Zondag gecombineerde races op het circuit Zandvoort Piet van Est won in de sprint de zevende etappe Ronde van Europa Nederlandse tenniskampioenschappen NCB-elftal verloor met vijf wickets van Free Foresters Vooraf: show van oude motorfietsen WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1956 Oudjes De motoren Yersey Joe Walcott terug in de ring? Om wereldkampioenschap Flving Dutchmanklasse Markus uit Aalsmeer naar de Spelen? Schaakploeg naar Moskou Paardensport Jeugdkampioenschap voor Groot-Brittannië in Spa Boksen Robinson breekt met de Internationale Boks Club Braat nationaal kampioen in 50 kilometer wedstrijd W aterpoloprogramma Dameszevental van HPC is kampioen De zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer Oostenrijker Wudy Müller voorlopig trainer van Nederlands elftal rijdt op een Norton, waarmee Piet Bakker het Nederlandse kampioenschap in de se niorenafdeling heeft behaald. Zijn voor naamste concurrent zal ongetwijfeld een andere Norton-rijder zijn, en wel Van Marle uit Uitgeest. Van Marle haalde op de Sterrendag met deze machine op één na de hoogste snelheid, n.l. 121 km/u. De andere concurrenten komen niet voor de zege in aanmerking. De strijd in de interessante 350 cc klasse (18 inschrijvingen, met eventuele deelne ming van Van Dongen op een 250 cc N.S.U. buiten mededinging) belooft zeer boeiend te worden. Kuiters met B.S.A. en Zuider- wijk, eveneens met B.S.A., hebben op pa pier de beste kansen, maar Westerduin met A.J.S., Hoppeza met B.S.A. en Van der Sluis met A.J.S. zullen hun huid duur ver kopen. Als het weer meewerkt kan men een spannende strijd verwachten in alle groe pen en klassen bij de nationale races, die zondag 19 augustus (aanvang half twee) op het Zandvoortse circuit onder de auspiciën van de K.N.A.C. en de K.N.M.V. worden gehouden voor sportwagens en junior motorrijders. Het veld is sterk bezet. Voor de sportwagenraces is de belangstelling steeds groeiend. Waren er enkele jaren geleden slechts enkele tientallen deel nemers, thans loopt het aantal inschrijvin gen naar de zestig. Dit wil overigens niet zeggen dat alle inschrijvingen, die op uit nodiging zijn geschied, ook zullen worden geaccepteerd. Want de K.N.A.C. past een selectie toe, met strenge keuring van ma teriaal en rijvaardigheid, en de kandidaten zullen bij de training op vrijdag en zater dag moeten bewijzen dat ze inderdaad in staat zijn aan een snelheidsrace deel te nemen, zonder gevaar voor henzelf en voor hun concurrenten. Er wordt gereden in vier groepen, die onderverdeeld zijn in verschillende klassen al naar gelang van de cylinderinhoud en het motorvermogen, met prijzen zowel per groep als per klasse. Groep 1 is onderverdeeld in drie klassen, onderscheidenlijk voor speciale toerwagens tot 850 cc, van 8501100 cc en van 1100 tot 1600 cc. Het geldt hier wagens waaraan gesleuteld mag worden, en insiders zijn zeer benieuwd wat het resultaat zal zijn van de pogingen om het motorvermogen en de snelheid op te voeren. In klasse C (1100-1600 cc) is de wagen van W. H. Visser, een Peugeot 203, die door Van Pelt bestuurd zal worden, zo grondig gewijzigd, dat hoge snelheden mogelijk zijn, als de motor het houdt. Heidendahl komt in deze klasse uit met een Peugeot 203, waarin een 403 motor is gebouwd, en de Hagenaar Brugge heeft ingeschreven met een Borgward T.S. In klasse B (850-1100 cc) zijn negen DKW's ingeschreven, waarbij die van Van Zalinge en Flinterman. Alle drie wagens zijn sterk opgevoerd. Groep 2 omvat vier klassen: rensport- wagens tot 1100 cc, sportwagens van 1100- 1300 cc, sportwagens van 1300-1600 cc en sportwagens van 1600-2670 cc, respectieve lijk klassen D, E, F en G. In alle kassen treft men klinkende namen aan: in klasse D: Bos Eyssen met Renault 748; Luyendijk met een zelf gebouwde Ermini 1089 cc; Zwart met Fiat 1100 en Langestraat de bochtenvirtuoos, met een Panhard Spec. 750. In