Leidenaar liet bij liften zijn gestolen auto stoppen KAPPER BOON VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Ouden van dagen zijn tegen vervroegde huurverhoging Visserij-varia GLASPLATEN REM heeft AFLADER DINSDAG 14 AUGUSTUS 1956 9 Ruslan Ahdulgani miste bijna vliegtuig naar Londen Acht doden tijdens zwaar weer boven Zwitserland Duitse vissersboot vergaan bij Doggersbank; aan boord negentien man Congres over amateur- en beroepskunstenaar Subsidie aan Arnhemse Toneelschool en „Forum" Conflict over landingen op Malta snel bijgelegd Sjepilov met vijftig man naar Londen vertrokken Bezwaarschrift tegen de „Rijswijk"-concessie Jan ter Laan ten grave gedragen Scheepvaart 532ste STAATSLOTERIJ saki», Het comité ter behartiging van de be langen van ouden van dagen heeft een adres gericht aan de informateur, prof. Lieftinck, aan dr. Drees en aan de leiders der Kamerfracties der verschillende poli tieke partijen. In dit adres spreekt het comité zijn grote bezorgdheid uit over het voornemen de 25 percent huurverhoging niet op 1 juli 1957, doch reeds op 1 januari 1957 te doen ingaan. Dit voornemen, aldus het adres, heeft bij de betrokkenen tot een grote verslagenheid geleid, omdat de ouden van dagen, die door zware en lange arbeid de grondslagen gelegd hebben, waarop de thans levende generatie aan de zo gestegen welvaart van land en volk kan voortbouwen, aan hun lang gekoesterde hoop om met 1 januari 1957 door verhoging van inkomen hun positie te verbeteren de bodem ingeslagen zien. Hun gerechtvaardigde hoop, om eindelijk door de invoering van het ouderdomspen sioen in staat gesteld te worden in hun be narde positie enige verbetering te bren gen, wordt, aldus het adres, teniet gedaan door de voorgenomen huurverhoging van 25 percent. Daarbij komt, zo wordt verder in het adres gezegd, dat bij de stijging der kosten voor het levensonderhoud, de als compensatie voor de op 1 september 1955 ingegane huurverhoging van 5 percent ver vallen omzetbelasting op suiker en textiel op 1 januari 1957 ook weer in werking treedt, waardoor voor deze artikelen prijs verhoging niet kan uitblijven. Wordt nu de huurverhoging met zes maanden vervroegd, dan betekent dit vol gens het comité, dat bij een huur van f 8 per week een schade aan inkomsten be rokkend wordt van f 52.waardoor de thans op een bestaansminimum levenden Militaire politie wilde hem vragen stellen over een corruptiegeval DJAKARTA (United Press). - Het Dja- kartase blad „Indonesia Raya" bericht, dat de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Abdulgani op het nippertje aan arrestatie ontsnapt is. De militaire politie had de minister slechts weinige uren voordat deze als hoofd van de Indo nesische delegatie naar de Suez-conferen- tie in Londen zou vertrekken willen arres teren wegens een corruptieschandaal, waarbij leidende regeringsfunctionarissen betrokken zouden zijn. Volgens „Indonesia Raya" ontliep Ab dulgani aan arrestatie doordat premier dr. Ali Sastroamidjojo en de stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasu- tion, zich in het holst van de nacht naar de woning van de minister spoedden en gelastten, dat het arrestatiebevel ingetrok ken moest worden. Volgens het blad was het arrestatiebevel uitgevaardigd door kolonel Kawilarang, bevelhebber van de Siliwangi-divisie in West-Java. Kawilarang heeft plechtig ge zworen met alle hem ter beschikking staande middelen tegen de corruptie in re- reringskringen te zullen strijden. Volgens „Indonesia Raya" is het zeer wel moge lijk, dat Abdulgani na zijn terugkeer uit Londen gearresteerd zal worden. Het blad bericht vernomen te hebben, dat de onderdirecteur van de staatsdruk kerij, Lie Hok Tay, die zich in hechtenis bevindt, tegenover de politie bekend zou hebben, dat Abdulgani steekpenningen had aangenomen. Lie werd kortgeleden ont voerd en daarna aan de politie overgele verd, tegenover wie hij bekende functio narissen omgekocht te hebben. Arrestaties Volgens „Indonesia Raya" heeft de militaire politie wel de voormalige minis ter van Voorlichting, Sjamsoeddin Soetan Makmoer, en de directeur van de staats drukkerij, Piet de Queljoe, gearresteerd. Makboer, die deel heeft uitgemaakt van Het interim-kabinet van Harahap, is naar Bandung overgebracht. De Queljoe zou in Djakarta in hechtenis zitten. „Indonesia Raya" zegt binnenkort de arrestatie van meer hooggeplaatste rege ringsfunctionarissen door het leger te ver wachten. Deze arrestaties, welke in ver band zouden staan met curruptieschanda- len, kunnen volgens „Indonesia Raya" het