Missie van commissie-Menzies in Cairo is mislukt B. I. M. IJ. Onenigheid gemeld tussen de commissieleden m Moskou geeft Bonn een weinig bemoedigende reactie Federale recherche onderzoekt dreigementen tegennegerfamilies HET WEER: Weinig verandering Haarlems Dagblad (UMORRIS'^ Verenigde Staten achten compromis niet uitgesloten Zonder woorden op de schutting Tijdstip om over hereniging te praten lijkt niet gelukkig gekozen Het woord is aan Sturgis blijft haatdragend Negerkinderen bleven van school weg uit vrees voor ontslag van vaders 71e JAARGANG No 52 ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1956 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No.205 Avion d'amour V erwij dering Heden laatste dag BLACK and WHITE Japanse premier hoopt zelf naar Moskou te gaan m nvixMj wftMUoubig 0 Washington wil gesprek met Roemenië Renault met straalmotor reed proef in Utah Den Haag verwacht kabinet voor Prinsjesdag Prof. De Gaay Fortman polst niet'parlementaire figuren li Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.Vn Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondenten) De besprekingen in Cairo over het Suezkanaal zijn vastgelopen. Er schijnen evenwel aanwijzingen te zijn dat president Nasser de deur openlaat in de hoop dat verdere besprekingen in de UNO zullen worden gehouden, waar Nasser kennelijk steun verwacht. Achter de schermen ontwikkelt de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Dulles een grote diplomatieke activiteit om alsnog een compromis te vinden. Nasser is bereid nagenoeg elk verdrag te aanvaarden dat de vrijheid van navigatie waarborgt. Zijn verzet geldt echter elke vorm van internationaal beheer. De commissie-Menzies kan niet veel meer uitrichten zonder de grenzen van haar opdracht te overschrijden. Het wordt in Londen waarschijnlijk geacht dat de Australische premier in zijn rapport aan Londen zal voorstellen de besprekingen elders voort te zetten. De commissie heeft aangekondigd dat er geen verzoek tot Nasser zal worden gedaan voor een nieuwe bijeenkomst tenzij het initiatief van Egypte zou uitgaan. De commissie-Menzies zou zich heden opnieuw beraden. Intussen is er wel onofficieel contact met Nasser. Menzies zal zijn vertrek mogelijk tot na zondag uitstellen om te zien of er nog iets te redden valt. Nasser kan volgens Arabische zegslieden, na zich uitdrukkelijk tegen internationalisering van het kanaal te hebben uitgesproken, niet meer terug. De vraag is wat het Westen eigenlijk wil. Onderhandelen met Nasser, of hem ver drijven? De militaire stappen, welke velen weigeren als louter voorzorgsmaatregelen te beschouwen, zouden de kansen op suc cesvolle besprekingen in gevaar hebben ge bracht. Het is vrijwel zeker dat de Britse re gering, die onderling verdeeld is over de te volgen gedragslijn, overstag zal gaan en een beroep zal doen op de Veiligheidsraad. Het bijeenroepen van een speciale zitting van de UNO-Assemblée zou tot een aan zienlijke vertraging leiden. Hoewel een Sovjet-veto kan worden verwacht, zouden de achttien landen van de Suezkanaalcon- ferentie toch de gelegenheid hebben hun standpunt tegenover de wereldopinie te verduidelijken en een voldoende meerder heid kunnen verwerven, welke hun moreel gezag zal versterken voor eventuele ver dere maatregelen tegen Egypte. Die zouden volgens deze redenering neerkomen op eco nomische sancties. Ook zou de positie van Groot-Brittannië, Frankrijk en anderen die zich bij hen aansluiten, versterkt wor den voor het geval er geen andere keus meer mocht zijn dan een militaire expeditie tegen Egypte als zelfverdediging tegen agressie als Nasser de vrije vaart door het kanaal mocht aantasten. Groot-Brittannië anderzijds. Hoewel Dulles het eens is met de Britten en Fransen, dat het kanaal onderworpen moet worden aan een zekere mate van internationale con trole, wil Washington Nasser toch zoveel mogelijk