klasse E: Hezemans met Porsche 1300 s, en Van de Mortel met een wagen van hetzelfde merk en type; in klasse F Hans de Rijk met een MGA; Fr. de Vogel met een Porsche 1500 s. en W. Schorr met een Porsche 1600; en in klasse G: Göttgens met een Trimuph TR 2; André de la Porte met een Thiumph TR 3 en Bos Eyssen met een Aston Martin DB 2. Groep 3 telt drie klassen: klasse H ren- sportwagens van 1100-1300 cc; klasse K rensportwagens van 1600-2670 cc en klasse L: sportwagens boven de 2670 cc. In klasse H zal de strijd vermoedelijk gaan tussen Slotemaker met een VW Special 1286, voor zien van een Porsche motor: Gast met een MGTD; Lester en Poll met een Porsche Special 1300. In klasse K lijkt Maasland met een Ferrari Mondial de grootste kanshebber en in klasse L staan de gebroeders J. en B. Bos Eyssen ingeschreven, de een met een Ferrari 225, de ander aan het stuur van een Jaguar 120. Groep 4 bestaat uit de klasers M, ren- sportwagens 1300-1600 cc en klasse N. Ren sportwagens boven de 1600 cc. Samen 7 in schrijvingen, zodat de race in deze groep wellicht gecombineerd zal worden met die in andere klassen. Klasse M wordt vermoe delijk een driekamp tussen Barendregt met Veritas, Godin de Beaufort met Porsch Spyder 1500 en Hezemans met Porsche 1500. In klasse N is Hans Davids, wiens Aston Martin DB 3S de snelste wagen van het hele veld moet worden geacht, de grote favoriet. Hij zal het moeten opnemen tegen John Harwood, een officier van het Britse leger in Duitsland, die over een Nederland se licensie beschikt en in een Veritas Meteor rijdt en tegen Maasland met een Ferrari Mondial. In groep 1, 2 en 3 gaat de race over 12 ronden, in groep 4 over 15 ronden. Som mige enthousiaste snelheidsliefhebbers komen in meer dan één klasse uit. Wat de races voor junior motorrijders aangaat: er zijn 29 inschrijvers voor de 125 cc klasse (8 ronden). De Rotterdammer Van Bockel met zijn Ducati, waarmee hij op de Sterrendag een ronde gereden heeft met 116.2 km/ gemiddeld, zijn stadgenoot Teunissen met een gestroomlijnde N.S.U., Leenheer met de Mondial van Lo Simons, Etten met Sparta en Heyman met Eysink hebben de meeste kansen op de zege, met Van Bockel als grote favoriet. De deelnemers in de 250 cc klasse (10 ronden, 9 inschrijvers) en in de 500 cc klasse (12 ronden, 9 inschrijvingen) starten met een gering tijdsverschil. In de 250 cc zal de zege naar alle waarschijnlijkheid ten deel vallen aan een van de vijf N.S.U.- rijders, met de Rotterdammers Kostwinder en Hoppezak als grootste kanshebbers. In de 500 cc klasse rekent men op een topprestatie van de jonge Rotterdammer C. van Dongen, die met een D.M.F.-bromfiets van 47 cc op de Sterrendag een ronde ge- redsn heeft met 83 km/u gemiddeld.Hij De 43-jarige oud-wereldkampioen in het zwaargewicht Jersey Joe Walcott, heeft zjjn training hervat, met de bedoeling, zo- ais hij zelf meedeelde, om een nieuwe bokscarrière op te bouwen. In de kringen van de Amerikaanse boks- specialisten wordt er echter zwaar aan ge twijfeld of Walcott nog wel ooit in een Amerikaanse ring zal verschijnen. Walcott zou in de afgelopen weken ge tracht hebben contacten in Europa aan te knopen teneinde uitnodigingen voor ge vechten te krijgen, want in de staat New York, evenals in het grootste deel van de 47 overige Amerikaanse staten, mag hij wegens zijn leeftijd niet meer uitkomen. Walcott schijnt echter nog geen enkele aanbieding van Europese promotors te hebben ontvangen en in Amerikaanse krin gen meent men dat zijn mededelingen over een „come back" uitsluitend worden ge daanom publiciteit te trekken. Wellicht om evenals Joe Louis een nieuwe carrière op te bouwen als worstelaar. Ook de K.N.M.V. past voor deze races een strenge selectie toe, en tijdens de trai ning zal iedere deelnemer ten overstaan van de sportcommissie zeven ronden in een snel tempo moeten afleggen, alvorens definitief tot de wedstrijd te