RADIO-KOOI TELEVISIE VANMORGEN IN DE VISHAE EN OP ZEE Amsterdammer Cees Rabe winnaar van wielerronde in Heemskerk Agenda voor Velsen Twee clubrecords door Piet Dekker en Lien Scheffers verbeterd Beverwijkers in sprint ruim verslagen MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 9 Agenda voor Beverwijk Elbing VIII veilig in Harlingen binnengebracht Lekkage op trawler „Vikingbank" niet ernstig Grote belangstelling voor dammatch in paviljoen Toernooi om bevrijdings beker gaat niet door Acht- en vijfkampen van „Suomi" op „Watervliet" Joost Groen zegevierde in de regen bij de heren Velsen-juniorentoernooi voor Volendam VVB door Volendam voor beker uitgeschakeld Jeugdsportdag Beverwijk-Miranda Datum CSV-tafeltennistoernooi bekend IEV verloor toernooi- wedstrijd van St. Pancratius VVB-welpentoernooi voor Hercules CASTRICUM Bridgen om de grote VW- wisselbeker Benoemd Seawolf gaat de volgende maand proefvaren De derde wielerronde van Heemskerk voor amateurs, die zondagmiddag door het V.V.V. „Heemskerk" in samenwerking met de wielerclub „Kennemerland" werd ge houden, is gewonnen door de Amsterdam mer Cees Rabe. Deze renner won de eind sprint van een zes man sterke kopgroep, waarin de Beverwijkers De Nijs, Gelder mans en De Ruiter zijn felste tegenstanders waren. Van zijn broer Frits Rabe en hun stadgenoot De Hoog had hij in deze beslis sende sprint weinig overlast. Door deze be slissing kwam Frits Rabe, die negenmaal als eerste de streep was gepasseerd, in het bezit van de leiderspremie. Want als De Nijs, die het achtmaal presteerde, gewon nen zou hebben had deze renner die prijs toegewezen gekregen. In de voorwedstrijd voor nieuwelingen over circa 65 kilometer werden al spoedig gevechten van betekenis geleverd. Voor de zwakkeren werden deze drieste schermut selingen noodlottig en na elke ronde moes ten enkelen van hen afhaken. Het aanvan kelijk uit 71 renners bestaande peloton dunde hierdoor hard uit. Nadat er in deze rit der jongeren zo'n 25 kilometer was afgelegd, demarreerden Kouwenhoven en Van Duin. Een attente Coen Visser ging mee in dit offensief van de twee, dat achteraf bezien de beslissende slag bleek te zijn. Want hoewel vooral Hel sloot zich nog dapper geweerd heeft om aansluiting met hen te verkrijgen, bleek dit ook voor hem onbegonnen werk. De drie vluchtelingen, van wie Kouwenhoven twee ronden voor de finish zijn makkers moest laten gaan, lieten zich niet meer achterha len. ïn de sprint bleef Visser de meerdere van Van Duin. Valpartij De wedstrijd voor amateurs begon voor Klebaeh, Vaars en Schild wel heel erg on fortuinlijk, want reeds in de eerste ronde werden zij in een valpartij betrokken. Met verwondingen en kapotte fietsen moesten deze drie de strijd voortijdig staken. Het drietal: Mathot, Van Rossum en Gunde- lach had door deze valpartij een niet meer goed te maken achterstand opgelopen. Door een vroegtijdige ontsnappingspo ging van Buis, De Nijs, De Hoog, Gelder mans, De Ruiter en Jong en de sterke wind werd het peloton uiteen geslagen. De ge broeders Rabe, Rinkel en De Boer gaven het sein voor de tegenaanval en het slot van deze schermutselingen was, dat na der tig kilometer een groep van zeventien ren ners aan de leiding kwam. De overigen, van wie velen al een ronde achterstand no teerden, waren toen reeds kansloos. Nieuwe kopgroep Lemmens verliet deze kopgroep op zoek naar winst, maar meer dan een tweetal premies leverde zijn charge niet op Meer succes had de strijdlustige De Ruiter. Deze renner veroverde met nog 38 kilometer te fietsen een kleine voorsprong en kreeg daarbij de steun van Geldermans, Frits Rabe, De Hoog, De Nijs en Cees Rabe. Deze zes koplopers liepen snel uit op het tot tien man gedunde peloton, yjaarin men de eer van de achtervolging aanvankelijk aan elkaar overliet. En toen Snijder, Appel, Lemmens en De Boer zich eindelijk los wisten te werken, was het helaas al te laat om de leiders nog te verontrusten. Naarmate de strijd het einde naderde deden vooral de Beverwijkers Geldermans en De Ruiter energieke pogingen om alsnog afgescheiden van hun medekoplopers aan de finish te arriveren. Maar hun plaatsge noot De Nijs en de Amsterdammers Frits Rabe, Cees Rabe en De Hoog lieten hen niet gaan. Vooral de gebroeders Rabe hiel den deze aanvallen van de twee Beverwij kers goed in het oog. In de beslissende sprint van de zes man toonde Cees Rabe zich de snelste. De uitslagen waren: amateurs: 1. C. Rabe (Amsterdam), de 85 kilometer in 2 uur 11 min. en 4 sec.; 2. De Nijs; 3. Geldermans; 4. De Ruiter (allen Beverwijk); 5. F. Rabe; ADVERTENTIE ERKENDE SERVICE Philips - Erres - Telefunken OOSTERDUINPLEIN 8 - TELEF. 