ontzien. Nasser heeft daardoor op het ogenblik alle troeven in handen. Menzies is verbit terd. De steeds scherpere aanvallen in Groot-Brittannië op het Suez-beleid van Eden, spelen eveneens in Nasser's kaart. Waarschijnlijk zal Eden woensdag in het Lagerhuis de vertrouwenskwestie stellen. Vermoedelijk zullen de 22 leden van de Londense Suez-conferentie worden geraad pleegd voor verdere stappen zullen worden ondernomen. Heropening van de conferen tie is niet uitgesloten. Het Suez-dispuut zou dan naar de Veiligheidsraad kunnen wor den verwezen. Alleen door zich tot de UNO te wenden kan de Britse regering een bin nenlandse politieke crisis, gevolgd door af treden van de regering en nieuwe algemene verkiezingen, voorkomen. Omdat premier Mollet gisteren naar Al giers is gevlogen, voor een bespreking met de herstelde ministerpresident Lacoste, heeft de Franse regering haar standpunt nog niet officieel kunnen bepalen ten aan zien van de verdere gang van zaken met betrekking tot Egypte. De minister van Buitenlandse Zaken Pineau moet in de laatste ministerraad hebben gezegd: „Ik loop graag het risico vanwege mijn onver zettelijke houding tegenover Nasser als oorlogshitser gebrandmerkt te worden. Wanneer in 1936 mijn voorganger zich met dezelfde kracht tegen Hitler's plannen in het Rijnland zou hebben verzet, dan had hij de dood van twintig miljoen soldaten in de laatste oorlog kunnen voorkomen.1" Hoewel het Franse volk, voorzover zijn gevoelens door de pers weerspiegeld worden, anders dan in Groot-Brittannië, buiten de com munisten, vrijwel in zijn geheel achter de regering schijnt te staan en een speciale Kitting van de Nationale Vergadering niet eens wordt overwogen, betwijfelen politie ke kringen toch of Pineau zijn krachtige gedragslijn kan blijven vervolgen. Frank rijk zou zonder Groot-Brittannië geen kans hebben Nasser op de knieën te dwingen. De oppositie van de Labour Party tegen de Britse regering beperkt ook de bewegings vrijheid van het kabinet-Mollet. De Britse socialisten belemmeren hun Franse geest verwanten hun politieke denkbeelden ten uitvoer te brengen. Een veldtocht tegen Egypte kan men wel naar het rijk der mi litaire luchtkastelen verwijzen. In berichten uit Djiboeti in Frans Soma- liland wordt gezegd, dat daar voortdurend per vliegtuig Franse valschermtroepen uit Madagascar worden aangevoerd. AFP verneemt van welingelichte zijde in Cairo dat Nasser morgen de leden der commissie-Menzies zal ontvangen. In Rome verluidt, dat de Italiaanse ambassadeur in Cairo, Fornai, aan president Nasser een boodschap heeft overhandigd, waarin de Italiaanse regering Nasser verzoekt alles te vermijden wat tot het uitbreken van vijandelijkheden in het Midden Oosten zou kunnen leiden. Vliegtuigen van de Britse luchtmacht hebben vrijdag liefdesbrieven uitgeworpen van een op Malakka gevangengenomen op- standelinge, Soei Moei, aan haar minnaar, dig nog als rebel in het oerwoud huist. Er zou ook onenigheid heersen in de commissie van vijf nadat de Amerikaanse gedelegeerde Loy Henderson nieuwe in structies uit Washington had ontvangen. De Verenigde Staten schijnen alles te wil len doen om Nasser's prestige te redden door concessies. Perzië en Ethiopië zijn het met deze opvatting eens. Er dreigt een toenemende verwijdering tussen de Ver enigde Staten enerzijds en Frankrijk en ADVERTENTIE OPTREDEN en DE MIRLITONS in de restauratie Marktplein - IJmuiden Er zijn tweehonderd inzendingen binnengekomen op de zogenaamde „cartoon"- wedstrijd van de Algemene Studentenvereniging Amsterdam, getekende grapjes over het tot grote problemen aanleiding gevende onderwerp „Studenten zoeken kamers". Een keuze uit deze inzendingen wordt in het Kriteriontheater tentoon gesteld. Negen tekeningen werden bekroond. Deze geestige vorm van propaganda wordt thans ook verder uitgedragen in de letterlijke zin van het woord: de foto laat zien hoe