Feestelijke huldiging in Kennemer Theater van K.N.H.S.-kwintet VIJFMAAL HOOGOVEN-ZILVER Revue „De lach in top" rondde avond glorieus af Ds. D. H. Biesma deed intrede bij Chr. Gereformeerde Kerk Haarlem-N. Slechte zomer zet bollenexporteurs voor pijnlijke problemen Havenberichten Visserij -varia Te weinig bonen, tegen hoge prijs Rooien verlaatdrogen onmogelijk MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 7 Filmliga begint op 9 oktober Plannen voor continu- arbeiders en kinderen Zeventig leden bij „Hercules" Volendam won jeugd- toernooi van Velsen Het Witte Kruis blijft groeien in Castricum Jo Vincent verbonden aan Muziekschool Openluchtconcert van de Velser accordeonvereniging Verongelukte Hoogoven elektricien begraven Velsense stem in de ether DEZE MAAL KLONK in de algemene rede tijdens de huldiging van vijf zilveren Hoogoven-jubilarissen van de bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies een ernstiger ondertoon dan bij andere gelegenheden van deze aard. Recente gebeurtenissen toch hebben de werkers in de zware industrie opnieuw doen beseffen hoe verdriet om verliezen aan mensenlevens en om offers, die gebracht worden, een weemoedige achtergrond op een avond als deze veroorzaken. In kritieke ogenblikken als deze komt eerst goed tot uiting, hoe de kameraadschap de ethiek van het werk bepaalt. Het was deze kameraadschap, die de spreker terugbracht op het eigenlijke onder werp van zijn rede: 25-jarige trouw aan het bedrijf betoond door de heer L. P. Beentjes, H. van Dok, K. L. Molenaar, Th. van Beilen en J. J. Scheringa, die met hun echtgenoten op het podium van de grote zaal van het Kennemer Theater te Beverwijk waren gezeten om gezamenlijk gehuldigd te worden ter gelegenheid van hun jubileum. „Aan niemand van ons", zei ir. Spies", gaan de hoogten en diepten van het leven onberoerd voorbij en .bij de huldiging van onze jubilarissen beseffen wij telkens weer, hoeveel er gewerkt, gepresteerd is, hoeveel kameraadschap en trouw er is opgebracht eer het zover is, dat men op het podium der ere kan plaats nemen". Dit was een reden tot het uitspreken van grote dank van de zijde van de directie van Hoog ovens, van Cemij en van Breedband. Spre ker wenste alle jubilarissen, na op de hem eigen hartelijke wijze ook de jubilerende echtgenoten hulde en dank te hebben ge bracht nog vele goede jaren in gezond heid en plichtsvervulling. Waterman Ir. J. de Vries, chef van de mechanische dienst van de centrale werkplaats noem de het een aangename en vererende taak om jubilaris L. P. Beentjes, die de scepter zwaait op het zoetwaterstation Windhond, geluk te wensen. Spreker memoreerde hoe de heer Beentjes een sleutelpositie in het bedrijf bekleedt, omdat hij een „econo misch goed" als zoetwater voor zeer dor stige fabrieken is geworden, produceert en beheert. De jubilaris heeft hierin een functie gevonden, die met zijn karakter en aanleg overeenkomt en spreker hoopte, dat de heer Beentjes met zijn werkkracht nog lang voor de Werktuigkundige af deling behouden mag blijven. Ir. De Vries richtte zich ook nog tot mevrouw Beentjes en bood haar, naast gelukwensen, het jubi leumbord aan, waarna spreker aan de jubilaris het vererend getuigschrift over handigde. Ook de hierna komende spre kers wisten op hartelijke wijze de echt genoten der jubilarissen in de huldiging te betrekken. Tot hun taak behoorde het eveneens de emblemen voor zilveren jubi larissen uit te reiken. Havens De heer H. van Dok, functionaris van de afdeling Havens, knikte instemmend toen de havenmeester, de heer M. J. Janssens naar voren bracht hoe het hart van de jubilaris steeds naar de havens heeft ge trokken, ook in de tijden, waarin hij door omstandigheden elders een functie moest