Vissershaven 37. ADVERTENTIE j CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultn- reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden. S TOT DE SCHEMER over de Santpoortse polderlanden viel, is er gisteravond door de boerenzoons van het gewest vinnige strijd geleverd op de trouwe trekkers van ploeg en platte wagen: bijna dertig meisjes en knapen waren met het ouderlijke paard naar de Westlaan gekomen om uit te maken, wie het gauwst op zijn klepper aan de andere kant kon komen, zonder te galopperen want dat is bij reglement èn omdat de kluiten dan zo hoog gaan spatten verboden. Deze traditie der „boerepaardenrace" is haast nog mooier geworden dan haar grote voorganger op donderdagmiddag, toen iedereen ernstig over zijn pro gramma gebogen stond en de toto menige gulden opslokte, die er nimmer meer uit zou komen hier geen stalwed- denschappen, maar alleen de gulle lach en in plaats van combines soms volkomen ongelijkwaardige tegenstanders, die in kalme draf door de baan hobbelden Het feit, dat de jockey's weer gekostumeerd moch ten verschijnen en dat daar zelfs nog een prijsje mee te verdienen was ook, maakte het alleen maar mooier en dus waren er ook gister avond weer wonderlijke tooisels te zien. De kleine Wijnand van Veen kwam in kabouterhabijt op een pony uit en kreeg daardoor de kostuumprijs en slagers dochter Femmy van der Kolk zat hoog te paard in een grillig samenstel van textiel, dat het opschrift „Picasso" met ere droeg en een eervolle vermelding verwierf, evenals „neger" André Lemmers. Zelfs de heren Drees en Romme wa ren mét bolhoed present, maar hun pogingen om een gestrekte draf met winst te bekronen mislukten even jammerlijk als die hunner kabinetsformatie - ook hier al in de eerste omloop. Een coalitie zat er alweer niet vlot in. Matrozen en cowboys, Pi casso en de voddenman plus twee ponyrijdertjes hebben overigens voor een fraaie hoeveelheid hilariteit ge zorgd en vooral toen de kleinste pony met Wijnand aan de teugels uit moest komen tegen een huizen hoge draver, bleek men achter de lijnen, waar een heel gezelschap bijeen was op deze frisse avond, spon taan alle sympathie naar de kleinste uit te dragen. Het miniatuurtje wilde echter niet vlot van start, maar toen het beestje een maal had gezien, welk een kolosaal dier naast hem aan de wandel ging, werd hij, gedreven door angst óf eerzucht, plotseling zeer actief en het scheelde niet eens zoveel, of Wijnandje had de eerste omloop over leefd. Zijn mede-ponyridder Kees de Wit redde het ver der en bleef er in tot de derde omloop, maar toen waren ook die beentjes te kort, zoals starter Wester hoven met kalme stem con stateerde. Er bleven er aan het eind vier over,waarvan B. Knep- pers en D. Verkerk om de eerste en de tweede prijs moesten kampen en Frans Schoorl en Piet Zijp om drie en vier en er is bij kamprit uitgevochten, dat Frans Schoorl, de matroos, de vierde prijs mocht in casseren, zodat Piet met de derde ging strijken. Daarna om één en twee: cowboy D. Verkerk tegen burger B. Kneppers. De cowboy won de rit en daarmee de race, zodat Kneppers zich met de twee de plaats tevreden moest stellen en het publiek voet je voor voetje terugschui- felde naar de lichtjes van de kermis, ,,'t Is eigenlijk het mooste stukkie van de feestweek" hoorden wij te vreden opmerken. Nu komt vanmiddag de boogschiete- rij nog, maar niettemin heeft de boerepaardenrace wél bewezen in trek te zijn en ook dit nummer zal dus beslist wel „programma houden". J. F. KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 IN HET STADIUM, waarin de totstandkoming van de nieuwe Collectieve Arbeids Overeenkomst voor de trawlvisserij begin van deze week was geraakt, is het onver antwoord geweest van de vissers om het werk neer te leggen, aldus luidt de mening van de Centrale van Zeevarenden (NVV). Dit in de eerste plaats, omdat maandag redelijkerwijs kon worden aangenomen, dat eind van deze week de beslissing zou zijn afgekomen. Vrijdag, toen nog niets van het College van Rijksbemiddelaars was vernomen, kon reeds van vertraging als gevolg van de staking worden gesproken, daar donderdagmiddag de beslissing werd verwacht. De opvatting van de Centrale van Zeevarenden, zoals we die vrijdagmorgen dus nog voor de openbaarmaking van het communiqué van de Stichting en het College mochten vernemen, luidde verder, dat de Centrale steeds op het standpunt heeft gestaan en zich er voor heeft inge spannen, dat de beslissing óver de flieuwe CAO zo "snel. mogelijk diende af te komen. Al onmiddellijk na de instemming van de leden der Vereniging van Reeders van Vissersvaartuigen en van de leden der vakorganisaties met de nieuwe CAO is hierop bij de Stichting en het College aangedrongen. Het