RADIO-KOOI TELEVISIE Rijdend paradijsje op bezoek in Wijk aan Zee A. DONKER Fa. E. DE GRAAFF Waarschuwende stoet auto's trok door de provincie „Vonk" ontstak feestvreugde in het verjarende Bergen aan Zee y „Ook in vakantietijd verkeersveiligheid" Burgemeester Scholtens opent vanavond bouzvkas-expositie CASTRICUM Weekmarkt verplaatst Intocht pater Bonfilius WB versloeg WFC met grote cijfers WIJK AAN ZEE Jeugdfeest in kampeerkamp „The Dio's" musiceerden in Wijk aan Zee HEEMSKERK Heemskerks sportpark zal „De Vlotter" heten DEM verloor van QSG Velsen versloeg Schoten in bekerwedstrijd „IJmond"-clubtoernooi voor alle verenigingen VELSEN Gemeente wil bijdrage „Bosbeek" accepteren Hengelaars uit Velsen wonnen van DI.TV I Uw „BATAVUS" staat gereed bij Indonesisch pleidooi voor het SUNFED-project Staking bii B.M.C. wellicht spoedig ten einde Agenda voor Beverwijk MAANDAG 6 AUGUSTUS 1956 EEN KARAVAAN van ruim dertig wagens trok zaterdag door Noordholland. Alle droegen zij de bekende driehoek van het Verbond voor veilig verkeer, dat onder het motto: „ook in vakantietijd verkeersveiligheid" in samenwerking met een groot levens middelenconcern uit Purmerend deze dag had georganiseerd. Er werd 's morgens om half acht gestart en op de honderden kilometers lange route, waarin voortdurend in colonne werd gereden, zijn een kleine twintig plaatsen en steden aangedaan, waar onder ook IJmuiden, Driehuis, Santpoort en Beverwijk. Deze fleurige, doch uitermate nuchtere rij bedrijfs- en personen-auto's trok veler aandacht en menige verkeers- overtreder kreeg vanuit de drie propagandawagens van het Verbond de welgemeende raad zijn fout te herstellen, terwijl in sommige precaire situaties goede raad gratis werd gegeven. Met enkele uren vertraging kwam de stoet zaterdagavond in Purmerend terug, omdat Zandvoort ook nog even was „geno men" en dan. tenminste het klokje maar was rondgedraaid. In hotel van der Woude verzamelden de deelnemers en organisatoren zich rond het diner, dat door het levensmid delenbedrijf werd aangeboden en dat in geanimeerde stemming verliep. De leider van de „Veilig Verkeerstour- nee", de heer H. P. Ziekemeijer vertelde onder het tafelen, hoe het Verbond sinds november 1952 door het gehele land derge lijke tournees organiseerde. Momenteel is er een actie gaande in Noord-Brabant, waarna Zeeland en Zuid- Holland zouden volgen. Omstreeks okto ber 1957 zal Noordholland intensief be werkt worden en er zullen dan in alle plaatsen verkeersacties worden gevoerd. Deze acties omvatten ondermeer een bri gadiersshow voor de jeugd, jeugd-filmvoor- stellingen en prijsvragen. Door grote be drijven (zoals bijvoorbeeld het levensmid delenconcern uit Purmerend), Kamers van Koophandel en gemeentebesturen ontvangt het Verbond subsidies, waaruit thans deze „verkeers-paedagogen" hun onkosten dek ken. De actie, welke n.u in Purmerend door het bewuste bedrijf zal worden gevoerd houdt in, dat er bij aankoop van levens middelen verkeersplaatjes worden ver strekt, waarop foute en. goede situaties voorkomen. Bij een bepaald aantal kan voor deze plaatjes een boek worden ver kregen, waarin de plaatjes kunnen worden opgeplakt en kan worden deelgenomen aan een prijsvraag, waarvoor een rijwielenfa- briek in- Dieren een groot aanttal fietsen ter beschikking heeft gesteld. De directeur van het Verbond voor Vei lig Verkeer, kolonel K. J. Schummelketel, hield een tafelrede, waarin hij de direc tie van het levehsmiddelenconeern, de heer Jac. Doets dank zegde voor zijn veilig ver- keersactie, die mede dankzij dit aandeel tot een volledig succes beloofde te worden, hetgeen bij de eerste gevoerde actie reeds tot uiting was gekomen, toen 22 miljoen plaatjes en 250.000 albums waren uitge reikt. De tweede serie beloofde meer in- struktief te worden. Hij dankte voorts de chauffeurs, die deze dagtocht hadden mee- ADVERTENTIE 000<>300000000000000c)0000000c00c0000000c000000000000c000c ERKENDE Philips OOSTERDUINPLEIN 8 SERVICE Erres - Telefunken TELEF. 