Eerste F.M.-radiobaken van ons land naast vuurtoren in gebruik genomen Chr. Visman Kerkdiensten Als een waaier in de luchtweg tussen Engeland en Nederland Agenda voor Velsen Sombere woorden over de Velsense huisvestingsproblemen Visserij-varia Havenberichten AUTO, MOTOR en SCOOTER RIJDEN AREND REYM Old Clothes New Voor sommigeschrijnende gevallen schijnbaar geen heul" ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1956 6 BOVEN IJMUIDEN KNIPOOGT EEN LAMPJE Leert goed Lange golf reikte te ver Waaier op de luchtweg Vuurtorentje op paneel Zoekt u een naaimachine op conditie? Kippegaas als ref lektor M AUTOM „Bij ongelukken geen redders beschikbaar" Brigade in de knel door geringe belangstelling GG EN GD BRACHTEN VERSLAG UIT: Vandaag begint feest in De Wijk 8 Behalve het Lunapark op het Kuenen- plein worden er maandag om half drie j volleybalwedstrijden georganiseerd op de Markt. „De Kennemers" treden hier op als verzorgers van de wedstrijden, j Het weiland aan de Halve Maan belooft om half acht een trekpleister te wor- den voor liefhebbers van kracht- en be- hendigheidssport: Sportschool Van Ton- geren en de Krachtsportvereniging „DOK" houden hier namelijk demon- j straties in Jiu Jitsu, worstelen en ge- wichtheffen. 8 er velerlei in- en ontspannings-festivi- Burgerlijke Stand Velsen Zondagsscholen DRY CLEANING ONLY Uitreiking Bemetel- en VEV-diploma's HET INTERNATIONALE LUCHTVERKEER wordt steeds intensiever door een stevig web van veiligheidsmaatregelen omsponnen en de vliegenier, die met DC 4, Connie of Con- vair zijn weg door het luchtruim zoekt, weet, dat de mensen levens achter zijn rug mede in handen zijn van kundige technici op de grond, die zijn vogel geen sekonde uit het gehoor en zo mogelijk uit het oog yerliezen. Die een heel „stratenplan" van luchtwegen boven Europa hebben ont worpen en luchthavens bouwden, waar het veelkleurige licht alle waarborgen schept voor een behouden landing. Naar mate de techniek, vooral die van de elektronika, voort schrijdt, wordt dit web steviger, maar moeten de man aan de volant en zijn mede-bemanningsleden tegelijkertijd steeds méér weten van de moderne navigatiemetnoden, de plaats bepalingsmiddelen en de daarbij behorende apparatuur. De dagen van Olieslagers en King Smith zijn voorgoed voor bijde sprong naar de onbestemde verte is een zekere en bewaakte stap aan de onzichtbare leibanden van de wetenschap geworden. ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wil u, met onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Avondlessen in Verkeerstheorie en Autotechniek Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12. IJmuiden Telefoon 02550 - 6200 De vier antennen in hun „box". Aan de voet van IJmuidens grote vuurtoren staat sinds enkele dagen een vierkant hekje, netjes bruingeteerd, dat een van die kleine wonderen uit het „lucht- beveiligingssysteem" bevat achter de spitse paaltjes staan namelijk vier antennes, van het type^ waarmee de gegoede burger zyn dakvorst pleegt te tooien ten teken, dat hij het tot de welstand der televisie heeft weten te brengen en tussen deze vier antennes, die zo maar in het gras ljjken te zijn geplant, ligt een beschermend dakje over wat draden, terwijl het vierkante lapje grond binnen dit hekwerk zorgvuldig belegd is met doodgewoon kippegaas. Dit miniatuur antenneparkje, waar de hoge sprieten van Scheveningen Radio hoogstwaarschijnlijk met minachting over zullen spreken, is het eerste F.M.-radio baken voor de luchtvaart in Nederland en het is een experiment. Een experiment namelijk, om de veel minder betrouwbare langegolf-radiobakens overbodig te maken. Zo'n lange-golf-baken is trouwens op de zelfde IJmuidense plek te vinden: de an tenne daarvoor loopt als een ijle streep door de lucht van de vuurtoren naar het gebouwtje voor de zendapparatuur aan zijn voet. Om het voordeel van de F.M.