Suezkanaalconferentie loopt af zonder eenstemmigheid Vier Bandung-landen gaan mee met plan-Dulles HET WEER: Zonnige perioden Haarlems Dagblad Het woord is nu aan president Nasser Het woord is aan Verdeelde meningen Redders bereiken donderdag wellicht verdieping 1035 Koersdaling Amerikaanse straaljager in IJselmeer neergestort Misschien gaan Koningin en Prins toch naar Korfoe Egypte zoekt driehonderd loodsen voor Suezkanaal Olievervoer wordt duurder Overleg over belasting op olievervoer door Libanon Botsing tussen melkauto en tram te Amsterdam Prof. Lieftinck geeft het op „Eindrapport" aan de Koningin uitgebracht Vit spuit, de wol er wel uit In spin, het kabinet er niet in Zweed van spionage voor Sovjet-Unie verdacht Belangrijke geheimen van rad ar net verraden Drie doden bij ongelukken in het verkeer Worosjilov in Helsinki Belhamels luidden klokken in Nunspeet en hingen „man halfstok" Steekpartij op Katendrecht Vijftienjarige jongen steekt zijn stiefzuster neer in vlaag van verbijstering 71e JAARGANG No 37 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. VVnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1956 SS JU t'T IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARliEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 190 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Londen Zeventien landen hebben zich bereid verklaard met Egypte in onderhandelin te treden over de toekomst van het Suezkanaal, onder voorwaarde dat het kanaa beheerd wordt door een internationale raad, „de raad voor Suez", overeen komstig het plan van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles. Vier landen verzetten zich tegen deze internationalisatie: Sovjet-Rusland, India, Indonesië en Ceylon. Spanje neemt een uitzonderingspositie in, hoewel het niet onmogelijk wordt geacht, dat dit land alsnog de voorstellen van Dulles zal steunen. Pakistan diende gisteren een voorstel in, mede namens Perzië, Ethiopië en Turkije, waarin enkele amendementen op het plan Dulles waren verwerkt. Zij hadden betrekking op onderdelen van het plan en legden de nadruk op ae noodzaak van onderhandeling zonder de kern aan te tasten. Dulles bleek bereid deze amendementen te aanvaarden. Nu hebben zich achter de Verenigde Staten gesteld: Groot-Brittannië, Frankrijk, West-Duitsland, Nederland, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Turkije, Italië, Australië, Nieuw- Zeeland, Japan, Pakistan, Perzië, Ethiopië en Portugal. Waarschijnlijk zal een commissie, vermoedelijk bestaande uit vertegenwoordigers van vier landen, de Verenigde Staten, Nieuw-Zeeland, Denemarken en Pakistan, de voorstellen aan Nasser voorleggen. Deze commissie moet verslag uitbrengen aan een nieuwe conferentie. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sjepilov vertoonde gisteren voor het eerst iets van de befaamde „Molotov-zuur- heid" in het debat, door het Westen te be schuldigen van een poging Egypte opnieuw onder koloniale heerschappij te brengen. Tevens verweet hij het Westen dat het tracht de doorvaart door het Suezkanaal te ontwrichten door loodsen en ander perso neel terug te roepen. Hierdoor aldus Sjepilov wil men de indruk wekken als zou Egypte niet in staat zijn ongestoorde doorvaart te verzekeren. Menzies, de premier van Australië, dien de Sjepilov op ongezouten wijze van re pliek: „Ik kan onmogelijk geloven, zo zei hij, „dat zestien of zeventien landen, waar onder zich verscheidene bevinden, die eens koloniën waren en thans volledige soeve reiniteit genieten, een samenzwering op touw kunnen zetten tegen Egypte's soeve reine rechten". Hij noemde Sjepilov's be schuldigingen „propaganda, er op gericht het moeilijker voor Egypte te maken, de voorstellen der conferentie te aanvaarden". Het ziet er naar uit dat de conferentie vandaag zal aflopen, Er moeten nog voor stellen worden uitgewerkt voor het opne men van contact met kolonel Nasser. De meningen over het al of niet geslaagd zijn der conferentie lopen nogal