Nassers nieuwe voorstellen in Londen en Parijs afgewezen Spoedberaad in de Britse hoofdstad voortgezet Verzet tegen onderwijs-integratie in Clinton en Sturgis neemt af HET WEER: Iets kouder Haarlems Dagblad Lagerhuis komt morgen bijeen In Louisville in Kentucky gingen 75 negers onbelemmerd naar school Het woord is aan Diep teleurgesteld Egypte vaart wel bij de naasting van het kanaal Mogelijkheid dat kabinet er nog deze week komt Informateur zoekt ministers van „zwaar politiek gewicht" Sukarno confereert met Russische leiders Landingsrechten aan S.A.S. ontnomen in Hongkong Gaan prijzen van suiker en melk omhoog? Rechter Wirjono gaf lesje aan bloeddorstige jeugd Jaarbeurs heden geopend Capitulatie van Kahar Muzakkar aangekondigd Leider van Darul Islam op Celebes Uitbreiding van parlement op 3 november een feit m rlUKKij mm noubui 71e JAARGANG No 54 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295". Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 207 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De officiële westelijke reactie op Nasser's nieuwe voorstel is, dat het geen basis voor onderhandelingen blijkt te bevatten. De kern van de voorstellen der achttien landen is de oprichting van een internationaal gezagsorgaan, waartegen Nasser zich halsstarrig blijft verzetten. Zijn voorstel, dat gepaard gaat met een opnieuw aanwakkeren van de haat tegen Groot-Brittannië wegens een Brits spionagekomplot in Egypte, houdt geen enkele tegemoetkoming in aan de op de Londense conferentie geformuleerde wensen der kanaalgebruikers en slechts een herhaling van hetgeen Nasser tegenover de commissie-Menzies had betoogd. Londen wenste niet te onderhandelen tegen elke prijs. Vooral de Verenigde Staten blijven druk uitoefenen op Londen en Parijs om een of andere door onderhandelingen verkregen regeling te bereiken. Groot-Brittannië en Frankrijk blijven echter internationaal beheer eisen en zijn vastbesloten in het alleruiterste geval niet voor geweld terug te deinzen. De volgende stappen zijn gisteravond in Londen besproken door de Britse en Franse premiers en ministers van Bui tenlandse Zaken. Mollet en Pineau kwamen uit Parijs over voor de besprekingen in Downing street, waar premier Menzies van Australië gisteravond verslag uitbracht. Vanochtend is het overleg voortgezet. Er worden thans vier mogelijkheden overwogen. Ten eerste: een nieuwe bijeenroeping van de Londense conferentie of van achttien landen, die de door Nasser verworpen voor stellen hebben gesteund. Ten tweede: voor legging van het geschil aan de UNO. Ten derde: aanvaarding van Nasser's voorstel om een internationaal onderhandelingsor gaan te vormen. Ten vierde: de zaken in eigen hand nemen en Egypte een regeling opleggen. Er zijn alle aanwijzingen voor dat beslo ten zal worden de kwestie naar de Veilig heidsraad te verwijzen. Hoewel de Fransen zulks met nog groter tegenzin zullen doen dan de Britten, die hier ook al weinig voor voelen, omdat op deze manier een snelle en afdoende oplossing uitgesloten moet worden geacht. Ook Washington staat koel tegenover een beroep op de Veiligheids raad, maar het stemt er mee in omdat toe spitsing van het conflict dan wordt voor komen. In de Britse conservatieve partij moet Eden ernstig rekening houden met de genen, die een beroep op de Veiligheids raad als een teken van zwakheid beschou wen. Volgens een opinie-onderzoek zijn vier van de vijf kiezers ongeacht hun politieke overtuiging voorstander van een beroep op de UNO. De Veiligheidsraad wordt onder de gegeven omstandigheden als het orgaan beschouwd, dat de grootste spoed zal kunnen betrachten en waar mis schien een twee-derde meerderheid