VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Amerika schiet in 1957 eerste satellieten het heelal in Klassieke Klankjuwelen nieuwe platen-: Russische geleerdeIk weet er al méér van dan van onze plannen Drogist P. Keersemaker Parfumerie JUNG 532ste STAATSLOTERIJ, 4e klas 14e lijst WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1956 Heusden heeft na twaalf jaar weer een stadhuis Ramt) herdacht Astronautisch congres Geen water en lucht op Mars Nieuwe arrestatie wegens corruptie in Indonesië Anti-communistisch con gres in Frankfort gehouden Bose bij vliegtuigongeluk omgekomen Opheffing rassenscheiding Stadsbestuur van Clay kreeg waarschuwing Staat grijpt in als negers langer worden belemmerd Perzië gaat zijn olie zelf exploiteren Dertig doden bij incidenten aan Israëlische grenzen Hoofdprijzen Staatsloterij Bankwerker van Breed band botste tegen bus Oppositie vormt nieuw kabinet in Pakistan Gedemonstreerd op de BIMIJ loMU SETS? AZET-ONTVLEKPOEDER wijt a.zteerwcg 45 ijmUid.n-o. Plaats een Luidspreker f Ter vervanging van het oude gemeente huis in Heusden bij Den Bosch, dat in no vember 1944 door de Duitsers opgeblazen werd en waarbij 143 inwoners van het plaatsje om het leven kwamen, is aldaar een nieuw stadhuis gebouwd, dat dinsdag middag door Koningin Juliana officieel in gebruik gesteld werd. Na de plechtigheid werden aan de Ko ningin enkele nabestaanden van de slacht offers der novemberramp voorgesteld, on der anderen mevrouw A. van Wijk-Arend- se, die haar ouders, twee grootouders en zeven broers en zusters verloor en de heer S. C. Vos, die zijn moeder, twee broers en drie zusters verloor. Het spel „Rad en vuur", geschreven door Willem Hoffman uit Berlicum en geregis seerd door Kees Spierings uit 's-Hertogen- bosch, werd opgevoerd door zes leden van plaatselijke toneelverenigingen. De plechtigheid werd in het stadhuis be sloten met het aanbieden van geschenken. Namens de Noordbrabantse christelijke boérenbond werd door Francisca van Herpt een tableau aangeboden met het embleem van de NCB gevormd door pro- dukten van de land- en tuinbouw en in de hoeken het produkt van de coöperatieve zuivelfabriek. Voorts bood de dochter Ma thilda van de conservenfabrikant Wagen berg speciaal verpakte groenten- en vruch- tenconserven aan. Namens de scheepswerf De Haan en Oerlemans werd door Anke Rijke een model in zilver van een op deze werf vervaardigde mijnenveger voor de Koninklijke Marine aangeboden. Ook een fabriek van melkprodukten had voor de Koningin een attentie die werd overhan digd door Trijntje Krager, en namens de plaatselijke middenstand werd een door de Vanaf het bordes van het nieuwe stad huis te Heusden keken Koningin Juliana en de burgemeester van Heusden, de heer A. van Delft (links op foto) en de commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Brabant, prof. De Quay (rechts op foto) naar het vendelzwaaien, waarmee de feestelijkheden ter gelegen heid van de opening van het nieuwe stadhuis besloten werden. banketbakker J. Crijns vervaardigd „Drag- tenstuk", het nieuwe stadhuis voorstellen de, aangeboden. Het stuk werd overhan digd door Theodora de Graag, Johanna Verschuur en Maria Crijns. In Den Bosch Na haar bezoek aan Heusden heeft de Koningin zich naar 's-Hertogenbosch bege ven, waar zij zich des avonds in het gouver nementshuis heeft laten voorlichten over de onderzoekingen op het gebied van sociale „planning" en onderwijsaangelegenheden in Noordbrabant. BARCELONA (Reuter). De Sovjet- Unie is bezig aan een program voor het ma ken