Twaalf slachtoffers van het verkeer Egypte weigert mee te werken aan het tweede plan-Dulles Washington gaat vaart om de Kaap financieren Hedenavond 7 uur en 9.30 uur in het Hervormd Jeugdgebouw HET WEER: Droogweinig zon Haarlems Dagblad Nog geen nieuwe informateur of formateur aangewezen Tijdens weekeinde Boycot van kanaal en beroep op Veiligheidsraad De kabinetsformatie Het woord is aan.. C4"MW"44m Strijd in Algerije Granaten in cafe's en in heuvels hij Oran Trein reed op overweg zes koeien dood Amsterdams echtpaar van juwelen beroofd in Lugano Amerikaanse ertsboot voor de Noorse kust vergaan Vijf van de 38 opvarenden uit reddingboot opgepikt Kind in ketel verdronken TOUR DE FRANCE 1956 en VAN PARUS TOT DUSSELDORF Er zijn nog toegangskaarten aan de zaal verkrijg baar, vóór het begin der voorstellingen. 71e JAARGANG No 59 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 212 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Bij verkeersongelukken tijdens het week einde hebben 12 mensen het leven verloren. Drie inwoners van Borne vonden zaterdag de dood, toen de auto, waarmee zjj op weg waren naar Oostende, nabij Vught met grote snelheid tegen een boom reed. De bestuurder, de 25-jarige A. O. N., de 53-jarige W. M. en zijn 49-jarige echtge note waren op slag dood. Twee kinderen van dit echtpaar, een 22-jarige dochter en een 16-jarige zoon, werden zeer ernstig gewond. Een 16-jarige vriend van de fa milie, W. van G. uit Heerlen, werd licht gewond. De wagen werd totaal vernield. Op de Catharij nebrug te Utrecht werd zaterdagmorgen om vijf uur het stoffelijk overschot aangetroffen van de 18-jarige student A. J. K. uit Ernst (Gld.). Zijn fiets lag enkele meters verder. Waarschijnlijk is de jongeman 's nachts door een auto aangereden. Zondagmiddag wilde de 75-jarige mevrouw J. W.-H. uit Ruinen de grote verkeersweg Meppel-Assen oversteken, juist toen een auto naderde. De vrouw weifelde even en de bestuurder van de auto kon, ondanks krachtig remmen, niet voorkomen dat zij werd aangereden. Zij werd zodanig gewond dat zij ter plaatse overleed. De auto botste tegen een boom op, waardoor een der in zittenden een hersenschudding kreeg. Zondagavond werd op dezelfde weg de 68-jarige G. B. uit Ruinerwold door een auto aangereden en op slag gedood. Hij wilde per bromfiets de weg oversteken. Op de rijksstraatweg ter hoogte van Den Deil is zondagmiddag de 49-jarige fabrieks arbeider A. van T. uit Rotterdam, die met enkele andere voetgangers de rijweg over stak, aangereden door een motor en op slag gedood. De motorrijder naderde met matige snel heid, week uit voor twee van de voet gangers, maar kon een aanrijding met Van T. niet meer voorkomen. De motor rijder liep een hersenschudding op en zijn 54-jarige echtgenote, die op de duo zat, kreeg wonden aan het gezicht. Beiden zijn overgebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. Op de Keerderberg onder de gemeente Heer in Limburg is een 51-jarige Belgische motorrijder uit Genck in botsing gekomen met een personenauto. De man overleed kort na het ongeval. De motorrijder reed bergaf, de auto bergop. De oorzaak van de botsing is niet bekend. Zaterdagochtend is bij Den Bosch een Uit Borne afkomstige personenauto, die op weg was naar Oostende, tegen een boom gereden. Drie personen kwamen om het leven, twee werden gewond. Zondagmorgen is een echtpaar uit Utrecht, dat per bromfiets op weg was naar Amersfoort, om het leven gekomen. Op een kruispunt even buiten Utrecht werd de bromfiets aangereden door een autobus uit Zeist, waardoor de 57-jarige G. de H. en zijn 55-jarige echtgenote tegen het weg dek werden geslingerd. De vrouw was vrij wel direct dood; haar man overleed