Overleg thans in over de bezitsvorming een impasse Duitse vrachtauto ramt Nederlandse toerbus te Ulm; acht doden en twintig zwaargewonden „Kloof niet te overbruggen" Minister Abdulgani wordt niet uit Londen teruggeroepen HET WEER: Plaatselijk wat regen Haarlems Dagblad De kabinetsformatie Prof Romme vindt onverwacht een - voor de P.v.d.A. onbegaanbare - „derde weg Het woord is aan. Regeringsverklaring in het parlement waar men zeer geschokt is Met cement beladen aanhangwagen slinger t haaks op rijrichting tegen bus en vernielde haar 71e JAARGANG No 31 WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1956 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No 184 Prof. Romme's laatste woord? De samenzweerders 8 In „De Samenzweerders" beschrijft Friedrich Bruegel wat hij, als lid van 3 de Tsjechische Diplomatieke Dienst zélf 3 heeft gezien en zélf heeft meegemaakt. 3 Het is een beklemmende historie, een 3 verhaal over spionnage en intrigues, 3 over ondergrondse avonturen, samen- 3 zweringen en verraad, tegen een ach- 8 tergrond van een gemeenschap, waarin 8 niemand zijn medemens kan vertrou- 3 wen, wat ook de band tussen hen moge 3 zijn; een verhaal dat tot nadenken 3 stemt. 8 s Intermezzo-kabinet KLM-vliegtuig mijdt Cairo CVP wil bijeenroeping Belgische parlement In de bus vierenveertig personen G Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze parlementaire redacteur) In de loop van dinsdagavond leek het er veel op dat de door de informateur, prof. Lieftinck, aangewende pogingen om tussen de K.V.P. en de P. v. d. A. een verzoening tot stand te brengen met betrekking tot de meningsverschillen over een ontwerpprogramma op een mislukking zouden uitlopen. De informateur heeft vroeg in de avond aan prof. Romme, met wie hij 's middags van drie uur tot ongeveer vijf uur een gesprek had gevoerd, telefonisch medegedeeld, „dat het niet ging", „dat de P. v. d. A. liet niet nam". Kort daarop gaf hij mr. Burger kennis van dit negatieve telefonische onderhoud met prof. Romme. Waarna laatstgenoemde gezegd zou hebben: „Dat is dan jammer". Dat gene dat „niet ging" was de oplossing van het strijdpunt inzake het vraagstuk van bevordering van de bezitsvorming, zoals prof. Romme die 's middags aan prof. Lieftinck had voorgesteld. De informateur wist op het ogenblik dat hij dinsdagmiddag zijn bespreking met de voorzitter van de KA*.P.-fractie begon, dat hij, blijkens het tenslotte door de fractie van de P. v. d. A. ingenomen standpunt, de keuze had tussen twee wegen om de aangelegenheid van de bezitsvorming in het ontwerpprogramma te doen opnemen. Van die twee wegen aldus werd mij van P. v. d. A.-zijde verzekerd was er in elk geval één, waarvan de informateur mocht aannemen dat prof. Romme en diens politieke vrienden die aanvaardbaar achtten. Maar toen puntje bij paaltje kwam, moest de informateur van prof. Romme vernemen, dat deze geen van beide wegen wilde inslaan, maar dat er een derde weg bewandeld diende te worden. van de vijf fractievoorzitters mr. Burger werd ontvangen, vernam deze dat prof. Lieftinck tegenover prof. Romme het denkbeeld had geopperd aan vermelding van een concrete maatregel tot bevordering van bezitsvorming (de zogenaamde regeling inzake bouwsparen met bijbehorende fis cale maatregelen) toe te voegen: „instel ling van een onderzoek welke fiscale maat regelen verder nog getroffen dienen te worden ter bevordering van bezitsvor ming." Mr. Burger vond dat de informateur hier wel wat erg hard van stapel was ge lopen met een tegemoetkoming aan de K.V.P.