van kunstmatige satellieten van de aarde, aldus heeft de Russische geleerde prof. Bardin dinsdag op de vierde algemene vergadering van de speciale commissie van het Internationaal Geofysisch jaar te Bar celona meegedeeld. Later zullen bijzonder heden over het Russische programma wor den bekend gemaakt. Glimlachend zei prof. Bardin, dat hij méér weet van de Amerikaanse satelliet, die volgend jaar zal worden gelanceerd, dan van de Russische. Eerder had de Amerikaan dr. Kaplan meegedeeld, dat de Verenigde Staten in het geofysisch jaar, dat in juli 1957 begint, zes tot twaalf satellieten zullen lanceren. Het merendeel van deze door mensenhanden gemaakte manen zal nabij kaap Canaveral aan de oostkust van Florida in de ruimte worden geschoten, aldus dr. Kaplan. Ook in Japan wordt gewerkt aan kunst matige satellieten. Dit werd medegedeeld door prof. Nagata, die verder zei, dat de Japanse satelliet is gebaseerd op de Ameri kaanse, maar niet gelijk aan deze zal zijn. Uit Rome bericht United Press dat daar onder het motto „Missilibus ad Astra" op 17 september het zevende internationale atronautisch congres begint. Er worden 320 gedelegeerden uit 23 landen verwacht. Nederland zal zijn vertegenwoordigd door prof. J. Kooy, die een inleiding zal houden over het onderwerp „The method of varia tion of elliptic orbit elements in case of a satellite". Tal van andere geleerden zul len het woord voeren, onder meer over plannen voor een kleine raket die wordt voortbewogen door zonne-energie en het vraagstuk van de hitte die ontstaat als een ruimteschip in oe atmosfeer van de aarde terugkeert. Het congres duurt tot 22 september. De dag daarop zal de paus de gedelegeerden in Castelgandolfo ontvangen. De kerk vader zal zich dan in een rede tot de con gressisten richten. United Press bericht dat geleerden, die kortgeleden van Hawaii zijn teruggekeeid, gisteren hebben medegedeeld, dat de pla- DJAKARTA (A.N.P.) Abdullan Al- katerie een Indonesisch zakenman van Arabische origine in Djakarta, die zaterdae door onbekende personen m uniform werd ontvoerd, blijkt zich thans m hechtenis te benendveorige week diende Alkaterie een aanklacht in tegen het onafhankelijke dag blad .Indonesia Raya" naar aanleiding van een bericht, waarin zijn naam in verband werd gebracht met het corruptiegeval, waarin de oud-minister van Voorlichting Sutan Makimur en de leiding van de staats- Hniklfprii zijn betrokken. De procureur-generaal, Suprapto, heeft vandaag verklaard dat Alkaterie door de militaire politie voor verder onderzoek wordt aangehouden. neet Mars, niettegenstaande zijn winters voorkomen van schitterende pool-ijskap- pen geen waarneembare waterdampen of oxygeen in zijn dampkring vertoont. Dit is bestudeerd van een observatie-post dicht bij de top van de vulkaan Maoena Loa, onder auspiciën van de National Geogra phic Society en het National Bureau of Standards. De studie begon in juni. Een rapport van de National Geographic Society vermeldt, dat de groep, onder lei ding van dr. Kiess, een spectrosco-pist van het Bureau of Standards, en van Corliss van hetzelfde bureau, een spectro-analyse hebben gemaakt van het zonlicht, door Mars gereflecteerd, en daarbij tot de con clusie kwamen, dat er op de planeet Mars géén atmosferische verschijnselen zijn ge lijk aan die op de aarde. Kiess zei, dat deze constateringen leven op de planeet niet uitsluiten. Het is moge lijk, dat een lichte glans van vorst de polen van Mars bedekt, daar een dunne laag het zonlicht snel zou kunnen terugkaatsen en toch onvoldoende