uiteen. Som mige politieke waarnemers zijn van oor deel, dat de Verenigde Staten, in samen werking met Groot-Brittannië en Frank rijk, een grote morele overwinning behaald hebben. Anderen wijzen er evenwel op, dat er in feite twee principieel met elkaar strijdige voorstellen zijn geformuleerd, zo dat Nasser de gelegenheid heeft een keuze te doen, waarbij hij zich gesteund weet door SovjeMRusland en India. Bovendien is er tussen Groot-Brittannië en een der voornaamste leden van zijn Gemenebest India een diepe kloof ontstaan, die er toe ADVERTENTIE De mijnramp in Marcinelle CHARLEROI (AFP/UP). In Charleroi is bekendgemaakt, dat de reddingploegen, die in de mijn in Marcinelle werkzaam zijn, misschien donderdag de verdieping op 1035 m. zullen bereiken. Op deze verdieping be vonden zich, toen de brand uitbrak, de meeste mijnwerkers. In de speciale commissie, die een onder zoek zal instellen naar de ramp, zullen ook vertegenwoordigers van de vakbeweging, van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, van het Internationale Arbeids bureau in Genève en van de Italiaanse mijnwerkers zitting hebben. Er is een com missie ingesteld ter herziening van het mijnreglement. Ook hierin zijn de vakver enigingen vertegenwoordigd. De Belgische mijnwerkers zijn dinsdag vrijwel allen aan het werk gegaan na de onofficiële staking, die zij donderdag naar aanleiding van de mijnramp waren begon- Ter leniging van de nood, ontstaan door de ramp in Marcinelle, is op de giro rekeningen van het Nederlandse Rode Kruis van de Belgische ambassade m Den Haas'en van het comité Benelux m Am sterdam, in totaal f 122.799,60 ontvangen. De Zwitserse regering zal een bedrag van 250.000 Belgische franks schenken aan de slachtoffers van de ramp. Ook de Nederlandse regering heeft be sloten geld te bestemmen voor de nage laten betrekkingen van de slachtoffers. Hedenmorgen heeft de t.jdel.jke zaak gelastigde, mr. R. B. baron van Lynden, in het gebouw van het ministerie van Buiten landse Zaken in Brussel f 25.000 overhan digd aan minister Paul Henri Spaak. zou kunnen leiden., dat India zijn eigen weg gaat. Thans zal moeten blijken, hoe Egypte reageert. Nassers speciale afgezant in Lon- dan, overste Sabri, weigert vertegenwoor digers van de pers te ontvangen en heeft tot nu toe het stilzwijgen over Nassers be doelingen bewaard. Er zijn allerlei verras singen mogelijk, maar het staat vast dat het laatste woord over Suez nog niet ge sproken is. De Aziatische landen die het Afrikaanse akkoord van Bandung hebben ondertekend zullen geen conferentie houden over het Suezkanaal, zo heeft de ambassade van India in Cairo volgens A.F.P. meegedeeld. Als reden werd opgegeven dat Egypte zich bereid heeft verklaard ee,n conferentie bij een te roepen van 45 landen die gebruik maken van het Suezkanaal. Radio-Djakar ta haalde echter de woorden van een woordvoerder van het Indonesische minis terie van Buitenlandse Zaken aan, volgens welke de Bandung-landen „wel bijeenge roepen zouden kunnen worden". Egypte zou Indonesië hierover reeds hebben be naderd. Toenemende verontrusting over de Suez- kanaalcrisis deed dinsdag aanvankelijk de aandelenkoersen op de New Yorkse effec tenbeurs met een tot vijf dollar dalen. Gulf Oil-aandelen leden het grootste koers verlies en daalden met 5 dollar. De maat schappij heeft een groot belang bij de ruwe olie in het Midden-Oosten. Ook de koersen van metaal-, vliegtuig- en chemi sche aandelen daalden. Bij de handel na het sluiten van de Londen.se effectenbeurs ontstond een koersdaling van vooraanstaande interna tionale aandelen, die haar oorzaak had in de nieuwe koersdaling in Wallstreet. De koers van aandelen British Petroleum was 21/2 sh lager en die van aandelen Shel 1 sh. Aandelen British Petroleum hadden tijdens de officiële beurshandel reeds 414 sh ver loren. Piloot redde zich door valscherm en opblaasbaar rubbervlot Een Amerikaanse straaljager, een Thun- derjet, afkomstig van de basis Sculthorpe in Engeland en