IJmond-partners gaan elkaar over en weer de hand geven NEDERLAND VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Lompen Oud ijzer Oud papier Acht Ambonezen krijgen een maand gevangenisstraf Korten bondig^ verrassingstocht wccassutg.ett'- I Vakantie- „De Nederlandse regering dwingt ons honger te lijden MET LEVASIERS TOURS Grote Fa Max Gosschalk WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1956 9 Heemskerk reorganiseert zieken vervoer Kwart eeuw in dienst van het PEN BEVERWIJK Feest voor ANMB- kinderen Agenda voor Beverwijk WIJK AAN ZEE Toneelavond ging niet door Tóch nog strandartikelen gevonden „Blinde vraagt geen mede lijden, doch begrip en solidariteit" HEEMSKERK Onrendabele aansluitingen op waterleidingnet Nieuwe ambtenaar Burgerlijke Stand Subsidie voor gymnastiek verenigingen Vallende emmer wondde Griek aan het gelaat Degradatiewedstrijden van VZV Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag le Geruit tuin- of keukenkleedje, nu 98 cent 2e Prima ligstoel met frisse loper nu f 6.95 Marktplein 29 - Telefoon 5332 Zwemmen Twee wereldrecords in Moskou verbeterd Europese roeikampioen- schappen in Bied Weekstaat Ned. Bank Geldhoeveelheid met f 67 miljoen gedaald Scheepvaart P. H. J. de Weerdt R. Mees naar Carré Velleman koopt B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mede dat in zijn vergadering van 12 juli 1956 de gemeenteraad van Be verwijk heeft besloten over te gaan tot aan koop van een moderne ambulancewagen, daar de organisatie van het ziekenvervoer in die gemeente een betere voorziening noodzakelijk maakte. Deze ambulancewa- gen blijft het eigendom van de gemeente Beverwijk en wordt onder te stellen voor waarden in bruikleen gegeven aan de heer J. C. Beliën, Breestraat 26, aldaar, die het ziekenvervoer in handen heeft. De heer Beliën zal de reeds in zijn bezit zijnde oude ambulancewagen bovendien in een zodani ge staat moeten brengen, dat deze, zodra zulks nodig is, als reservewagen volledig dienst kan doen. Bovendien heeft de heer Beliën er voor zorg te dragen, dat de wagens met deskun dig personeel worden bemand en na eerste telefonische oproep direct kunnen uitruk ken. Bovenstaande is door burgem. en wet houders van Beverwijk ter kennis van B en W. van Heemskerk gebracht, waarbij zij verder vermelden, dat met inbegrip van een jaarlijkse subsidie van f 2000 in het exploitatietekort, de jaarlijkse aan de ze kwestie verbonden kosten kunnen wor den begroot op f 6500- Aangezien het in de bedoeling van bur gemeester en wethouders van Beverwijk ligt, dat ook de gemeenten Velsen en Heemskerk van deze ambulancevoorzienin gen gebruik kunnen maken, stellen zij als de meest logische en billijke kostenregeling voor de financiële bijdragen een bedrag per inwoner voor. Indien zowel door Velsen als Heemskerk tot medewerking zou worden besloten, zou den voor Heemskerk met een inwonertal van 6392 per 1 januari 1956 de jaarlijkse kosten 6392 x f 0.139676 is f 892,80 bedragen. Beschikt kan worden over een naar de eisen des tijds ingerichte ambulance, een in goede staat verkerende en bruikbare re servewagen, alsmede de stationcar van de Beverwijkse politie, voorzien van brancard In voorkomende gevallen zou bovendien een beroep kunnen worden gedaan op de ambulance van de gemeente Velsen, zulks op basis van wederkerigheid. In uiterste nood kunnen ook nog de nood-ambulancewagens worden ingescha keld. Burgemeester en wethouders van Bever wijk verzoeken in verband met voren staande of de gemeente Heemskerk zich met de opzet van deze regeling kan ver enigen, alsmede of de bereidheid bestaat een jaarlijkse bijdrage, berekend naar rato van het aantal inwoners, in de kosten te verlenen. Een en ander is voor het ziekenvervoer te Heemskerk, waar