waterdamp uitstralen, om op de aarde te kunnen worden gecon stateerd. Maar indien er al zuurstof en waterdamp in de atmosfeer van Mars zouden voor komen, dan is hun hoeveelheid te klein ofn spectrocopisch te worden geconstateerd, zo luidt hun conclusie. Kamerlid F. Goedhart (P.v.d.A.) en prof. H. Brugmans aanwezig (Van onze correspondent in Bonn) De rollen in de Sovjet-Unie zijn sinds kort omgedraaid en de leiders hebben nu meer angst voor het volk dan de bevolking voor de bewindhebbers, aldus heeft de hoofdredacteur van het in West-Duitsland verschijnende anti-communistische Russi sche weekblad „Possev", Romanow, in Frankfort aan de Main meegedeeld op een tweedaagse bijeenkomst van ongeveer zes duizend anti-communisten uit twaalf lan den. Onder hen bevonden zich een drie honderd Russische vluchtelingen. Het'was de achtste jaarlijkse bijeenkomst, die dit blad heeft georganiseerd. Volgens Romanow is na het twintigste partijcongres in Moskou gebleken, dat het regime de strijd tegen de geest niet kan volhouden, dat het regeringsstelsel zijn vroegere karakter verloren heeft, dat de oude methodes van bedrog, terreur en af sluiting hun uitwerking hebben gemist en dat het economische leven van Rusland zich permanent in een crisis bevindt. Het Nederlandse kamerlid F. Goedhart (PvdA) woonde deze bijeenkomsten vol gens United Press bij. Ook waren aanwezig prof. dr. H. Brugmans, rector magnificus van de Europa-universiteit te Brugge, pa ter Damien Reumont, secretaris van de internationale commissie tegen concentra tiekampen, en het Duitse parlementslid Christopher Hollis. Tijdens de conferentie spraken dr. Gre gory Saharuny van de „Armeense vrij heidsstrijders" en dr. V. D. Poremsky, de president van de „Nationale unie van Rus sische solidaristen", die in december ver leden jaar bijna werd vermoord door Rus sische geheime agenten. De man die hem moest vermoorden gaf zich aan bij de politie, en ook de agent die Georgi Okolo- vitch, van dezelfde organisatie als dr. Poremsky, moest doden, meldde zich. Volgens een verslag aan het Indische par lement is Soebhas Chandra Bose, de natio nalistische leider die zich in de afgelopen oorlog bij de Japanners aansloot, bij een vliegtuigongeluk in Formosa in augustus 1945 omgekomen. Aanbevolen wordt dat zijn as in een tempel te Tokio wordt bewaard. STURGIS (United Press) Terwijl in Sturgis de spanning over de opheffing van de rassenscheiding op middelbare scholen lijkt te verflauwen, scherpte zich dinsdag in Clay (18 km ten zuiden van Sturgis) de situatie toe. Het publiek in Clay schijnt er niet van gediend te zijn dat de relletjes door de we reldpers zijn bekend geworden en heeft verslaggevers met magnetofoonapparaten, evenals fotoreporters en filmoperateurs, bepaald vijandig bejegend. De verslagge vers worden echter niet in de school toe gelaten en de burgemeester van Clay heeft de politie opgedragen, tegen iedere journa list, die het terrein van de school betreedt, procesverbaal op te maken. De overheid van de staat Kentucky heeft het gemeentebestuur van Clay tot dins dagmiddag de tijd gegeven om voldoende de orde te herstellen. De aanleiding hiertoe is, dat de menigte een negervrouw belet heeft, haar kinderen op de school te laten inschrijven. Wanneer dat voortduurt, zal de staat de nationale garde of de federale politie sturen. In het gebied in en om Sturgis en Clay zijn nu 1000 man federale troepen gecon centreerd. Maar in Sturgis zelf is de be waking van de high school door de guards verminderd. Voor heteerst konden dinsdag acht