Reglement ontworpen voor bibliotheek en leeszaal Ook aan de Velsense jeu gd is ten volle gedacht Agenda voor Velsen Zweden komen met enorme vrachtauto zelf bollen halen Feestmarkt en rolschaatswedstrijden met een verkoopdag in Wijk aan Zee Visserij-varia 4 TER BEHANDELING IN GEMEENTERAAD Agenda voor Beverwijk PTT wil wat grond voor kabelverdelers Smederij in IJmuiden vergt uitbreiding Jubilaris bij het Staats- vissershavenbedrijf Velsen koopt grond voor vervolg „recreatieweg" B1MY op 1 september open Inspecteur Algera aan vaardt benoeming in gemeente Velsen Lange raadsagenda voor dinsdagavond Nieuwe leermiddelen en meubilair voor twee scholen Ruim IVi mille voor betere Pastorieweg School met de Bijbel wil handenarbeidlokaal er bij Nertsfarm aan Kapelweg vraagt om uitbreiding Amsterdams bouwbedrijf wil 22 huizen bouwen Voor f 500 lopen Sant- poortse klokken weer BEVERWIJK FEEST VERDER Het eind nadert DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 DE GEMEENTERAAD zal In zijn vergadering van dinsdagavond een ontwerp- reglement voor de eerlang naast het Cultureel Centrum te IJmuiden te bouwen gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek ter behandeling krijgen voorgelegd. Tevens wordt daar een reglement voor de commissie van advies voor dit instituut aan vastgekoppeld. Men wil de contributie voor de bibliotheek voor volwassenen stellen op f 2.50 per jaar (of f 1.25 per half jaar), waarbij men het recht zal hebben op 1 Nederlandse en 1 buitenlandse roman en 2 studieboeken per keer. Buitendien kan men als „lezer" voor f 0.50 per jaar het recht verwerven 1 studieboek per'keer te lenen en indien gewenst waarbij voor f 0.10 leesgeld 1 Nederlandse en 1 buiten landse roman plus 1 studieboek per keer lenen. Voor de jeugd tussen 14 en 18 jaar Is de contributie f 1.50 per jaar met dezelfde rechten als de volwassen lezer. De instelling is gesloten op christelijke en nationale feestdagen, of gedenkdagen, alsmede op 5 en 31 december na 5 uur en op de dagen dat burgemeester en wethou ders de sluiting gelasten. Openingstijden De uitlening voor volwassenen is geopend: op werkdagen van 1012.30 uur (uitge zonderd maandagmorgen) en van 14.30 17.30 uur (uitgezonderd donderdagmiddag), bovendien op maandag-, woensdag- en vrij dagavond van 1921 uur. De uitlening voor de jeugd van 1418 jaar is geopend op: dinsdag en vrijdag van 15.3017.30 uur, bovendien op maandag avond van 1921 uur. De uitlening voor kinderen tot 14 jaar is geopend op: woensdag en zaterdag van 14.3017.30 uur. Als lezers kunnen worden ingeschreven: a. personen van 18 jaar en ouder op per soonlijke aanvraag, waarbij een legitimatie bewijs moet worden getoond; b. jonge mensen beneden 18 jaar na in levering van een door de bibliotheek uitge reikt en door ouders of voogden onder tekend formulier, waarbij door deze toe stemming wordt verleend. Bovendien bestaan voor deze categorie jongeren de gelegenheid om als lezer te worden ingeschreven voor f 0.25 per jaar, waarbij men het recht heeft op het lenen van 1 studie-boek per keer. Daarnaast kan men nog 1 Nederlandse en 1 buitenlandse roman en 1 studieboek per keer lenen, tegen betaling van f 0.10 leesgeld per boek. De contributie bedraagt voor kinderen tot 14 jaar f 1per jaar of f 0.50 per half jaar, met het recht op het lenen van 1 ro man en 1 studieboek per keer. In bijzondere gevallen kan een schrifte lijk verzoek tot ontheffing of vermindering van de gestelde contributie bij de directeur worden ingediend. Drie weken De uitleentermijn van boeken en tijd schriften is 3 weken. Bij het overschrijden van de gestelde termijn worden de volgen de administratiekosten betaald: Tot en met 8 dagen f 0.10; van 9 tot en met 14 dagen f 0.20; van 15 tot en met 21 dagen f 0.40. Van lezers, die