4264 gemaakt en tegelijk bewezen hadden., dat zij „veilige weggebruikers" waren. De heer Doets beantwoordde deze rede met de mededeling, dat het hem verheugde, dat, ondanks zijn commerciële instelling, hij er toch in geslaagd was een modus te vin den om de verkeersongevallen tegen te gaan. Film tot slot In zijn slotwoord bracht de heer Schum melketel ook dank aan de aanwezige bur gemeester van Purmerend, de politie-auto- riteiten en andere persoonlijkheden, die hadden meegeholpen om deze dag tot een goed resultaat te brengen. Duizenden Pur- merenders en vele anderen, waaronder een Zweedse gymnastiekleraar met zijn vrouw, op vakantie in Nederland om daar de Vei lig Verkeers-acties te bestuderen, woonden daarop de openlucht-filmvoorstelling bij, die op de Kaasmarkt werd gehouden. De nieuwste aanwinst „Klaar Over", die ge deeltelijk in Purmerend was opgenomen, oogstte natuurlijk veel bijval. Een speciale bromfietsfilm, een verkeersfilm en een apenfilm „Monkey-tail" hadden allen een opvoedende werking. Als toegift werden nog gedraaid de films „Alpenrallye de Monte Carlo" en „Land beneden de zee spiegel", waarna zeer laat in de avond de rust in Purmerend weerkeerde. In verband met de kermis is de Castri- cumse weekmarkt voor vrijdag a.s. ver plaatst van De Brink naar de Torenstraat. Katholiek Castricum maakt zich op om pater Bonfilius (E. v. d. Berge), die 27 juli van mgt. Brands de priesterwijding ontving, zaterdag 11 augustus op grootse wijze in te halen. De dag daarop, zondag 12 augustus, zal de neomist in zijnwoon- plaats zijn eerste mis opdragen, tijdens welke pater G. Zaal de feestpredikatie zal houden. „De Roggebouwers" musiceerden op parkeerterrein Het onder Castricum resorterende Bak- kum heeft zaterdagavond de voordelen le ren kennen van de verplaatsbare muziek tent, die enige weken geleden op de Brink in Castricum in gebruik is genomen. Aan de boerenkapel De Roggebouwers. samen gesteld uit leden van de eertijds zo bloei ende muziekvereniging Door Inspanning Uitspanning, viel namelijk de eer te beurt een concert op heb ook al nieuwe, parkeer terrein aan de Van der Mijleweg te geven. Dat het concert slaagde is niet alleen te danken aan het weer, dat zich na een nog al stormachtige week uitstekend hield, maar mede door de wijze waarop „boer Rogge" de diverse polka's, walsen en mar sen inleidde. Het publiek genoot ervan en was niet karig met applaus. CSV-tafeltennis-tournooi De Castricumse tafeltennisclub CSV is, evenals in 1954 en 1955, ook dit jaar orga nisatrice van een groots opgezet tafelten nistoernooi dat in de nieuwe veilinghal zal plaats vinden. Het toernooi wordt begin september gehouden; bijna alle tafelten nisclubs uit Kennemerland en Haarlem ne men er aan deel. De organiserende vereni ging zal de clubwisselbeker, die zij al twee jaar in bezit heeft, moeten verdedigen. Derde ronde KNVB-beker De wedstrijd in de derde ronde om de KNVB-beker, die tussen WFC uit Wormer- veer en WB wegens terreinnood van de Zaankanters op „Watervliet" werd gspeeld, leverde voor de Breesapers een 16 over winning op. Van beide ploegen ging weinig uit en vooral WFC was een schaduw van de vorige competitie. Alleen van de kleine, snelle rechtsbinnen ging nog wat initiatief uit, hoewel bij de eerste aanvallen van WB de WFC-linksbinnen uit een tegenaanval met een vliegend schot bij Nieuwenhuys geen succes had. Toch kwam WFC tot een veldoverwicht, doch profiteerde hiervan niet. Het eerste doelpunt ontstond uit een vermeend buitenspelgeval, toen midvoor Verswij veren zijn kans schoon zag (0-1). Een doorspeelbal van dezelfde midvoor stelde Kooimans in staat opnieuw te scoren (02), om daarna een open kans te mis sen. Vlak voor de rust had Nieuwenhuys veine, toen de WFC-aanvallers hem op de proef stelden. Ook na de hervatting bleef de strijd loom. WFC lanceerde enige aardige aanvallen, maar kwam niet verder dan de WB-ver- dediging. Hoewel er bij WB ook weinig gang in het spel zat, was het Steinvoort, die r»a een kwartier een onschuldige aanval goed afsloot (0—3). Nieuwenhuvs belette daarop een scoringskans van de WFC-mid- voor, maar toen Luitjes °P zÜn doelman terugkopte, was het de kleine WFC-links- binnen, die Nieuwenhuys passeerde (13). Er kwam nu wat meer vuur in het spel. Nadat Verswijveren een open kans had ge mist werd die WFC-verdediging uit elkaar gespeeld en liep de WB-midvoor gemak kelijk de bal in het verlaten doel (1—4). Kooimans schoot daarna tegen de lat. maar zorgde even later in fraaie combinatie met Koppen, dat deze van grote afstand onver wacht opnieuw kon scoren (1—5),. Voor WFC was het jammer, dat de linksbinnen geen succes had met een schot tegen de binnenkant van de paal, zodat drie minu ten voor het einde Koppen de eindstand voor WB op 1—6 bracht. WEER BENOEMING AAN DE THEO THIJSSENSCHOOL Ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Theo Thijssenschool te IJmuiden dragen B. en W. de raad voor: L. N. A. Hopman, onderwijzer aan de openbare lagere school te Oudorp (N.H.). Ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Professor van der Leeuwschool te IJmuiden dragen B. en W. voor: J. C. de Ruiter te Utrecht. Van vandaag tot en met zaterdag elf augustus zal de rijdende tentoonstelling „Wonen in een eigen huis", georganiseerd door de Bouwkas der Nederlandse Ge meenten een bezoek brengen aan Wijk aan Zee en de expositie zal standplaats kiezen op het Julianaplein. Deze expositie is onlangs gestart met een reis langs vele Nederlandse steden en dorpen. De heer Scholte ter Horst, die hierover de scepter zwaait, is buitenge woon tevreden over de belangstelling, die hij met zijn rijdend huis overal trekt. Het is trouwens een gevaarte, dat men niet 'licht over het hoofd zal' zién: de aSn- ■hangwagien, waarin de tentoowsteling is ondergebracht, is ruim 10 meter lan.g en bijna 3l/2 meter breed. Alles in kleur De eerste indruk, als men de wagen binnenkomt, is die van kleur alles kleur wat ae klok slaat. Links een blauwe, recihts een gele wand; verderop zwarte en blank houten wandgedeelten met als afsluiting een groot raam, waarvoor een menigte ge zellig, groene kamerplanten, zwarte en witte stroken linoleum op de grond, een kleurig plafond, kleurige gordijnen, kleu rige lampen, kortom kleur en nogeens kleur. Het eerste gedeelte van de wagen is een waar paradijsje voor de huisvrouw: kas ten, ingebouwde koelkast, geyser, een uiterst moderne keuken met gasfornuis en een aanrecht met roestvrij stalen aanrecht- blad en voorts nog een groot aantal mo derne nieuwigheden. Geen model-woonwagen De tentoonstelling is niet bedoeld als modelinrichting voor een soort woonwagen maar als een verzameling „flitsen". Dit blijkt duidelijk, wanneer men verder komt en een kleine kinderspeelhoek ziet aange geven door het zwart-wit gestreepte lino leum te vervangen door een helder rood Het jaarlijkse feest voor de kinderen van de kampeerders in het kamp „Aarden- burg" te Wijk aan Zee is buitengewoon ge slaagd. Op prettige wijze is de dag doorge bracht met kinderspelen afgewisseld door prettige attrakties. Ook aan de ouderen was gedacht, 's avonds trad op de imitator Tonoy Schellevis. 