Italianen Maspes en Messina prolongeerden hun titels Van Vliet en Derksen door Harris en Potzernheim uitgeschakeld Schoten bedwong zwak HHC; beslissingswedstrijd noodzakelijk Wereldkampioenschappen op de baan Australiër French was sterkste stayer KOKOS Deze 2 blaadjes zijn beide even belangrijk! De honkbalcompetitie Groen Geel sterkste in W atervliet-driekamp 5 Protesten De achtervolging Stayers Harris en Van Vliet 1 zeggen wielersport wellicht vaarwel Revanches Buis winnaar najaarsrit Van 't Hof won Ronde van Zevenbergen Wereldkampioen Mahn negende in Berlijn Gauthier eerste in criterium der kampioenen Korfbaltoernooien Sport in 't kort MAANDAG 3 SEPTEMBER 1956 De 29-jarige Australiër French heeft zaterdag het wereldkampioenschap bij de stayers gewonnen. Een onverwachte maar daarom niet minder ver diende zege. Hij vertrok als eerste en sloeg, aan kop rijdend, vijf aanvallen af van de Spanjaard Timoner, de houder van de titel, die in vijfde positie was vertrokken. Timoner deed zijn laatste poging in de laatste ronde, maar hij verloor contact met zijn gangmaker en moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. Van de overige deelnemers gingen alleen Bucher en Verschueren met minder dan een ronde achterstand op de winnaar, wiens gemiddelde 66,996 km/u bedroeg, door de finish. De Nederlander Koch werd vijfde op twee ronden. De 24-jarige Messina is voor de derde achter eenvolgende maal wereldkampioen in de achtervolging bij de profs gewor den. In de finale versloeg hij de snelle Fransman Anquetil in 6 min. 16,2 sec. Harris werd in de beide ritten van de finale van het sprintkampioenschap voor profs door Maspes verslagen. In de eerste rit was het verschil enkele lengten, in de tweede slechts enkele centimeters.Hij was sterk gehandicapt aan de start voor de finale verschenen, want in de eerste plaats hadden de vier ritten, welke hij in de halve finale nodig had om van Plattner te winnen, zijn fysieke krachten aangetast, en daarenboven had ook zijn moreel een knak gekregen. Voor de Nederlandse deelnemers waren de wereldkampioenschappen zaterdagavond afgelopen. Onze beide sprinters Derksen, die zich direct uit de series en Van Vliet, die zich via de herkansingen in de kwart finales hadden geplaatst, zijn daarin uit geschakeld. Van Vliet kansloos door de Engelsman Harris, de wereldkampioen uit de jaren 1949, 1950, 1951, en 1954, en Derk sen door het zeer ontactisch rijden in twee van zijn drie ritten tegen de Duitser Pot zernheim, die beslist van mindere klasse is. Harris nam in de kwartfinale tegen Van Vliet zonder aarzelen de kop en de Neder lander bleef hem gedurende de eerste ron de op een afstand van drie tot vijf meter volgen. Nadat een kwart van de tweede ronde was afgelegd versnelde Harris hoog in de baan door een plotselinge samenbun deling van krachten, het tempo. Van Vliet antwoordde, bleef enige tijd aan het wiel en kwam in de laatste bocht op zij van en een kwart wiel voor de Engelsman. Toen volgde de gevreesde, tweede demarrage van Harris, en onze veertigjarige landge noot kwam eenvoudig snelheid tekort om de wielerbaan-eigenaar uit Manchester op het laatste rechte eind bij te houden. Hij deed nog een poging, maar hij bleef ander halve lengte achter op de schijnbaar ach teloos finishende Engelsman. Twee minuten later dronken de rivalen samen thee in de