tijdens het transport naar een ziekenhuis. Bij Weesperkarspel is een 75-jarige wiel rijder uit Huizen bij het oversteken van de weg door een auto aangereden. Hij is in de Majellastichting te Bussum over leden. In Rotterdam reed de 19-jarige J. O. met zijn motor in een sloot langs de Kromme Zandweg. Toen men hem uit het water had gehaald bleek hij reeds overleden te zijn. (Van onze parlementaire redacteur) Het wachten is thans op een bericht van het kabinet der Koningin dat een nieuwe formateur of informateur is aangewezen. Maar het valt niet te zeggen of een derge lijke mededeling reeds spoedig zal komen. Te verwonderen is het niet dat er even stilte heerst. De situatie is immers zeer moeilijk geworden, hoewel zij toch nog niet onmogelijk genoemd behoeft te wor den. Er zijn namelijk, zo kan men in parle mentaire kringen vernemen, nog verschil lende oplossingen denkbaar. Ik geef hier slechts weer wat ik daar omtrent heb vernomen. Oplossing num mer één de volgorde is volkomen wille keurig en niet volgens voorkeur zou zijn een poging tot vorming van een kabinet bestaande uit personen die behoren tot de P.v.d.A., de V.V.D., de C.H.U. en eventueel ook tot de A.R.-partij. Een ernstige poging hiertoe is tot dusverre niet ondernomen, doch wel bestonden er tot nu toe aan wijzingen dat de kansen hierop niet groot schenen. Inmiddels is er echter wel wat veranderd, zo voegde men hieraan toe, namelijk in die zin, dat juist de gevolgen van de ontstane situatie denkbaar zouden maken dat hetgeen een dag of tien geleden nog niet mogelijk scheen, nu wel tot de mogelijkheden zou behoren. Dit geldt eveneens voor drie nog andere denkbare oplossingen. Te weten: het aan blijven van het tegenwoordige kabinet of reconstructie daarvan. In beide gevallen zou er bereidheid moeten bestaan bij de K.V.P. om zich hiertegen niet te verzetten. (Van onze correspondent in Londen) De Suezcrisis heeft een nieuwe fase bereikt nu het denkbeeld van oorlog tegen Egypte bezig is te wijken. In plaats daarvan zal Nasser met dollars worden bestreden. De Verenigde Staten hebben financiële hulp tot een bedrag van 178 miljoen pond sterling in uitzicht gesteld voor de financiering van olie-inkopen in de Verenigde Staten en andere dollar-landen en als gedeeltelijke dekking van de extra-kosten verbonden aan de vaart om Kaap de Goede Hoop. Economische maatregelen zijn in overeenstemming met de Britse publieke opinie. President Nasser zal het plan-Dulles voor'een kanaalgebruikersvereniging geen kans geven. In een onderhoud met de „Sunday Express" liet Nasser door schemeren dat, wanneer een konvooi van de vereniging het kanaal zou binnen varen, een ander konvooi zou kunnen vertrekken, waardoor het kanaal geblok keerd zou worden. Nasser kan ook een konvooi stoppen door te verklaren, dat de papieren van de loodsen niet in orde zijn. Hij kan de kanaalgebruikers ook technische medewerking weigeren. Er is echter zo weinig geestdrift voor een kanaalgebruikersvereniging onder de acht tien landen, die het oorspronkelijke plan voor internationaal beheer steunden en woensdag opnieuw naar Londen zullen ko men, dat het hoogst onwaarschijnlijk lijkt, dat dit voornemen zal worden uitgevoerd door een proefkonvooi naar het kanaal te sturen, hetgeen zo goed als zeker tot een nieuwe vernedering van de initiatiefne mers zou leiden. Vermoedelijk zal er een boycott van het kanaal komen met een ge lijktijdig beroep op de Veiligheidsraad. Vooral met de wensen van Noorwegen, dat de belangrijkste gebruiker van het kanaal is na Groot-Brittannië, zal men rekening moeten houden. De drie Scandinavische landen hebben té kennen gegeven, dat de eerstvolgende stap een beroep op de Vei