's Morgens werd een gekostumeerde op tocht gehouden, waar vele kinderen blij kens de vertoonde verkleedpartijen hun uiterste best moeten hebben gedaan. De gevormde jury had een moeilijke taak om de prijzen toe te kennen, deze werden gewonnen door: 1. R. Heespertent (uitb. zomer 1956); 2. W. Koning (miss Blanche); 3. J. de Wit (marskramer). Voor de bewerkelijkste uitbeelding kre gen prijzen: 1. E. de Wit (Biedermayer)2. A. Klein (clown); 3. W. Altink (sterrenfee) Het Masker-showorkest „The Dio's" heeft zaterdagavond in „Oud Wijk aan Zee" een concert gegeven, dat ondanks de minder prettige weersomstandigheden een grote belangstelling genoot. Er werd een non-stop programma uit gevoerd onder de titel „Carnaval in Rio". Dit programma dat reeds op verschillende plaatsen werd opgevoerd oogstte ook nu een groot succes. Op zaterdag 11 augustus zal een concert door de IJmuider Harmonie worden ge geven. Voorts organiseert de VVV deze week nog een bridge-drive voor de bad gasten in de zaal van café „De Zon". GESLAAGD VOOR MIDDENSTANDS DIPLOMA Te Schagen werd het middenstandsdi ploma behaald door de heer J. Vogel uit Wijk aan Zee. gedeelte. Hier staat wat eenvoudig, houten speelgoed opgesteld; op een deel van de wand is een soort schoolbord opgesteld, waarop de kinderen hun schilderstalenten naar hartelust mogen botvieren. Tegenover de speelhoek is een eethoek aangegeven met een grappige tafel, ge vormd door een blank berken blad in een onregelmatige vijfhoek, gesteund op dunne metalen poten. Een paar eenvoudige hou ten stoelen staan eromheen. De indirecte verlichte plantenbak aan het eind vormt een uiterst gezellige af sluiting voor deze zithoek, waarin de heer Ter'Horst rustig even de mensen te woord kan staand die'het naadje van de kous willen w.eten o.ver onderdelen van het ten toongestelde of over de Bouwkas. Hij heeft wat dit betreft meestal klandizie te over en de een na de ander nestelt zich even op de comfortabele zitbank om een gesprek aan te knopen. De expositie trekt de meeste avonden enige honderden bezoekers en degenen die hiertoe in de gelegenheid zijn wordt dan ook aangeraden hiervan gebruik te maken. De burgemeester van Beverwijk, rnr. H. J. J. Scholtens zal deze tentoonstelling maandagavond om 6 uur officieel openen. Wens van burgemeester - geen regen - ging niet in vervulling Onder grote belangstelling is Zondag middag het nieuwe Heemskerksc sportpark aan de Oosterweg officieel opengesteld. Deze opening werd verricht door burge meester H. Nielen, die getuigde van zijn grote voldoening over de nieuwe aanwinst. Hij sprak de wens uit dat de jeugd er naar hartelust van zal kunnen profiteren. Na een woord van dank te hebben gespro ken aan het adres van allen die aan de tot standkoming van dit complex hebben medegewerkt, richtte de heer Nielen een bijzonder woord van welkom aan de verte genwoordigers van de gemeentebesturen van Velsen en van Beverwijk. De burgemeester deelde mede dat de naam van dit sportpark zal luiden „De Vlotter", herinnerende aan de naam van het huis dat in vroeger jaren hier heeft gestaan. Spreker bracht dank aan de weer goden die in deze natte zomer kennelijk hun medewerking aan de opening hadden willen geven. Helaas was deze conclusie wat te voorbarig want het programma was nog maar net begonnen toen zich een stort bui boven Heemskerk ontlastte die langer dan een uur aanhield. Hierdoor kwamen enige nummers te vervallen, terwijl vele belangstellenden vroegtijdig de weg naar huis aanvaardden. Voorafgaande aan de opening vond vanaf het KSA-gebouw een optocht plaats van de Heemskerkse sport verenigingen met medewerking van het fanfarecorps „St. Caecilia". DEM is slechts een kort leven beschoren geweest in de strijd om de KNVB-beker. In de derde ronde moest het in Wormerveer ten strijde trekken tegen QSC en zag zich met twee-één verslagen. Met een vijftal invallers voi-mde die Wij- ker club geen al te sterke combinatie, maar was desondanks technisch de sterkste, het geen al kort na het begin door een doel punt van Jansen tot uitdrukking werd ge bracht. Gedurende de gehele eerste helft behield DEM een licht overwicht maar zag geen kans de