4264 MAANDAG 27 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: De spion voor de onder wereld. Rex: Geen opgaaf. Pieter Vermeulenmuseum: 9.3012 en 14—16.30 uur. DINSDAG 28 AUGUSTUS Thalia, Rex en Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. MAANDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „On sterfelijke muziek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Wien bteiibt Wien". W.B. Theater, 20 uur: „De overloper". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studie zaal van 1518 en 1921 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DINSDAG 28 AUGUSTUS Kennemer Theater en Luxor Theater, als maandag. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; Lees- en stu diezaal van 1518 en 1921.30 uur. 6. De Hoog (beiden A'dam); 7. De Boer (Edam); 8. Snijder (Halfweg); 9. Lemmens (Anna Paulowna); 10. Appel (Hoorn). Nieuwelingen: 1. Visser (Santpoort), de 60 kilometer in 1 uur en 42 min.; 2. Van Duin (IJmuiden); 3. Kouwenhoven (Leid- sendam); 4. Sluis (Badhoevedorp); 5. Hel sloot (Amsterdam); 6. Beers (Zaandam); 7. De Jongh (West-Graftdijk)8. Hart man; 9. Radecker (beiden Amsterdam); 10. Van der Aar (Haarlem). Vlak voor IJmuiden in nood Soms een meter water op de stookplaat Het 590 bruto register ton metende Duit se stoomscheepje „Elbing VIII" gaf zater dagavond noodsignalen, waarop de sleep boten „Holland" en „Stortemelk" van de rederij Doeksen op Terschelling uitvoeren. Zondagnacht drie uur vonden zij het schip 25 mijl ten noordwesten van IJmuiden en konden zij de sleepkabels vastmaken. Het bleek, dat de machine door het bre ken van de lagers defect was geraakt, on geveer 100 mijl ten noorden van Dover. De kapitein, de 63-jarige F. Kohier gooide het anker uit en hield het schip met de kop in de wind, maar de positie van het be trekkelijk kleine scheepje werd hachelijk toen er windstoten met een kracht van 100 km gemeten werden. Zware grondzeeën spoelden over boord en soms stond er nage noeg een meter water op de stookplaat. Toen werden er S.O.S.-seinen uitgezonden. Onmiddellijk hierop voeren de sleepboten, die altijd op Terschelling onder stoom lig gen, uit. Nadat contact verkregen was, werd het schip naar Harlingen gesleept omdat de loodsdienst bij IJmuiden vanwege het stormachtige weer gestaakt was. Het schip van de rederij A. Zetler uit Lübeck was uit Danzig vertrokken met bestemming Gran ville. Alarmerende berich ten rond de vissers haven meldden, dat de stoomtrawler Vikingbank (IJM 183) met een vrij ernstige lekkage op weg zou zijn naar de IJmuider vissershaven. Zaterdag kwam schipper Leen Gravemaker uit IJmuiden op eigen kracht om kwart over acht de vissershaven binnen en meerde aan de zuidzijde. Er bleek een gaatje in het onderschip te zijn ontstaan naast een afsluiter. Mogelijk dat een isolatieplaatje had losgeaten. De traw- er had 650 kisten vis bij zich. D.C.IJ. op volle sterkte tegen landskam pioene Jozeph Blankenaar. Woensdagavond staat de liefhebbers in het nieuwe IJmond-badpaviljoen bij de semafoor een interessante wedstrijd op het dambord te wachten. De belangstelling van de damliefhebbers uit Kennemerland is bijzonder groot voor deze unieke ontmoe ting, want zowel Jozeph Blankenaar als D.C.IJ. komen op volle sterkte uit. D.C.IJ. organiseerde deze ontmoeting ter gelegenheid van de opening van het nieuwe winterseizoen 19561957. Op 6 september zal de eerste clubavond in hotel Kennemer- hof plaats vinden. De nieuwe leden kunnen dan aan de wintercompetities deelnemen. Het tweedaagse toernooi om de