Problemen Afscheid van een sympathieke zeeloods in „Recht door Zee" THALIA x Fonds voor vakantiebesteding van rijksambtenaren Havenberichten op de honderd velden^) De heer A. J. Schol oogstte veler warme waardering De uil: wijs en nuttig DE SPIN Gelden beschikbaar uit liquidatie van Nederlandsche U.itv DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1956 (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Wijkertorentoernooi ADO versloeg Vitesse in ongelijke strijd (4-0) VVB naar Volendam Watervliet-korfbal- driekamp en series Scheepvaart UIT DRIE LANDEN komen er dammers naar het wereldtoernooi - spelers, wier speelkracht de Europese dammers onbekend is. Suriname laat zich met twee spelers vertegenwoordigen; Haïti met een en Rusland met drie cracks. Van de overige deelnemers, te weten die uit België, Zwitserland, Italië, Canada, Frankrijk, China, Marokko en Nederland, is de speelkracht voldoende bekend, maar niettemin wordt het de eerste keer in de internationale damgeschiedenis dat de vraag, welk land de wereldtitel zal winnen, een open vraag is. De sterkste troeven bezit Canada met de meesters Dagenais en Deslauriers. Daarna komt Nederland met spelers als Keiler, Wim de Jong en Huisman of Bom. Wat Raymon St.-Fort van het eiland Haïti doet of De Mirando van Suriname is volkomen problematisch; de Russen die met hun kampioenen Koeperman, Kaplan en Kogan komen, kunnen bovendien nog voor meer dan genoeg verrassingen zorgen. In elk land, waar ook ter wereld, wordt dam gespeeld. Dat er inmiddels in de naoorlogse jaren grotere internationale wereldtoernooien konden worden gespeeld op de honderd velden, vond zijn oorzaak in het feit, dat een sterk damland als Canada het grote bord met de 144 velden als nationaal strijdperk vaarwel heeft gezegd en het honderd ruitenspel ervoor in de plaats koos - hetzelfde kan van Rusland worden gezegd. Daar werd het kleine spel op de 64 ruiten beoefend. En daar ook de Russen in de naoorlogse jaren de schoonheid en diepte van het 100 ruitenspel hebben ervaren, volgde ook daar de overschakeling van klein spel naar het middenbord. Met de komst van zoveel dammers uit alle wereldstreken zal het komende toernooi om het wereldkampioenschap 1956 zonder twijfel het mooiste en fraaiste toernooi wor den, ooit op de honderd ruiten gespeeld. Wij brengen dan ook namens de liefhebbers van het damspel het gemeentebestuur van Velsen dank voor zijn medewerking, waar door het mogelijk is dat de Kennemer dam mers op 30 november 1956 dit internationaal gezelschap binnen de grenzen van Velsen kunnen zien. Russische sterkte Rusland is van plan zeer goed voor de dag te komen. Vooral de voorbereiding is „af". Er worden toernooien aan de lopende band gespeeld tussen de kandidaten. De resultaten zowel als het technische nieuws verschijnen op de televisieschermen en worden door de radio uitgezonden. Elk groot' blad heeft een damrubriek en er verschijnen steeds meer damboeken. De heer A. Douma uit Haarlem, die met enkele Russische damvrienden een boeken ruil onderhoudt, heeft het in 1956 uitgeko men met uitgebreide analyse voorziene toernooiboek van 1953 ontvangen. Kampioen werd Tsjidik en Koeperman is op de tweede plaats geëindigd. Het werd een toernooiboek van 300 bladzijden en 180 ge analyseerde partijen. De prijs van f 10,00 is Kogan VXX5000T»DrvvYXXXXX>XryvYTXD00rrT)roT00000^YV-Y-onn000' Koeperman. voor de Russische dammers geen bezwaar. Hoewel het onderstaand partijfragment al drie jaar geleden werd gespeeld, willen wij het partijverloop tussen Koeperman met wit