ligheidsraad behoort te zijn. Ingeval het kanaal wordt geboycot hoopt men zestig tot zeventig percent van het normale ka naalverkeer om de Kaap te kunnen leiden. Minister Dulles zal moeten ophelderen wat de Verenigde Staten bereid zijn te doen. De verwarring aan de top in Londen schijnt nog voort te duren in deze achtste week van de Suezcrisis. Het probleem, wanneer tegen Nasser geweld dient te worden gebruikt, is nog niet opgelost. Eden heeft daarvoor genoeg armslag behouden en er heerst verdeeldheid in het kabinet. Butler, de vroegere kanselier van de schat kist, behoort tot de vleugel van de partij, die het conflict aan de Veiligheidsraad zou willen voorleggen. In kringen die van het begin af scherpe critiek op de regering hebben uitgeoefend wordt het noodzakelijk geacht, dat Londen en Washington einde lijk in volle eendracht optreden, vooral wanneer zij zich tot de Veiligheidsraad wenden. Maar eerst zal het Britse stand punt moeten worden toegelicht. Het waan denkbeeld, dat Groot-Brittannië en Frank rijk zonodig alleen zullen optreden, moet worden opgegeven, al kan worden erkend, dat hun aanvankelijke vasthoudendheid een heilzame uitwerking heeft gehad, niet zozeer op Nasser, als wel op Dulles. De Verenigde Staten, wier afzijdigheid funest zou zijn, nemen langzamerhand de leiding over in dit conflict. Zoals Eden in Indo-, China Dulles heeft tegengehouden, zo moet Dulles thans Eden ervan weerhouden tot het uiterste te gaan. Een aantal scheepvaartlijnen heeft de ta rieven voor vrachtvervoer van Europese Als vierde oplossing wordt gewezen op een denkbare mogelijkheid, dat alsnog ge probeerd zal worden te komen tot een kabinet dat zou zijn samengesteld uit mi nisters, behorende tot de vijf grootste par tijen. Ook te dien opzichte geldt dat wat in drieënnegentig dagen niet bereikbaar is geweest, intussen toch nog, zij het dan ook zeer laat, wel bereikbaar zou zijn. Over de vraag wie of er als informateur dan wel als formateur zal moeten gaan optreden hoort men onder meer, dat ir. Staf hiervoor in aanmerking zou komen wegens de rol die hij in de laatste stadia van de mislukking van de pogingen van prof. De Gaay Fortman heeft vervuld. Maar daar staat tegenover dat hij daar mee juist sommigen nogal wat aanstoot heeft gegeven. Ook wordt gedacht aan mr. Burger, de fractievoorzitter van de P.v.d.A., van wie men, meer dan van één van de voorzitters van de andere fracties, vindt, dat hij tot nu toe te weinig positiefs of constructiefs van zich zou hebben laten merken, zodat men meent dat hij thans maar eens zou moeten tonen wat hij tot stand zou kunnen brengen. Op veler lippen zweeft in dit opzicht ook de naam van dr. Drees. De gedachte dat er een kabinet tot stand zou kunnen komen bestaande uit zoge naamde vakministers, geheel los van de politiek, acht men in de praktijk niet voor verwezenlijking vatbaar. In de eerste plaats niet, omdat de ervaring heeft ge leerd dat dergelijke figuren zich gewoon lijk niet voor het ministerschap beschik- ADVERTENTIE BARTELJ0RISSTR. -HAARLEM IEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM IEL. 717162 Waterdichte Bromfietskleding baar stellen en liever in hun eigen vak blijven, in de tweede plaats aangezien de praktijk in de loop van vele jaren wel geleerd heeft dat staatkunde ook een vak is en dat mensen die daarbuiten staan het er op dit terrein maar matig afbrengen. Het aantal mislukkingen van ministers buiten politiek verband, die als vakminis ters waren gekwalificeerd, is groter dan het aantal gevallen waarin zij geslaagd zijn. eni Britse havens naar plaatsen ten oosten van. Suez met vijftien percent verhoogd, wegen-s het risico van sluiting van het ka naal. De Suezkwestie