„Union Castle Line" gaf al in 1926 de eer aan de motor DIEPE Agenda voor Velsen Muntgasmeters worden eigendom van de huiseigenaren THALIA Kennemer t Lantaarn Goud aan de Kerkweg Visserij-varia EEN „Vierpijpers" met een wereldnaam begeleidden rederij met wereldnaam Old Clothes New WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1956 Benoeming van leraren aan handelsavondschool „Hilda Rebecca" bracht zieke naar IJmuiden Agenda voor Beverwijk DRY CLEANING ONLY Inkoopcoöperatie van koopliedenvereniging Damclub „Sportief" begon aan een nieuw seizoen Autoriteiten met „rakkers Hieruit vloeit voor de overheid een besparing van f 6000.- voort Europese houtvoorziening voor het eerst voldoende IJmond-handballers maakten goede start f Riskant gefiets WELDOENDE SLAAP J. de Jong bij Spoorwegen gehuldigd „Plan West" bij'een DE UNION CASTLE LINE bracht na de eerste wereldoorlog een aantal nieuwe passagiersschepen in de vaart. De eerste kwamen in 1921 en 1922, respectievelijk de „Arundel Castle" en de „Windsor Castle". Van eerstgenoemd schip werd de kiel gelegd in 1915 op een der hellingen van de werf Harland Wolff te Belfast. In verband met de oorlogstoestand vorderde men slechts langzaam met de bouw want pas in september 1919 kon de tewaterlating plaats vinden. De „Arundel Castle" werd in april 1921 in dienst gesteld. Een bijzonderheid was dat dit schip het eerste van de Union Castle Line is geweest dat turbines als voortstuwingsinstallatie had. Ook de „Windsor Castle" was daarmeede uitgerust. Dit schip had evenals de „Arundel Castle" vier schoorstenen, maar was gebouwd bij J. Brown Co Ltd. te Clydebank. De „Windsor Castle" heeft de eer gehad het eerste passagiersschip te zijn dat door een lid van de Koninklijke familie te water werd gelaten. Deze plechtigheid werd verricht door de Prins van Wales op 9 maart 1921. In oorspronkelijke staat had de „Arundel Castle" een bruto inhoud van 19.023 reg. ton, was 192,14 m lang, 22,07 m breed en 12,63 m diep. Het bakdek was 29,56 m lang, het brugdek 101,49 m en het campagne- dek 27,12 m. Laatste stomer In 1926 volgde het eerste motorschip van de vloot, de „Carnarvon Castle". Daarna werd geen enkel stoomschip meer gebouwd en werd uitsluitend de dieselmotor als voortstuwingsorgaan gebruikt. In 1930 ver schenen de „Warwick Castle" en „Win chester Castle" in de vaart. In 1936 werd een geheel nieuw bouwprogramma ont worpen om de maildienst naar Kaapstad van 16 1/2 dag tot 13 dagen terug te bren gen. Zeven grote snelvarende motorvracht schepen werden gebouwd voor de expresse en de intermediate-dienst, 8 moderne koel- vrachtschepen voor de vrachtdienst, terwijl 5 motor- en stoomschepen werden ver bouwd en van krachtiger machine-instal laties werden voorzien. Drie schepen kre gen een oliestookinstallatie. De vernieu wing van de vloot op grote schaal werd afgesloten met het in dienst stellen van het grootste schip voor de vaart tussen Southampton en Kaapstad: de „Capetown Castle", groot 27.000 brt. Di schip kwam in 1937 gereed. In datzelfde jaar werden de „Arundel Castle" en de „Windsor Castle" eveneens flink onderhanden genomen. Van top tot kiel werden ze geheel gemoderniseerd. Ze kregen een nieuwe voorsteven waardoor ze ruim vier meter langer werden. Boven dien verwijderde men de 4 schoorstenen B. en W. van Velsen stellen de gemeen teraad voor, te benoemen tot leraren in tij delijke dienst aan de gemeentelijke middel bare handelsavondschool met ingang van 1 sepember 1956 en tot het einde van het cursusjaar 1956/1957: D. Glandorf, voor ten hoogste 4 uur in de Nederlandse taal en briefwisseling en P. Dirkx, voor ten hoog ste 4 uur in de Nederlandse taal en brief wisseling. Het Duitse 431 ton metende schip „Hilda Rebecca", onderweg van Duitsland naar Engeland en gisteravond omstreeks twaalf uur nabij het lichtschip Texel, meldde aan Scheveningen Radio, dat een ernstige hart patiënt aan boord is. Na contact met artsen te Cuxhaven en te Den Haag werd gead viseerd de