Veluwse dansen besloten de Beverwijkse feestweek IJmond-handbaltoernooi in de vliegende storm Katholiek Kennemerland huldigde deken B, G. Kosman A. DONKER Visserij -varia Havenberichten Dames lieten verstek gaan; attractieve wedstrijden voor heren en jongens Grandioos feest bij veertigjarig priesterjubileum 7 Eindelijk een droge avond, eindelijk wat belangstelling Beverwijker Niesten won selectierit Agenda voor Beverwijk „Suomi" moest Grebbeberg- beker aan „DOS" afstaan Geslaagde proef met „rijdende vis" Opera Italiana in Luxor-theater Burgemeester opent derde Hervormde school Toneeluitvoering „Kunst na Arbeid" Verloren zondag voor WB De veilig-verkeer fiets Beverwijk versloeg Wijk aan Zee IJmuider Harmonie gaf concert te Zandvoort Negen doelpunten bij ADO '20Limmen Twaalf elftallen in Velsen-juniorentoernooi EEG>£*Y»<er MAANDAG 2 0 AUGUSTUS 1956 DE RONDGANG DIE de „Beverwijkse Muziekkapel" zaterdagmiddag als een der sluitstukken van de feestweek zou maken, is zowaar doorgegaan en werd zelfs af en toe met wat voorzichtige zonnestralen opgeluisterd, zodat vele belangstellen den van de opgewekte muziek hebben kunnen genieten. Als afsluiting van de feestweek bood de VVV de Beverwijkers zaterdag een programma aan op het Marktplein waarbij het accent viel op een reeks Veluwse folkloredansen. Op een houten podium dat in het midden van het plein was opgesteld en geflankeerd werd door enige honderden zitplaatsen, hebben de muziekkapel „De Boeren Hei kneuters" en de dansgroep „De Veluwse Boerendansers" uit Putten ondanks de krachtige wind het in vrij grote getale opgekomen publiek een zeer genoeglijke en sfeervolle avond bezorgd. „De Boeren Heikneuters" compleet met klompen, blauwe kiel en rode halsdoek trotseerden de frisse wind en slingerden de van de radio bekende boerenmarsen en -polka's met élan de lucht in. „De Veluwse Boerendansers" met Boer Knelis als „praatjesmaker" betraden hier na het podium. Oude gebruiken Vermeld zij, dat in deze groep, krachtens de reglementen bestaande uit „raszuivere" Veluwers, de folkloristische zeden en ge bruiken in ere worden gehouden en zo kon het gebeuren dat bij gezinsuitbreiding van een van de leden het gehele gezelschap komt te „kroamschudde", d.w.z., zij laten de gezamenlijke gelukwens aan de jonge moeder vergezeld gaan van een krente- brood dat door zijn lengte op een ladder vervoerd moet worden en als dank hier voor wordt hen dan brandewijn met suiker aangeboden. Deze dames en heren maakten het erg gezellig op het Marktplein met hun „Dri- kusman", „Jan Pierewiet" en meer van deze dansen, waarvan de oudse „De Horle piep" tweeëneenhalve eeuw geleden ook al gedanst werd. Het werd een aardige aan blik, deze boeren en boerinnen met hun witte klompen de soms ingewikkelde dan sen schijnbaar zonder moeite te zien iht- voeren. Dat het niet zo gemakkelijk was, bleek, toen enkele burgers uitgenodigd werden, zelf de dans mee te doen en bur gemeester Scholtens waagde zich zelfs met een Veluwse schone op het podium, hier mede in gepaste ontspanning het voorbeeld gevend. Tussen deze bedrijven door amuseerde Boer Knelis de aanwezigen met zijn praat jes over koetjes en kalfjes, maar hij vergat niet een kleine toelichting te geven over het ontstaan en ontwikkeling der dansen. Einde Zo heeft Beverwijk dus deze feestweek op een zeer smaakvolle manier beëindigd. De avond heeft natuurlijk niet goed kun nen maken wat er in de afgelopen week door de regen in de war is gestuurd, maar het moet toch een, zij het schrale, troost Als symbool van de nauwere samen werking der zes landen van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal wordt een Europazegel uitgege ven. De zegel zal in alle zes landen dezelfde voorstelling dragen. De zegel zal in ons land worden uitgegeven in de waarden van 10 en 25 cent. Voor beide waarden is de voorstelling op de zegel gelijk. De