-wensen. Voor de P. v. d. A. was eigenlijk alleen aanvaardbaar: „onderzoek of verdere fiscale maatregelen nog getrof fen dienen te worden." De P. v. d. A. be pleitte verzwakking van de formulering zoals prof. Lieftinck die reeds tegenover prof. Romme tot voldoening van deze laat ste had geopperd. In plaats van een ver zwakking van de door prof. Romme aan vaarde formulering kwam er toen iets anders uit de Lieftincks bus. Er werd op het punt, waarover dan wèl overeenstem ming bestond (dat van bouwsparen) nog iets naders toegevoegd, namelijk iets met betrekking tot „andere spaarfondsen." Op die wijze-had men alleen een concrete grens aangegeven van hetgeen het programma inzake bezitsvorming zou bevatten. Aangezien hiervoor geen aanvaarding aan K.V.P.-kant bereikbaar bleek, kwam ten lange leste de fractie van de P. v. d. A. nog zover over de brug, dat zij uiteindelijk aan de informateur de keuze liet tussen de zoëven weergegeven concrete formulering, of, inplaats daarvan, de zinsnede over een „onderzoek naar welke maatregelen enzo voorts." Met andere woorden de P. v. d. A. verklaarde zich bereid, zij het dan node, betreding van die tweede naar zij wist reeds door prof. Romme goedgekeurde weg te aanvaarden, wanneer prof. Lieftinck geen kans zag, de aan de P. v. d. A. be paald welgevallige weg nummer 1 door de K.V.P. ingeslagen te krijgen. „Mij dunkt," aldus mijn P. v. d. A.-zegsman, „aan be reidheid van onze kant om aan prof. Rom- me's wens tegemoet te komen ontbrak het dus geenszins. Wat moet men echter van zijn methode van onderhandelen denken als men verneemt, dat prof. Romme, wan neer hij dan van de informateur te horen krijgt, dat zich de mogelijkheid voordoet tot betreding van de weg die de K.V.P. eerst wel had willen inslaan, met de ver rassing voor de dag komt van verwerping van die weg en de mededeling van het alleen nog aanvaardbaar zijn van een derde weg, van een nieuwe formulering?" Men kan slechts gissen naar hetgeen er thans zal gebeuren. De kans dat alsnog een uitweg wordt gevonden bestaat, maar groot is die kans allerminst. Met het aangeven van die derde weg, met de door prof. Romme dinsdag op de tafel van de informateur gedeponeerde nieuwe formulering, zou de K.V.P.-woord- voerder tevens zijn laatste woord over de kwestie van de bezitsvorming gezegd hebben. De informateur deelde aan de aan voerder van de fractie van de P. v. d. A. terstond na het gesprek met prof. Romme schriftelijk mede dat prof. Romme een keuze tussen de twee wegen van de hand had gewezen en met een nieuwe formu lering voor de dag was gekomen. Bij die feitelijke mededeling zou het volgens mijn informaties gebleven zijn. De informateur zou niet meer zijnerzijds aan de voorzitter van de fractie van de P. v. d. A. gevraagd noch voorgesteld hebben nog eens even te bedenken of hij wellicht alsnog bereid zou zijn te overwegen prof. Romme op diens derde weg" te volgen. Na alles wat aan deze gang van zaken vooraf was gegaan, bestond er voor mr. Burger ook niet de geringste aanleiding iets van die aard ken baar te maken. Intussen moet ik toch wel aannemen dat tot prof. Lieftinck was door gedrongen, dat de P. v. d. A. dus de „derde weg" van prof. Romme „niet nam." De zaak was hiermee derhalve volkomen vast gelopen. Vandaar dan ook de telefonische mededeling van prof. Lieftinck aan prof. Romme, „dat het niet ging, dat de P. v. d. A. het niet nam." Tot goed1 begrip van een en ander dien ik te vermelden, hetgeen ik in P. v. d. A.- kring te horen kreeg over de gang van zaken met betrekking tot het programma punt bezitsvorming. Toen in de eerste door de informateur ondernomen oriënterende ronde als laatste oooooooooooooooccoöoococooooooococcxx 8 Ons nieuwe vervolgverhaal 10000000000000 Friedrich Bruegel's roman „De Samen zweerders", welke van morgen af in ons blad als feuilleton gepubliceerd zal 8 worden, werd reeds enige jaren geleden in Zwitserland uitgegeven en kort daar- 8 op in Engeland, doch in geen enkel op- zicht heeft dit werk zijn beangstigende 3 3 actualiteit verloren. 