zal vrijwel zeker tot een verergering leiden van de financiële crisis in Groot-Brittannië. Om de inflatie tegen te gaan moest minister MacMillan dit jaar bezuinigen. Daarvan zal in de ge geven omstandigheden waarschijnlijk wei nig terecht komen. Het is vrijwel zeker, dat een tussentijdse herfstbegroting moet worden ingediend, hoewel MacMillan dit om politieke redenen zal trachten te ver mijden. De prijzen van vele artikelen zul len stijgen als de Suezcrisis de scheep vaart door het kanaal mocht onderbreken. De regeringen van de andere Arabische staten zouden allerminst gesticht zijn over Nasser's kanaalpolitiek, die alleen de in stemming heeft van de verarmde bevol kingsgroepen van hun landen. De Arabi sche heersers beseffen, dat hun tronen zullen wankelen, als Nasser hen in een oorlog' meesleept. Het Britse stoomschip „Orontes", waar mede de Zandvliet-kinderen naar Londen zijn gekomen, was het eerste Britse schip dat de terugreis uit Australië via de Kaap maakte. Het schip kwam toch op tijd in Londen, ondanks de 1250 mijlen extra. Er werd op volle kracht gevaren, er werden minder havens aangedaan en het gebruike lijke oponthoud in Suez verviel. De reis om de Kaap was wegens het'koele klimaat aangenamer dan via Suez. De reis had aan brandstof tachtigduizend gulden extra ge kost, maar er was vijftigduizend gulden aan tolgelden bespaard. De Nederlandse delegatie naar de conferentie te Londen zal worden geleid door minister Luns. De samenstelling van de delegatie zal waar schijnlijk afwijken van die op de vorige conferentie, met het oog op de technische problemen welke nu ter sprake zullen komen. ALGIERS (United Press) Algerijnse rebellen hebben binnen een half uur in het Bab El Oued district van Algiers door het werpen van twee handgranaten twee po litiemannen gedood en negen blanken ge wond, waaronder een jongetje van 14 jaar. De eerste handgranaat werd in een res taurant geworpen, waarbij de beide agen ten gedood werden en zes soldaten ernstig gewond. De opstandeling vluchtte, maar werd door een kogel getroffen en gedood. Een half uur later vloog een tweede handgranaat door het raam van een bar in dezelfde buurt. Drie blanken, waaronder het jongetje werden gewond. De man die de granaat had geworpen wist te ontsnap pen. Algerijnse opstandelingen hebben vrij dagavond bij Oran zes Algerijnen ver moord. Bij een overval op een militaire patrouille nabij Guelta doodde een bende van ongeveer honderd opstandelingen vrij dagavond drie Franse militairen. Twee of ficieren en één politieman liepen verwon dingen op. Bij een nachtelijk gevecht in de heuvels ten Oosten van Oran hebben Franse troe pen volgens hun communiqués tenminste dertig Algerijnse opstandelingen gedood. Franse vliegtuigen wierpen lichtkogels uit om het toneel van de strijd te verlichten. De opstandelingen waren leden van een groep, die onlangs zes pro-Franse Moham medanen heeft ontvoerd. In het gebied van Algiers leden de Fran sen „enige verliezen", doordat militairen in hinderlagen vielen, aldus is van Franse zijde vernomen. Over de grens geschoten: algemene staking in Tunis In Tunesië is zaterdag een algemene sta king van 12 uur gehouden naar aanleiding van het beweerde bombarderen van een Tunesisch dorp aan de grens door Franse oorlogsvliegtuigen uit Algerije. Tunis leek zaterdag uitgestorven. Alle winkels waren gesloten en er reden geen trams noch bussen. Daar zaterdag de Joden hun Yom Kippur vierden waren óók hun winkels gesloten. Toen de staking om twaalf uur 's middags inging vertrokken er geen treinen meer. De treinen die onderweg waren bleven rijden tot de plaats van bestemming. Het Nederlands voet balelftal heeft het in terlandseizoen goed