cabine, waar de Zwitser Plattner aan Van Vliet, ondanks diens nederlaag advies kwam vragen voor zijn rit tegen Morettini. En Harris liep dóór naar de volgende cabine, waar Derksen op de massagetafel uitrusste. Hij had zo juist verloren van de Duitser Potzernheim. „Het heeft me opgelucht," zei de Amsterdammer. „Ik ben vanmorgen dood nerveus opgestaan na een slapeloze nacht." Dat verklaarde zijn verrassende nederlaag tegen Potzern heim, die een spurt van een halve ronde had ingezet, waarop Derksen tot ieders verbazing, veel te laat reageerde, voor de streep geen schijn van kans meer had en het eigenlijk opgaf, voordat hij de finish had bereikt. In de tweede rit revancheerde Derksen zich door uit tweede positie ge makkelijk van de Duitser te winnen. Maar in de beslissingsrit reed Derksen wederom als een beginneling. Hij vertrok van kop, maar keek juist aan de verkeerde kant om, toen Potzernheim wegsprong. Weer ving Derksen hem te laat op en in de laatste bocht liet hij zich aan de binnenkant van de baan wegdrukken. Hij werd met lengten verslagen. Van Vliet slaagde er ook niet in, de tweede rit van Harris te winnen. Tot tweemaal toe probeerde hij zich los te rijden, maar Harris bleef onverbrekelijk aan zijn wiel en spurtte hem op het laatste rechte eind gemakkelijk voorbij. Harris en Potzernheim hadden zich dus voor de halve finales geplaatst. Dat deed ook de Zwitser Plattner, die tweemaal ge decideerd de Italiaan Morettini versloeg. Maspes (Italië) was de vierde man. In de halve eindstrijd had hij weinig moeite met de Engelsman Peacock. Het drama van Harris speelde zich gro tendeels af in de halve finale. Plattner had in de eerste manche tegen Harris de kop geloot. Harris volgde hem spiedend en be antwoordde het „sur place" van de Zwitser rustig. Maar de renners werden afgescho ten omdat Plattner achteruit reed. Nog maals nam Plattner de leiding en hij be hield die tot het ingaan van de tweede ron de. Maar Harris dook in de tweede bocht onder zijn tegenstander door en zette een felle spurt in, waarvan hij de snelheid in de laatste bocht door een tweede demar rage verhoogde. Hij versloeg de Zwitser met driekwart lengte. In de tweede rit ontstond een incident van meer belang, dat wel een staartje zou krijgen ook. Nu was Harris in leidende positie vertrokken en tenslotte ook van kop weggespurt, met de Zwitser aan zijn wiel Harris reed hem finaal los en ging met een straatlengte voorsprong over de streep. Doch Plattner protesteerde heftig en toen werd de opinie van de Nederlandse bocht commissaris gevraagd. De heer M. Koot verklaarde dat Harris vlak voor de laatste bocht van de lijn was afgeweken, dat hij omhoog was gekomen en de Zwitser enigs zins had gehinderd. „Het heeft zeer waar schijnlijk aan de uitslag niets afgedaan,' voegde de heer Koot eraan toe. Maar de jury vond toch voldoende aanleiding in het gebeurde om Harris voor deze rit te deklasseren, zodat een derde beslissende rit nodig werd. Ditmaal won de Zwitser gedecideerd, met een half wiei, door in de laatste bocht bin nendoor te duiken en de Brit niet meer voorbij te laten "aan. Thans had Harris echter reden tot ""otesteren. Op zijn beurt zou Plattner hem u hebben belet de aan val te beantw"o 'en. door tweemaal van richting te veranderen. De jury ging vergaderen, doch kwam niet tot een conclusie. De rit moest worden