LANGE JUFFERS Dulles stelt voor Suezkanaal te internationaliseren Nieuwe opdracht voor prof. Lieftinck Patisserie Dekkers Sjepilov toonde zich zeer inschikkelijk bij procedure HAZENBERG Democraten kozen Stevenson als hun kandidaat HET WEER: Onbestendig en buiig Haarlems Dagblad Londense conferentie kwam vlot op gang Het woord is aan., Kefauver waarschijnlijk tweede man (M'mW&tLuwU Kolonel Warouw zal dinsdag commando overdragen Koningin bij sluiting dijkgat Pakistan steunt Indonesië in kwestie-Nieuw-Guinea ZE ZE TTT IE mi Communistische partij in West-Duitsland verboden Sukarno verdedigt het goed recht van Egypte vurig s 71e JAARGANG No 33 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel, Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 186 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 et., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 cL Giro rekening 273107 ten name v. HaarL' Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Op de Hof, in het centrum van Amers foort voor de kerk van St. Joris, schutspatroon der cavalerie, heeft de chef van de Generale Staf, generaal B. R. P. F. Hasselman, donderdag avond namens de minister van Oorlog de gala-uniformen voor het trompet terkorps der cavalerie in ontvangst genomen, die zijn geschonken door de burgerij van Amersfoort. Het geschenk bestond uit 60 uniformen, 50 blauwe mantels, regenkleding, wit lederwerk en dertien bazuinen. Natuurlijk slak het korps, uitgedost in de nieuwe uniformen, feestelijk de trompet. ADVERTENTIE Deze week bieden wij u als reklame een heerlijk slagroomgebakje a 16 cent per stuk waarop ook nog onze waardevolle kassabons Lange Nienwstraat 425 DJAKARTA (A.N.P.) Een woordvoer - Van onze correspondent in Londen) Twee standpunten stonden gisteren in Londen tegenover elkaar: dat van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, die de conferentie der 22 mogendheden een plan tot internationalisering van het Suezkanaal voorlegde, en dat van majoor Aly Sabri, Nasser's politieke raadsman, die gisteravond uit Cairo in Londen aankwam. Hij verklaarde tegenover journalisten dat „alleen Egypte recht heeft op het beheer en de financiën van het kanaal. Het zal geen internationale controle aanvaarden. De landen, die van het kanaal gebruik maken, zijn klanten, die niet meer rechten hebben dan iemand, die een winkel binnen gaat om iets te kopen". Met deze opmerking stelde Sabri zich tegenover de Ver enigde Staten, die een andere mening zijn toegedaan. Dulles ontvouwde namens zijn regering een plan, dat in grote lijnen in samenwerking met Groot-Brittannië en Frankrijk is opgesteld. Niemand had verwacht, dat de conferentie reeds zo spoedig na de aanvang zou kunnen overgaan tot constructieve besprekingen. Er bleken weinig moeilijkheden van procedurele aard te zijn vooral de Russische der van het Indonesische leger heeft aan- minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilov was verrassend meegaand, gekondigd, dat kolonel Warouw, de terri toriale commandant van Oost-Indonesië zijn commando dinsdag aan zijn opvolger, kolonel Sunual, zal overdragen. Deze aan kondiging volgt op de verklaring van Wa rouw, dat hij zou weigeren het commando over te dragen, zolang er nog geen over eenstemming was bereikt in de legerlei ding over het bevel van Kawilarang om de minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abd'uligani, aan te houden. De woordvoerder van het leger zei, dat Warouw deze verklaring had afgelegd, voordat hij van het legerhoofdkwartier de officiële tielichting over deze kwestie had ontvangen. De woordvoerder zei dat staf chef Nasutino, zijn plaatsvervanger Lubis en de voormalige commandant van West- Java Kawilarang reeds overeenstemming hebben bereikt. Warouw is benoemd tot militair attaché in Peking en zal president Sukarno verge zellen op zijn reis naar de Sovjet-Unie en de Chinese