MEUBEL Urgentieprogramma van het Verbond van Middenstandsverenigingen Sport met ere Op een rijtje DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1956 woningtextiel een ongekend grote sortering rTas met sieraden laten ■staan op het strand Vader van verstekelingen ook naar Nederland lotdaafw' i Zweden-Amerika-Lijn dient schadevergoedingseisen in Al 20.000 bezoekers op Antiekbeurs in Delft Tien jaar voor moordenaar Voortreffelijke opera-zang in Haarlem Lijk van Nederlandse ingenieur gevonden Portugees vliegtuig vermist met Nederlandse piloot «fcS m Nieuwe speelfilm over leven van Fokker Mies Bouhuys adviseuse AVRO-kindertelevisie Raden Dardo rechter in de zaak tegen A. H. Doornik Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor het Nederlandse voetbal, een tijdperk dat aanstaande zondag zal worden ingeluid met het losbranden der kanonschoten op vele Nederlandse voetbalvelden. Deze kanonschoten zijn figuurlijk. Zij hebben niet een krijgszuchtiger bedoeling dan een gat te boren in het rechthoekige vlak, dat door de drie doellatten omsloten wordt en zij willen niets vernielen dan de kans van de tegenstander op een goede plaats in de ranglijst. Een omwenteling op organisatorisch ge bied heeft het Nederlandse voetbal thans een eredivisie geschonken, die de bekro ning vormt van de opwindende ontwikke ling van het betaalde voetbal. Een ere divisie veronderstelt de aanwezigheid van eer, en van strijd om de eer. Waar om de eer gestreden wordt, gaat de eerlijkheid voorop. Wij kunnen niet anders wensen dan dat het nieuwe tijdperk zich zal ken merken door de voortdurende gelding van het belangrijkste element in de sport, de eerlijkheid, die elke sport het edele karak ter der sportiviteit geeft en de beoefening dier sport tot een nuttige factor in de samenleving maakt. Van oudsher is de sport een belangrijk element geweest in de karaktervorming, wat niet wil zeggen dat zij altijd een ver edelende invloed heeft gehad. Barbaarse tijden kenmerkten zich door barbaarse sporten, tijdperken waarin de oorlog een dagelijks bedrijf was en gestaalde spieren eiste, droegen het stempel van de sport beoefening die op doden was gericht. De doodsverachting en de haat, die voor een goede krijgsman voorwaarden waren tot succes op het slagveld, werden reeds tus sen de krijtlijnen der sport tot gelding gebracht. Nu in de moderne tijd de sport ge worden is tot een op betere gezondheid gerichte lichaamsoefening en tegelijk in spectaculaire zin betekenis heeft behouden voor de massa's, die zich om het strijd perk scharen, heeft de strijd om de eer de strijd op leven en dood vervangen. En daarmee zijn de haat en de doodsverach ting verdwenen uit onze sportwedstrijden. Waarmee enkel gezegd wil zijn, dat grote zelfbeheersing wordt geëist zowel van de sportbeoefenaren als van de toe schouwers, een zelfbeheersing die voort durend gevoed dient te worden door het besef, dat op de groene grasmat de eerlijk heid en de sportieve krachtmeting een edel verbond tot grotere levensvreugde hebben gesloten. Wie zich ergert over verlies of winst, die in woedende debatten raakt over kansen en prestaties, bederft voor zichzelf het sportgenoegen grondig en put venijn uit een element onzer samenleving, dat slechts bedoeld is als heilzame en op beurende afwisseling. Dit alles vraagt een moment van nuch tere overweging zoals zovele verschijn selen in onze tijd beter begrepen en ge noeglijker ondergaan kunnen worden, als men ze met nuchtere overweging be schouwt. Wanneer men hoort klagen over sportverdwazing, dan moge men bedenken dat deze verdwazing niet kan worden af gelezen uit de toenemende aantallen van hen, die sport beoefenen of er naar kijken. Verdwazing is individueel. En iedere sport liefhebber kan tintelen van verwachting over de komende competitie zonder aan verdwazing te lijden. Hij is de ware sport- liefhebber, want hij heeft iets lief dat hem zelf een prettiger leven schenkt. ADVERTENTIE Het Nederlands Verbond van Midden standsverenigingen heeft in een woensdag te Amersfoort