overgereden. De Zwitser kreeg in de vier- Messina. de rit geen kans. Hij zette op 300 meter van de finish al aan, maar Harris ving hem op en bleef voor.. In de eindstrijd bleek Harris reeds een geslagen man. De ruzie-achtige discussies, de spanning over de uitslag van de lang durige beraadslagingen van de jury hadden zelfs van de zenuwen van de koele Brit teveelt gevergd. Bovendien had hij twee ritten meer gereden dan Maspes, die hij vervolgens als tegenstander kreeg. De Italiaan won tot tweemaal toe zeer duide lijk. Beide keren gelanceerd, na een kei harde demarrage in de laatste bocht.. Plattner zegevierde in twee ritten over de Duitser Potzernheim in de strijd om de derde plaats. In de eerste halve finale van de achter volging van de professionals had, zoals verwacht werd, de Italiaan Messina weinig moeite met de Zwitser Strehler, die noch tans in 1954 als tweede in dit nummer was geëindigd. Wel lag Strehler na vier ronden nog een metertje voor, doch dit verontrust te de titelhouder niet. Hij reed zijn eigen race, volgens het voor hem uitgestippelde tijdschema. En die methode bracht hem aan de finish met een voorsprong van ruim 30 meter op de Zwitser. De tijd van de win naar was 6 min. 18,8 sec. over de 5 km. Strehler noteerde 6 min. 24.2 sec. De tweede achtervolgingswedstrijd werd vooral aantrekkelijk voor het publiek, om dat hier een Deen, Nielsen, uitkwam tegen de houder van het werelduurrecord, de Fransman Anquetil. De Deen heeft voor treffelijk partij gegeven, kennelijk geïnspi reerd door het publiek, dat hem juichend aanmoedigde. Hij hield de Franse crack nagenoeg bij tot drie ronden voor het ein de, toen Anquetil hem door een tempover hoging meedogenloos van zich afschudde. De tijd van Anquetil bedroeg 6 min. 17.8 sec., die van Nielsen 6.20.4 sec. Nielsen boekte later tot grote voldoening van de Denen een aardig succes door in de strijd om de derde plaats te winnen van de Zwitser Strehler. In de finale haalde het ranke Italiaantje Messina een forse streep door tal van voor beschouwingen, door de Fransman Anque til uit te schakelen. Hij was snel gestart en bevocht zich een kleine voorsprong die hij even later verloor na een scherpe tegen aanval van de Fransman. Doch hij ver snelde tenslotte nogmaals en begon drie ronde voor het einde een formidabele eind spurt welke Anquetil niet kon weerstaan. Het verschil bedroeg bijna 20 meter. Tijd van de winnaar 6.16.4 sec., tijd Anquetil 6.20.1 sec. Daarmee was Messina voor het derde achtereenvolgende jaar wereldkam pioen achtervolging. De nieuwe wereldkampioen van de stayers is dus de Australiër French, die in het voorjaar in Duitsland een lelijke val maak te, zodat men vreesde dat hij nooit meer in wedstrijden zou kunnen uitkomen. Van middag heeft hij aan alle twijfel die nog mocht bestaan omtrent zijn atletische ver mogen, een einde gemaakt. Een rit over 100 km over deze, slechts 370 meter lange baan (268 ronden) was voor de meest geroutineerde deelnemers wel een bijzonder zware opgave gebleken. Ook voor de titelhouder, de Spanjaard Ti moner, die het kampioenschap op eervolle wijze heeft verdedigd. Hij rukte al spoedig op naar de tweede plaats achter French, die als eerste was gestart en die zich zonder enige onderbreking aan de kop handhaaf de. Herhaaldeijk heeft de Spanjaard hem ernstig bedreigd doch deze had al te veel van zijn