voorsprong te verhogen. Na de pauze pakte QSC de zaken zeer enthousiast aan. De Wijker defensie kreeg het hard te verantwoorden, maar wist tot een kwartier voor het einde stand te hou den. Toen werd de druk echter te groot en in het laatste kwartier kon QSC de achter stand in een twee-één voorsprong omzetten. Wel probeerde DEM het getij nog te doen keren, maar zuks lukte niet en bij het eind signaal was DEM uitgebekerd. EETCbAlYK er v... Zaterdagmiddag om half één vertrok de Tzonne als eerste trawler naar zee na het beëindigen van het IJmuidense conflict, onmiddellijk gevolgd door de Amsterdam, terwijl de Vikingbank als derde trawler de trossen losgooide. Er zouden nog twee schepen van de rederij Gouda naar zee gaan, terwijl de VEM en Marezaten het op vandaag hielden. Is de staking buiten verwachting gauw beëindigd (waar de sympathie van de Noordzijde lag zullen we maar buiten beschouwing laten), al met al zal het toch gauw een 60008000 kisten minder verse haring-aanvoer bedragen komende week, afgezien nog van de beduidend kleinere verse visaanvoer. Met het verstrijken van de afgelopen week gingen de prijzen van de rondvis steeds hoger, en zo werd donderdag voor een kiste goede braad graag f 30.be taald, terwijl de regels kabeljauw, grote, van de f 160.tot f 180.lagen, en een kist kabeljauw deed een kleine f 200. Ook zaterdag was de kabeujauw nog duur, grote regels f 90.tot f 100.en de kisten eveneens een f 100. Dat de haring en makreel duur bleven, was te begrijpen. De aanvoer bleef beperkt en de verse haring maakte van de f 16. tot de f 18.terwijl de markeel, de gro vere soorten dan, ongeveer rond de f 20. lag, met een uitloper op donderdag tot f 27.—. Dat de besommingen niet zijn tegen gevallen laat zich nu begrijpen en zijn deze dan ook beter geweest als in lange tijd het geval was. Meerdere besommingen lagen boven de f 20.000.alleen een slecht schip vis (Norma Maria) maakte een slechte besomming. Door de storm was de aanvoer van de kustvis uitgesproken slecht, vandaar hoge prijzen. Er zijn voor de laptongen van deze week nog f 7.per kg betaald, terwijl een prijs van f 5.50 tot f 6.50 heel nor maal was. Ook grootmiddel tongen waren duur, pl.m. f 5.De halfpondjes en ton gen I brachten ongeveer f 4.— op en de slips een f 3.per kg. Grove schol bracht een f 60.per kist op, schol I een goede f 50.en de tweetjes, die maaandag begonnen met een f 30. liepen tegen het einde der week op tot f 50.met zaterdag als sluitprijs een f 40.—. De Bloemendaal is opgelegd en men verwacht, dat deze trawler wel niet meer in de vaart zal komen. Dit oude beestje heeft zijn best wel gedaan en gezien grootte en kracht genoeg aan de wal ge bracht. Velsen blijkt een goed „beker-vechter" te zijn, want in de derde ronde om de KNVB- beker werd Schoten met drie-twee geklopt. De Velseoaren hebben in deze wedstrijd tegen de tweedeklasser goed aangepakt en reeds kort na het begin wist Van Kaam te scoren. Schoten gaf zich echter niet zonder meer gewonnen en de Haarlemse club was daar na iets sterker hetgeen Smit in een doel punt tot uitdrukking bracht, zodat met ge lijke stand werd gedraaid. Aanvankelijk was Schoten in de tweede helft ook sterker en toen het door Hogen- dijk één-twee werd, zag het er donker uit voor Velsen. Maar de thuisclub pakte de zaken hierna energiek aan. Dank zij Boon kwamen de partijen weer op gelijke voet en in de spannende strijd om de overwin ning bleek Velsen de sterkste. Kort voor het einde zag de thuisclub haar zwoegen beloond met een fraai doel punt van Graman, zodat Velsen met drie twee zich voor de vierde ronde kwalifi ceerde. Jaarvergadering DCIJ Komt er een „IJmond"-club toernooi? Op maandag 3 september zal DCIJ haar 31e jaarvergadering houden. Die avond zal de clubkampioen J. van Straten worden gehuldigd en zullen de prijzen van