worden toe gelaten. De races krijgen zondagmiddag een be gin in de vorm van een demonstratie door 18 zeer oude motorfietsen, bijeengebracht door de Veteranen Motorclub, een vereni ging die zich ten doel stelt dit oude mate riaal in berijdbare staat te houden. De oudste machine is een Motosacoche van 1912, een 22 cylinder met een handstarter onder het zadel. En men zal ook een Harley 1 cylinder van 1926 kunnen zien die inder tijd triomfen op grasbanen heeft gevierd en thans ook nog uit de voeten kan, maar alleen als de handle op vol gas staat Vijfenvijftig b«t«P<liiti 10 'landen zijn inge schreven voor het wereldkampioenschap ïTying-dutchmariWasse öat van 19 tot en met 26 augustus op de Sternberger See in Beie ren zal worden gehouden. Nederland. Italië, Zwitserland, Engeland, België, Spanje, Oostenrijk, Amerika, Oost-Duitsland en West-Uuitsland zijn vertegenwoordigd. Oost en West-Duitsland zullen tezamen met 27 boten deelnemen. Nederland en Italië ieder met 10, Zwitserland met 3 en de overige landen ieder met 1. Het bestuur van de KVNWV, de Konink lijke Verbonden Nederlandse Watersportver enigingen, heeft besloten aan het Neder- landsch Olympisch Comité voor te stellen naar de Olympische Spelen in Melbourne als zeiler in de finnjollenklasse af te vaardigen Bob Markus uit Aalsmeer en als reserve hiervoor Hans Sleeswijk uit Bussum. De Nederlandse schaakploeg, die zal deel nemen aan de landenwedstrijd van de FIDE te Moskou, bestaat uit L. Prins, H. Bouw meester, H. Kramer en W. J. Muhring. Als reserves zullen fungeren H. J. van Steenis en W. F. Wertheim. Het toernooi begint 1 september. De Britse jeugdploeg, bestaande uit drie amazones en één ruiter heeft, zoals reeds verwacht was na de resultaten van dit team op de eerste dagen, het internationale kam pioenschap gewonnen, dat voor de vijfde maal is gehouden. De zege van dit Britse kwartet was volkomen verdiend. Hun wijze van rijden was goed doordacht, zij hadden de paarden uitstekend in de hand en wat het materiaal betreft, beschikten de Britse deelnemers over „klasse-paarden." Wederom, evenals in de eerste manche, sprongen de dames Middleton (met Leo II), White (met „Full Cry") en Barnet (met „Sonia Rurner), alle hindernissen foutloos, terwijl M. Freer (met „Billy Boy") ditmaal vier fouten noteerde tegen eergisteren 8. Duitsland werd tweede met een totaal van 28 fouten (8 20), ondanks de handi cap van slechts drie deelnemers, omdat het vierdé paard, „Famor," van J. Neckermann kreupel was en de reglementen niet toe staan, dat men na de officiële inschrijving van het team nog het reservepaard in schakelt. België en Frankrijk klasseerden zich ex aequo 3/4 met totaal 36 fouten. België had de tweede plaats verspeeld doordat de „Vieux Cavalier," zoals de jury hem noem de, waarbij echter meer „ervaren" dan „oud" werd bedoeld, startte voordat de bel van de jury ging en hij daardoor geëlimi neerd moest worden. Nederland werd vijfde met een totaal van 6234 fout; 27 yi fout voor de eerste manche en 35 voor de tweede. Denemarken eindigde als zesde met in totaal 95 fouten (40 55). J achtspringconcours In het relais j achtspringconcours om de prijs Commandant Poswick, voor equipes van twee ruiters, zegevierde het Neder landse tweetal S. M. Pruikemaker, die voor deze dag uit Nederland was overgekomen met „Pretmaker" en Carle Englebert met „Lady Jane," dat een totaaltijd van 199,9 sec. noteerde. De fouten werden in tijd omgerekend. Elke fout telde voor 10 secon den. De maximum toegestane rijtijd was vastgesteld op 250 sec. Het 725 meter lange parkoers telde 16 hindernissen (20 sprongen, waarvan de maximum hoogte 1,30 bedroeg). Er namen 14 equipes aan deel. De Nederlandse com binatie B. J. J. Arts met „Tatjana" en B. Uytendaal met „Hanko" klasseerde zich derde achter de Duitsers Lanckohr met „Titan" en Pfordte met „Felix." Zij had in totaal 335,1 sec. nodig tegen de