en de (vroegere 64-velden kampioen) Kogan ter nabespeling aanbieden. Een echte klassieke stelling, waarop de Russen veelal aan sturen. Tot nog toe ver waarlozen de Russen het openingspel om snel en model af te ruilen en de moeilijk heden naar het midden- en eindspel te ver plaatsen. Op zeer aantrekkelijke wijze geeft Roo zenburg zijn indrukken over het Russische Als onderdeel van het Wijkertorentoer nooi werd woensdagmiddag de voetbalwed strijd tussen twee oude rivalen gespeeld: ADO '20 en Vitesse '22 ontmoetten elkaar. Beide elftallen kwamen met invallers in bet veld. Al spoedig na de aftrap wist N. van Tunen de bal over de uitgelopen doel man heen te schieten (1—0). Van der Kolk bracht al gauw de stand op 20 en kort voor rust benutte G. van Tunen een fraaie pass van Dam (30). Na de rust nam ADO het iets kalmer op. Vitesse probeerde de achterstand in te lopen, maar dit lukte niet, want doelman Burger was uitstekend in vorm. .Tammer, dat spil Borst tben tot overmaat van ramp verkeerd terugsoeelde en de bal in eigen doel schoot (40). Kinheim in Wijkertorentoernooi De tweede wedstrijd in het Wijkertoren toernooi is voor Kinheim vastgesteld öp zondagmiddag half drie in het „Rooswijk"- sportpark tegen CSV uit Castricum. Kinheim komt uit met: A. Brands; D. Blom en J. Sparreboom; J. v. d. Griend, L. v. Hesselingen en J. v. Hesselingen; F. Smit, W. Boeren, P. Hoope, A. Eijke en G. Sluiter. Wegens het gelijke spel in de uitwedstrijd tegen West-Frisia in Enkhuizen heeft de tweedeklasser VVB zich in le eerste ronde om de KNVB-beker geplaatst. Dit houdt in een uitwedstrijd tegen „Volendam," welke zondagmiddag wordt gespeeld. VVB vertrekt met: A. Nieuwenhuijs; A. v. d. Schans en K. Kil; F. Bruinzeel, H. Verswijveren en J. Kersbergen; G. Stein- voort, J. v. d. Linden, F. Kooimans, R. Luitjes en C. Luntz. Aangezien A. Both tegen West-Frisia werd geblesseerd, wordt de spilplaats door Verswijveren ingenomen. De korbalvereniging „Watervliet," die het nieuwe competitieseizoen op 9 septem ber gaat beginnen, zal zich er op voorbe reiden met een bezoek aan de seriewed strijden van Sport Vereent te Santpoort, waaraan met drie twaalftallen wordt deel genomen en een driekamp. De Santpoortse wedstrijden worden 26 augustus gehouden; de verènigingsdriekamp op het sportpark „Watervliet" met Archipel uit Amsterdam en GroenGeel uit Wormer wordt 2 sep tember gehouden. De beide verenigingen komen elk met vier ploegen. spel en de spelers weer in de laatste num mers van het officieel orgaan „Het Damspel" en hij vertelt, welk een grote vorderingen de Russen maken in het klassieke spel. Het spel in de partij 1953 verliep als volgt: 1. 27—22 18x27; 2. 31x22 JOOOOOOOOCX X moocx X V i/y xFxxxxyTcxYxxxxDooogcxxxx» ooooooooocx50oooooooocxxxxTnorxxxxx)nooooonooooooonoooooor)c, Om deze voortzetting te spelen moet de wit speler alles hebben berekend. Als zwart nu voortzet met 12—18 moet 2217, de voor post, volgen. Op 2025 moet 4339 komen en grappig is dat nu 27 niet kan wegens 17—12, 7—11, 32—28, 23x43, 12x5. Inplaats van 27, 1014, 50—44 en zwart bereikt niets. Kogan moet dit alles hebben doorzien en speelde daarom: 2.1117; 3. 22x11 16x7; 4. 3631 1318. Het was de stelling na de 4e zet van wit, welke wij gezamelijk met Roozenburg hebben onderzocht. Naar de mening van Roozenburg is zwarts 4e zet 1318 van een te overijld karakter. Prefe rabel en kansrijker was het volgende spel naar de smaak van Roozenburg: Zwart: 2, 10, 12, 13, 16, 17, 19, 20, 23 en 24. Wit: 28, 31, 32, 33, 34, 35, 38, 43, 48 en 50. 