behorend tot de negenen- veertigste luchtdivisie, is vanmorren om halfzeven in het IJse'meor sreva'len. De vlieger heeft zich door zijn valscherm kun nen redden. Hij werd in zijn opg b'azen rubbervlot opgepikt door de reddingboot uit Lemmer. De vlieger had lichte verwondingen en een shock. Hij werd in de buurt van Warns aan land gezet. De veldwachter uit Laaxum (tussen Stavoren en Oudemirdum) stelde de piloot in verzekerde bewaring, aangezien hij geen papieren bij zich zou hebben. Nadat zijn identiteit was komen vast te staan, is hij met een ziekenauto van de Koninklijke Luchtmacht naar de vlieg basis Leeuwarden vervoerd en vandaar per vliegtuig naar het militaire ziekenhuis te Soesterberg. Het Griekse Nieuwsbureau heeft, vol gens berichten van Reuter en AFP uit Athene, bekend gemaakt dat Koningin Ju liana en Prins Bernhard vrijdag naar Kor foe zullen vliegen om daar nog enkele da gen deel te nemen aan de samenkomst van vorstelijke personen, waartoe koning Paul en koningin Frederika van Griekenland hen hebben uitgenodigd- Een bevestiging van dit bericht kan te bevoegder plaatse niet worden gegeven. Wel wordt verklaard, dat Koningin en Prins zeer gaarne de tocht met het ko ninklijk jacht „Achilleus" in de Griekse wateren zouden hebben medegemaakt, in dien de ambtsbezigheden van de Koningin dit zouden hebben veroorloofd. Toen zij van de reis moesten afzien hadden zij zich wel voorgesteld zo mogelijk de oudste twee prinsessen, die thans de tocht mee maken, aan het einde van haar vakantie op Korfoe af te halen. Aangenomen kan dus worden, dat het vorstelijk paar aan dit voornemen gevolg zal geven, wanneer de aanwezigheid van de Koningin in ons land met het oog op de kabinetsformatie niet vereist zou zijn. Athene zou Griekse loodsen hebben verzocht in Egypte te blijven CAÏRO (Reuter-AFP) De Egyptische regering heeft besloten driehonderd nieu we loodsen aan te werven voor het Suez kanaal. De employees van het Suezkanaal hebben voor de eerste maal sedert de na tionalisatie van de kanaalmaatschappij hun salaris uitbetaald gekregen door het Egyp tische bestuursorgaan. Egypte bestudeert een plan om het Suez kanaal zodanig te verbeteren dat een in tensievere doorvaart van grotere schepen, ook van „supertankers", mogelijk zal zijn, zo heeft de Egyptische ambassade in Lon den bekend gemaakt. De Egyptische pers houdt rekening met de mogelijkheid, dat de Franse en Britse loodsen evenals een zeker aantal „neutrale" ioodsen, ontslag zullen nemen. Volgens het blad „Al Ahram" zijn pogingen aangewend om de buitenlandse loodsen tot ontslag te verleiden met verleidelijke aanbiedingen. Loodsen die zich buiten Egypte met vakan tie bevonden, zijn ertoe bewogen, niet naar Egypte terug te keren. De Egyptische rege ring wil „dit komplot" verijdelen door nieu we loodsen te werven in landen als Italië, Griekenland, Pakistan en India. Het Egyptische blad prijst „de nobele houding van Griekenland", dat officieel alls Griekse loodsen en functionarissen die bij de exploitatie van het Suezkanaal be trokken zijn, verzocht heeft „zich niet te lenen voor de intriges van hen, die het Egyptische .beheer in diskrediet willen brengen door de scheepvaart door het ka naal stop te zetten." LONDEN (AFP). De Suezkanaalcrisis begint de kosten van de aanvoer van olie in Groot-Brittannië te beïnvloeden. Uit vrees voor incidenten in het Midden- Oosten hebben de eigenaars van olietank schepen hun vrachtprijzen aanzienlijk ver hoogd. De tariefsverhogingen lopen tot vijftig percent. Voor het charteren van een olietankschip van twintigduizend ton voor de reis van de Perzische Golf bedragen de kosten thans 120.000 pond sterling, ver geleken met 80.000 pond sterling voor de naasting van het Suezkanaal door Egypte. Indien de omstandigheden het schip nood zaken de rei; rond de Kaap de Goede Hoop te maken, waardoor de reis tien dagen langer zou worden, zullen de vrachtkosten voor oliemaatschappijen nog met 60.000 pond sterling stijgen. Dan zouden de