bevrij dingsbeker, dat tot tweemaal toe wegens de slechte weer- en terreinomstandigheden moest worden uitgesteld, zal dit jaar niet meer gehouden worden, daar de clubs, die aan Terrasvogels hun medewerking hadden toegezegd wegens verplichtingen elders niet op andere data van de partij kunnen zijn. VELSEN EN LISSE MOESTEN WIJKEN VOOR REGEN Voor zondag j.l. waren op het Velsen- terrein wedstrijden vastgesteld tussen de eerste en tweede elftallen van „Velsen" en „Lisse". Wegens de slechte toestand, waarin het terrein verkeerde, konden deze ontmoetingen echter geen doorgang vinden. VERDEELD over Zaterdag- en zondagmiddag heeft de Kennemerstaten Atletiekver eniging „Suomi" op „Watervliet" haar jaarlijkse acht- en vijfkampen voor de leden gehouden, waarvoor onder de atleten flink wat belangstelling was en waarin onder ling op de verschillende nummers vaak attractieve strijd werd geleverd. Deze had tot gevolg dat opnieuw twee clubrecords sneuvelden en wel op de 800 m junioren A en het kogelstoten meisjes A, die respectievelijk op naam kwamen van Piet G. Dek ker, die daarmee zijn persoonlijk record tevens verbeterde tot 2 min, 4,7 sec. en van Lien Scheffers, die de kogel 9.97 m ver wierp. Tijdens de storm en de regen van zaterdagmiddag werden een viertal herenmum- mers verwerkt, waaronder de 100 m en 400 m. Het weer was kennelijk van invloed op de prestaties en dus op de tijden, doch irr bedde nummers slaagde Joost Groen, die dit seizoen weer. is feegonipen, er in, de eerste plaatsen te bezetten, Toch was dit niet voldoende om hem ook de kampioenstitel te bezorgen, want de „technische" man D. v. Zutphen wist hem met twee tweede plaatsen op „hoog" en „vèr", een eerste plaats op speerwerpen en overigens goede resultaten op de overige nummers te over troeven. T. v. d. Werf haalde 1.75 meter op hoog springen; een mooie prestatie. De 1500 m loop wend een gedecideerde zege voor Jan Oosterman, die zijn concurrent L. Schol na 600 m „loste" en na 800 meter uitliep. Een mooie race van Piet Dekker op de 800 m jongens A, waarin hij de eerste ronde wat kalm aan deed en zich liet trek ken, door Jan Hurkmans, bezorgde hem in de tweede ronde, waarin hij met korte tussensprints zijn lange pas afwisselde, een grote voorsprong. Dit leidde met een felle eindsprint tegen de wind in tot een nieuw clubrecord in 2 min. 4,7 sec., ter wijl Hurkmans er 2.12.7 over deed. De 600 m jongens B werd een fraaie zege voor de gemakkelijk lopende A. Lan- gedoen, die echter goed gevolgd werd door de nieuweling L. Koomen; een. jeugdig at leet van wie nog mooie resultaten kunnen worden verwacht. Respectievelijk bij de 80 meter meisjes A en B zegevierde onbe dreigd Erica v. d. Ploeg en Mebha Bak ker, maar bij de dames 100 m was de strijd feller. Hier werd na een spannende race Rie Bakker eerste met miniem ver schil vóór Ida Waasdorp en Tiny Hom mes. Technische nummers Op de technische nummers vooral gaven de atleten elkaar weinig toe, en bleek het krachtsverschil maar miniem. Toch was er een uitzondering, die van Lien Scheffers, die met kogelstoten zichzelf overtrof en haar grootste concurrente, Erica v. d. Ploeg, met 1,28 meter achter zich liet. Dit resultaat bracht haar het nieuwe clubre cord. Opmerkelijk was het bij deze onderlinge wedstrijden, dat de grootste concurrenten als eerste of tweede aankomenden op de verschillende nummers naar voren kwa men en dat desondanks het puntenverschil in de totaal-uitslag nog vrij belangrijk was. Onderstaande uitslagen illustreren een en ander. Heren 100 m: 1. J. Groen 12.2 sec.; 2. T v. d. Werff en J. F. Smit 12.4 sec. 400 m: 1. J. Groen 53.5 sec.; 2. L. Schol 55.0 seconden. 