-zender boven de langegolf-zender duidelijk te ma ken, moet er een vluchtige duik worden genomen in de radiografische beveiliging van het luchtruim, door middel van „bakens". Op de drukke route EngelandAmster dam wordt het vliegtuig, zoals trouwens overal elders in Europa, niet alleen geleid door de mensen van Schiphol en de men sen van London Airport, maar ook en vooral door de apparatuui; aan boord van het vliegtuig zelf. Door het radiokompas en het gewone kompas èn door de grond- bakens, die op de vastgestelde route naar de volgende luchthaven staan opgesteld en een bepaald signaal uitzenden, dat de piloot de verzekering geeft, dat hij de goede koers vliegt. Zulk een radiobaken had IJmuiden allang een langegolf- baken was dit echter, dat het nadeel had, dat het veel verder reikte, dan strikt nood zakelijk was en daardoor niet alleen andere bakens stoorde, maar ook zelf hinder had van die andere bakens. Vooral des nachts zaten ze elkaar vaak „in de haren". Boven dien was het niet storingvrij en er kleef den nog andere bezwaren aan, die de zeer korte golven, of zoals de vakterm luidt „very high frequency", niet hebben. Hun reikwijdte is dan wel beperkt, maar dat is in dit geval een uitgesproken voordeel en dus werd deze „v.h.f." allang bij de luchtvaart gebruikt voor verbindingen over korte afstanden Schiphol bijvoorbeeld werkt er mee, zolang het toestel nog niet over de horizon verdwenen is daarna wordt pas de „h.f." oftewel de „high frequency", de korte golf dus, ingeschakeld. Het nieuwe baken, dat door de Rijks luchtvaartdienst aan de voet van IJmui dens vuurtoren is geplant, zendt sinds kort continu een bepaald morsesein uit, dat door het vliegtuig wordt opgevangen, wan neer het er vlak bij komt. Niet alleen als hoorbaar sein, maar ook als knipperlicht, want de boordapparatuur is namelijk zo ingericht, dat de seinen in lichtimpulsen worden omgezet, die de vlieger vertellen, zonder dat hij hóeft te luisteren, dat er een baken onder hem ligt en daarbjj, indien hjj even oplet, welk baken het is. Het is dus in feite een vuurtoren met zijn eigen „karakter", vernuftig overge bracht op het instrumentenpaneel. Het nieuwe IJmuidense baken, waarvoor de weinig omvangrijke zendapparatuur in hetzelfde gebouwtje kon worden onder gebracht als waar de langegolfzender reeds stond, is van het type „Fan mark", oftewel „waaier-baken". Dat wil zeggen, dat het radiosignaal, dat het zendertje de ether instuurt, waaiervormig wordt verspreid in de „luchtweg" in dit geval de route, die de vliegtuigen naar en van Engeland over IJmuiden moeten nemen. Het is ADVERTENTIE PFAFF RENTESTOP SYSTEEM Tientallen guldens goedkoper. Marktplein 22 - Telefoon 4619 Vraagt vrijblijvend alle inlichtingen. ZATERDAB 11 AUGUSTUS Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Felison: zaal Heidestraat 15.30 uur: ope ning tentoonstelling „Kunst uit eigen omgeving". Thalia: 7 en 9.15 uur: De vrolijke vagebond. Rex, geen opgaaf. ZONDAG 12 AUGUSTUS Felison, tentoonstel. Heidestraat, 1417 u. Thalia, 15 uur: De verdedigers van de dui velsrots; 19 en 21.15 uur: De vrolijke vagebond. Rex, geen opgaaf. MAANDAG 12 AUGUSTUS Felison, tentoonstell. Heidestraat, 19—21 u. Thalia, 20 uur: De Hel van Dien Bien Phoe. Rex, geen opgaaf. slechts een korte afstand, waarop het hoor baar (en zichtbaar door het lichtje) is, luttele seconden slechts, maar het stoort dan ook beslist geen andere zender en meer heeft de vlieger ook niet nodig om IJmuiden beneden hem te herkennen en te weten, dat Schiphol nadert of de Noord zee begint. De waaiervorm van het morsesein, die door het kippegaas op de grond van het antenneparkje nog eens wordt versterkt en weerkaatst, gaat uiteraard wel iets buiten de vastgestelde luchtroute, zowel in de breedte als in de hoogte, want door aller lei omstandigheden kan een vliegtuig uit de baan moeten wijken, die het gewezen is. Het systeem is nog vrij nieuw en de installatie, die in IJmuiden werd neer gezet dient voorlopig om de behoefte er aan vast te kunnen stellen, maar theoretisch is ermee wel het einde van de langegolf- bakens aangebroken. Het genoeglijke van deze F.M.