OVB heeft in de afgelopen dagen herhaaldelijk op vergaderingen geschermd met het feit, dat de vissers rau al zes of vier maanden wachten op een nieuwe CAO. De partijen reders en erkende vakverenigingen kwamen echter op 6 juni met elkaar officieel tot overeenstem ming. Op 7 juni volgde de bekendmaking en daarna volgden, zowel van reders- als van vakverenigingszijde, de vergaderingen met de leden. Terwijl het OVB pas op 25 juni met het consult van de leden gereed kwam, getuige het toen verstrekte persbe richt en het schrijven aan de redersver eniging, waren de reders vereniging en de vakorganisaties al enige tijd gereed met dit consult en was men al begonnen de officiële procedure af te wikkelen. De Centrale van Zeevarenden heeft er op aangedrongen dat de beslissing over de CAO zo spoedig mogelijk zou afkomen. Bij de Stichting van de Arbeid en het College van Rijksbemiddelaars ligt echter een re- geringsbeschikking op tafel, waaraan bei de organen zijn gebonden. Nu de nieuwe CAO voor de trawlvisserij een verhoging van de vaste gage met 33,3 percent ver meldde hetgeen betekent ongeveer 11 percent over het gehele inkomen van de visser was de Stichting wel genoopt een „hearing" van de partijen te houden.. Een onmiddellijke beslissing, zoals de heer J. Koning van het OVB die aan de vissers had voorgespiegeld, kon niet wor den genomen. Dit jaar is dit wel enige keren in andere bedrijfstakken gebeurd, maar dan alleen wanneer het onderhande lingsresultaat voldeed aan de beschikking van de regering. Was uitsluitend zes per cent gevraagd, dan had de mogelijkheid kunnen bestaan, dat de nieuwe CAO a la minute was goedgekeurd. Daartoe irage- ADVERTENTIE PORTABLE SCHRIJFMACHINE ƒ269.— Thans ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Marktplein 22 - Tel. 4619 - IJmuiden Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Wulp van Rotterdam. Fountain Abbey van Goole. Roelf Buisman van Gent. Bullfinch van Londne. Krautsand van Bremen. Berg- single van Rotterdam. Jongkind van Gothen burg. Diana van Riga. Angarsk van Feut spols. Catharina S van Karlstadt. Dieter Waltraud van Hamburg. Brook van Doala. Vertrokken zijn: European Trader naar Bremen. Noordstad naar Rotterdam. Betty Anna S naar Sunderland, Basilea naar Rio. Leliegracht naar Antwerpen. Wibold Böhmer naar Rotterdam. Th. Adler Svansholm naar Sunderland. Nicola naar Hamburg. Spaarne- stroom naar Fowey. Saxen naar Wenermeer. Mosel naar Oxelosund. City of Hamburg naar Dublin. Bomma naar Oslo. Senang naar Norrköping. Frey naar Stockholm. Ocean Clipper naar Abadan. Fountain, Abbey naar Goole. Rio Queque naar Hamburg. Rolf naar Bremen. Grebbestroom naar Liverpool. Joost naar Antwerpen. Haulerwijk naar Hampton Roads. Karen naar Halmstadt. Rien Teek man naar Bremen. stelde organen moesten nu echter eerst door de Stichting worden geraadpleegd en daar algemeen bekend was, dat de beslis sing eind van deze week zou vallen, is het naar de mening der Centrale van Zeeva renden des te meer onverantwoord ge weest om tot een staking te besluiten. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen in de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" waren: Groep I: 1. J. HamersJ. v. Zutphen 44 mp; 2. C. SpruitT. Tervoort 38y2 mp; 3. J. Stals'J. Luttik 33 mp; 4. mevr. Rey- mersJ. Kuis 31 mp; 5. A. TandG. Ta bak 29 mp; 6. R. Hoen,A. v. Groningen 26i/2 mp; 7. N. HendriksJ. Koopman schap 26 mp; 8. J. WinkelTh. v. Gronin gen 23 mp. Groep II: 1. dames Belterman—Tabak 22y2 mp; 2. J. Berlee—C. Hoogeboom 19y2 mp; 3. G. HaverA. Worst 19y2 mp; 4. K. v. d. ZonB. Groot 17y2 mp; 5. J. Bos J. Bloemeradaal 16 mp; 6. heer en mevr. Vollaerts 15 mp; 7. mevr. v. EssenW. Dijkhof 15 mp. Zondag 5 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. J. A. Peters va,n Den Haag. Bethlehemkerk, 8.45 en 10.30 uur: de heer H. Reimiens. Wijfcgebouw Bethle hemkerk, 10 uur: de heer A. v. d. Veer, j oragereradierast. Geref. Kerk, Ichtbuiskerk, 9 en 10.45 uur: ds. G. L. R. Ripbagen van Leerdam; 15 en 17 uur: ds. P. J. Richel van Heem- stede Geref Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 Uur, aanvang der diensten. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. Oud-Kathaolieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers, dins dag en donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligirags- samerakomst, 16.30 uur: jeugddienst, 20 openluohtsamerakomst Kennemerlaan. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, geen dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 uur: ds. S. de Roest (H.D.), 10 uur: ds. S. de Roest, 19 uur: ds. G. Wassenaar van Harderwijk, jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 137 uur: ds. J. A. Tie,mens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon" Kapel Vareniusstraat, 10 uur: C. v. d. Vlis van Vlaardiiragen, 19.30 uur: H. v. d. Brink van Bloemendiaal; woensdag 19.45 uur: openluchtsamenkomst Kennemerlaan, spreker A. Agtereek van Amsterdam. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 9.15 uur: ds. J. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: J. Swijnenburg van Zeist. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar van Harderwijk; 19 uur: ds. S. de Roest van IJmuiden. Vrije Evangelisatie „Emanuël", 10 uur: geen opgave. Donderdag 20 uur: Th. Dik- kens, Leiden. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. J. Wiersma. Populierenlaan, 10 uur: ds. Klein Wassink van Alkmaar. Irenekapel, 10 uur: ds. Zevenboom van Heereraveen. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groeneveld. Geref. Kerk, Moerasplein, 9.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 uur: ds. P. Brakman van Naarden. Maranatha, 10 uur: de heer A. de Vries van Den Helder; dinsdag 20 uur: open- luchtsamenkomst Stationsplein. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligiragssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. A. v. d. Ven van Rozeradaal. Ger. Badgastenkerk, 10 en 19.30 uur: ds. D. Veerahuizen van Utrébht. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. Norel van Beverwijk. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. J. Stil van Hogersmilde. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. J. Stil van Hogersmilde. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dS. J. A. Mulder van Naarden; 19 uur: ds. W. Roggeveen van Pieterburen. „De Toorts", 9 uur: ds. W. Roggeveen van Pieterburen. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. Arntzen van 's-Gravendeel. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15.30 uur: ds. N. Bruin. Geen opgaven ontvangen van Geref. Kerk Velsen-Noord en Church of England Haar lem. ADVERTENTIE DAMES- EN HERENKAPSALON LANGE NIEUWSTRAAT 381 -385 hoek Marktplein - Telefoon 5672 De afgelopen week is de groente flink aan de prijs geweest al was er toch een be hoorlijk aanbod. De grootste oorzaak daar van is wel, dat er een tekort aan bonen be staat de oogstperiode staat voor de deur, maar ze zijn er niet. De snijbonen kwamen tot 2.20 per kilo, de sperciebonen daalden in prijs maar haalden toch nog 1,10 per kilo en tuinbonen varieerden van 0,17 tot 0,38 per kilo. Bloemkool is schaars en liep iin prijs op tot 0,50 per kilo. Er is een grote vraag naar doperwten waarvan maar een matig aanbod is, er werd tot 0,96 per kilo be taald. Bospeen liep in prijs op tot 0,45 per bos terwijl de waspeen tot 0.37 per kilo ging, andijvie draaide rond de 0,20 per kilo. Er is een ruim aanbod van bessen, zo wel rode bessen als kruisbessen komen er aan de markt en er werd tot 3,20 per slof betaald. Regelmatig komen er nog aard beien aan de markt, waarvoor tot 0,65 per doosje wordt betaald. Op de bloemenveiling kan men al goed de gevolgen van de juiistorm zien. Er zijn heel weinig bloemen en die er aangevoerd worden en van .goede kwaliteit zijn, brengen vooral in het laatst der week kapitale prijzen op. De gladiolen, die nu wel het sterkst ver- tegenwoord'igi zijn, gingen royaal boven de gulden per bos met als hoogste prijs 1,50. Dahlia's zijn er ook al weinig en hiervoor Op het politiebureau aan de Dorpstraat la te Castricum zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: huissleutel, damesring, een badhanddoek, 2 zwem broekjes, autoped, rijwiellamp, strohoed, pakje vlees, tas met inhoud, gewicht, shawl, overhemd. Verloren: leesbril. betaalde men tot 0,94 per bos. De overige snijbloemen zijn heel slecht aan de markt en er zijn overal maar kleine kwanta van, die veel geld opbrengen. Het wachten is op het moment, dat de planten er weer wat „doorheeragegroeid" zijn en weer nieuwe bloemen voortbrengen. ZATERDAG 4 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ontspoorde vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „There's no business like show business". W.B. Theater, 20 uur: „Het eiland van begeerte". Openbare leezaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 5 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „De rode Pimpernel". 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ont spoorde vrouwen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Suda'n"; 16.30 19 en 21.15 uur: „There's no business like show business". W.B. Theater, 14.30 uur: „Duivels in het zadel". 16.30 en 20 uur: „Een vrouw werd geschonden". MAANDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady's Charterleij's minnaar". Luxor Theater en W.B. Theater: als zondag. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9