gehouden vergadering een urgentieprogramma vastgesteld. Voorop stelt het verbond, dat de econo mische positie van de middenstand in sterke mate afhankelijk is van de koop kracht van de bevolking. Daarom is het voor de middenstand van het grootste be lang, dat een economische politiek wordt gevoerd die gericht is op een stijging van het welvaartspeil, een rechtvaardige ver deling van het nationale inkomen over alle bevolkingsgroepen,-en dat de conjunctuur- politiek gericht is op het voorkomen van een economische crisis en werkloosheid. Het verbond is voorstander van de toe passing van een kwantitatieve vestigings regeling. Het acht dan ook nodig, dat er een wettelijke regeling komt, welke voor het bedrijfsleven de mogelijkheid opent, onder bepaalde voorwaarden tot toepassing van het behoefte-element bij de vestiging over te gaan. Voorts wenst het verbond een wettelijke regeling welke vrijwillige saneringsmaat regelen door het bedrijfsleven zelf mogelijk maakt. Het doel van dergelijke sanerings maatregelen dient te zijn versterking van de sociale- en economische positie van de middenstand, bevordering van de weer baarheid van het middenstandsbedrijf tegenover andere bedrijfsvormen, verho ging van de produktiviteit, het opvangen van de sociale gevolgen voor de betrok kenen bij sluiting van een bedrijf door saneringsmaatregelen. Het verbond is van mening dat gestreefd dient te worden naar een sociaal-economisch verantwoord mid denstandsbedrijf, dat onder de huidige om standigheden aan de ondernemer een mi nium inkomen verschaft van f 5000 per jaar. Wat de verlening van kredieten onder rijksgarantie betreft acht het verbond het nodig dat de georganiseerde middenstand invloed krijgt op het beleid bij de verschil lende bestaande vormen van kredietrege lingen onder rijksgarantie. Het wenst een waarborgfonds voor die branches waar het niet mogelijk is tot de vorming van bran che-waarborgfondsen te komen en voorts een soepeler regeling bij de kredietver strekking door de borgstellingsfondsen en een nauwere samenwerking tussen deze instellingen en de gemeentelijke organen die met de uitvoering van de sociaal-eco nomische hulpverlening voor zelfstandigen zijn belast. Het steeds meer voorkomen van onteige ningen wegens noodzakelijke sanerings plannen voor stadsontwikkeling en aanleg van wegen maken een wettelijke regeling inzake een redelijke schadeloosstelling aan ondernemers, wier bedrijf gevestigd is in een huurpand, dringend noodzakelijk. Het verbond is van mening, dat niet alleen de eigenaar van een dergelijk pand, maar ook de huurder, die door onteigening zijn be drijf en zijn bestaan verliest, een redelijke schadeloosstelling dient te ontvangen. Tot de verdere wensen van het NVM be horen verlichting van de belastingdruk in bepaalde gevallen, een mogelijkheid tot verzekering tegen seizoenrisico's, en een zodanige regeling van het ziekenfonds- vraagstuk, dat rekening wordt gehouden ADVERTENTIE Een dame uit Amsterdam had een bezoek gebracht aan het strand te Zandvoort en een tas meegenomen, waarin zij sieraden had geborgen, die volgens haar een waarde heb ben van enkele duizenden guldens. Bij haar vertrek besteedde zij geen aandacht aan haar tas en zij keerde per tram naar haar woon plaats. In Amsterdam kwam zij tot de ont dekking dat zij de tas had laten staan en de dame keerde per tram naar Zandvoort terug. Op het strand vond zij echter haar tas niet meer. Zij heeft zich in verbinding gesteld met de Zandvoortse politie, die een onder zoek heeft ingesteld, evenwel zonder succes. Er is ook geen mededeling bij de afdeling gevonden voorwerpen binnengekomen. De heer A. H. Zandvliet uit Australië, wiens kinderen als verstekelingen op weg naar hun moeder in Den Haag zijn, heeft aangemonsterd op het Nederlandse vracht schip „Amstelveen" en zal naar Nederland terugkeren. 