momenteel één auto met brancard aanwezig is, zeer aantrekke lijk. Als gevolg van de aanstaande uitbrei ding van de gemeente is een aanpassing van de bestaande toestand op het gebied van ziekenvervoer aan die omstandigheid zeker noodzakelijk te achten. Het onder- B. H. G. Gerritsen gehuldigd Maandagmorgen werd de heer B. H. G. Gerritsen, technisch opzichter C bij de centrale van het P.E.N., namens de directie ontvangen door de economisch onderdirec teur, de heer F. W. J. Straakenbroek, ter gelegenheid van het feit, dat de heer Ger ritsen die dag vijfentwintig jaar geleden in dienst van het P.E.N. trad. De heer Straa kenbroek bood de jubilaris de gebruike lijke gratificatie aan en sprak hem in har telijke bewoordingen toe. Van het provin ciaal bestuur ontving de jubilaris een bloemenhulde. Des middags was er ten huize van de heer Gerritsen, Zeestraat 1993 te Bever wijk, een receptie, waarbij de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer G. E. Noordhof, de jubilaris toesprak en een geschenk aanbood. Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van het NW houdt de afdeling Be verwijk van de Algemene Nederlandse Me- taalbedrijfsbond voor de kinderen van haar leden een feest dat zal plaats vinden op zaterdag 25 augustus. Het feestterrein is gelegen aan de Roos- wijkerlaan. WOENSDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Men sen zoals jij en ik". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Carla, de zondares van het eiland". Iepenlaan, 14 uur: „Rolschaatsenwedstrij- den voor kinderen". Julianaplein, Wijk aan Zee, 14.30 uur: Ex cursie naar tunnelbouw. Verlengde Voorstraat, Wijk aan Zee, 15 u.. Wellfare-Rode Kruis verkoopdag. Wijk aan Zee, 20.30 uur: Rondgang muziek vereniging „Arion". 21.30 uur: Groot vuurwerk op Dorpsweide. Kuenenplein te Beverwijk: Lunapark. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 u.: jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10— 13 uur: lees- en studiezaal van 1013 en 15—18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DONDERDAG 16 AUGUSTUS Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Carla, de zondares van het eiland". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal, geopend van 1013 uur. havige voorstel van de gemeente Bever wijk biedt althans voor de naaste toekomst een geijkte oplossing en bovendien zijn de kosten hiervan alleszins redelijk en ver antwoord te achten. Gelet op vorenstaande stelt het college voor om zich met de hiervoren uiteenge zette opzet van de regeling met de gemeen te Beverwijk inzake de organisatie van het ziekenvervoer te verenigen en de daar uit voortvloeiende kosten ad f 0.139676 per inwoner beschikbaar te stellen. Door ziekte van één der hoofdrolspelers is de uitvoering van de geheelonthouders vereniging „Nieuw Leven" van het toneel spel „De grote Race", die dinsdagavond was vastgesteld in de grote zaal van café ,.De Zon" te Wijk aan Zee, niet doorgegaan. De volgende gevonden voorwerpen zijn aangegeven bij de Wijk aan Zeese politie post: capuchon, armbandhorloge, kinder- bril, portemonnaie met inhoud, damesarm- bandihorloge, portemonnaie met inhoud, kinderbadpak, rode sweater, gele sweater, portemonnaie met inhoud, rozeikrans, twee contactsleuteltjes, ring met twee sleutels, bal, een paar pantoffels, schep, witte schoen, twee schepjes, wit kinderbroekje, gekleurd sokje, houten bootje, hangslot met sleutel, kindersokje, washandje, een paar witte sokjes, schep, zilveren ring, rode badmuts, padvinders- mes, koffersleuteltje, ring met penning en sleutel. In de grote zaal van het voormalige Bad hotel te Wijk aan Zee heeft de Nederlandse Blindenbond een propaganda-avond ge houden, waarvoor de belangstelling zo groot bleek dat de zaal nauwelijks allen