Duitsers 216 sec. Tot beste amazone werd onze landge note Mady Koster gekozen, die de Karven- beker ontving. Bij de amazones voor de jeugd viel deze onderscheiding de Britse mejuffrouw White ten deel. Ray Rotnnson, wereldkampioen midden- gewicht, heeft verklaard dat hij gebroken heeft met de Internationale Boks Club, en dat hij onderhandelingen voert met de promotor Cal Eaton om zijn titel in septem ber in Los Angeles te verdedigen tegen Gene Fullmer, een hoog op de ranglijst geplaatste Amerikaanse bokser. Volgens Robinson heeft deze promotor hem een heurs van ongeveer 475.000 gulden ge boden waarbij inbegrepen ruim 52.000 gul den voor trainingskosten. Voorts zou Ro binson 60 percent ontvangen van de tele visierechten. „Ik heb maar één titel om op het spel te zetten," zei Robinson, „en daar zal ik alles uithalen wat ik kan. Want als ik die titel verlies heb ik niets meer." Robinson moest zijn beslissing heden aan de promotor meedelen. Hij verklaarde dat hij de aanbieding zeer waarschijnlijk zal aanvaarden en op 24 of 25 september te Los Angeles zal boksen. Harry Markson, directeur van de Inter nationale Boks Club, zeide in dit verband dat hij eerst met Jim Norris, president van de I.B.C., overleg moest plegen alvorens te kunnen zeggen of de club al dan niet na leving van het contract met Robinson zal eisen. De uitslagen van de wedstrijden om de Nederlandse tenniskampioenschappen, die op de Mets-banen in Scheveningen worden ge houden, luidden: Herenenkelspel: Tweede ronde: Van Dal- sum versl. Beukers 62, 60, 60; Klink- spoor verslaat Dominicus 6—2, 26, 62, 63; Tervoort Verslaat Kramer 64, 36, 97, 62; Adama v. Scheltema verslaat Hendriks 62, 63, 62; Goris verslaat Ve temans 7—5, 62, 68, 64; Taminiau ver slaat Westenberg 97, 61, 63: Karamoy verslaat Van Boeckholtz 61, 61, 64; Breukink verslaat Quarles van Ufford 64, 61, 62; Dehnert verslaat Kuypers 0, 75, 46, 63; W. Maris verslaat Crijns 62, 61, 61; H. van de Weg verslaat De Roy van Zuidewijn 62, 64, 63; Kloezen verslaat Vossen 61, 46, 60, 61; Bitter verslaat A. Maris 3—6, 97, 61, 61; Van Gasselt verslaat Beek 62, 61, 63; Marré verslaat Koerts 62, 63, 62; Van Meege ren verslaat Roests 62, 57, 60, 63. Dames enkelspel, tweede ronde: mevr. J. Roos verslaat mej. N. de Jong 75, 62; mevr. T. Lubbers verslaat mej. Th. van Cuyk 26, 60, 11; Freddy Marinkelle verslaat mej. J. van der Duim 6—2, 6—4; mej. T. Sau- ter verslaat mej. M. van Grinsven 6—2, 6—1; mevr. A. Koopmans verslaat mej. B. van Buuren 62, 63; mevr. P. van der Storm verslaat mej. L. Fikenscher 62, 75; mej. J. Mullemeister verslaat mej. R. Tervoort 26, 75. 64; mevr. M. Peters verslaat mevr. H. Nugteren 61, 63; mevr. F. Rou- wenhorst verslaat mevr. Th. Kruytzer 60, 61; mevr. E. Scholten verslaat mej. E. Rin kel 6—3, 6—4. Derde ronde: mej. J Wienese verslaat mej. A. Haanappel 60, 36, 63. Heren dubbelspel. Eerste ronde: Lodeizen en Tonjes verslaan Hendriks en Vekemans 64, 75, 97; Boer en Krull verslaan Groeneveld en Horsman 46, 63, 6—2; Beek en Dumpel verslaan Kemepr en Kra mer 36, 64, 63; Dekker en Van der Noordaa verslaan Klinkspoor en Vossen 6—3, 6—2. Tweede ronde: Van Dalsum en Dehnert verslaan Nieland en Van der Ree 61, 62; Brouwer en Marré verslaan Lodeizen en Tonjes 6—2, 64; Van Gasselt en Breukink verslaan Boer en Krull 61, 64; W. Maris en H. van de Weg verslaan De Roy van Zuidewijn en Saarberg 64, 68, 64; Goris en Karamoy verslaan Beek en Dumpel 63, 63; Frederiks en Kloezen verslaan Boon stra en Deibert 61, 63; Kryt en Van Mee geren verslaan Groen en Tervoort 61 63; Biesheuvel en Dominicus verslaan Dekker en Van der Noordaa 61, 63. Dames dubbelspel. Tweede ronde: mevr: J. Roos en mevr. P. van der Storm verslaan mej. A. Haanappel en mevr. C. ten Oever 62, 6—1; mevr. F. Rouwenhorst en mej. T. Sauter verslaan mevr. R. Eerenvelt en mevr. A. reilers 79, 62, 64; mevr. A. Koopmans en mej. J. Muilenmeister