een boek meer dan drie weken na het verlopen van de uitleenter mijn niet hebben terugbezorgd, kan de directeur, of die hem vervangt, het boek laten terughalen, waarbij een bedrag van 25 cent in rekening wordt gebracht, on verminderd h'et bedrag dat aan admini stratiekosten verschuldigd is. De uitleentermijn kan op verzoek van de lezer worden verlengd, tenzij bespreking door een andere lezer heeft plaats gehad en voor het aanvragen van uitgeleende werken zijn aan het uitleenbureau formu lieren verkrijgbaar. De kosten hiervan be dragen 10 cent. Zodra de aangevraagde werken beschik baar zijn wordt de aanvrager kennis ge geven, dat afhaling binnen drie dagen kan geschieden. Iedere lezer zal verplicht zijn de boeken in een tas of omslag tegen schade te be veiligen; men wordt geacht de boeken on beschadigd te hebben ontvangen. De lener is aansprakelijk vobr alle schade door beschadiging of door het verloren gaan van boekwerken. De directie bepaalt de schadevergoeding, die de lener gehou den is binnen acht dagen te betalen. Bi; weigering van betaling wordt hem het ge bruik van de bibliotheek ontzegd, ongeacht zijn aansprakelijkheid tot vergoeding van de schade. Aan lezers in wier woning een besmet telijke ziekte is uitgebroken, zullen geen boeken worden uitgeleend; van adresver- DONDERDAG 16 AUGUSTUS Felison: Tentoonstelling Heidestraat 19—21 uur. Pieter Vermeuienmuseum: Geopend van 9.30—12 en 14—16.30 uur. Thalia: 20 uur, „Zijn grote beproeving". Rex: Geen opgaaf. VRIJDAG 17 AUGUSTUS Felison: Tentoonstelling 1921 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donderdag. Thalia: 20 uur, „De gevangene van de Woestijn. Rex: Geen opgaaf. DONDERDAG 16 AUGUSTUS Luxor Theater: 19 en 21.15 uur, „Carla, de zondares van het eiland". Halve Maan: 19.30 uur, Demonstratie Jiu jitsu, worstelen en gewichtheffen. Marktplein: 20 uur, Populair concert door Beverwijkse Harmoniekapel. Kuenenplein: Lunapark. R.K. Leeszaal: Uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 1013 uur. Wjjk aan Zee; Filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraa 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. VRIJDAG 17 AUGUSTUS Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur, „Je bent nooit te jong". Luxor Theater: 19 en 21.15 uur, „De wraak van het monster". W. B. Theater: 20 jaar, „Tarzan en de Wa- zuw diamanten". Openbare leeszaal: Geopend van 1517 en 1920 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, ge opend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal: Uitleenbibliotheek geopend van 15—18 en 1921 uur; lees- en studie club van 1518 en 1921.30 uur. Deken Waarestraat 50 a: 20 uur; „Alcoholics Anonymous' andering moet zo spoedig mogelijk aan het uitleenbureau kennis worden gegeven. Gebruik van lees- en studiezaal De lees- en studiezaal, alsmede het In lichtingenbureau, zijn geopend: op werk dagen van 1012.30 uur (uitgezonderd maandagmorgen) en van 14.3015.30 uur (uitgezonderd donderdagmiddag); boven dien op maandag, woensdag- en vrijdag avond van 1922 uur. De toegang tot de lees- en studiezaal is vrij voor personen die 18 jaar of ouder zijn. Aan jongelieden van 16 en 17 jaar kan, na inlevering van een door de biblio theek uitgereikt en door de ouders of voog den ondertekend formulier, door de direc teur toegang tot de lees- en studiezaal wor den verleend. De lezers kunnen gebruik maken van de ter lezing liggende couranten en tijdschrif ten en van de in de zalen geplaatste boeken. Ook kunnen boeken uit de uitlening en uit het boekenmagazijn in de leeszaal ten gebruik worden gegeven. In de leeszaal zal niet luid mogen worden gesproken en zo min mogelijk worden ge fluisterd. In 't algemeen moet worden na gelaten wat anderen kan hinderen. Kinder- en jeugdbibliotheek Van de