ver voerskosten meer dan het dubbele be dragen. De meeste grote oliemaatschappijen heb ben een eigen vloot van tankschepen. In dien zij extra schepen nodig hebben, huren zij deze onder langlopende contracten. Bijna alle maatschappijen huren bovendien nog schepen voor een of meer reizen. Tot dusverre weigeren de maatschap pijen ieder commentaar op de mogelijk heid, dat de stijging van de vervoer-kosten zal leiden tot een verhoging van de olie prijzen. WASHINGTON (Reuter/AFP/UP) Een woordvoerder van het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld, dat de Amerikaanse en Liba nese regeringen besprekingen hebben ge voerd over het voornemen van de Liba nese regering om de oliebuisleidingen in beslag te nemen van westelijke maat schappijen, die bepaalde belastingen op het vervoer van olie over Libanees gebied, niet zouden hebben voldaan. De woord voerder weigerde mede te delen, of het departement tegen het voornemen tot in beslagneming van de installaties van Amerikaanse maatschappijen had geprotes teerd. De ministers van Financiën van Liba non, Syrië en Jordanië zullen maandag te Damascus het voorstel van de American Tapline Company tot verdeling, in de vorm van royalties, van de helft van haar winsten tussen de drie landen en Saoedi- Arabië bespreken. Aan Tsjechoslowakije is het contract verleend om de nieuwe olie-raffinaderij van Syrië te bouwen. Deze raffinaderij zal voorzien in alle petroleumbehoeften van Syrië, die op een miljoen ton per jaar geschat worden. Er was ook ingeschreven door verscheidene Westerse firma's. Gebrek aan geoefend personeel is het enig probleem dat naasting van de Burma Oil Company in de weg staat, zo heeft ex-premier Oe Noe van Birma in Rangoon verklaard. Naasting van deze maatschappij betekent betaling van een compensatie van vijftien miljoen pond sterling, welk be drag Birma gemakkelijk kan opbrengen uit de export van rijst en andere produk- ten, aldus Oe Noe. In de Van Woustraat bij de Tweede Jan Steenstraat te Amsterdam heeft zich een botsing voorgedaan tussen een tramstel van lijn 4 en een vrachtauto, geladen met volle en lege melkflessen. Zowel de tram als de auto werden zwaar beschadigd. De trambestuurder, de conducteur en twee passagiers liepen snijwonden op. Nadat de geneeskundige dienst hen ter plaatse had geholpen, konden allen op eigen gelegen heid naar huis gaan. Door de botsing liep de tram uit de rails, zodat ook het wegdek veel schade kreeg; de gebroken melkflessen maakten de ra vage nog groter. Het tramverkeer had ruim een uur vertraging. Hef overige ver keer moest tijdelijk worden omgelegd. Volgens de politie had de bestuurder van de vrachtauto geen voorrang gegeven. Officieel Is medegedeeld dat de Ko ningin hedenmorgen de informateur, prof. Lieftinck, heeft ontvangen, die haar een eindrapport heeft uitgebracht over zijn poging, de vorming van een kabinet voor te bereiden dat het vertrouwen van het parlement zou kunnen verwerven. Hoewel dit bij het ter perse gaan van dit blad nog niet officieel was medegedeeld, mag men wel aannemen dat prof. Lieftinck thans geen kans meer ziet, de hem verleen de opdracht tot een goed einde te brengen. Zowel mr. Kolfschoten als mr. Witte, de K.V.P.-leden, die door de informateur waren aangezocht voor een ministersporte feuille, hebben, na overleg met prof. Romme, een afwijzend antwoord gegeven. Uit het feit dat in de officiële mede deling van hedenmorgen gesproken wordt over het uitbrengen van een eindranport, mag men afleiden dat prof. Lieftinck. althans wat de hem verstrekte tweede op dracht betreft, van verdere pogingen afziet. Sjah nodigt Sukarno uit De Sjah van Perzië, Riza Pavlevi, heeft president Sukarno van Indonesië uitgeno digd een officieel bezoek aan Perzië te brengen in mei 1957. Sukarno heeft de uitnodiging in principe aanvaard. Sukarno gaat zondag naar Moskou. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S K. J. Versteeg: Het is ongezond, nooit ziek te zijn. Terwijl professor Lieftinck in „het Torentje" spon op een nieuw kabinet, sponnen in Ede op de „Schapendag" nijvere vrouwen aan het spinnewiel. De „Schapendag" was gisteren in Ede dè gelegenheid om propaganda te ma ken voor de Nederlandse wol. Dat werd dan ook ijverig gedaan compleet met spinsters, breisters en een kudde scha pen. En in „het Torentje" zwoegde in middels professor Lieftinck voort aan een formatie, waar alle partijen zij bij wilden spinnen. Reeds hing zijn welsla gen aan een zijden draadje. Hoe door de wol geverfd politicus hij ook mag zijn, als hij nu maar niet het zwarte schaap wordt STOCKHOLM (Reuter-UP) Verdacht van spionage voor de Sovjet-Unie is in Stockholm gearresteerd de 47-jarige Zweed Anatole Ericsson, radartechnicus in dienst van de maatschappij die het Zweedse radarnct heeft aangelegd. Ericsson, die uit hoofde van zijn functie op de hoogte is van tal van belangrijke geheimen op radar- gebied, wordt ervan verdacht, de Russen blauwdrukken van het radarnet en foto's van radarinstallaties in handen te hebben gespeeld. Bovendien wordt hij ervan beschuldigd, zich te hebben bezig gehouden met het verzamelen van personalia van Russische vluchtelingen. De Zweedse regering heeft inmiddels een lid van de Russische han delsdelegatie, Peter Mirosjnikov, het land uitgewezen. Ericsson, die reeds achttien jaar bij de Zweedse maatschappij werkzaam is, heeft de Zweedse nationaliteit. Zijn moeder was Russin; hij is met een Russische vrouw getrouwd.; Van zo grote omvang was Ericsson's spionage-activiteit, dat in officiële krin gen wordt gesproken van „het grootste spionagecomplot in de Zweedse geschie denis". Indien de gegevens de Russen in derdaad hebben bereikt, zal een algehele herziening van het Zweedse radarsysteem noodzakelijk zijn. Het driejarig jongetje Richard D. is, toen hij met zijn autoped op de Meteorenweg in Amsterdam-Noord plotseling de rijweg overstak, aangereden door een bus van lijn B. Het kind is ter plaatse overleden. De vierjarige Frieda van S. is met haar driewieler in de buurt van het in aanbouw zijnde ziekenhuis aan de Wesselmanlaan te Helmond onder een zware zandauto ge komen, die achteruit een oprit naar het ziekenhuis inreed. Zij werd daarbij op slag gedood. De ouders van het meisje ver bleven met vakantie in het buitenland. Op de Stationsweg te Winschoten is de 49-jarige huisschilder W. J., wonende aan de lage weg te Wedde, onder een vracht auto geraakt en op slag gedood. W. reed, komende uit de richting Blijham, op een bromfiets achter een langzaam rijdende autobus. Waarschijnlijk is hij door de te kleine snelheid gaan slingeren en daarna gevallen. Hij viel voor de linkerachterwie len van een met zand beladen vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting kwam, van de firma B. te Winschoten. HELSINKI (United Press) President Worosjilov van de Sovjet-Unie is in Hel sinki, de hoofdstad van Finland, aange komen voor een staatsbezoek. De Russische president werd door zijn Finse ambtgenoot Kekkonen verwelkomd. De Russische gast maakte een tocht door de stad. Volgens de correspondent van U.P. wapperden er maar weinig Russische vlaggen van de huizen. Tot nog toe hebben onbekende personen de laatste tijd Nunspeet in rep en roer ge bracht, althans getracht dit te doen. Toen de Nunspeetse bevolking dezer dagen 's morgens ontwaakte, bleek dat alle re clameborden en v ggestokken van hun plaats waren gehaald. Enige dagen later verschaften de belhamels zich midden in de nacht toegang tot de toren om tegen het middernachtelijke uur de klokken te lui den. De grootste onrust ontstond toen de po litie 's morgerrs in alle vroegte door ver scheidene personen werd opgebeld met de mededeling dat er een man „halfstok" hing. Het bleek dat aan de vlaggestok boven in de toren een „man" was opgehangen. Bij nader onderzoek bleek het een met stro en papier opgevulde blauwe overal te zijn. Inmiddels had zich voor de toren een enorme mensenmenigte verzameld die het gebeurde druk besprak. Reeds is