verslaan mevr. M. Jonquière en mevrouw F. Lach de Bère 61, 61; Freddy en Joyce Marinkelle verslaan mevr. Th. Kruytzer en mej. J. Seven 6—0, 63; mevr. A. Roolker en mej. J. Versteege verslaan mevr. M. Pe ters en mevr. E. Scholten 63, 63; mevr. R. A. Tuyt en mej. H. Versteege verslaan mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink 06, 64, 64; mej. F. Ferir 'en mej. L. Fikenscher verslaan mej. J. van der Duim en mej. R. Tervoort 75, 61; mevr. T. Lubbers en mej. M. van Grinsven verslaan mevr. Y. de Groot en mevr. A. van Marle 61, 4—6, 64. Gemengd dubbelspel. Eerste ronde: mevr. F. Rouwenhorst en A. Maris verslaan mej. Van der Duim en Groen 63, 75; mej. N. de Jong en Koerts verslaan mej. T. Sauter en Breunink 810, 75, 64; mevr. T. Lub bers en De Roy van Zuidewijn verslaan mevr. M. Jonguière en Taminiau 62, 61; mevr. R. Eerenvelt en Bouwer verslaan mej. C. Wilmink en Bitter 46, 63, 75; mevr. A. Tuyt en Groeneveld verslaan mej. J. en mevr. R. Tervoort 64, 64; Joyce Marin kelle en W. Maris verslaan mej. C. ten Oever en Pröpper 63, 6—0; mevr. E. Schol ten en Lodeizen verslaan mevr. E. Lach de Bère en Freseman Gratama 63, 62; mevr. A. Roolker en Dominicus verslaan mevr. M. Wachtel en Renesse van Duivenbode 61, 63; mevr. B. Thung en Kramer verslaan mevr. A. Herreilers en Adama van Schelte ma 62, 64; mej. J. Wienese en Klinkspoor verslaan mej. J. Versteege en Akkersdijk 6—3, 9—7. Tweede ronde; mej. F. Ferir en Karamoy verslaan mevr. A. Tuyt en Groeneveld 62, 62; mevr. M. Peters en Goris ver slaan mevr, A. Roolker en Dominicus 63, 6—2. In de zevende etappe van de Ronde van Europa heeft Piet van Est gezorgd voor de eerste Nederlandse zege. Dit tot grote vreugde van ploegleider Buchli, die echter niet gauw helemaal tevreden is en die het betreurt dat Stevens op een kritiek mo ment een val maakte. Was dat niet gebeurd dan hadden we onze posities in de ploegen- klassementen aanzienlijk kunnen verbete ren, meent Buchli. De etappe van dinsdag was niet lang, slechts 156 kilometer, maar er zat een steile col in op een kleine 100 kilometer van de start, de Alexander Schanze, 9900 meter hoog. En wat de strijd bijzonder zwaar maakte, waren de slechte weersomstandig heden, waardoor de renners van de ene in de andere plensbui terecht kwamen. En een nog groter gevaar dan die gladde, bochtige wegen vormden de tegenliggers. De weg over de col was namelijk niet voor het verkeer afgesloten en hier en daar stonden enorme vrachtwagens, geladen met bomen, bijna dwars in de bochten. Dadelijk na het vertrek uit Stuttgart zorgden vooral de Fransen voor een hoog tempo, met het gevolg dat er al gauw nog maar een dertigtal renners in het leidend peloton zaten. Velen vielen terug, ook Jan broers, die twee lekke banden kreeg en tijd verloor omdat Buchli naar voren was ge reden, waar Durlacher, Volckaert en Ste vens zich geducht weerden. Na 60 kilometer liepen Durlacher, Vol ckaert en Stevens weg, maar ze werden nog voor de eerste lussen van de Alexan der Schanze achterhaald door een groep waartoe o.m. Van Steenselen, Van Est, Ri- vière, Zuliani, Falschi, Ferlenghi en Rohr- bach behoorden. Eenmaal over het hoogste punt heen repten Stevens, Van Est en een Belgische renner zich in de afdaling met zo'n vaart, ondanks de mist, dat zij een kleine voorsprong namen. Val En toen slipte Stevens in de lussen van de weg af, viel een etage, maar het liep wonder boven wonder nog goed af. Zijn derailleur was echter stuk en een van zijn pedalen kwam krom te staan en voordat deze euvels hersteld waren en Stevens, die ongedeerd was gebleven, weer op kon stappen, was hjj achterhaald door een groep met Van Steenselen en waren andere renners, individueel of in kleine groepjes, hem gepasseerd. Aan kop gingen tenslotte veertien man, bij wie Van Est, die steeds zorgde voor een gunstige positie. Daarna kwam, met een minuut of zeven achterstand, een groepje met Stevens en Van Steenselen. Vijf kilo meter vóór de finish ontsnapten Van Est, Durlacher en Rohrbach uit het leidende peloton, en even later ging de juichende Van Est in Straatsburg als eerste over de eindstreep. Hij had op het juiste moment een lange sprint ingezet en klopte Dur lacher, die tweede werd, met ten minste 20 meter. De klassementen 1. Piet van Est (Ned.) 4.14.28 over Stutt- gart-Straatsburg (156 km). 