1500 m: 1. J. Oosterman 4 min. 22.8 sec.; 2. h. Schol, 4 min. 35.4 sec. Hoogspringen: 1. T. v. d. Werff 1.75 m; 2. D. v. Zutphen 1.65 m. Verspringen: 1. T. v. d. Werff 6.035 m; 2. D. v. Zutphen 5.875 m. Kogelstoten: 1. J. Smit (2) 11.97 m; 2. J. Adelaar 11.68 m. Discuswerpen: 1. J. Smit (2) 35.76 m; 2. P. Koeten 31.95 m. Speerwerpen: 1. D. v. Zutphen 43.40 m; 2. P. Koeten 43.29 m. Dames 100 m: 1. R. Bakker 13.6 sec.; 2. I. Waas dorp 13.7 sec. Hoogspringen: 1. I. Waasdorp 1.35 m; 2. C v. d. Mey 1.35 m. Verspringen: 1. T. Hommes 4.67 m; 2. R. Bakker 4.52 m. Discuswerpen: 1. D. Adelaar-Hurkmans 31.64 m; 2. N. Versluis 28.95 m. Kogelstoten: 1. I. Waasdorp 9.55 m; 2. D. Adelaar-Hurkmans 9.215 m. Jongens A 100 m: 1. P. G. Dekker 11.5 sec; 2. J. Hurk mans 11.6 sec. 800 m: 1. P. G. Dekker 2 min. 4.7 sec. (nieuw clubrecord); 2. J. Hurkmans 2 min. 12.7 sec. Vèrspringen 1. P. G. Dekker 6.24 m; 2. J. Hurkmans 5.83 m. Hoogspringen: 1. P. G. Dekker 1.55 m; 2. J. Otto 1.55 m; 3. H. Smits 1.55 m. Kogelstoten: 1. J. Bakker 10.35 m; 2. F. Busscher 9.87 m. Jongens B 80 m: 1. A. Langendoen 10.1 sec.; 2. L. Koo men 10.3 sec. 600 m: 1. A. Langendoen 1 min. 33.7 sec.; 2. L. Koomen 1 min. 35.3 sec. Hoogspringen: 1. A. Langendoen 1.45 m; 2. L. Koomen 1.35 m; 3. A. v. Leeuwen 1.35 m. Vèrspringen: 1. A. Langendoen 5.72 m; 2. L. Koomen 5.44 m. Kogelstoten: 1. A. Langendoen 9.56 m; 2. L. Koomen 9.29 m. Meisjes A 80 m: 1. E. v. d. Ploeg 11.3 sec.; 2. I. Zwaan 11.4 sec. Hoogspringen: 1. E. v. d. Ploeg 1.45 m; 2. L. Scheffers 1.25 m. Vèrspringen: 1. E. v. d. Ploeg 4.54 m; 2. L. Scheffers 4.27 m. Kogelstoten: 1. L. Scheffers 9.97 m (nieuw clugrecord); 2. E. v. d. Ploeg 8.69 m. Discuswerpen: 1. L. Scheffers 27.33 m; 2. E. v. d. Ploeg 26.11 m. Meisjes B 80 m: 1. M. Bakker 11.0 sec.; 2. A. Woort- man 11.4 sec. Hoogspringen: 1. M. Bakker 1.40 m; 2. A. Woortman 1.25 m; 3. E. v. d. Werf 1.25 m. Vèrspringen: 1. M. Bakker 4.61 m; 2. E. v. d. Werff 3.88 m. Kogelstoten: 1. M. Bakker 9.045 m; 2. A. Woortman 7.18 m. Discuswerpen: 1. M. Bakker 23.06 m; 2. E. v. d. Werf 17.99 m. Totaalresultaat De totaal-uitslag in punten werd: Heren: 1. D. v. Zutphen 3266 pt.2. J. Groen 3113 pt.; 3. T. v. d. Werf 2918 pt. Dames: 1. I. Waasdorp 2140 pt.; 2. D. Ade laar-Hurkmans 1800 pt.; 3. T. Hommes 1655 pt. Meisjes A: 1. E. v. d. Ploeg 2375 pt.; 2. L Scheffers 2029 pt.; 3. I. Zwaan 1033 pt. Meisjes B: 1. M. Bakker 2507 pt.; 2. A Woortman 1514 pt.; 3. E. v. d. Werf 1477 pt. Jongens A: 1. P. G. Dekker 3233 pt.; 2. J. Hurkmans 2827 pt.; 3. F. Busscher 2246 pt. Jongens B. 1. A. Langendoen 2626 pt.; 2. L. Koomen 2361 pt.; 3. A. v. Leeuwen 2056 pt. In het sportpaviljoen In het sportpaviljoen „Watervliet" kwamen de Suomi-leden 's avonds bijeen voor de Drijsuitreiking. Ondanks het feit, dat de op komst van de atleten niet zo groot was als bij de wedstrijden heerste er toch een gezel lige stemming die bij de Velsense atletiekclub tot de goede gewonoten behoort. Voorzitter H. J. Klaver, die de aanwezigen begroette, wees er op, dat er verschillende leden waren geweest, die 's middags wel naar de wedstrijden hadden gekeken, maar zelf niet hadden meegedaan, waarschijnlijk uit vrees tot de laatsten te zullen behoren. Doclf waar het in de onderlinge strijd om de sport beoefening in de eerste plaats gaat en boven dien de acht- en vijfkampen kansen voor ieder bieden, omdat de technische atleten en de lopers tegen elkander worden afgewogen, meende de voorzitter, dat men dan ook niet in deze amp mocht achterblijven. Betreurd werd, dat de winnaars 1955, A. Koet en mej. E. van Geytenbeek deze keer hun wissei- prijs niet konden verdedigen. Voorts wees de heer Klaver op de viering van het derde lustrum (20 augustus), dat op bescheiden wijze gebeuren zal en dat tevens het seizoen op prettige manier besluiten zal. Ten aan zien van de zelfwerkzaamheid spoorde de voorzitter aan tot aller medewerking. Aad de Bruin, Nederlands recordhouder kogelstoten en discuswerpen zal bij „Suomi" de training mede ter hand gaan nemen. De Velsense atleten bleven na de prijsuit reiking nog enige tijd gezellig bijeen. Het jaarlijkse juniorentoernooi van Vel sen is weer achter de rug en is weer uit stekend geslaagd. Zoals wij reeds eerder meldden, hadden twaalf elftallen voor dit toernooi inge schreven. Van dit twaalftal trok de ploeg van De Jagers zich terug, doch daar Kin- heim bereid gevonden werd in te v^llen' toch, zoals aanvankelijk ook de bedoeling was, in twee groepen van zes clubs ge speeld worden. In groep A stak bekerhoudster