Temperatuursprongen in zeewater en grote haringsterfte door overbevissing In juli en augustus verminderde de aanvoer te IJmuiden met 36.000 kisten Chr. Visman Agenda voor Velsen Kennemer t, Lantaarn Nog lang niet vergeten Te onzer verheugenis Visserij-varia J Havenberichten PUZZELEN PER AUTO Verklaringen voor geringe verse) haringvangsten Conservenindustrie in moeilijke situatie Old Clothes New .w AUTOT 11 Xerxes—VSV De nieuwste Remington shaver FOUR-MOST ƒ59.75 Prachtig resultaat voor K.W. Fonds Puzzel-rit van VZV Op zondag 9 september Grimsby herdenkt honderd ste verjaardag met expositie Grote demonstratie van Velsens B.B. Gelijk spel tussen DGIJ en Jozeph Blankenaar Ongewenste schaduwen DRY CLEANING ONLY „Kennemers" doet gooi naar zilveren Meteoor „Fotokring Velsen" start woensdagavond Eigen donkere kamer in Cultureel Centrum Alweer een zandauto uit de circulatie ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1956 DE VERSE HARING WIL dit jaar niet komen. De IJmuidense trawlers hebben van begin juli af de Noordzeebodem op de Fladdengronden, om de noord en in het Farndeep aangeveegd, maar de grote hoeveelheden haring, die als regel in augustus worden aangevoerd en waarvan grote partijen worden afgenomen door de conserven- industrie, zijn weggebleven. De prijzen van de aangevoerde haring zijn van begin augustus af zeer hoog gebleven en aldus is voor de conservenindustrie een zeer moei lijke situatie ontstaan, die ondermeer als bron de vreemde wendingen der natuur kan hebben. Over de oorzaken van de geringe haringvangsten is de laatste weken ai langdurig gediscussieerd. Er is daarbij naar Duitsland verwezen, dat met zijn lichte nylonnetten heel wat betere resultaten dan de Nederlandse trawlervloot zou boeken. Berichten uit Duitse visserljhavens wijzen echter uit, dat de aanvoer ook daar sterk Is teruggelopen en de conservenfabrieken met moeilijkheden hebben te kampen. De loggers, die met de vleet ter zoute haring varen, hebben van deze slechte haringvang sten echter nog niets gemerkt. De produktie der haringvloten van Katwijk, Scheve- ningen en Vlaardingen is gelijk aan die van vorig jaar en er bestaat slechts een ach terstand van enkele duizenden vaten; een achterstand, die in enige dagen kan worden ingelopen. De opstelling van VSV voor de ontmoeting met Xerxes is; Geerlofs; Schoon, Beentjes; v. Gerven, Spaans en De Graaf; Sijbers, Bre- derveld, Den Ouden, Belfroid en Van der Hijden. Vriendschappelijk wordt op het terrein van VSV aan de Hagelingerweg gespeeld: VSV 2Bloemendaal 1, aanvang 9.45 uur; VSV 3Bloemendaal 2, aanvang 9.45 uur; VSV 4Bloemendaal 3, aanvang 12.00 uur. Voor de trawlers zwemt de haring dit jaar te hoog. Waar de trawlers ook komen en het echolood bijzetten: de haring wil niet aan de grond komen en zwemt er in enorme scholen! een tiental meters boven. Een van de biologen, die speciaal is be last met het haringonde.rzoek, de heer J. Zijlstra, is van mening, dat er verschil lende verklaringen voor zijn, dat de haring niet aan de grond wil komen, In de eerste plaats noemt hij de grote temperatuur sprongen van het Noordzeewater. Aan de oppervlakte heeft het zeewater in de zo mermaanden een hogere temperatuur dan in de diepere regionen, De temperatuur van het zeewater verandert in sprongen. Heeft men bijvoorbeeld tot een diepte van twintig meter een gelijke temperatuur, over een diepte van de daarop volgende drie tot vijf meter verandert die tempera tuur plotseling zeker vijf graden. En nu wordt er beweerd en er zijn ook aanwijzingen in die richting uit de onder zoekingen van de Nederlandse en Engelse haringbiologen, dat