een der bekroonde ontwerpen (een dakloze student, die afgunstig naar de vogel in zijn nest kijkt) door de geestelijke vader, de aan de Universiteit van Amsterdam ingeschreven heer J. Veenenbos, op een schutting wordt geschilderd. (Van onze correspondent in Bonn Voor het eerst in zijn zevenjarig bestaan heeft de Westduitse bondsrepubliek zich door middel van een memorandum recht streeks tot de Sovjet-Unie gewend om te trachten een stap verder te komen naar een hereniging van Duitsland. IVIisschien is dit het begin van een nieuwe fase in de West duitse buitenlandse politiek. Tot dusverre hield men zich in Bonn aan de opvatting, dat het vraagstuk van Duitslands hereni ging alleen door de vier grote geallieerde mogendheden kon en moest worden opg lost, hoewel men er in Bonn van overtuigd is dat het resultaat van het ,,ja of het neen" van de Russen afhangt. De drie westelijke grote mogendheden hebben afschrifen van het memorandum ontvangen, dat de Westduitse ambassadeur in Moskou, dr. Haas, aan de eerste Rus- sische vice-minister van Buitenlandse Za- ken Gromiko heeft overhandigd. In het memorandum wordt voorgesteld over het herenigingsvraagstuk van gedachten te wisselen. Buitenlandse politieke waar nemers in Bonn betwijfelen, of deze poging tot rechtstreeks contact met de Russen veel cncces zal opleveren. Men is misschien wel op de goede wég, maar West-Duitsland is volgens hen wel wat laat met dit voorstel gekomen. Bovendien is het tijdstip psycho logisch niet bijzonder gunstig gekozen. De nota's, die tussen de regeringen in Bonn en in Moskou over het repatriëren van Duitse en Russische staatsburgers zijn gewisseld, hebben aan weerszijden geen al te prettige sfeer doen ontstaan. Bovendien zijn de Russen er over gebelgd dat in West- Duitsland de communistische partij thans officieel is verboden. Gromiko heeft ambassadeur Haas er op gewezen, dat de Sovjet-regering op het standpunt staat dat er tegenwoordig twee soevereine Duitse staten bestaan en dat onderhandelingen tussen de regering van Bonn en die van Pankov een voorwaarde zijn om tot een hereniging te komen. Voor een dergelijk contact met Oost-Duitsland is Bonn nog altijd niet te vinden, maar men koestert de stille hoop, dat de Russen met andere voorstellen zullen komen. Dan zou den tenminste de besprekingen met de Russen op gang komen. Volgens berichten uit Washington, Lon den en Parijs' kan West-Duitsland bij zijn hernieuwde streven naar hereniging van Duitsland rekenen op de steun van de Amerikaanse, Franse en Britse regeringen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Fliegende Blatter: Dat men op de verkeerde weg is merkt men aan de mensen die men tegenkomt. Verwijten over de mislukking der onderhandelingen met Rusland TOKIO (Reuter) Het mislukken van de vredesonderhandelingen met de Sovjet- Unie schijnt het aanzien van de Japanse regering in het land ernstig geschaad te hebben. Japanse kranten menen dat uit opiniepeilingen opgemaakt moet worden, dat het aanzien van de conservatieve rege ring gedaald is tot op een punt waarop vroegere regeringen ten val werden ge bracht. De Japanse kamer van koophandel en de federatie van industrieën, die anders nooit samenwerken, heEben gezamenlijk het aftreden van premier Hatojama ge- eist. De 72-jarige premier heeft evenwel bekendgemaakt, dat hij zelf naar Moskou hoopt te gaan om de besprekingen weer op gang te brengen. De minister van Bui tenlandse Zaken, Sjigemitsoe heeft ver klaard, dat de Russen hun aanspraken op de noordelijke Japanse eilanden die zij sedert de oorlog bezetten, niet zullen laten varen, om het even wie er naar Moskou gaat. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR, HAARLEM - TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 ADAM TEL. 717162 Nog enkele meters dijk en de aarden wal rondom een waterspiegel van vieren vijftigduizend hektaren is gesloten; de nieuwe polder Oostelijk Flevoland zal over een jaar zijn eerste oogst geven. Met man en macht wordt gewerkt om de sluiting in de dijk op 13 september te kunnen doen plaats vinden, de datum waarop Koningin Juliana dan een der drie gemalen - de „Wortman" - in wer king zal stellen en de definitieve droogmaking van Nederlands derde Zuiderzee polder begint. Binnen enkele weken vangt men reeds met het werk aan de vierde - na Wieringermeer-, Noordoost- en Oostelijk Flevoland-polders - polder, de Markerwaard, aan. En in 1385 hoopt men de eerste oogst te halen van de laatste polder, Zuidelijk Flevoland. Nog negenentwintig jaar en ir. Lely's gigan tische project zal zijn voltooid. Dit schijnt een lange tijd, maar daarin moet echter ook het Deltaplan gerealiseerd worden. De NFP-luchtfoto laat het sluitgat in de dijk zien, in het noordoostelijk deel der toekomstige polder. Een artikel over Oostelijk Flevoland staat in dit blad gedrukt op pag 3. Falcon Tweedmantels 69.50 STURGIS (Reuter) De bevelhebber van de nationale garde in Sturgis, adju dant-generaal Williams, heeft van de gou verneur van de staat Kentucky, Chandler, de bevoegdheid gekregen de uitzonderings toestand af te kondigen, indien dat met het oog op relletjes in verband met de toe lating van negerkinderen op de middel bare school van Sturgis noodzakelijk mocht worden. Leden van de nationale garde en de politie van Kentucky staan paraat voor een krachtmeting met blanken, die zouden trachten te verhinderen, dat negen neger scholieren de school bezoeken. De autoriteiten beschikken over inlich tingen, dat een duizendtal blanken een actie bij de school zal ontketenen. Voor de middelbare school waren vrijdagochtend achttien politiewagens opgesteld. Militairen met machinegeweren vormden een cordon om het gebouw, terwijl in de gangen en de klassen werd gepatrouilleerd door met karabijnen uitgeruste soldaten. Volgens United Press hebben de negen negerkinderen vrijdag verstek laten gaan. Een menigte van ruim 500 blanken had zich nabij het schoolgebouw verzameld. Slechts 30 tot 40 leerlingen van de lagere en middelbare school begaven zich naar school. Er werden enige arrestaties verricht we gens vredebreuk. Het aantal leden van de staatspolitie, dat naar het stadje is ge stuurd, is vandaag verdubbeld. Onder het blanke deel van de burgerij van Sturgis is een comité opgericht dat van plan is aan de plaatselijke autoriteiten te verzoeken te verlangen dat de natio nale garde en de staatspolitie uit Sturgis teruggetrokken zullen worden. De voor zitter van de „Raad van Blanke Burgers", Grubbs, beweerde in een massabijeen komst, dat de nationale garde onwettig in Sturgis is als de plaatselijke autori teiten niet om haar komst verzocht hebben. „We wisten niet dat we zó gehaat waren" Onder de negers in dit mijnstadje van ongeveer 3.000 zielen in westelijk Ken tucky heerst bezorgdheid, maar men is vastbesloten vol te houden. Een moeder van één van de negen negerscholieren die de HBS willen bezoeken zei: „wij hebben die wet niet gemaakt. Het is hun wet". Een andere negermoeder zei: „Wij zijn verbaasd. Wij wisten niet dat we zó ge haat werden. We hebben altijd gedacht dat het goede mensen waren." In totaal 20 auto's van de politie staan bumper tegen bumper langs de straat waar de middelbare school staat. Drie M-47 tanks staan nog steeds op het schoolerf. Eén van de twee negermeisjes, die donder dag de lessen hebben bijgewoond, vertelde ons, dat de negerkinderen van school wa ren weggebleven „uit vrees voor représailles tegen onze vaders". Zij zei, dat een functio naris van een kolenmijn haar vader bij zich geroepen had en hem de waarschuwing toegevoegd, dat hij zou worden ontslagen indien zijn kinderen de school zouden be zoeken. Het meisje zei dat andere neger gezinnen gelijksoortige waarschuwingen van mijn-functionarissen hadden gekregen. Verscheidene negerfamilirs wapenen zich