Volen dam met kop en schouders boven de andere elftallen uit: Alleen tegen DEM konden de wijdbroeken niet winnen het werd 0-0 zodat ze met 9 punten uit 5 wed strijden de eerste plaats bezetten. Aan vankelijk scheen Stormvogels de Volen- dammers het recht om In de eindstrijd uit te komen nog te willen betwisten de IJmuidenaren verloren van Volendam slechts met 1-0 doch toen de Vogels ook van DEM verloren, was hun kans verkeken Niet minder dan 4 elftallen, t.w. Storm vogels, RCD, DEM en Geel Wit, verzamel den in groep A in 5 wedstrijden 5 punten, zodat strafschoppen moesten beslissen, wel ke ploeg zich nummer twee mocht noemen, Stormvogels was hierbij het fortuinlijkst. In groep B eindigden drie clubs gelijk, n.l. Velsen, VSV en DHL, welk resultaat niet verwacht was, daar Velsen „slechts van het zwak geachte Kinheim had te win nen om zich nummer één te kunnen noe men. De Kinheimers weerden zich echter zo dapper, dat ze, ondanks hun minderheid in het veld, de score blanco wisten te hou den (0-0). De penalty-beslissing bracht DHL op de eerste en VSV op de tweede plaats, zodat het om de eerste en tweede ging tussen Volendam en DHL en om de 3de en 4de prijs tussen Stormvogels en VSV. De finale werd door Volendam met 2-0 gewonnen, zodat de Noordhollanders nu al voor de vierde achtereenvolgende keer beslag op de wisselbeker en de daarbij be horende draagmédailles legden. Een kranige prestatie! DHL kreeg de tweede prijs en daar Stormvogels met 3-0 van VSV won, ging de derde prijs naar de Vogels. De eindstanden in beide poules waren: Groep A: Volendam 9 punten; Stormvo gels 5 punten; RCD 5 punten; DEM 5 pun ten; Geel Wit 5 punten; Onze Gezellen 1 p Groep B: Velsen 7 punten; VSV 7 punten; DHL 7 punten; ODS 5 punten; Kinhelm 3 punten; Terrasvogels 1 punt. Wegens het feit, dat de KNVB-beker- wedstrijd Volendam-VVB vorige week als gevolg van het „ondergelopen" Volendam- terrein werd afgelast werd deze wedstrijd voor de eerste ronde zaterdagavond op „Watervliet" gespeeld; een wedstrijd, waar in de Breesapers zich door enthousiaste activiteit tot een kwartier voor het einde volledig konden handhaven, maar daarna met vlotte Volendamse aanvallen onder de voet werden gelopen. Pas na 27 minuten kwam er een doel punt bij een schermutseling voor het Vo- lendam-doel, waaruit Steinvoort verras send scoorde (0-1). WB bleef aanvallend de toon aangeven, doch voor het doel was de spirit zoek. Toen de Volendarnr rechts buiten de bal bemachtigde, passëerde'jiij fraai drie WB'ers om voor te zetten haar de linksbinnen, die beheerst en hard- Nieu- wenhuys geen kan-s. gaf (1-1). Dit was vijf minuten voor de rust. Na de hervatting stopte de WB-doelman keurig een laag schot van de Volendam- midvoor, wat de thuisclub nieuwe moed gaf. Een aangeschoten hands tegen Kers bergen werd noodlottig. Uit de vrije trap, liet de rechtsbuiten, snel toegelopen, met een hard, diagonaal en onhoudbaar schot het tweede Volendam-doelpunt noteren (twee-één), waarna Koolmans na een pass van Steinvoort hard tegen de paal schoot. Even latér WB bleef moedig volhouden haalde Van der Linde de bal net over het Volendam-doel. De VVB-voor- hoede forceerde een aantal goede doorbra ken, doch de Volendam-spil wist van geen wijken en liet geen schietkansen open. Tien minuten voor het einde in een stort regenbui zette de Volendam rechtsbuiten afgemeten voor en de linksbuiten scoorde een prachtig d-oelpunt (3-1). Nu was WB verslagen. Geen vier minuten later kwam na prachtig samenspel het vierde Volen dam doelpunt (4-1), waarna de strijd we gens een slagregen onderbroken moest worden. Toen Kersbergen tenslotte hands maakte in het strafschapgebied was het de aalvlu-gge Volendam-rechtsbinnen, die de strafschop beheerst nam en Nieuwenhuys voor de vijfde maal passeerde (5-1). De sportvereniging Beverwijk had zon dag een groep jeugdige voetballertjes van het Utrechtse Minerva op bezoek. Er was allereerst een allerhartelijkste ontvangst in het clubhuis „Sport" waar men zich ter kennismaking aan een koffie tafel schaarde. Op het voetbalveld werden de krachten gemeten, de