negerleerlingen zonder excorte de school bezoeken. De bevolking van Sturgis schijnt het accent van de actie verlegd te hebben en in plaats van met relletjes met meer legale middelen haar doel te willen bereiken. Maandagavond kwam een menigte van 4000 inwoners bijeen en nam een motie van wantrouwen tegen gouverneur Chand ler aan, omdat hij de staatspolitie en de guards te hulp geroepen heeft. Veel effect heeft dit gebaar overigens niet, want vol gens de wetgeving van Kentucky heeft een motie van afkeuring of wantrouwen alleen juridisch effect, wanneer zij wordt aange nomen door de „general assembly" en dat lichaam komt echter pas in januari 1958 bijeen, tenzij Chandler zélf een speciale zitting convoceert. In Morganfield in Kentucky richtte per sonen die vóór rassenscheiding op de scho len zijn zich tot een massabijeenkomst van ongeveer 4000 mensen. De bijeenkomst sprak zich uit tegen het optreden van de gouverneurs A. Chandler (Kentucky) en F. Clement (Tennessee), die de Nationale Garde te hulp riepen om de negerleerlingen naar school te begeleiden, en eiste zelfs dat de gouverneurs in staat van beschuldiging worden gesteld. In Raleigh, Noord-Carolina, werd een protest tegen gouverneur Luther Hodges (om hetzelfde feit) in andere vorm gegoten. Een menigte knoopte een pop op, die de gouverneur moest voorstellen. In Texarkana wilden twee negers toch naar school, maar zij werden door een blanke menigte verjaagd. Een negerleider zond president Eisenhower en gouverneur Shivers daarop een telegram met een ver zoek om steun van politie of nationale garde. Voor morgen Voor de donderdagmarkt komt de Dei ning (van 1 september), met 950 kisten vis, waarvan 530 haring, 50 makreel, 30 kleine makreel, 160 schelvis en piepers, 80 kabeljauw, gul en koolvis, 100 wijting en 40 stuks stijve kabeljauwen. Voorts de IJM 14 met 350 kisten vis, meest schelvis en 150 kabeljauwen. Dagvangsten van de kotters Leendert Jacoba, 6 m. vis, geen tong. Arendje Jacoba, 4 m. vis, geen tong en thuisvarende. Anne Marie, 9 m. vis, geen tong. Tinny, 8 m. vis, geen tong. Victoria, thuisvarende. Stern, 10 kg tong en 8 m. vis. Hermina 4, thuisvarende. Cornelia Adria- na, 6 m. vis, geen tong. Trijntje, 2 m. vis en thuisvarende. Alice, 5 m. vis, geen tong. Willy Alida, 8 m. vis, geen tong. Gerda Ma rianne, 4 m. vis en thuisvarende. Prinses Beatrix, 7 m. hoops. Twee Gezusters, 7 m. vis en thuisvarende. Johanna Cornelia, 7 m. vis, geen tong. Willem, 5 m. vis en thuis varende. Nico, 10 m. vis en geen tong. Arend Willem, 9 m. vis voor twee trekken. Arendje, 10 kg en 10 m. vis. Kon. Juliana, 10 m. vis, geen tong. Jacoba, 10 m. vis, geen tong. Jana, 7 m. vis, geen tong. Limanda, 25 m. makreel. Vrouw Alida, 9 m. vis, geen tong. Nehim 1, 8 m. vis, geen tong. Nehim 2, 7 m. vis, geen tong. Nehim 3, 6 m. vis, geen tong voor twee trekken. Nehim 4, weinig te melden. Klaas Jr, 4 m. vis, geen tong. Emisel, 6 m. vis, geen tong. Arend Willem, 7 m. vis, geen tong. Corry, 5 m. vis, geen tong. Magda, 6 m. vis, geen tong. Vier Gebroeders, 7 m. vis, geen tong. Tinny Dieuw, 5 m. vis, geen tong. Flevo, niets te melden. Wiron 5, 8 m. vis, geen tong. Okko Bosker, 10 m. makreel. Stella Maris, 10 m. hoops. Nachtvangsten van de kotters Leendert Jacoba, 50 kg tongen 15 m. vis. Anne Marie, 40 kg en 8 m. vis. Tinny, 40 kg en 15 m. vis. Stern, 50 kg en 20 m. vis. Alice, 50 kg en 8 m. vis. Willy Alida, 20 kg en 3 m. vis voor twee trekken. Arend Cornelis, 3 kg en 3 m. vis voor een trek. Prinses Beatrix, 30 kg en 10 m. vis. Johan na Cornelia, 40 kg en 8 m. vis. Willem, 40 kg en 10 m. vis, Twee Gezusters, weinig te melden. Arend Willem, weinig te melden, kapotte netten. Arendje, 50 kg en 12 m. vis. Jacoba, 40 kg en 12 m. vis. Kon. Juliana, 40 kg en 15 m. vis.