deze laag van kouder zeewater de haring tegenhoudt. Soms komt het ook voor, dat een school haring vlak bij de zeebodem zwemt, maar er juist enige meters boven blijft. De oor zaak hiervan is ook de biologen nog niet bekend. Deze temperatuursprongen in het zee water kunnen echter niet de enige «ver klaring voor de verminderde vangsten in de afgelopen maanden zijn, aldus menen de biologen. Zij zijn er ook allerminst ze ker van dat deze verklaring de .enig juiste is. Opbouw haringstand jonger Wel kunnen zij met beslistheid meedelen en hiertoe wordt ondermeer geput uit onlangs door Engelse haringbiologen ge publiceerde gegevens dat men zich ernstig bezorgd begint te maken in West- Europa over de haringstand in de Noord zee. De Engelsen, die het haringonderzoek al over een langere periode verrichten, hebben concrete aanwijzingen, dat de sterf te van de haring de laatste jaren groter is geworden. Geen sterfte door ziekte onder de haringrassen, maar sterfte als gevolg van de visserij: complete overbevissing. Men heeft vastgesteld dat zich elk jaar minder oude haringen in de Noordzee be vinden en dat de opbouw van de haring- ADVERTENTIE wordt u gedemonstreerd in onze stand no. 26 op de B.I.M.IJ. Uit voorraad leverbaar. Marktplein 22 - IJmuiden - Tel. 4619 stand veel jonger wordt. Zo vertoont de Engelse-walvisserij de laatste jaren vreem de verschijnselen. Deze visserij, die door de jaren heen oude haringen opleverde, is sterk achteruitgegaan. De november-vang- sten dalen steeds meer en het gehele En- gelse-walseizoen dreigt in elkaar te zak ken: beter bewijs, dat de opbouw der ha ringstand zich wijzigt is er niet. Ook: overbevissing Het vermindenen, van de haringvangsten laat ook het bedrijfsleven hiertoe spra ken we ondermeer met de heer P. Krab, voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroot handel Vereniging niet onverschillig. In deze kringen zoekt men de oorzaak voor namelijk evenals de biologen in de overbevissing. Men wijst daarbij naar de industrievisserij door de Denen en Duit sers. Op het wisselende aspect in de visserij wil men daar echter ook wijzen. Men heeft de laatste jaren in IJmuiden niet te klagen over de schelvisaanvoeren en vooral de laatste maand niet. Maandag zag de markt blank van de schelvis. Ongeveer dertig jaar geleden verkondigde men bij de doorlopende schaarse aanvoeren van schel vis, dat deze vissoort was dood gevist. Nu heeft de schelvisstand zich wellicht ver beterd. En mischien wel als gevolg van het feit, dat men zich is gaan toeleggen op de haringvisserij. Wie zal het zeggen? Met een derde gedaald De cijfers illusteren het beste hoe sterk de aanvoer van haring de laatste maanden, vergeleken bij vorige jaren is verminderd. De aanvoer van verse haring in juli en augustus van dit jaar te IJmuiden is zelfs een derde minder dan die in de overeen komstige maanden van 1955. Dit zijn. de cijfers: in juli 1954 werd te IJmuiden aangevoerd 1.618.167 kg haring; in juli 1955 1.636.762 kg haring en in juli 1956 1.266.085 haring. De cijfers in augustus van dit jaar wa ren nog teleurstellender dan in juli: in augustus 1953 4.655.000 kg; in augustus 1954 3.926.474 kg haring; in augustus 1955 3.976.130 kg haring en thans, in augustus 1956 slechts 2.531.300 kg haring. Wanneer men dan de produktiecijfers aan verse haring te IJmuiden van juli en augustus 1955 en 1956 tegenover elkaar plaatst, dan krijgt men: juli en augustus 1955: 5.612.892 kg juli en augustus 1956: 3.797.385 kg Een foto, die de droom van elke opvarende der trawlervloot in juli en augustus van dit jaar weergeeft: een trek van een half uur, die drie honderd