aspirantjes A deelden de pun ten (2-2). In de B-groep won de Minerva- jeugd met 0-3 van Beverwijk. Bij de welpen bleef de zege in Beverwijk, het werd een 3-2 zege. Minerva had een beter doelgemiddelde tn won een fraaie beker, beschikbaar gesteld door de ren nersclub „Kennemerland". Na afloop wer den de prijzen in het clubhuis door voor zitter N. G. Grapendaal uitgereikt. Beverwijk-Kinheim: 8-2 Door een grote overwinning op Kinheim heeft Beverwijk zich geplaatst in de finale van het Wijkertorentoernooi. Reeds voor de rust nam Beverwijk door Springer (2) en Van Balen (2) een 4-1 voor sprong. Van der Griend scoorde, uit een vrije trap, voor Kinheim. In de tweede helft kon Kinheim de ach terstand verkleinen toen Boeren een fout in de Wijker-achterhoede afstrafte 4-2. Maar toen was het Beverwijk dat haar voorsprong vergrootte tot acht-twee door doelpunten van Gerrits, Springer, Van Ba len en Van der Schaaf. Het jaarlijkse toernooi van de Castricum- se tafeltennisclub C.S.V. is vastgesteld op zondag 16 september in de grote veilinghal aan de Duinenbosweg. Als officiële bonds- gedelegeerde in de toernooileiding zal de secretaris van de afdeling Kennemerland van de N.T.T.B., de heer P. L. J. Schuuring optreden. Castricums burgemeester, de heer C. F. Smeets, zal na afloop van dit toernooi, waarvoor grote belangstelling be staat, de prijzen uitreiken. De eerste repetitie van de IEV'ers voor het nieuwe voetbalseizoen in het door St. Pancratius te Badhoevedorp gehouden toernooi is een goede oefening geworden, ondanks het feit, dat IEV reeds in de eerste wedstrijd door St. Pancratius in dit toernooi werd uitgeschakeld. De IEV'ers werden in hun spel sterk beïnvloed door het zware veld en de even zware en natte ballen. Doch reeds na twee minuten had toch J. Duin succes met een fraai schot (10). De IEV-verdediging en speciaal de halflinie had de grootste moeite op het zeer gladde veld staande te blijven. Pan cratius kon hierdoor sterk opdringen en aanvallen. Hieruit ontstond een strafschop, toen H. de Reus in het strafschopgebied de bal met de hand stopte. De penalty werd onhoudbaar inge schoten (11). De IEV'ers probeerden nu wel het spel te verplaatsen, doch slaagden hierin niet. Wel had Pancratius resultaat, toen de rechtsbinnen na twintig minuten in buitengpelpositie Van Alkemade on houdbaar passeerde (12). Na de hervatting kon IEV het tegen de harde wind in niet bolwerken en wist geen mooi spel te ontwikkelen. Toch speelden de Velsenaren beter dan in de eerste helft. Desondanks wist de IEV-voorhoede het niet tot zulke combinaties te brengen, dat de Pancratius-verdediging erg veel moeite hal. Integendeel, na tien minuten was het opnieuw de rechtsbinnen, die uit een verre pass de bal kreeg toegespeeld en scoorde (13). De Badhoevedorpers speelden ver der een rustige partij, terwijl IEV pro beerde om de achterstand in te lopen. Er werd echter teveel gecombineerd met te kort gehouden spel, waardoor de Pancra tius achterhoede geen moeite had en de stand ongewijzigd bleef. Niet minder dan twaalf welpenelftallen van voetbalclubs uit de „IJmond" waren zaterdagmiddag in touw om in twee poules uit te maken, wie de winnaar zou worden van het door de voetbalvereniging „Breesaap" op „Watervliet" gehouden jaarlijkse welpentoernooi om de Cor Min nes-wisselbeker. De weersomstandigheden met de harde westenwind waren niet erg aanlokkelijk voor de jeugdige voetballers, maar des ondanks speelden de verschillende ploe gen in de beide poules enthousiaste wed strijden, die, op tijd begonnen, tenslotte nog dreigden te worden gestaakt wegens een hevige slagregen. Gelukkig kwam deze bui in het eindstadium van het geslaagde toernooi, waarbij strafschoppen moesten beslissen, wie de Cor Minnes-beker kreeg toegewezen. Deze eer viel te beurt aan „Hercules" uit Beverwijk, dat, uitgekomen met één elftal, de eerste plaats bezette in poule A en het VVB A-elftal naar de tweede plaats verwees. De jeugdige Uitgeest-ploeg, ook al met één team in het toernooi, werd derde. In de B-poule zegevierden De Kenne- mers-welpen, gevolgd door Alkmaarse Boys en Beverwijk als derde. Met enige opwekkende woorden om de sportieve sfeer van de gespeelde wedstrij den, jn beslicht fg stellen reikte de heer J. Zwagerman, voorzitter van de WB- jeugdcommissie de prijzen uit. