In de zware Sovjet-industrie doen ook vrouwen hard en vuil werk Demonstraties van Arabische eenheid tegen het Westen Agenda voor Haarlem Indonesische premier belooft corruptie te zullen uitroeien GOLD STAR kingsize 75ct. Proteststakingen uitgebroken in Belgische kolenmijnen HIER KLOPT HET HART VAN DE SOVJET-UNIE Betogingen en stakingen, militaire oefeningen „Leger heeft zich op civiel terrein begeven", zo waarschuwt de Times Groot aantal Italiaanse mijnwerkers wenst België te verlaten DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 „TEN BEHOEVE VAN HET VOLK": JAAGSYSTEEM MET LEUZEN, PORTRETTEN EN STUKLOON Indrukwekkend Plichtmatig Von Neurath overleden Twintig rebellen gedood op het eiland Bali Scheepsramp voor de kust van Costa Rica LIKDOORNS Dochters van Russische officieren gearresteerd Ook zoons van ministers bij schandaal betrokken Kerkelijk Nieuws Districtscompetitie voor waterpoloërs? (Van onze reisredacteur) SVERDLOVSK. Uit de gloeiende vuren van de gietovens schoten vlammende tongen, een pers bonkte, dat de muren ervan schudden, er was het geratel van grote kranen, het gesis van stoom, de harde klappen van mechanische smeedhamers, het hevig geluid van staal op staal en de Russen, die ons begeleidden keken en luisterden ernaar met innig genoegen en stille trots: dit was zware industrie. Dit was waarvoor het Sovjet-volk dertig jaren krom heeft gelegen, waarvoor alles opzij werd gezet: betere kleren, beter eten, meer gerief. Dit was, waar de vijfjarenplannen van spraken, voorrang voor de zware industrie, die van de Sovjet- Unie een wereldmacht maakt. De ogen van de Russische diplo maat naast mij begonnen te glinsteren toen hij op de zware pers wees, die daar met geweld stond te stampen in de Ooral- Machfabriek in de stad Sverdlovsk, veilig beschut achter de brede rug van het Oeralgebergte. „Hier klopt het hart van de Sovjet- Unie", zei hij. In het hevig gedruis van de fabriekshallen gingen de mannen en vrouwen, die er werkten, ernstig hun gang. De vrouwen doen er hetzelfde werk als de mannen, zij besturen kranen, werken in de gieterij, staan aan draaibanken, doen zwetend in haar dunne jurken met handschoenen en voorschoot aan, de haren door een hoofddoek beschermd, vuil en zwaar werk, de jonge meisjes stil en ingespannen, de oudere vrouwen met harde gewoontegebaren. Is dat de glorie van de arbeid, waarover de Sovjet-miljonair Uja Ehren- burg op comfortabele afstand in zijn comfortabele villa gezeten, zijn vulpen warm doet lopen? Ik vroeg het de werkmeester. Hij haalde zijn schouders op: „We hebben tien miljoen mensen verloren in de oorlog. We hebben arbeidskrachten nodig". Het beeld van die zwoegende vrouwen, die wij overal in iedere fabriek, op ieder bouwwerk en op het platteland aan troffen, is mij nochtans blijven vervolgen. Evenals trouwens het jaagsysteem, dat in ieder Sovjetbedrijf de produktie moet opvoeren. Dat begint met de leuzen, in witte letters op rode borden boven iedere werkbank: „Strijdt in socialistische wedijver voor een hogere produktie", „Arbeidt voor de glo rieuze overwinning van het communisme". Het zet zich voort aan de fabrieksmuren, waar gegroepeerd om een portret van Lenin, Stalin of Kroesjtsjev op een met rood pluche gedra peerd ere-plateau de foto's hangen van de „Helden van de arbeid". Ernstige gezichten: Vassili Koetnetsov, overtrof zijn norm met 300 percent, Vera Perevalova goot 172 percent lagerschalen extra. En het eindigt tenslotte daar, waar men het het beste voelt, in 't loonzakje. Driekwart van de Sovjet arbeiders werkt op stukloon. Als zij hun norm niet halen worden zij beboet; overtreffen zij haar dan krijgen ze premies. „Dat is", zei ik tegen een fabrieks directeur, „wat onze vakbonden een jaagsysteem uit de vroeg-kapi- talistische periode zouden noemen en waar ze zich met hand en tand tegen zouden