huidige kabinet in gevaar brengen. Premier Ali Sastroamidjojo voerde van daag met president Sukarno in het Mer- dekapaleis besprekingen over de poging tot het arresteren van minister Abdoelgani door het leger. Later werd de procureur- generaal Suprapto geroepen voor bespre kingen met het kabinet. Suprapto deelde aan de pers mede: „De kwestie zal door het leger aan mijn dienst worden overge dragen." Hij voegde daaraan toe, dat er tegen een minister, die nog in functie is, geen juridische maatregelen worden geno men. De Indonesische hoofdstad was vanoch tend met stomheid geslagen door de berich ten in de Djakartase ochtendbladen, die onder zware koppen het nieuws brachten. Volgens „Indonesia Raya" had minister president Ali Sastroamidjojo tranen in zijn ogen, toen hfj met generaal-majoor Nasu- tion de militaire politie, die zondagnacht Ruslan in zijn woning wilde ondervragen, smeekte „aan het prestige van de staat te denken". Volgens Indonesia Raya zou de anderhalf miljoen rupiahs, die Ruslan zou hebben ontvangen van Lie Hok Tay, afkomstig zijn van de drukkosten van stembiljetten voor de algemene verkiezingen van het vorige jaar. Het blad dringt er bij de regering op aan minister Ruslan uit Londen terug te roepen „om het gezicht van Indonesië op de conferentie te redden." ZURICH (Un. Press) Tijdens het af gelopen weekeinde heeft er boven een groot deel van Zwitserland zwaar n0<™~ weer geheerst, tengevolge waarvan acht mensen om het leven zijn gekomen en voor naar schatting twee miljoen Zwitserse francs schade is aangericht. Drie vrouwen en twee kinderen werden door de bliksem gedood; drie mannen, die met hun zeilboot naar de oever van het meer van Constanz voeren om beschutting te zoeken tegen het noodweer, sloegen met hun boot om en verdronken.Tenminste vijf huizen en schu ren brandden tot de grond toe af, door hagelstormen werd ernstige schade aan de oogst toegebracht. I niet in staat zullen zijn de hoog nodige aanvulling van kleding en dergelijke tot I stand te brengen. In zijn adres acht het comité de moti vering, dat een vermindering van inkom sten voor de ouden van dagen met 1 januari beter te dragen is dan met 1 juli niet juist. Een vermindering van inkomen is in de zo mer beter te dragen dan in het hartje van de winter, wanneer een groot deel van het kleine inkomen besteed moet worden voor de thans zo dure brandstof. Het comité verzoekt vrijstelling van de huurverhoging voor huurders boven 65 jaar met een lager inkomen dan f 35 per week of f 60 per week voor een gezin van twee personen. Veel vis aan de dinsdagmarkt De markt was was deze dinsdagochtend goed voorzien: twee trawlers en een aantal grote en kleine kotters en loggers zetten een aanzienlijke variëteit in de hallen. De Curagao (van 5 augustus) was er met 1100 kisten haring, 50 wijting en 300 kleine kis ten haring en de Vikingbank (4 aug.) had 1400 haring, 70 wijting, 30 schelvis, 45 gul len en kabeljauw en 170 makreel alsmede 190 stuks stijve bij zich. In de tweede beurt loste een derde trawler, de Emma Wilhel- mina (2 augustus), die 340 kisten makreel, 560 haring, 120 wijting en 60 stuks stijve kabeljauwen aanbracht. De KW 33 had 480 makreel en 20 wijting; de HD 79 300 schelvis en 100 kabeljauw en kool, 50 wijting en 150 stuks stijve, de KW 114 kwam met 55 schelvis, 30 gul en kabel jauw, 80 makreel, 30 wijting en 80 stuks stijve en de IJM 211 425 schelvis, 75 gul en kabeljauw, 110 kool, 100 makreel, 35 ha ring, 15 wijting en 450 stuks stijve. Voorts was de HD 87 aan de markt met 300 schel vis, 40 gul en kabeljauw, 50 makreel, 20 wijting en 125 stuks stijve en de KW 76 voerde 40 schelvis, 70 makreel, 20 wijting en 250 stuks stijve aan. De kleine vaart zette 1000 kilo tong en 50 kisten schol aan de wal. Belgische invloed op de prijzen Met het oog op de katholieke feestdag in België de dag er op, waren de kabeljauw- koersen deze dinsdag niet hoog: alle win kels zijn bij onze zuiderburen op Maria Hemelvaart gesloten. De regels grote braohten het tot f 60 a f 80 en voor de kleine werd f 24 tot f 37 betaald. De kisten deden f60 tot f 80. Voor de grote tongen is f 3,30 tot ƒ3,40 gekomen en de grootmid del haalde f3,10 tot f3.20, terwijl voor de kleinmiddel f 3,25 tot f 3,50 kwam en de enen f 2,80 tot f 3 opbrachten. De slips haalden tenslotte f 2,60 per kilo. Binnenlandse koersen Het binnenland nam de grove gul af voor f 27 tot f 38 en betaalde voor de middel soorten f 20 tot f 24, terwijl de torren f 10 f 17 maakten. De zwarte kool haalde f 57 tot f 68 en de grove