een der vermoedelijke daders gevat. De zaak is echter nog niet rond want men vermoedt sterk, dat verscheidene fi guren zich aan deze nachtelijke baldadig heden hebben schuldig gemaakt. Bij een ruzie in de Delistraat op Katen drecht te Rotterdam heeft de 30-jarige In donesische bediende grote vaart J. de 31- jarige mej. G. W. G. uit Rotterdam in de rug gestoken en de 23-jarige zeeman R. L., opvarende van het Noorse m.s- „Holthav", steekwonden in linkerzij en linkerarm toe gebracht. Beiden moesten in het Zuider ziekenhuis worden behandeld. De ruzie ontstond doordat J- tussen de vrouw en twee zeelieden, met wie zij stond te praten, doorliep en hen achteruit duw de. Tijdens de woordenwisseling, die volg de, vroeg J. een mes aan een vriend en ging daarmee de slachtoffers te lijf. Hij is ter beschikking van de politie ge steld, evenals zijn landgenoot, de 28-jarige bediende grote vaart M., die hem het mes verschafte. Een 15-jarige ambachtscholier uit Delft, die in Gouda logeerde, heeft dinsdag in een vlaag van verstandsverbijstering zijn 22-jarige stiefzuster, bij wie hij op bezoek kwam, met een padvindersmes in de rug gestoken. Het slachtoffer, mevrouw M. van de B.-K., werd daarbij vrij ernstig aan haar linkerlong gewond en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De dader was vanochtend nog voortvluchtig. Vanochtend was de toestand van het slachtoffer bevredigend. 0CX300CXXOCXX)0000CXXXXXXXXXX30000OCXX^XXXXXX ZXXXJOOOOOOOOO VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Koude nacht met weinig wind en plaatselijk mist. Morgen zonnige pe rioden en tot het einde van de middag op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige zuidelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 23 augustus Zon op 5.39 uur, onder 19.49 uur. Maan op 19 59 uur, onder 7.53 uur. Maanstanden >9 aug 5 13 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 22 augustus Hoog water: 4.11 en 16.33 uur Laag water: 0.01 en 12.17 uur Donderdag 23 augustus Hoog water: 4.41 en 17.02 uur. Laag water: 0.34 en 12.47 uur. XXX>0°CX}000GCXXXX)OCXX>OOOOOOOOOOOOOCX VXJOCOOOOOCOOCX5COOOCO REGENZONE NADERT ONS LAND In de afgelopen nacht passeerde een zwakke rug van hoge luchtdruk ons land. In de polaire lucht, waarin ons land zich nog steeds bevond, kon de temperatuur bij heldere hemel en weinig wind flink dalen. In De Bilf werd een minimumtemperatuur van 5 graden gemeten. In de nanacht kwam uit het zuiden echter bewolking op zetten, die samenhangt met een depressie die van de oceaan west-Frankrijk binnen drong en die tot in noord-Frankrijk regen bracht. Deze storing neemt echter in be tekenis af terwijl zij naar het Alpengebied trekt. De storing wordt gevolgd door een rug van hogedruk die vannacht weer opklarin- ringen en opnieuw lage minimumtempera turen zal brengen- Over de oceaan beweegt een volgende oceaandepressie in de rich ting van Schotland. Het bijbehorende fron tensysteem nadert de Britse eilanden. Te gen morgenavond kan dit systeem het weer in ons land gaan beïnvloeden, zodat de regenkansen dan weer toenemen. WEERRAPPORTEN (van t :denmorger 7 uur) Weerstoestand buitenland s o new 9 SP MS c .5 S-i t Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Rome Ajaccio half bew half bew. licht bew mist nevel nevel zwaar bew regen half bew. zwaar bew half bew. onbewolkt nevel mist nevel wzw 19 0 w 20 3 w 17 10 nnw 12 0 no 20 0 windst. 18 0 nno 19 0 no 22 7 z 23 4 windst. 23 0 w 26 0 wnw 20 0 ozo 22 0 zw 20 4 ono 18 4 geheel bew. zw 23 0 zwaar bew nw 27 0 zwaar bew nw 22 5 onbewolkt windst. 36 0 zwaar bew ono 33 0 Weerstoestand binnenland Den Helder licht bew. z 10 0 Ypenburg geheel bew. windst. 9 0 Vhssingen zwaar bew. ono 12 0 Eelde licht bew. windst. 8 0 De Bilt zwaar bew. ozo 9 o Twenthe mist ozo 8 0,2 Eindhoven geheel bew. windst. 9 2 Vlv. Z-Limb. geheel bew. o 11 0,1 (De temperatuur ls van hedenmorgen 7 uur.' de neerslag van de laatste 24 uur

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1