verzetten." „Nu ja", zei hij, „daar zouden zij gelijk in hebben, want bij u werken ze ten bate van enige kapitalistische uit zuigers, hier arbeiden zij ten be hoeve van hun volk." Ik keek naar de strakke gezichten van Vassili Koetnetsov en Vera Perevalova aan de muur en bedacht, dat men in een Nederlandse fabriek ook een speciale naam voor hen zou heb ben. Al zou die niet „Helden van de arbeid" zijn. „En bovendien moet u niet vergeten," zo betoogde mijn docent in de marxistische pro- duktietechniek, „dat wij nog slechts in een socialistische maatschappij leven, waarin het motto luidt: „Van ieder naar zijn vermogen, aan ieder naar zijn behoefte". „En wanneer zal dat gaan gebeuren?" vroeg ik hem. Hij keek mij een ogenblik aan en zei toen: „Wanneer het Amerikaanse produktiepeil voorbij ge streefd is". Met alle respect voor de prestaties van de Sovjet-industrie mag men op grond van die maatstaf nog wel enig geduld hebben met de instelling van die paradijselijke toe stand. In de fabrieken, die men ons toonde, en dat zullen niet de slechtste zijn geweest, namelijk de Zilfabriek in Moskou (auto's, trucks, fietsen, koelkasten en dergelijke), de Stalin-textielfabriek in Tasjkent en de Oeral-Mach in Sverdlovsk, vestigden uit rusting en doeltreffendheid op zijn hoogst een niet al te moderne Europese indruk en zeker geen Amerikaanse. Van deze drie was de Oeral-Mach overi gens veruit de indrukwekkendste Wij maakten er kennis met de hoofdingenieur Serge Ivanovitsj Samoilov, een kalme be- DONDERDAG 16 AUGUSTUS Minerva: „Marguerite Gautier", 18 jaar, 8.15 uur, Rembrandt: „Sissi", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Davy Crockett", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Koning der ma nége", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De dui vel van Oklahoma", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De fiere verleider", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Phffft", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Safari", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zuiderkapel: 8 uur, Ds. D. W. Veld kamp over „Een volkomen toewijding". Theater Vleeshal: 8 u„ Grammofoonplaten met fragmenten uit toneelstukken. VRIJDAG 17 AUGUSTUS Minerva: „De duvelstoejager", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt: 10.30 uur, Mon- tagne's jeugdvariété. „Sissi", alle leeft., 2, 4 15 7 en 9.15 uur. Luxor: 10.30 uur: Gezel schap Adrie van Oorschot. „Davy Crockett", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Blond gevaar", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Sergeant York", 14 jaar, 2.30, 7 en 9 15 uur Palace: 10.30 uur, „Hans en Griet- ie", „Indian fighter", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: 10.30 uur. Vakantiepro gramma, „Phffft". 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Vadertje Langbeen", alle leeft., 2 en 4.15 uur, „Safari", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Theater Vleeshal: 8 uur, Grammofoonplaten met fragmenten uit toneelstukken. U ziet het wel, de schrik slaat de Westerse kapitalisten om het hart hij het zien van de produktiecijfers van de Sovjet-Unie. kwame leidersfiguur, die als arbeider be gonnen was en die het ook in het Westen zeker tot een hoge functie zou hebben ge bracht. Samoilov, die 5000 roebel per maand plus premie verdient, met vrouw en drie kinderen, een vierkamerflat bewoont, een auto van de fabriek heeft, vorig jaar met vakantie naar de Kaukasus ging en dit jaar Karlsbad in Tsjechoslowakije hoopte te bezoeken, gaf ons het volgende beeld van de Oeral-Mach: Gebouwd onder het eerste vijfjarenplan, „met toestemming van het gehele Sovjet-volk" (hetgeen niet be tekent. dat men er een volksstemming over heeft gehouden, maar zo is nu eenmaal de Sovjet-uitdrukkingwijze).begonnen in 1928, gereed in 1932. Het