uitoefenen. Spreker dankte de heer Van Dok voor zijn doorzettingsvermogen en voor de inzet van zijn persoonlijkheid bij het vervullen van zijn taak, daarbij aan stippend, dat het hem ook persoonlijk een groot genoegen is, met de jubilaris te mo gen samenwerken. Na de heer en mevrouw Van Dok hartelijk gefeliciteerd te hebben namens alle medewerkers van de afdeling, reikte de heer Janssens aan mevrouw Van Dok het jubileumbord en aan de jubilaris het vererend getuigschrift uit. Cement De Cemij werd onder de jubilerenden vertegenwoordigd door de heer K. L. Mole naar, die sinds enkele jaren de functie van bode bij de Cementfabriek IJmuiden tot volle tevredenheid van zijn chefs en van allen, die met hem te maken hebben, ver vult. Voortgekomen uit de .mijnindustrie, heeft de jubilaris zijn vaste basis in Bever wijk gevonden, daar een gezin gesticht en zijn loopbaan opgebouwd. Voor zijn 25- jarige trouw aan het industriecomplex ten noorden van het Noordzeekanaal bood de heer P. Bosman, tevens in 't bijzonder uit naam van dr. ing. F. Schonenberger en de heer P. C. Cremer, hartelijke gelukwensen aan. Transport Aan de heer G. J. Voerman viel wegens uitstedigheid van de chef van het Trans portwezen, de heer W. Wiersma en de ziekte van de heer Verswijveren, chef van het vervoer, het genoegen te beurt mede namens genoemde heren een woord van hulde en gelukwens te spreken tot de heer T. van Beilen, die afkomstig uit Dren te zijn bevrediging in het werk bij een groot-industrie heeft gevonden. De jubi laris heeft met wilskracht iets bereikt en spreker stelde gaarne de heer Van Beilen als voorbeeld voor de jongeren, daarmede opnieuw illustrerende de grote waarheid van de bij deze jubileum-viering steeds weer naar voren komende gedachte, dat het bedrijf voor een zeer groot gedeelte drijft op de oude garde. De heer Voerman wenste de jubilaris en zijn vrouw nog vele jaren in goede gezondheid. Warmband Ing. A. H. Meyjes, chef van de warm bandwalserij, beklom als laatste het spreekgestoelte om de heer J. J. Scheringa, opzichter bij de warmband, namens chefs en medewerkers te huldigen. Ing. Meyjes bracht allereerst gelukwensen en groeten over van hoofdingenieur J. van der Woude, bedrijfsleider van de Noordfabrieken en van ir. B. de Jonge, bedrijfsleider van Bree'dband, die beiden wegens uitstedig heid niet hier ter plaatse van hun belang stelling konden doen blijken. De heer Meyjes wees er op hoe de jubilaris dank zij energieke studie het gebracht heeft tot zijp huidige, functie, waarin hij het volle vertrouwen van zijn chefs, collega s en ondergeschikten geniet. Spreker legde in zijn toespraak een persoonlijke^ noot en hoopte tenslotte, dat op deze 25 jaren nog vele van goede samenwerking en werk lust mogen volgen onder het door de wer kers van Breedband geadopteerde motto „met band en plaat voor u paraat". Na dit officiële gedeelte was er voor alle aanwezigen gelegenheid de jubilarissen in een ongedwongener sfeer te complimen teren. Het tweede gedeelte van de avond werd verzorgd door Rens van Dorth en zijn gezelschap met de topnummers van de nieuwe revue „De Lach in Top". In deze uitstekende met vaart en verve door het gezelschap van Rens van Dorth gebrachte revue, waarvan elk nummer een juweeltje van tekst, muziek en show business is, trad als gast op Pete Souve- rein, frezer bij de mechanische dienst van Hoogovens, Haarlemmer van geboorte en inwoning, die zich energiek op de studie der zangkunst heeft toegelegd om binnen afzienbare tijd de overall te verwisselen voor het toneelcostuum van de beroeps zanger. Pete Souverein mag zich gelukkig prijzen in het bezit van een bas-bariton van bijzondere kracht; het sonore stem geluid is van dien aard, dat de microfoon- installattie (een struikelblok voor menig bekend zanger) niet behoeft te worden in geschakeld om de zang tot in alle hoeken van de zaal te doen horen. De bank werker-zanger mocht dan ook reeds eer der enige malen zijn stem voor de radio luisteraars doen horen; aan verschillende De Filmliga Velsen begint aan het nieu we seizoen met een eerste voorstelling op dinsdagavond 9 oktober in het Rextheater; voor deze avond probeert men de bekende Engelse filmkomedie „Whiskey Galore" te bemachtigen of de tegenhanger „The Mag gie". In het voorprogramma draait de beroem de balletfilm „The Waverley Steps", waar in het Saddler Wellsbal- let de hoofdrol vervult. De volgende avonden vallen op 20 november en 11 december, even eens in Rex, maar hier voor is nog niet defini tief een programma op gesteld. De aan de leden be loofde enquête over pro gramma en werkwijzë van de liga zal tijdens de eerste avond worden gehouden: bij het begin der voor stelling zullen de formulieren met een aan tal vragen worden uitgereikt, die dan in de pauze of later kunnen worden ingele verd. Onder meer zal de keuze der films op deze wijze in discussie worden gebracht en er wordt ook over gedacht voorstel lingen voor continu-arbeiders en school kinderen te arrangeren op bepaalde mid dagen. De tarifering wordt eveneens aan de leden voorgelegd. De voorzitter van de Christelijke sport vereniging „Hercules" te Beverwijk, de heer C. de Geus, sprak tijdens de gehou den jaarvergadering zijn voldoening uit over het feit dat de vereniging met in gang van het nieuwe seizoen over een kleedlokaal kan beschikken. Aan de af werking daarvan wordt hard gewerkt. In het komende jaar zal de vereniging aan de competitie deelnemen met twee senioren-elftallen, 1 junioren-, 1 adspiran- ten- en 1 welpenelftal. Er zijn thans zeventig leden en men be sloot deze avond om met kracht een werf- actie op touw te zetten. In het bestuur waren enige mutaties door het bedanken van enkele leden we gens vertrek of drukke werkzaamheden. Het nieuwe bestuur werd ais volgt samen gesteld: C. de Geus. voorzitter; C. Koffe- man, secretaris; A. Fransen, penningmees ter, M. Veerbeek, B. van Doorn, G. Ter- maten en A. Cuperus. In de elftalcommissie werden benoemd de heren W. Cuperus, S. Brinkman, L. Dek ker, A. Cuperus, J. A. Monné, H. v. d. Waal, D. J. Reimes en J. v. d. Werf. SUPPORTERS GAAN VERGADEREN De Supportersvereniging CSV te Castri- cum zal op vrijdag 31 augustus haar jaar lijkse algemene ledenvergadering houden in hotel „De Rustende Jager". Op het pro gramma staat een bestuursverkiezing en tevens zullen plannen worden gemaakt voor het komende jaar. uitvoeringen werkte hij als solist mede. Pete Souverein zong in het bovenge noemde programma negro-spirituals en enkele Nederlandse liederen, waarbij Wou ter Denijs een uitstekende begeleiding op de vleugel verzorgde. Hun optreden werd door de aanwezigen zeer gewa'ardeerd zo als uit de hun gebrachte ovatie bleek. Een gezellig samenzijn, dat muzikaal werd opgeluisterd door de heer Boeree en zijn medewerkers, besloot deze geslaagde avond. Het jeugdtoernooi, georganiseerd door de RKSV Velsen op de velden van Sport park Schoonenberg, is ook ditmaal weer bijzonder geslaagd. Voor de vierde achter eenvolgende maal legde Volendam beslag op de hoofdprijs door een tweenul zege in de finale over het Delftse DHL. On de derde en vierde prijs streden Stormvogels en VSV, welke ontmoeting aan Stormvogels een drienul overwin ning bracht. De eindstand werd aldus: 1. Volendam, 2. DHL, 3. Stormvogels, 4. VSV. Afdeling A: DEMVolendam 00, StormvogelsRCD 11, OGRCD 13, Geel WitVolendam 05, DEMOG 20. Geel WitStormvogels 01, RCDDEM 20, VolendamStormvogels 10, RCD Geel Wit 0—2, OG—Volendam 0—2, Geel Wit—DEM 