zegels zijn van 15 september tot en met 14 november aan de postkantoren verkrijgbaar. Voor frankering blijven zij geldig tot 31 december 1957. De zeventienjarige Niesten uit Beverwijk heeft zondag de in een zware zuidwester gehouden selectierit voor uitzending naar de internationale tijdrit Boncourt-Bazel gewonnen. Dinsdag zullen nog enkele renners een tijdrit op hetzelfde parcours in de IJ-polder rijden en pas daarna zullen de twee Ne derlanders voor Zwitserland worden aan gewezen. De uitslag luidt, 52 km.: 1. Niesten (Be verwijk) 1 uur 29 min. 37 sec., 2. Van Hou- welingen (Sassenheim) 1.30.11; 3. Buis (Badhoevedorp) 1.30.45; 4. De Jongh (Made) 1.31.37; 5. De Ruiter (Beverwijk) 1.32.02 MAANDAG 21 AUGUSTUS. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De volmaakte moord". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De wraak van het monster". W. B. Theater, 20 uur: „Macao, smokkel- poort van Zuid-Azië". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10- 11 en 17-18 uur. DINSDAG 22 AUGUSTUS. Kennemer Theater, als maandag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De prins student". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15-18 en 19-21.30 uur. Wilgenhoflaan, 15.30 uur, Overdracht derde Ned. Herv. School door Burgemees ter mr. H. J. J. Scholtens. zijn te weten dat de laatste avond een groot succes is geweest en het verlangen rechtvaardigt dat volgend jaar Pluvius zich in zijn duistere wolken verborgen zal hou den en dan liefst vèr over de horizon. Tijdens de zaterdagmiddag door de Rhenense atletiekvereniging gehouden jaarlijkse atletiekwedstrijden om de Greb- beberg-wisselbeker voor de 3000 meter koppelrace heeft de K.A.V. „Suomi." die vorig jaar deze prestatieprijs won, de trofee moeten afstaan aan „D.O.S." uit Rotter dam. Voor „Suomi" was het jammer, dat niet met het sterkste koppel aan deze wedstrijd kon worden deelgenomen. Naast Jan Oos terman, die dit seizoen al menige mooie prestatie leverde, was Joop F. Smit opge steld. De laatste heeft in dit wedstrijd seizoen zich wegens een blessure niet vol doende op baanwedstrijden kunnen prepa reren en daar bovendien wegens de vele regen van de laatste dagen het parcours en de baan uitermate zwaar waren moesten öe Suomi-atleten de eer laten aan de crack J. Fekkes en zijn clubgenoot Van Mourik van „D.O.S." uit Rotterdam, die met 7 min. 7,6 sec. als eersten de eindstreep passeer den, gevolgd door A.V. '34 uit Apeldoorn. Plet Suomi-koppel bezette met rond 8 mi nuten de eervolle derde plaats, waarna van de zeven deelnemende koppels nog volgden Zaanland en Blauw Wit. In de A-klasse 1500 meter heren moest de Suomi-loper Oosterman zich met een vier de plaats tevreden stellen in 4 min. 17,7 sec. Ook hier werd Fekkes eerste. De overige uitslagen van de Suomi-deel- nemers(sters) waren: 80 m. meisjes A: Ida Zwaan, no. 3 in serie 11,4 sec.; 100 m. dames C: Ida Waasdon, tweede in 13,7 sec.; Kogelstoten dames C: Ida Waasdorp, vierde met 9,80 m.; Hoog springen heren C: J. Adelaar, vierde met 1.535 m. In de afgelopen week is een poging ge daan, om het slepen met manden te ver vangen door het transport met kleine kar retjes bij het vislossen in de IJmuider vis- hal. Het experiment schijnt te zijn geslaagd, daar de Stichting voor de Vislosregeling plannen koestert om een vijftigtal wagen tjes voor de „slepers" aan te schaffen. Vooral bij het lossen van trawlers met grote vangsten van duizend kisten en daar boven zal het vermoeiende sleepwerk voor de vislossers een grote verbetering blijken te zijn. De volle mand vis welke uit het ruim komt en via de losplank in de hal komt, wordt daar door de sleper naar de man gebracht die de inhoud sorteert. Dit vervoer ging met behulp van een sleep- haak over de grond. Reeds eerder zijn proeven genomen om mensen en materiaal te sparen en het vermoeiende speelwerk van zeven of acht „vlakken" te voorkomen. Deze nieuwe eenmanswagens, waarop slechts één mand vis kan worden geplaatst, is handig en eist minder inspanning dan de sleephaak. Als de loop- en sleeptaak van de vislosser aanmerkelijk wordt verlicht, komt dit voor de uitstalling der vissoorten voor de veiling ten goede. Tevens wordt een aanmerkelijke besparing op het man denmateriaal verkregen. Op donderdag 30 augustus zal het gezel schap van Marisa Morel optreden in het Luxor-theater te Beverwijk. Het „spectacle coupé", waarvan de ver schillende fragmenten in kostuum zullen worden gespeeld en gezongen, omvat on der andere delen uit Rigoletto, Othello, Don Carlos en La Traviata van Verd'i. Voorts 't beroemde duet uit de Parelvissers, scènes uit Faust, Tosca, La Bohème of Butterfly en enige taferelen uit de Barbier van Se- villa, Werther en Elisir d'Amore. Het gezelschap dat optreedt bestaat uit: Marisa Morel, sopraan; Maria Minetto, mezzo-sopraan; Luigi di Stafanis, tenor; Gino Orlandi, bariton; Gastone Presset, bas en maestro accompagnatore Mario Salerno. Morgenwijding door Oud-katholiek pastoor Voor de dinsdag voor de AVRO om 9.40 uur te houden morgenwijding over de zen der Hilversum I (402 m.) zal spreken pastoor M. J. Aarents, Oud-Katholiek pastoor te Arnhem. In de Schriftlezing wordt behandeld Handelingen 3:1-10; het onderwerp is genomen uit Handelingen 3 4. Gezongen wordt gezang 237 uit het Oud-Katholiek gezangboek. Kennemerland-renners boekten succes Enige leden van de rennersclub „Ken- nemerland" hebben met succes deelge nomen aan de tonde van Nuth. Diek de Ruiter bezette de vierde plaats, Coen Nies ten werd zesde. Kinheim-supporters vergeefs naar „Rooswijk" Een groot aantal supporters en belang stellenden voor de voetbalwedstrijd Kin- heimCSV voor het Wijkertorentoernooi maakte zondagmiddag een vergeefse reis naar het sportpark „Rooswijk". De bezoe kers ook uit Castricum en zelfs de Kin- heim-voorzitter, moesten onverrichter zake terugkeren omdat de wedstrijd kennelijk cp het laattse ogenblik was afgelast. Dinsdagmiddag zal de burgemeester van Beverwijk mr. H. J. J. Scholtens de ge bouwen, waarin de derde Ned. Hervormde school aanvankelijk nog gehuisvest is, overdragen aan het bestuur. Bij deze ge legenheid zal de naam van deze school worden bekendgemaakt. De Beverwijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" geeft op zaterdag 13 oktober haar eerste uitvoering in het nieuwe sei zoen. In het Kennemer Theater wordt on der leiding van Willem v. d. Veer opge voerd het toneelspel „Leentje Martijn be gint haar leven". De voetbalvereniging „V.V.B." had gis teren wegens terreinafkeuring in Volendam voor de voetbalwedstrijd in de eerste ronde voor de KNVB-beker tegen Volendam een verloren zondag. Dit viel te betreuren aan gezien anders de door dit toernooi gemiste wedstrijd voor het Wijkertorentoernooi doorgang had kunnen vinden. D.IJ.V. had slechte vangst De Beverwijkse hengelsportverenigimig „De IJmond Vissers" heeft zondagmorgen met elf leden in het Noordzeekanaal een onderlinge wedstrijd gehouden. In totaal werden 25 bovenmaatse vissen gevangen. De uitslagen waren: 1. Engehart 7 st.; 2. v. Zutphen 4 st; 3. Niemeyer 3 st; 4. Aal- bersberg 3 st; 5. v. Veen 3 st; 6. Gebhard 2 st; 7. Post 1 st; 8. Bruinenberg 1 st; 9. v. d. Lely 1 st. VEILINGBERICHT 17 augustus Andijvie f0,32—f 0,15; sla f 0,05f 0,16; bloemkool f 0,22f 0,78; spinazie f 0,20 f 0,45; postelein f 0,32f 0,46; bospeen f 0,23 f 0,43; waspeen f 0,18f 0,38; sperciebonen f 0,76—f 1,30; snijbonen f 0,45f 1,35; pronk- bonen f0,41f0,67; tuinbonen f 0,16——f 0,42; doperwten f 0,49f 1,23; komkommers f 0,09 f 0,22; tomaten f0,23f0,69; soepgroente f 0,08f0,16; groene kool f 0,31f 0,36; rode kool f 0,10f 0,17; frambozen f 0,78. De handbalvereniging „IJmond", die zondagmorgen haar jaarlijkse onderlinge zeven kamp heeft gehouden, trof het allerminst