schelvis werd betaald met f 26 tot f31, terwijl voor de grootmid del f 28 tot f 30 kwam en de kleinmiddel met f 16 tot f26 betaald is, pennen deden f 12 tot f30 en baad f 11 tot f22 met f 13 tot f 10 voor de wijting. Schol II is voor f 33 gegaan en de drieën zijn gehonoreerd met f22 tot f18. Haring en makreel De haring haalde f 13 a f 16 per kist en de makreel deed f 12 tot f17. Zeker en onzeker voor morgen Voor de woensdagmarkt komt de Allan Water (van 6 augustus) zeker met 1560 kisten vis, waarvan 1235 haring, 225 ma kreel, 100 diversen, 330 stuks stijve kabel jauwen en 100 kleine kistjes haring. Ook de Vios komt morgen (van 6 augus tus) met 1600 kisten vis, waarvan 1300 ha ring, 50 kabeljauw en gul, 200 wijting, 50 De Duitse vissersboot „Niedersachsen" heeft dinsdagmorgen radiografisch gemeld dat men kisten, vaten en een reddingsboei heeft aangetroffen van een andere Duitse vissersboot, de „Adolf". Reeds tijdens de storm van maandagavond had men be richten opgevangen dat de „Adolf" (146 ton) in zinkende toestand verkeerde bij de Doggersbank op 160 kilometer van de Schotse haven Montrose. Tenminste negen schepen nemen aan het opsporingswerk naar de „Adolf" deel. De piloot, die van zijn vliegtuig uit de drijvende wrakstuk ken had opgemerkt, had geen overleven den gesignaleerd. De „Adolf" zou negen tien opvarenden hebben. Volgens latere berichten uit Montrose zouden er toch enkele overlevenden zijn opgepikt. In Alkmaar op 7 en 8 september Het Nationaal Overleg voor Geweste lijke Cultuur houdt op 7 en 8 september te Alkmaar een congres, waarop de ver houding tussen amateur- en beroepskuns tenaar zal worden behandeld. Tijdens vorige congressen is onder meer aandacht gewijd aan „Cultuur en gemeenschap", Arnhem 1953), „Volksdans en volkszang" (Leeuwarden 1954) en „Amateurtoneel" ('s Hertogenbosch 1955). Op dit congres zullen inleiders zijn prof. dr. L. J. van Hoik, die een beschouwing zal geven over het standpunt van de amateur, en de heer J. Kassies, directeur van de Nederlandse Federatie van Beroepskunstenaars. Beiden zuil enspreken op vrijdag 7 september. Ter gelegenheid van het congres zal voorts een tentoonstelling worden inge richt van schilderijen en grafiek van „Het gewestelijk landschap", die vrijdagmor gens te 11.30 uur door de burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema zal wor den geopend. De middagbijeenkomst zal worden gehouden in de grote zaal van de „Harmonie" te Alkmaar, 's Avonds wordt in de Grote Kerk door de Alkmaarse oratoriumvereniging en het Noordhollands Philharmonisch Orkest een Mozartconcert gegeven. Op zaterdagmorgen te ongeveer 13.00 uur zal het congres worden gesloten. De gemeenteraad van Arnhem heeft zich maandagmiddag langdurig beraden over het voorstel om een subsidie van vijftig duizend gulden te verstrekken aan de stichting Arnhemse Toneelschool en het verstrekken van een voorschot van twee endertigduizend gulden in de aanloop kosten en die van de eerste inrichting der school. Ondanks oppositie van diverse kanten werd het voorstel met ruime meer derheid aangenomen. Tevens keurde de raad nog goed het verlenen van een subsi die van zevenduizend gulden aan het te Enschedé gevestigde operagezelschap „Fo rum" en werd met drieëntwintig tegen acht stemmen het oprichten en instandhouden van een protestants-christelijke uitgebreide technische school in Arnhem, die een streekschool wordt, nodig geoordeeld. makreel, 190 kleine kistjes haring en 50 stuks stijve kabeljauwen. De Burgemeester Heusden is thuisva rende, met 700 kisten vis, waarvan 520 ha ring, 20 kabeljauw en gul, 110 makreel en 100 stuks stijve kabeljauwen en verder wordt de Sch. 27 genoemd. Storm Op Vikingbank en Fladengronden woedt een Noorderstorm (kracht 8) en op Dog gersbank, Humber en in de Duitse Bocht een storm (windkracht 8 tot 9) ruimend van Zuid naar Noord-West. Ook op de Vis- sersbank is het Zuid-Westerstorm, kracht 8 tot 9 en in het gebied van de Theems een Westenwind, kracht 7. Binnengekomen schepen IJm. 183 Vikingbank, 211 Wiron 2, 213, 202; KW. 168 Eendracht, 45 Neptunus, 95 Toenadering, 135 Emma Wilhelmina, 178; UK. 51, 234, 4, 16; TX. 8. Vertrokken schepen •IJm. 85 Klaas Wijker, 205, 213, 249, 239, 241, 226; KW. 8 Deining, 64 Elizabeth, 24 Cornelis, 28 Verwachting, 80 Dirk Marie, 108 Gebroeders, 126 Agatha Arie, 73 Maria Jacoba, 162 Vier Gezusters, 169 Aleida, 17 Arie Nico, 26 Concordia, 69 Saturnus, 178, 96, 79, 36, 34; Sch. 171 Cornelis Vrolijk, 135 Cornelis Maria; VD. 9; AM. 17. Geen vangstberichten van de loggers Door