ingezet. Zaterdagmid dag wonnen de oran jehemden in 't fraaie stadion van Lausanne met 3-2 van de Zwit sers. Een krappe over winning, maar daar om niet minder ver diend. Een van de Nederlandse doelpun ten, het tweede, ziet men op de foto in wording. Lenstra nam even buiten het strafschopgebied een vrije schop, de bal kwam bij Van der Gijp de Nederlandse aanvalsleider, die het duel met de Zwitserse keeper in zijn voor deel besliste en in schoot. Later in de eerste helft bracht Bosselaar het Oranje team een voorsprong. Een voorsprong ove rigens, die de Neder landers in de tweede helft niet meer zou den afstaan, ook al was de Zwitserse druk op het Nederlandse defensie bij perioden zo groot dat iedereen een Zwitsers doelpunt verwachtte. Over het verloop van de inter land kan men op één van de sportpagina's uitvoerig lezen. Zaterdagmiddag is de D-trein uit Parijs om halfvier tussen Voorhout en Noordwij- kerhout ingereden op een kudde koeien, die door de eigenaar over de spoorbaan werden gedreven, hoewel het waarschu- wingssein bij de onbewaakte overweg de nadering van de trein aankondigde. Zes koeien werden gedood. De D-trein kreeg 36 minuten vertraging. Buit heeft waarde van 28.000,- Juwelen ter waarde van ruim 28.000 gul den zijn uit een hotelkamer van een Ne derlands echtpaar gestolen, aldus deelde de politie in Lugano zondag mede. Het echtpaar, de heer en mevrouw P. N. uit Amsterdam, was uitgegaan en had de juwelen in een klerenkast opgeborgen. Toen zij terugkwamen was de kast nog op slot maar de doos met de juwelen was ver dwenen. (United Press). Secretariaat der prinsessen De voorkomende secretariaatswerkzaam heden voor de jongste drie prinsessen, waarmede zoals zaterdag werd bericht mejuffrouw mr. M. Meurs, particulier secretaresse van prinses Beatrix, tijdelijk werd belast, zullen op paleis Soestdijk worden verricht. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Goethe: Een meisje wordt bemind om wat zij is, een jongeman om wat hij belooft te worden. OSLO, (NTB/AFP). Het Amerikaanse libertyschip „Pelagia" (7238 ton) dat met tienduizend ton ijzererts op weg was van Narvik naar Baltimore, is zaterdagmiddag in het Vestfjord bij de kust van Noord-Noor- wegen 'n een zware storm vergaan. Men vreest, dat slechts vijf van de 38 opvarenden het ongeval hebben overleefd. In het laatste radiobericht, dat van het schip was ontvangen, was gezegd, dat er dringend hulp nodig was en dat er een sloep was gestreken om schade op te nemen. Door dat dit bericht tengevolge van atmosferische storingen verminkt werd opgevangen, zoch ten tien schepen urenlang in een gebied, dat verscheidene mijlen van de plaats van het ongeluk lag. Zondagochtend werd eindelijk bij de Lofoten een sloep ontdekt met zes opvaren den van de „Pelagia", van wie er inmiddels een aan koude en ontberingen was bezwe ken. De overlevenden, die door de Britse treiler „Northern Duke" uit Grimsby in Harstad aan land werden gebracht, deelden mee, dat tijdens een hevige storm een gewel dige golf de luiken en een gedeelte van de brug van de ertsboot vernielde. Het vaartuig begon water te maken. Drie van de vier reddingboten werden door de golven ver brijzeld. Hierop had de gezagvoerder, John Matandos uit Baltimore de bemanning op dracht gegeven in de laatste sloep te gaan. Met zes mannen er in werd deze boot gestre ken. Toen braken de touwen en de sloep dreef snel af. De inzittenden van de red dingboot hadden de „Pelagia" langzaam zien zinken. Ook de sloep werd lek, doch zij kon drij vende worden gehouden. In de loop van de nacht overleed een van de zes. 