krachten verspild in de onderlinge strijd met de oud-wereldkampioen, de Belg Verschueren en hij raakte in de slotfase telkens los van zijn rol. Verschueren stelde XJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Men neemt aan, dat dit het laatste wereldkampioenschap van Harris is 8 geweest. De wielerbaan-eigenaar uit g Manchester vertrekt nu spoedig naar 8 Australië, waar hij zes maanden in g wedstrijden zal uitkomen. Wellicht volgt daarna nog een af scheidstournee door Europa. Aan een af scheidstournee denkt ook de Nederlandse kampioen Van Vliet. Hij heeft zich voorgenomen, om als de vorm er is het volgend jaar nog eenmaal mee te doen aan de wereld kampioenschappen die dan in 3elgië zullen worden gehouden en er daarna 8 na een serie af scheidswedstrijden voor- 8 goed mee op te houden om zich in het S zakenleven te begeven. Hij is thans 8; reeds deelgenoot in een automobiel- bedrijf. I ix»cxiooooooooooooo<xxxxxxxxiooooooc)ooccooooooooooax>oCDOc sterk teleur, nadat hij zijn serie zo gemak kelijk had gewonnen. Tot op de helft van de race had geen van de concurrenten nog een ronde achterstand. French had de leiding, voor respectievelijk Verschueren, Timoner, Bucher, Koch, Go- deau en Jacobi. Later verdrong Timoner de Belg Verschueren voor goed van de tweede plaats en begon hij zijn aanvallen op French. Deze verhoogde nu zijn tempo en dubbelde Godeau en Jacobi. Op 46 ronden voor het einde kreeg onze landgenoot Koch, die zeer bevredigend reed, zijn eerste ron deachterstand. Toen er nog acht ronden te rijden waren, maakte Timoner een ge voelige inzinking door (Verschueren had dit reeds eerder gehad) en daarna was er voor French geen gevaar meer. De oud taxi-chauffeur, die als sprinter naar Europa kwam, maar die in deze tak van de wieler sport niet genoeg geld kon verdienen, mocht zich de eerse Australiër noemen, die het wereldkampioenschap voor de stayers heeft veroverd. Na hem finishten Timoner, Bucher en Verschueren. Koch (op twee ronden), Jacobi (op drie ronden) en Go deau (op 10 ronden). De heer Bessum, directeur van het Olym pisch Stadion in Amsterdam, heeft enkele renners gecontracteerd voor de revanches van de wereldkampioenschappen op woens dag 5 september. De deelnemers zijn: sprint profs: Harris (Engeland), Maspes (Italië), Plattner (Zwitserland), Sacchi (Italië) Van Vliet en Derksen (Nederland). Sprint amateurs: Rousseau (Frankrijk), Batiz (Argentinië), Captein en Gerritsen (Nederland). De wereldkampioen Frans Mahn rijdt met de andere leden van de Nederlandse amateurwegploeg een klasse- mentwedstrij.d over 5 km. In een omnium achter handelsmotoren komen uit: Schulte, Post en De Groot en achter de grote moto ren starten de wereldtitelhouder French (Australië), Timoner (Spanje), Bucher (Zwitserland), Verschueren (België), Ja cobi (Duitsland) en de Nederlanders Koch, Pronk en Wierstra. ADVERTENTIE PRIMA ADVERTENTIE in de moderne kleuren 100 breed 8.55 70 breed 5.50 KRUISSTRAAT 11 Haarlem - Telefoon 11491 De eerste rit in de najaarscompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" is bij de A- en B-klassers gewonnen door de sterke Buis. Hij legde de 80 kilometer af in 2 uur 4 minuten en 30 seconden. De uitslag luidde: 1. Buis; 2. Straver; 3. W v. d. Aar; 4. Van Leeuwen; 5. H. van Steijn; 6. Koonings; 7. Jansen. C-klasse: 1. B. Voorting, de 40 kilometer in 