bedrijf bouwt zware machines voor andere machinebouwfabrie- ken en is dus een soort moederbedrijf. De produktie omvat onder meer walsen, hoog ovens, ertsmolens, kranen, staalpersen en turbines. De grote graafmachines voor het Wolga-Donkanaal, die met één greep twin tig kubieke meter aarde oppakken, kwa men hier vandaan. Twintig percent van de produktie is voor export bestemd, vooral naar China en andere volksdemocratieën. De staalfabriek, die Boelganin en Kroesj tsjev India hebben aangeboden, wordt hier ook gebouwd. De waarde van de jaarpro- duktie bedraagt achthonderd miljoen roe bel, de winst wordt aan de staat afgedra gen. Van de 15000 arbeiders is twintig percent vrouwen en twaalf percent hoofd arbeiders. De fabriek heeft haar eigen elektrische centrales, behoorlijk ingerichte klinieken en eigen kantines, eigen woon wijken, sportstadion met overdekt zwem bad (er werken enige wereldkampioenen) en een eigen cultuurpaleis. In de schafttijd wacht de arbeidsters een zonnig én bloemrijk aangelegd park, waar het overigens ook niet aan lenzen ontbreekt. Maar ook het feit, dat sommige grote Ne derlandse bedrijven aan hun personeel even uitgebreide en vaak betere recreatie centra bieden, doet nidts af aan de indruk, dat de Russische arbeiders er met veel ge noegen vertoeven, de politieke scholings avonden, de leuzen en de portretten ten spijt. Al zouden die dingen ons prikkelen, de wekelijkse cursus in het Leninisme- marxisme is voor hen als een normaal aan vaarde catechisatie. De slagzin „Strijdt voor de overwinning van het communisme" windt hen vermoedelijk niet meer op dan de reclame „Rook Karei I" het ons zou doen en als men het portret van de heer Kroesjtsjev iedere dag aan iedere muur ziet, went men er evenzeer aan als aan Flipje van de Betuwe, 's Lands wijs, 's lands eer. Portretten van Lenin en Stalin, de „Hel den van de arbe id", op het fabrieksplein van de Stalin-textielfabriek in Tasjkent. AMMAN Reuter/A.F.P./U.P.) Dui zenden Jordaniërs hebben dinsdag in Am man deelgenomen aan een betoging van Arabische solidariteit voor Egypte. De be togers riepen anti-westelijke leuzen. De buitenlandse ambassades, legaties en insti tuten zün onder krachtige politiebewaking geplaatst. De betoging had de instemming van het parlement. Sprekers op een massa betoging in het centrum van de stad ver klaarden, dat wie zou vallen in de strijd tegen het Westen, verzekerd zou zijn van een plaats in het paradijs. Zij riepen op tot „Arabische eenheid in de strijd tegen het imperialisme". Ter gelegenheid van de „Egyptische dag" hebben dinsdag meer dan dertigduizend personen in Damascus een openbare bijeenkomst bijgewoond. Er werd een resolutie aangenomen volgens welke alle olieleveringen aan landen die Egypte aanvallen, zullen worden stopgezet. In Beiroet, Damascus, Bagdad, Amman en Jeruzalem (Jordaanse zone) zal vandaag algemeen worden gestaakt. Radio-Caïro meld't dat alle Arabieren zich op het tijdstip, waarop de internationale conferentie te Lon den over de Egyptische naasting van de Suezkanaalmaatsehappij begint geduren de vijf minuten aan „stille overpeinzingen" zullen overgeven, zulks als „teken van rouw over de bedreigde vrijheid". In open bare instellingen zal gedurende d'ie vijf mi nuten niet gewerkt worden. Majoor Kamal El Din Hoessein, bevel hebber van het kortgeleden in het leven geroepen Egyptische bevrijdingsleger, heeft meegedeeld dat 80.000 jonge Egypte- naren militair afgericht worden of reeds afgericht zijn. Alle studenten van hoge scholen zullen nog deze zomer militair ge oefend worden. Ministers exerceren Teneinde de Egyptische luchtverdedi ging en de bescherming van de burgerbe volking te beproeven zullen schijn-lucht- aanvallen op Egyptische steden worden gehouden. De leden van het Egyptische kabinet zijn onder leiding van de minister DJAKARTA (United