kon be vatten. Ds. J. A. Eekhof sprak het openingswoord waarin hij er op wees dat deze bijeenkomst werd georganiseerd voor mensen, die vol komen afhankelijk zijn van hun medemen sen. Het betrachten van christelijke naas tenliefde is dan ook één van de belangrijk ste dingen waarop deze mensen recht hebben. De propagandist van de Nederlandse Elindenbond, de heer Johan van den Berg, constateerde dat de blinde ondanks zijn gebrek een gelijkwaardig iemand is, die begaafd is met andere krachten. Want, zo als hij zei: „Voor wie een deur is gesloten, wordt vaak een venster geopend." Vele blinden vervullen belangrijke functies. Ons land telt 4800 blinden, wier belangen onder andere worden behartigd door de Neder landse Blindenbond. Deze vereniging ijvert voor de verschaffing van werk aan alle blinden, die geen medelijden vragen, doch begrip en solidariteit, aldus de heer Van den Berg. Op deze bijeenkomst werd een program ma gebracht dat geheel werd verzorgd door blinden. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. D. Jansen. B en W. van Heemskerk stellen de ge meenteraad voor de percelen Rijksstraat weg 92 en 38a, Kleine Houtweg 12 en 14 en Geilweg 1 en 6 aan te sluiten op het pro vinciaal waterleidingnet, hetgeen uit een oogpunt van volksgezondheid gerechtvaar digd wordt geacht. Met toepassing van de regeling niet- rendabele uitbreidingen worden de kosten als volgt begroot: Rijksstraatweg 32 en 38a: 1400; Kleine Houtweg 12 en 14: 900; Geilweg 1 en 6: ƒ3160. De jaarlijkse bijdrage door de gemeente te betalen is vastgesteld op respectievelijk 27.83, 13.69 en 74.40. In verband met de benoeming van de heer G. B. W. M. Mulder tot commies le klas ter gemeentesecreatrie van Wehl, treedt hij per 1 september af als ambtenaar van de burgerlijke stand te Heemskerk. Ter benoeming in zijn plaats worden door B. en W. aanbevolen: 1. H. J. W. Koel man, commies ter secretarie; 2. T. W. R. van der Heide, klerk a ter secretarie. B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mede, dat de commissie van advies voor de lichamelijke opvoeding en de sport in de gemeente Heemskerk heeft gemeend een onderzoek te moeten instellen naar de financiële toestand van de diverse plaatselijke sportverenigingen. Hiervoor is door elke vereniging een volledig overzicht, bestaande uit exploitatierekening en begro ting, ingezonden teneinde een inzicht te geven in de draagkracht van genoemde ver enigingen en daardoor tot de juiste samen werking te geraken. Na een deskundig onderzoek is komen vast te staan, dat de ingediende cijfers de toets der kritiek konden doorstaan. De Heemskerkse sportvereniging „ODIN" en de r.-k. G.V. „ADO" hebben evenwel op hun begrotingen 1956 elk een tekort van 300,—. Door de groeiende belangstelling voor het sportleven in het algemeen in deze ge meente is het genoemde verenigingen niet mogelijk het begrotingstekort te overbrug gen. waarom het in overeenstemming met voornoemde commissie dan ook billijk voorkomt de raad te verzoeken hiervoor een subsidie van totaal 600 beschikbaar te willen stellen. Mitsdien stellen B. en W. voor de be doelde subsidie ad 600 ten behoeve van deze beide gymnastiekverenigingen te ver lenen. Tijdens schoonmaken van ruim van Panamees schip Dinsdagmiddag waren enkele opvaren den van het Panamese stoomschip „Linda" dat in de Hoogovenbuitenhaven ligt, bezig een ruim schoon te maken. Hiervoor schep te een bemanningslid het vuil in een em mer, een ander trok de „vuilnisemmer" op het dek aan een touw omhoog. Op een gegeven moment liet deze het touw glip pen, waardoor de lege emmer ongeveer 6 meter viel en de ruimgast aan het hoofd raakte. Deze I. L. keek namelijk net op en kreeg de vallende emmer langs het ge laat, waarbij hij een wond aan de neus en de rechterooghoek opliep. Hij is ter obser vatie naar het Rode Kruisziekenhuis ge bracht het verloop van zijn toestand zal uitmaken, of de man vanmiddag met zijn schip zal kunnen vertrekken. VZV gaat met De Zijl degradatie-wedstrij den spelen om één plaats in de derde klasse van de waterpolocompetitie; een thuis- en een uitwedstrijd moet worden gespeeld. Don derdag 16 augustus, halfacht wordt in het zwembad „De Heerenduinen" in Velsen de ontmoeting VZVDe Zijl gespeeld: op dinsdag 21 augustus is in Leiden de wed strijd De ZijlVZV vastgesteld. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 14 augustus 1956 de ter mijn van geldigheid van de aan H. J. van Kaam te IJmuiden, ingevolgde de hinder wet, verleende vergunning tot het oprich ten van een werkplaats voor machinale houtbewerking is verlengd tot 1 juli 1957. ADVERTENTIE Vanmorgen in de vishal Vandaag waren de Allanwater (van 6 augustus) met 1560 kisten en de Burge meester Heusdens met 700 kisten plus de Vios met 1600 kisten vis aan de markt. De Medan kwam daar nog bij met 650 kisten, 75 stijve en 220 kleine kistjes haring. De kleine vaart leverde 1000 kilo tong en 100 kisten schol af. De Allanwater had 1225 haring, 235 ma kreel, 100 diversen, 330 stuks stijve kabel jauwen en 100 kleine kistjes haring. De Vios (van 8 augustus) had 1600 kis ten vis, waarvan 1300 haring, 25 kabeljauw en gul, 200 wijting, 25 kool en 50 makreel, 180 wijting en 190 kleine kistjes haring en 50 stijve. De Burgemeester Heusden was er met 700 kisten vis, waarvan 320 haring, 20 ka beljauw en gul, 110 makreel en 100 stuks stijve kabeljauwen. De Medan had 225 schelvis, 50 kabel jauw en gul, 75 kool, 165 makreel, 200 ha. ring, 80 wijting, 75 stijve, 220 kleine kistjes haring. Voor de export De export nam de grov kabeljauw af tegen f 80 a f 73 per regel; de kleine deed f 45 a f 38 en de kisten grote haalden f 80 tot f 96, met f 80 a f 92 voor de kleine per kist. Grove schelvis ging eveneens naar het buitenland en maakte f 37 a f 33 en de grootmiddel deed f 36 tot f 30, met f 3.80 a f 4.20 voor de grote tong en f 3.80 f 4, voor de grootmiddel. De kleinmiddel deed f4.20 f3.50 en de enen f3.25 tot f2.90, met f 2.90 a f2.55 voor de slips. Het binnenland in De binnenlandse markt nam de grove gullen af voor f 40 a f 46, met f 30 tot f 35 voor de middel- en f 20 a f 28 voor de tor gul. Zwarte kool maakte f 70 tot f 57 en de grote gullenmaat kool deed f 25, terwijl de kleine gullenmaat f 25 f 50 noteerde. De kleinmiddel schelvis en de pennen maakten f 33 a f 30. Braadjes deden f 25 a f 18 en de wijting deed f 15 a f 10. Voor de schol II maakte men f 40 f 44 terwijl de III f 38 a f 33 deed. De haring deed f 13 a f 16, met f 10 f 22 voor de makreel. Binnengekomen schepen IJM 34 Allan-Water, 24 Vios, 35 Postboy; KW 17 Arie Nico, 51 Prinses Margriet; VL 27 Burgemeester Heusdens; TX 36; AM 17. Vertrokken schepen IJM 85 Klaas Wijker, 28 Amsterdam, 116 Eveline, 1 Tzonne, 99 Curagao, 226, 241, 239, 249, 213, 205; KW 8 Deining, 64 Eli zabeth, 24 Cornelis, 28 Verwachting, 80 Tijdens de Spartakiade in Moskou heeft de Russische atleet Semyon Rzhishzhin het wereldrecord 3000 meter steeplechase ver beterd en gebracht op 8 min. 39,8 sec. Het oude record stond op naam van de Pool Jerzy Chromik die op 11 september 1955 in Boedapest 8 min. 40,2 sec. liet afdrukken. Nog één Een Russisch herenteam, bestaande uit Georgy Kuvaldin, Vladimir Struzhanov, Vladimir Minashkin en Lev Balandin, heeft het wereldrecord 4 x 100 meter wisselslag estafette verbeterd. Ook het Europese en het Russische record op dit nummer zijn uiteraard gebroken. De ploeg liet 4 min. 14,8 sec. afdrukken. Het wereldrecord was in handen van een Japanse ploeg, die op 13 augustus 1955 in Osaka 