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 4e klasse 5e lijst 17685 15932 3793 3890 8470 13472 15757 15803 21259 10303 13512 14312 15178 20219 20536 20661 20881 20933 1039 1368 1448 2938 3907 4670 5837 6989 7078 7625 9566 10163 10770 11410 12063 13010 13342 13971 14361 15140 15921 16747 17756 17953 18241 19542 20421 20559 20829 21733 (Ongecorrigeerd) ƒ5000: 2000: ƒ1000: 400: 200: De oorzaak van de geringe haring vangsten is een punt van soms diepgaande discussie rond de Nederlandse vissers havens niet alleen, maar ook daar, waar de wetenschap het bedrijf op de voet poogt te volgen of nog liever poogt, voor te blijven. De Zuidzijde van IJmuiden, prak tijk-geschoold als zij is, wil de erbarme lijke resultaten tot nu toe toeschrijven aan de te zware sisalnetten, die de Neder landse visserij blijft gebruiken en zij wijst daarbij op de opmerkelijk betere resul taten, die de Duitsers met hun nylonnetten boeken. De Hollandse schepen, die met de veel lichtere hennepnetten in zee gaan hebben, zo gaat men met deze argumen tatie voort, eveneens meer buit. Maar in middels zitten niet alleen de reders met de strop, maar ook de industrieën, die het deels van dit zomerseizoen moeten hebben: de conservenfabrikanten hebben de afge lopen week met een droef gezicht tegen de f 17 tot f 18 voor een kist haring op moeten kijken en dan is er van winst al geen sprake meer. Voor deze weegt het geval misschien nog zwaarder dan voor de reders, want die trekken tenminste nog min of meer aan een langer eind door de hogere opbrengst van de vangst. Met de schelvis ging het de afgelopen week uitgesproken vreemd. Bleef de aan voer tot en met het midden van de week bijzonder schraal, van donderdag af kwam er plotseling schelvis te over zoveel zelfs, dat vrijdag en zaterdag de mooie piepers geen kopers konden vinden. Ze gingen naar de fabriek. Nu waren de vangsten van de kotters, die het in zuide lijke regionen hadden gezocht ongetwijfeld fors en de kwaliteit was er prima, maar de handel kon deze plotselinge hoorn des overvloeds blijkbaar niet aan en moest tot haar spijt een hoop mooi goed laten staan. Het onbegrijpelijke van de visserij econo mie is wel, dat de goedkope vis niet on middellijk wordt uitgebuit. Een sigaar, die driekwart cent opslaat, kan blijkbaar de wegen der publiciteit beter vinden.... Het is nog altoos een vreemd verschijn sel, dat de Nederlander liever drie gulden voor een pond vlees neertelt, terwijl hij voor een gebakken wijting of schelvisje minder betaalt, ook als men het gewicht omrekent en zelfs vèèl minder wanneer men het eiwitgehalte erin calculeert. De kabeljauw heeft het woensdag weer eens gedaan met prijzen, die verrassende hoogte bereikten: van f 150 tot f 180 voor een grote regel en een f 200 voor een kist grote was wel een zwaar verschil met de dag daarna, die gehalveerde prijzen liet zien. De Wiron-kotter IJM. 221 zat met dit al op rozen en besomde aan de woens- dagmarkt het lieve bedrag van f 17.530 en broertje IJM. 211 kon de vrijdag daarop niet hoger komen dan tot een kleine f 10.000. Als men zegt, dat de laatste trek in de markt wordt gedaan, kan de 211 daarvan meepraten Schol en tong is schaars gebleven tot en met vrijdag en de hoge koersen werden dus gecontinueerd. Zaterdag was echter aan de scholprijs duidelijk te merken, dat", het aan de overkant van de haringvijver niet zo best was gegaan, want er kwam eindelijk een zak in de prijzen, die voor de enen bijvoorbeeld terugliepen tot f 35, terwijl de tweeën haast niet meer voor export zijn gekocht. De lappen, die de hele week boven de f 5 hebben gezworven, zakten zaterdag ook al weg en bereikten een prijs van ongeveer f 4, terwijl de grootmiddel tongen eveneens wegzakten en op een f 3,25 terecht kwamen. Lichtere variëteiten handhaafden zich het beste en hielden een f 3,50 tot f 2,70 vast. Haringvangsten Katwijk De