kinderbibliotheek kunnen kinde ren tot 14 jaar lid zijn en van de jeugd bibliotheek jongeren van 1418 jaar. De regeling van het uitlenen en aan vragen van boeken is gelijk aan die van de volwassenen. „Verzuilde" commissie Aan het reglement voor de commissie van advies van de openbare leeszaal en bi- Het Staatsbedrijf der PTT heeft de ge meente Velsen verzocht aan dit bedrijf te verkopen voor de plaatsing van kabelver- deelkasten voor het lokale telefoonnet: een terrein nabij de Vinkenkrogtlaan te Velsen- Noord, ter oppervlakte van ongeveer 5 m2 en een terrein aan de Marsstraat te IJmui den, ter oppervlakte van eveneens onge veer 5 m2. De prijs voor het eerste terrein is be paald op 16.en die voor het tweede stukje grond op 9,50 per m2. De gegadigde heeft zich met deze prijzen verenigd. Aan de overdracht van het eerstgenoem de terreintje zal de bepaling worden ver bonden, dat ten nutte van het over te dra gen terrein op één strook de erfdienstbaar heid wordt gevestigd, houdende het recht tot het „leggen, hebben en onderhouden" van kabels in deze grondstrook. De firma J. van Ikelen en zonen te IJmuiden heeft het Velsense gemeentebe stuur verzocht aan haar te verkopen voor de uitbreiding van haar smederij de grond strook van ongeveer 132 m2 tussen de Fro- gerstraat en de Prins Hendrikstraat. De prijs voor deze grond is bepaald op 15,per m2 en verzoekster heeft met deze prijs ingestemd. bliotheek van Velsen ontlenen wij het vol gende: In verband met de oprichting van de ge meentelijke openbare leeszaal en bibliotheek stellen burgemeester en wethouders van Velsen een commissie van advies in. De leden van de commissie worden door de daarin, elk met één lid, vertegenwoor digde kerkgenootschappen, geestelijke stro mingen en culturele organisaties voorge dragen en door burgemeester en wethouders benoemd, terwijl de directeur van de biblio theek ambtshalve toegevoegd wordt. Uit en door de leden van de commissie wordt een bestuur gekozen. De bestaat uit: een voorzitter, de direc teur van de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek als secretaris en een derde lid. De leden van deze commissie worden be noemd voor de tijd van drie jaar en de af tredenden zijn dadelijk herkiesbaar. De leden van het bestuur worden even eens gekozen voor de tijd vah drie jaar en zijn onmiddellijk herkiesbaar. De commissie zal desgevraagd de direc teur van de bibliotheek van advies moeten dienen bij de keuze van aan te kopen boe ken, tijdschriften, couranten en plaatwer ken. Wanneer de commissie van mening is, dat boeken of tijdschriften zijn aange schaft, die naar haar mening niet in de bi bliotheek thuis horen, dan is zij gerechtigd aan burgemeester en wethouders te verzoe ken deze boeken te doen verwijderen. Vrijdag: 17 augustus hoopt de heer H. Spoelstra, havenwachter A bij het Staats- vissershavenbedrijf te IJmuiden de dag te vieren, waarop hij 40 jaar geleden in over heidsdienst trad. De sympathieke jubilaris van deze vrij dag begon als havenknecht, werd daarop gepromoveerd tot eerste havenknecht en bereikte vervolgens de rang van haven- waehter A. Het zal hem op de dag van zijn jubileum bepaald niet aan belangstelling uit de krin gen der visserij ontbreken. Naar wij vernemen heeft de gemeente Velsen ten behoeve van de doortrekking van de zogenaamde recreatieweg, de weg dus, die van de Zeeweg bij de Bethelkerk aftakt naar het zuidelijke uiteinde van de nieuw te ontsluiten strook strand, thans de benodigde grond tot de Orionweg in han den. Het betreft hier een strook grond, die eigendom was van de familie Van Tuyll en die gebruikt zal worden, om de weg door te trekken en daar omheen tevens een ge bied voor passieve recreatie te behouden. Dezer dagen verschijnt over deze aankoop een raadsvoordracht. De