2—1, OG—Stormvogels 0—3, DEMStormvogels 20, RCDVolendam 0—3, OG—Geel Wit 0—0. Afdeling B: ODSTerrasvogels 50, VSV—DHL 0—0, Kinheim—VSV 0—1, VelsenTerrasvogels 31, ODSKinheim 0—0, DHL-Velsen 0—3, VSV—ODS 0—0, DHLTerrasvogels 31, VelsenVSV 00, KinheimTerrasvogels 11, ODS Velsen 1—1, DHL—Kinheim 2—0, ODS— DHL 01, VSVTerrasvogels 21, Vel senKinheim 00. Om eerste en tweede prijs Volendam DHL 20. Om derde en vierde prijs Stormvogels—VSV 30. Onder voorzitterschap van de heer J. Joosse heeft het Castricumse Witte Kruis en de onderafdeling daarvan, de „Gezins zorg", in hotel Kornman een algemene le dervergadering gehouden. De heer Joosse, die voordat de verslagen ter tafel kwamen een kort openingswoord uitsprak, bracht hierbij in het bijzonder dank aan mevr. Offenberg en de heer Schutter voor het vele werk, dat zij in het belang van de vereniging hebben verricht. Het ledental blijft zich in stijgende lijn ontwikkelen en bedroeg aan het einde van het jaar 820. Dé 'voorraad verpleegmatertaal werd"nfieï diverse benodigdheden aangevuld. Op het zuigelingenbureau werden 32 zittingen ge houden met 1593 consulten en op het kleu terbureau 22 zittingen met 609 consulten. Voor de gezinsverzorging is op het ogen blik een nijpend tekort aan personeel. Vijf verzorgsters verlieten de dienst wegens huwelijk. In het jaar 1955 werd aan 71 ge zinnen hulp verleend. Het aantal hulp- en verzorgingsdagen bedroeg 2101, waarmee men ziet welk een grote waarde de gezins verzorging is in een gezin waarin de huis vrouw door ziekte verhinderd is haar nor male functie waar te nemen. Naar wij vernemen is mevrouw Jo Vin cent met ingang van 1 september aanstaan de als hoofdlerares voor solozang verbon den aan de Muziekschool van de Maat schappij tot bevordering van de toonkunst aan de Nieuwe Gracht te Haarlem. De heer en mevrouw Bos-Vincent, die sinds het neerleggen van de concertprak tijk van de zangeres enige jaren geleden, in Zuid-Frankrijk woonden, zullen zich thans in Aerdenhout vestigen. Men herinnert zich, dat Jo Vincent in het najaar van 1953 haar carrière als zan geres heeft afgesloten, een carrière die al zéér vroeg begonnen is en waarvan het einde op de afscheidsconcerten overal in het land zo'r. grote indruk maakte, omdat bij die gelegenheden men werkelijk goed besefte wat deze bijzondere sopraan voor het muziekleven in ons land betekend heeft. Op negenjarige leeftijd is zij reeds begonnen met de ontwikkeling van haar stem. Cornelie van Zanten, mevrouw De Veer-De Lange en haar vader hebben haar rijp gemaakt voor het podium, dat zij al tamelijk kort later kon betreden, want onze muziekrecensent, Jos. de Klerk, schreef bij haar afscheid: „In verre her innering zie ik, op een zondagmiddag, een jong, slank meisje van zowat zestien jaar op het podium van de Haarlemse Concert zaal en hoor ik haar zingen met een stem zo welluidend, zo helder, zo zuiver, zo ge makkelijk aansprekend, zo natuurlijk mu zikaal, zo charmant zonder te willen char meren, zo onopgesmukt eenvoudig, dat het Jo Vincent mij de indruk gaf van iets wonderlijks, zo als men in de lente geboeid kan luisteren naar een nachtegaal". De concertpraktijk begon zij heel be scheiden in een oratorium in Assendelft. Er zijn er vele, bijvoorbeeld Aaltje Noor dewier, in de provincie begonnen. Jo Vin cent heeft naar aanleiding daarvan eens gezegd, dat zoveel zangers en zangeressen maar één gedachte hebben: zo gauw moge lijk op het podium in Amsterdam. „Het lukt wel eens, maar later hoort men meest al niets meer van hen omdat zij vergeten hoe langzaam ook het grootste talent- groeit en hoe stug men moet blijven studeren, een hele carrière door, omdat het moeilijker is op het-podium te blijven dan er te komen". Het is zeer zeker voor een belangrijk