1 uur 12 minuten en 8 seconden; 2. Van der Geest; 3. Walters; 4. Handgraaf; 5. De Klerk; 6. Mooren; 7. Daniels; 8. Riethof; 9. De Cock; 10. Van Tintelen; 11. De Haan. Zaterdagmiddag is onder grote belang stelling de ronde van Zevenbergen voor ama teurs over 80 kilometer gehouden. De uitslag luidt: 1. Van 't Hof (Sassenheim) 2 uur 1 min. 2 sec 2. Van Putten Den Haag), 3. Pauw (Utrecht); 4. Konings (Breda); 5. Paymans (Tilburg); 6. Moergastel (Zeven bergen); 7. De Haan (Klaaswaal); 8. Bruggen- kamp (iJmuiden); 9. Piet van Est (Fijnaart). Frans Mahn, onze landgenoot die op het wielercircuit te Kopenhagen wereldkam pioen op de weg bij de amateurs werd is zondag in een wegwedstrijd over 205 km rond Berlijn als negende geëindigd. De Belg Hoevenaars won in de tijd van 5 uur 25 min. 35 sec. Conrad, de kampioen van west-Berlijn, legde beslag op de tweede plaats. De uitslag van het zaterdag in Parijs gereden wielercriterium der kampioenen luidt: 1. Bernard Gauthier (Frankrijk) 100 kilometer in 1 uur 52 min. 52 sec.; 2. Van Steenbergen (België) op 2 min. 9 sec.; 3. Riviere (Frankrijk) op 2 min. 10 sec.; 4. Graf (Zwitserland) op 2 min. 34 sec.; 5. Louison Bobet (Frankrijk) op 2 min. 40 sec. Met lekkere shag alléén rolt U nog' geen lekkere sigaret. Daar is méér voor nodig: goed vloei! Vloei is even belangrijk als de shag zelf. Besteed die paar centen, die U voor Uw vloei betaalt, dan ook alléén aan kwaliteit. I Aan elk j blaadje Mascotte J is minstens zoveel zorg besteed als aan elk draadje van Uw shag. Weet dus wat U doet NA DE NEDERLAAG van HHC tegen Schoten (27) is er een beslissingswedstrijd noodzakelijk om de Nederlandse honkbalkampioen aan te wijzen. Hoewel HCK zater dagmiddag anderhalf uur vergeefs had gewacht op het negental van VVGA ging de wedstrijd alsnog zondagmiddag op het terrein van Bloemendaal door, welke ont moeting in een fraaie zege van HCK eindigde. De Haarlemse ploegen RCH en Kennemerland moesten geheel volgens verwachting genoegen nemen met neder lagen tegen respectievelijk Ajax en VVGA. De eerste promotiewedstrijd van Sport club Haarlem 2 tegen HEDW uit Amsterdam voor een plaats in de overgangsklasse, eindigde in een 85 zege van de Amsterdammers. Reeds direct namen de Amster dammers door zwak werpen aan Haarlemse zijde een grote 80 voorsprong. De Haarlemmers zagen nog kans deze achterstand tot 85 weg te werken, doch ondanks de goede scoringskansen moest met deze stand genoegen worden genomen. Aan gezien thans ook OVVO 2 uit Amsterdam het kampioenschap behaalde, zullen de Haarlemmers nog tegen dit negental en Schiedam in het veld komen zodat zonder twijfel nog mogelijkheden aanwezig zijn. HHC-Schoten Een volkomen falende HHC-ploeg is er niet ingeslaagd door een tweede overwin ning tegen Schoten beslag te leggen op de nationale honkbaltitel. Door een fraaie en zeker geheel verdiende 72 overwinning nam het bijzonder sterk spelende Schoten negental na een zeer aantrekkelijke wed strijd revanche voor de verleden week ge leden nederlaag. De vele toeschouwers zagen in deze ont moeting op het gemeentelijk sportterrein te Haarlem-Noord een zeer zwak spelend HHC negental, waarin werper Smidt door zijn veld volkomen in de steek werd ge laten. Enkele belangrijke fouten van Jongeling en Meenhorst waren zonder twijfel mede oorzaak dat de rust in de HHC-gelederen achterwege