met het weer, zodat deze wedstrijden niet het criterium hebben opgeleverd voor de krachtsverhouding onder de leden. Het meest opmerkelijke hierbij was, dat de damesafdeling blijkbaar in haar geheel was terug gedeinsd voor de buien die het sportpark „Watervliet" striemden en aan de wed strijden én aan de prestaties veel afbreuk deden. Hoewel de dames van „IJmond" dus verstek lieten gaan hadden een flink aantal heren en de meisjes en jongens zich niet door het weer laten afschrikken. Er was toch nog voldoende spanning want in alle drie groepen is fel om de kamptitel gestreden. Bij de heren moest bekerhouder J. Mo lenaar als gevolg van een blessure verstek laten gaan en bij de jongens ontbrak titel houder H. Folkerts. Al spoedig bleek, dat het bij de heren ging tussen E. Sauer en J. Wolters. Eerstgenoemde bezette drie eerste en drie tweede plaatsen op de zeven nummers en legde hiermede beslag op de kamptitel voor dit jaar. Meisjes en jongens Hoewel de strijd bij de meisjes zeker nog spannender was vooral tussen C. de Ruiter en B. Nieuwenhuijzen waarbij titel- houdster J. de Boer evenzeer goede kansen maakte, was het tenslotte B. Nieuwenhuij zen, die met drie eerste plaatsen net even meer punten verzamelde om haar concur renten te verslaan en de beker over te nemen. In het jongenskamp werd het E. Jon ker, die met vijf eerste plaatsen in de ze venkamp en voorts nog drie tweede plaat sen zijn grootste concurrent J. Burghoorn ver achter zich liet en dus bekerwinnaar en kampioen werd. De uitslagen waren: Heren: 100 meter: 1. A. Blok 12,6 sec.; 2. J. Wolters 13,3; baldribbelen 100 meter: 1. J. Wolters, 20,8; 2. E. Sauer 21,bal behandeling: 1. A. Blok; E. Sauer 8,6 sec.; 2. J. Wolters, W. Siebers 8,8 sec.; vèrwer pen: 1. E. Sauer 45.15 m; 2. J. v. Buuren ADVERTENTIE BATAVUS MONTEERT UITSLUITEND VREDESTEIN BANDEN Voor BAT A VUS-RIJ WIELEN of BROMFIETSEN gaat u natuurlijk naar Engelmundusstraat 28 IJmuiden-Oost - Telef. 4282 Onder overweldigende belangstelling is zaterdagmiddag deken B. G. Hosman van het station te Beverwijk afgehaald, om temidden van zijn parochianen zijn veertig jarig priesterjubileum te vieren. Behalve het feestcomité, onder voorzitterschap van de directeur van Openbare Werken, ir. L. Stoelinga, was namens het gemeentebe stuur burgemeester mr. H. J. J. Scholtens ter begroeting aanwezig. De stoet, vooraf gegaan door de drumband van de Katholieke Verkenners uit Uitgeest en een ruiter stoet, begaf zich via de Koningstraat, waar zich een dichte menigte had verzameld, naar het St. Jozefrustoord in de Peperstraat, waar de jubilaris door het oudste in wonend lid de heer Van Lent, namens de inwoners van het rustoord werd toegespro ken en door een der inwoonsters is hem een fraaie bouquet bloemen overhandigd. Door een haag van verkenners begaf de stoet zich vervolgens naar de kerk aan de Breestraat, waar ter ere van de jubilaris een plechtig lof werd opgedragen, door de jubilaris zelf gecelebreerd. Tijdens dit lof, sprak de oudste kapelaan van de parochie, kapelaan J. J. Tulp, die niet alleen namens de geestelijken, maar ook namens de ge hele parochie deken Hosman gelukwenste met dit jubileum. Zondagmorgen werd door de jubilaris een Hoogmis in de rijk versierde kerk op gedragen, waarbij tijdens de preek weder om kapelaan Tulp enige woorden tot de jubilaris sprak. Des middags had er in de wintertuin van het St. Jozefrustoord een officiële re ceptie plaats, waar onder andere aanwezig waren de burgemeesters van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk, mr. H. J. J. Scholtens en H. Nielen, alsmede de vloot- aalmoezenier kapitein ter zee Haanen en diverse afgevaardigde van katholieke orga nisaties in Beverwijk en Kennemerland. Ir. L. Stoelinga, voorzitter van het feest- commité, voerde als eerste spreker het woord. „Wij huldigen vandaag u niet al leen als priester van