manden haring oplevert en vrijwel het gehele dek van de trawler doet overstromen met een zilveren brij. Het actie-comité Velsen-Noord van het „Koningin Wilhelminafonds" ter bestrij ding van de kanker heeft met de collecte, die vrijdag op de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina huis aan huis en op de Velser ponten is gehouden, een prachtig resultaat geboekt. De eenendertig collec- trices en collectanten, die spontaan aan de inzamelingsactie hebben medegewerkt en wie daarvoor alle eer toekomt, konden des avonds aan het comité een totaal-bedrag van f 802,57 afdragen. De zo langzamerhand tot een traditie uitgroeiende VZV-puzzelrit, die deze zwemvereniging met groot succes voor vele Velsense automobilisten reeds eerder heeft gehouden, wordt dit jaar op zondag 9 sep tember gehouden, des middags om 1 uur. De deelneming is gelimiteerd de start is op het Marktplein. Het wordt een kaar- tenleesrit, die volgens een fotokopie van een ANWB-kaart van Noordholland ver reden moet worden. De gemiddelde snel heid wordt 30 kilometer per uur; de tocht gaat via de sluisweg de provincie in. GRIMSBY (United Press) De „groot ste vissershavens-tentoonstelling van de wereld", ter herdenking van het honderd jarig bestaan van de haven van Grimsby, wordt vandaag plechtig geopend. In 1856 werd de eerste vissershaven van Grimsby in gebruik genomen. De expositie zal offi cieel geopend worden door de raceboot- kampioen Donald Campbell, wiens „Blue bird 2" op de expositie aanwezig zal zijn. Teneinde het aantal noodwachters in IJmuiden, Velsen-Zuid en Driehuis belang rijk op te voeren zal de Dienst Bescherming Burgerbevolking in Velsen in oktober een grote wervingsactie op touw zetten. De actie gaat vergezeld van een massale de monstratie der Velsense B.B. op het Markt plein te IJmuiden op vrijdagavond 12 ok tober. Aan deze demonstratieoefening zullen 250 BB'ers uit Velsen deelnemen. Biok- ploegen, redders, EHBO-personeel, brand weerploegen, overheids-reddingsploegen en bluseenheden van de overheidsdienst zullen in actie komen. Op deze avond zal een gr ote ramp, die Velsen heeft getroffen, worden nagebootst. Bij de demonstratie zullen ver moedelijk ook vliegtuigen te pas komen. Vele damliefhebbers uit Kennemerland hebben de interessante damwedstrijd tus sen de landskampioene „Jozeph Blanke naar" en DCIJ tot het laatste moment ge volgd. De strijd had een spannend verloop en eindigde tenslotte in een gelijk spel (1010). De wedstrijd werd gespeeld in het IJmond badpaviljoen aan het IJmui dense strand. De uitslag is als volgt. DCIJJozeph Blankenaar: 1. P. Roozen- burgR. Berk 20; 2. H. LarosH. ten Doop 20; 3. B. DukelP. van Prooyen 11; 4. P. v. d. BergW. v. d. Sluis 11; 5. L. VooysO. J. B. v. d. Sleen 20; 6. A. W. BeukemaP. van Heerde 02; 7. T. TielrooyJ. Scheeres 02; 8. J. van StratenS. Zurel 02; 9. K. de JongH. Knol 1—1; 10. J. Waal—Schijf 1—1. Roozenburg en Laros toonden zich verre weg de sterkste in hun partijen, daar de twee Amsterdammers met een bord vol stukken in de „positie" moesten opgeven. Ook de prestatie van L. Vooys was buiten gewoon fraai, daar de slagzet, door de DCIJ-er uitgevoerd, van zeldzaam voor komende aard was. ZATERDAG 1 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Opoffering Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. BIMIJ, Beurs Industrie en Middenstands tentoonstelling IJmuiden. 