opening van de BIMIJ is thans offi cieel vastgesteld op zaterdag 1 september, des middags om 14.30 uur door dr. M. J. Prinsen, de commissaris der Koningin in de provincie Noordholland. Bij de ingekomen stukken voor de ge meenteraadsvergadering van 21 augustus bevindt zich een brief van de heer J. Al gera, waarmee deze zijn benoeming als ge meentelijk inspecteur voor het lager onder wijs in Velsen aanvaardt. In de bloembollenhandel is het op het ogenblik bijzonder druk. De bollen verlaten met duizenden tegelijk de schuren om naar alle delen van de wereld vervoerd te wor den. Dat geschiedt meestal per trein of per boot. De Zweedse bloemist Hanson uit Hüdiksvall bij Stockholm deed het iets anders, want dinsdagmiddag kwam hij een gedeelte van de door hem gekochte bollen zelf in Hillegom bij het Copex-expeditie- bedrijf halen. Zijn vrachtwagen verwekte een complete sensatie want dit achttien meter lange gevaarte lijkt meer op een rijnaak dan op een vrachtauto. Men begon ogenblikkelijk de twintig ton bloembollen te laden. Met karretjes werden steeds veertig zakken bloembollen in de geheel gesloten en van dubbele wanden voorziene oplegger gereden. Door deze speciale wanden worden al te grote tem peratuurverschillen vermeden. De bestuurder en zijn helper behoeven niet, zoals zo dikwijls te zien is op de grote autowegen in Europa, des nachts een tukje te doen hangend op hun stuur. Zij kunnen zich namelijk terugtrekken in een zit- slaapkamertje dat met licht hout betim merd is. Zij kunnen op een gascomfoor zelf hun potje koken waarvoor zij de ingrediën ten vinden in een koelkastje. Verder heb ben zij de beschikking over een kast en een w.c. Dit rijdende huisje weegt 9986 kg. Met dergelijke enorme vrachtwagens ver voert Hanson zijn bloemen en potplanten door geheel Zweden. Deze wagens zijn daarom geheel op het vervoer op lange af stand ingesteld, want slechts op deze wijze kan deze combinatie, die niet minder dan f 140.000 kost rendabel gemaakt worden. Bij de ontploffing van een door de Algerijnse opstandelingen aangelegde munitie-opslagplaats in de inheemse wijk, van de stad Algiers, kwamen tien mensen om het leven en werden tien anderen ernstig gewond. Vele huizen werden met de grond gelijk gemaakt. Een van de totaal vernielde huizen. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op dinsdag 21 augustus 1956 te 19.30 uur, ten gemeente huize is de volgende agenda opgesteld: Vaststelling suppletoire begrotingen. Verkoop van diverse stukken grond en aankoop van de panden Linnaeusstraat 10, 12, 14 en 16, Duinlustparkweg hos. 56, 56rd en 58 en Schulpweg nos. 150 tot en met 157, 164 en 165. De aanvaarding in eigen dom van twee klokken te Santpoort wordt gevolgd door het inrichten van een terrein aan de Biezenweg voor kleine agrarische bedrijven en de beschikbaarstelling van een krediet voor verbetering van de Pasto- rieweg te Santpoort. Voorts komt er aan de orde een aanvullend krediet voor het aanbrengen van wijzigingen in de beweg wijzering en de aanvaarding van een bij drage van het rijk voor „Bosbeek" en „Burgemeester Rijkenspark". Het uitvoerig gepubliceerde adres van enkele ingezete nen der gemeente in zake Velsen-Noord en de vaststelling van een reglement voor de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek en voor de commissie van ad vies van de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek staat op deze agenda met een krediet voor de aanschaffing van meubilair voor het gymnasium „Felise- num" en voor de aanschaffing van leer middelen voor de Prof. van der Leeuw- school te IJmuiden. Voorts vermeldt de agenda het over het jaar 1956 aan het be stuur van de Bethlehemschool te verlenen voorschot op de vergoeding volgens de Lager-onderwijswet 1920 en een verzoek om