de win ter- en zomerwedstrjjden worden uitge reikt. De aftredende bestuursleden stellen zich allen weer herkiesbaar. Voorgesteld wordt met het eerste tiental in de hoofdklasse en met het 2e tiental in de le klasse Kennemerland deel te nemen. Tevens wordt voorgesteld in het voor jaar 1957 een „IJmond-toernooi" te hou den in samenwerking met Stabiel, Sportief en Beverwij kse damclub. De onderlinge competitie en tal van an dere belangrijke damzaken maken deze jaarvergadering interessant. Bij Koninklijk besluit van 1 mei 1956 is, op grond van het bepaalde in artikel 12 der Boswet 1922 op verzoek van Velsen, te rekenen van 1 januari 1956 af, voor de tijd van vijf jaren opnieuw een jaarlijkse bijdrage van f2250 verleend in de kosten van aankoop en instandhouding van het landgoed „Bosbeek". Aangezien de voorwaarden waaronder de subsidie wordt verleend niet bezwa rend zijn, stellen B. en W. de raad voor, de bijdrage te aanvaarden, door vaststelling van het mede bij de stukken gevoegde ontwerp-besluit. In de jaarlijkse viswedstrijd tussen de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond-vissers" en „Velsen", die zondag morgen in het Noordzeekanaal gehouden werd wist laatstgenoemde vereniging de wisselbeker voor een jaar mee naar huis te nemen- „Velsen" ving 98 en „DIJV" 41 vissen. De persoonlijke prijzen waren voor: 1. Smit (Velsen) 25 st.; 2. Ooms (Velsen) 17 stuks; 3. Bosman (Velsen) 15 stuks; 4. En gelhart (DIJV) 10 st.; 5. Schotman (Velsen) 9 st.; 6. J. v. Zutphen (DIJV) 9 st.; 7. Meer hof (Velsen) 9 st.; 8. A. Post (DIJV) 8 st.; 9. Bruinenberg (DIJV) 6 st.10: v. Vliet (Velsen) 6 st.; 11. J. Lapelle 4 st.; 12. L. Roth 4 st. ADVERTENTIE ■KMmmMmMM. wËm Voor BAT A VUS-&U WIELEN of BROMFIETSEN gaat u natuurlijk naar Engelmundusstraat 28 IJmuiden-Oost - Telef. 4282 Koninginneweg 48 - Haarlem Tel. 13609 'N SERVICE ZONDER WEERGA Het 50-jarig bestaan van Bergen aan Zee is de aanleiding geweest tot het hou den van een feestweek, die zaterdagavond officieel door burgemeester dr. W. Huygens is geopend. Op het Raadhuis waren de organisatoren van deze feestweek, het V.V.V. bestuur en het gemeentebestuur vertegenwoordigd, toen de burgemeester er zijn voldoening over uitsprak, dat de combinatie Bergen-Bergen aan Zee een unieke twee-eenheid was. Het verheugde hem, dat er een aantrekkelijk programma was samengesteld en hij hoopte, dat de estafette-lopers, die de fakkels van Bergen naar Bergen aan Zee droegen, gezien zou den worden als de symbolische dragers van de vonk, die van Bergen naar Bergen aan Zee overspringt. Buiten hadden zich ondertussen de es tafette lopers voor het 7'A> km. lange par cours opgesteld en onder luide toejuichin gen van de vele toeschouwers gingen de eerste vier van start. Zij vertegenwoordig den vier atletiekverenigingen, waarbij be paald was dat de winnaar van deze esta fette het vreugdevuur op het strand mocht aansteken. Achter de koploper volgden al spoedig vele motorrijders en fietsers, zon der echter de overige lopers te hinderen. Om de kilometer werd er gewisseld en na de tweede wissel bleek reeds dat B.S.V. de beste troeven in het spel had, de voor sprong was toen reeds meer dan honderd meter. Piet Mantel in zijn blauwe trui, lid van B.S.V. was de eerstaankomende bij paal 33 en toen bleek, dat de B.S.V. esta- Waarderende woorden voor mr. Stikker van Indonesische delegatieleider GENèVE (ANP) De behoeften der onderontwikkelde landen zijn zo dringend, dat het tot stand komen van het speciale UNO-fonds voor economische ontwikke ling, „SUNFED", piet langéX,-kan worden uitgesteld, aldus heeft de leider van de In donesische delëgatie dr. Asrnaun in de ver gadering van de economische en sociale raad van de UNO te Genève verklaard. Hij zei. dat het de hoogste tijd is tot praktische maatregelen over te gaan als men wil