4 min. 15,7 sec. het noteren. Het Europese record stond sinds 5 augustus 1954 op naam van Hon garije met 4 min. 18,1 sec. Bij het organisatiecomité van de Europese roeikampioenschapen voor dames, die van 24 tot 26 augustus in Bied in Joegoslavië worden gehouden, zijn de volgende inschrij vingen binnengekomen: Vier met stuurvrouw: Duitsland, Dene marken, Finland, Hongarije, Polen, Roeme nië, Rusland en Joegoslavië. Skiff: Duitsland, Oostenrijk, België, Dene marken. Hongarije, Tsjechoslowakije, Rus land en Joegoslavië. Dubbel vier: Duitsland, Oostenrijk, Ne derland (Willem III), Hongarije, Roemenië, Rusland en Joegoslavië. Acht: Duitsland, Hongarije, Roemenië, Tsjechoslowakije, Rusland en Joegoslavië. Dirk Marie, 108 Gebroeders, 126 Agatha Arie; 73 Maria Jacoba, 162 Vier Gezusters, 169 Aleida, 17 Arie Nico, 161 Katwijk 3, 26 Concordia, 69 Saturnus, 7 De Arend, 176 Gezina Geertrui, 76 Excelsior 3, 178, 96, 79, 36, 34; SCH 171 Cornelis Vrolijk, 135 Cor nelia Maria; VD 9; UK 3, 234; TX 8; AM 17. Voor morgen Voor donderdag komt de Johannes Pol derman (van 6 augustus) met 700 kisten vis, waarvan 250 schelvis en piepers, 200 makreel, 120 haring, 50 kabeljauw, gul en koolvis, 50 zwarte koolvis, 20 wijting, 10 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen. De Thorina komt morgen eveneens (van 6 augustus) met 1010 kisten vis, waarvan 820 haring, 90 wijting, 40 makreel, 40 ka beljauw en gul, 30 schelvis en piepers. Ook de Postboy is voor donderdag (van 7 augustus) met 1205 kisten vis, waarvan 1125 haring, 20 makreel, 60 diversen, 95 kleine kistjes haring en 150 stuks stijve kabeljauwen. De Herman zou ook thuisvarende zijn, met nog onbekende vangst, voor de don- derdagmarkt „de SCH 27 komt morgen eveneens. Met èen onbekende vangst haring. De chartale geldhoeveelheid blijkt vol gens de verkorte balans van de Neder landse Bank van 13 augustus met 67 miljoen gedaald te zijn tot f 3978 miljoen. De stijging met 160 miljoen is hiermede geheel ongedaan gemaakt. Op de geld markt is de situatie intussen volledig ver anderd. Daggeld Is ruim beschikbaar ge komen, doch doet nog steeds 114 percent. Een deel van de teruggevloeide bank biljetten is terechtgekomen bij het rijk, dat zijn tegoed met 23 miljoen kon ver sterken tot 109 miljoen. De banken zagen hun tegoed met slechts f 5 miljoen stijgen tot 538 miljoen. De financiële instellin gen echter hebben op de dure voorschot ten in rekening-courant aanzienlijk afge lost. De wijzigingen in de goud- en deviezen- positie zijn ditmaal van weinig betekenis. De goudvoorraad bleef onveranderd op 3226 miljoen en de netto deviezenreserve daalde met slechts 3 miljoen tot f 1136 miljoen. Goud en deviezen tezamen dekken voor 71,96 percent de direct opeisbare ver plichtingen van de centrale bank (vorige week 71,63 percent). De politierechter te Middelburg heeft acht Ambonezen uit het woonoord aan de Nadorstweg te Middelburg ieder veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. Zeven stonden terecht wegens diefstal van aard appelen op een land in de buurt van het kamp, de achtste wegens het vernielen van enkele ruiten in het kantoor van de kamp beheerder. De Ambonezen erkenden het ten laste ge legde, maar wierpen de schuld op de Neder landse regering, die hen, naar zij zeiden, zou verplichten honger te lijden. Zij ver klaarden zich niet aan het Nederlandse ge zag te zullen onderwerpen zolang de Neder landse regering de republiek der Zuid- Molukken en de partij, waarbij zij zijn aan gesloten, de „Partai Nasional Maluku Sela tan", niet heeft erkend. Ook de hun opge legde straf erkenden zij niet. De Ambonezen hadden de bijstand van de hun toegewezen raadsman, mr. P. C. Adriaanse te Middelburg, afgewezen, om dat zij in geen enkele