patiënt zo spoedig mogelijk aan land te brengen. De kapitein vroeg de assistentie van de reddingboot te IJmuiden, maar later werd besloten het schip in IJmuiden te laten binnenlopen. De achttienjarige zeeman is vanmorgen na het afmeren van de „Hilda Rebecca" te IJmuiden aan land gebracht en vervoerd naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost. WOENSDAG 12 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Tussen twee vuren Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. K.A.J., 20 uur, Patronaatsgebouw, voor lichtingsavond toekomstige militairen. Subcommissie Ontspanningswerk be jaarden, 14.30 uur, Gem. Vergaderlokaal, filmmiddag. DONDERDAG 13 SEPTEMBER IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „De wereld veroordeelde haar". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag. Subcommissie Ontspanningswerk be jaarden, 14 uur, Patronaatsgebouw, filmvoorstelling. VELSEN: Raadhuis, 9.30—12 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Werken. WOENSDAG 12 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Schip der verloren vrouwen". Lyxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Moeder- K S^L-gebouw, 14 uur: Kindercircus, 't Centrum, 20 uur: Personeelsvereniging Hutel1 Parkzicht, 20 uur, vergadering Ch. B V. Openbare leeszaal, geopend van 15—17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van'15—16 uur. Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit- lening van 15.15—16.45 uur. r k leeszaal, uitlening van 1013 uur; l^s-en studiezaal van 10—13 en 15-18 Wiik aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulf-traat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DONDERDAG 13 SEPTEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Moeder- 't Centrum, 20 uur: „Bellamy". 't Centrum, (boven), 20 uur: Vergadering Er leeszaal, uit]eenbibliotheek van 10_ 13 'uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1517'uur. die vervangen werden door twee nieuwe, die zowel de „Arundel" als de „Windsor" een geheel ander aanzien gaven. De sche pen waren toen al 15 jaar oud maar ze hadden een belangrijke verjongingskuur ondergaan. De eerste jaren konden de schepen normaal in dienst blijven, maar toen kwam de tweede wereldoorlog. Alleen de „Arundel Castte" heeft die strijd tot het einde toe kunnen volbrengen. Met de „Windsor Castte" is het slechter afgelopen. Dit schip werd' in maart 1943 in de om geving van Algiers tot zinken gebracht. Geen luiaard De „Arundel Castle" heeft er zeker niet de kantjes afgelopen. Zij had een belang rijk aandeel bij de landing bij Noord- Afrika en Sicilië waarbij meer dan een half miljoen mijlen werden afgelegd en meer dan 200.000 manschappen werden ver voerd. Het is een der laatste schepen ge weest die in de maildienst terug is ge komen en dat was pas in september 1950. Thans is het schip 35 jaar oud en zij het dan niet in de oorspronkelijke staat maakt het nog steeds deel uit der vloot van de Union Castte Mail Steamship Company Ld. te Londen, die haar vlag al 56 jaar doet wapperen op de route Southampton Kaapstad v.v. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 In de dinsdagavond te Beverwijk gehou den ledenvergadering hebben de leden van de Koopliedenvereniging „Handelsbelan gen" in Beverwijk het besluit genomen, om een inkoopcoöperatie op te richten. Wat de voordelen van een gezamenlijke inkoop zijn, vertelde de secretaris van de Stichting ter behartiging van de detail handel in aardappelen, groenten en fruit, de heer G. A. de Ruyter. Door het aan kopen van 'grote hoeveelheden kan men een lagere prijs bedingen en bovendien kan er over een groter assortiment beschikt wor den. Reeds vele afdelingen zijn tot een inkoopcombinatie overgegaan en met groot succes. In Beverwijk gaven zich twintig leden op. Men zal zo spoedig mogelijk er toe overgaan om blikgroente en zuurkool aan te kopen. De eerste strijd om de begeerde puntjes zit er ook bij de damclub „Sportief' weer op en denkend aan 't gezegde: „De eerste klap is een daalder waard", wisten acht spe lers op beide punten beslag te leggen. In twee partijen werd de eer gedeeld. Een boeiende „klassieke" partij was de strijd tus sen H. Andrea en J. de Boer. Pas in het eind spel wist de laatste de betere tempi en daarmee de winst te vinden. De pas gepro moveerde J. Bakker verdedigde zich taai tegen clubkampioen P. C. Bais maar kon de nederlaag toch niet ontlopen. H. Holt ver overde in een solide Hollandse partij het middenveld en daarmee de partij op J. Wartenhorst. De volledige uitslagen waren: H. AndreaJ. de Boer02 J. Bakker—P. C. Bais02 H. DijkhuizenP. Bakker 02 J. GroenG. Huigen 20 H. HuigenJ. Hiemstra02 H. HoltJ. Wartenhorst 2—0 J. JansenG. Mooi11 W. Post—J. Slager 0—2 J. de RuiterJ. Wesselius 11 J. VisserP. Westerwal 20 De plechtige afkondi ging van de grond wetswijzigingen heeft te Utrecht een char mant verloop gehad. Drie herauten te paard bliezen op de klaroenen, toen de loco-burgemeester H. Ploeg en de gemeen te-secretaris over de rode trouwloper naar buiten traden; enkele minuten te laat want een juist gehuwd echtpaar had voor rang gekregen. Twee „rakkers" met de stadsbanier flankeer den de autoriteiten. Na de voorlezing door de secretaris gaf de loco-burgemeester 'n korte uitleg, waarna hij met een joyeus ge baar zijn hoge hoed lichtte voor het sa mengestroomde pu bliek, dat de voorle zing geduldig had bijgewoond. S.s. „Arundel Castle" (Union Castle Line). Ingevolge de Velsense gasverordening geschiedt de aanleg van muntgasinstallaties (de binnenleiding, aangesloten aan een muntgas-meter, benevens de door het gas bedrijf hierbij geleverde toestellen) door of vanwege en voor rekening van het gasbe drijf en worden deze aan de afnemers van het gas in gebruik gegeven. Met betrekking tot de levering van gas over de gewone meter geldt een dergelijke bepaling niet, zodat de kosten van aanleg der binnen leidingen ten laste van de betrokkenen komen. De regeling betreffende het voor rekening van het bedrijf aanleggen van de muntgas-installaties dateert uit een tijd, toen de omstandigheden ten aanzien van de gaslevering belangrijk verschilden van de huidige. Op grond van deze regeling is het moge lijk, dat bouwondernemers de aanleg van muntgas-installaties op kosten v^n het gas bedrijf doen uitvoeren en dus gratis de beschikking krijgen over een binnenleiding met toebehoren. Het komt B. en W. dan ook gewenst voor, dat de op dit stuk bestaande bepalin gen worden ingetrokken en een zelfde voorschrift, als voor de levering van gas over de gewone meter geldt, van toepassing wordt. Indien dit geschiedt zal het nodig zijn de bestaande muntgas-installatie aan de huiseigenaren onderscheidenlijk bewo ners in eigendom over te dragen. De boek waarde dezer installaties bedroeg op 1 januari j.l. 12.207,76. De afschrijving van dit activum zou te zijner tijd bij wijziging van de bedrijfsbegroting kunnen worden geregeld. Indien tot afschaffing van de regeling der muntgas-installaties wordt besloten, zal de jaarlijks terugkerende investering van 1.000,welke nodig is voor de aan koop van nieuwe gaskomforen en de uit breiding van de bestaande installatie, ver vallen. Bovendien zal het onderhoud van de muntgas-installaties dan niet meer ten laste van het bedrijf komen, althans voor zover dat niet het normale dienstbetoon betreft; een besparing van 5.000,zou daardoor worden verkregen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor: de eigendom van de munt gas-installatie aan de huiseigenaren on derscheidenlijk bewoners om niet over te dragen. PARIJS (Reuter). Voor het eerst se dert het einde van de oorlog voorziet het houtaanbod in de zeventien landen van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking (O.E.E.S.) in de vraag, zo wordt in een rapport van de O.E.E.S. medegedeeld. Volgens het rapport is de vermindering van de internationale span ning een nieuwe factor, welke een buiten gewoon belangrijke invloed op de markt zal hebben. De zeer grote bedrijvigheid op de houtmarkt werd verleden jaar groten deels beïnvloed door de zeer grote vraag in Duitsland. De- vooruitzichten voor de houtprijzen zijn volgens het rapport onzeker. De prij zen 'zijn echter minder vast dan verleden jaar. ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s., 8 uur in één speciale voorstelling Wreed is de wereld tegenover hen, die van de liefde leven DE WERELD VEROORDEELDE HAAR met Alida Valli - Amadeo Nazzari - Serge Reggiani. Zij verbrak de banden met het ver leden en stortte zich op de weg naar de zedelijke ondergang Een fel-realistisch en dramatisch tijdsbeeld Toegang boven 18 jaar. Voorverkoop morgenochtend v. 11-12 u. aan het theater. De handelsvereniging „IJmond" heeft de nieuwe competitie goed ingezet, want van de vijf gespeelde wedstrijden werd er slecht in één een nederlaag geleden door de meisjes-B-aspiranten, die het tegen De Blinkert-B-meisjes opnamen en de veel sterkere tegenstandsters een 4-1 zege moes ten laten. Belangrijk waren de resultaten van de beide eerste elftallen dames en heren, die voor flinke overwinningen zorgden. De IJmond I-dames ontvingen op „Watervliet" Concordia 2 uit Haarlem, welke ploeg al direct de mindere van de vlot spelende IJrncmdsen bleek te zijn, nadat spoedig na het begin mej. Slotman de score had ge opend. Concordia 2 stond bij de rust met 41 achter. In de tweede speelhelft behield IJmond het aanvals initiatief, doch nu werd de Concordia-doelverdedigster het struikelblok voor groter succes; vele goed gerichte schoten werden gestopt. Deson danks kon Concordia niet beletten dat IJmond nog driemaal scoorde, waartegen over de Haarlemse dames één doelpunt plaatsten (72). Een nog groter zege behaalde he' IJmond I-herenelftal in de strijd tegen „The Catchers" uit Amsterdam. De IJ- mond-aanvallen waren een offensief gelijk met zeer vlotte combinaties, waartegen de Amsterdammers maar weinig konden uit richten. De IJmond-heren scoorden er lus tig op los, zodat al met de rust het dozijn doelpunten „vol" was en The Catchers driemaal tegen hadden gescoord. (123). Na de hervatting en met de grote voor sprong deed IJmond het wat kalmer aan. Desondanks wist de voorhoede nog vol doende druk uit te oefenen en nog zeven doelpunten te maken, terwijl The Catchers driemaal doelpuntte. De wedstrijd IJmond 3Concordia 3 (heren) werd een bijna gelijke kamp met weinig krachtverschil De punten werden met het gelijke spel (33) gedeeld. Tenslotte zorgde het junioren-meisjes team A, dat thans over een zeer goed elftal beschikt voor een flinke zege door de Cori- cordia-meisjes een 81 nederlaag toe te brengen. De voor de IJmond 2-dames en meisjes junioren B vastgestelde wedstrijden von den geen doorgang. De zuinigheid, die betracht is bij de aanleg van de ver binding over de sluizen, gaat op één kapitaal punt de wijs heid bedriegen. Daar waar de fietsen en brommers op de grote weg moéten rijden en daar, waar de brommers niet op het fietspad worden geac cepteerd, ontstaan elk moment van de drukke dag huivering wekkende situatiën. Want het verkeer over de sluizen neemt auto over auto toe en het aantal fietsers en brommers is ook niet gering. Nu blijkt, dat er tussen noor der- en middensluis meerma len verwerpelijke toestanden ontstaan, doordat de brom fietsen daar op de grote weg móeten blijven, omdat rijks waterstaat een te smal rijwiel pad liet aanleggen, zou er maar wat aan gedaan moeten worden. Willen er geen slacht offers vallen op deze toch al zo riskante route, dan ware het aanleggen van een breder fietspad op deze plek, die ruimte genoeg biedt, minstens het overwegen overwaard. Klaphekje Een bewoner van de IJmui- derstraatweg heeft mjj in ken nis gebracht met zijn door lopende angstaanvallen op mo menten, dat hij uit het raam kijkende, de jeugd bezig ziet bij klaphekje en sluisweg. Dat daar nog niet véél meer ongelukken geschieden, zo meent hij, is slechts te danken aan het goede humeur van de heer Noodlot én aan de be jaarde