volksrepubliek, die op 26 augus tus begint. Het kabinet der Koningin deelt mede: De Koningin heeft aan prof. mr. P. Lief tinck een nieuwe opdracht verstrekt tot het onderzoeken van de mogelijkheid tot het vormen van een kabinet, dat het vertrouwen van het parlement zal kunnen verwerven. Onze parlementaire redacteur tekent hierbij aan: Nadat de Koningin gisteren de voor zitters van de vijf grootste Tweede Kamer-fracties in gehoor had ontvangen, is geen mededeling gedaan over de aan stelling van een formateur of een nieuwe informateur. Laat in de middag is prof. Lieftinck gedurende tweeënhalf uur bij de Koningin op bezoek geweest, 's Avonds heeft prof. Lieftinck tot ongeveer negen uur in „het torentje" zitten werken, waar na hij dat gedurende enige uren heeft ver laten. Om elf uur keerde hij daar nog terug om zijn arbeid voort te zetten. Als men bovendien weet dat gisteravond mr. Burger een bezoek aan dr. Drees heeft ge- ADVERTENTIE Roomboterkoeken Roomboterspritsen Roombotercakejes in vakantieverpakking. ZATERDAG HEERLIJKE APPELKOEKEN 25 ct. 1e klas banketbakkerij CENTRUM GALERIJ TELEFOON 6479 De sluiting van het laatste gat in de negentig kilometer lange dijk van de pol der Oost-Flevoland-, ongeveer twaalf kilo meter ten noordoosten van Lelystad, zal ge schieden op donderdag 13 september. On voorziene omstandigheden voorbehouden zal de Koningin deze plechtigheid bijwo nen. DJAKARTA (A.N.P.) Premier Ali Sastroamidjojo heeft bekend gemaakt, dat de Indonesische regering het geschil met Nederland over westelijk Nieuw-Gudnea te zijner tijd voor de UNO zal brengen. Hij zei dit in een speciale vergadering van het parlement aan de vooravond van de elfde Indonesische onafhankelijkheidsdag. President Sukarno was wel aanwezig, doch hij sprak niet, zoals voorgaande jaren, het parlement toe. De ambassadeur van Pakistan in Indo nesië, Choudri Khaliquzzaman, heeft ver klaard, dat Pakistan geheel achter Indo nesië staat, in zijn eis ten aanzien van Westelijk Nieuw-Guioea. De ambassadeur verklaarde dit in een rede voor radio repu bliek Indonesië ter gelegenheid van de vie ring van de onafhankelijkheid van Pa kistan. bracht kan men zich voorstellen dat men zich in Den Haag afvroeg wat er gaande was. Het raadsel is nu opgelost: prof. Lieftinck heeft een nieuwe opdracht ge kregen. In zijn eerste opdracht stond: het onderzoeken van de mogelijkheid tot het vormen van een kabinet, dat geacht kon worden het vertrouwen van het parlement te genieten. In de nieuwe opdracht is sprake van „een kabinet, dat het ver trouwen van het parlement zal kunnen verwerven". Op dit laatste woord vooral komt het aan. De woordvoerder van de informateur heeft hedenmorgen medegedeeld, dat het onderzoek van prof. Lieftinck zich in de eerste plaats zal richten op de mogelijk heid van een breed samengesteld kabinet. Het strookt met zijn opvatting als infor mateur dat hij zich over de mogelijkheid, die hij moet onderzoeken, bij leidende per sonen uit het politieke leven zal oriënteren. Hieruit blijkt »at er geen sprake zal zijn van een zogenaamd intermezzo- of zaken kabinet, maar wel degelijk van een kabinet, dat, welbeschouwd, een parlementaire in slag zal hebben, al zal het dan misschien de titel extra-parlementair kabinet moeten voeren op grond van zijn geboortegeschie denis, aangezien het tot stand zal komen zonder dat er nader direkt contact met de Kamerfracties plaats vindt. Van groot belang is nog, dat de informa teur tot de conclusie was gekomen dat pogingen tot vorming van een door en door parlementair kabinet, dus wel met toestem ming van de fracties, niet mogelijk was. De tot dusverre beproefde weg bleek niet te kunnen leiden tot een kabinet, dat een stevig draagvlak zou hebben en dat de uit slag der verkiezingen voldoende zou weer spiegelen. Op de vraag of prof. Lieftinck al een programma heeft, verklaarde de woord voerder gemachtigd