3 „De Samenzweerders" vertelt over een 0 3 moord en de gevolgen er van. Doch wie 8 zijn de moordenaars? Streven zij met deze aanslag, die in Praag plaats vond 8 kort na de communistische usurpatie, 8 een politiek doel na? Zijn het onzicht- bare politieke machthebbers, in wier 3 handen alle beslissingen liggen, ook die 3 met betrekking tot deze moord? Of zijn deze machthebbers niet de wérkelijke 8 8 moordenaars en doemt achter hen een 8 nóg indrukwekkender en angstaanja- gender macht op, waarover men slechts c zijdelings spreekt? 8 Op de achtergrond van dit vervolg- g 8 verhaal staat de politieke ontwikkeling 8 van Tsjechoslawakije van München in 3 1938 tot medio 1949; het lot van een j 3 volk, dat zich achter elkaar door twee J 8 grootmachten bezet zag. „De Samenzweerders" schetst hoe het 8 communisme niet ergens in een vér- verwijderd land, doch in een midden- '3 Europese staat met een westelijke cul- j 3 tuur en een westelijke traditie oprukt, o hoe de mensen hierdoor veranderd worden, zonder dat zij zélf bemerken, j g dat zij veranderen. ,c<^ococ»cooooooo<x3ocxxxmxoooooooooocKxm500oooooooooo< )00000000c0200cc(xxxxxxxxxxxxxx)00000000000000000000000(xx b De woordvoerder van de informateur i 3 heeft hedenmorgen medegedeeld: De in- 8 formateur, prof. Lieftinck, heeft maan- 3 dagavond brieven van prof. Romme en j mr. Burger ontvangen, waaruit bleek, 3 dat er ten aanzien van belastingfacili- j 3 teiten ter bevordering van blijvende i 8 bezitsvorming geen overeenstemming 8 tussen beide fracties bestond. Na de ontvangst van deze brieven heeft de informateur zich beperkt tot het nader verkennen of er nog een mogelijkheid was om de kloof tussen de beide standpunten te overbruggen. Daartoe heeft de informateur dinsdag- 8 middag van 3.15 uur tot 4.45 uur een j 8 onderhoud gehad met prof. Romme en 8 daarna een telefonisch onderhoud met 3 mr. Burger. Uit deze gesprekken is prof. 8 Lieftinck gebleken, dat de tegenstellin gen met betrekking tot de essentie van j 3 de wederzijds ingenomen standpunten, 3 neergelegd in de brieven aan de infor- g mateur, onoverbrugbaar waren. Het bleek, dat beide partijen het er over eens konden worden, dat tegenover be- 5 doelde faciliteiten in de sfeer van werk- nemers in ondernemingen een welwil- g lend standpunt kon worden aanvaard. De fractie van de Partij van de Ar- 8 beid wilde het hierbij laten. De fractie 8 ran de Katholieke Volkspartij evenwel 8 niet." j 3 Men meent nu in Den Haag dat er in 8 de onderhandelingen tussen de partijen 8 een rustperiode moet intreden, omdat j zij anders nooit uit hun hardnekkig in- genomen posities los komen. Daarom S 8 verwacht men nu dat er een tijdelijk kabinet zal worden gevormd (een extra j parlementair intermezzo-kabinet) zon der een bepaald politiek karakter, dat S zolang op treedt tot het meent te kun- nen aftreden omdat weer een toestand 8 is ontstaan, die de vorming van een parlementair kabinet mogelijk maakt. 8 OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! De Russische minister van Buitenland se Zaken Sjepilov is met een delegatie van vijftig man naar Londen gekomen voor de conferentie die de Britse rege ring heeft uitgeschreven om een inter nationale regeling voor de vrije vaart door het Suezkanaal uit te werken. Men ziet op de foto Sjepilov het lljoe- sjin-straalvliegtuig verlaten, waarmee hij op London Airport aankwam. Het Russische gezelschap werd met drie lljoesjin-straalvliegtuigen uit Moskou via Oost-Berlijn naar Londen gebracht Het K.L.M.