medewerking, ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. De agenda sluit met een aantal benoe mingen van: docenteh aan het gymnasium Felisenum, personeel aan de gemeentelijke Huishoudschool, een hoofd van de open bare lagere Clara Sternschool, een onder wijzer aan de openbare lagere Willem de Zwijger u.l.o. school, een onderwijzer aan de openbare lagere Adolf van Nassauschool te Santpoort, twee onderwijzers aan de openbare lagere Theo Thijssenschool te IJmuiden, een onderwijzer aan de open bare lagere Prof. van de Leeuwschool te IJmuiden en twee leden van het bestuur van de Velser Sport Stichting. De toeneming van het aantal leerlingen aan de Prof. van der Leeuwschool te IJmuiden maakt het noodzakelijk over te gaan tot •'de vorming van parallel-klassen. De voor deze klassen benodigde leermid delen ontbreken echter, zodat aanschaffing noodzakelijk is. De kosten hiervan worden geraamd op f4710. B. en W. stellen de raad voor een krediet te verlenen van f4710 en daartoe te ne men een besluit tot wijziging van de be groting, dienst 1956. In de concept-begroting voor 1957 was opgenomen een bedrag voor de aanschaf fing van meubilair voor het gymnasium „Felisenum". Het komt het college thans gewenst voor, reeds nu over een krediet te kunnen be schikken voor de aanschaffing van dit en nog enige ander meubilair en het stelt de raad voor een krediet te verlenen van f 4.476 en daartoe te nemen eveneens een besluit tot wijziging van de begroting, dienst 1956. Ter uitvoering van het uitbreidingslan „Bosbeek" is het noodzakelijk, dat de Pas- torieweg te Santpoort wordt verbreed en verbeterd. Met de verbreding en de bijkomende werkzaamheden zal, na aftrek van een ontvangen bijdrage in de wegaanlegkosten, een bedrag van naar raming f7625 ge moeid zijn. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor ten behoeve van de uitvoering van deze werkzaamheden een krediet beschikbaar te stellen van f 7625 en daartoe de begroting 1956 te wijzigen. Het bestuur van de vereniging voor Christelijk nationaal Schoolonderwijs te Santpoort heeft het gemeentebestuur om medewerking verzocht voor het bouwen van een lokaal voor handenarbeid bij de School met de Bijbel aan de Frans Net- scherlaan. De aanvraag is in handen van B. en W. gesteld om advies. Vloerbedekking Eveneens is in handen van B. en W. te recht gekomen een verzoek van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden voor een nieuwe vloerbedekking in de Julianaschool en de Emmaschool. De heren N. A. Groenendijk en G. J. van der Wijden te Santpoort hebben verzocht aan hen te verkopen, ten einde hun nerts farm uit te kunnen breiden, een perceel grond gelegen aan de Kapelweg te Drie huis ter oppervlakte van ongeveer 107 m2. De verkoopprijs voor deze grond is be paald op f 3 per m2. Verzoekers hebben zich met deze prijs verenigd, terwijl het Prijzenbureau voor onroerende Zaken te Haarlem daaraan zijn goedkeuring heeft gehecht. Door de aanwezigheid van een oude kel der van een reeds in 1940 afgebroken pompstation en door de geringe opper vlakte is het terrein niet voor uitgifte als tuingrond geschikt, zodat tegen deze be stemming v.an de grond geen bezwaar be staat. Uitbreiding meisjesschool in Noord Met bestedingsplicht en in vrije sector in nieuw Santpoort Het r.k. Kerk- en Schoolbestuur van de parochie van de H. Joseph te Velsen-Noord heeft de gemeente verzocht te verkopen ten behoeve van verbouwing en uitbreiding van dg R.K. meisjesschool alsmede van de bouw van een rijwielbergplaats en ter ver krijging van een gedeelte oefenterrein voor de school, het terrein ter oppervlakte van ongeveer 500 m2. liggende aan de Corverslaan. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Het bouwbedrijf Boere-Gerards en Co. te Amsterdam heeft verzocht te verkopen een bouwterrein gelegen tussen de Crijns- senstraat en de Stuyvesantstraat te Sant poort ter grootte van ongeveed 5300 m2. De prijs van de grond gelegen aan de Crijnssenstraat bedraagt f 16.50 per m2. en van die gelegen aan de Stuyvesantstraat f 15 per m2. Op dit terrein zullen 22 woningen wor den gebouwd waarvan enige met gebruik making van een bestedingsplicht. De overige woningen worden gebouwd in de zgn. vrije sector. Aangezien tegen deze verkoop bij B. en W. geen bezwaar bestaat stellen zij de raad voor hiertoe te besluiten zulks onder de gebruikelijke voorwaarden. De vereniging „Santoort's Bloei" heeft reeds eerder aangeboden aan de gemeente in eigendom over te dragen de klokken, staande nabij de Broekbergenlaan en nabij het station te Santoort. B. en W. menen, dat dit aanbod kan wor den aanvaard. Aangezien de klokken in slechte toestand verkeren is het noodzakelijk deze te doen herstellen. De hieraan verbonden kosten, welke naar raming f 500 in totaal zullen bedragen kunnen worden bestreden uit de lopende begroting van de bedrijven Gas en Water. MARKTBERICHT 15 augustus Andijvie f 0,11f0.22; sla f 0,D5f 0,15; bloemkool f 0,21f0,77; doperwten f0,55 f 1,15; sperciebonen f0,62—f 1,03; snijbonen f 0,73—f 1,35; tuinbonen f 0,18—f 0,39; spinazie f 0,34f 0,60; postelein f0,41—f 0,50; bospeen f 0,22f 0,41waspeen f 0,18f 0,33; tomaten f0,23f 0,56; komkommer f 0,09f 0,22; groene kool f0,1410,21; prei f0,19f0,40. Woensdagmorgen verschenen er veel lachende gezichten op straat in Beverwijk. Het zou dan eindelijk eens een mooie feestdag kunnen worden, dacht men. De krame- rijen op het marktplein waren ook al vroeg in volle glorie, hier en daar wapperden de vlaggen over de feestmarkt en het zag er werkelijk feestelijk uit. De markt kooplieden deden ook hun best de stemming er in te brengen. Het ging echter niet eens zo „van een leien dakje" als 's middags in de Iepenlaan. Aan beide kanten stonden daar de trottoirs vol met belangstellenden en de meeste bewoners van dit straatje hingen uit het raam, om toch maar niets te missen van de rolschaats- wedstrijd, die daar gehouden werd. Het was voor Beverwijk iets nieuws, doch men zal trachten dergelijke wedstrij den meer te houden. Het bestuur van de Beverwijkse Speeltuincentrale had de han den vol om de geestdriftige kinderen wat in toom te houden. Voor de wedstrijd had den zich 38 jongens en meisjes opgegeven, doch naderhand gaven zich nog een veer tigtal op voor een vrije kamp. De bestuurder, de heer P. van Oostveen, had hulp gekregen van de heer J. C. Muyen, die met elkander de start verzorg den. Mevrouw T. G. van OostveenVan Meegen had bij de finish plaats ge no. men en door middel van een microfoon wist de heer N. J. Zuurbier de geestdriftige toe- schouwertjes wat van het wegdek af te praten. Het eerst waren de jongens en meisjes van 9 en 10 jaar aan de beurt. De uitslagen waren na vaak felle strijd: 1. Bert Kuijl, 2. Gé v. d. Winden, 3. Elsje Bouman, 4. Elsje Blok. Meisjes 1011 jaar: 1. Gerda de Bock, 2. Tiny Bakker, 3. Ria Komen, 4. Ankie den Hollander. Meisjes 1314 jaar: 1. Marga de Mol. Jongens 1112 jaar: 1. Jos. Nieuwenhui- zen, 2. Herman Huis in 's Veld, 3. Rob van Noort, 4. Theo Niesten. Jongens 13-14 jaar: 1. Jos de Mol, 2. Lex de Bock, 3. Gerry Bregonje. Alle prijswinnaars ontvingen een waar debon. Een bloemenhandelaar had voor elke eerste prijswinnaar een mooie bos bloemen beschikbaar gesteld en alle deel nemers ontvingen van een winkelier uit de buurt een zakje snoep. De vrije wedstrijden hadden het volgen de verloop: Meisjes van 910 jaar: Corrie Mourik jongens: Lou Niesten. Meisjes van 1112 jaar: Tilly Hartog; Jongens: Peter van Ba len. Meisjes van 1314 jaar: Ria van Bug- genum; Jongens: Arie Blok. Voor deze winnaars