1 WONINGINRICHTING BEVERWIJK Geopend.a 11.30 en iviauur. Dinsd.lot nu NEW YORK (Reuter) De Zweden- Amerika-Lijn heeft meegedeeld, dat zij bij het Amerikaanse districts (federale) ge rechtshof in New York schadevergoedings eisen tegen de Italia-Lijn heeft ingediend met betrekking tot de aanvaring, op 25 juli, tussen de „Andrea Doria" en de „Stockholm". De maatschappij zegt, dat de door haar geleden schade naar schatting twee mil joen dollar bedraagt: een miljoen voor herstelwerkzaamheden aan de „Stockholm" en een verlies van ongeveer een miljoen dollar aan verdiensten. Bovendien stelt zij de Italia-Lijn aansprakelijk ingeval van schadevergoedingseisen van derde partijen. Ruim een dag eerder dan vorig jaar heeft men op de Oude Kunst- en Antiekbeurs m Delft de twintigduizendste bezoeker kun nen noteren. Het was generaal b. d. mr. H. J Kruis die met zijn echtgenote de beurs bezocht Hij werd ontvangen door de orga nisator, de heer Marcel B. Keezer, die hem namens het bestuur een Japans porcelemen bord uit de achttiende eeuw aanbood, dat de generaal zelf had uitgezocht. De rechtbank te Middelburg heeft de 39-iarige grondwerker F.K. uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien iaar met aftrek van voorarrest. F.K. heeft op 14 november 1955 te Sluiskil de 45-jarige huishoudster M. van T. uit Arnhem door messteken en worging om het leven gebracht. De officier van Justitie, mr. J. L. Andreae had een gevangenisstraf van vijf jaar ge- eist met terbeschikkingstelling van de regering. met de economische draagkracht der vrij willig verzekerde middenstanders. Tenslotte zegt het verbond dat in ver schillende bestuurscolleges en commissies de middenstand onvoldoende is vertegen woordigd. Mede hierdoor komen de geeste lijk-maatschappelijke stromingen in de middenstandsorganen onvoldoende tot hun recht. Steeds weer blijkt dat bij het be palen van het aantal bestuurszetels wel rekening wordt gehouden met de bestaan de geestelijk-maatschappelijke stromingen van werkgevers- en werknemersorganisa ties, maar niet of onvoldoende met die van de middenstand. Het verbond streeft dan ook naar een betere vertegenwoordiging in de bestuurs colleges en commissies. Italiaanse solisten met een „spectacle coupé" Het publiek, dat in grote getale naar de Haarlemse Concertzaal getogen was om daar het optreden van een vijftal Italiaanse opera-solisten mee te maken, heeft waar voor zijn geld gekregen. Het hoorde stuk voor stuk voortreffelijke vocalisten, die nu eens niet in avondtoilet hun aria's en en semblestukken kwamen ten beste geven, maar begrepen hadden dat opera-zang en opera-actie meestal ondeelbaar zijn en, daar de consequentie uitrekkend, hun nummers acterend in costuum en met be hulp van de noodzakelijkste requisieten kwamen voordragen. Zo kreeg deze avond het karakter van een „spectacle coupé", waar zelfs de derde acte van Rigoletto bij te pas kwam. Daarin hadden wij het vijftal volledig bij elkaar, de heldere sopraan Ma- risa Morel als Gilda, de zeldzaam sonore mezzo Maria Minetto als Magdalena, de fraai getimbreerde Luigi di Stefanis als de Hertog, de prachtige bassen en bedreven acteurs Gino Orlandini en Gastone Pres- set, respectievelijk als Sparafucile en Rigo letto. Met de vaardige pianist Mario Saler no aan de vleugel, werd deze levendige operamuziek een zeer aanvaardbaar, soms zeer treffend geheel. Zeer imposant was ook een scène met kwartet-gedeelte uit Verdi's Don Carlos, aanvangend met de grote monoloog en de bekende bassolo, ge zongen door Gastone Presset; en besloten met de geweldige solo voor mezzo, waarin wij de temperamentrijke Maria Minetto als een eminente zangeres leerden kennen. Op die hoogte wist Minetto zich ook te mani festeren in de grote aria van Azucena uit II Trovatore. Marisa Morel liet zich in de buffostijl, samen met de jonge baszanger Gino Or landini voortreffelijk gelden in de aan- vangsscène van Mozart's Bruiloft van Fi garo. Even kittig en vocaal verantwoord zong en speelde deze sopraan, met de tenor Di Stefanis, een scène uit Elisir d'Amore Doch ook als dramatische sopraan maakte Marisa Morel een opmerkelijk goede beurt in twee fragmenten uit Otello, het duo uit het eerste bedrijf en het gebed uit het laat