bleef, waarvan de Schoten slagploeg afdoende profiteerde. Gedurende de eerste innings ging de strijd gelijk op doch in de vierde innings namen de bezoekers een veilige, grote voorsprong door honkslagen van Klooster, Nanne en Kuykhoven, welke laatste speler kon scoren door een fout van Vreenegoor na een korte tik van v. d. Berg (03). Deze stand bleef tot de zesde innings ge handhaafd. Door een fout van Meenhorst kon Lukkien op het tweede honk komen, hetgeen even later ook Kuykhoven gelukte. De harde tik van v. d. Berg en de slechte aangooi van Smidt naar thuis deden Luk kien nog juist de score op (04) brengen, waarna Keulemans door een fraaie honk- slag zijn clubgenoot Kuykhoven nog over de thuisplaat kon brengen (05), alvorens Jole een einde aan de moeilijkheden kon maken. In de zevende innings kwam de Schoten speler Heemskerk door een honkslag reeds direct op de honken, waarna de bijzonder fraaie driehonkslag van Klooster hem over de thuisplaat kon brengen (06). Jongeling (HHC) nam hierna het werpen van zijn clubgenoot Smidt over, doch ook zijn begin was weinig succesvol, want reeds direct kon Klooster door een „door geschoten" bal binnenkomen en de voor sprong van Schoten op (07) brengen. Eindelijk kwam in het Schoten-veld een kleine inzinking, waardoor HHC fraaie scoringskansen kreeg. Hoogenbos en Duin- ker waren door honkslagen op de honken en een knappe driehonkslag van Meen horst bracht deze spelers over de thuis plaat (2—7). De laatste innings gaf nog een prachtige driehonkslag te zien van Lukkien zonder dat deze kans Schoten punten bracht. Ook HHC zag geen kans nog tot scoren te ko men, zodat het einde kwam met een fraaie 72 overwinning van het Schoten-negen- tal. De werpersresultaten waren: Smidt (HHC): 6 x 3-slag; 0 x 4-wijd en 8 honkslagen tegen. Jongeling (HHC): 1 x 3-slag; 1 x 4-wijd en 2 honkslagen tegen. Munsterman (Schoten): 2 x 3-slag; 1 x 4-wijd en 5 honkslagen tegen. HCK-VVGA Na een bijzonder goed gespeelde wed strijd is de honkbalclub „Kinheim" er op het terrein van Bloemendaal in geslaagd de laatste competitiewedstrijd tegen het Amsterdamse VVGA te winnen en daar door de competitie toch nog op goede wijze te beëindigen. De Amsterdammers zagen in de derde innings door St. Nikolaas, door fouten op de honken gekomen, kans de score te openen (01), doch reeds in de volgende innings was de stand weer gelijk toen Maat eveneens door fouten op de honken kwam en door opeenvolgende fouten in het Amsterdamse veld de thuisplaat be reikte (11). Hoewel HCK nog Knol door vier wijd en van Tongeren met een fraaie tweehonkslag op de honken kreeg leverde dit geen resultaten op. In de zevende innings kwam voor de Amsterdammers de genadeslag toen de Kinheimers zich al bijzonder produktief toonden. Door een honkslag kwam Erik Sargentini op de honken, welk goede voor beeld Van Driel Krol met een prachtige tweehonkslag volgde. Een fout in de VVGA gelederen bracht ook Zuurendonk op de honken, waardoor Sargentini HCK een voorsprong kon geven (21). Nadat ook Rudolphy nog door fouten op de honken was gekomen, zorgden honk slagen van Knol en Houtkamp er voor dat de voorsprong vergroot kon worden tot een veilige 61 stand, waarmede ook het einde kwam, mede dank zij uitstekend veldspel van de Kinheimers. De werpersresultaten waren: Houtkamp (HCK): 5 x 3-slag; 2 x 4-wijd en 4 honkslagen