14.30 uur offi ciële opening door de Commissaris der Koningin van de Provincie Noordholland. Geopend tot 24 uur. 20 uur: Optreden van het orkest „The Mirlitons" onder leiding van Theo de Mol met medewer king van de Notekrakers. ZONDAG 2 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „Charlie Chaplin s lach- parade" 19 en 21.15 uur „Opoffering Rex, geen opgave. De Sportbond IJmuiden, terrein Schoonen- berg, volleybaltournooi. MAANDAG 3 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De hel van Korea Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. BIMIJ, open van 14-23 uur, van 20-23 uur dans- en showorkest „De Mirlitons" o.l.v. Theo de Mol, m.m.v. Mitzi Waller. Aquariumver. Velsen, 20 uur, Cultureel Centrum, ledenvergadering en lezing door drs. M. Roessingh. VELSEN Raadhuis, 10-.12 uur, spreekuur burgemee ter. 15-17 uur, spreekuur wethouder van onderwijs. afname van de aanvoer: 1.815.507 kg Hetgeen dus betekent, dat de aanvoer vergeleken met vorig jaar ongeveer 33 per cent is teruggelopen. Daarbij komt nog, dat de gemiddelde prijs, die vorig jaar f 0.23 per kg of f 11.50 per kist bedroeg, thans veel hoger ligt. De prijs lag tussen f 17 en f 20 per kist. Produktie achterstand De conservenfabrieken, die in het vroege voorjaar al moeten verkopen, wat in d.e maanden tussen juli en december wordt geproduceerd, zitten thans echter met de narigheid. Een enorme produktieachter- stand is ontstaan en de prijzen van de ha ring zijn hoog gebleven sinds begin augus tus, zodat een ongunstige prijsontivikke- lin.g is ontstaan. Loopt d.e haringconser- venproduktie in andere jaren in juli aan en wordt de climax in augustus en septem ber bereikt, thans is de gang van zaken geheel onderbroken. Personeel is nog niet ontslagen omdat ook in deze tak van indu strie met een groot tekort aan personeel wordt geworsteld en men iedere werkne mer graag zo lang mogelijk wil behouden. Sommige banden staan echter al stil in de fabrieken, er gaat een belangrijk kleiner aantal spoorwegwagons met conserven het land in en bovendien kan mem zich nog verbijten over het feit, dat exportmarkten, die in vroeger jaren niet te bereiken wa ren, juist dit jaar ontsloten hadden kun nen' worden voor de Nederlandse export. Van sardien en zalm wordt dit jaar ook weinig gevangen em daar verschillende lan den een vervangingsprodukt haring zoeken, was dit een mooie kans geweest voor ons land om het exportgebied uit te breiden, Voorlopig moet gewacht worden on betere vangstberichten uit zee. W. N. Ter verpozing van auto mannen, die de ganse dag aan het stuur zwengelen, valt er af en toe eens een leuke puz- zelrit in de monotonie der dagen. Velsen heeft er ver scheidene gekend, die stuk voor stuk opwekkende ver makelijkheden bleken te wor den en er komt er na lange tijd niet-puzzelen nu weer een en wel één van goeden huize. Dit jaar bestaat Sant- poorts Bloei namelijk een kwart eeuw en te dezer ge legenheid gaat er op 8 septem- ter een Santhaes puzzelrit verreden worden voor de Vel sense automobilisten, die er goesting in hebben. Het wordt een gezellig- heidsrit, waarin alleen ge rekend wordt op wat scherp zinnigheid, wat reactievermo gen en een goede rijvaardig heid, zodat mijn trouwe lezer tjes allemaal een beste kans op de eerste prijs hebben. Tot woensdag kunt u zich op geven bij het secretariaat, Burgemeester Enschedélaan 34 in Santpoort tegen betaling van twee gulden en een halve gulden en dan wordt er de zaterdag daarop te drie ure gestart uit de Velserbroek- straat. 