het slechte weer hebben de haring- loggers vannacht niet kunnen vissen; er zijn dus geen vangstberichten uit zee. VALETTA (Reuter). Het Britse vlieg- dekschip „Bulwark" is maandag met straal jagers in de grote haven van Malta aange komen met versterkingen voor de Britse strijdkrachten in het Middellandse Zeege bied. In een ander deel van Malta zijn de voorbereidingen aan de gang voor de ont vangst van de eerste vliegboten met vrou wen en kinderen uit de zone van het Suezkanaal. Moeilijkheden die in het weekeinde we gens deze landingen bij het eiland tussen gouverneur Sir Robert Laycock en premier Dom Mintoff gerezen waren, zijn bijgelegd. Zaterdag had een Britse centrale voor ra diodistributie een waarschuwing aan vis sers met het oog op de landingen der vlieg boten omgeroepen. Premier Mintoff liet de centrale sluiten, omdat zij weigerde een bekenmaking van hem waarbij die waar schuwing ingetrokken werd, om te roepen. Mintoff was ontstemd over het feit, dat ae waarschuwing door de Britten was uit gegeven zonder dat hij, als premier, er in gekend was. Op bevei van Mintoff waren zondag bijna alle kabelverbindingen van de distributiecentrale met de verschillende delen van Malta doorgesneden. Reparatie van de lijnen zal een dag of tien in beslag nemen. Een vertegenwoordiger van de radio distributie-maatschappij op Malta had een protest bij de rechtbank ingediend, waarin de ministers van Justitie en Openbare Werken verantwoordelijk werden gesteld voor de schade, die de maatschappij zou kunnen lijden door het optreden van pre mier Mintoff. MOSKOU (Reuter-AFP) De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Dimitri Sjepilov, is vanmorgen per vliegtuig uit Moskou naar Londen vertrokken om de Sovjet-Unie op de Londense conferentie over het Suezkanaal te vertegenwoordigen. Sedert zijn benoeming tot minister van Buitenlandse Zaken op 1 juni zal dit de eerste internationale conferentie zijn waar aan hij deelneemt. Het is tevens zijn eerste bezoek aan Engeland. Onder de vijftig man sterke Sovjet-dele gatie bevindt zich ook Vladimir Semjonov, de vroegere Russische Hoge Commissaris in Duitsland en thans een der onderminis ters van Buitenlandse Zaken, speciaal be last met de politiek ten aanzien van het Midden-Oosten; voorts Jacob Malik, de Russische ambassadeur in Londen, die voor de Russisch-Japanse vredesonderhandelin gen in Moskou is geweest. Bij het afscheid op het Moskouse vlieg veld was Vassiliy Koeznetsov, een onder minister van Buitenlandse Zaken, die Sje pilov tijdens zijn afwezigheid op het Mos kouse ministerie zal vervangen, aanwezig. Men verwacht dat Sjepilov onderweg naar Londen nog een kort bezoek zal brengen aan een van de Oosteuropese communis tische landen. Oostduitse delegatie De Duitse Demokratische Volksrepubliek heeft besloten een delegatie naar Londen te zenden, hoewel het land geen uitnodi ging heeft ontvangen. De delegatie, die ge leid zal worden door de minister van Han del, Heinrich Rau, zal „het standpunt van de Oostduitse regering vertegenwoordi gen". Het Britse ministerie van Buiten landse Zaken heeft ogenblikkelijk bekend gemaakt dat geen Oostduitse delegatie tot de conferentie zal worden toegelaten. De Amerikaanse ambassadeurs in Parijs, Moskou en Londen zullen deel uitmaken van de Amerikaanse delegatie naar Lon den. De Amerikaanse delegatie zal meer dan twintig man sterk zijn. Een veertigjarige verkoopsleider uit Lei den, wiens auto maandagavond laat tijdens bezoek aan een café aan de Raaks ver dwenen was, heeft omstreeks halftwee niet alleen een geslaagde liftpoging onder nomen, maar meegewerkt aan de aanhou ding van een dertigjarige Haarlemse machinist, die in zijn wagen reed. De auto, die op zijn verzoek stopte, was namelijk zijn eigen voertuig, dat hij kort tevoren vermist had. De Leidenaar had de auto niet gesloten en evenmin het contactsleuteltje meegeno men, toen hij zich naar een café op de Raaks begaf. Tegen twaalven wilde hij huiswaarts keren en het bleek hem, dat de wagen verdwenen was. De verkoopslei der begaf zich naar het bureau van politie aan de Smedestraat en deed aangifte van de vermissing. Nadat de recherche de ge gevens verzameld had, begaf de Leidenaar zich naar de Wagenweg, welke weg naar Leiden voert. Hij had gehoopt een lift te krijgen en zijn eerste poging lukte. Een auto naderde, bestuurd door iemand met een goed hart. De wagen werd rechts van de weg opge steld en de Leidenaar constateerde, dat zijn eigen wagen stopte. Onmiddellijk haalde hij het contactsleuteltje er uit, het geen