-zendertjes is bovendien, dat zij niet aan hoogte gebonden zijn en het vlak bij de grond even goed „doen" als met een fikse antenne hoog door de lucht. Hoe klein de antenne-uitrusting slechts hoeft te zijn, wordt bij de IJmuidense vuurtoren wel bewezen, die er dus sinds een paar dagen een kleine, ultra-moderne collega bijkreeg: naast de imposante waaier van licht een onzichtbare waaier van signalen in dienst van het steeds intensievere luchtverkeer. ADVERTENTIE KEfïMEMERlAAh 08 CRB vergaderde De gisteren in hotel De Rustende Jager gehouden ledenvergadering van de Castri- cumse Reddingbrigade, had tot doel de leden tot grotere aktiviteit aan te sporen. De voorzitter, de heer J. de Vries, zei in zijn openingswoord dat aan het strand zich slechts weinig leden vertonen, en als er eens daadwerkelijke hulp zou moeten wor den verleend, was het de vraag, of hier voor leden te bereiken zouden zijn. Hij zeide voorts, dat men gehoopt had, dat door de bouw van een nieuw strandhuisje de animo en aktiviteit van de leden zou den worden gestimuleerd, maar ook dit had niet het gewenste resultaat gehad. Om deze reden gaven de voorzitter J. de Vries en de secretaris de heer K. Wiegert te kennen dat zij besloten hadden hun functies neer te leggen. Door de leden werd de klacht geuit, dat men over onvoldoende materiaal beschikt. Men moet in het bezit komen van een buitenboordmotor, haspels en een bran card. Van gemeentewege staat men sympa thiek tegenover dit reddingswerk, maar de inwoners van Bakkum en Castricum en voornamelijk zij die er belang bij hebben dat de badgasten hun vakantie in het dorp doorbrengen, geven niet de medewerking die zo nodig is. Als voorlopig bestuur zullen mevrouw Wentink, mej. Overweg en de heren Spaan, De Lange en Riethorst de zaken van de C.R.B. behartigen. Ook de grote behoefte aan een zwembad is in deze vergadering ter sprake gekomen. Het zou de opleiding ten zeerste bevorde ren. Men hoopt dan ook door een nauwer contact met de zwembadcommisie een op losing te kunnen vinden om uit de moei lijkheden te komen. ZOMERCOMPETITIE BRIDGECLUB „DE JUMP" De uitslagen van de Howell-drive in de zomercompetitie van de IJmuidense bridge club „De Jump" waren (in percenten): Groep A: 1. mevr. Prinsjonker 60.00; 2. MaarleveldMainz 54.00; 3. WeyDe Winter 51.00; 4. dames v. AmerongenBreur 49.00; 5. v. d. BurgKramer 43.00 6. Laman Amsing 43.00. Groep B: 1. De HaasStam 73.00; 2. WestraHannema 57.00; 3. v. LooWarmer dam 55.00; 4. dames OuwerkerkVlotman 41.00; 5. echtp. Rem 39.00; 6. dames Kramer Schoen 35.00. Groep C: 1. echtp. Broeren 59.00; 2. Boen derv. d. Wint 58.00 3. dames De Haas- Stam 56.00; 4. mevr. LamanVeldman 44.00; 5. De Vriesv. d. Starre 43.00; 6. dames Ha mersSchol 40.00. HET JAAR 1955 heeft, blijkens het jaarverslag van de Gemeentelijke Geneeskun dige en Gezondheidsdienst, gelukkig geen ernstige narigheid in Velsen opgeleverd wat de algemene gezondheid en de daarmee samenhangende problemen betreft: „de ge zondheidstoestand was goed; het sterftecijfer per duizend inwoners (6.3) lag lager dan het gemiddelde van Nederland (7,6) en het geboortecijfer (21.3) was haast gelijk aan het landelijk gemiddelde (21,4). Er rust echter een vlek op dit gezonde Velsen: de huizen, waarin vele Velsenaren nog steeds wonen, Zijn nauwelijks meer bewoon baar te noemen, zo zegt het jaarverslag van de G.G.G.D. Het