ste, hetwelk bijzonder insloeg bij het pu bliek. De scène van de lasteraria uit Rossini's Barbier was, als komisch intermezzo, met Presset als Don Basilio, een welkome af wisseling in het programma. De tenor Di Stefanis, welke zijn kracht getoond had in de scène uit Otello wist het publiek te bekoren met de bekende Canti lene uit Elisir d'Amore, en samen met de bas Orlandini, door met succes naar een lyrisch hoogtepunt te streven in de scène met het overbekende duo uit „Les Pêcheurs de perles" van Bizet. Zelden zal men dit zangerig opera-fragment zo beschaafd en zangtechnisch beheerst hebben horen zin gen. De wijze waarop dit programma uit gevoerd werd bracht de sfeer mee waarin als regel operafragmenten op hun reële waarde kunnen getoetst worden. Dat was winst nummer één; en winst nummer twee was, dat men het op deze manier ook kon wagen met een minimum van parade- paardjes voor het publiek te komen, zodat men kon kennis maken met minder popu laire, maar daarom niet minder sterke composities. Het gezelschap zal met hetzelfde pro gramma vanavond optreden in het Luxor Theater te Beverwijk. JOS. DE KLERK CHARLEROI (AFP/Belga) Bij de bergingswerkzaamheden in Marcinelle heeft men op verdieping 1035 het stoffelijk over schot van de Franse mijnwerker Gaillard gevonden. Gaillard weigerde zich in de laat ste minuten voor de ramp in veiligheid te stellen, omdat hij niet zonder zijn kame raden naar boven wilde gaan. Ook heeft men het stoffelijk overschot van de Neder landse ingenieur Stromme ontdekt. Op verdieping 1035 zullen de bergings- ploegen de stoffelijke overschotten met kleine rubberboten moeten vervoeren. De leden van de bergingsploegen zullen de uit rusting van kikvorsmannen dragen, op het masker na. Een vrachtwagen van de Bel gische zeemacht heeft uit Oostende een dozijn van deze uitrustingen meegebracht. De ongeveer honderdveertig lijken moeten met een boot in de over een lengte van driehonderd meter overstroomde galerij vervoerd worden. Boven Portugees Oost-Afrika is een vlieg tuig verdwenen, waarin zich leden bevon den van het gevolg van president Creveiro Lopes van Portugal, die dit Portugeese ge biedsdeel bezocht. Aan boord van het verdwenen toestel wa ren vier personen, twee filmoperateurs uit uit Portugal, een verslaggever van radio- Mozambique en de Nederlandse bestuurder, wiens naam genoemd wordt als J. Vervalk. Laatstgenoemde had grote vliegervaring. doch hij was slecht bekend met de geogra fische gesteldheid van Portugees Oost- Afrika. Een opsporingsvliegtuig heeft thans ge meld het wrak van een omlaag gestort vliegtuig te hebben waargenomen. In de omgeving ervan waren geen levenstekenen te bespeuren. Reddingsploegen zijn onverwijld vertrok ken, om te pogen het wrak over de grond te bereiken. (AFP). Het moet wel een van de grootste raadselen der mense lijke samenleving zijn, op welke wijze op zeker moment ergens ter wereld één man er in slaagt een ganse volks massa doodstil op een strakke rij te doen staan. Wie in zijn jeugd gespeeld heeft met tin nen soldaatjes, zal zich her inneren dat het hem uitermate veel moeite kostte die leven loze, metalen figuurtjes be hoorlijk in het gelid te krij gen. En wie ervan houdt, zelf zijn tuintje te verzorgen, zal meermalen hebben gemerkt dat de keurig op een rij ge plante bloembollen zich in hun weelderige bloei in een slordige zigzag-wanorde ble ken te hebben geschaard. Het is, alsof de natuur zich met hand en tand verzet tegen de rechte lijn. De kronkelende rivieren, de grillige bossen en de fantastische vormen der stapelwolken schijnen met koppige opzet de rechtlijnig heid te vermijden en zelfs in het ontwerpen van het mense lijk lichaam heeft het archi tectonisch plan der natuur aan de gebogen vormen de voor keur gegeven. Wat op aarde recht is, werd door mensen handen gemaakt. En sommige van die mensen presteren in de kwestie der rechtlijnigheid zulke ongelofe lijke dingen, dat zij wel bij zonder rechtschapen moeten zijn. Een dier rechtschapenen is zonder twijfel de heer Nasser te Egypte, die