met jachtgeweren. „Wij moeten wel, als je ziet hoe die wilde katten zijn", ver klaarde een vrouw. De Federale recherche is op de hoogte gesteld van de dreigementen aan sommige negerfamilies. In Clay in Kentucky verweet een woe dende menigte de journalisten en fotogra fen vrijdag de onrust in het zuiden en dreigde hen met een pak slaag of vernieti ging van de camera's. „Als jullie er niet waren zouden we niet zo'n last hebben. Verdwijn, of we drogen jullie af", riep iemand in de menigte. Verschillende ver slaggevers ontliepen een pak slaag door tijdig ingrijpen van de staatspolitie. In Texarkana is het tot relletjes gekomen toen enige negers zich wilden laten in schrijven voor de middelbare school. Een grote groep blanke studenten jouwde de negerjongens uit en paradeerde met borden als „Negers, ga naar 't noorden" en „Dit is een school voor blanken". Op een trot toir nabij de school was met verf geschre ven: „Negers die hier voorbijgaan, zullen sterven Verzet plaatselijk Hoe plaatselijk het verzet is, blijkt ove rigens uit het feit dat in dezelfde staat Tennessee het dicht bij Clinton gelegen Oakridge haar tweede jaar van rassen coëducatie zonder incidenten ingaat en zonder protest 100 negerkinderen tussen 300 blanke scholieren heeft opgenomen, al dus de Amerikaanse voorlichtingsdienst in het buitenland. „Ondanks de hier en daar met een zekere heftigheid en bruutheid ge voerde vertragingsacties gaat de opheffing der apartheid op de scholen in de Ver enigde Staten gestadig voort en de tijd is niet zo heel ver meer af, waarop men zal kunnen constateren, dat ook hier de histo rie is overwonnen, al zullen enige harde kernen zich zo lang mogelijk tegen de vooruitgang op dit gebied verzetten". WASHINGTON (Reuter) Amerika heeft Roemenië aangeboden de volgende maand besprekingen te beginnen over de nog bestaande geschillen tussen beide lan den. Dit is donderdag door het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld. SALT LAKE CITY, (Utah) Een Re nault auto met straalmotor heeft met vlie gende start een snelheid bereikt van 307.64 km per uur. Dit cijfer is het gemiddelde van drie ritten over een parcours van twee kilometer, dat in beide richtingen werd gereden. Achter het stuur van de „Etoile filante" zat de technicus Jean Hebert van de Renault-fabrieken. Volgens ingenieurs van Renault zijn er nog zeer veel moeilijk heden te overwinnen voordat een derge lijke auto voor het publiek verkrijgbaar zal zijn. De voornaamste problemen zijn het lawaai en het grote brandstofverbruik. Prof. De Gaay Fortman zet zijn infor matiepogingen voort, waarbij hij nu blijk baar zoekt in de richting van een kabinet zonder socialisten, terwijl dan tevens zijn streven er eventueel op gericht zou zijn, om zo min mogelijk parlementaire figuren er in op te nemen. In dit verband is het gesprek belang wekkend, dat gisteren tussen hem en prof. Zijlstra gevoerd is. Men moet wel haast aannemen dat prof. De Gaay Fortman met prof. Zijlstra overlegd zal hebben dat deze geen deel van het nieuwe kabinet zou uitmaken, want anders valt er ook moei lijk mee te rijmen dat er bovendien eerder een onderhoud met de anti-revolutionair prof. Donner had plaatsgevonden, die voor een ministerszetel eveneens in aanmerking schijnt te moeten komen. Een officieel herstel van de recht se coalitie, de samenwerking in een kabi net van K.V.P., A.R. en C.H.U. is de ka merfracties van A.R. en C.H.U.die giste ren hebben vergaderd, echter niet aange naam. Onder deze omstandigheden is het waar schijnlijk, dat prof. De Gaay Fortman zal trachten ministers te vinden in de kringen van vier partijen (K.V.P., A.R., C.H.U. en V.V.D.) plus enkele partijloze ministers, waardoor het kabinet een zeer gemengd karakter zou krijgen en het daardoor moei lijk een bepaalde kleur kan worden aange wreven. Door het zeer gemengde karakter zou het kabinet echter toch op een grote