Nederlandse advo caat vertrouwen stelden, naar zij ver klaarden. Zij wisten nog niet of zij in beroep zou den gaan. Dat moest de partijleiding be slissen. Een der Ambonezen zei, dat zij „op fat soenlijke en eerbiedige wijze" aan een land bouwer hadden gevraagd de aardappelen te mogen weghalen. De boer had hen voor gesteld tien cent per kilo te betalen, hoewel de normale prijs vijftien cent was. De Am bonezen hadden hem geantwoord reeds in geen drie. maanden geld te hebben ont vangen. „Als er één schuldig is, dan is dat de minister van Justitie", zo meende deze woordvoerder, die er aan toevoegde dat de >y Nederlandse regering hem en zijn kamera den tot de hongerdood drijft. De politie bracht de Ambonezen met nadruk under ogen dat de stroperijen moeten ophou den en dat de Ambonezen zich hebben te on derwerpen aan het Nederlands gezag. Zij brengen door deze handelwijze de grote sympathie, die zij tot dusverre in Neder land hadden, in gevaar. De Ambonees, die wegens vernieling te recht stond, verklaarde naar het kamp kantoor te zijn gelopen om te telefoneren. Hij had toen woorden met de politie gehad, die juist bezig was de zeven anderen in te rekenen. De kampbeheerder hield zich doof en toen tikte de Ambonees zo lang op de ruiten tot zij het begaven. De kampbeheerder ver klaarde echter dat de Ambonees met zijn vuisten de ruiten had ingeslagen. BINNENLAND Ongeluk in staatsmijn Hendrik. De 23- jarige ongehuwde J. Bruynseels uit Bruns- sum is op de 730 ,c,ter-verdieping van staatsmijn Hendrik bekneld geraakt tussen een persluchtlocomotief e - de persluchtlei ding. Hij is ter plaatse overleden. Bloemencorso. Vijf uur lang zal zaterdag het 28ste bloemencorso door de straten van Rotterdam trekken. Er zullen meer praal wagens meerijden dan vorige jaren, onder meer wagens van de gezamenlijke in Ne derland gevestigde Amerikaanse onderne mingen, van de Centrale Bond van Tuin bouwveilingen en van de Nederlandse Bond van Snijbloemen- en Plantengrossiers. Het corsocomité komt zelf met een -praalwagen „Griekse schoonheid", waaraan dames van gymnastiekverenigingen zullen mede werken. Hoofdstationschef. De hoofdstationschef van de Nederlandse Spoorwegen te Zwolle, de heer A. J. Schalke, is benoemd tot hoofd stationschef te Utrecht. Annenkerk, 13 v. East-Londen, 14 te Durban. Alioth, 13 v. Santos n. Monrovia. Adonis, 15 v. New Orleans te Maracaibo. Appingedijk, 14 v. Rio de Janeiro te New York. Albireo, 16 te Marseille verw. Amstelbrug, 14 te Tj. Priok verw. Alkaid, 14 te Hamburg. Aagtedijk, 14 te Antwerpen. Amstelkade, 14 te Bremen. Angolakust, 14 te Bordeaux. Alblasserdijk, 15 te Rotterdam. Averdijk, 15 te Le Havre. Aldabi, pass. 14 St. Paulsrock n. Rio de Janeiro. Algenib, 14 v. Port Said n. Genua. Argos, 14 te Rotterdam. Billiton, 13 v. Guanta n. Marseille. Borneo, 13 te Port Said. Bloemfontein, 15 te Kaapstad. Baarn, 14 v. Hamburg n. Bremen. Blommersdijk, 14 v. New Oork. Britsum, 14 v. Tampico n. Batonrouge. Boschfontein, 14 v. Port Said te Genua. Blitar, 14 v. Pladju n. Singapore. Borneo, 15 v. Port Said n. Djeddah. Billiton, 15 v. Marseille n. Amsterdam. Cumulus, weerschip, 13 van Rotterdam naar sta tion Atl. Oceaan. Celebes, 15 te Belawan. Cinulia, 14 v. Sydney t, Melbourne. Castor, 13 390 m. w.z.w. Fayal n. Rotterdam. Charis, 14 te Bremen. Caltex Nederland 750 m. z.w. Flores n. Curasao. Clavella, 14 te Abadan. Cradle of Liberty, pass. 12 Gibralt. n. Ph.delphio. Caltex Rotterdam, 14 te Suez. Camerounkust, 15 te Amsterdam. Ceronia, 15 te Santos. Doris, 14 te Rotterdam. Delft, 14 120 m. w.z.w. Ouessant n. P. Cardon Dorestad, 14 v. Alexandrië n. Port Said Elisabeth B, pass. 13 Miami n. New Orleans. Erinna, 14 v. Calcutta n. Pladju. Esso Rotterdam, 14 v. Suez n. Rastanura. Eemdijk, 