- Jana, 40 kg en 10 m. vis. Limanda, niets te melden. Vrouw Ali da, 30 kg en 10 m. vis. Alida Jacoba, 40 kg en 7 m. vis. Pieter Jacob, thuisvarende. Nehim 1, 20 kg en 20 m. vis. Nehim 2, 10 kg en 7 m. vis. Nehim 3, 10 m. vis, geen tong. Nehim 4, 40 kg en 10 m. vis. Hoop 1, weinig te melden. Hoop 2, 50 kg en 8 m. vis. Emisel, 40 kg en 6 m. vis. Arend Wil lem, 30 kg en 7 m. vis. Corry, 40 kg en 8 m. vis. Vier Gebroeders, 40 kg en 14 m. vis. Tinny Dieuw, 40 kg en 9 m. vis. Jan Wil lem, weinig te melden. O'kko-Bosker, niets te melden. Flevo, weinig vangst. Wiron 5, 50 kg en 12 m. vis. Klaas Jr, 30 kg en 5 m. vis en een trek kwijt. Binnengekomen schepen IJM 85 Klaas Wijker, 32 Elie, 10 Maria van Hattem, 206, 239, 202, 205, 241, 226, 218, 249, 3, 7, 11, 5; KW 89 Willempje, 8 Dening, 92, 30, 56, 71, 53, 21, 35, 128, 77, 60 en 31 is nieuw; VL 77 Abraham;- HD 87 Pietertje, 131; SCH 44 VD 9; RO 29; TX 37, 49, 32, 5, 4; UK 4, 70, 16, 44, 61, 18, 215, 125, 76, 104 73, 85, 186. Vertrokken schepen IJM 20 Johannes Polderman, 2 Herman, 35 Post-Boy, 33 Thorina, 79 Soerabaya, 202, 226, 205, 239, 241, 249; KW 108 Ge broeders, 54 Annie, 47 Noordzee, 91 Alida, 57 Dina Marie, 75 Doggersbank, 81 Alber- tha Hendrika, 40 Everhard Cristina, 15 Rijnmond 4, 163 Janna, 43 Rijnmond 2, 5 Fierman Eduard; RO 53 Dirkje; HD 131; UK 16, 4; VD 9. Van zee Langs de westkust is gisteren goed ge vangen; vier schepen, de Polderman, Her man, Thorina en Dirkje, zijn naar de Noord TEHERAN (AFP). De ontdekking van olievelden in Zuid-Perzië zal in de toe komst een gunstige invloed hebben op onze economie, zo heeft de sjah van Perzië tij dens zijn bezoek aan de putten van Albor- ze verklaard. De nationale Perzische olie maatschappij, die moet trachten de bin nenlandse behoeften te bevredigen en af zetgebieden in het buitenland te vinden, zal deze lagen exploiteren, zo zei hij. Ten slotte verklaarde hij, dat het zoeken naar olie in andere delen van het land moet worden voortgezet. De rede van de sjah werd met belang stelling in Teheran ontvangen, waar het gerucht ging, dat de regering het voorne men zou hebben de exploitatie van de olie van Ghome te gunnen aan het internatio nale consortium. Na de nationalisatie van de olie in de Perzische bodem gaat Perzië voor de eerste maal in zijn geschiedenis onafhankelijk zijn olie exploiteren. De spuitende oliebron in Alborze is nog niet bedwongen. De metalen boortoren is verwijderd, maar de olie komt nog steeds onder een druk van 700 atmosfeer uit de grond en stroomt in een hoeveelheid van 120.000 vaten per dag uit de bron. PARIJS (Reuter/A.F.P.) Een onder zoek door UNO-waarnemers naar een Is- raeliseh-Jordaans kicidenlt bij Hebron heeft aangetoond, dat Jordaniërs op Israë lisch gebied waren doorgedrongen, aldus een Israëlisch communiqué. Het incident deed zich maandag voor. Volgens de Israë liërs is gebleken, dat de Jordaniërs de lij ken van zes gesneuvelde Israëlische militai ren naar Jordaans gebied hebben gesleept om de schijn van schuld op Israel te laden. Egypte heeft zich erover beklaagd dat een Israëlische patrouille de Egyptische grens ten westen van de gedemilitariseerde zone van Aoedja heeft overschreden. Vijf Egyptische militairen zouden gedood en een gewond zijn. Volgens een woordvoerder van het Ara bische legioen in Amman heeft een grote groep gewapende Israëliërs woensdagoch tend de grens tussen Israel en Jordanië overschreden en een aanval gedaan op een politiepost in het gebied van Hebron. Er zouden negentien Jordaniërs zijn gedood en twee gewond, maar deze cijfers zijn nog niet definitief. 