deel aan deze wetenschap te danken, dat Jo Vincent later triomfen heeft kunnen vieren met Mengelberg, Furtwanigler, Wal ter en Toscanini, dat zij bijvoorbeeld de Matthaeus Passion zo heeft kunnen zin gen, dat men nu ook nog wel spreekt van „haar" Matthaeus Passion, terwijl zij al enkele jaren niet meer optreedt, anderen de aandacht vragen, zij zich wijdt aan een normaal huishouden en zich gaat wijden aan paedagogisch onderricht. De nieuwe verbinding van Amsterdam met het noorden via Schellingwoude is nog niet gereed, maar dat men er schot achter zet blijkt wel uit deze brug in aanbouw, die gestadig groeit naar haar voltooiing. De brug wordt gebouwd bij de Oranje-sluizen op de plaats waar het IJ trechtervormig uitloopt in het IJselmeer. In bloembollenkringen voert men een hevige strijd met de tijd, want door het aanhoudend slechte weer komt men in tijdnood. Het is gebruikelijk, dat de iris- senbollen die men in de streek Kennemer- land in grote hoeveelheden kweekt, ver kocht worden met als leveringsdatum 1 september. Nu zullen in de meeste gevallen de bloembollen wel niet op deze datum ge leverd kunnen worden. De exporteurs zit ten er echter om te springen, want ook zij moeten op tijd aan hun buitenlandse klanten leveren en die zitten er ook weer op te wachten. Dat men in de streek Kennemerland niet op tijd klaar komt is de schuld van het slechte weer. De irissen vragen een langdurige droogperiode en die heeft men nu in het geheel niet gehad. De bollen worden uit de grond gehaald en krijgen iedere dag een behoorlijke portie regen water, de kweker krijgt er geen vat meer op. Bovendien zijn de bollen, die normaal half augustus uit de grond zijn, er nog lang niet uit. Er zijn kwekers die door het huidige weer nog wel enige weken werk hebben om te rooien. Men stelt alles in het werk om de arbeid zo vlot mogelijk te laten verlopen, maar het weer steekt iedere dag weer een spaak in het wiel. Bij duizenden staan de droogbakken op de akkers met de irisbollen er in om te dro gen, is er een partijtje klaar, dan worden de bollen zo vlug mogelijk schoon ge maakt, gesorteerd en geteld om rap naar de exporteurs te worden verzonden. Zo werkt men van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om er nog van te maken wat er van te maken is. Het programma van het openluchtconcert te geven door de Velser Accordeon Vereni ging op woensdag 29 augustus 1956 om 20 uur te Velsen-Noord (Meerweidenlaan) luidt: C. Orkest: 1. Openingsmarsje; 2. Marian- newals, J. B. Kok; 3. West-Frisia Suite, a. Zonsopgang, b. Sombere morgen, c. Boeren dans, R. Wassenaar; 4. Wilgerda (Concert- wals), R. Wassenaar; 5. Avanti (mars), J. B. Kok, arr. R. Kofmam. B. Orkest: 1. Feestouverture, H. Lange- rak; 2. Patrouille Oriëntale, E. Leduc; 3. De Wilde Zwanen, E. Steinfeld; 4. La Festa Splendora, J. B. Kok. A. Orkest: 1. Stadionmars, W. Schoote- meyer, arr. R. Kofman; 2. Wiener Mad'len, C. Zieher, arr. K. Herold; 3. Slavenkoor, G. Verdi, arr. J. Linard; 4. Le quatre ages 'd Homme, E. Mehül, arr. De Kort; 5. El. Capitan (mars), Sousa. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger* op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Nadat ds. D. H. Biesma, vroeger predi kant te Hoogeveen, woensdagavond door zyn broer ds. D. Biesma uit Utrecht be vestigd was tot predikant van de Christe lijke Gereformeerde Kerk van Haarlem- Noord heeft hij vrijdagavond in het kerk gebouw aan de Floresstraat zijn intrede gedaan. De bevestiger sprak over Johan nes 1, verzen 1 tot 3 en de nieuwe predi kant hield in aansluiting hierop een predi katie naar aanleiding Johannes 1, verzen 12 en 13. Ter inleiding van de dienst was ge zongen Psalm 105, verzen, 1 en 2: „Looft, looft verheugd den Heer