dezer dagen met gerechtvaardigde trots foto's liet maken van zijn laatste prestatie: hij was er namelijk in geslaagd, de bloem der Egyptische schonen in een zo kaarsrecht gelid op te stellen, dat zelfs de grootste bullebak sergeant uit het Engelse leger er onmogelijk aanmerkingen op zou kunnen hebben. Ere wie ere toekomt: het moet voor deze heer Nasser geen kleinigheid geweest zijn. Wij zijn van de Egyptenaren door de ganse geschiedenis heen wel het een en ander ge wend. Zij hebben op onver klaarbare wijze duizelingwek- kend-hoge pyramiden gebouwd uit steenblokken die zij on mogelijk hebben kunnen tillen. Zij hebben sfinxen gehouwen uit rotssteen die de eeuwen hebben getrotseerd. Zij heb ben een cultuur geschapen, die de wereld met ontzag heeft vervuld. Zij hebben hun land ontworsteld aan de Nijl en er een oase van vruchtbaarheid en schoonheid van gemaakt. De Egyptenaren zijn altijd mensen geweest die het onmogelijke als gelief koosd tijdverdrijf beschouw den. En nu dit weer. Alle Egyptische vrouwen op een rij, met de kin in de lucht, zwijgend getuigend van hun vaste wil om hun laatste drup pel onstuimig Egyptisch vrou welijk bloed te offeren voor het behoud van de nationale waardigheid, synoniem aan een kanaal. De heer Nasser heeft de Egyptische vrouwen ontdaan van hun sluiergewaden en ge kleed in uniformen. Allemaal dezelfde uniformen. En alle maal op een rij met de kin omhoog. En zijn grootste pres- statie is ongetwijfeld, dat zij het nog prettig vonden ook. Er zijn in het verleden wel eens meer sterke staaltjes op dit gebied ten beste gegeven. Duitse vrouwen en de Rus sische vrouwen en de Italiaan se vrouwen en de Spaanse vrouwen en de Argentijnse vrouwen hebben allemaal op haar beurt in keurige rijen gestaan met de kin in de lucht en met een blik van „zó doen we dat" in de ogen. Maar zulke mooie, strakke, tralie- scherpe rijen als de Egyptische zijn zelden vertoond. En bo vendien: de landsaard spreekt ook nog een woordje mee. Er is weinig krachtpatserij voor nodig om Duitse vrouwen schouder aan schouder op te stellen en een fanatiek volks- licht in de ogen te geven. Zij hebben immers al dadelijk na hun geboorte de erfelijke nei ging om rijtjes te vormen. Doch de Egyptische vrouw, schone bloem van een geheim zinnig land, nazate van de lieflijke wezens in de tuinen der Pharao's, opgegroeid in het warme woestijnzand onder een altijd stralende hemel, zich verkwikkend in het oeverriet van de mysterieuze Nijl exotische orchideën in het land der wonderen, om huld met de sluiers van een kleurige cultuur en dan plotseling op een rijtje in grijze veldtenues. Dat kan alleen de heer Nas ser en als hem verder in het leven niets meer gelukt, zal hij op deze lauweren genoeg zaam kunnen rusten. En het verbazingwekkende is, dat niemand weet hoe hij het aan de steel heeft ge stoken. Geen mens heeft ge merkt, dat Nasser met die Egyptische vrouwen aan het rangschikken was geslagen. Zij stonden plotseling, op zekere dag, in het forse ge lid en ogenschijnlijk zonder training of repetitie legden zij allen zwijgend doch verbeten getuigenis af van haar levens ideaal: vechten voor de kanaal bedwinger Nasser. Zij hadden in één nacht de rechtlijnigheid aanvaard, de zwier verzaakt, de sluiers weggeworpen en de kistjes aangetrokken. Van de ene dag op de andere was er in hun zachtmoedige gazellen ogen die vastberaden blik van „wie doet me wat" verschenen, die universele blik van alle mensen uit alle tijden op een rijtje. Diezelfde blik, waarmee eertijds jeugdige SS-ers over de enge Duitse grenzen blik ten naar een punt, waar zij de Duitse vlag hoopten te planten in het hart van de barbaarse buren. Een wazige, dromerige doch verbeten blik, waaruit te lezen viel: „wij weten wat we willen. Wij willen alleen nog maar datgene wat h ij wil. Wij zijn trouw tot in de dood. Wij wensen één massa met één onderdanige bereidheid te zijn. Wij hebben gekozen. Wij wil len marcheren, waarhéén dat doet er niet toe. Wij zijn de uitverkorenen van de leider." En nog veel meer. Er was alles