te zijn te verklaren, dat de informateur over een volledig orat- werp-programma beschikt. Het plan berust op vier overwegingen: Het Suezkanaal moet op doeltreffende wijze geëxploiteerd worden als een vrije veilige internationale waterweg, in over eenstemming met de conventie van 1888; de exploitatie moet worden gevrijwaard van nationaal-politieke invloeden; Egypte's rechten, ook in financieel opzicht, moeten erkend worden en de Suezkanaalmaat- schappij dient behoorlijke compensatie te ontvangen. Op basis van deze grondbeginselen stelde Dulles het volgende plan voor: De exploi tatie wordt gesteld onder verantwoorde lijkheid van een internationale raad van bestuur, waarin ook Egypte zitting heeft, en die verbonden is met de UNO-naties. Geen enkel land mag in deze raad een overheersende positie innemen; Egypte heeft recht op een billijk aandeel in de opbrengst van het kanaal, rekening hou dende met al zijn wettige rechten en soe vereiniteit; aan de aandeelhouders der kanaalmaatschappij wordt een redelijke compensatie uitgekeerd en elk meningsver schil dat kan ontstaan over de punten 2 en 3 zal worden voorgelegd aan een arbitrage commissie, te benoemen door het interna tionale gerechtshof te Den Haag. De rede van Dulles getuigde evenzeer van kracht als van redelijkheid. Van kracht, omdat de Amerikaanse staatsman Nasser's daad in duidelijke woorden ver oordeelde „daar de grootheid van een natie niet wordt gemeten door zijn ver mogen anderen te kwetsen of te dreigen." In deze tijden zijn de landen van elkaar afhankelijk en deze afhankelijkheid bereikt een hoogtepunt in het Suezkanaal. Al heeft president Nasser gezegd, dat Egypte de vrije doorvaart door het kanaal zal toe staan, een ding is zeker: wat ook de be doelingen zijn der huidige Egyptische re gering, de handelsnaties der wereld weten dat zij zijn overgeleverd aan Egypte's ge nade. Egypte heeft zich een zwaard be machtigd dat vele landen in hun economi sche vitale behoeften kan treffen. Dulles noemde de sleutel tot het hele probleem: „een kanaalbeheer van niet- politieke aard", zodat er onderling ver trouwen kan ontstaan. De Amerikaanse regering is er niet van overtuigd, dat Egypte het recht had de Suezkanaalcon- ventie vóór haar expiratie in 1968 nietig te verklaren, doch zij is bereid de nieuwe situatie te onderzoeken, opdat er een op lossing kan worden gevonden, die alle par tijen bevredigt. Op de eerste conferentiedag verklaarden zich drie landen akkoord met Dulles' voor stellen: Zweden, Portugal en Italië; Indo nesië verklaarde zich er tegen. De Indone sische minister Ruslan Abdulgani gaf een uitvoerige uiteenzetting over het „emanci patie-proces", dat in het Oosten gaande is. „Dit proces maakt wijzigingen in de inter nationale rechtsopvattingen onvermijdelijk, daar dit recht werd geformuleerd in een tijd, die geen of weinig rekening hield met huidskleur en geloof". Nasser's recht op naasting van het Suezkanaal kan niet wor den betwist. Abdulgani getuigde van „de vreugde der Indonesische regering, dat deze conferentie bijeen is geroepen, daar zij zich ernstig ongerust maakte over de militaire maatregelen, die Groot-Brittannië en Frankrijk hadden getroffen. De besprekingen waren zo onverwacht vlot op gang gekomen, dat nog geen van de andere delegaties een verklaring had opgesteld. De vergadering werd tot heden middag verdaagd. Voorzitter Selwyn Lloyd merkte op dat het „weinig zin had elkaar aan te kijken". Dat er zich zo weinig moeilijkheden van KABINET: (met duur van het bewind) I Duur van dc formatie 38 dagen TT i ii li i r SCHERMERHORN23 juni'45 - 17 Mti'46 't i I I ti "t""l"i 'l I i I I I1 I I„i I I i i, BEEL 2juli'46- 7ju(i '48 i'M l I t ii i i I II I I III V lEUUi'TTÏ i i i i i i I I I I DREES 1 - 6 aug. '48 - 24 jan'51 II I l i JU ii i" 46 dagen ZE 30 dagen ZE H 48 dagen DREESR 13 maarl 'SI - 25junt'52 68 dogen tot 20 aug. 