had het bestuur klei nere waardebonnen in petto en ook het zakje snoep. Prijzen van woensdag. Heilbot 3,202,50; gr. tong 4,503,80; grm. tong 4,003.70; kim. tong 4,303,50; kl. tong I 3,252,90; kl. tong II 2,90—2,55; tarbot I 3,40—2,70, per kg. Kl. schol II 44—22; schar 32; v. haring 16,5011; makreel 2310,50; gr. schelvis 3735; grm. schelvis 2629; kim. schelvis 3528; kl. schelvis I 3328; kl. schelvis II 23,5017; wijting 208; gr. gul 4640; midd. gul 3530; kl. gul 2820; kl. haai 3027; ham 10268; pieterman 66; kl. koolvis zw. 2515, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18480; gr. koolvis ew. 7056, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 41 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 88 kisten schol, 2 kisten schar, 3150 kisten haring, 620 kisten makreel, 290 kisten schelvis, 280 kisten wij ting, 140 ki9ten kabeljauw en gul, 3 kisten haai, 2 kisten ham, 130 kisten koolvis, 37 kis ten diversen. Totaal 4890 kisten. Besommingen van woensdag. VL 27 Heusdens f 10.900; 3 trawlers f67.900; TX 33 f 2350. oocmDcicoooooooocxDoooooooooooooooooooooooooooooaDOOOoooi: Als het weer vanavond nu eens een j enkel keertje zou willen meewerken kan het aardig worden op de markt, f waar de Beverwijkse Harmoniekapel een populair concert gaat verzorgen.j Het begint om 8 uur. Ook het Lunapark aan het Kuenenplein zou best wat droogte kunnen gebruiken, want de tentdoeken willen maar niet droog wor- den. Het V.V.V. feestprogramma wordt dan j vrijdag weer voortgezet met een rond- gang door de Hoogoven Harmonie, en j van 8 tot 11 uur dansen op de Markt, al was het maar om wat op temperatuur te komen. „The Moonliners" verlenen hierbij hun medewerking en G. Bon- nema heeft er de leiding. Tussen het dansen door kan misschien de oliebol- len- en poffertjeskraam op het Kuenen- plein wel voor wat warms zorgen! Zaterdag is dan al weer het einde van I deze feestweek, die voor de V.V.V.- mensen tot nu toe helemaal geen feest, en voor de deelnemers en bezoekers j maar een klein beetje feest betekende. ^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Iets ongewoons voor Wijk aan Zee was een bazar aan de Verlengde Voorstraat, im een garage van de heer E. Gerritse. Onder leiding van enkele Rode Kruis mensen werd hier een verkoopdag gehou den van goederen, gemaakt door langdurige en chronische zieken uit Beverwijk en Wijk aan Zee. De opbrengst hiervan is bestemd om deze zieken weer aan materiaal te hel pen, waardoor ze de gelegenheid krijgen hun tijd te korten met werk dat ze in staat zijn te doen en zelfs heel goed te doen. Velen hebben er een kijkje genomen en bewonderden het mooie borduurwerk van zeer uiteenlopende aard. Een grote ver scheidenheid van geborduurde en ge- appliqueerde schortjes vond gretig aftrek en ook heel veel lakens, kleedjes, jurkjes, iopertjes en tal van andere nuttige zaken werden door de dames bewonderd en meestal gekocht. De voorraad is echter zo groot, dat het niet wel mogelijk is deze op één dag aan de man of de vrouw te bren gen. De dames, onder leiding van mevrouw Scherpenhuizen, zijn dan ook van plan om de volgende week (als er vuurwerk is) weer een koopdag te houden. Men mag hopen, dat hun moeite dubbel en dwars be loond zal worden. Deze dag was de op brengst 275,wat gezien het weer niet slecht te noemen was. Geen prettige verjaardag De heer J. F. A. de G. uit Beverwijk had aan zijn plaatsgenoot, de heer B. P. J., in t de maand juni een bromfiets verhuurd. In den beginne werd de huursom wel betaald, maar later vernam de heer De G. niets meer. Aangifte van verduistering volgde en juist op de verjaardag van J. werd deze door de politie opgehaald, zodat hij dit feest in het politiebureau heeft moeten vieren.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 4