voor een redelijke resolutie gevonden kan wor den, hetgeen waarschijnlijk in de UNO- Assemblée niet het geval zal zijn. Men zal echter in de Veiligheidsraad rekening die nen te houden met een Sovjet-veto. De Britse en Franse ministers hebben vrijwel zeker eveneens de kwestie van de Europese kanaalloodsen besproken. De Britse en Franse regeringen hebben de ka naalmaatschappij verzocht de loodsen ten minste tijdens de besprekingen van Men zies te laten doorwerken. Men moet nu be sluiten of het gewenst is de loodsen ook in de nieuwe fase van het conflikt in functie te laten, hoewel beide regeringen er weinig voor voelen hen te dwingen tegen hun wil hun werk voort te zetten nu er geen rege ling van de Suezkwestie in zicht is. De Suezkanaal-maatschappij zal vandaag in Parijs de nieuwe situatie bestuderen. Bij zijn aankomst in Londen wees pre mier Mollet op de solidariteit tussen Frank rijk en Groot-Brittannië in moeilijke situa ties. Menzies verklaarde op het Londense vliegveld, dat Egypte niets te maken wil hebben met onze vreedzame oplossing van het kanaal-probleem, tenzij het land de onbetwiste meester van het kanaal blijft, Robert Menzies, de Australische pre mier, voorzitter van de commissie van vijf, die de resultaten van de interna tionale conferentie over het Suezkanaal te Londen, aan president Nasser van Egypte heeft voorgelegd, heeft gister avond in Londen besprekingen gevoerd in de ambtswoning van de Britse pre mier Sir Anthony Eden. Deze telefoto toont Menzies (links) met premier Eden op de stoep van Downingstreet 10. ATLANTA (United Press, Reuter en AFP) Het was maandag rustig in die plaatsen in het zuiden der Verenigde Staten, waar ver leden week onder de blanke bevolking gro te behoering was ontstaan over het feit dat negerkinderen tot scholen, die voordien al leen door blanke kinderen werden bezocht waren toegelaten. De negerkinderen bega ven zich rustig naar school, maar onder de waakzame ogen van gewapende nationale gardisten in Sturgis, in Kentucky en Clin ton in Tennessee, het leek bijna een norma le schooldag te worden, wanneer men ten minste afzag van de glanzende bajonetten van de nationale garde, die de negerkinde ren naar school begeleidde. Het schoolhoofd in Clinton zei, dat de striid om de school te integreren thans vreedzaam begint te verlopen. Hij. voegde eraan toe dat de door de voorstanders van rassenscheiding gevoerde campagne van vrees is mislukt. Er waren maandag in Clin ton 520 kinderen op school en 266 waren weggebleven. De vorige week was het juist andersom. Een 35 politie-auto's met gewapende poli tiemannen stonden maandagochtend een uur voor de lessen begonnen, pal achter elkan der bij de middelbare school te Sturgis, in de Amerikaanse staat Kentucky, waar zich moeilijkheden hebben voorgedaan, toen acht negerleerlingen voor het eerst deze tot nu toe geheel „blanke" school bezochten. Vóór ■slechts onderworpen aan de conventie van 1888. Het resultaat van de besprekingen in Londen zal waarschijnlijk niet openbaar gemaakt worden, voordat morgen de spe ciale zitting van het Britse parlement be gint. Het Egyptische persbureau voor het Midden-Oosten meldt, dat de Egyptische vloot met ingang van woensdagavond vier dagen manoeuvres zal houden. Op die dagen zal de haven van Alexandrië van zes uur 's avonds tot vijf uur 's ochtends voor alle scheepvaartverkeer gesloten zijn. De Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken Loy Henderson, die zijn land vertegenwoordigt in de commissie Menzies, is maandagavond, kort nadat hij in gezelschap van de Australische premier en de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken Oesten Unden uit Caïro te Londen was