voorkomen, dat de sterk geïndustrialiseer de en de minder ontwikkelde landen nog verder uit elkaar groeien. Dr. Asrnaun gaf een uitvoerige uiteen zetting van de beginselen, waardoor de se dert kort soevereine landen zich laten lei den bij het bepalen van hun politiek ten aanzien van particulier buitenlands kapi taal. Buitenlandse investeringen zijn voor hen alleen dan aanvaardbaar, zo zei hij, als de politieke soevereiniteit er niet door wordt aangetast en als de voorwaarden niet kunnen leiden tot conflicten met „de economische soevereiniteit". Het is niet mogelijk buitenlandse beleggers toe te la ten tot alle gebieden der economische ac tiviteit. Er moet een geest komen van werkelijke steun, van bijdragen aan de economische ontwikkeling op de grondslag van beider zijds begrepen wederzijds belang. Het zou wenselijk zijn, aldus dr. Asrnaun. buiten landse particuliere investeringen de status en het karakter van tijdelijke steun te ge ven" ter overbrugging van een bepaalde periode in de economische ontwikkeling van de minder ontwikkelde landen, geba seerd op een redelijke beperking van tijds duur, voldoende om het buitenlandse ka pitaal zijn taak te laten vervullen en de belegger een redelijk profijt van zijn ka pitaal en werkzaamheden te garandereh". De Indonesische delegatieleider maakte zijn Nederlandse collega mr. Stikker een compliment voor diens „voortreffelijke verdediging" van het SUNFED-plan. Óok de meeste andere sprekers over dit onder werp maakten in waarderende woorden melding van mr. Stikkers betoog. Alleen de afgevaardigde van de Sovjet-Unie noemde het „betreurenswaardig" dat de Nederlandse vertegenwoordiger, toen die in zijn rede enige opmerkingen maakte over het economische systeem van de Sov jet-Unie, had getoond niets van het on derwerp en van de feiten af te weten". De Rus ontkende, dat de door zijn regering verstrekte economische steun gebaseerd is op de communistische economie. Hij be toogde, dat het juist de politiek van de Sovjet-regering is, de soevereiniteit van andere landen te eerbiedigen. (Mr. Stik ker had verklaard, dat de Sovjet-Unie is begonnen de steun aan onderontwikkelde landen te gebruiken „als een middel van ideologische en economische oorlogvoe ring). LONDEN (AFP) De staking van twaalf duizend arbeiders van de „Briggs Motor Bodies" te Dagenham, een onderneming van de Fordfabrieken, is geëindigd. Het besluit om de staking te beëindigen is ge nomen na besprekingen die vrijdag ge voerd zijn tussen de directie en vakbonds vertegenwoordigers. De staking begon de vorige week uit protest tegenhet ontslag van tweeduizend arbeiders. Dit ontslag is inmiddels inge trokken. Het ziet er naar uit dat ook spoedig een einde zal komen aan de staking van vijftig duizend arbeiders van de „British Motor Corporation". Sommige politieke waar nemers geloven, dat de vakverenigingen de sociale rust willen herstellen met het oog op de Suezkanaalkwestie. fette over deze afstand precies 17 minuten had gelopen. Op het zeeterras van „De Spin" kregen de beste lopers hun prijzen uitgereikt, Piet Mantel van B.S.V. een grote beker en vervolgens „Bordos", „Be Quick" en „D.ï. O." respectievelijk de tweede, derde en vierde prijs, allen met een kleine beker. Terwijl het vreugdevuur aan het strand, waarbij enkele honderden zich vermaak ten, nog in volle brand stond, begon het bal-champêtre op de kruising van de C. F. Zeilerboulevard Patijnweg-Pier Pander- weg, dat tot diep in de nacht voortduurde. In een streekblad, dat in Bergen ver schijnt was er van de hand van de burge meester reeds een artikel verschenen, waarin hij de groei van Bergen aan Zee beschouwde. Dr. Huygens meende, dat de groei, die Bergen aan Zee momenteel door maakt, niet zal leiden tot een „massale kermissfeer" die man in overige badplaat sen soms aantreft, maar dat