20—25 dwingt 43—39, 17—21, 31—27, 12—18 en nu moet wit „zich verklaren". Met 4843 verzwakt de lange vleugel. Het is zwart dat de beste kansen houdt. 5. 31—27 2—8; 6. 43—39 8—13; 7. 50—44 20—25; 8. 48—43 10—14 9. 34—30 25x34; 10. 39x39 17—21; 11. 30—25 21—26; 12. 44—39 16—21; 13. 27x16 12—17. Stand na de 13e zet van zwart. Verzekerd offer Kenmerkend voor het spel der Russen is het offer dat zij met een grote zelfverzeker heid toepassen. Ook wij hebben een voor liefde voor het offer omdat de speler de situatie geheel moet beheersen wil hij het schijnoffer kunnen toepassen. De tegenstan der wordt veelal verrast en voor onverwach te situaties geplaatst. Maar belangrijker is de volgende zet, die wit in dit fragment speelt. Het getuigt van de kracht, welke van het spel der Russen uitgaat. Wit vervolgde als 16e zet met 3934. En hoe wij ook deze stelling hebben onder zocht, wij hebben geen winst voor zwart kunnen ontdekken. B.V.: 17—22, 28x17. 24—30, 35x24, 19x37 en wit heeft vrije doorloop met de stukken 16 en 17. 2e speelwijze: 17—22, 28x17, 14x29, 33x24, 19x48, 1611 en zwart kan niet 2631 spe len wegens 3227. Het spel verliep als volgt: 16. 3934 2631; 17. 35—30 24x35; 18. 32—27 23x21; 19. 16x36. De stand van het eindspel: Zwart: 13, 14, 17, 18, 19 en 35. Wit: 25. 33, 34, 36, 38 en 43. Kansrijk is de zwartstelling, maar een definitieve winst zit er niet in. Zwart kon kansrijk met 1924 vervolgen waarna 33—28 verliest door 2430, 4339? 3540 en 1822 winst geeft. Op 36—31, 24—30, 43—39, 35—40 en 17-22-28 wint. Maar na 19—24, 38—32 zien wij geen kansen meer aanwezig voor zwart. In de partij vervolgde zwart met 1722, doch na enige onbelangrijke zetten werd het spel ook remise. Deze partij is drie jaar terug gespeeld en de Russen hebben blijkbaar vooral in het klassieke spel vorderingen gemaakt: de ontmoeting in november zal ons dit wellicht hardhandig bijbrengen. Tot slot dezer rubriek een probleem van de heer Vuurboom. OOOC(XX>NTrcOCXXXDOOCXXFKXX)C)OOCyX)OOOOC)OOOGGOCOOOOOOOOOGOO IJMUIDENS HAVEN heeft gisteren afscheid genomen van een harer vertrouwdste en prettigste vrienden: de zeeloods A. J. Schol was voor de laatste keer temidden zijner vele bekenden na een staat van dienst, die hem tot aan het welverdiende pensioen bracht. Vele loodsen, de mensen uit sleepvaartbedrijven, Rijkswaterstaat, kustwacht en Van Halverhout, de douane en al die andere instanties uit IJmuidens roerige havenwereldje hebben in de Loodsensociëteit „Recht door Zeede kans gegrepen met een stevige handdruk hun sympathie te betuigen bij het afscheid van deze prettige kameraad. ÖOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCOOOOO Zwart 11 stukken: 7, 10, 12, 13, 17, 20, 21, 24, 30, 34 en 36. Wit 10 stukken: 26, 28, 32, 38, 41, 44, 45, 48, 49 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. Temidden van vele familieleden heeft de heer Schol alle lof en hulde over zich heen laten gaan en aan het eind van de ochtend kon hij zich een speciaal schilderijenkabi net inrichten dank zij de stroom van schil derstukken en foto's, die hem bij dit af scheid ten deel viel. Loodscommissaris J. Visser was de eerste, die daar de heer Schol toesprak, zeggende, dat op deze opvallend mooie dag een even opvallend mooie staat van dienst werd af gesloten, die 37 jaar geleden bij het Neder landse loodswezen begon. Mede namens de verhinderde directeur van het Loodswezen in 't 3de district wenste hij hem na zijn her stel van een langdurige ziekte de hem toe komende rust toe. Uit naam van de admi nistratie van 't Loodswezen aan het IJmui- dense