15 te Le Havre verw. Eemland, 15 voor IJmuiden verw. n. Amsterdam. Eendracht, 14 te Rotterdam. Eenhoorn, 14 v. Rotterdam n. Algiers. Eos, 15 te Lattakia. Fairsea, 11 v. Aden n. Sydney. Groote Kerk, 13 v. Rotterdam n. Le Havre. Gooiland, 14 v. Bremen te Hamburg. Gouwe, 14 v. Dakar te Monrovia. Graveland, 14 te Santos. Groote Beer, 15 te Quebec. Groote Kerk, 14 v. Le Havre n. Marseille. Hector, 13 v. Malta n. Alexandrië. Hera, 13 v. Bridgetown n. Port of Spain. Hilversum, 13 v. Kwinana n. Mena Al Ahmadi. Houtman, 14 v. Mombasa te Malie. Hersilia, 14 te Ciudad Bolivar. Hispania, 14 v. Vigo n. Rotterdam. Japara 14 v. Fremantle n. Mauritius. Johan van Oldenbarnevelt, 14 390 m. z.o. Albanr n. Melbourne. Jupiter, pass. 15 Finisterre n. Rotterdam. Kenia, 14 te Curasao. Kopionella, 13 v. Curagao n. Rotterdam. Kinderdijk, 13 te New York. Kalinga, 14 240 m. z.z.w. Saigon n. Hongkong. Kara, 15 te Napier. Katelysia, 14 60 m. n.w. Perim n. Tfcameshaven. Kota Agoeng, 14 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Kota Gede, 14 v. Tj. Priok,, 16 te Singapore verw. Kabylia, 15 te Abadan. Koningswaard, 14 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 14 te Rotterdam. Lekhaven, pass. 13 Fern. Noronha n. L. Palmas. Laertes, 14 v. Balikpapan n. Singapore. Langkoeas, 15 v. Djeddah te Surabaja verw. Lawak, 14 v. Port Said n. Napels. Loosdrecht, pass. 14 St. Vincent n. Rotterdam. Lemsterkerk, 15 te Aden verw. Lissekerk, 14 te Antwerpen. Lombok, 15 te San Francisco. Lutterkerk, 15 v. Basrah n. Khorramshar. Maasdam, 13 v. Cobh n. New York. Macuba, 13 v. Port Said n. Shellhaven. Madoera, 14 rede Colomba. Moordrecht, 14 v. Ummsaid n. Suez. Mylady, 14 40 o.l. 653 n.b. v. Archangel n. Rouaan. Maas, 14 te Algiers. Marpessa, 15 te Muriel Cuba verw. Maasland, 16 te Rio de Janeiro. Molenkerk, 14 v. Aden n. Colombo. Murena, 15 v. Esperance n. Pladju. Nieuw Amsterdam, 14 v. Boston n. Cobh. Notos, 14 v. Carthagena n. Rotterdam. Ondina, pass.13 Vlissingen v. Gent n. Cabimas. Oberon, 15 te Aruba. Omala, 15 te Berre. Ouwerkerk, 15 te Port Said. Prins Willem George Frederik, 14 te Montreal. Peperkust, 14 155 m. w.n.w. Conakry n. Dakar. Polydorus, 15 te IJmuiden verw. Prins Willem George Frederik, 14 te Montreal. Parkhaven, 14 te Antwerpen. Pr. Willem v. Oranje, 15 v. R'dam n. Plymouth. Polydorus, 15 t, Amsterdam. Rijndam, 17 te Southampton verw. Ridderkerk, 14 te Zanzibar. Roggeveen, 14 te Dar Es Salaam. Roebiah, 14 te Vancouver. Rondo, pass. 15 Perim n. Suez. Rijnkerk, 14 v. Aden n. Port Said. Sibajak, pass. 14 Guardafui n. Aden. Straat Mozambique, 14 v. Santos n. Buen. Ab*es. Sumatra, pass. 14 Malta n. Halifax. Sirrah, 14 520 m. z.o. Cairns n. Cairns. Sliedrecht, pass. 14 Str. Messina n. Genua. Scherpendrecht, 14 te Port Alfred. Statue of Liberty, 13 180 m. o.z.o. Sable eil. naar Philadelphia. Singkep, 14 v. Makassar te Tj. Priok. Stan vac D-jirak, 14 v. Bangkok te Sungeigerong. Sarpedon, 14 te Curagao. Solon, 15 te Port Au Prince. Stad Alkmaar, 14 v. Middlesbro n. Wabana. Seven Seas, 14 v. Le Havre n. Southampton. Stad Haarlem, 13 v. Rotterdam n. Monrovia. Tjimenteng, 12 v. Acevedo n. Curagao. Tomori, 15 te Mobile verw. Tabinta, 15 te Tj. Priok. Teiresias, 15 te Cheribon. Tibia, 14 v. Las Palmas n. Venezuela. Tomocyclus, 14 v. Curagao n. Punta Cardon. Tomori, 15 te Mobile verw. Tiberius, 13 880 m. n.o. Sombrero eil. n. Antw. Tjitjalengka, 14 te Capetown. Triton, 14 te Las Piedras. Tjisadane, 14v. Singapore te Port Louis. Tomini, 14 te Port Said. Van Noort, 5 v. Shanghai n. Tientsin. Vasum, 14 te Rotterdam. - Waterman, 14 v. Las Palmas n. Southampton. Wonogiri, 13 v. New York n. Beyrouth. W. Alton Jones, pass. 14 Gibraltar n. Ph.delphU. Westertoren, pass. 14 Malta n. Port Said. WillemRuys, 