's Avonds te acht ure volgt in Velserend de genoeg lijke prijsuitreiking met juich kreten en hoonfluitjes. Het wordt een mooi feest over 45 kilometer, vrinden en als ik een auto had, zou ik vast mee gaan doen. Misschien doe ik ook wel mee. Men zegt, dat in aloude tij den een hemellichaam, dat in het Oosten opging om enige uren later weer in het Westen weg te zakken, schaduwen hielp verwekken, maar geheel zeker is dat niet. In elk geval kunnen de bomen langs de Driehuizerkerkweg bij een eventueel in actie komen van het gesternte zon onschatbare diensten bewijzen aan warme passanten, die daar puffend wielerijden of wandelen. Je kunt nooit weten, hoe het nog eens gebeurt ook, maar dan zitten de zitters van de Drie huizerkerkweg, zij, die de huis jes aan de rand van het oude dorp bewonen, veel minder plezierig. Daar staan namelijk ook bomen bomen met warrige kruinen, die elk sprankje zon licht uit de kamers weren en die dus hoognodig een keer gesnoeid zouden moeten wor den, willen de ingezetenen voornoemd niet als bleke, weeklagende holbewoners voortleven. Hoe goed ook deze bomen bedoeld mogen zijn zij zijn de Velsenaren daar een kruin in het oog en deze Velsenaren hebben mij verzocht, de ge meente te willen vragen, of er asjeblief een snoeischaar met een ambtenaar er aan vast mag komen, om licht te ma ken in de kerkwegduisterriis. En, o ja, er is nog iets, dat deze onbesproken lieden dwars zit: het plantsoentje aan de overzij is zulk een warrige zaak geworden, dat daar bij nacht en ontij en ook wel overdag verschrikkelijke dingen gebeuren. Er is name lijk in de nabijheid geen ander plaatsje, waar bedroef de mannen in kunnen uitwij ken om zich even af te zonde ren, als iedereen begrijpt wat ik voorzichtig bedoel, zodat dit afzonderen thans met grote regelmaat in het plantsoentje geschiedt tot misnoegen van alle omwonenden. Ook daar zou een snoeischaar wonderen kunnen doen. Ziekenhuis-zondag Morgen Is het weer een klein beetje feest door de radio Antonius: de reportage- dienst is dan op pad geweest en gaat uitzenden, wat hij vanmiddag heeft meegemaakt op de eerste dag van de BIMIJ. Maar dat is het niet alleen, ook de „zingende nachtega len", RUAZ' kinderkoor zullen te horen zijn. Dat allemaal omgeven door een klanksluier, welke ge weven wordt door Nederland se vokalisten, die naar oude zede de Wodka van Anuschka, de schoonheid van een bepaal de dame in het onsterfelijke lied „Oh, wat ben je mooi' en die van Amsterdam in het even smaakvolle geheel van Johnny Jordaan zullen be zingen. Er is nog muziek ook: Strauss' Fledermaus (en dan natuurlijk het alleraardigste koortje der nachtegalen), The Melachrinostrings en ene pia nist Semprini, Claude Robin en Los Paraquayos. Verleden jaar was er een begin en een bijzonder plezierig begin ook: de directie van de papierfabriek heeft toen de ge pensioneerden van het bedrijf een uitgaansdag voorgeschoteld, die nog maanden een onderwerp van gesprek voor de verheug de slachtoffers is geweest. En zoiets moet je niet één keer, maar weer doen, dacht de Papierfabriekdirectie terecht. Zij deed alzo en deze week is dat dan ook gebeurd: dinsdag en donderdag hebben twee autobussen het legioen der oud-werkers, elke keer tachtig „man", het land in gereden, met meneer P. P. Wentink, de personeelchef aan het hoofd en mej. Zwikstra, de sociale werkster als vrindelijke hulp „achter de hand". ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 „De Kennemers" gaat zondag wederom naar Amsterdam om deel te nemen aan het vorige week uitgestelde toernooi om de „Zilveren Meteoor". De rood-zwarten ontmoeten de organise rende vereniging „De Meteoor". De tweede wedstrijd zal tussen Blauw Wit en O.S.V. gaan. In de 's middags te spelen wedstrijd ont moeten de winnaars en verliezers elkaar. IJmuiden is een rare plaats. We hebben het er allemaal wel eens over tijdens thee of limonade, dat dit IJmuiden van ons met al zijn ruwe bolsters blanke pitten oplevert en dat deze blanke