uit te lezen wat de leider op een bepaald moment in zijn dwaze hoofd kreeg bij voor baat al. Die Egyptische vrouwen. Wat heeft de heer Nasser met haar gedaan? Hij kan toch niet enkel dat kanaal als in spiratiemiddel hebben ge bruikt? Een strook water, zo recht als een potlood, zonder één romantische kronkel die wellicht nog tot de vrouwe lijke fantasie kon spreken. Welke toverspreuk heeft hij ontdekt, die deze meisjes naar het geweer en de tuniek deed grijpen alsof het geluk zelf erin verborgen zat? Het is een raadsel dat wel licht enkel door de groten der aarde kan worden ontcijferd. De super-groten, die met één vingerknip duizend mensen kunnen doen marcheren in de vurige muil van de slagveld- dood. Met één vingerknip, on danks eeuwenoude cultuur, ondanks tientallen Pharao's met hun sfinxen en pyramiden, ondanks de romantische Nijl- boorden en de wapperende sluiers der vrouwen. Een vraag blijft het noch tans of eens, nadat het won der van de grote Nasser zal zijn uitgewoed, zijn voetstap en die zijner scharen niet spoedig zal vervagen in het woestijnzand, in de eeuwig- blijvende schaduw der sfinxen en pyramiden en onder de lichte druk van een vrouwe voetstap, voortgaande onder wapperende sluiers van haar, die nooit meer in rechte rijen willen staan. J. L. Op I februari in het volgend jaar komt een nieuwe Nederlandse speelfilm in om loop, uitgebracht door Coronafilms met een speelduur van anderhalf uur. De titel is nog niet vastgesteld, maar de film zal het leven van Fokker behandelen. Het scena rio werd geschreven door Ed. Hoornik, de regie wordt gevoerd door Gerard Rutten en décors en verdere aankleding zullen wor den verzorgd door Eppo Doeve. Over de bezetting van de rollen wordt nog onder handeld. De schrijfster van verhalen en versjes voor kinderen, Mies Bouhuys, is benoemd tot adviseuse voor de kinderprogramma's van de Avro-televisie. Zij kreeg verder de opdracht voor de Nederlandse School- Opera, directeur Piet Pijnenborg, een zang spel te schrijven, dat zal zijn getiteld „De onnozele Venerik op Marken" en waarin de verdere lotgevallen van de kinderen van Gijsbreght van Aemstel worden weer gegeven. De muziek zal worden geschreven door Henri van Praag. DJAKARTA (ANP). Raden Dardo is aangewezen als rechter in de zaak tegen de 45-jarige Nederlander A. H. Doornik, voor malig hoofdambtenaar van het Indonesi sche ministerie van Binnenlandse Zaken, die 32 maanden geleden is aangehouden op beschuldigingen van subversieve daden. De eerste zitting in dit proces zal op 10 september worden gehouden. De openbare aanklager, Harahap, zal Doornik ten laste leggen het verlenen van steun aan benden van de Darul Islam in West-Java via een organisatie van dorpshoofden, die hij zou hebben opgericht. Subsidiair zal Doornik worden beschuldigd van het verzamelen van wapens en munitie voor de Darul Islam. Het is nog niet bekend, wie als verdedi ger van Doornik zal optreden. Naar ver nomen wordt heeft een Indonesische ad vocaat, Suprapto (niet te verwarren met de Indonesische procureur-generaal van dezelfde naam) een verzoek van Doornik om diens verdediging op zich te nemen, van de hand gewezen. Mevrouw Mieke Bouman, de verdedig ster in de zaak tegen de Nederlander H. Schmidt, heeft medegedeeld, dat zij een verzoek om als verdedigster te willen op treden in de zaken tegen de andere Neder landers, die zich op de beschuldiging van ondermijnende activiteiten nog in hechte nis bevinden, niet in overweging zal ne men. Mevrouw Bouman zei, dat zij, zodra de zaak Schmidt is afgelopen, naar Neder land wenst terug te keren. Op 10 septem ber zal mevrouw Bouman haar pleidooi houden. Verwacht wordt, dat rechter Rochjani binnen een maand daarna zijn vonnis zal uitspreken. Behalve Doornik, zal de Nederlander de Mey van Gerwen in Djakarta terecht staan, De Nederlander De Braai zal voor het Landgerecht in Sumedang worden berecht. De heer De Mey van Gerwen was ambte naar bij het parket van de officier van Justitie te Bandung.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5