Press) De Indo nesische minister-president mr. Ali Sastroa- midjojo heeft voor een aandachtig luiste rend en tot de laatste zetel bezet parlement zijn minister van Buitenlandse Zaken Rus- lan Abdulgani verdedigd. Hij gaf toe, dat de militaire politie had getracht Abdulgani in diens woning te arresteren naar aanlei ding van een corruptieschandaal. Voor het parlementsgebouw had zich een grote menigte verzameld. Uit veiligheidsoverwe gingen waren gewapende wachtposten en een groot aantal politiemannen voor het gebouw geplaatst. De premier begon critiek te leveren op de bladen „Indonesia Raya" en „Pedoman," die volgens zijn zeggen sensationele ver halen over de corruptieaffaire en de ar restaties gebracht hadden, die „mede het prestige van Indonesië in het buitenland ondermijnd hebben." Volgens Sastroamid- jojo beschikte de politie niet over voldoen de bewijsmateriaal om Abdulgani te on dervragen of een onderzoek naar diens activiteiten in te stellen. Hij voegde hier achter aan toe, dat de politie later wellicht de minister van Buitenlandse Zaken nog zou ondervragen. Hij beloofde het parlement de corruptie in het gehele land zonder aanzien des per- soons, in overeenstemming met de wet, te zullen uitroeien. Volgens hem zijn de leden van het kabinet het erover eens, dat er een ADVERTENTIE Zo'n cultuurpaleis het woord cultuur ligt iedereen in de Sovjet-Unie voorop de lippen is een combinatie van ontspan ningslokalen voor ouders en kinderen. Er wordt aan toneel, film, zang, schaken en schilderen gedaan en er is een bibliotheek en .gelegenheid voor politieke vorming, al les doorgaans ondergebracht in een inder daad nogal paleisachtig gebouw met in drukwekkende gevel. De portretten en de leuzen ontbreken er evenmin en in wes terse ogen maakt dit soort ontspanning een nogal plichtmatige indruk, zo van „en we zingen en we springen en we zijn zo blij, want er zijn geen stoute kindertjes bij". STUTTGART, (DPA) De .voormalige Duitse rijksminister van Buitenlandse Za ken Konstantin von Neurath is in En- zweihingen bij Stuttgart op 83-jarige leeftijd overleden. Von Neurath werd in 1946 te Neurenberg tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld, maar wegens zijn slechte gezondheidstoestand werd hij in noverpber 1954 op vrije voeten gesteld. In 1901 trad hij in dienst van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij werd in 1917 particulier secretaris van de vorst van Württemberg. Als ambassadeur in Rome legde hij de grondslag voor de Duits-Italiaanse vriendschap, die later tot de „as" zou uitgroeien. In 1932 werd Von Neurath minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-Von Papen. In 1933 werd hij in die functie herbenoemd, toen Hitier kanselier werd. Duitslands uittreding uit de Volkenbond, het plebisciet in Saarland, het anti-co- mintern pact en de bezetting van Rijnland vielen in zijn ambtsperiode, die tot 1938 liep. DJAKARTA, (United Press) Volgens een bekendmaking van de politie is de rebellenactiviteit op het eiland Bali afge nomen. Bij zuiveringsoperaties zijn twin tig opstandelingen gedood en 120 gevangen genomen. Het Costaricaanse schip „Lamasays" is zaterdag in de Stille Oceaan voor de zuid kust van Costa Rica vergaan. Dit is pas dinsdag in San José vernomen. Drie der opvarenden wisten zwemmend de kust te bereiken, doch men vreest voor hun leven. Nadat door aangespoeld wrakhout het lot van het schip bekend werd, zijn andere schepen naar eventuele overlevenden gaan zoeken, doch tot nu toe zonder resultaat. De „Lamasays" had ongeveer twintig pas sagiers aan boord, onder wie enkele kin deren. tendens bestaat om te trachten moeilijk heden voor de regering te scheppen om zo politiek gewin te behalen, hetgeen volgens hem zou leiden tot de val van het kabinet en tweedracht in het leger. De minister van Justitie Muljatno heeft