wel willendheid kunnen rekenen en niet direct naar huis worden gestuurd, ofschoon geen enkele partij enige verantwoordelijkheid zal willen nemen voor het kabinet, waar van de daden zullen moeten worden afge wacht. De \niet-socialistische partijen zul len daarom prof. De Gaay Fortman niet dwarsbomen en eventueel aangezochte par tijgenoten voor eigen verantwoordelijk heid tot het kabinet laten toetreden. Het is echter wel moeilijk voor een der gelijk kabinet de geschikte krachtige figu ren te vinden, maar na de afspraken, die prof. De Gaay Fortman gisteren telefo nisch heeft gemaakt, zal hij in het week einde toch al een heel stuk vorderen. Gis teren ontving de informateur prof. Polak (Onafhankelijk) van het Centraal Plan bureau, prof. van de Grinten (KVP), hoog leraar te Tilburg en prof. Zijlstra (A.R.). In Den Haag heerste gisteravond in vele kringen het vertrouwen, dat er voor Prinsjesdag een nieuw kabinet is. XX1C<NXOCOCCCGCCX>OCOCCC<XXXXXX>OCCOCCCOCOGCOCOCOCOCOOC< VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vanavond en vannacht opklaringen, hier en daar mist en weinig wind. Morgen toenemende bewolking met van het zuidwesten uit enige regen en matige, later tot krachtig toenemende zuidoostelijke wind. Zelfde middag- temperaturen als vandaag of iets hogere. 9 september Zon op 6.07 uur, onder 19.11 uur. Maan op 12.08 uur, onder 20.59 uur. 10 september Zon op 6.08 uur, onder 19.09 uur. Maan op 13.14 uur. onder 21.38 uur. Maanstanden 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 8 september Hoog water: 5.46 en 18.10 uur. Laag water: 1.39 en 13.52 uur. Zondag 9 september Hoog water: 6.29 en 18.53 uur. Laag water: 2.17 en 14.29 uur. Maandag 10 september Hoog water: 7.13 en 19.32 uur. Laag water: 2.55 en 15.07 uur. g ,«»00000000000000000000000tx»00000<x»axx!!x)0000ci00cx500cx ONSTANDVASTIG WEER De depressie, die gisteren en ook vannacht in ons land een krachtige zuidwestenwind veroorzaakte, heeft zich de laatste vieren twintig uur langzaam in oostelijke richting over de Noordzee verplaatst. Ze vulde ge leidelijk op, tengevolge waarvan de wind vandaag in kracht afnam. Op de Oceaan is de depressie, welke vrijdagochtend tussen Groenland en IJsland lag, in zuidoostelijke richting gaan bewegen. Ze verenigde zigh met een andere depres sie, die van de kant van de Azoren kwam. Als gevolg hiervan is er nu voor de Golf van Biscaye een lagedrukgebied ontstaan, dat de neiging vertoont zich naar het zuiden van Engeland en naar west-Frankrijk uit te breiden. Er is een vrij grote kans, dat ook dit lagedrukgebied morgen in de loop van de dag ook het weer in Nederland gaat be ïnvloeden en in de eerste plaats in het zui den en midden van het land wat lichte re gen of motregen zal veroorzaken. Tevoren zal het weer onder invloed staan van een langzaam naderbij komende rug van hoge druk, die opklaringen met zich meebrengt. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland en a G eno Ba Set; se ssi zs Stockholm geheel bew. O 17 0 Oslo regen ono 15 8 Kopenhagen zwaai bew. z 17 5 Aberdeen geheel bew. nw 17 0 Londen licht bew. windst. 17 0 Amsterdam regenbui wzw 17 4 Luxemburg zwaar bew wzw 17 2 Parijs nevel ozo 21 0 Bordeaux onbewolkt ozo 24 0 Grenoble onbewolkt windst. 23 0 Nice licht bew. nw 24 0 Berlijn zwaai bew zzw 20 0 Frankfort motregen w 18 2 München regenbui zzw 20 0,1 Zurich nevel zo 21 0 Genève onbewolkt windst. 22 0 Locarno onbewolkt windst. 24 0 Wenen zwaar bew. wnw 24 0 Innsbruck zwaar bew. wzw 22 7 Rome half bew zzo 27 0 Ajaccio onbewolkt ono 27 0 Weerstoestand Binnenland Den Helder geheel bew. w 14 3 Ypenburg zwaar bew. w 15 4 Vlissingen zwaar bew. zw 14 0,4 Eelde half bew. zw 13 2 De Bilt zwaar bew. wzw 14 5 Twente geheel bew zzw 13 0,6 Eindhoven zwaar bew zw 12 2 Vlv. Z.-LimD half bew. zzw 12 2 (De temperatuur ls van hedenmorgen 1 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1