68 dagen 156616|V PELT Op weg naar de langste formatie Het is wel zeker dat wij vóór 20 augustus geen nieuw kabinet heb ben. Op 20 augustus is de kabinetsfor matie 68 dagen aan de gang. In de geschiedenis van de na-oorlogse ka binetsformaties wordt deze forma tie dan de langste. procedurele aard voordeden, was voor namelijk te danken aan de inschikkelijk heid van Sjepilov. Wel verklaarde hij liever de vertegenwoordiger van een min der nauw bij het Suez-conflict betrokken staat, zoals India, in de voorzitterszetel te zien, doch Selwyn Lloyd wees er op, dat alle ter conferentie aanwezige landen bij het Suezkanaal belang hadden, waarop hij internationaal toezicht moet komen. Een woordvoerder van het Iraakse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Fawzi, Irak offi cieel verzocht heeft te bemiddelen in het Brits-Egyptische geschil over het Suez kanaal. Dr. Fawzi had ook andere Arabi sche gedelegeerden naar de conferentie het verzoek gedaan, dat hun regeringen er bij de Westelijke en andere mogendheden op aandringen de door Nasser voorgestelde conferentie over het Suezkanaal te aan vaarden, aldus de Iraakse woordvoerder. In Arabische diplomatieke kringen in Londen hoopt men dat majoor Sabri uit genodigd zal worden de conferentie bij te wonen. Een Arabische zegsman verklaar de nogal optimistisch gestemd te zijn over de mogelijkheid dat een vreedzame oplos sing van het geschil gevonden kan worden. Volgens Reuters correspondent Harold King zouden, bij pogingen achter de scher men van de conferentie om tot een com promis te geraken, van verschillende zijden suggesties zijn gedaan. De Indiase dele gatieleider Krisjna Menon zou er bij de Westelijke mogendheden op aandringen Nasser tegemoet te komen door de wettig heid van de nationalisatie van het Suez kanaal te erkennen en het woord „beheer" (controle) bij het omschrijven van de taak van de internationale organisatie voor toe zicht op de vrijheid van scheepvaart in het kanaal te vermijden. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, heeft Menon tijdens een onderhoud op de Franse ambassade in Londen meegedeeld, dat de Franse rege ring, hoezeer ook verlangend naar een vreedzame regeling, niet afwijken kan van het beginsel, dat er internationale exploi tatie van het Suezkanaal en niet slechts DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Walter Bagehot: Mannen, die zich niet met vrou wen bemoeien, worden vaak het slachtoffer van vrouwen die zich met mannen bemoeien. met algemene stemmen tot voorzitter werd gekozen. De Nederlandse delegatie heeft tot nog toe van haar gezindheid weinig doen blij ken, althans niet ter conferentie. Wel heeft minister Luns in particuliere gesprekken met Selwyn Lloyd en Dulles de kwestie van de nietigverklaring der Indonesische schulden aan Nederland ter sprake ge bracht. Hij is van plan deze kwestie ook tijdens de conferentie te berde te brengen, doch in welke vorm dit zal gebeuren, is nog niet vastgesteld. Twee Russische schepen met Tsjechische wapens voor Egypte zijn volgens het semi- officiële dagblad „Al Gomhouria" de haven van Alexandrië binnengelopen. Dit is de tweede zending Tsjechische wapens die in een week tijd in Alexandrië is aangekomen. Premier Eden zal voor de aanvang van de middagvergadering met de ministers Selwyn Lloyd, Pineau, Dulles en Menzies (Australië) in zijn ambtswoning een be spreking houden. Dulles heeft vanmorgen zijn collega's uit Pakistan en Perzië ont moet. (Van onze correspondent in Washington) Adlai Stevenson is ten tweeden male ge kozen als Democratisch kandidaat voor het presidentschap der Verenigde Staten. Stevenson die 686V2 stem nodig had om te winnen, kreeg bij de eerste stemming 9051/2 stem. Op voorstel van een der aan hangers van zijn rivaal Averell Harriman werd Stevenson's verkiezing daarop una niem gemaakt. Dat was het sein voor een van de dood van het