sluisplein mocht de heer Schol een mooie foto van het havengebied, dat hem zo dierbaar moet zijn geworden, ontvangen. Hierna voerde de heer H. J. Krijnen, de schipper van de Deneb het woord. Hij her innerde aan de lang-vervlogen jaren, dat hij bij de scheidende loods aan boord kwam hem toen aantreffende als een „bootsman van topklasse" wie hij nu nog altijd dankte voor diens gedegen opleiding. In een moeilijke periode slaagde „Arie" Schol er in het loodsexamen met vrucht te doorstaan en er zijn nimmer ernstige brok ken van gekomen, zo merkte schipper Krij nen op. Jammer vond hij het inmiddels, dat het Loodswezen met het heengaan van de heer Schol de vrolijke noot zal moeten missen. Hij kwam met een schilderstuk en een bloempje voor mevrouw Schol. „Uitstekende loods" Loods W. K'ooy sprak namens h^t perso neel en prees de .scheidende als een uitste kende loods, die de overgang van de be trekkelijke stilte van voor 1940 naar de drukte na de oorlog aan den lijve heeft ondervonden. Ook hij had een schilderij meegebracht. Namens de rederij v.h. Goedkoop schetste de heer G. Fabriek de verhouding tussen sleepdienst en loodswe zen in prijzende bewoordingen en hij her innerde er aan, hoe de schepen de loodsen VPRO-AVOND In onze Kennemer Lantaarn werd gisteren eenmaal abusievelijk vermeld, dat de VPRO- cabaretavond op 18 december gehouden wordt. Dit moest, zoals ook uit de rest van de aankondiging bleek, 18 september zijn. DONDERDAG, 16 Augustus 1956 BESTE KINDEREN, Nog een goede veertien dagen en de vakantie is weer op. Dan komt „de start" in het nieuwe schooljaar. Natuurlijk zijn jullie allemaal van plan om met veel geest drift aan al het nieuwe te beginnen, maar denk er om, de start moet, net als bij de sport, feilloos zijn. Een goede start maaktde rest van de sprint gemakkelijker. Je ziet het op de foto hoe een goede start moet zijn: de vaste wil om er een goecL einde van te maken kunje bij iedere deelneemster op het gelaat lezen. Zo hoort het ook. Je begint niet aan iets als je niet van plan bent om eventuele moeilijkheden te overwinnen. Zo moet je ook het nieuwe schooljaar zien. Pak meteen flink aan, dan valt de rest van het jaar ook best mee. En tenslotte nog veel plezier en veel mooi weer gewenst voor de rest van je „vrije tijd" door TANTE ELS. Als één van jullie eens in de buurt komt waar uilen hun nest hebben, bijvoorbeeld in een oude toren of in een of andere boom, dan moet je goed uitkijken of je ook zwart grijze ballen op de grond zi°t liggen. Dit zijn de voedselresten of „Uileballen." X - rbnde doorgang. X - ijzer om schip aan vast te leggen. X - landbouw-product. X - bijenhouder. X - dichterbij. X - herfstbloem. Als je alle woorden goed ingevuld hebt, ontstaat er op de kruisjes van boven naar beneden een ander woord voor bladzijde. Kerkuil De uilen eten namelijk hun prooi, die meestal uit muizen of ratten bestaat, met huid en haar op. De onverteerbare delen, zoals beenderen en huiden, spuwen ze later weer uit. Als je nu een paar van die ballen droogt, vallen ze uit elkaar en je zult er verschillende beentjes en schedel- ties in vinden. In zo goed als alle schedel - tjes zitten tandjes, dus kun je gemakkelijk zien, dat je met resten van muizen of rat ten te doen hebt en niet met vogelschedels bijvoorbeeld. In oude tijden werden de uilen be schouwd als „boze heksen." De boeren waren heel bang voor deze vogels omdat ze 's avonds rondvlogen en akelig krasten en dus werd er een geduchte jacht op gehou- Van start: de ideale start voor een sprint, zoals internationale loopsters