mannen, die daar in de knik van de IJmuiderstraat- weg hun bank-der-sterke-ver- halen hebben. Want zij redden al menig leven door op het laatste moment op de benen te gaan staan en onvoorzichtige kinderen van zelfmoord af te houden. Het is, aldus mijn brief schrijver, kennelijk zo, dat de ouders, wier nakomelingen bij dat klaphekje spelen, op geen stukken na weten door welke ogen van naalden hun kroost bij grote voortduring kruipt. Niet alleen de trein, wier baan maar vrijelijk kan worden be treden door ieder, die daar be hoefte toe gevoelt, maar ook en vooral de razend-drukke sluisweg. Hij zou dan ook alle ouders met kinders uit die buurt wil len toeroepen, de kinderen met klem op het hart te binden, deze levensgevaarlijke oorden te mijden en hij zou voorts dat klaphakje wel willen toe- metselen. Dat lijkt me overi gens geen gelukkige metsel- partij, want het pre-historische overweggetje daar bewijst me nig mens een grote dienst, na- demaal de dichtstbijzijnde mo gelijkheden tot over- of onder- schrijding van de spoorbaan op aanzienlijke afstand liggen. Maar de Spoorwegen zouden bést eens gewezen kunnen worden op de onhoudbaarheid van klaphekjes. Een loopbrug zou hier de enige afdoende op lossing zijn, maar of N.S., ge zien de ervaringen in Neder land met onbewaakte over wegen, al te vlot zullep over gaan tot het aanleggen van zulk een levensbesparend ar tikel, blijft voor mij een open vraag. i Op de stralende dag, waarmee in 1906 de herfst begon stapten Jan Jaspers en zijn Petronella v. d. Waard stijf arm in arm naar de Velsense ambtenaar, om hun huwelijksplannen in daden om te zetten: er werd aangetekend. En op 7 oktober was het zover: Petronella en Jan werden een echtpaar, dat nu dus bjjna een halve eeuw lief en leed heeft gedeeld. Blozend in 's konings wapenrok Het verwijt jegens onze jeugd, dat zij beleefdheid en goede vormen in de verste verte niet meer zo belangrijk acht ais die van enige gene raties terug is een op de fei ten gebaseerde bedenking ik ben er zeker van. Maar wanneer er dingen passeren als in de bus van IJmuiden naar Haarlem - welaan, vrin den, ik zou dan haast zeggen dat het strammere geslacht er zelf mee de schuld aan draagt en dan ook maar moet weten, wat er van komt. Een tandarts bericht mij dat hij, in dit openbaar ver voermiddel gezeten op woens dag de vijfde september, een soldaat zag gaan staan voor een oude dame, die geen plaatsje meer kon bemachti gen. De bus keek goedkeurend naar zulk een fikse landstor- mer, die het hem dan toch maar weer lapte tegen de ver vlakking van de maatschappij en leger in netjes te blijven, maar deze goedkeuring sloeg om in een algemeen gemor, toen de dame in kwestie snij dend antwoordde: „Ik wens geen gebruik te maken van een warme zitplaats." Diep blozend naar men zegt van verlegenheid, maar het kan ook woede zijn ge weest heeft de landmacht zich wederom gezet en de bus was het er over eens, dat de dame niet wist waar zij staan moest, laat staan zitten, dus dat zij het staan verdiende. En dat de soldaat haast wel gek zou zijn, als hij het nog eens probeerde. Boven de Kerkweg zullen die dag de vlaggen wapperen, want op nommer 48 is het dan groot feest velen in Velsen kennen immers deze ras-„in- boorlingen", waarvan de baas op de „hei" het levenslicht aanschouwde en moeder de vrouw weliswaar uit de Haar lemmermeer moest worden ge- importeerd, maar zich toch wel totaal Velsense is gaan voelen in al die jaren. Men verkeert nog allemaal in de beste gezondheid en de 79 jaren zijn de bruigom niet aan te zien, zomin als de 71 lentes zwaar op de bruid we gen: vader hoeft de fok nog niet op om de krant te kunnen lezen en moeder bereddert haar eigen huishouding nog even kwiek als in de witte broodsweken. Dat de bruigom nog wel het een en ander weet te vertellen over de oertijd van IJmuiden, toen de polderjongens zich in. zwermen op de doorgraving van Holland op zijn smalst wierpen, laat zich denken en dat hij dan alevel verhaalt over de