getracht zal worden door het in stand houden van goede interne verbindingswegen, waardoor wellicht een rondweg vermeden kan wor den, de mooie „Bergense sfeer", zal kun nen worden gehandhaafd. Hierdoor de ge dachte van de stichters van Bergen aan Zee, de familie Van Reenen-Völter, om Bergen aan Zee zuiver als de badplaats van het dorp Bergen te zien, die reeds door het gemeentebestuur werd overgenomen, worden verwezenlijkt. MAANDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lady's Charterley's minnaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „There's no business like show-business". W.B. Theater, 20 uur: „Een vrouw werd geschonden". Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 en 1920 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-12 en 17-18 uur. DINSDAG 7 AUGUSTUS Bioscopen: als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal, ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder- E dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE OFFICIËLE PUBLIKATIE OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 7 augustus 1956 voor eerste oefening en voor herhalingsoefeningen onder de wa penen komen, worden enkele extra treinen ingelegd: Genoemde dienstplichtige moeten van deze extra treinen gebruik maken en daar toe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra treinen moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reis gelegenheid na 06.59 uur. Amsterdam C.S. tot Bergen op Zoom: extra treinen: Amsterdam C.S v. 8.55, Haarlem v. 9.10, Leiden v. 9.32, Den Haag H.S. v. 9.44, Rotterdam C.S. v. 10.05, Rotterdam Zuid v. 10.13, Dordrecht v. 10.33, Lage Zwaluwe v. 10.48, Roosendaal a. 11.07, Bergen op Zoom a. 11.29. Nijmegen tot Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.50, 's-Hertogenbosch v. 10.38, Tilburg a. 11.04, Breda a. 11.24, Roosendaal a. 11.48, Bergen op Zoom a. 12.05. Opmerking: de trein van de normale dienstregeling, die te Zwolle om 8.06 vertrekt, wordt te Nijmegen de extra trein naar Bergen op Zoom. Leeuwarden tot Roermond: Leeuwarden v. 8.42, Heerenveen v. 9.05, Wolvega v. 9.15, Steenwijk a. 9.25, Meppel a. 9.38, Zwolle a. 10.00. Groningen tot Bergen op Zoom: Gronin gen v. 8.43, Assen v. 9.03, Beilen v. 9.16, Hoogeveen v. 9.28, Meppel a. 9.44, Zwolle a. 10.06. Opmerking: de treinen uit Leeuwar den en Groningen rijden gecombineerd van Zwolle tot 's-Hergenbosch: Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht C.S. v. 11.47, 's-Hertogenbosch a. 12.26. 's-Hertogenbosch v. 12.30, Vught a. 12.35, Eindhoven v. 13.01, Weert a. 13.23, Roermond a. 13.42, 's-Herto genbosch v. 12.39, Tilburg a. 13.04, Breda a. 13.25. Roosendaal a. 13.49, Bergen op Zoom a. 14.06. Opmerking: de dienstplichtigen van de richting Zwolle voor Roermond moeten dus via Utrecht C.S. reizen. De vervoersbe wijzen zijn geldig over deze route. Rotterdam C.S. tot Weert: Rotterdam C.S. v. 8.41, Gouda a. 8.58, Woerden a. 9.12, Utrecht C.S. a. 9.26, v. 9.28, geeft aansluiting op de extra trein van Amsterdam C.S. naar Boxmeer. Geldermansen v. 9.58, 's-Hertogen bosch v. 10.18, Vught a. 10.22, Eindhoven v. 10.44, Weert a. 11.04. Opmerking: de dienst plichtigen van Rotterdam en omgeving voor Vught en verder moeten dus via Utrecht C.S. reizen. De vervoerbewijzen zijn geldig over deze route. Amsterdam C.S. tot Boxmeer: Amsterdam C.S. v. 8.45, Amsterdam M.P. v. 8.51, Amster dam Amstel V. 8.55, Utrecht C.S. a. 9.18, v. 9 33, geeft aansluiting op de extra trein van Rotterdam C.S. naar Weert. Ede W. a. 10.00, Arnhem v. 10.20, Nijmegen v. 10.51, Boxmeer a. 11.23. Enschede tot Roermond: Enschede v. 7.48, Hengelo v. 8.00, Zutphen v. 8.45, Arnhem v. 9.26, Eist v. 9.43, Nijmegen v. 9.56, Boxmeer a. 10.27, Blerick v. 11.12, Venlo a. 11.17, Roermond a 11.44.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3