die kennen: één hand vooruit om het lichaam in even wicht te brengen, de andere gereed om meer vaart te geven. den en vaak wanneer de buit bemachtigd was, werd deze als „afschrikwekkend voorbeeld" levend aan de schuurdeur ge spijkerd, Tot in een zeker jaar een ware ratten- plaag uitbrak. Het leek wel of ze van alle kanten kwamen opzetten. De mensen klaagden steen en been. Niets was veilig voor de gevaarlijke dieren. Zelfs de baby's in de wieg niet. Wat men ook deed, niets hielp. Maar toen men de wanhoop nabij was, kwam er hulp opdagen van een andere kant. De „boze heksen," de uilen die nog leefden, richtten een ware slachting aan in het rattenleger. Men zag nu met eigen ogen, wat men nooit had willen geloven, name lijk dat uiien ratten en muizen aten en daarom voornamelijk 's avonds rondvlogen. Van die tijd af werden de uilen beschermd, want ieder begreep dat hij zelf gedeeltelijk de oorzaak van de plaag geweest was, daar de natuurlijke vijanden van de ratten, de uilen, bijna uitgeroeid waren. JpOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX3CXXXX)OOOOCXXXXXXX Pietje in Artis „Pa!", riep Piet, een kleine slang ziend, en hij bleef verwonderd staan: „Kijk es, pa, een staart, die kwispelt, 8 maar een hond zit er niet aan!" 8 OOOOOOCOOOOOOO<XXX)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC)0 In Australië leeft een spin, die haar buil met een lasso vangt. Uit haar web hangt een losse draad die plm. 20 cm. lang is en aan wier uiteinde zich een kleverige stof bevindt. altijd graag een „opstapje" geven, al was het alleen maar om de kosten van een retour-taxi uit te sparen Een foto van het Amsterdamse haven complex begeleidde deze hartelijke woor den. Velen hebben nadien de scheidende loods de hand gedrukt op dit voor hem ietwat weemoedige ogenblik, dat een stuk werk ten dienste der internationale scheepvaart afsloot, waaraan die scheepvaart slechts de aangenaamste herinneringen kan bewaren. ADVERTENTIE het theater met de beste films Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur in première JOHN WAYNE in de grootse avonturenfilm DE GEVANGENE VAN DE WOESTIJN in Technicolor Adembenemend avontuur van de zandvlakten in de woestijn tot de koude sneeuwvlakten in Canada Boeiend! Meesleepend! 14 jaar. Maandag, dinsdag en woensdag 8 uur en zondagmiddag 3 uur STAN LAUREL - OLIVER HARDY nog steeds de ongekroonde konnigen v. d. lach in BROKKENPILOTEN Een schokkende aanval op uw lachspieren Donderdag 23 aug., 8 uur op veler verzoek nog éénmaal de wereldberoemde operette ROSE MARIE („I love you") Hedenavond 8 uur ZIJN GROTE BEPROEVING Een dramatisch verhaal op realistische en ontroerende wijze verfilmd Toegang 18 jaar Bij de Tweede Kamer is een wetontwerp ingediend dat beoogt het saldo van de N.V. Nederlandsche Uitvoermaatschappij in liqui datie te besteden voor bevordering van een goede vakantiebesteding van rijksambte naren. De Nederlandsche Uitvoermaatschappij werd opgericht in 1917 en had tQt doel tus senkomst te verlenen bij de in- en uitvoer van goederen gedurende de eerste wereld oorlog. In 1927 werd tot liquidatie van de maatschappij besloten en werd een bedrag van f 47,5 miljoen in 's rijkskas gestort. Het nog aanwezige kapitaal van de Neder landsche Uitvoermaatschappij bestaat uit een renteloze hypothecaire vordering op de stichting „Het Nationale Park De Hoge Ve- luwe" ten bedrage van ruim f 1,3 miljoen, een hypothecaire vordering op de stichting „De Besthmenerberg" groot f 500.000, en effecten en overige activia tot een bedrag van ruim f 1,9 miljoen. In het thans