der Heren". Ge lezen werd Johannes 1, verzen 19 tot 28. Na gebed en het zingen van Psalm 135, verzen 1, 2 en 12 „Prijst den naam van uwen God" sprak ds. Biesma over zijn tekst: „Maar zovelen Hem aangenomen hebben, die heeft Hij macht gegeven, kin deren Gods te worden, namelijk die in Zijnen Naam geloven; welke niet uit den bloede, noch uit den wil des mans, maar uit God geboren zijn". In zijn inleiding herinnerde de voor ganger aan de bevestigingspreek, waarin aandacht gevraagd werd voor het zien en horen van de verkondiging. Hiermee werd bedoeld het verkondigen van Jezus Chris tus en van het leven. Op de schouders van een predikant is een grote verant woordelijkheid gelegd, om de boodschap van de verkondiging te brengen, maar ook hebben de leden der gemeente een ver antwoordelijke taak. Zij zijn hoorders van de boodschap van het verlossingswerk van God. Verwerpen zij die boodschap, dan verwerpen zij het leven en gaan zij in de dood verloren. Johannes heeft geschreven over het aan nemen van Jezus Christus en wel over het bestaan ervan, waartoe het aannemen leidt en waaruit het aannemen ontstaat. Uitvoerig ging ds. Biesma deze drie pun ten na en gaf de antwoorden die Johannes in de tekst op de vragen geeft. De predi kant zeide, dat afstammeling nog niet be- Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Notos van Rotterdam. Bullfinch van Londen. Goote van Rotterdam. Muttersegen van Mal- mö. Fountain Abbey van Goole. Keileburn van Rotterdam. Jongkind van Rouen. Con- stantis van Pepel. Wilka van Pasaniki. Ger- trud van Vesteras. Heelsum van Le Havre. Westkust van Rotterdam. Rijnstroom van Hull. British Scout van Duinkerken. Morbi- ham van Duinkerker Adriaan van Antwer pen. Westerschelde van Londen. Hugin van Liverpool, Tarsian van Norfolk. Dicky W. van Delfzijl. Trude K van Krammfors. Vertrokken zijn: Bloemgracht naar Ant werpen. Waal naar Rotterdam. Regulus n. Sundsvall. Heinrich Block naar Geffle. Bie- rum naar Rotterdam. Lucas Bols II naar Emden. Sont naar Umea. Ellerbeck naar Velasco. Prima Maersk naar Koeweit, Ma- thilde naar Sluiskil. Penhir naar Londen. Friso naar Rotterdam. Kastanjesingel naar Stockholm. Freddy naar Le Havre. Roy naar Sarpsborg. Frey naar Rundskar. Oranjefon tein naar Kaapstad. Fountain Abbey naar Rotterdam. Wiros naar Rotterdam. Startpoint ,naw Hamhprg.'.JelpicPg^r Frederilsstad, Mi-, das naar Gdynia. Cnosa naar Hampton Roads Rokin naar Manchester. Goote naar Hamina. Leonard T naar Hamina. Volharding naar Rotterdam. Westerschelde naar Seabay. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Saxen van Otterbacken. Birgitta van Leningrad. Gré van Londen. Ask van Arendal. Dietert van Oslo. Doris v. Antwerpen. Larix van Mantyluoto. Flora van Rotterdam. Brage van Hernösand. Cam- pero van Hamburg. Marlwood van Goole. Bug van Antwerpen. Pirola van Swensea. Ivan Kondrup van Riga. Else Müller van Kuega. Ellewoutsdijk van Parr. Pieter S van Swansea. Luna v. Rotterdam. Peperkust van Le Havre. IJstroom van Fowey. Prins Bernhard van Hogenaes. Jupiter van Ham burg. Wika van Skogall. Truus van Marie- stadt. La Rochelle van Duinkerken. Amstel- stroom van Londen. Capri van Swansea. Falcon van Londen. Netherlands Coast van New Castle. Gerd van Londen. Bomma van Halden. Eemland van Hamburg. Ara van Vesteras. Senegalkust van Hamburg. Trito van Dublin. Zeemeeuw van Goole. Mira Floris van Rotterdam. Heriot van Leith. Vertrokken zijn: Frisia naar Sundsvall. Periolus naar Rotterdam. British Scout naar Duinkerken. Westkust naar Kalmar. Dietert naar Le Havre. Dunelmia n. Londen. Bullf- nich naar Londen. Marie Louise naar Lon den. Torrstein naar Hamburg. Deni naar Huil. Dieter Waltraud naar Hamburg. Wes terdok naar Londen. Lotos naar Hamburg. Delfinus