voor de bestuurder aanleiding was aan de andere zijde de auto te verlaten. Een achtervolging werd ondernomen en gelopen werd in de richting van het Hout plein. De Leidenaar riep om hulp, hetgeen gehoord werd door een agent van politie, die in de Lorentzstraat fietste. De politie- Het college van B. en W. van 's-Graven- hage heeft de gemeenteraad voorgesteld een bezwaarschrift in te dienen tegen het door de n.v. Nederlandse Aardoliemaat schappij te 's-Gravenhage ingediende ver zoek tot wijziging van de grenzen van de haar verleende „Rijswijk-concessie". Door deze wijziging zou het gehele grondgebied van Zuid-Holland tot het concessieveld gaan behoren. B. en W. zijn na een uitvoerig onderzoek van mening dat bij of tengevolge van het verrichten van olieboringen het gevaar be staat dat de zoetwatervoorraad in de dui nen zou worden verontreinigd. Voorts noe men B. en W. als mogelijkheden, dat door morsen olie en afbraakprodukten in de die pere grondslagen zouden kunnen dringen en dat bij het winningsproces zout water uit de diepere grondlagen naar boven komt. Bovendien vrezen B. en W. dat voor stadsuitbreiding en woningbouw bestemde terreinen zullen verloren gaan en dat na- tuurschoon-recreatie-mogelijkheden zullen worden aangetast. Om deze redenen acht het college het niet verantwoord dat het waterwingebied van 's-Gravenhage in het concessiegebied wordt opgenomen. Op de Zuiderbegraafplaats te Rotterdam is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer Jan ter Laan oud-lid van de Tweede Kamer voor de toenmalige SDAP en oud-wethouder van Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam mr. G. E. van Walsum dankte de thans overledene voor alles wat hij voor de Rotterdamse samenleving heeft gedaan. In de periode vóór de laatste oorlog heeft hij een strijd bare rol vervuld. Hij heeft geleefd en ge streefd voor zijn idealen en veel, waarvoor hij gestreden heeft, heeft hij in vervulling zien gaan, aldus mr. Van Walsum. De voorzitter van de Partij van de Ar beid, de heer E. Vermeer, zei dat met Jan ter Laan iemand van de oude generatie van het socialisme was heengegaan. Hij is be gonnen als landarbeider studeerde, kwam bij de belastingdienst en heeft in Rotter dam zijn werkkracht kunnen ontplooien. Zijn strijd voor betere woningen in deze stad zullen vele ouderen zich zeker herin neren, aldus de heer Vermeer. Namens de Kamerfractie van de Partij van de Arbeid sprak de heer C. van Lien- den. „Jan ter Laan was niet een man van veel woorden, maar van daden. Wat hij evenwel zei, was goed doordacht en dwong respect af." De secretaris van het hoofdbestuur van de Algemene Bond van Ambtenaren, de heer A. van Rossum, zei dat de heer Ter Laan de grondslag heeft gelegd voor de ambtenarenorganisatie, zoals we die nu kennen. De oudste broer van de overledene, de heer K. ter Laan, sprak woorden van dank. LOODSDIENST IJMUIDEN GEDEELTELIJK GESTAAKT. Vanmorgen om half tien is de loodsdienst van IJmuiden ten behoeve van kleine schepen gestaakt. Visafslag op Urk. Zaterdag werd door 75 vaartuigen aangevoerd: 10.089 pond kuil- paling, prijs f 0,97—f 1,40; 76 pond lijnaal, prijs f 1,62; 184 pond snoekbaars, prijs f 0,98 f 0,99; 260 pond rode baars, prijs f 1,09; 242 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 842 bak nest, prijs f2,45 per bak van ZVA kg. Prjjzen van maandag. Heilbot 3.402.50; gr. tong 3.90—3.00; grm. tong 3.40—2.80; kim. tong 3.40—3.10; kl. tong I 3.402.80; kl. tong II 2.90—2.50; tarbot I 3.40—2.50; zalm 9.00— 4.90. Alles per 1 kg. Tarbot IV 5041; gr. schol 6056; grm. schol 6458; kim. schol 6043; kl. schol I 5640; kl. schol II 4011; schar 2910; v. haring 1711.80; makreel 18 10; gr. schelvis 25; grm. schelvis 3526; kim. schelvis 3622; kl. schelvis I 3018; kl. schel vis II 2612; wijting 12.50—8; gr. gul 4030; mid. gul 2620; kl. gul 20—8; kl. haai 2624; Pieterman 6857; kl. koolvis zw. 2512.50 Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 15675 en gr. koolvis zw. 6350 per 125 kg. Aanvoer van maandag. Totaal 11.000 k. Besommingen van maandag. IJM 72 Bea trice f 17.510, 28 Amsterdam f 23.650, 1 Tzonne f 19.700, 204 f 2000, 53 f 1260; KW 28 4710, 104 f 5060, 7 f 8100, 24 f 5350, 169 f 2250, 10 f 3270, 125 f 2540, 51 f 2030, 160 f 2210, 26 f ^650, 17 f 2060, 95 f 1710, 59 f 1900, 69 f 1950, 155 f 1470, 165 f 1750, 58 f 1930, 79 f 4750, 92 f 1310, 105 f 1630, 34 f 2360, 88 f 1760, 133 f 1980, 96 f 1750, 27 f 1830, 36 f 2140, 53 f 1550, 77 f 1900, 12 f 2510, 165 f 2280, 98 f 1360, 68 f 1180; AM 16 f 2280, 17 f 2810, 18 f 2060, 