ingediende wetsontwerp stellen de minister van Financiën en de mi nister van Binnenlandse Zaken voor de „Hoge Veluwe" te bevrijden van een hypo thecaire schuld, waarmede het landgoed is bezwaard. Daar de lening renteloos is, heeft zij als geldbelegging geen betekenis meer en kwijtschelding stelt de stichting ln staat haar taak als een financieel autonoom lichaam uit te oefenen. Daar een goede instandhou ding van het nationale park een algemeen belang is, wordt voorgesteld aan de stich ting bovendien ene bedrag uit het saldo van de Nederlandsche Uitvoermaatschappij te schenken. De in de laatste jaren gebleken grote be hoefte aan goedkope vakantieaccomodatie voor financieel'fnfhdefItaagkrachtige amb tenaren heeft de vraag doen rijzen, of voor dat doel door het rijk gelden konden wor den beschikbaar gesteld. Naar de mening van de ministers verdient het aanbeveling dat het rijk als grootwerkgever het voor- Zodra er een insect aankomt werpt zij handig de draad naar hem toe. De buit kleeft vast en wordt door de spin „inge haald" en verorberd. Amor, pass. 15 Gibraltar n. Tunis. Astrid Naess, 16 te Suez verw. Axeldijk, 15 te New Orleans. Averdijk, 15 v. B.rownsville te Le Havre. Alhena, pass. 15 Casquets n. Antwerpen. Alpherat, 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Annenkerk, 14 te Durban. Angolakust, 14 te Bordeaux v. Amsterdam. Ampenan, 15 v. Halifax te Boston. Beninkust, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Bantam, 15 te Pangi. Billiton, 15 v. Marseille n. Amsterdam. Borneo, 15 v. Port Said n. Djeddah. Britsum, 15 te Batonrouge v. Tampico. Bloemfontein, 15 te Kaapstad. Both, 15 te Belawan. Bengalen, pass. 15 Minikoi n. Belawan. Boschfontein, 16 te Marseille. Caltex Delft, pass. 15 Gibraltar n. Rotterdam. Corilla, 16 te Miri. Coryda, 15 v. Abadan n. Singapore. Crania, pass. 15 Runsal Jebel, 17 te Mena Al Ahmadi verw. Congokust, 15 v. Lagos te Banana voor Matadi. Castor, 14 75 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Ceronia, 15 te Santos n. Curagao. Caltex Utrecht, pass. 15 Ras Al Hadd n. Suez. Cradle of Liberty, 20 te Philadelphia verw. Camerounkust, 15 te Amsterdam v. Antwerpen. Dordrecht, 22 te Philadelphia verw. Delft, 15 210 m. n.w. Finisterre n. Cardon. Dorestad, 14 te Port Said. Eos, 15 v. Famagusta te Lattakia. Farmsum, 15 te Rotterdam verw. Guineekust, 14 v. Monrovia n. Abidjan. Garoet, pass. 15 Kp. St. Vincent n. Port Said. Groote Beer, 16 v. Southampton te Quebec. Gadila, 15 150 m. z.o. Balikpapan n. Balikpapan. Hestia, 15 v. Ciudad Trujillo te Guanta. Hersilia, 15 v. Ciudad Bolivar te Puerto Ordaz. Hector, 15 360 m. w.n.w. Alexandrië n. Alexandr. Hydra, 14 v. Hamburg n. Rotterdam. Hilversum, 15 520 m. n.w. Fremantle n. Mena Al Ahmadi. Johan van Oldenbarnevelt, 15 540 m. w. Mel bourne n. Melbourne. Kota Agoeng, 16 te Belawan. Kabylia, 15 v. Piraeus te Abadan. Karimata, 15 v. Tj. Priok te Surabaja. Linge, 15 7 m. n. Norderney n. Zaandam. Loenerkerk, pass. 15 Port Sudan n. Aden. Liberty Bell, 19 te Suez verw. Loosdrecht, 18 te Rotterdam verw. Lombok, 16 v. Cowichan Bay te San Francisco Lutterkerk, 15 v. Basrah n. Khorramshar. Myonia, 15 te Singapore. Maasland, 16 v. Santos te Rio de Janeiro. Marpessa, 15 v. Curagao te Mariel Cuba. Moordrecht, 22 te Suez verw. Mijdrecht, 8/9 te Houston verw. Madoera, 14 te Colombo n. Aden. Maetsuycker, 15 180 m. n.w. Sharksbay naar Fremantle. Omala, 15 te Berre. Oberon, 14 v. New Orleans te Aruba. Ouwerkerk, 15 v. Genua te Port Said. Peperkust, 15 v. Dakar n. Le Havre. Poelau Laut, 15 v. Donggala