de parochie, maar ook als „vader", wegens uw zorgen en toe wijding voor alle parochianen. Hiervoor bieden wij u onze eerbiedige hulde. Na mens de parochianen kon het feestcommité een hartewens van de jubilaris vervullen. Hoewel alle benodigde gelden nog niet aanwezig waren, bood het alvast symbo lisch drie klokken aan, welke plaats zullen vinden in het kleine koepeltje boven de kerk, dat hiervoor twee meter zal worden verhoogd. Tevens offreerde het feestcom mité namens de gehele parochie een reis naar het Heilige Land aan met de wens dat deken Hosman zijn spreekwoordelijk geworden bemiddelingsijver nu eens niet zal aanwenden om de conflicten tussen Israël en Jordanië enerzijds en die met Egypte anderzijds te willen oplossen. Ir. Stoelinga besloot zijn rede met de bede dat God hem de kracht mocht schenken nog tal van jaren parochie en dekenaat, met beleid en wijsheid te besturen. Na de rede van ir. L. Stoelinga zong een koor van de zusters van het rustoord onder leiding van Jan Vessies, die tevens voor de pianobegeleiding zorgde, een toepasse lijk huldigingslied. Het hoofd van het ge meentebestuur, burgemeester mr. H. J. J. Scholtens nam vervolgens het woord en vertolkte de dankbaarheid van de gehele gemeente Beverwijk bij dit 40-jarig jubi leum van deken Hosman. Pastoor Vollebrecht, van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad, bood een enveloppe met inhoud aan om tege moet te komen in het tekort bij de aan schaffing van de kerkklokken. Namens de KAB bood de voorzitter Adr. van der Plas de jubilaris eveneens een enveloppe met inhoud aan, om de inhoud als zakgeld tijdens de reis naar Palestina te gebruiken. De heer Witte, hoofd van de Kajotters beweging in Kennemerland, sprak vervol gens enige waarderende woorden tot de jubilaris en bracht de dank van de bewe ging over voor het vele wat deken Hosman voor de Kajotters had weten tot stand te brengen. Namens de priester-studenten bood de priester-student IJzenbrandt de jubilaris een kist sigaren aan. Ook de heer van Baar, voorzitter van „De Stille Omgang", felici teerde de jubilaris namens de leden en hierna werd even gepauseerd voor het aanbieden van een verversing, waarna bur gemeester Nielen, als voorzitter van de „Stichting Opbouw Kennemerland" de ju bilaris een grote doos sigaren aanbood en de hoop uitsprak, dat tijdens het roken van deze sigaren de zorgen, die de jubilaris heeft om deze stichting, in het kringelen van de rookwolkjes mogen vervliegen. Tot slot van deze officiële plechtigheid, dankte de jubilaris allen, die hadden mede gewerkt om deze dag tot een waarlijk on vergetelijke voor hem te maken. Ik weet zo sprak hij, dat aan mijn taak als priester vele tekortkomingen kleven. Maar ook ik ben maar een mens en dus niet volmaakt. Het feestcommité deelde hij mede, dat zijn voorganger reeds begonnen was aan een bouwfonds van een klokkentoren, en dat hij ervan overtuigd was dat het kerkbe stuur de gelden, die nog aanwezig zijn, gaarne aan het commité ter beschikking zal stellen. Na de officiële receptie kregen de be langstellenden gelegenheid de jubilaris ge luk te wensen, waarbij het voltallige ge meente bestuur vertegenwoordigd was. Des avonds werd tot slot van deze jubi leumviering een plechtig danklof door de jubilaris in de parochiekerk opgedragen. W ijkertor entoernooi In de wedstrijd tussen de beide oude rivalen Beverwijk en Wijk aan Zee in het Wijkertoren-toernooi heeft de thuisclub verdiend gewonnen. Vóór rust was Wijk aan Zee, met de wind in de rug, sterker, maar doelpunten bleven uit. Een snelle aanval van Beverwijk bracht een doelpunt, gescoord door Van der Schaaf. In de tweede helft vergrootte de thuis club de voorsprong zelfs toen Van der Ploeg doorliep en de bal langs De Blok schoot (2-0). Wijk aan Zee gaf zich niet gewonnen. Bij een scrimmage voor het Beverwijk-doel schoot Seysener de bal langs Raap (2-1). Er ontstond toen nog een spannende strijd, waarbij pas in de laatste minuten Van der Schaaf de eindstand op drie-één bracht. 