14 v. Colombo n. Port Said. Wonosari, 14 v. Singapore n. Madras. Waal, 14 te Rotterdam n. Hamburg. Woensdrecht, 14 te Schiedam. Weltevreden, 15 te Aden. Zuiderkruis, 14 te New York. Zuiderzee, 11 v. d. rede te Vizagapatam. Zijpenberg, pass. 15 Finisterre n. Melilla. KLEINE VAART Alja, pass. 14 Lizard n. Liverpool. Amstelborg, 14 v. Karlstad te Zaandam. Atlas, 14 v. Rotterdam n. Amsterdam. Bab T, 14 dw. Texel n. Zaandam. Bellatrix, 13 v. Zaandam n. Norrkoping. Baarn, 14 v. Hamburg n. Bremen. Bounty, 14 v. Glasgow te Vlaardingen. Borculo, 13 v. Amsterdam n. Hamburg. Capri, 14 dw. Elbe n. Bristol. Charis, 14 te Bremen n. Amsterdam. Claes Compaen, verw. pass. Landsend n. Garston. Casana, 14 v. Kopenhagen te Rouen. Doris, 14 te Rotterdam n. Dordrecht. Eljo, 10 v. Ceuta n. Londen. Erebus, 14 v. Gothenburg te Londen verw. Escaut, 14 v. Rouen te Parijs. Finlandia, 14 dw. Ameland n. Londen. Flamingo, 13 v. Amsterdam n. Halden. Flevo, 7 v. Nantes. Franka II, 14 dw. Beachyhead n. Rochefort. Geeststroom, 14 v. Maassluis te Boston. Hada, 14 dw. Noordhinder n. Bordeaux. Harold, 13 v. Gdynia n. Kiel. Haskerland, 14 v. Harlingen te Leith. Hast III, pass. 13 Brunsbüttel n. Manchester. Herman Buisman, 14 v. Gothenburg te A'dam. Hoogvliet, pass. 14 Texel n. Londen. Ida Pieter, pass. 14 Kiel/Holtenau n. Dublin. Joost, 13 rede Hamina v. Helsinki. Kaap Falga, 13 v. Vilvoorde n. Wifstavarf. Lauwersborg, 14 v. Grouw te Amsterdam. Leny, 13 v. Wistawarf h. Gravelines. Leuvehaven, 13 v. Malmö te Amsterdam. Lies, 14 v. Naestved n. Marieberg. Lydia, 14 v. Karlstad te Amsterdam verw. Megrez N, 13 120 m. n.n.o. Fern. Noronha naar St. Vincent. Marcella, 14 dw. Hanstholm n. Sandefjord. Mariscal Lopez, 13 170 m. z. Recife n. P. Alegre. Midas, 13 te Tanger n. Antwerpen. Margaretha, 14 v. Goole te Rotterdam. Meidoornsingel, 14 v. Newport te Rotterdam. Mies, 14 v. Aalborg te Ahr. Nautilus, pass. 13 Casquets n. Amsterdam. Noord, 14 v. Blyth n. Kopenhagen. Nottingham, 14 v. Rotterdam n. Newcastle. Noordstad, 14 v. Helsingborg te Antwerpen. Olive, 14 v. Parijs te Londen verw. Odile R, 13 v. Antwerpen te Vlissingen. Ponza, 13 v. Holmsund te Zaandam. Pavo, 13 v. Dordrecht n. Domsjo. Philetas, 14 v. Saloniki te Istanbul verw. Prudentia, 13 v. Amsterdam n. Helsinki. Ria, pass. 13 Vlissingen n. Antwerpen. Rio, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Schokland, 14 v. Umea te Waddinxveen. Silvaplana, 14 v. Kopenhagen te Antwerpen. Thaletas, pass. 14 Gibraltar n. Izmir. Theano, 13 v. Rotterdam te Dublin. Tilly, 13 v. Karlstad n. Zaandam. Trim, 14 v. Odense te Londen. Triton, pass. 13 Vlissingen n. Gent. Union, 13 te Vlissingen. Unitas, 14 v. Gruven te Amsterdam. Vitesse, 14 v. Boston te Maassluis. Westersingel, pass. 14 Brunsbüttel n. Hangö. Wim, 14 v. Tunodal n. Queensbro. Westpolder, 14 v. Antwerpen te Rotterdam. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 13 Startpoint n. Terneuzen. Loire, 13 v. Funchal n. Lissabon. Zwarte Zee, 13 300 m. z.o. Fayal n. Baltimore. Thames, 13 te Vlissingen. Arts, de Noostraat 4. Tot nader aankondiging AFWEZIG Waarn. als gewoonlijk. Huidarts Vondellaan 52, Beverwijk VRIJDAG 17 AUGUSTUS AFWEZIG Aan buren, cliënten, vrien den en kennissen onze har telijke dank voor de belang stelling die wij hebben on dervonden bij ons huwelijk F. J. W. HEEREMANS W. E. HEEREMANS- JANSEN De Wetstraat 28, IJm.-W. Dinsdag 21 aug. Vertrek half 9. Woensdag 22 aug. Vertrek 18.30 uur. Haal spoe dig uw plaatsen aan WIJK AAN ZEEëRWEG 55. Tel. 4650 Zaterdag 25 aug. geen reis naar Carré wel weer 1 sep tember en volgende zater dagen. worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door KANAALSTRAAT TEL. 5852. 48, betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9