2. Durlacher (Oost) z.t. 3. Rohrbach (Fr.) z.t. 4. Denys (B.) 4.14.35. 5. Rivière (Fr.) z.t. 6. Falaschi (It.) 4.14.47. 7. Ferlenghi (It.), 8. Christian Reeds zaterdag is op de wielerbaan vain het Utrechtse stadion een begin gemaakt met de verwerking van de wedstrijden om d'e Nederlandse baankampioenschappen voor amateurs. Door de weersomstandig heden is men toen niet verder kunnen ko men dan tot de halve finale van de achter volging, die vrijdag in Amsterdam zal wor den verreden. Hiervoor plaatsten zich de titelhouder Van Heusden, Van Houwelim- gen, Braat en Geldermans. Het zaterdag afgelaste verdere programma, te weten de series sprintwedstrijden en de 50 km wed strijd is dinsdagavond in Utrecht afge werkt kunnen worden. Hoofdschotel vormde uiteraard de 50 km wedstrijd zonder gangmaking om het Ned. amateurkampioenschap 1956. Op dit num mer kwamen 42 renners aan de start. Het is een fraaie levendige strijd geworden, in een hoog tempo gereden. Bij het ingaan van de laatste twee ron den waren er nog veertien rijders in de baan, doch de strijd ging nog slechts tus sen Braat, Ottenbros, Sijthoff, Janissen, Steenvoorden en Marinus. De andere acht renners moesten de baan ver laten. Bij het ingaan van de laat ste ronde was Marinus een halve baan achterop geraakt. De anderen zaten bij elkaar. Direct na de bel demarreerde Steenvoorden, maar hij werd spoedig ach terhaald en ook gepasseerd. Met klein ver schil won Braat de eindspurt, waardoor hij evenals hem dat in 1954 was gelukt het kampioenschap behaalde. De uitslag was: 1. en kampioen Braat (Aalsmeer) 1 uur 9 min., 2. Ottenbros (Alk maar), 3. Sijthoff (R'dam), 4. Janissen (A'dam), 5. Steenvoorden (Heemstede), 6. Marinus (Amsterdam). Nadat de baan eerst was drooggemaakt, was de avond begonnen met de series sprint amateurs over twee ronden, waarvan de nummers een en twee in de achtste finale kwamen. Dit waren: Captein, Ma'hn, v. d'. Ruit, Moolenijzer, Marinus, Van Bastelaar, Regter, Buis, Braat, Lagerlof, Gerritsen en Verdoorn. Hierbij voegden zich via de her kansing Van Leur, Reijngoud, Peerenboom en Sijthoff. Als winnaars van de achtste finales plaatsten zich in de kwart finales: Captein, Mahn, Marinus, Regter, Lagerlof, Gerrit sen, Van der Ruit en Buis. Deze kwart finales worden vrijdag in Amsterdam ver reden. Voor de eerste klasse heren van de zomer- waterpolocömpetitie worden deze week de laatste wedstrijden gespeeld. Op donderdag 16 augustus ontvangt Haarlem (afdeling B) om halfacbt in Stoop's Bad in Overveen DZV uit Delft. Voor dezelfde afdeling gaat HVGB vrijdagavond 17 augustus naar Den Haag voor het duel tegen ZIAN. HVGB en Haarlem zijn in deze afdeling veilig, daar RZC inmiddels de twee laatste wedstrijden gespeeld en verloren heeft en degradatie wedstrijden gaat spelen. HPC speelt vrijdagavond 17 augustus om halfacht de laatste wedstrijd voor afdeling A. In de zwemvijver „Groenendaal" in Heemstede komt De Dolfijn uit Amsterdam op bezoek. HPC moet momenteel met DJK uit Amsterdam de onderste plaats van de ranglijst delen. DJK is echter uitgespeeld en dus heeft HPC aan een gelijk spel genoeg om het degradatiegevaar te ontlopen. De waterpolowedstrijd Haarlems zevental tegen een zevental uit kring Midden-Neder land van de KNZB, die op zondag 19 augus tus in Tiel zou worden gehouden, gaat door onvoorziene onhandigheden niet door. (Oost), 9. Zuliani (Fr.), 10. Volckaert (B.) 11. Mascha (Oost) allen z.t. 12. Leclercq (Fr.) 4.14.50, 18. Stevens 4.21.33. 