26 f 2430; RO 29 f 1770; IJM 54 f 7220, 3 f 1680, 5 f 2770, 45 f 2280, 22 f 2100, 208 f 3140, 31 f 2040, 40 f 2000, 4 f 3020; HD 125 f 2850; TX 14 f 2600; WR 49 f 3020, 50 f 3840, 51 f 4610; KW 72 f 2580; IJM 7 f 2080. man verzocht de vluchteling te stoppen, maar deze gaf er geen gevolg aan. Hij versnelde zelfs het tempo en begaf zich naar de Van Eedenstraat. Daarop loste de politieman een waarschuwingsschot, waar na de man langzamer ging lopen en in een poort vluchtte. Deze poort liep echter dood en zonder tegenstand gaf de achteryolgde zich aan de politie over. Hij is naar het bureau van politie overgebracht en ver dacht van diefstal van een auto ingesloten. De Leidenaar kon later in de nacht in zijn eigen auto de tocht naar zijn woon plaats maken. Aagtekerk, 12 te Amsterdam. Aalsum, 12 v. Algiers n. Port Said. Abbekerk, 13 te Rotterdam. Alwaki, 12 te Amsterdam. Angolakust, 11 v. Amsterdam n. Dakar. Akkrumdijk, 14 te New Orleans verw. Amstelbrug, 12 v. Singapore n. Tj. Priok. Arnedijk, 15 te Houston verw. Alcyone, 13 dw. Dover n. St. Vincent. Astrid Naess, pass. 13 Perim n. Gibraltar. Akkrumdijk, 14 te New Orleans verw. Alphacca, 13 te Montevideo. Arendsdijk, 15 te Los Angeles verw. Arnedijk, 15 v. Antwerpen te Houston. Artemis, 13 v. Pampatar te Port of Spain. Alkaid, 13 te Bremen. Axeldijk, 13 v. Tampa te Panamacity. Andijk, pass. 13 Bishop n. Havana. Bennekom, 12 v. Callao n. Manta. Blommersdijk, 11 te New York. Bloemendael, pass. 13 Landsend n. Oslo. Breda, 12 t, Amsterdam n. Curagao. Bali, 13 v. Kitjang n. Singapore. Boschfontein, 14 te Genua. Boskoop, 12 v. Cristobal n. Buena Ventura. Boissevain, 13 te Buenos Aires. Boskoop, 13 v. Panamakanaal n. Buenos Aires. Britsum, 12 v. Tampico n. Batonrouge. Bloemfontein, 15 v. Las Palmas te Kaapst. verw. Cottica, 13 te Amsterdam. Caltex Utrecht, 13 v. Rastanura n. Suez. Camerounkust, 13 te Antwerpen. Clavella, 14 te Abadan. Caltex Rotterdam, 14 te Suez. Caltex The Hague, 13 v. Curagao n. Vlissingen. Cradle of Liberty, pass. 12 Gibralt. n. Ph.delphia. Ceronia, 15 te Santos, verw. Castor, 12 650 m. z.w. Az. Pto. Ordaz n. R'dam. Delft, 13 10 m. z.z.w. Niton n. Cardon. Eenhoorn, 13 te Rotterdam. Eendracht, pass. 12 Ouessant n. Dordrecht. Eemdijk, 13 720 m. w. Landsend n. Le Havre. Eemland, pass. 13 Finisterre n. Amsterdam. Ena, 13 te Fortaleza. Esso Nederland, 13 te Fawley verw. Graveland, 13 v. Bahia te Rio de aneiro. Guineekust, 13 te Monrovia. Hoogkerk, 13 te Rotterdam. Hispania, 13 te Vigo. Hersilia, 13 op Orinocorivier n. Ciudad Bolivar. Hydra, 13 te Hamburg verw. Hilversum, 12 te Kwinana. Ilos, 13 te Amsterdam. Java, 12 te Amsterdam. Jupiter, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 13 dw. Albany naar Melbourne. Korovina, 12 v. Rotterdam n. Curagao. Kioix, 12 v. Bahrein n. Curagao. Katelysia, 13 te Aden. Koratia, 13 v. Philadelphia n. Maracaibo. Kota Baroe, 14 te Aden. Kaloekoe, 13 te Timordilly. Kermia, 13 te Puerto Cardon. Koningswaard, 13 v. Bullenbaai n. Pta. Cardon. Kalabahi, 13 te Makassar verw. Kabylia, pass. 13 Runsaljebel n. M. Al Ahmadi. Kalinga, 13 v. Singapore n. Hongkong. Kellia, 13 te Old Kilpatrick verw. Karimata, 12 te Port Said n. Suez. Loenerkerk, 12 v. Suez n. Aden. Laertes, 13 v. Makassar n. Balikpapan. Lindekerk, pass. 13 Str. Ormuz n. Dar Es Salaam. Loosdrecht, pass. 13 Gibraltar n. Rotterdam. Maas, pass. 12 Gibraltar n. Algiers. Maasdam, 12 v. Southampton n. Cobh. Moordrecht, 12 v. Rastanura n. Ummsaid. Maaskerk, 13 v. Chittagong n. Calcutta. Mirza, 13 te Miri. Mapia, 13 te Amsterdam. Myonia, 13 v. Saigon n. Singapore. Murena, 13 te Esperance. Meliskerk, 13 te Tsjingtao. Nestor, 12 v. Amsterdam n. Barbados. Nieuw Amsterdam, 11 te New York. Noordam, 13Hoek van Holl. verw. n. Rotterdam. Nieuw Holland, pass. 13 Torrestraat n. Makassar. Oranje, pass. 12 Ouessant n. Port Said. Oranjefontein, 12 v. Bremen n. Hamburg. Ophir, 13 v. Semarang te Djakarta. Prins Johan Willem Friso, 12 v. Rotterdam, Prins Willem IV, pass. 12 Belle Isle n. Rochester. Prins Willem George Frederik, pass. 12 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem v. Oranje, 13 te Rotterdam. Polyphemus, 13 v. Tj. Priok n. Makassar. Prins Maurits, 13 te Glasgow. Poseidon, 13 v. Caracol te North-Plymouth verw. Prins Willem III, 13 v. Cleveland n. Toronto. Peperkust, 13 v. Takoradi te Freetown. Phrontis, 14 v. Liverpool n. Port Said. Plancius, 13 te Tj. Priok. Roggeveen, 14 te Dar Es Salaam. Raki, 12 te Amsterdam. Rondo, 14 te Aden. Stad Vlaardingen, 13 te Vlaardingen. Seven Seas, 12 