naar Caen. Geffle naar Parijs. Rijn stroom naar Londen. Eemstroom naar Leith. Linge naar Expila. Sigborg naar Malmö. Petra Dan naar Curagao. Annie G naar Ant werpen. Reinbeck naar Kingston. Patria naar Malmö. Flora naar Bremen. Billiton naar Hamburg. Hydra naar Barbedos. Zaan- stroom naar Huil. Jongkind naar Gothen burg. Morbiham naar Rouen. Isis naar Lon den. Tramayne naar Londen. Leliegracht n. Rotterdam. tekent een kind van God te worden, want de geboorte geeft geen waarborg. Er is een daad van God nodig. Als de krachten van de heilige geest levendig wor 'en gemaakt dan is er plaats bij Jezus Christus. Dat be tekent aannemen van Hem. De gemeente zong Psalm 16 vers 6: „Gij maakt eerlang mij 't levenspad bekend", waarna ds. Biesma zich richtte tot de leden der kerk, tot de leden van de kerke- raad en tot ds. J. C. Maris. Laatstgenoem de zegde spreker dank voor de wijze, waarop hij hem is tegemoet getreden en op de hoogte heeft gesteld van het werk in Haarlem-Noord. Dank bracht hij aan zijn broer, die hem bevestigd heeft en welkom heette hij de heer W. C. Bakker, die het gemeentebestuur van Haarlem vertegenwoordigde. Er bestaan aanrakings- vlakken tussen de kerk en de overheid en beide hebben elkander nodig. Ook richtte ds. Biesma zich tot ds. J. P. Geels, predi kant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Haarlem-Centrum, die enige tijd als consulent is opgetreden, alsmede tot afgevaardigden uit de classis, uit IJmui den en uit Hoogeveen. Ds. Maris sprak ds. Biesma namens de gemeente van Haarlem-Noord toe en ver zocht de predikant toe te zingen Psalm 134 vers 4: „Dat 's Heren zegen op u daal". Ook hebben nog het woord gevoerd ds. D. Biesma en ds. Geels, laatstgenoemde na mens de kerk van Haarlem-Centrum, na mens de classis Haarlem en als consulent. Met het zingen van Psalm 75 vers 1 „U alleen, U loven wij" werd de dienst ge sloten. Op de Beverwijkse begraafplaats „Duin- rust" vo-lgden zaterdagmiddag vele honder den de baar met het stoffelijk overschot van de heer De Haan, die vorige week op tragische wijze op het Hoogoventerrein om het leven kwam. De baar, die bedekt was met een groot aantal bloemstukken, werd grafwaarts ge dragen door collega's van de overledene, anderen droegen de vele, grote bloem stukken. Namens de directie van de K.N.H.S. sprak de heer G. S. K. Blaauw. Hij tekende de thans overledene als iemand, die zich zelf steeds op de achtergrond drong om voor anderen des te meer te kunnen zijn. Aan dit leven is nu een abrupt einde geko men. „In hem zullen we een goed perso neelslid, maar bovenal een goed vriend ver liezen", zo besloot de chef van de sociale afdeling. De heer J. van Heyst sprak namens de collega's van de elektriciteitsafdeling. Er heerst op deze afdeling grote verslagen heid over het heengaan van collega De Haan; hij had niets dan vrienden om zich heen. Namens de mensen van de buitenhaven sprak de heer F. Sprengers, die er op wees dat de overledene altijd enthousiast voor zijn werk was, ook door dit enthousiasme is hij als slachtoffer van zijn beroep ge vallen. De Vrijzinnig predikant ds. A. van Wijk uit Alkmaar maakte gewag van de grote verdienste die de overledene had voor de Vrijzinnige Gemeente in Beverwijk. De predikant besloot zijn woorden met het voorlezen van Gez. 300 „Wat de toe komst brengen moge; mij geleidt des Heren hand." Een schoonzoon dankte namens de fa milie voor het medeleven in deze zo droeve dagen. Prijzen van zaterdag. Heilbot 3.10; gr. tong 4.60—3.50; grm. tong 4.00—3.20; kim. tong 3.70—3.25; kl. tong I 3.30—3.10; kl. tong II 2.70 —2.50; tarbot I 3.40—2.30; zalm 12.00—6.00. Alles per 1 kg. Gr. schol 5654; grm. scho1 5554; kim. schol 5540; kl. schol I 4333; kl. schol II 30—12; schar 22—8; bot 10—8; v. haring 2311.50; makreel 2710.50; gr. schel vis 2618; grm. schelvis 2213; kim. schelvis 2011; kl. schelvis I 198; kl. schelvis II 18 8: wijting 168; gr. gul 4034; mid. gul 27 21; kl. gul 198. Alels per 50 kg. Gr. kabel jauw 14675; gr. koolvis zw. 68. Alles per 125 kilogram. Aanvoer van zaterdag. 