-vliegtuig, dat vanmiddag om 13.40 van Schiphol naar Bangkok vertrok, zal, wegens de staking in Egypte morgen Caïro niet aandoen. Het toestel zal nu van Rome rechtstreeks naar Karatsji, de op Caïro volgende landingsplaats, vliegen. Met ingang van middernacht zal alle werk in Egypte 24 uur stilliggen. Het alge mene stakingscomité heeft het doel van de staking nader omschreven als een onder steuning voor Egypte's „wettige" recht de Suezkanaal niet belemmeren, evenmin als een „veroordeling" van de houding der grote Westelijke machten. Men verwacht, dat in andere Arabische landen solidari- teitsstakingen zullen worden afgekondigd. De bond van Marokkaanse arbeiders heeft reeds aanbevolen vanmiddag een uur te staken. De staking zal de vaart door het Suezkanaal niet belemmeren, evenmin het het werk van andere openbare diensten. De leider van de fractie der katholieke C.V.P. in de Belgisohe Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft in een brief aan de voorzitter van de Kamer en de premier gevraagd het parlement bijeen te roepen, zodra de reddingswerken in Marcinelle voltooid zijn. De zeven Limburgse mijnen hebben elk twee ploegen van acht man naar Marci nelle gezonden om de uitgeputte redders van de plaatselijke centrales af te lossen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S George Herbert: Berouw is goed, maar onschuld beter. DJAKARTA (United Press) Het In donesische kabinet heeft besloten, dat de minister van Buitenlandse Zaken Ruslan Abdulgani, die naar Londen vertrokken is om daar de internationale Suez-conferentie bij te wonen, niet naar Djakarta terugge roepen zal worden, ondanks het feit, dat hij bij een corruptieschandaal betrokken is. De minister van Voorlichting Sudibjo maakte in een officiële verklaring bekend, dat het kabinet „de corruptiezaak als iets zeer ernstigs beschouwt". Premier Ali Sastroamidjojo zal vanavond tijdens een voltallige zitting van het parlement ver slag uitbrengen over de gebeurtenissen. Ex-premier Burhanuddin Harahap, frac tieleider van de Mohammedaanse partij de Masjumi, verklaarde tegenover de pers dat „op zijn ergst het kabinet zal vallen en op zijn minst belangrijke wijzigingen in het. kabinet zullen worden aangebracht". Twee Indonesische bladen, „Indonesia Raya" en „Pedoman", worden door de re gering met een verschijningsverbod be dreigd daar zij als eersten het nieuws over het corruptieschandaal en de arrestaties gebracht hebben. Indonesia Raya kwam maandagavond met een extra-editie op straat. Waarnemers menen, dat het Indone sische prestige op de Suez-conferentie in Londen schade zal lijden. Tevens vreest men in Djakarta, dat Nederland politieke munt uit dit Indonesische schandaal zai slaan uit rancune over de eenzijdige op zegging van de R.T.C.-overeenkomsten door Indonesië. Kolonel Kawilarang, de militaire com mandant van West-Java, heeft bevestigd ULM (DPA/AFP/ANP). Dinsdagavond omstreeks zes uur is op de autoweg van Memmingen naar Ulm, even voorbij het plaatsje Vöhringen, een Nederlandse autobus uit Zwijndrecht met vierenveertig inzittenden geramd door een met cementzakken zwaarbeladen, slingerende aanhangwagen van een tegemoetkomende Duitse vracht auto. Door de botsing met de aanhangwagen werd de linkerzijde van de bus open gescheurd. Acht passagiers werden vrijwel op slag gedood en er zouden twaalf licht gewonden en twintig zwaargewonden zijn. In de bus, van een reisbureau te Zwijn drecht, bevonden zich tweeënveertig passagiers en twee chauffeurs. De ongedeerde chauffeur is de zoon van de ondernemer van het reisbureau. De botsing vond plaats op de weg nr. 19, welke van de grote autoweg bij Ulm naar de Allgauer Alpen leidt. Het is een brede weg, welke door verscheidene kleine dorpen loopt. Terwijl de bus in noordelijke richting reed, naderde van de tegenovergestelde kant een zware vrachtauto met oplegger. Deze remde plotseling, waardoor de zwaarbeladen oplegger slipte, in een rechte hoek op de truck kwam te staan en tegen de bus sloeg. Deze laat ste werd volgens de politie volledig vernield. De doden en gewonden zijn door zieken auto's van hef Duitse Rode Kruis en van het Amerikaanse leger naar verscheidene in de omgeving gelegen ziekenhuizen