35.45 m; (links): 1. E. Sauer 30.50 m; 2. A. Blok 26.40 m. Doelwerpen: 1. E. Sauer 800 pnt; 2. J. Gaartman, J. Wolters, W. Siebers 650 pnt: inwerpen: 1. J. Wolters 21,56 m; 2. E. Sauer 20.28 m. Vérspringen: 1. A. Blok 5 m; 2. E. Sauer 4.91 m. Jongens: 80 m: 1. E. Jonker 11,1; 2. J. Burghoorn 11.5; baldribbelen 80 m: 1. E. Jonker 17.8; 2. G. Noomen 17.9; balbehan deling: 1. E. Jonker 9.4 sec; 2. J. Borg- hoorn 10,—; Vèrwerpen: 1. J. Burghoorn 36.90 m; 2. E. Jonker 35 m; (links): 1. J. Burghoorn 25.80 m; 2. E. Jonker 24.70 m; doelwerpen: 1. E. Jonker, G. Noomen 850 pnt; 2. R. Sauer 800 pnt; Inwerpen: 1. E. Jonker 18.05 m; 2. J. Burghoorn 17.09 m; Vérspringen: 1. J. Burghoorn 4.94 m; 2. E. Jonker 4.75 m. Meisjes: 60 m: 1. J. de Boer 9.1 sec; 2. C. de Ruiter, J. v. d. Velde 9,6 sec. Bal dribbelen 60 m: 1. C. de Ruiter 14.7; 2. M. Sauer 14.8; Balbehandeling; 1. J. de Boer 9.6; 2. B. Nieuwenhuijzen 10.3; Vèrwerpen: 1. B. Nieuwenhuijzen 23.90 m; 2. C. de Rui ter 23.56 m; (links): 1. J. v. d. Velde 15.75 m; 2. M. Sauer 15.05 m; Doelwerpen: 1. B. Nieuwenhuijzen, M. Sauer 850 pnt; 2. J. v. d. Velde, H. Schaar 650 pnt. Inwerpen: 1. B. Nieuwenhuijzen 13.20 m; 2. C. de Rui ter 12,68 m; Vérspringen: 1. J. de Boer 3.98 m; 2. B. Nieuwenhuijzen 3.88 m. Nadat de IJmuider Harmonie onder lei ding van de heer Jan Groot met het tam boerkorps zaterdagavond een muzikale rondgang had gemaakt door Zandvoort, waar het in rode uniformen gestoken en semble door het gedisciplineerd wandelen veel bewondering wekte, volgde in de mu ziektent op het Raadhuisplein een concert. Dit werd gegeven in het kader van de door stichting „Touring Zandvoort" voorbereide zomeravondconcerten. Het programma van marsen, walsen en ouvertures werd op goede wijze ten gehore gebracht, waarvan de subliem uitgevoerde Egmont-ouverture van Beethoven het hoogtepunt vormde. De talrijke toeschouwers bij ADO '20 Limmen zagen veel doelpunten en toch een aardige partij voetbal. Hoewel de thuisclub hard van stapel liep, scoorde Limmen door Bakker het eerste doelpunt (0-1). Maar toen de rust inging was het vier-één voor ADO door doelpunten van Groot (3) en Dam (1). Limmen gaf zich niet gewonnen en bin nen een kwartier was het vierrdrie. Het werd spannend, want Limmen werkte hard voor de gelijkmaker. Dit stond ADO niet toe. In het iaatste ogenblik van de strijd konden Dam en Van Tunen de eindstand op zes-drie brengen. Het Velsen-juniorentoernooi, dat in de voetbalwereld een goede naam heeft, wordt ook dit jaar wederom gehouden en wel op zondag 26 augustus a.s. on de bijterreinen van „Schoonenberg". Er werd door twaalf verenigingen ingeschreven en de elftallen dezer clubs zijn in twee poules onderge bracht. In poule A komen uit: Volendam, Stormvogels, DEM, Geel-Wit (Haarlem), RCD (Dordrecht) en Onze Gezellen (Haar lem). In poule B zijn geplaatst: VSV, Ter rasvogels, DHL (Delft), De Jagers (Den Haag), Velsen en ODS (Dordrecht). Zoals hieruit blijkt, is ook het sterke Volendam, dat in 1953, 1954 en 1955 beslag op de wis selbeker legde, weer van de partij. Om 13 uur begint de vlaggenparade, waarbij de r.k. harmonie „Soli Deo Gloria" het muzikale gedeelte voor haar rekening neemt. Om 13.15 uur wordt de bal aan het rollen gebracht. Elke wedstrijd duurt 2 x 10 mi nuten met uitzondering van de beide fi nales, wanneer dus de vier prijzen in het geding komen. Dezr bestaan uit twee speel- helften van vijftien minuten. Wanneer twee of meer verenigingen met een gelijk aantal winstpunten eindigen en bij gelijke stand in de finales wordt de beslissing verkregen door drie verschillende spelers een straf schop te laten lemen. Prijzen van zaterdag. Heilbot 2,702,25; gr. tong 5,404,70; grm. tong 4,804,00; kim. tong 4,003,60; kl. tong I 