verklaard, dat de regering binnenkort een anti-corruptie-wetsontwerp aan het parle ment zal voorleggen. Algemeen bekend Het in de Engelse taal verschijnende blad „Times of Indonesia" waarschuwt dat de poging van het leger om de minister van Buitenlandse Zaken te arresteren een ge vaarlijke situatie heeft doen ontstaan, daar het leger zich hiermee „op zuiver burgerlijk terrein heeft begeven." Het blad wees erop, dat „het leger in elke democratie handelt op orders van de regering, maar dat in Indonesië het leger een proces forceert en de burgerlijke auto riteiten dwingt tot bepaalde acties over te gaan." ,,Dat er in hooggeplaatste kringen corruptie heerst," aldus het blad, „is alge meen bekend en het is evenzeer gemeen goed, dat de regering niet voldoende aan dacht aan dit punt heeft geschonken. Maar de regering kan alleen aan deze kwaal een einde maken door een krachtige anti-cor- ruptiecampagne te gaan voeren zonder erop te letten wie in de mazen van het politienet zullen blijven hangen. Alleen op deze wijze kan zij het initiatief aan het leger ont rukken." Het blad waarschuwt verder, dat wanneer „de regering uit vrees om han delend op te treden de zaak aan de mili tairen zal overlaten, zij haar gezag zal ver hezen en het gehele democratische stelsel in gevaar zal brengen." Eenvoudig leven De voorzitter van het Indonesische par lement Sartono, die dezer dagen van een langdurig bezoek aan communistisch China is teruggekeerd, heeft de Chinese leiders geprezen als mensen, die eenvoudig leven en voor de „nog slechte dingen" in hun land durven uit te komen Hij zeide dat de men sen in de Chinese steden bijvoorbeeld be reid zijn vrijwillig de straten te vegen of andere, minder aangename karweitjes uit te voeren. van Onderwijs hun militaire opleiding bij het nationale bevrijdingsleger begonnen. De verloven van alle regeringsambtenaren zijn ingetrokken- Een officiële Syrische woordvoerder heeft in Damascus bekendgemaakt, dat de Syrische regering de Amerikaanse en Brit se ambassadeurs in Damascus heeft laten weten, dat Syrië ingeval van een Westelij ke „aggresievè actie" tegen Egypte wel licht niet in staat zal zijn de Britse en Amerikaanse oliepijpleidingen, die over Syrisch grondgebied lopen, te beschermen. De Syrische minister van Defensie Abdoel Hasib Rasdan heeft verklaard, dat de mi litaire opleiding voor mannelijke en vrou welijke vrijwilligers op 20 augustus zal be ginnen. Pakistaanse barbiers hebben vrijwillig hun diensten aangeboden aan het Egypti sche leger: de haren knippen van Nassers soldaten in geval van „aggressie in de Suez-zone". Vorige maand besloten de bar biers de Franse diplomaten niet meer te knippen zolang in Algerije gevochten wordt. ADVERTENTIE VERWIJDERD MET WONDEROLIE Weg met onhandige likdoornrlngen en gevaar lijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. (602) „Diefstal en uitspattingen" MOSKOU (Un. Press) Het officiële orgaan van de Russische communistische jeugdbeweging, „Komsomolskaja Pravda", heeft bericht, dat drie dochters van hoog geplaatste Sovjet-officieren gearresteerd zijn wegens „diefstal en zedenbedervende uitspattingen op grote schaal". Het blad schreef verder, dat ook drie zoons van Sovjet-ministers bij deze affaire betrokken zijn. De drie jongemannen zouden niet ge stolen hebben, maar moreel verantwoorde lijk zijn voor de daden van de meisjes, door veelvuldig met hen om te gaan en „dronkemansorgieën" met hen te houden De gearresteerde meisjes zijn de dochters van een generaal-majoor, die doceert aan de militaire academie van Moskou, een kolonel van dé geheime politie en een lui tenant-kolonel van de luchtmacht. De jon gens zijn volgens het blad zoons van de minister voor de Buitenlandse Handel en van de minister voor de zware machine industrie. De drie jongelieden zijn allen lid van de Komsomol, de communistische jeugdbeweging. Volgens het blad zijn de ouders van de meisjes verantwoordelijk voor het feit, dat zij „ordinaire geïllustreerde tijdschriften uit het Westen" lazen, zich westers kleed den, veel in restaurants en nachtclubs ver keerden en met jongens wilde week-ends doorbrachten, waarin op jazzmuziek werd gedanst en enorm veel werd gedronken. De meisjes zouden systematisch voorwer pen uit het ouderlijk huis of van vrienden gestolen hebben om met de opbrengst daarvan „verboden vreugden" te kopen. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Leerbroek: A. G. Haring te Loon op Zand; te Birdaard (toez.): H. P. Borgers, kand. te Apeldoorn; te Bennekom: C. Vos te Westbroek. Beroepbaarstelling: D. H. Gijsbers, kand., Oudezijds Achter burgwal 134, Amsterdam, stelt zich beroep baar. Geref. Kerken Beroepen te Kamerik: TL Sierink, kand. te Hardenberg. Aangenomen naar Uit hoorn- G. van Wilgenburg te Ulverstone (Tasmanië) (voorheen te Amsterdam). Be noemd tot hulpprediker te Tuindorp-Oost- zaan (in verband met de militaire dienst van ds. J. C. Schouten): J. D. B. v. d. Meu- len, kand. te Landsmeer, die beschikbaar blijft des zondags ook andere gemeenten te dienen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Twijzel (Fr.): P. Kingma, kand. te Kampen. Bapt. Gemeenten Beroepen te Ter Apel: Ph. Lindeman, kand. te Hengelo (O.). Chr. Geref. Kerken Tweetal te Bussum: H. C. v. d. Ent te Werkendam en M. C. Tanis te Urk. Be dankt voor Deventer (vac. H. Toorman): D. Henstra té Oud-Beijerland. MARCINELLE (Reuter/Belga) In ver scheidene mijnen in de omstreken van Charleroi en Mons in België zijn proteststa kingen uitgebroken. De stakers dringen erop aan dat zo spoedig mogelijk speciale veiligheidsploegen worden samengesteld uit Belgische en Italiaanse deskundigen. Het bureau van de Belgische socialistische partij heeft in Charleroi een motie aange nomen waarin wordt verlangd dat het par lement in buitengewone zitting zal worden bijeengeroepen zodra de regering in staat zal zijn het parlement en de openbare mening voor te lichten. Een toenemend aantal Italiaanse mijnwer kers in België vraagt paspoorten aan om België te kunnen verlaten. Volgens een mededeling van de Italiaanse ambassade zijn er op een consulaat in één dag 176 aanvragen voor,, paspoorten gedaan, een ongewoon hoog aantal. Italiaanse industrieën hebben werk aan geboden aan Italiaanse mijnwerkers, die thans in België zijn. De zeven Belgisch-Limburgse mijnen hebben elk twee ploegen van acht man naar Marcinelle gezonden om de uitgeputte redders van de plaatselijke centrales af te lossen. Luik heeft eveneens een ploeg, van zeven man, gezonden. Met deze nieuwe reddingploegen zal het werk onafgebroken, worden voortgezet. Intussen heeft de Bel gische minister van Arbeid, Troclet, offi cieel bekendgemaakt, dat vrijdagmorgen een eoFectieve begrafenis zal plaats heb ben van alle tot nu toe geborgen slacht offers van de mijnramp, die in Marcinelle woonden. Op uitnodiging van de Kring Zaandam is in Amsterdam een vergadering gehouden met de competitieleiders van de kringen Am sterdam, Haarlem en Zaandam en de voor zitter en tweede secretaris van de sportcom- missie Koninklijke Nederlandse Zwembond. Het doel van deze bijeenkomst was, om te komen tot het instellen van een winter- waterpolocompetitie in districtsverband, waarin zowel de eerste- als de reserve zeventallen uit Noordholland tegen elkaar zullen uitkomen. Besloten werd dat de competitieleiders in eigen kring een onderzoek zullen instellen naar de belangstelling hiervoor. Door de sportcommissie werd er op gewezen, dat in dien deze districtscompetitie werkelijkheid wordt, de deelnemende eerste zeventallen verplicht zijn deel te nemen aan de centrale wintercompetitie en de bekercompetitie K.N.Z.B.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3