aantal besmettelijke ziekten was in 1955 hoger dan andere jaren. Dat het sterftecijfer in Velsen zoveel la ger ligt dan in Nederland moet vooral wor den toegeschreven aan de jonge bevolking, meent het verslag. Van de heropening van het Velserbad wordt met voldoening gewag gemaakt. „Dat het in een door de bevolking ge voelde behoefte voorziet, blijkt wel uit het grote aantal bezoekers. Verheugend is ook het feit, dat er in dit zwembad gelegenheid gegeven wordt aan kinderen, die lichamelijk gehandicapt zijn, op bepaalde uren afzonderlijk zwemles te krijgen". Het zwembad Velserend beschikte gedu rende het gehele seizoen over goed zwem water; het zwembad Herenduinen had een minder gelukkig seizoen. Het water voldeed niet steeds aan de eisen, die aan goed zwemwater gesteld moeten worden, het geen zijn oorzaak vond in moeilijkheden met het filtratiesysteem. Overigens waren perrons, kleedkamers en toiletten in goed staat. Voorts werd toezicht gehouden op de hy giënische toestand van het terrein van de kampeervereniging „Ons Buiten" en op het kampeerterrein van de vereniging van ambtenaren van de gemeente Amersfoort. Beide kampeerterreinen waren goed onder houden, zodat aanmerkingen niet behoef den gemaakt te worden. Eveneens werd het terrein van de SIVA (een Amsterdamse vereniging voor kinder uitzending) bezocht. De kinderen over nachten hier niet, doch komen 's ochtends en gaan 's avonds terug naar Amsterdam. Ook dit terrein zag er behoorlijk onder houden uit; alleen had één der latrines enige verbeteringen nodig. Schuld bij de bewoners? Het terrein van de woonwagenbewoners aan de weg naar Amsterdam daarentegen zag er verwaarloosd uit. Hoeveel zorg hier ook aan werd besteed, het schijnt dat het merendeel der bewoners niet vatbaar is voor eenvoudige hygiënische begrippen, aldus het jaarverslag. Inplaats van het huishoudafval te storten op de daarvoor bestemde plaatsen, gooien zij het links en rechts uit ramen en deuren zodat het ter rein een onsmakelijke aanblik biedt. De w.c.'s, hoe vaak ook schoongemaakt, werden telkens weer door ondoelmatig ge bruik verstopt. Een groot bezwaar is dat de afwetering van het terrein te wensen overlaat, zodat na regenbuien de bewoners veel last heb ben van modderpoelen. Verbetering is in overweging en inmiddels door de gemeen teraad gefiatteerd. Besmettelijke ziekten Ofschoon dus het aantal gevallen van besmettelijke ziekten in het jaar 1955 gro ter was dan de laatste jaren het geval was, gaven zij geen aanleiding tot bijzondere moeilijkheden of tot het nemen van bij zondere maatregelen. Hieronder de verge lijkende cijfers: 1955 1954 1953 Difterie 1 8 8 Roodvonk 28 11 3 Hepatitis inf11 4 3 Rubeola (rodehond) 13 Paratyfus 1 2 0 Meningitis cerebro spinal epid. 10 0 Poliomyelitis0 2 0 Psittacosis 1 0 0 Malaria 2 0 0 Het aantal gevallen van rubeola moet veel hoger gesteld worden, dan uit de tabel blijkt. Deze doorgaans onschuldige ziekte wordt vaak door de huisartsen niet aan gegeven. Van drie, in de gemeente Velsen woon achtige gezinnen, waarvan één der leden bacillendrager is van tyfus of van paraty- fus-bacillen, werden alle gezinsleden on derzocht op het voorkomen dezer bacillen. Zij kregen allen een tegen deze ziekten beschermende vacinne-injectie. Geen dezer bacillendragers heeft een nieuw geval van de betreffende ziekten veroorzaakt. Ook werden de werklieden, die nauw betrokken zijn bij de watervoorziening van de gemeente onderzocht of er onder hen zich ook bacillendragers zouden bevinden. Geen hunner bleek bacillendrager te zijn. Huisvesting nog vaak schrijnend Tot de ondankbaarste taak van de ge neeskundige dienst behoort wel het uit brengen van adviezen in verband met huisvestingsmoeilijkheden. Voor Velen zijn de problemen zó groot, dat van anderen, die tóch nog onder zeer