v. Bremerhaven n. Le Havre. Sumatra, 12 v. Alexandrië n. Halifax. Singkep, 14 te Tj. Priok. Soestdijk, 12 te Baltimore. Stentor, 11 te Curagao verw. n. Nickerie. Samarinda, 13 te Port Elizabeth verw. Stanvac Talangad, 13 te Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 14 v. Sung.gerong te Belawan. Saidja, 14 te Surabaja. Sirrah, 13 90 m. z.z.o. Brisbane n. Cairns. Sloterdijk, 13 v. Newportnews te Antwerpen. Sirrah, 13 29.00 z. 153.37 o. Newcastle n. Cairns. Solon, 13 440 m. z.o. Hatteras n. Pt. Au Prince. Statue of Liberty, 12 400 m. z.o. Kp. Race naar Philadelphia. Trompenberg, 12 te Amsterdam. Tayari, 13 te Zanzibar. Tamo, 13 v. Montevideo te Rosario. Telamon, 13 te Houston verw. Tiberius, 12 700 m. n.o. Sombrero n. Antwerpen. Tomocyclus, 13 te Curagao verw. Tjisadane, 14 te Port Louis. Tankhaven III, 13 te Singapore. Utrecht, 13 v. Khovalmuffatta te Kuwait. Vasum, pass. 13 Ouessant n. Rotterdam. Van Heutz, 13 v. Semarang te Surabaja verw. Waal, 12 te Amsterdam. Westland, 13 te Amsterdam. Woensdrecht, 14 te Rotterdam verw. Wonosari, 13 te Singapore verw. Westerdam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Waterman, 13 te Las Palmas verw. Zeeland KRL, 13 te Rotterdam. Zuiderkruis, 12 v. Halifax n. New York. Zijpenberg, pass. 13 Ouessant n. Melilla. KLEINE VAART Appingedam, pass. 12 Ouessant n. Vlaardingen. Atlas, 12 v. Genua te Rotterdam. Ambiorix, 13 dw. Lissabon n. Amsterdam. Boreas, pass. 12 Kp. Bon n. Tel Aviv. Brouwersgracht, 12 te Helsinki. Bloemgracht, 13 te Abo. Da je Böhmer, 13 te Amsterdam n. Hamburg. Deo Favente, 13 te Kopenhagen n. Odense. Diannel, 13 v. Delfzijl te Goole verw. Dora, 13 te Vlaardingen (mach.schade). Draco, pass. 12 Ouessant n. Catania. Elsenburgh, pass. 13 Ouessant n. Duinkerken. Flevo, 13 te Amsterdam n. Rotterdam. Geziena Hendrike, 13 v. Esbjerg te R'dam verw. Heemraadsingel, pass. 13 Royal Sov.. n. A'dam. Ilias, 12 65 m. n.w. Esbjerg n. Amsterdam. Inspecteur Mellema, pass. 12 Gjedser V.S. naar Sundsvall. Ilos, 13 te Amsterdam n. Gothenburg. Julia Mary, 12 70 m. n. Burlings n. Lissabon. June, 9 v. IJmuiden te Gothenburg. Kaap Falga, 10 v. Rotterdam n. Vilvoorde. Leliegracht, 12 te Mantyluoto. Lijnbaansgracht, 13 te Naestved. Madzy, 13 v. Colchester te Rotterdam. Mirachh N, 13 50 m. n.o. Kp. Vilano n. Nantes. Midas, 12 v. Oran n. Tanger. Mulan, 13 te Rotterdam. Nero, pass. 12 Finisterre n. Amsterdam. Pavo, 10 v. Zaandam n. Dordrecht. Paris, 13 te Rouen verw. Phidias, 12 120 m. z. Barcelona n. Barcelona. Rubato, 13 v. IJmuiden te Archangel verw. Schippersgracht, 12 te Rotterdam. Sonsbeek, pass. 13 Kp. Vilano n. Lissabon. Trianca, 13 v. Archangel te Grangemouth verw. Westerdok, 12 v. Amsterdam te Londen. Westersingel, 13 dw. Hoek v. Holl. n. Hangö. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 12 Ouessant n. Terneuzen. Cycloop, 11 750 m. w. Bermuda n. St. Nazaire. Loire, 13 te Funchal. Noordholland, 12 dw. Miami n. New Orleans. Rode Zee, 11 400 m. z.z.o. Baltimore n. B'timore. Thames, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Tyne, 11 100 m. n.o. Ouessant n. Ceuta. Zwarte Zee, 12 280 m. n.w. Madeira n. Baltimore. Commissarissen en direc tie van de Grafische Be drijven Damiate N.V., uit geefster van Haarlems Dagblad/Oprechte Haar- lemsche Courant en IJmuider Courant, geven met grote droefheid ken nis van het overlijden van hun president-commissa ris de heer Mr. G. JANSEN Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Haarlem, 13 aug. 1956. Heden nam God tot Zich na een geduldig gedragen lijden, onze innig geliefde vrouw en zorgzame moe der WILLEMINA HAGEN geb. VAN VUUREN in de leeftijd van 45 jaar. C. Hagen Barend Neeltje Velsen, 12 aug. 1956. Hofgeesterweg 2 De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben woens dag 15 augustus a.s. om 1 uur op de begraafplaats „De Biezen". Vertrek sterfhuis 12.45 u. J. de Vries Arts PRAKTIJKHERVATTING 15 AUGUSTUS Tandarts Biewinga Tot nader aankondiging GEEN PRAKTIJK wegens ongeval. Spoedgevallen op de spreek uren van de tandartsen Lin deboom en Milatz. Na 19 aug. ook Bleeker en Hartong van Ark. Zachthouthandel in Amster dam vraagt op de hoogte van houtmaten en houtopslag. Hoog salaris. Spoedige indiensttreding. Schriftelijke sollicitaties on. der E. A. 4354, Adv. Bur. de la Mar, Amsterdam. In alle maten. SABELIS KERREBIJN Anthoniestr. 