's Ochtends hesen de vijf overlevenden een zeil. Kort daarop werden zij ontdekt door de beman ning van een Noorse vliegboot, die de Britse treiler naar hen dirigeerde. In Harstad zijn twee van de vijf mannen met bevroren lichaamsdelen in het ziekenhuis opgenomen. Met vliegtuigen en schepen worden nog nasporingen gedaan naar eventuele verdere overlevenden. Onder de vermisten bevindt zich volgens een U.P.-bericht uit New York een zekere Johannes Buitendorp uit In donesië. Het anderhalf jarige dochtertje van de heer G. H., wonende in de Kerkstraat te Bunschoten, is vlak bij de ouderlijke wo ning in een wasketel met water geraakt en verdronken. Toen de moeder haar dochter tje vond, waren de levensgeesten reeds ge weken. Nog enkele uren heeft men kunst matige ademhaling toegepast, echter zonder resultaat. ooococooooooooc Rembrandtlaan 45, Dmuiden-Oost geven wij voor u de eerste voorstellingen van de sportfilms Toegangsprijs ƒ1.belasting inbegrepen. g OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOfXDOOOOOOOOOOOO^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÖ VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Périoden met zonneschijn en droog weer. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Weinig veran dering in tempeatuur. 18 september Zon op 6.21 uur, onder 18.50 uur. Maan op 17.46 uur, onder 4.35 uur. Maanstanden 20 sept. 27 sept. 4.19 uur: 12 25 uur: volle maan laatste kwartier in de weerstoestand geen grote verandering te verwachten. De wind blijft in de noordhoek, terwijl tijdelijke wolkenvelden zullen binnendrij ven. Ook kunnen er enkele verspreide op klaringen voorkomen. In het temperatuur- verloop komt weinig verandering en de regenkansen blijven gering. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland óf - c S ■saS Seis ess z3 Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 17 september Hoog water: 2.12 en 14.33 uur. Laag water: 10.01 en 22.17 uur. Dinsdag 18 september Hoog water: 2.46 en 15.07 uur. Laag water: 10.43 en 22.57 uur. ooocxxxoooocxxuoGouaoi.xxxxxxxxxxxx)Oooocxxxxxxxiooooooooa WEINIG VERANDERING Tijdens het weekeinde werd het weer bij ons bepaald door een langgerekt hogedruk- gebied, dat zich van de Balkan over de Noordzee en Schotland naar de Oceaan uit strekte. Aan de zuidflank ervan stroomde met een matige noordoostelijke wind droge lucht uit Duitsland ons land binnen. In deze lucht kwam weinig bewolking voor. Het hogedrukgebied was echter aan tamelijk grote vormveranderingen onder hevig en maandagmorgen was er alleen nog een afzonderlijke cel over, waarvan het centrum op de Oceaan ten noordwesten van Schotland gelegen is. De wind draaide intussen naar noordelijke richtingen waardoor iets minder droge lucht van de Noordzee werd aangevoerd met daar in een uitgebreid wolkendek. Dit wolken dek wordt boven Denemarken begrensd door een zwak front, dat langzaam over de Duitse bocht naderbij komt. Er is daardoor Stockholm zwaar bew. nnw 13 3 Oslo onbewolkt no 15 0 Kopenhagen zwaar bew. wnw 14 Aberdeen geheel bew. nnw 16 0 Londen half bew. ono 17 0 Amsterdam geheel bew. n 16 0 Luxemburg zwaar bew. no 22 0 Parijs nevel nno 23 0 Bordeaux mist winds. 21 0 Nice licht bew. wnw 25 0 Berlijn regen wnw 17 0,1 Frankfort onbewolkt no 21 0 München mist windst 24 0 Zurich mist windst. 26 0 Genève onbewolkt windst. 26 0 Locarno mist windst. 24 0 Wenen half bew. nnw 25 0 Innsbruck nevel w 25 0 Ajaccio zwaar bew. ono 25 0 Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven geheel bew. nnw 14 geheel bew. windst. 11 onbewolkt o geheel bew. nnw geheel bew. n geheel bew. windst on bewolkt windst 9 12 11 10 5 6 Vlv. Z.-Limb mist ono (De temperatuur ts wan n» .rgen i uur. de neerslag van de h u uut 0 0 0 0 0 0,1 0 0

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1