staatshoofd tijdens Stevenson noemde dit een nuchtere waar schuwing. Hij zei de keuze van vice-presi dent bijna even belangrijk te vinden als die van de president. Hij verklaarde die keuze niet te willen laten afhangen van één man, doch van de gehele conventie. Stevenson zei vertrouwen te hebben in de keuze, die de vergadering zal doen. Deze manoeuvre van Stevenson is mees terlijk gespeeld, omdat de Republikeinen kennelijk van plan zijn de keuze van hun kandidaat voor het vice-presidentschap niet aan hun conventie over te laten. Het heeft er alle schijn van, dat de opperste leiding der Republikeinse partij Richard Nixon aan de conventie zal opleggen. Voor de Republikeinen is de keuze van vice- president - met het oog op Eisenhower's gezondheid uitzonderlijk belangrijk. Het valt niet te voorzien, wat de Repu blikeinen volgende week in San Francisco zullen doen, nu Stevenson op de Democra tische conventie op zulk een dramatische wijze van de traditie is afgeweken. Eisen hower's partij is op deze wijze voor een moeilijk dilemma gesteld. Verbod treft ook nevenorganisaties eigendommen worden onteigend KARLSRUHE (Reuter) Het Westduitse hof voor grondwetszaken te Karlsruhe heeft de communistische partij buiten de wet gesteld als zijnde in strijd met de con stitutie. Ook de nevenorganisaties van de partij werden ontbonden verklaard. Het hof gaf voorts opdracht, de eigendommen van de partij in beslag te nemen voor doel einden, waarmee het openbaar welzijn zal zijn gediend. In 1951 had de bondsregering het hof om een uitspraak verzocht. De verhoren duur den van november 1954 tot juli 1955. Sinds dien had het hof zich op zijn uitspraak beraden. Tegen de uitspraak van het hof kan geen beroep worden aangetekend. De Westduitse regering had haar verzoek gebaseerd op de opvatting, dat de activi teit van de partij gericht was tegen de grondwettelijke orde. De regering beriep zich op een grondwetsartikel, waarin wordt gezegd: „partijen die door hun doelstellin gen of door het gedrag van hun leden tonen, dat zij het vrije democratische be wind van de bondsrepubliek dreigen te schaden of teniet te doen, of het bestaan van de bondsrepubliek in gevaar dreigen te brengen, zijn ongrondwettig". In 1952 werd volgens dit artikel de neo-nazistische Reichspartei verboden. Het was het langdurigste proces, dat ooit in Duitsland is gevoerd. De kosten worden geraamd op een half miljoen mark voor de regering en een miljoen mark voor de partij. Een van de voornaamste neven organisaties van de partij, de „Vrije Duitse Jeugdbeweging" (F.D.J.) had al eerder een verbod gekregen om op te treden. DJAKARTA (ANP) President Su karno van Indonesië heeft ter gelegenheid van de elfde verjaardag van de Indonesi sche onafhankelijkheidsverklaring op de trappen van zijn paleis „Merdeka" een redevoering gehouden, waarin hij zei, dat zijn land aan de conferentie in Londen over het Suezkanaal deelneemt „ter ver dediging van de soevereine rechten van Egypte en ter verdediging van de vrede". Het Suezkanaal gaat niet alleen Egypte aan maar alle gekolonialiseerde, alle pas onafhankelijk geworden landen- In het bij zonder de Aziatische en Afrikaanse lan den moeten nu de roep laten horen: „han den af van Egypte". „Indien ik moest be slissen, zou ik onmiddellijk een tweede Aziatisch-Afrikaanse conferentie bijeen roepen om dit te bespreken". Indien men twijfelt aan Egyptes bekwaamheid om vrije doorvaart van schepen te garanderen, dan spijt het mij te moeten zeggen, dat deze boze mensen nog steeds „een kolo niale manier van denken hebben. Wat in Egypte geschiedt is min of meer de loop van de geschiedenis", aldus Sukarno. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM - TEL. 13439 FERC. B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 Falcon Heren Regenjassen 49.75 Stevenson oorverdovende demonstratie. In de zaal brak een tumult uit. Een orkest speelde op volle kracht, vaandels werden omhoogge stoken met het woord „Adlai" erop, grote en kleine kartonnen borden met het op schrift „Stevenson" werden gezwaaid. Een afgevaardigde uit Colorado had een draag bare brandsirene meegebracht, dat haar ijselijk gegil bij het misbaar voegde. De geestdrift van de twaalfduizend aan wezigen in de conventiezaal te Chicago kende geen grenzen. Harriman, die zich op het televisiescherm vertoonde, toonde zich een dapper verliezer. Er wordt druk gespe culeerd over de vraag, wie kandidaat voor het vice-presidentschap zal worden. Tot dusverre was het gebruikelijk, dat de ge kozen kandidaat voor het presidentschap te kennen gaf, wie hij als tweede man wenste. Stevenson, die na zijn verkiezing enkele minuten op het spreekgestoelte ver scheen, is evenwel afgeweken van deze traditie. Dit is een meesterlijke zet in de strijd tegen de Republikeinse partij. Stevenson diens ambtsperiode. heeft zijn aanvaardingsrede uitgesteld tot vanavond. Hjj wees in een korte verklaring op de belangrijkheid van de post van vice- president. Zeven vah de vierendertig pre sidenten waren tevoren vice-president en zijn aan het bewind gekomen tengevolge xxMoooooaxioooooooooococxxxxxxjorooooooaooooooooaooooooo middag tot 25 graden. In het uiterste zui den van Frankrijk en in het Middellandse Zeegebied was het nog warmer. In Enge land, Scandinavië, midden en noord-Duits- VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Weinig verandering in tempe ratuur. Overwegend matige zuidwes telijke wind. 18 augustus Zon op 5.31 uur, onder 20.00 uur. Maan op 18.14 uur, onder 2.24 uur. Maanstanden 21 aug. 13.38 uur: volle maan 29 aug. 5.13 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 17 augustus Hoog water: 0.37 en 13.20 uur. Laag water: 8.31 en 21.02 uur. Zaterdag 18 augustus Hoog water: 1.45 en 14.16 uur. Laag water: 9.37 en 22.00 uur. oooooooooooooocoo°OOOOOOC]OOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOa land zijn de temperaturen ongeveer gelijk aan die in ons land. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland ie -1 B S ËSst Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn geheel bew. nw 16 zwaar bew. windst. 20 zwaar bew. zw 17 regen windst. 14 zwaar bew. zw 17 regen 2ZW 16 half bew. 20 licht bew. zw 25 geheel bew. windst. 28 nevel windst. 26 zwaar bew. nw 26 regen wzw 17 licht bew. windst. 20 Zurich Genève Locarno Wenen licht bew. nevel onbewolkt half bew. licht bew. nevel half bew. half bew. licht bew. zzw 22 zzo 25 windst. 26 windst. 27 windst. 25 w 27 windst. 31 ono 26 windst. 32 HET BLIJFT REGENACHTIG Ten westen van Ierland ligt het centrum van een lagedrukgebied, waaruit zich tel- Muncnen kens storingen losmaken, die via midden Engeland en de Noordzee naar het Oost zeegebied trekken. De storing, die gisteren in ons land regen bracht, werd snel ge volgd door een tweede, die vannacht en J,nnsbruck ook vanmorgen aanleiding gaf tot enige ^ome. regen in hoofdzaak in de noordelijke pro- vJaftcl° vincies. De depressieactiviteit duurt nog MaIlorca voort. Vanmorgen naderde een nieuwe storing 6 S °6S an blnnenland het zuidwesten van de Britse eilanden. De Den Helder juiste omvang en activiteit kon niet precies Ypenburg worden bepaald. Rekening houdend met de Vlissingen wind in de bovenlucht, zal de nieuwe sto- Eelde ring morgen ook het weer in ons land gaan He Bilt beïnvloeden. De kans op regen blijft vrij Twente groot. Eindhoven Het warme en zonnige zomerweer ten Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. zzw zuiden van ons land handhaaft zich. In m„ Frankrijk stegen de temperaturen gister- <De SKffS&J UUI' O H Sa 4 0,5 0 0,1 1 4 0 0 0 0 0 geheel bew. zw motregen wzw motregen zw geheel bew. zzw zwaar bew. zw lichte regen zzw zwaar bew. zw 15 14 14 13 14 14 13 12 ,6 4 0,5 11 4 1 1 0,1

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1