20. Van Steenselen 4.25.38; 49. Janbroers 4.45.29. Het ploegenklassement voor de 7e etappe luidde: 1. Frankrijk 12.44.02. 2. Oostenrijk 12.44.02. 3 Italië 12.51.07. 4. België 12.56.19. 5. Nederland 12.57.34. Algemeen ploegenklassement na deze etappe: 1. Frankrijk 101.55.35. 2. Italië 102.10.03 3. Oostenrijk 102.25.10. 4. Neder land 102.57.31. 5. België 103.08.26. Het individuele algemene klassement na de 7e etappe is: 1. Rivière (Fr.) 34.05.26. 2. Rohrbach (Fr.) 34.08.30 3. Christian (Oost.) 34.10.31. 4. Ferlenghi (It.) 34.11.41. 5. Leclerc (Fr.) 34.12.09. 6. Mascha (Oost.) 34.13.56. 10. Van Steenselen (Ned.) 34.20.35. 12. Stevens (Ned.) 34.28.04. 14. Van Est (Ned.) 34.34.08. 41. Janbroers (Ned.) 35.33.34. Ronde eindigt in Namen In verband met de mijnramp in Marci- nelle is het routeschema voor de 10e en laatste etappe op zaterdag 18 aug. gewij zigd. Deze etappe zal niet in Charleroi eindigen, maar in Namen. Het parcours voert van Longuy via Virton, Florenville, Gedinne en Beauraing naar Heer aan de Maas en verder via Mettet naar Namen, over een totale afstand van 210 km. Dank zij een overwinning van VZV (vier nul) in de uitwedstrijd tegen DAW, is HPC kampioen geworden van de afdeling A der derde klasse dames. HPC gaat nu met de kampioen van afdeling B, Het IJ uit Am sterdam, en de kampioen van afdeling Vitesse uit Den Haag, een halve competitie spelen om één plaats in de tweede klasse dames. Voor deze halve promotiecompetitie zijn de wedstrijden als volgt vastgesteld: dinsdag 2.1 augustus (19.15 uur) in de zwem vijver „Groenendaal" in Heemstede, HPC Het IJ; woensdag 22 augustus, in Den Haag: VitesseHPC; 29 augustus in Amsterdam: Het IJ—Vitesse. De eindstand van de derde klasse dames afdeling A is: HPC 8 4 2 2 10 15—10 HVGB 8 4 1 3 9 20—11 DAW 8 4 1 3 9 14—17 VZV 8 3 3 2 7 22—14 Waterlelie 8 1 1 6 3 8—27 Strafpunten in mindering ebracht. Op de vierde en laatste dag zijn de wed strijden op het Alkmaardermeer enigermate verwaaid. Wegens de te sterke wind kon slechts in vier klassen worden gezeild. De uitslagen waren: 12 m.2 klasse A: 1. Piasjager, strm. Ver hagen; 2. Rakker, strm. Van Wijk. De hoofdprijs in deze klasse viel ten deel aan Verhagen. 12 voetsjollenklasse A- 1. Duvel, strm. Van Beekum; 2. N. N., strm. Sweerts de Landas.; 3. Kolonel, strm. Steensma. De hoofdprijs ging naar De Vries Lentsch met „nr 614". 16 m.2 streepklasse: 1. N. N„ strm. J. Muusse; 2. Tip-Top, strm. J. Prins. Hoofdprijs: Endstra met „Margot". Vrijheidsklasse: 1. Vrijheid, strm. J. Gaillard. Hoofdprijs: C. de Haas met „Speediest". De hoofdprijs in de valkenklasse was voor H. Kirkenier met „Het Spul" en die in de drakenklasse voor C. Groot met „Vagans Semper". Stelling met „Mustang" won de hoofdprijs bij de olyrryüajollen. ADVERTENTIE Wudy Müllet, trainer van Willem II, zal in de komende weken de spelers voor het Nederlandse voetbalelftal oefenen. Nu Max Merkel vertrokken is en de K.N.V.B. nog geen definitief contract heeft afgesloten met een opvolger, moest er een tijdelijke oplossing worden gevonden, aangezien de wedstrijd tegen Zwitserland al in septem ber wordt gespeeld. De K.N.V.B. nam daarom contact op met Willem II, en vroeg aan het bestuur de Oostenrijker Müller, sinds kort bij de Tilburgse club werkzaam, enkele dagen af te staan voor de centrale training, die in Boxtel zal worden gehou den. Het bestuur van Willem II heeft dit verzoek ingewilligd. Müller is de leermeester van Merkel ge weest. Deze 47-jarige Wener heeft Merkel namelijk als assistent naast zich gehad, bij de training van de Oostenrijkse A- en B- elftallen. De nieuwe-tijdelijke bondscoach was wel wat verbaasd, toen hij hoorde dat hij de spelers van Nederland A onder zijn hoede zou krijgen. Dat is te begrijpen, als men in aanmerking neemt, dat de Oosten rijker pas op 17 juli van dit jaar in Neder land aankwam. Als 20-jarige stond