n. Makassar. Prins Willem George Frederik, 15 te Montreal. Papendrecht, 26 te Curagao verw. Pendrecht, 24 te Nynashamn verw. Pr. Johan Willem Friso, pass. 15 Vliss. n. Hamb. Polydorus, 15 te Amsterdam. Sliedrecht, 16 te Genua verw. Statue of Liberty, 16 te Philadelphia verw. Solon, 15 v. New York t, Port Au Prince. Sarpedon, 15 v. New York te Curagao. Stentor, 14 60 rru n.w. Jamaica n. Mobile. Scherpendrecht, 15 v. Aruba te Port Alfred. Swartenhondt, 15 te Kwandang. Sibajak, 15 te Aden. Singkep, 15 v. Tj. Priok n. Aden. Sirrah, 16 te Cairns. Telamon, 15 v. Houston te New York. Trajanus, 14 v. Belize n. Kingston. Triton, 15 v. Las Piedras te Curagao. Tiberius, 14 v. Curagao n. Antwerpen. Tabian, 16 te Tj. Priok. Tomini, 14 v. Port Said n. Gdynia. Tabinta, 15 te Tj. Priok. Tjibantjet, 15 te Belawan. Van Noort, 14 v. Tientsin te Shanghai. Van Riebeeck, 15 te Belawan. Witmarsum, pass. 14 Ouessant n. Hamilton. Wieldrecht, 20 te Fao verw. W. Alton Jones, pass. 14 Gibraltar n. Ph.delphia. Weltevreden. 15 te Aden. IJssel, 15 v. Tunis te Algiers. Zijpenberg, pass. 15 Finisterre n. Melilla. KLEINE VAART Appingedam, 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. beeld van vele andere grootwerkgevers zal volgen. Daarom wordt voorgesteld gelden uit de liquidatie van de Nederlandsche Uit voermaatschappij te storten in een fonds, waaruit gelden kunnen worden beschikbaar gesteld voor vakantieoorden voor rijks ambtenaren. In de toekomst ligt samenwer king met andere over vakantieaccomodatie beschikkende organisaties in het voornemen. Voorgesteld wordt voorts over te gaan tot het overnemen in eigendom van de ter reinen en gebouwen van de Besthmenerberg te Ommen. Het ligt in de bedoeling dit vakantieoord, dat thans door een stichting uit het bedrijfsleven wordt geëxploiteerd, in samenwerking met deze stichting voor medegebruik door rijksamtbenaren te be stemmen. Audacia, 15 v. Amsterdam n. Stettin. Albert, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Alcetas, 15 v. Lissabon n. Tanger. Astra, pass. 14 Vlissingen n. Londen. Att S, 15 v. Swansea te Rotterdam. Adine, pass. 15 Vlissingen n. Lissabon. Badzo, 15 v. Rotterdam n. Londen. Berend N, 15 v. Maassluis te Boston. Birmingham, 15 v. Harlingen n. Goole. Bab T, 14 te Zaandam v. Hamina. Brouwersgracht, 15 te Raumo. Casana, 15 dw. Kp. Grisnez n. Rotterdam. Catharina W, 15 v. Grenaa te Ahus verw. Cornelia B III, 15 dw. Barfleur n. Bordeaux. Corsica, 14 te Vlissingen n. zee Da Capo, 15 v. Lissabon te Leixoes verw. Daje Böhmer, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Diannel, 15 v. Goole te Delfzijl verw. Dido, 14 v. Patras n. Bari. Domburgh, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Dora, 15 v. Vlaardingen te Amsterdam. Deo Favente, 15 v. Odense n. Aarhus. Êems, 15 v. Langebruggc te Selzaete. Ella, 15 dw. Elbe n. Malmö. Equator, 15 v. Rotterdam n. Delfzijl. Express, 14 v. Aberdeen n. Rotterdam. Fendo, 15 v. Rouen te Londen. Fivel, pass. 14 Vlissingen n. Rostock. Fraternite, 14 v. West-Hartlepool n. Newcastle, Fiducia, 15 v. Maassluis n. Boston. Haaksbergen, pass. 15 Skerries n. Teignmouth. Hada, 15 50 m. n.o. Casquets n. Bordeaux. Haskerland, 14 v. Leith te Grangemouth. Hilda, verm. 14 v. Londen n. Duinkerken. Hink, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Horst, 15 v. Vlissingen n. Surte. Heemraadsingel, 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Heerengracht, 15 te Amsterdam. Ida D, verm. 16 v. Haukupudas. Jaba, 15 v. Emden te Wenersee verw. Jan Kreumer, 15 v. Londen n. Rotterdam. Jura, 15 