4e klasse 15e lijst vertrokken; de Postboy is naar de west kust gegaan. Om de Noord blijft de ha ringvisserij slecht; gemiddeld 120 150 manden per lag plus wat bijvis. Op 't zand ging het wate beter; de loggers vingen daar 60 80 manden haring per dag en onder de kust vingen de loggers en kotters 60 80 kg tong met 12 a 15 manden schol en diversen per etmaal. Vangstberichten van de haringloggers (Nacht van 11—12 september) Vleet: KW 16 4 kantjes, 140 17 k„ 168 60 k., 170 70 k„ 50 120 k„ 97 5 k., 110 2 k„ 20 100 k„ 41 70 k„ 49 12 k„ 78 6 k„ 2 25 k„ 9 40 k., 25 3 k., 138 2-0 k„ 147 13 k„ 45 10 k., 127 60 k„ 175 6 k., 67 25 k. en 130 8 k. Geen vangst hadden de KW 22, 129 en 151. Trawl: KW 70 8 kantjes, 122 50 k„ 123 30 k,. 170 30 k„ 80 120 k„ 7 25 k„ 1.59 35 k., 37 47 k., 85 geen vangst. Gemiddeld 23 kantjes. Woensdagmarkt Vanmorgen was aan de markt de Maria v. Hattem met 220 schelvis, 120 kabeljauw, gul en kool, 170 makreel, 80 wijting, 40 ha ring en 60 stijve; de Abraham met 540 schel vis, 170 makreel, 380 haring, 30 gul, 60 wij ting, 20 kool, 10 varia en 60 stuks stijve; de Elie met 400 schelvis, 50 wijting, 30 zwarte kool, 2-5 haring, 10 haaien, 40 varia en 1-80 stijve. De Klaas Wijker was er met 900 ha ring en 50 varia, de HD 87 had 175 schelvis, 20 makreel 10 varia en 200 stijve en de SCH 135 450 haring en 55 varia. Voor export De regels kabeljauw gingen vanmorgen naar België voor f 130 a f 154 de grote en f 65f 75 de kleine. De kisten grote werden tegen f 150 a f 160 verkocht en f 118 tot f 126 kwam er voor de kleine. Grove schelvis was eveneens voor de export bestemd en gold f 27 a f 33 met f 22 a f 26 voor de grootmid del en de kleinmiddel en zetschol noteerde f50 a f55 met f43 a f54 voor de enen en f 4.90 tot f 5 voor de grote tong. De groot middel tong haalde f 3.90 tot f 4.10 en de kleinmiddel f 4 a f 4.20 met f 3.40 a f 3.50 voor de enen. Slips maakten f2.80 tot f2.75 en grote hammen f 100 per kist; voor de kleine kwam f 80. Binnenlandse markt Het binnenland nam de zwarte kool af voor f68 a f78 en betaalde voor de grote gullenmaat koolvis f 26, terwijl de kleine gullenmaat f 16 a f 17 opbracht. Grote gul zelf noteerde f 43 a f 50 en de middelsoorten deden f 35 a f 40 met f 23 f 28 voor de tor ren. Kleinmiddel schelvis noteerde f 17 tot f 30 en pennen f 15 a f 27. Braadschelvis deed f 13 a f 23 en wijting deed f 11 tot f 16. Len gen zijn verkocht tegen f61 a f78 en witte koolvis noteerde f 80, terwijl de schol 2 f 38 a f 44 haalde en de schol 3 f 24 tot f 33. De haring ging voor f 25 5 f 21 van de hand, de makreel deed f 18.50 tot f 24 per kist. 50.000: 17045 5.000: 6023 1.500: 3378 1 000: 6082 9300 10070 10880 13656 14261 400: 3604 4293 6612 14247 14291 14434 19078 20097 20133 21602 21780 200: 1552 1967 2478 3380 3926 4715 4875 5687 6538 6926 7198 7934 8122 8601 9664 9760 10031 11126 11143 12193 12586 13265 13575 15633 16166 17499 18720 19401 19792 20651 21541 21981 Gisteravond reed de bankwerker J. B. van de Breedband, wonend in IJmuiden, met zijn auto naar huis. Toen hij vlak voor de uitgang van de walserij-Oost was, werd de man verblind door een tegenligger en hierdoor èn door het feit dat de ruiten van het wagentje door het slechte weer besloe gen zag B. niet dat er een autobus uit een zijweg van