180 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 1270 k. schol, 80 k. schar, 35 k. bot, 1490 k. haring, 665 k. makreel, 1410 k. scehlvis, 875 k. wijting, 145 k. kabel jauw en gul, 4 k. koolvis, 35 k. diversen. To taal 6390 kisten. Besommingen van zaterdag. 1 trawler met f 20.550; IJM 129 f 6820, 204 f 2450; KW 70 f 1920, 73 f 2910; VL 85 f 2780; KW 178 f 5560. 92 f 1370, 94 f 1690, 30 f 1380, 79 f 3820, 74 f 1330, 165 f 3380, 78 f 2350 IJM 3 f 1910, 4 f 3130, 7 f 2507, 11 f 640; RO 29 f 1460; HD 125 f 2520; UK 3 f 3840; WR f 1300, 25 f 3070. Na een kleine inzinking in het begin en midden der week zjjn de bonenprjjzen vrij dag weer belangrijk omhoog gegaan en betaalde de handel zowel voor de snij- als de sperciebonen tot 1.35 per kilo. De aanvoeren zijn voor de tijd van het jaar heel klein. Andijvie liep erg in prijs uit een: er werd van 8 tot 40 cent per kilo betaald. De wortelprijzen lagen vaster in de markt. Goede bospeen ging de gehele week tot 0.45 per bos, terwijl men voor de waspeen tot 0.43 per kilo betaalde. Er is een ruimer aanbod van bloemkool ge komen, waardoor de prijzen iets terug lie- tXXXAJUUUUUUU nxjmxxxmi x» 'iXJOOf 7>fooooooococoooc<xxxxxxxiooooocoocooocoooooooooooocooooco 8 Tijdens de IKOR-uitzending over 5 Hilversum 2 van zondagmorgen kwart j over twaalf kwam plotseling een Vel- sense stem door de luidspreker bij de reportage van het bezoek aan het Be- 5 nelux-kamp van Belgische en Neder- 1 landse protestantse jongeren te Aalst- Waalre in Noordbrabant, j Ineke Lips, een jeugdig lid van de Gereformeerde Jeugdorganisatie te I j Velsen-Noord, die ais individuele be- zoekster aan dit kamp heeft deelge- j nomen, werd door de radio-verslag-1 gever gevraagd naar haar indrukken i 5 van het kamp, waarin Belgische en Nederlandse jongeren hun moeilijkhe- den, ervaringen, doch vooral vriend- i schap uitwisselen. 1 ft X oooooooooocooooooooooocooocoooooooooooooooooooooooooooc pen toch betaalde men voor de goede kool nog altijd tot 0.65 per stuk. Er bestaat veel animo voor de paar aange voerde kistjes groene kool, die nog voor 0.40 per kilo werden verkocht. Spinazie is heel erg schaars, meermalen betaalde men nog tot 0.64 per kilo, postelein werd tot voor 0.55 per kilo verkocht. Tomaten zijn er nu volop, waardoor de prijzen ma tig zijn en niet meer boven de 0.45 per kilo uitkomen. Komkommers varieerden bij een grote aanvoer van 0.07 tot 0.23 per stuk. De eerste druiven brachten 1.35 per kilo op, terwijl de meloenen voor 0.90 per stuk werden verkocht. Tussen goedkoop en duur Op de bloemenveiling ziet men de laat- te weken dat de prijzen op de eerste marktdagen der week maar heel matig zijn, terwijl men tegen het einde dure bloemen heeft. Zo ook deze week: er wer den maandag en woensdag maar matige prijzen betaald, maar vrijdag werden de bloemen met goud betaald. Zo ging een bosje dahlia's van de soorten Gerry Hoek of Glory van Heemstede voor 0.75 per bos. Gladiolen,waarvan een heel ruim aan bod is, werden voor extra hoge prijzen verkocht. Bij de lelies gingen de Rubrums tot 0.60 per tak. De zomerbloemen draaiden alle rond de 0.40 per bos, terwijl men voor de herfst- asters tot bijna 0.50 per bos betaalde. De aanvoer van potplanten is deze tijd van het jaar altijd heel bescheiden er komen naast de ruime aanvoer van begonia's wat cyclames, waarvoor al weer veel animo bestaat.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9