3,503,25; kl. tong II 3,10—2,75; tarbot I 4,00—3,00; steur 3,70, per kg. Tongschar 82; schartong 38; grm. schol 68: kim. schol 7460; kl. schol I 60—52; kl. schol II 40—27, schar 21—17,50; bot 16—11; v. haring 1811; makreel 2410; gr. schelvis 2018,50; grm. schelvis 18,5018; kim. schelvis 1917; kl. schelvis I 2613; kl. schelvis II 2310; wijting 158; gr. gul 36—29; midd. gul 30—22; kl. gul 22—11; kl. haai 12; ham 11096: poontjes 8: kl. koolvis zw. 2712,50; kl. koolvis wit 28, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16060; gr. koolvis zw. 6154; gr. koolvis wit 68; gr. leng 6048, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 180 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 5 kisten tong schar en schartong, 550 kisten schol, 30 kisten schar, 28 kisten bot, 2935 kiuen haring, 845 kisten makreel, 885 kisten schelvis, 960 kisten wijting, 165 kisten kabeljauw en gul, 15 kis ten 'eng, 1 kist haai, 3 kisten ham, 11 kisten poon, 85 kisten koolvis, 27 kisten diversen. Totaal 6730 kisten. Besommingen van zaterdag. RO 46 Claesje f 15.950: 2. trawlers met f35.000: SCH 7 f3860; KW 123 f3580; KW 81 f 11.780: KW 89 f5050; KW 122 f13.350; KW 159 f1460; KW 71 f 1280; KW 35 f 1120; KW 94 f 1880; KW 60 f1080; KW 92 f1320; KW 34 f3070; RO 29 f 1350. DE VANGSTBERICHTEN VAN de Duit se trawlers zijn heel wat florissanter dan die van de Nederlandse: de hoeveelheden, die door onze Oosterburen momenteel op de haringgronden worden buit gemaakt doen de magere aanvoeren in IJmuiden en Scheveningen bijkans verbleken. Er zijn dan wel enige uitzonderingen, zoals de Vikingbank in de afgelopen week, maar zulke royale buit is bij de Duitsers blijk baar schering en inslag. Zodat de prijs geen kans krijgt een voor de industrie aanvaard baar niveau te bereiken en, wil men in kopen, de basisprijs veel te hoog komt zo dat een rendabele bedrijfsvoering zo goed als onmogelijk is. Toen we dan zaterdag een naar IJmui- dense maatstaven ruime aanvoer in de hal zagen - drieduizend kisten is al heel wat - moest de prijs wel gaan zakken naar veler mening, maar daarbij was dan weer buiten de vrijdag gerekend, toen er in het geheel geen haring was geweest, zodat de afnemers zich aan het eind van de week toch nog even wilden dekken voor de eventuele ongemakken van de nieuwe week. Makreel is ook nog in trek tegen hoge prijzen en als het wat mooie kloeke soor ten zijn, geeft de markt er graag een f20 per kist voor. De schelvis wil evenmin vlot afkomen en de besommingen blijven in die sector beneden peil. Dat komt dan ook wel door de minder mooie kwaliteiten, die alleen uit armoe gesleten kunnen wor den. Is er dan eens een mooi partijtje bij, dan springt de prijs onmiddellijk tot het dubbele op. wat duidelijk bleek uit een overzicht van de koersen van de afgelopen week, waarin fluctuaties tussen de f 15 en f 30 voorkwamen als gevolg van het vaak enorme kwaliteitsverschil. Een gedeelte van de kottervloot heeft vorige week helemaal geen zee geproefd en wat het woensdag toch nog probeerde, woei woensdag even snel weer naar bin nen, zodat de grote terugtocht naar Urk ditkeer wel heel vroeg begon voor een „zomerse" week. Daardoor bleven de plat- visprijzen aan de gepeperde kant terwijl ook de fijnvis duur bleef. De laptongen hadden zaterdag alweer een schaarste- niveau bereikt van meer dan f 15 per kilo en de grootmiddel bleef op een royale f 4.50 hangen terwijl voor de kleinmiddel een kleine f 4 kwam, met f 3.50 voor de enen. De Engelsman heeft weinig kunnen kopen als gevolg van het feit, dat er haast geen grove schol werd aangevoerd. Wie aan de wal klaagt over een abnormale zomer kan ditkeer volkomen gelijk krijgen van de visserman - een zomer zonder al te veel haring tot nu toe, een zomer echter ook met venijnig veel wind, die het werken tot nu toe maar al te vaak dwars zat. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Nöwe II van Vestervick. Ponte Regina van Rotterdam. Ellewoutsdijk van Rotterdam. Hecuba van Port Ador. Lancaster Brook van Goole. Abbekerk van Rotterdam. Isis van Hamburg. Dieter Waltraud van Hamburg. Confiance van Sundsvall, Tucker van Geffle. Flamingo van Antwerpen. Martha Russ van Antwerpen. Heimat van Hamina. Lucas Bols I van Kalijoke. Swallow uit Frankrijk. Spaarnestroom van Fowey. Zeevaart van Immingham. Lonkton Combe van Swansea Neckar van Haukipudas. Valden van Bergen. Tromp van Paternimi. Norma van Storm- fgors. Veraguas van Krammfors. Jenjo van Kristinahamn. Marianne van Gothenburg. Kondor van Goole. Vesta van Parijs. Nina van Calais. Lucas Bols II van Kemy. Petra Dan van Denemarken. Vo1v,arding van Pa- lerma. Martin van Rotterdam. Vertrokken zijn: Trompenburg naar ^re- mne. Grebbestroom naar Manchester. Unitas naar Bremen. Vindicad a Polit naar Oxelo- sund. Breda naar Curapao. Karin naar Aal- borg. Nautilus naar Bremen. Karvan naar Bergen. Cottica naar West Indië. Albergen naar Geffle. Baltic naar Londen. Huntsland naar Londen. Dora naar Antwerpen. Amstel- borg naar Skutskar. World Sincerity naar Tripolis. Aire naar Rotterdam. Bomma naar Moss. Alwaki naar Marseille. Ilias naar Rot terdam. Nero naar Aalborg. Ilos naar Go thenburg. Lancaster Brojk naar Goole, Hampshire Coast naar Middlesborough. At las naar Frederikshamn. Lanüstein naar Christobal. Möwe II naar Hamburg. Vesta naar Rotterdam. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Oron van Götha. Diamant van Bilbao. Noorderlicht van Swansea. Temple Barr van Baltimore. Solglint van Bergen. Beco van Bergen. Reinhardt L Russ van Digby. Duur+ van Greek Sea. Bill S van Swansea. Ambiorix van Faro. Vojvo Dina van Hamburg. Seawanderer van Bremen (binnengesleeDt door de Titan). Benkt H. Larson van Norfolk. Amstelstroom van de Three Reerifers. Rien Teekman van Otter- backen. Amstelstroom van Londen. Falcon van Londen. Harry van Parr. Gerd van Londen. Metropole van Parr. 4.rgos van Rot terdam. Liger van Otterbacken. Ellerbeck van Antwerpen. Petuan van Hamburg. Ne therlands Coast van Newcastle. Eberhard Essberger van Brunsbüttel. Marie Louise van Londen. Frau Luise Beltvan van Aruba. Magne va" Sandarne Mangen van Otter- backen. Gooiland v. Hamburg. Vechtstroom van Fowey. Servus van Newport. Fosdyke Trader van Goole. Vertrokken zijn: Meidoomsingel naar Oxelosund. Renovatt naar Bohus. Flamingo naar Stockholm. Martien naar Struez. Swal low naar Delfzijl. Camerounkust naar Free town. Ellewoutsdijk naar Caen. Eilenburg naar Portsmouth. Co'^mbia Height naar Baltimore, Gran Batista naar Valencia. Glenshiel naar Hamburg. Salzaes naar West Indië. ArctuHc naar Stavanger Zaanstroom naar Leith. Bullfinch naar Londen. Herman Buisman naar Ystadt. Eemstroom naar Hull. Martha Russ naar Bremen. Westerdok naar Londen. Cobri naar Londen. Anke Henrika naar Rotterdam. Telemaggus naar Indonesië. Raki naar Hamburg. Aagtekerk naar Las Palman. Saris naar Antwerpen. Bratella naar Freetown. Vessilia naar Hampton Roads. Rijnstroom naar Londen. Hecuba naar Rot terdam. Volharding naar Hamburg. Propon- tis naar Cassablanca. Dieter Waltraud naar Hamburg Spawanderer naai Duinkerken. Storfors naar Skogall Margaretha naar Ko penhagen. African Prince naar Fowey. Herengracht naar Bremen. Isis n. Trinidad. UTD SPEELDE IN DE ZOMER COMPETITIE De bridgeclub UTD speelde deze week voor de zomercompetitie. De uitslag luidde als volgt (in percenten): Groep A: 1. Prins en echtg. 60.11; 2. Grentzius—Roelofs 57.22: 3. v. BurkMeijer 56.11; 4. GroenPonte 52.77; 5. Klinkenberg —echtg. 50.6 Rrip en echtg. 52.77; 7. Mevr. SlaatsBöhm 30.55. Groep B: 1. Muis en echtg 55.71: 2. Wes- terop—Pieterse 51.42; 3. Muller—Van Olst 51.42; 4. mevr. PieterseGroot 50.47; 5. Snel en echtg. 49.04; 6. Ten BroekeHandgraaf 45.71.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7