tegen. Brands (VVGA): 12 x 3-slag; 2x 4-wijd en 7 honkslagen tegen. Ajax-RCH In een zeer slechte wedstrijd moest RCH tegen het Amsterdamse Ajax genoegen nemen met een 84 nederlaag. Ook in deze ontmoeting stond Cor van Eek op de plaat, doch ondanks het feit dat hij bij zonder goed op dreef was, kon hij de ne derlaag niet voorkomen. De RCH'ers begonnen met een 10 voor sprong, doch via 22 namen de Amster dammers toch nog een grote 82 voor sprong. Hoewel deze achterstand nog werd verkleind tot 84 slaagde RCH er niet in de kleine kansen verder uit te buiten, zo dat met de 84 stand het einde kwam. OVVO-Kennemerland De Kennemerlanders zijn er geheel vol gens verwachting niet in geslaagd tegen het Amsterdamse OVVO wederom een overwinning te behalen. Het OVVO-team nam op afdoende wijze revanche voor de éerder geleden nederlaag en stuurde de Bloemendalers met een grote 7—1 neder laag huiswaarts. De uitslagen luiden: om het kampioen schap van Nederland: HHCSchoten 27. Eerste klase: HCK—VVGA 6—1OVVO- Kennemerland 71; AjaxRCH 84. Promotie Overgangsklasse: HEDWSC Haarlem 2 85. Tweede klasse A t/m D: AnimoTIW 3 1—8; HFC „Haarlem" 2—DSS 19—8; ABC 2—Shell 3—2; OVVO 2—ABC 2 14—0 (OVVO 2 kamp.); PSV- USC 6—8 Promotie Derde klasse: Rood Wit 2—SC Haarlem 4 99 (SC Haarlem 4 en Kenne merland 3 promoveren). De driekamp van Watervliet werd ge wonnen door Groen Geel uit Wormerveer, dat behalve de verenigingsprijs ook beslag legde op twee eerste prijzen. Archipel 3 en 4 waren de andere winnaars. De uitsla gen van de twee hoogste afdelingen waren: Groen Geel 2Watervliet 2 50, Archi pel 2Groen Geel 1 34; Watervliet 2 Archipel 3 62; Groen Geel 1—Water vliet 1 62; Archipel 3Groen Geel 2 24; Watervliet 1Archipel 2 135. Toernooi Westerkwartier Een zeer spannend verloop had dit toer nooi, want Westerkwartier, Blauw Wit en HKV behaalden elk twee overwinningen, zodat strafworpen de beslissing moesten brengen. Hierbij behaalde Westerkwartier de eerste prijs, Blauw Wit de tweede en HKV de derde. De uitslagen waren: Ons EibernestWesterkwartier 04; HKV Blauw Wit 32; Westerkwartier—HKV 52; Blauw WitOns Eibernest 4—1; Blauw WitWesterkwartier 21; HKV Ons Eibernest 42. In de tweede afdeling eindigde Wester kwartier 2 als eerste en Landlust legde be slag op de tweede prijs. Jeugdtoemooi Sport Vereent Goede organisatie heeft er toe bijgedra gen, dat het jeugdtoernooi van Sport Ver eent vlot is verlopen. HKV legde beslag op de D.Klay-wisselbeker. Sport Vereent werd tweede. De uitslagen waren: Blauw WitSport Vereent 03; LutoHKV 110; LutoBlauw Wit 0—3; Sport Ver eentHKV 11; Sport VereentLuto 0—0; HKV—Blauw Wit 3—1. Afd. B: 1. Blauw Wit; 2. Oosterkwartier. Afd. C: 1. Groen Geel; 2. Aurora. Afd. D: 1. DTV2. Blauw Wit- Afd. E: 1. Wittenburg; 2. Groen Geel. Afd. F: 1. Sport Vereent; 2. KVD. Afd. G: 1. DVD; 2. Nieuw Flora. Tenslotte speelden Aurora 1 en 2 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Haar lem 1 en 2. Aurora won respectievelijk met 95 en 94. CHARLES. De oud-wereldkampioen Charles werd in een wedstrijd over tien ron den door Matthews op punten verslagen. Charles ging in de eerste ronde voor drie tellen neer. RUSSEN WONNEN. Zaterdag heelt een ploeg van de plaatselijke arbeidsreserves van Leningrad met vijf-twee gewonnen van een Indonesisch voetbalelftal.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7