vangsten in de nacht van zondag op maandag waren: KW. 16 15 k., 19 25, 47 20, 54 7, 140 1, 168 1, 43 51, 32 65, 41 70, 3 7, 5 70, 22 1, 45 60, 127 80, 18 1, 86 34. Geen vangst: KW. 170, 15, 50, 20, 29, 2, 25, 38, 67, 151. Trekkers: KW. 123 60, 44 17, 135 60, 40 100, 74 35, 175 20, 48 50, 37 20. Gemiddelde vangst: 20 k. Binnengekomen schepen IJM. 20 Johannes Polderman, 72 Bea trice, 183 Vikingbank, 208 Wiron 5, 53 Heemstede, 78 31, 59, 272, 27, 40, 5; KW. 169 Aleida, 107 Jacoba, 162 Vier Gezusters, 17 Arie Nico, 57 Dina Marie, 28 Verwach ting, 114 Avontuur, 125 Petronella, 166 Ge broeders, 65 Willy Alida, 26 Concordia, 108 Gebroeders, 52 Vrouw Anna, 126 Agatha Arie, 59 Floris, 138 Wilhelmina 2, 50 Jan, 51 Prinses Margriet, 88, 96, 27, 12, 36, 210, 21, 160, 133, 98, 72, 34, 78, 9; VL. 7 Ada; WR. 34, 50, 51; TX. 14; AM. 16, 17, 18, 26; RO. 2 Dolfijn. Vertrokken schepen IJM. 57 Medan, 1 Tzonne, 99 Curasao, 28 Amsterdam; VL. 85 Bertina; HD. 87 Pietertje, 79 Drie Gebroeders; SCH. 171 Cornelis Vrolijk, 117 Onderneming 3; UK. In hotel Emmelot voorheen hotel Meijer aan de Dorpsstraat te Castricum is zaterdagavond een grote openbare brid gedrive gehouden door de Nederlandse Bridgebond, afdeling Noordholland-noord. Er bestond voor dit festijn grote belang stelling. De prijzen, bestaande uit bekers en medailles, werden in afdeling A gewon nen door de koppels Zwager en Slotboom. In afdeling B 1 was de familie Schutter de beste en in afdeling B 2 het duo mejuffrouw Haringde heer Twuyver. De tweede prijs was in afdeling A voor de heren Zandber genGroen en de familie Van Veen, en in de afdelingen B 1 en 2, respectievelijk de familie Dubois en mevrouw Morelisde heer A. van Kluyve. De familie Slotboom sleepte de grote wisselbeker van de V.V.V. voor het hoogste gemiddelde in de wacht. Tot onderwijzer aan de St. Augustinus- school aan de Dorpsstraat te Castricum is met ingang van 27 augustus de heer H. Vervoort benoemd. 64, 34, 126, 5, 1, 243, 73, 234, 67, 103, 67, 57, 91, 184, 24; TX. 11; EH. 8. Wat er vandaag was Van de trawlervloot waren vandaag de „Vikingbank" (van 15 augustus), de „Pol derman" (van 17 aug.) en de „Beatrice" (van 15 aug.) aan de afslag. Voorts losten 18 loggers en 32 kotters. De „Vikingbank" voerde aan 640 kisten, waarvan 150 schel vis, 65 koolvis en gul, 250 makreel, 130 ha ring, 40 wijting, 5 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen; de „Polderman" 1110 kisten, waarvan 550 schelvis, 350 makreel, 40 haring, 70 wijting, 50 kabeljauw en gul, 50 haai en rog en 90 stuks stijve kabel jauwen en de „Beatrice" met 510 kisten, waarvan 310 makreel, 100 toters en 100 di versen. De logger- en kottervloot zorgde voor 2200 kisten schelvis, 1000 makreel, 300 kabeljauw en gul, 450 wijting, 450 stuks stijve kabeljauwen, 12.000 kg tongen, 1450 kisten schol, 50 tarbot, 200 diversen. Voor de export Buitenland nam vanmorgen de grote schelvis af voor f 18-f 23, grootmiddel voor f 15-f 18. Regels grote kabeljauw maakten f 108-f 118, kleine f 35-f 55, kisten grote kabeljauw f 140-f 144, kleine f 108-f 114. Tong en schol waren vanmorgen om half tien nog niet verkocht. Het binnenland ln De binnenlandse handel en industrie kocht haring voor f 20-f 24, makreel voor f 15-f 10 en braadschelvis voor f 15-f 10. Wijting noteerde f 11-f 10. Er werd veel wijting en braad opgehouden. Grote gul haalde f 32-f 40, middel f 23-f 25, torgullen f 14-f 18, zwarte koolvis f 75. Voor dinsdag Voor de dinsdag komt de „Vios" (van 17 augustus) met 1050 kisten vis, waarvan 1000 haring en 50 diversen. Ook de „Herman" zou thuisvarende zijn voor de dinsdagmarkt met nog onbekende vangst. GROTON, Connecticut (United Press) De Amerikaanse marine heeft aange kondigd, dat de „Seawolf", 's werelds twee de atoom-onderzeeboot gereed wordt ge maakt voor haar eerste proefvaarten. De „Seawolf", een verbetering op de „Nauti lus", wordt aan verschillende proeven in het dok onderworpen alvorens zij haar eerste proefvaart op zee zal maken. De proefvaart zal waarschijnlijk volgende maand beginnen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3