v. Londen te Rotterdam verw. Kemphaan, pass. 15 Kielerkanaal n. Gdynia. Kirsten, pass. 14 Kiel n. Skillinge. Kaap Falga, 14 v. Vilvoorde n. Wifstavarf. Leuvehaven, 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Larix, 14 te Domsjo v. Dordrecht. Lauwersborg, 14 v. Amsterdam n. Rotterdam. Limfjord, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Lydia, verm. 14 v. Londen n. Rotterdam. Marcella, 15 v. Esbjerg te Sandefjord verw. Matthew, 15 v. Vlaardingen n. Ordnantewhard. Manto, 14 v. Malaga n. Faro. Marietje Böhmer, 14 v. Patras n. Messina. Marjan, 14 v. Plymouth te Par. Maymere, pass. 15 Vlissingen n. Londen. Mees Cremer, 15 dw. Texel n. Londen. Meuse, 14 v. Karlshamn te Stockholm. Midsland, pass. 15 Smithknoll n. Leith. Myson, 15 v. Gefle te Norrkoping. Medea, 14 te Naestved v. Zeebrugge. Midas, 14 v. Tanger n. Antwerpen. Marathon, 15 v. Cuxhaven n. Weatherbound. Nautic, verm. 15 v. IJmuiden n. Garston. Niobe, 15 v. Rotterdam te Amsterdam. Noordstad, pass. 15 Vlissingen n. zee. Nottingham, pass. 15 Flambrohd n. Newcastle Nijenburgh, 14 v. Amsterdam te Stockholm. Niobe, 15 te Amsterdam n. Helsingfors. Notos, 14 v. Carthagena n. Amsterdam. Odile R, 15 v. Vlissingen n. Felixstowe. Phidias, 14 v. Tarragona n. Valencia. Pirola, pass. 14 Vlissingen n. Cork. Ponza, 14 v. Zaandam n. Dordrecht. Raket, pass. 14 Vlissingen n. Goole. Stientje Mensinga, 15 v. Leningrad te Hamburg. Spoorhaven, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Schippersgracht, 15 v. Antwerpen n. Helsinki. Taurus, 14 v. Antwerpen te Vlissingen. Thalassa, 15 dw. IJmuiden n. Delfzijl. Thaletas, 15 65 m. n.n.o. Oran n. Izmir. Thames, pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Tramp, 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Westereems, 15 v. Kalmar n. Smoje, verm. 15 v. Smoje n. Husum. Westersingel, 15 v. Kiel/Holtenau n. Hangö. Wubbina, 15 te Antwerpen. Viking, 14 v. Maassluis te Ramsgate. Wickenburgh, 15 dw. Les Sept lies n. Casablanca. Zus, 14 v. Hamina n. Ellesmereport. SLEEPVAART Blankenburgh, pass. 14 Beachyhead n. Terneuzen. Oostzee, 14 v. Rotterdam n. Port Said. Thames, 14 v. Vlissingen n. Ferrol Tyne, 14 dw. Kp. St. Vincent n. Port Said. Zwarte Zqe, 14 320 m. z.z.w. Fayal n. Baltimore. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Nautilus van Nantes. Niobe van Rot terdam. Polydores van Indonesië. Heeren gracht van Kotka. Colubia Heights van Bal timore. Beau van Kotka. Camerounkust van Antwerpen. Dora van Swansea. Noordstad van Antwerpen. Neeltje B van Kotka. Eem- land van Bahia. Baltic van Rotterdam. Hampshire Coast van Rotterdam. Mees Cre mer van Leningrad. Keyser van Paternimi. Eeken van Dordrecht. Nero van Oporto. Cobri van Londen. Mathilda van Habaranda. Prinsengracht van Mantyluoto. Beninkust v. Antwerpen. Margaretha van Calais. Vindicad de Polit van Rotterdam. Meidoornsingel van Rotterdam. Karin van Otterbacken. Vertrokken zijn: Ternvalley naar Kopen hagen. Falcon naar Londen, Heriot naar Leith. Dora Fritzen naar Hamburg., Juno naar Rotterdam. Gerd naar Londen. Borculo naar Hamburg. Adele naar Visby Audacia naar Stettin. Brettland naar de Tyne. Sancta Lucia naar Hamburg. Vindo naar Vestervick. Hollandia naar Malmö. Laurensborg naar Rotterdam. Jonan naar Birkenhead. Bonaire naar Norsac. Pamir naar Rostock. Anquila naar Hamburg. Ali S naar Stettin. Nautic naar Garfston. Marie Louise naar Londen. Leuvehaven naar Rotterdam. Antha naar Kalmar. Locholder naar de Tyne, Vera naar Skut'kar. Heemraadssingel naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7