rechts naderde. Er volgde een botsing, waardoor de bankwerker wonden aan het gezicht en beide knieën opliep. Hij moest in het Rode Kruisziekenhuis worden opgenomen. De materiële schade viel mee. Mohammed Alt trad af na breuk met zijn liga KARATSJI (Reuter en U.P.). De leider van de Awami-Liga, Soehrawardy, is woensdagochtend beëdigd als eerste minis ter van Pakistan. Hij staat aan het hoofd van een coalitiekabinet van zijn partij en de republikeinse partij. Mohammed Ali was kort tevoren afge treden als premier en is ook uit de Moham medaanse Liga getreden omdat deze hem naar hij zeide bedrogen heeft. In een verklaring waarin hij zijn af treden bekend maakt, zegt Ali dat hij alles in stilte heeft gedragen, in de hoop dat het verstand zou zegevieren, maar de cam pagne van smaad tegen hem is met on verminderde kracht voortgezet. Ali zeide dat op de zitting van 27 augustus een meer derheid van de leden der coalitiepartijen een absolute meerderheid in de natio nale vergadering haar vertrouwen in hem had uitgesproken. Normaal zou hij dus kennelijk aanblijven als premier. Maar Ali beschouwt het als een erezaak dat hij, nu hij besloten heeft uit de Mohamme daanse Liga te treden, hij ook het premier schap moet neerleggen. Een verzoek van president Mirza om een nieuw onafhanke lijk kabinet te vormen was door deze af gewezen. De door Soehrawardy geleide Awami-Liga vormde tot dusver de oppo sitie. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie Een nieuwe unieke reeks van Komt deze 30 cm lang speelplaat a f 16.50 be luisteren bij: VANDAAG OF MORGEN HEEFT U HET NODIG. verwijdert inkt, stookolie, vet en levertraan, ook oude vlekken voor woning en textiel, vloerbedekking en kokosloper. Meubelbekleding als nieuw HAAL EEN FLACON ƒ1.50 bij KENNEMERLAAN 83 Gaarne geven wij U advies bij het aankopen van Uw MAKE UP artike len in de meest bekende merken. Wij ontvingen reeds een zeer aparte collectie bijouterieën o.a. OORCLIPS, COLLIERS, BROCHES, enz. Kennemerlaan 73 ƒ5000 5883 ƒ1500 21610 21856 21905 3083 4604 5510 13178 13718 13724 HOGE PRIJZEN 6532 14094 16906 1000 2135 2248 8113 9831 14867 15002 20576 20865 400 10804 12368 16318 17036 19955 19958 20629 21527 f 200 1895 2473 T172 7853 8461 9571 10506 11472 12070 12703 13057 14770 15027 15245 15278 16073 17039 17814 18023 18621 19341 21300 21980 PRIJZEN VAN 80 1022 179 222 264 346 351 449 475 547 556 692 835 2006 111 115 149 187 194 337 471 513 562 640 734 786 812 8130 274 395 407 426 434 456 507 509 550 642 662 678 821 877 4080 089 184 202 309 327 520 576 637 966 6008 065 093 175 230 298 341 426 496 552 577 610 625 673 721 856 859 877 952 6035 100 182 523 739 755 765 826 988 7173 347 4S9 863 899 932 936 953 8026 347 386 434 527 679 744 789 820 841 848 870 882 892 937 9051 176 296 357 369 500 504 518 533 618 935 10052 144 157 318 345 368 375 389 425 433 522 642 652 754 783 795 825 934 11042 075 101 184 270 404 476 535 568 580 835 888 942 957 982 12117 191 363 442 515 670 773 780 830 874 961 986 13046 055 102 248 259 298 314 329 469 534 835 924 14168 229 339 529 601 647 773 831 892 940 15078 144 251 398 735 910 946 16039 078 113 231 255 276 422 425 432 497 587 882 970 976 17046 058 059 076 097 110 169 438 444 459 645 18003 192 310 372 436 459 475 496 724 725 931 977 19002 075 080 082 167 214 221 283 286 534 547 609 649 734 800 20035 037 101 155 167 249 357 362 523 778 870 21000 21073 094 131 217 325 385 415 514 522 530 559 847 872 935 956 NIETEN 1011 013 024 235 243 261 652 754 787 952 956 2008 015 026 174 232 234 454 480 489 €51 700 708 929 931 8028 055 134 246 266 389 617 644 649 839 887 917 4018 032 041 214 289 317 426 434 435 622 625 648 829 830 836 923 926 939 5004 029 047 122 132 148 600 619 632 895 929 933 6013 036 041 254 286 295 426 429 434 552 571 623 890 895 919 7020 025 027 196 221 228 445 512 527 673 709 732 889 952 969 8011 019 038 293 310 320 491 513 523 715 735 777 9009 014 021 077 113 125 252 291 311 524 528 529 667 716 763 952 973 989 10040 069 085 231 232 321 537 548 550 688 766 782 11003 013 014 174 179 211 403 432 448 030 059 083 135 168 169 226 278 453 494 507 558 590 621 802 855 886 905 909 913 950 040 058 083 119 141 166 171 287 314 386 403 415 431 453 504 558 561 579 594 625 626 723 739 768 813 838 867 875 141 162 165 475 500 510 676 725 743 996 093 102 109 322 337 341 464 471 518 655 668 677 851 858 873 976 995 999 072 074 077 155 412 429 694 696 709 993 056 088 090 306 327 344 455 468 505 678 728 770 994 067 081 082 237 264 278 531 555 566 745 772 802 974 977 042 112 118 348 372 375 550 581 582 805 807 811 033 040 047 134 14.8 149 337 349 351 536 599 621 795 839 868 191 219 239 242 543 591 602 606 757 773 774 814 135 142 190 197 347 358 385 422 533 548 552 555 696 724 727 805 882 884 891 900 086 096 100 107 506 514 531 561 711 714 785 857 115 147 214 219 354 363 390 406 507 508 527 551 782 812 859 872 140 168 187 190 283 305 323 390 573 588 599 657 804 807 851 876 123 131 438 441 664 675 837 860 056 066 188 208 385 393 625 626 883 889 148 2^6 443 449 üc>2 'ii2 897 938 068 076 229 244 406 448 627 652 907 943 087 156 159 166 177 182 201 344 371 422 456 467 493 499 607 609 628 645 667 674 675 856 885 907 923 952 023 047 059 100 123 158 165 237 256 277 319 320 336 355 460 499 544 574 576 578 590 627 804 12003 344 617 728 939 13012 214 473 666 959 14014 236 575 969 15008 317 554 853 16016 220 449 659 17004 144 367 545 661 18027 289 517 661 921 19016 266 460 683 868 20010 177 397 614 759 21032 219 526 791 984 648 658 833 851 010 038 385 407 622 641 774 803 978 021 023 217 236 478 499 687 707 967 990 056 069 401 458 599 644 031 041 320 392 557 575 861 937 027 050 270 314 469 478 810 903 013 016 187 202 417 449 561 580 663 680 044 072 323 327 518 532 676 734 941 019 026 275 315 479 501 705 714 896 923 021 043 215 220 430 453 615 631 818 866 054 083 237 249 573 579 846 851 667 718 737 863 928 929 062 092 114 408 411 449 645 652 654 805 810 812 073 121 131 239 271 309 536 546 585 775 844 877 992 072 081 118 473 477 483 650 777 796 743 754 768 783 978 991 992 198 239 254 293 489 532 587 613 681 693 715 722 837 885 892 896 154 188 207 213 368 401 438 465 620 628 641 647 894 901 911 942 124 159 214 223 520 540 544 558 861 885 909 929 045 051 138 158 179 259 260 397 4S0 488 493 523 528 534 589 590 607 727 797 810 833 082 092 331 333 479 501 930 962 028 037 209 215 465 475 593 598 856 894 075 077 330 384 539 543 737 802 040 061 363 381 502-506 729 770 928 940 048 073 232 246 489 552 640 654 953 963 088 090 264 302 638 681 889 922 143 147 390 394 521 580 969 081 082 239 252 476 493 601 610 926 936 120 124 398 454 576 584 810 838 118 320 395 406 509 585 778 823 966 987 087 088 277 369 558 560 656 697 994 138 145 335 355 692 747 925 931 148 194 198 409 435 446 612 625 629 099 122 320 256 292 364 510 517 544' 616 617 648 954 955 958 139 262 284 462 477 512 631 640 652 867 890 919 143 195 248 429 443 458 590 602 633 841 852 862 105 121 169 386 388 394 564 568 597 727 734 748 146 171 183 448 451 500 755 781 788 942 948 951

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3