aangekomen, doorgereisd naar Wash ington om minister Dulles verslag uit te brengen. Dulles heeft in een officiële ver klaring zijn „diepe teleurstelling" uitge sproken over de verwerping van het „ver zoenende" westelijke plan. De woordvoer der van het „State Department" verklaar de desgevraagd, dat Dulles voor het ogen blik geen plannen heeft naar Londen te gaan. De Britse permanente UNO-afgevaar- digde Sir Pierson Dixon, die in het week einde van verlof in Groot-Brittannië naar New York' is teruggekeerd, heeft maan dag besprekingen gevoerd met de secre taris-generaal van de UNO Dag Hammars- kjoeld. Waarnemers geloven, dat hij Ham- marskjoeld op de hoogte heeft gebracht van het Britse standpunt ten aanzien van de vraag of de Suezkweste voor de Veilig heidsraad gebracht moet worden. LONDEN (Reuter) Het Britse blad „Financial Times" heeft uitgerekend, dat de naasting van het Suezkanaal Egypte maandelijks waarschijnlijk een sterling- bedrag ter waarde van 2.500.000 tot 5.000.000 gulden oplevert. Het land ont vangt iedere maand ongeveer 15.000.000 gulden aan tolgelden, van welk bedrag alle exploitatiekosten moet worden betaald. Vorig jaar beliepen deze kosten een bedrag van 97.000.000 gulden. Bovendien werd 25.000.000 gulden betaald aan*Egypte in de vorm van belasting en dergelijke. Voor de berekening van het netto voordeel van de naasting moeten de laatstgenoemde kosten met worden meegerekend, daar Egypte dit geld ook zou ontvangen, indien het kanaal niet zou zijn genaast. Uit officiële Egyptische bron te Port Said is vernomen, dat het nieuwe Egyptische beheersorgaan sedert de nationalisatie van het kanaal drieënvijftig nieuwe loodsen in dienst heeft genomen: 47 Egyptenaren, vijf Grieken en een Italiaan. In welingelichte kringen meent men, dat zij pas over drie maanden ingewerkt zullen zijn. De afde lingschefs van de Suezkanaalmaatschappij hebben de leiders van het Egyptische be heersorgaan opnieuw laten weten dat het niet-Egyptische „personeel spoedig gerepa trieerd wil worden. D.P.A. verneemt dat het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken een vertegenwoordiger van de Egyptische am bassade in Bonn heeft meegedeeld, dat het niet graag 'n wervingsactie onder de Duitse loodsen ziet, omdat in de bondsrepubliek reeds gebrek aan loodsen bestaat. Het mislukken van de besprekingen in Cairo heeft gisteren op de markt te Londen de scherpste reactie veroorzaakt sedert het begin van de crisis over het Suezkanaal. het aangaan der school had zich een aantal blanken in de omgeving van het schoolge bouw verzameld. Incidenten hebben zich echter niet voorgedaan. De negerkinderen konden ongestoord het schoolgebouw betre denden. Nog geen honderd van de 310 blan ke leerlingen gingen maandag naar school en vijftien van hen verlieten later het schoolgebouw weer, onder gejuich van de menigte buiten, die zich overigens vrij rus tig hield. Nu en dan schreeuwde een stem boven het gejoel uit: „D'r uit nikkers". Ttjxarkana blijft woelig In Texarkana verhinderden maandag 300 schreeuwende en fluitende blanken dat een negerjongen en een negermeisje de middel bare school binnengingen. De betogers lie pen op het trottoir voor de school heen en weer en wierpen kiezelstenen naar de ne gerkinderen, die na een kwartier naar huis terugkeerden. De opheffing van der rassenscheiding voor de openbare scholen van de stad Louisville in Kentucky is maandag zonder dat zich in cidenten voordeden een feit geworden. Er zijn 75 negerleerlingen in de klassen van „blanke" scholen opgenomen en geen enkele manifestatie deed zich voor. Louisville is met zijn 370.000 inwoners de grootste stad van het zuiden der Verenigde Staten waar