over gebracht; een groot aantal naar een zie kenhuis te Günzberg (ten oosten van Ulm). Aangezien een passagierslijst ter plaatse niet voorhanden was, had men moeite met het identificeren van de doden en gewonden. De politie van Ulm tracht die taak uit te voeren met behulp van le- Van de passagiers zijn er veertien af komstig uit Dordrecht, tien uit Rotterdam, zes uit Dubbeldam, drie uit Eindhoven, twee uit Tilburg, twee uit Zwijndrecht, twee uit 's-Gravenhage, een uit Lieshout, een uit Amsterdam, een uit Delft. Het ge zelschap bestond uit vierentwintig dames en achttien heren. De bus was vorige week maandag uit ons land vertrokken voor een reis naar Reutte in Oostenrijk en de Beierse Alpen. Gisteravond was zij op de terugreis naar ons land, waar zij vandaag had zullen aan komen- De kracht, waarmee de met cement beladen slingerende Duitse aanhang wagen de Nederlandse bus ramde, blijkt wel duidelijk uit de op deze telegrafisch overgebrachte foto zicht bare ravage. De beide wagens werden door hun vaart en de botsing twintig meter van elkander geslingerd. den van het consulaat-generaal van Neder land in München. Het verkeer op de autoweg naar Ulm was urenlang gestremd. De beide voertui gen werden door de botsing aan de kant van de weg op twintig meter van elkaar geslingerd. De slachtoffers, doden en ge wonden, werden onmiddellijk na het on geluk naar verschillende ziekenhuizen ver voerd, waardoor het bepalen van hun aan tal en het identificeren zeer lastig was. Om het leven zijn gekomen de heer en mevrouw W. F. van Meegens-van der Ven uit Dordrecht; mej. A. van Eijk uit Rot terdam; mej.: W. van der Heiden uit Dor drecht en de heer P. in 't Veld uit Dub beldam. De drie kinderen van het omge komen echtpaar Van Meegens zijn onge deerd. De namen van de overige doden zijn nog niet bekend. Volgens United Press zijn vanwege het ziekenhuis in Neu Ulm de namen bekend gemaakt van enkele ge wonden. De heer Jan Dermeulen en me vrouw Bot, beiden uit Dubbeldam zijn ernstig gewond. Te middernacht was Der meulen nog steeds bewusteloos. Mejuf frouw Bot, dochter van mevrouw Bot, eveneens uit Dubbeldam, de heren Adri- aan Sebes uit Dordrecht en Flip Haerzer uit Dordrecht liepen lichte verwondingen op en de heren Jan Vermeulen (24 jaar), dat hij bevel had gegeven minister Abdul gani aan te houden naar aanleidingen van verklaringen welke een ambtenaar (Lie Hok Tay) die gearresteerd was op beschul digingen van corruptie, voor de politie had afgelegd. In de verklaring van Kawilarang wordt voorts gezegd: „De chef-staf van het leger, generaal-majoor Abdul Haris Nasu- tion, heeft de kwestie overgenomen na be spreking met de commandant van West- Java en de procureur-generaal Suprapto, wegens de staatsbelangen die hiermee ge moeid zijn". Voorts wordt in de verklaring gezegd, dat Nasution passende maatregelen zal nemen, zonder aanziens des» persoons. President Sukarno heeft een langdurig gesprek gehad met mr. Ali Sastroamid jojo. Volgens berichten uit gezaghebbende bronnen werden de arrestaties besproken. De minister-president ging niet naar Ban dung, waar hij de commando-overdracht zou bijwonen door kolonel Kawilarang aan overste Suprajogi. Kawilarang is benoepid tot militair attaché in Washington. De waarnemende chef-staf, Zulkufli Lubis, heeft in een onderhoud met journalisten verklaard niet te kunnen instemmen met de tussenkomst door minister-president mr. Ali en de chef-staf, generaal Nasultion, ten behoeve van minister Abdulgani. Het Indonesische parlement heeft een motie aangenomen waarin de regering wordt uitgenodigd een verklaring uit te ge ven over de „affaire". De motie was inge diend door Sutomo van de Partai Rakjat Indonesia (Volkspartij). Burhannudin Ha rahap heeft aangedrongen op afkondiging van de anticorruptiewet. De parlements leden waren geschokt door het nieuws over de arrestaties van twee vooraanstaande fi guren en door het bijna-aanhouden van de minister van Buitenlandse Zaken, Ab dulgani. De Masjumi heeft de „affaire" in een speciale vergadering van de partijraad besproken. Mevrouw Abdulgani heeft tegenover journalisten verklaard, dat de berichten, dat haar man betrokken zou zijn in een corruptie-affaire met Lie Hok Tay „vals" waren. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERC. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Slurka Windjackels - Pantalons Harm van der Leegte (24 jaar) en Theo Swinkels (30 jaar), allen uit Eindhoven, kregen schrammen. Negen andere gewon de passagiers zijn in het ziekenhuis Iller- tissen opgenomen, maar de autoriteiten weigeren de namen bekend te maken. Van drie passagiers is vermeld dat ze lichtgewond zijn: mej. M. van Bakergem uit Amsterdam, en de dames M. en K. Wiggelinkhuyzen uit Tilburg. De gegevens van twaalf passagiers van de bus worden vermist. Deze passagiers zijn direct na het ongeluk met ambulances van het Amerikaanse leger meegenomen en tot nu toe nog niet teruggevonden door de Duitse politie. XXXXXXXXXXXXXXXXXXCOOOOC )CXJC> X x xXiOOOGOOCXO waarvan het regengebied zich langzaam over Engeland uitbreidt. Deze storing zal morgen in ons land veel bewolking en plaatselijk wat regen veroorzaken. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) VERWACHTING, medegedeeld door het K.N M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk wat regen. Dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. Overwegend ma tige zuidwesten wind. 16 augustus Zon op 5.27 uur, onder 20.04 uur. Maan op 17.05 uur, onder 0.29 uur. Maanstanden 13 aug. 9.45 uur: eerste kwartier 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 15 augustus Hoog water: 10.36 en 23.13 uur. Laag water: 5.49 en 18.22 uur. Donderdag 16 augustus Hoog water: 12.00 en uur. Laag water: 7.11 en 19.48 uur. lÓOCOOOOOOOOOOOOOCXOOOOOOOOCXXXXX .„.„iWWmYvww. VEEL BEWOLKING De depressie, die ook gisteren nog storm achtig? weer boven de Noordzee veroor zaakte, is nu boven zuid-Zweden aange komen. Achter de depressie om stroomde een nieuwe hoeveelheid koude lucht West- Europa binnen. Op Terschelling en in Leeu warden kwamen de temperaturen gister- Ajaccio middag niet hoger dan 15 graden. In het Mallorca zuiden van het land was het weer echter zonnig en de temperaturen liepen daar op tot omstreeks 20 graden. In Frankrijk kwa- Den Helder men vannacht in de koude lucht opklaringen Ypenburg voor bij geringe wind, hetgeen een aan- Vlissingen zienlijke afkoeling tot gevolg had. In noord- Eelde Frankrijk daalde de temperatuur plaatse- De Bilt lijk tot 4 graden. In het Alpengebied en Twente zuid-Duitsland gaf het doordringen van de Eindhoven koudere lucht hier en daar aanleiding tot Vlv. Z.-Limb. onbewolkt zware onweersbuien. Bij Ierland is intus sen een nieuwe oceaanstoring verschenen, i 5 ri c S P M Weerstoestand buitenland "O'S •Su X a c 15 u G SÜM c.5 Stockholm hagelbui zzo 15 13 Oslo licht bew. no 18 0,4 Kopenhagen regenbui w 19 2 Aberdeen zwaar bew. w 14 3 Londen regen wzw 19 0,1 Amsterdam licht bew. wzw 17 1 Luxemburg zwaar bew. w 18 0 Parijs onbewolkt windst. 21 0 Bordeaux half bew. nnw 24 0 Grenoble zwaar bew. windst. 21 16 Nice onbewolkt nw 26 3 Berlijn licht bew. w 21 1 Frankfort onbewolkt wzw 22 4 München zwaar bew. zw 28 1 Zürich nevel no 24 0 Genève mist windst. 19 23 Locarno onbewolkt •windst. 24 0,1 Wenen zwaar bew. nw 29 2 Innsbruck zwaar bew. O 26 2 Rome onbewolkt zzo 31 0 Ajaccio onbewolkt ono 25 0 Mallorca onbewolkt nnw 28 0 Weerstoestand binnenland licht bew. half bew. licht bew. half bew. licht bew. licht bew. licht bew. kr. w 14 0,' mat. w 14 0 wnw 15 0 wzw 13 3 wzw 12 1 zw 12 1 wzw 10 0 zzw 10 0 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1