pitten het leven hier vaak plotseling veraangenamen door de spontaneïteit, waarmee geleefd wordt. En waarmee gedaan wordt, als de hand wat te doen vindt. Jan Dienaar werd ruim vier jaar geleden aan deze hartelijk heid geconfronteerd, toen „de vishal" hem een invalidewagentje aanbood met het menselijke gebaar van „En dat is voor jou en we praten er niet meer over". Jan heeft dankzij een sterke wil en dat wagentje het hoofd boven water weten te houden, maar na vier en een half jaar werd zijn vervoermiddel oud en der dagen zat, zodat hij niet meer helemaal gerust rondreed, want zo'n wagentje krijgt heel wat voor de kiezen. Geen nood, zei „de vishal" we gaan Jan weer helpen. Chef-halpolitie J. Kerkhof en de havenarbeiders Kees en Ri- nus Boeter en Dik Böhm staken de koppen tezaam met vis- knecht Harry Boon en de inzameling werd gauw een succes zo, dat Jan Dienaar deze week op een avond bij Van der Horst, die er bepaald niets aan verdienen wou, een nieuw vehikel klaar vond staan, dat hem wegdroeg met het volle hart van de mens, die ervaren heeft wat medeleven betekent. Medeleven, waaraan deze wereld veel tekort komt soms, maar bepaald niet in dit geval. Ze wisten vooruit niet wat het zou worden en dat heeft deze dagen alleen maar mooier gemaakt, wamt zo'n zwerftocht krijgt een eigen bekoring, die wel eens groter kan zijn dan die van het uit gestippelde lijnt je-vooraf. Het werd allereerst Am sterdam, waar Artis de groe pen ontving en vertroetelde met apenhuis en zeboes, nijl paarden en natuurlijk het aquarium. Dat de natuur de meester is van de kunst, zegt de lijfspreuk van Amsterdams beestentuin (vandaar Natura Artis Magistra) dus wel, maar de kunst is verderop voor de Gelderianen de mees ter van de natuur geworden, want na een heerlijk „bak kie" in een Hilversumse speel tuin zijn de kunstwerken in onze oude Zuiderzee bezocht: via Harderwijk naar Lelystad over de nieuwe afsluitdijk. En toen het mooiste: de boottocht over het zonnige water van het meer, die de gasten in kennis bracht met werkers met water en grond in een gebied, dat straks werkers met grond en water van node heeft om er brood en welvaart uit te halen. Laat de zon schijnen deze dagen, en laat de bustocht, die het feest besloot een on vergetelijk slot zijn gewor den, terug naar Amsterdam waar met een kostelijke maal tijd een goed slot aan deze uitstap is gebreid. Meneer H. Groen, oud-chef de bureau heeft daar namens al die verheugde gepensio neerden even hartelijk dank gebracht voor de goede zor gen, die andere zorgen heb ben doen vergeten. Tot vol gend jaar! LAMPENIER 5pOOOOOOOOOOOOOOOOOOO<XOOOOOOOOOCOOOOOOC Ten voorbeeld De juffrouw van de Theo Thijssenschool las in een der vorige Lantaarn- edities, dat het dierenasiel er met de broodvoorziening j niet zo erg rooskleurig j voorstond, en zij heeft dat onmiddellijk aan heur kin- ders in de klas doorgege- ven. Het resultaat was ver bluffend, vrinden en me- j neer asielhouder kon dan ook per kerende post eni- j ge dozen met oud brood i uit een paar gulle kinder- j handen in ontvangst ne- S men. „Oud brood is er ge- noeg, dacht ik", schrijft; juffrouw E. W. Visser, die de zaak ineen bakte. Stijntje Inda en Nico Kossen, zulks met een licht verwijt aan de bakkers van IJmuiden, pukken van ze- ven lentes, hebben er met- een maar een pakje katte- f brood bijgedaan. Als dit voorbeeld navolging krijgt op andere scholen, dan kan f er elke week een mooi be-j drag voor dierembescher- S ming bespaard worden, hetgeen deze vereniging nu nét gebruiken kan, om uit de narigheid te geraken. Prijzen van vrijdag. Gr. tong 5,004,30; grm. tong 