de opheffing van de rassenscheiding op de scholen dit jaar zal worden ingevoerd. De vrije Polen in België hebben zondag in Brussel gedemonstreerd „tegen de bloedige onderdrukking van de arbei ders-manifestatie in Poznan". Een op tocht, samengesteld uit Polen van het Belgische platteland en voornamelijk uit de mijnstreek, marcheerde naar het graf van de onbekende soldaat, waar bloemen en kransen werden gelegd. De foto toont enkele Polen in merk waardige klederdracht die een krans leggen op het graf van de Belgische onbekende soldaat. Ofschoon er nog moeilijkheden zijn, hoopt prof. De Gaay Fortman nog deze week er in te slagen een nieuw kabinet in elkaar te zetten. Hij heeft reeds een minister-presi dent en enkele personen hebben hem reeds telefonisch toegezegd dat zij minister willen worden; maar zoang de formatie niet in kannen en kruiken is, willen zij nog niet dat hun namen bekend worden. Naar de opvatting van prof. De Gaay Fortman kan hij voor ministers in een extra-parlementair kabinet ook putten uit leden van het parlement. In het nieuwe kabinet zullen in geen geval leden van de P.v.d.A. zitting hebben. Aanvankelijk heeft de informateur nog wel in de socialistische hoek gekeken om een volledig inzicht te hebben, maar hij heeft er van afgezien socialisten in het kabinet op te nemen. In verband met de moeilijkheden die er nog zijn, heeft gisteren minister Staf voor de informateur inlichtingen ingewonnen. Gis teravond tien uur kwam hij daarover rapport uitbrengen in het torentje. Het ge sprek duurde een half uur. Tegen elf uur' ging prof. De Gaay Fortman naar huis. Nadat hij vorige week de P.v.d.A. niet voor zijn plannen had kunnen winnen, heeft de nieuwe formatiepoging van prof. De Gaay Fortman zich niet zo snel ontwik keld als aanvankelijk werd verwacht. De informateur heeft eerst de consequenties onder het oog moeten zien van diverse oplossingen. Een kabinet zonder socialistische minis ters zal uiteraard voortdurend bloot staan aan felle aanvallen van de P.v.d.A. Wan neer dat kabinet is gevormd zonder enige verantwoordelijkheid van de andere par tijen, dan zullen deze zich niet geroepen voelen het kabinet te verdedigen. De nieuwe ministers zullen dus „kracht figuren" moeten zijn, niet alleen vakkundig, maar terdege thuis in de politiek om zich sterk te kunnen verdedigen. Zulke mensen vindt men niet onder degenen, die prof. De Gaay Fortman aanvankelijk als ministers wilde aantrekken. Hij is ertoe overgegaan figuren van zwaarder politiek gewicht te overwegen. Omtrent die zwaardere politieke figuren heeft de informateur vrijdag prof. Zijlstra (A.R.) en prof. v. d. Grinten (K.V.P.) ge raadpleegd. Zij hebben tegen deze opzet geen bezwaar gemaakt. De C.H.U. staat tegenover een dergelijke opzet huiveriger. In verband hiermede is waarschijnlijk minister Staf nader gepolst, ook met het oog op het aantrekken van een of meer andere Christelijk-Historische ministers. Na het bezoek van minister Staf gister avond ziet prof. De Gaay Fortman thans werkelijk de mogelijkheid nog deze week een kabinet in elkaar te zetten, hoewel het moeilijk is de juiste personen in voldoende aantal voor het ministerschap te winnen, want zij weten dat hun taak niet gemak kelijk zal zijn. MOSKOU (United Press). President Sukarno heeft maandag een conferentie van anderhalf uur gehad met de leidende politici der Sovjet Unie. De conferentie werd bijgewoond door de voorzitter van het presidium van de Opperste Sovjet Wo- rosjilov, de minister Mikoyan, Pervoekhin, Gromyko, de Russische ambassadeur in In donesië Zjoekov, de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Abdulgani en de Indonesische ambassadeur in Moskou