bekrompen omstandigheden zich moeten behelpen, de klachten overdreven schijnen te zijn. Het geeft een deprimerend gevoel, dat voor sommige zeer schrijnende gevallen geen oplossing te vinden schijnt te zijn. Dat voor velen de fysieke gezondheid wordt geschaad is ongetwijfeld, doch groter is de schade, die toegebracht wordt aan de gees telijke gezondheid van de opgroeiende jeugd. Het komt voor, dat drie, vier kinderen moeten slapen in één bed, dat nauwelijks voor twee personen groot genoeg is. Het is niet te verwonderen, dat zulke kinderen door gebrek aan voldoende nacht rust prikkelbaar en onhandelbaar worden en op school minder vorderingen maken dan waartoe zij in staat zouden zijn. Het medisch opvoedkundig bureau kan hier geen uitkomst brengen, aangezien de oorzaak niet kan worden weggenomen. In andere gezinnen, waarvan het hoofd en de volwassen kinderen in continu-dienst werken, ontstaan ongewenste spanningen door een inwonend jong gezin, waarvan de kleine kinderen het voor de ouderen on mogelijk maken na nachtdienst overdag behoorlijk te slapen. In 294 gevallen werd door woningzoe kenden uit eigen beweging, maar vaker op advies van de huisarts of specialist een beroep gedaan op de G.G. en G.D. om ad vies uit te brengen aan de huisvestings commissie. Al kan in alle gevallen niet worden ge zegd, dat er een strikt medische indicatie aanwezig zou zijn, toch was het dan meestal wel de geestelijke gezondheid, vooral van de opgroeiende kinderen, die verhuizing noodzakelijk maakte. INDUSTRIEëN MOGEN UITBREIDEN Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat bij hun besluit van 7 augustus 1956 ingevolge de hinderwet vergunning is verleend aan: a. de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden tot het uitbreiden van het laboratorium voor erts en kolen, het hoofdkantoor en de garage van het bedrijf op/in de percelen gemeente Velsen, sectie A, nrs. 1440, 1422 en 1437, plaatselijk bekend: Hoogoventer rein te IJmuiden; b. n.v. Chemische fabriek „De Toe komst", Trawlerkade 15 te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de vismeel- fabriek op/in het perceel kadastraal be kend: gemeente IJmuiden sectie L, nrs. 3415, 2998, 3367, 3418, 2656, 1019 en 867, plaatselijk bekend: Industrieterrein te IJmuiden; c. G. Wilderom, Kennemerlaan 88 te IJmuiden, tot het wijzigen van de banket bakkerij. op/in het perceel kadastraal be kend gemeente IJmuiden, sectie L nr. 3479, plaatselijk bekend: Kennemerlaan 88 te IJmuiden. OOOOOOOOOOOCXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC u De Beverwijkse feestweek gaat van- 8 daag beginnen. De V.V.V. heeft voor 8 deze gelegenheid een programma in elkaar gezet, dat elke dag iets bijzon- 8 ders belooft; voor vandaag staan er om i half acht hedenavond een rondgang van g de Beverwijkse Harimoniekapel en een rondgang van de Hoogoven Harmonie 8 te gebeuren en om het muzikale gedeel- te goed te onderstrepen is er om acht 8 uur in de speeltuin „Oud Wijk aan Zee" een concert door de IJmuider Harmo- p nie. In Beverwijk is er verder een Luna-1 park op het Kuenenplein en om 9 uur treedt de Troupe René op het weiland I aan de Halve Maan op met hoogdraad- vertoningen. Zondagmiddag om half twee worden er wielerwedstrijden voor nieuwelingen i en amateurs gehouden in het Gemeen telijk Sportpark, ingang St. Aagtendijk. j De wedstrijden worden verzorgd door j de Rennersclub „Kennemerland". 