4,003,60; kim. tong 4,003,50; kl. tong I 3,703,25; kl. tong II 2,802,60; tarbot I 3,703,50; zalm 9,50, per kg. Kim. schol 43; kl. schol I 44; kl. schol II 43—20; schar 28—18; bot 1510; v. haring 25; makreel 2923; gr. schelvis 2823; grm. schelvis 2826; kim. schelvis 3026; kl. schelvis I 30—22; kl. schelvis II 18,50—13; wijting 17-15; gr. gul 3332; midd. gul 23- kl. gul 1816, per 50 kg. Gr. kabeljauw 13076, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 145 kisten tong en tarbot, 320 kisten schol, 40 kisten schar, 110 kisten bot, 10 kisten haring, 57 kisten ma kreel, 190 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 20 kisten kabeljauw en gul, 18 kisten diver sen. Totaal 970 kisten. Besommingen van vrijdag. IJM 14 An nie f6320; KW 30 f1380; KW 71 f310. ADVERTENTIE KEmEMERLAAiï Voor de „Fotokring Velsen" begint het nieuwe seizoen al woensdagavond 5 sep tember met een huishoudelijke vergade ring en een causerie van de heer G. E. Terpstra, lid van de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging, in het Cultureel Gebouw te IJmuiden. De agenda voor de vergadering vermeldt ondermeer een uitbreiding van de techni sche commissie en de benoeming van nieu we kandidaten in deze commissie, die on dermeer noodzakelijk is geworden doordat de Fotokring met ingang van dit seizoen de beschikking heeft over een eigen don kere kamer. Deze zal worden ingericht in de keuken op het eind van de gang van de eerste verdieping in het Cultureel Centrum. Voorts zal tijdens de vergadering het programma voor de maanden september tot en met mei 1957 worden besproken. De data voor de vaste bijeenkomsten van de Fotokring zijn inmiddels vastgesteld. Zij luiden: woensdag 5 september, vrijdag 21 september, woensdag 3 oktober, vrijdag 19 oktober, woensdag 30 oktober, vrijdag 16 november, woensdag 28 november, vrij dag 14 december, vrijdag 28 december en in 1957: vrijdag 11 januari, woensdag 23 januari, vrijdag 8 februari, woensdag 20 februari, vrijdag 8 maart, woensdag 20 maart, vrijdag 5 april, woensdag 17 april, vrijdag 3 mei, woensdag 15 mei, vrijdag 31 mei. Dat het goed is dat de politie te Bever wijk de vele zandauto's, die de wegen in en om Beverwijk vaak onveilig maken, af en toe eens controleren, bleek ook donder dag weer. Een 3-assige, 10-wielige auto bleek geen deugdelijke remmen te hebben en geen gasdichte uitlaat, zodat de wagen naar een garage is gebracht om alles ver der te onderzoeken. Behalve de chauffeur krijgt ook de eigenaar een proces-verbaal. ADVERTENTIE Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Wulp van Rotterdam. Canada van Hamina. Regina van Amle. Norinda van Antwerpen. Missouri van Abö. Sigyn van Londen. Almi- rante Trion van Kiel. Almirante Padillar van Kiel. Holandia van Colchester. Vietel van Londen. Waterweg van Tynemouth. Paul Hoop van Hamburg. Argangelos van Balti more. Kaap Falga van Rundvick. Bintang v. Bremen. Mentor van Dordrecht. Eva van Rotterdam. Eemstroom van Grangemouth. Caluga van Klaipeda. Vertrokken zijn: Spaarnestroom naar Li verpool. Poolster naar Vlissingen. Harris Brook naar Kopenhagen. Grebbestroom naar Liverpool. Driebergen naar Emden. Tiberius naar Bremen. Rio de Canarias naar Malmö. British Fortune -naar Isle of Green. Borkum naar Hamburg. Wika naar Rotterdam. Capri naar Aberdeen. Johannes naar Stüri. Peper kust naar Antwerpen. Prinses Wilhelmina naar Barrow, Brouwersgracht naar Stettin. O. A. Brodin naar Wabana. Fram naar Ham burg. Bomma naar Sarpsborg. Wulp naar Manchester. Whitby Abbey naar Rotterdam. Bebox naar Walkom. Midgard naar Ant werpen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11