Palar. Blijkens een mededeling van de Indone sische ambassade worden de besprekingen vandaag voortgezet en besloten. Des avonds gaf Sukarno een diner in restaurant Praga, waar de Russische pro minenten zijn gasten waren. HONKONG, (Reuter) De landings rechten van het Scandinavian Airlines Sy stem te Hongkong zijn tijdelijk opgeschort. Over het herstel van de landingsrechten zal op regeringsniveau gesproken worden. Het is niet bekend waarom de landingsrechten plotseling zijn opgeschort. Het SAS-verkeer in het Verre Oosten geschiedt thans recht streeks tussen Bangkok en Tokio. Alle SAS-passagiers naar en van Hongkong zul len met andere luchtlijnen vervoerd moe ten worden. Naar „De Volkskrant" hedenmorgen be richt is het niet onwaarschijnlijk dat de melk- en suikerprijzen omhoog zullen gaan; de melk met zeven cent per liter en de suiker met zes cent per kilogram. De correspondent van „De Volkskrant" deelt mee, dat een tegemoetkoming door de regering in de door de landtoouworga- saties gevraagde wijziging in het prijsbe leid, de schatkist zo zeer zou bezwaren, dat de regering wel akkoord zal gaan met doorberekening in de verbruikersprijzen van de gevraagde wijzigingen. De zaak-Schmidt DJAKARTA. De president van het Indonesische hooggerechtshof, dr. Wirjono, heeft vandaag een delegatie van jongeren ontvangen, die hem een resolutie overhan digde, waarin de doodstraf wordt geëist tegen de Nederlander Schmidt. Dr. Wirjono gaf de delegatie te verstaan, dat niemand de rechter mag beïnvloeden bij het vellen van zijn vonnis. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Thomas a Kempis: Vraag niet wie dit of dat gezegd heeft, doch geef u rekenschap van wat er gezegd is. Zonder enig officieel vertoon is vanmor gen in Utrecht de 67ste Jaarbeurs geopend. Reeds vroeg voerden treinen, bussen en auto's duizenden mensen naar de Domstad, waar men zich verspreidde over de Jaar beursterreinen op het Vreeburg en aan de Croeselaan. De Utrechtse politie had samen met de koninklijke marechaussee uitgebreide voor zieningen getroffen om de verkeersstroom door de nauwe binnenstad te leiden. (Op pagina acht van Haarlems Dagblad van gisteren, maandag 10 september, is een uitvoerige reportage over de Jaarbeurs ge publiceerd). Tal van nieuwe vindingen worden toegepast om de actieradius van straal jagers te vergroten. Het nieuwste op dit gebied is dit watervliegtuig dat aan de Convairfabrieken is ontstegen en vier straaljagers tegelijk in de vlucht vermag te „voeden". Het tankvliegtuig, waarvan wij verwacht hadden dat de Amerikanen het onmiddellijk wel een van hun directe benamingen zouden hebben gegeven, bijvoorbeeld „vlie gende zeug", heeft voor acht straal jagers brandstof in de vleugels. DJAKARTA (Reuter) Het Indonesische leger heeft heden aangekondigd, dat de op standelingenleider in Celebes, Kahar Mu zakkar, zich tezamen met drie compagnieën opstandelingen heeft overgegeven. Kahar Muzakkar is, na Daud Beruh, wiens leger van opstandelingen in Atjeh optreedt, de voornaamste leider van de Darul Islam. De overgave van Kahar Muzakkar volgt °p het zich overgeven van leiders van een an dere opstandelingenbeweging in Celebes, die 10.000 leden zou tellen. In West-Java waren de opstandelingen van de Darul Islam dit weekeinde weer actief: zij doodden vijf kampongbewoners. Bij Koninklijk Besluit is bepaald, dat de vijftig nieuwe leden, waarmede de Tweede Kamer ingevolge de bepalingen der gewij zigde Grondwet dient te worden uitgebreid, door het Centraal Stembureau voor de Verkiezing van de Leden der Tweede Ka mer op zaterdag 13 oktober zullen worden benoemd verklaard. Tevens is vastgesteld, dat de verkiezingen voor de leden van de uitgebreide Eerste Kamer in elke provincie zullen worden gehouden op donderdag 11 oktober. Aan de commissarissen der Ko ningin is machtiging verleend de staten van hun' provincies daartoe in een buiten gewone zitting bijeen te roepen. De kan didaatstelling voor de verkiezing van de leden der Eerste Kamer geschiedt op dins dag 18 september. Als gevolg van de thans vastgestelde data zullen de beide Kamers met ingang van zaterdag 3 november zijn uitgebreid; de Tweede Kamer zal dan uit 150 leden bestaan, de Eerste Kamer uit 75 leden. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR HAARLEM - TEL. 13439 FERD. B01STR. 48 ADAM TEL. 717162 ENGELSE WOLLEN VESTEN 29.50 JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOt VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I.a in De Bilt, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Vanavond en vannacht zwaar be wolkt met plaatselijk enige regen. Morgen opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krach tige, langs de Waddenkust tijdelijk harde wind, aanvankelijk zuidweste lijk, later westelijk. Iets lagere tem peraturen. 12 september Zon op 6.11 uur, onder 19.04 uur. Maan op 15.00 uur, onder 23.17 uur. Maanstanden 12 sept. 1.13 uur: eerste kwartier 20 sept. 4.19 uur: volle maan 27 sept. 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 11 september Hoog water: 7.55 en 20.18 uur. Laag water: 3.33 en 15.45 uur. Woensdag 12 september Hoog water: 8.49 en 21.18 uur. Laag water: 4.14 en 16.32 uur. «xxxxxxxxxDooooooacooooooooooooocxxxxxxxxxxxoocxxraxiooa TEMPERATUURSDALING. In de luchtdrukverdeling boven West- Europa en het aangrenzende deel van de oceaan treden nu belangrijke veranderin gen op, waardoor er aan het rustige weer een einde komt. De belangrijkste oorzaak van deze omslag is een depressie, die over het zeegebied tussen Groenland en Noor wegen naar het oosten trekt en tot op de Noordzee sterke barometerdalingen teweeg brengt. Tegelijkertijd breidt het bij de Azoren gelegen gebied van hoge druk zich in de richting van Frankrijk uit. Het gevolg hiervan is dat de luchtdrukverschillen op df Noordzee snel toenemen en de wind uit het zuidwesten gaat aanwakkeren. De komende nacht zal het frontensysteem van de depressie ons land bereiken en waarschijnlijk geheel passeren, hetgeen aanleiding tot enige regenval zal zijn. Ach ter het front dreigt iets koudere lucht bin nen. Een daling van de temperatuur is daar om te verwachten. Op het oostelijk deel van de oceaan bevindt zich een oude tropi sche cycloon, die langs Newfoundland de oceaan optrekt. Bovendien is in Labrador een depressie aangekomen, die zich even eens naar de oceaan begeeft. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland u> 1 .3 Tl •So g X ns 0 O d<5 «0 -SS W C SS <D e ÜM Z5 Stockholm nevel zzo 16 0 Oslo geheel bew. O 15 0 Kopenhagen half bew. O 17 0 Aberdeen geheel bew. zw 17 5 Londen geheel bew. wzw 17 0 Amsterdam zwaar bew. zw 17 0 Luxemburg licht bew. windst. 21 2 Parijs mist w 23 0 Bordeaux mist n 25 0 Grenoble zwaar bew. windst. 26 0 Nice licht bew. nw 26 0,6 Berlijn nevel wzw 21 0 Frankfort mist zzw 19 5 München zwaar bew. wzw 25 2 Zürich nevel zzw 24 15 Genève onweer zo 25 13 Locarno zwaar bew. windst. 22 0 Wenen zwaar bew. w 27 0 Innsbruck motregen windst. 28 6 Rome onbewolkt zzo 32 0 Ajaccio zwaar bew. windst. 36 0 Weerstoestand binnenland Den Helder zwaar bew. w 14 0 Ypenburg zwaar bew. wzw 12 0 Vlissingen zwaar bew. zw 14 0 Eelde zwaar bew. w 14 0 De Bilt zwaar bew. wzw 13 0 Twente geheel bew. w 14 0 Eindhoven dichte mist wzw 13 0 Vlv. Z.-Limb. dichte mist wzw 15 0,1 (De temperatuur Is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1