1931 Haarlem. Tel. 11898 Plastic nylon Damesregenmantels 9.75 12.90 Het huis met de vlaggen KENNEMERLAAN 147 Tel. 4057 gelast, onder garantie Voor Heren Kapper BOON vraagt weinig loon Heren knippen 65 Scheren 25 Kinderen knippen 50 en 65 J. P. Coenstraat 22, IJmuiden Zaterdags geen kinderen knippen. Nummerbrieven, die volgen* ons oordeel niet bona fid* reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. HOGE PRIJZEN ƒ35.000 13506 ƒ5000 7145 ƒ2000 14076 ƒ1500 13596 14672 ƒ1000 3112 5986 10504 10780 21252 400 2828 3108 5581 6546 8121 9326 115M123TO 12863 14717 14869 18992 198Ü7 20443 21821 ƒ200 1246 1381 1777 1964 2654 2687 29(>4 2907 3i&0 M39 3512 4315 4453 481S f 01f 5020 50ol 5263 5538 5658 6094 6202 6223 6241 6309 6750 6769 6875 6904 6971 7973 13155 13309 13603614088 1447897Ski9|7?^ J2?38 11009 11077 31464 11569 12756 12760 12923 17962 18239 18703 Tas?? 14513 14531 "784 14790 14906 14932 17035 17626 17918 11962 18232 18703 18706 18873 18928 19440 20363 20977 21087 21123 21247 21461 21979 PRIJZEN VAN ƒ60 1028 041 070 080 097 114 129 147 151 157 161 162 176 198 231 241 250 251 275 276 302 303 324 339 348 374 410 437 467 500 567 639 657 688 698 699 706 720 725 751 753 756 832 871 874 882 906 988 994 2017 044 072 075 092 101 103 112 129 201 2U6 216 252 257 300 304 306 327 333 339 341 354 362 363 378 381 391 392 398 405 406 538 633 637 653 689 696 728 731 742 760 762 763 776 784 790 817 819 854 862 874 892 896 922 966 983 985 3012 046 084 097 123 139 154 168 180 196 202 203 225 267 284 343 397 415 437 484 503 505 523 529 533 559 571 705 768 797 811 825 831 844 855 857 883 910 944 986 4024 049 103 106 119 121 125 140 242 248 251 276 278 279 310 352 359 372 395 421 430 438 439 498 507 530 561 579 585 586 617 638 656 659 680 687 709 737 814 840 846 850 860 872 889 930 938 984 6060 078 124 130 147 173 178 193 221 227 245 268 287 304 329 342 389 403 411 416 191 J32 435 461 471 485 534 540 546 558 592 598 655 670 674 678 684 700 717 719 997 760 761 808 830 842 858 963 968 6003 042 061 072 141 155 169 216 220 268 2?4 409 450 484 520 541 557 625 626 632 647 648 674 698 719 722 953 977 742 748 753 775 813 841 868 917 '22? 22? 054 106 112 147 158 240 344 357 2S2 469 492 499 500 569 591 596 607 545 670 690 693 710 755 784 805 828 895 896 902 904 921 940 946 966 980 991 8SIS 030 052 °59 060 069 087 161 184 228 J32 255 257 276 361 369 382 422 433 453 4S2 464 465 488 493 510 517 543 714 716 72o 746 761 844 940 957 989 ®00S 081 084 120 221 231 285 288 313 317 367 374 376 466 485 520 535 543 576 682 697 751 814 849 872 879 945 979 986 10019 045 079 168 199 256 261 272 285 302 304 399 408 421 427 507 508 538 567 700 743 811 820 833 850 897 920 988 11008 022 025 040 063 078 094 095 112 120 235 264 265 272 275 289 294 298 329 387 424 443 450 508 510 555 584 600 608 660 671 748 765 773 798 811 860 898 905 914 Q3Q Q44 Q4R QQQ 12056 067 074 082 108 127 134 164 185 216 241 278 300 337 429 447 457 460 491 497 506 513 525 530 542 584 602 675 685 734 751 788 806 829 854 934 951 982 13022 035 042 043 048 064 094 220 283 324 343 359 361 393 421 432 450 454 458 466 471 485 490 492 508 517 523 529 594 643 652 698 721 735 774 802 817 818 822 830 837 841 865 892 896 935 964 14002 079 098 105 127 131 132 267 268 272 276 324 357 391 409 419 452 468 505 506 526 596 607 622 698 699 704 730 737 739 749 774 832 846 859 868 900 931 948 966 15036 062 069 081 092 100 108 125 130 153 157 176 214 244 247 254 273 281 288 298 300 305 331 343 350 370 448 453 455 469 470 474 476 491 525 529 536 573 583 587 602 685 686 692 728 744 796 806 834 839 841 845 889 895 966 983 16069 102 152 189 195 213 234 241 243 302 339 356 366 405 406 424 452 493 542 546 555 561 569 621 662 675 686 696 738 757 762 775 776 786 804 835 837 840 863 878 908 909 911 949 959 982 993 17000 17014 074 090 120 139 164 203 213 274 309 366 380 382 392 395 405 409 461 478 483 500 556 586 622 679 686 729 747 797 819 840 842 844 893 898 906 946 948 960 965 983 985 18001 006 016 038 040 068 128 150 178 188 215 224 239 277 315 331 339 346 351 386 395 420 474 484 500 509 572 592 604 637 675 690 704 716 761 767 768 791 797 8CXJ 856 884 912 990 991 996 19°12 015 017 020 021 122 135 140 208 226 240 242 278 287 365 372 377 378 382 393 437 450 480 482 532 617 655 658 660 685 606 703 712 730 733 745 753 759 788 808 829 847 853 871 882 915 917 994 20001 078 094 150 189 201 257 290 304 340 348 382 423 436 549 561 592 624 678 710 730 750 752 760 814 835 900 904 914 918 91912 999 701 111 127 136 137 153 168 181 232 254 305 317 323 333 360 367 393 394 439 454 481 618 623 680 690 712 722 756 763 803 824 875 883 890 944 973 VERBETERING. Lees juist: 2101 e.g.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9