lange werkensdagen van weleer, die hij als maaiet in de zomer bij de boer vol maakte deed mij denken aan vooruitgang, televisie en brom fietsen en het goud, dat vroe ger toch ook wel blonk in de eenvoud der tijden. Bij de boer in het hooi, als de zon te bedde ging en de volgende morgen met de kip pen van stok een paar we ken achtereen een natte rug. Later kwam er wat meer regelmaat in het leven van het echtpaar, want Jaspers heeft daarna 'n groente-nering gedreven, maar toen ook daar de leden net wat te stram toe geworden waren, verhuisden de echtelieden naar Santpoort. Zodat heel Velsen ze wel zo wat kent en er, behalve de 5 kinderen én 11 kleinkinderen heel wat aanloop aan.de Kerk weg verwacht mag worden als het daar straks feest wordt. LAMPENIER Prijzen van dinsdag. Heilbot 3,502,50; gr. tnog 4,404,20; grm. tong 4,40; kim. tong 3,90; kl. tong I 3,40—3,25; kl. tong II 3,00— 2,70; tarbot I 3,00—2,50; zalm 9,00, per kg. Tongschar 90; kl. schol II 4023; schar.. 3512; bot 2317; v. haring 2417; makreel 2818; gr. schelvis 3827; grm. schelvis 3624; kim. Schelvis 3621; kl. schelvis I 3020; kl. schelvis II 2611; wijting 2013; gr. gul 5030; midd. gul 3828; kl. gul 2517; poontjes 12,5012; kl. koolvis zw. 25'20; kl. koolvis wit 3634, per 50 kg. Gr. kabeljauw 28098; gr. koolvis zw. 7570; gr. koolvis wit 80, per 125 kg. ADVERTENTIE f i Onze beddenafdeling heeft beslist die matras welke voor U het meest ideaal is. Vraag eens advies bij I I f 1 f I WONINGINRICHTING BEVERWIJK specialisten sinds jaren! De commies titulair bij de Nederlandse Spoorwegen op hét station Velsen-IJmui- den-Oost, de heer J. de Jong, herdacht gis teren het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst van de N.S. trad. Velen hebben de tweeënzestigjarige gisteren in zijn woning aan de Eksterlaan 33 opgezocht en gefeli citeerd en uiteraard was daarbij een grote groep personeel van het station te Velsen- IJmuiden-Oost. De heer De Jong, die in Anjum bij de Spoorwegen kwam en daarna verschillende standplaatsen had om twintig jaar geleden in Velsen-IJmuiden-Oost te komen, werd eerst toegesproken door de heer T. J. E. Boersma van de Inspectie Amsterdam der N.S. Hij was vol lof over het door de heer De Jong in die veertig jaar verrichte werk en memoreerde in de toespraak de spoor wegloopbaan van de jubilaris. Tot besluit mocht hij hem een enveloppe met inhoud namens de directie overhandigen. Ook de stationchef te Velsen-IJmuiden- Oost, de heer M. M. van Varik, heeft ge sproken en zijn waardering voor de heer De Jong onder woorden gebracht. Van het per soneel ontving de heer De Jong een kleu renets. De heer P. A. v. d. Berg, die al elf jaar met de jubilaris samenwerkt, sprak over de warme collegialiteit en adjunct commies Van Veen heeft de rij besloten. Tenslotte heeft de heer De Jong allen be dankt en de hoop uitgesproken dat hij nog een aantal jaren te Velsen-IJmuiden-Oost zal mogen uitdienen. De algemene ledenvergadering van de winkeliersvereniging „Plan West", die gis teravond in het Centrum te Beverwijk werd gehouden onder voorzitterschap van de heer J. Tabak, kenmerkte zich door en kele wijzigingen in het huishoudelijke re glement van de vereniging. De voorzitter sprak er zijn tevredenheid over uit, dat de leden ondanks het bar-slechte weer in zulk een grote getale waren opgekomen. Temeer verheugde hem dit, omdat de vo rige vergadering, onder nagenoeg de zelfde weersomstandigheden wegens de toen slechte opkomst moest worden afgelast. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de secretaris de wens heeft kenbaar ge maakt per 1 januari zijn functie neer te leggen, daar hij door gebrek aan tijd zich niet geheel meer aan zij taak kon wijden. In verband hiermede stelde hij voor het bestuur met twee personen uit te breiden opdat deze gelegenheid zouden krijgen zich in te werken en waaruit bij een eerst vol gende vergadering dan een nieuwe secreta ris zou worden gekozen.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9