8 Voor de rest van de feestweek staan ij teiten op het programma, doch hierover 8 8 maandag aanstaande meer. XKXXDOCOOCOOOOOOOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOCXXXXXXX) Visafslag Urk. Vrijdag werd door 70 var.rtuigen aangevoerd: 5961 pond kuilpaling, prijs f 0,98f 1,24; 551 pond lijnaal, prijs f 1,53f 1,76; 259 pond snoekbaars, prijs f 1,00; 362 pond rode baars, prijs f 1,09f 1,12; 302 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 628 bak nest, prijs f2,45 per bak van 3714 kg. Prijzen van vrijdag. Heilbot 3,60; gr. tong 4,504,00; grm. tong 3,703,40: .kim. tong 3,253.10; kl. tong I 3,20—2,30; kl. tong II 2,75—2,40; tarbot I 3,603,00; zalm 8, per kg. Gr. griet 65; kl. griet 43—40; gr. schol 55; grm. schol 51; kim. schol 5551; kl. schol schol I 5440; kl. schol II 3611; schar 1510: bot 9,708; v. haring 22—15; ma kreel 25-18: grm. schelvis 4333; kim. schel vis 3828; kl. schelvis I 3730; kl. schelvis II 2212; wijting 138; gr. gul 5030; midd. gul 4022; kl. gul 25—8; pieterman 52; kl. koolvis zw. 23, per 50 kg. Gr. kabeljauw 17280; gr. koolvis zw. 7370, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 294 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 10 kisten griet, 525 kisten schel, 25 kisten schar, 75 kisten bot, 700 kisten haring, 225 kisten makreel, 370 kisten schelvis, 240 kisten wijting, 135 kisten kabelapuw en gul, 20 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 2660 kisten. Besommingen van vrijdag. VL 7 f 9300; KW 65 f 960; KW 64 f6990; KW 162 f4850; KW 80 f9800; KW 57 f4300. ADVERTENTIE IN EEN KINDERWAGEN VAN GEBOREN: T. BoonstraSagel, z., Rijn straat 51, IJmuiden; C. J. Hanekrootde Haan, d„ J. T. Cremerlaan 29, Santpoort; I. KosterPost, z., Diezestraat 7, IJmuiden- Oost; A. E. M. Steenmeijer-Dekker, z„ Venus- straat 15, IJmuiden. ONDERTROUWD: A. J. Ebbinga, Stok mansplantsoen 9, IJmuiden en T. v. d. Pijl, Sieraadstraat 10, IJmuiden, t. a.: Stokmans plantsoen 9, IJmuiden; G. Warnaar, Wijk aan Zeeërweg 59, IJmuiden en C. J. Drenth, Sparrenstraat 9, IJmuiden-O., t. a.: Wijk aan Zeeërweg 59, IJmuiden; N. Koks, Van den Vondellaan 40, Driehuis en J. M. Heeremans, Wüstelaan 74, Santpoort, 't. a.: Arendsweg 198, Beverwijk; G. Hendrickse. Parallel straat 4. Velsen-N., t. a.: Parallelstraat 4, Velsen-N. GEHUWD: A. van der Pal en Chr. M. M. Schoot, Wijkerstraatweg 160 a, Velsen-N.: J. Heck en P. A. de Hoog, Lange Nieuwstraat 45. IJmuiden; C. van Viersen en A. Alders, Ripperdapark 17, Haarlem; A. J. Bakker en G. Raap, Venusstraat 19, IJmuiden; Chr. A. Goris en M. M. Bronsema, Ahornstraat 44, IJuiden-O.; J. de Waal en W. Bijker, Acacia straat 26. IJmuiden-O.; H. J. Parson en J. A. Groen, P. C. Hooftlaan 77, Driehuis; J. de Bie en M. E. de Bruijn, Tussenbeeksweg 9, IJmuiden-O.; P. J. A. Tol en T. Kaan, Meer<- vlietstraat 82, Velsen; A. P. Koks en E. C. M. Duineveld, J. T. Cremerlaan 2, Sant poort; S. Tuhurima en J. C. Walraven, Evertsenstraat 21, IJmuiden-O.; J. A. Hooft en P. Danko, Willebrordstraat 26, IJmuiden- Oost; E. van Breugel en H. A. J. Bakker, Enschedestraata 35, IJmuiden. OVERLEDEN: S. 't Hart, 48 j., echtgenote van L. v. d. Lugt, Wijk aan Zeeërweg 3, IJmuiden; G. G. Haver, 9 jaar, Eikenstraat 40, IJuidèn-Oost; A. de Man, 78 j., weduw naar van M. M. Hollaar, Snelliusstraat 15, IJmuiden. Zondag 12 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 8.45 uur; ds. J. v. Dok, 10.30 uur: geen opgaaf, 19 uur: geen opgaaf, Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. Wassenaar uit Harderwijk, 19 uur: ds. L. Brink. Geref. Kerk, Iehthuiskerk, 9 en 10.45 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis van Santpoort, 15 en 17 uur; ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), ds. J. J. Ar nold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Heimatraat, 10.30 uur: ds. J. H. Hylkema. Oud-Katholieke Kerk, zondag 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Ves pers. Woensdag (Maria Hemelvaart) 9.30 uur: Heilige dienst, 19.30 uur: Vespers. Vrijdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Ileils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: Jeugddienst, 20 uur: Ver lossingssamenkomst, 21 uur: open- luchtsamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, 10 uur: geen dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 uur: ds. J. van den Berg, 10 uur: ds. J. v. Dok, 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. G. L. R. Riphagen van Leerdam. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat 10 en 19.30 uur: J. J. v. Capelleveen (Bennekom), woensdag 19.45 uur: openluchtsamenkomst, Kennemer laan. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30, 10 uur: Breking des broods; donderdag, 20 uur: bij'belbespreking. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, geen opgaaf. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. de Boer uit Vrouwepolder. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. S. de Roest, 19 uur: ds. Naessens. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: W. F. Kloos, Gouda. Donderdag 16 aug., 20 uur: A. v. Gent, Wormerveer. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10 uur: ds. J. de Vries van Apeldoorn. Populie renlaan, 9 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd1- kapel, Groene Huis, 10 uur: heer A. Groe ne veld. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: drs. J. Hoftijzer van Leiden. Maranatha, 9.30 uur: bidstond, 10 uur! A. Agteriek, Amsterdam. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samen komsten staan o.l.v. J. Hartjes van Am sterdam. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Ger. Badgastenkerk, 10 en 19.30 uur: ds. D. Veenhuizen van Utrecht. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. Oorthuijs van Beverwijk. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: prof. Schippers van Amsterdam. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: prof. Schip pers van Amsterdam. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dis. K. M. J. W. Zevenboom, Heerenveen; 19 uur: ds. R. Bijlsma, Monninkendam. „De Toorts", 9 uur: ds. M. D. Gijsman, Den Haag. „De Kapel", (Chr. Geref. Kerk), 15 uur: ds. J. W. v. d. Gronden uit Enschede. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens uit IJmuiden; 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. STRAND IJMUIDEN: Uitgaande van het „Comité v. Samen werkende zondagsscholen te Velsen", zondagsschool 10 uur, strandhuisje „Zee en Duin", aan de noordzijde van het res taurant De Schelp. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 488# Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Barbara van Plymouth. Eemstroom van Grangemouth. Yrsa van Vasa. Nestor van Rotterdam. Dagmar van Expyla. Cobri van Londen. Altho van Rusborg. IJssel van Ant werpen. Spaarnestroom van Parr. Mars- woard van Londen. Rijnstroom van Londen. Gordias van Bremen. Adele van Vanirkc. Egir van Luluea. Elisabeth van Bonus. Ba tavier van Boston. Roi van Delfzijl. Alpha van de Noordzee. Vicki van Benesaf. Linda van Hampton Roads. Vertrokken zijn: Texelstroom naar Man chester. Viona naar Skutskar. Lisa Essber- ger naar Hamburg. France Somte naar Novo- rossisk. Driebergen naar Mantyluoto. Her man Lithmeyer naar Goole. Avros naar Hampton Roads. Erasmus naar Sarpsborg. Aggersborg naar Sanct Juan. Angeja naar Delfzijl. Altho naar Dordrecht. Baco naar Bremen. Pirola naar Antwerpen. Eddy Stone naar Gent. Vliestroom naar Swansea. Sigyn naar Malö. Jelö naar Arenthal. Whitby Abey naar Rotterdam. Goothe naar Manches ter. Amsteldiep naar Hampton Roads. Spes naar Rotterdam. Wormo naar Stockholm. Elsa S naar Rotterdam. Deo Favente naar Odense. Ardeas naar Kopenhagen. De uitreiking van de Bemetel- en VEV- diploma's zal dit jaar geschieden op dins dag 28 augustus, des avonds om 19.30 uur in het restaurant van Walserij-Oost. De heer Spies zal de diploma's die avond per soonlijk overhandigen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6