Müller in het „wun- derteam" van Hugo Meisl. Hij speelde in die jaren in de Weense vereniging WAC. Na enkele jaren vertrok hij naar Boedapest om uit te komen voor Hungaria Budapest. Hij bezette er de linksbinnenplaats. Vijfen- eenhalf jaar bleef Müller in Hongarije. In 1940 versterkte hij de gelederen van Austria (Wenen) en werd in 1944 trainer van die club. Hij is bij Austria gebleven tot dit jaar. Hij wilde namelijk wel eens naar het buitenland als oefenmeester. Nederland lokte hem aan. De training van de spelers voor het Nederlands B-elftal staat onder leiding van Joseph Gruber, trainer van Vitesse. De spelers, die in aanmerking komen voor het B-elftal, zullen voor de eerste maal op 22 augustus in Boxtel tezamen komen. (Van onze sportredacteur) De tweede eendaagse wedstrijd van een Nederlands NCB-elftal tegen de Free Fo resters, is in een ruime overwinning voor de Engelsen geëindigd. De Nederlanders scoorden zeer langzaam en kwamen uit eindelijk op een totaal van 151 runs, dat de Engelsen daarna met aanvallend batten voor het verlies van vijf wickets passeer den. Veel goeds heeft men aan Nederlandse zijde niet laten zien. Na goed batten van de Nederlandse openingsbats De Baere (ACC) en Bailey (HDVS), die respectieve lijk 43 en 35 runs maakten,was het gedaan. Ondanks het feit dat de Engelse aanval toch niet zo heel moeilijk te bespelen was en het fielden van de Engelsen teleur stel de, kwamen er toch maar 151 runs op het bord. Toegegeven, het uiterst zachte veld liep slecht en door het verbruiken van veel tijd door de openingsbats moest op den duur het scoringstempo worden opgevoerd, maar van spelers uit de eerste klasse had men toch stijlvoller batten mogen verwachten. Vooral het voetenwerk van de Nederlandse batsmen liet zeer veel te wensen en het kon daarom geen verwondering wekken dat de offbreak bowler Standon, die zeer slim snelheid varieerde, acht wickets nam voor slechts 46 runs. De snelle bowler Pel- ham nam 1-25. Veel moeite hadden de Engelsen niet met dit totaal. Baak (PW), Hardebol (Kampong), Henk van Weelde (ACC), Hageman (HBS), Van der Hurk (ACC), noch Lochmann van Bennekom (VOC) konden de Engelsen veel moeilijkheden bezorgen. Vooral de Hampshire-speler Mackenzie Bailey (Hermes DVS) slaat een veel te lang gebowlde bal van de Engelse bowler Hordern voor zes. liet zeer fraai batten zien. Zijn voetenwerk en uiterst snelle reactie waren een lust voor het oog. Na enkele knalharde vieren naar fineleg scoorde hij zeer fraai met harde drives, waarbij hij de bal dikwijls feilloos zuiver langs cover en extra cover joeg. Zijn innings van 83 was weliswaar niet kansloos ook het fielden aan Neder landse zijde viel tegen doch was wel een lust voor het oog. Na hem liet ook de forse Engelsman Proud voortreffelijk batten zien. Voor het verlies van vijf wickets passeerden de En gelsen ongeveer een half uur voor het verstrijken van de speeltijd het Neder landse totaal, waarna direct gestopt werd. Als wij na het zien van de wedstrijd van gisteren op het terrein van de Twentse Bank in Amstelveen een conclusie mogen trekken, dan is die wel dat het Nederlands cricketteam zaterdag en zondag aan de Spanjaardslaan in Haarlem voor een lang niet eenvoudige taak zal komen te staan. Vooral niet omdat het Engelse team voor deze wedstrijd nog versterkt zal worden met een fastbowler en een spinner, die deze week uit Engeland komen. De scores waren: battingcijfers Neder land: De Baere (ACC) 43, Bailev (HDVS) 35, Lochmann van Bennekom (VOC) 18, H. van Weelde (ACC) 10, Hardebol (Kampong) 17. Bowlingcijfers Free Foresters: Standon 8 voor 46, Pelham 1 voor 25. Battingcijfers Free Foresters: Gordon 23, Mackenzie 83, Proud 28. Bowlingcijfers Nederland: Baak (PW) 2 voor 25, Hardebol (Kampong) 1 voor 20, Van der Hurk (ACC) 1 voor 36, Loch mann van Bennekom (VOC) 1 voor 19.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5