Een Pfaff is af! Tiende zevenkamp van WB met nieuwe winnaars WINTERS Groenendaal's Vleesbedrijf Tegen het einde van het seizoen vlogen de duiven uit het zuiden Havenberichten reukloze oliegaskachels DINSDAG 18 SEPTEMBER 1956 Mevr. S. Meyer prolongeerde vierkamptitel Hartelijke waardering voor iubilaris J. H. Stam Veertigjarige trouw koninklijk beloond Ongeluk op „Jungfrau" Alle IJmond-lierenteams verloren Goede start van SVIJ Onderscheiding voor bokschipper Nieuwe cargadoorsfirma voor Hoogovens Afsplitsing van Halverhout Zwart en Zurmühlen „Invloeden van jeugd herinneringen op karakter vorming" F. J. Verhappen vijftig jaar lid van V.Z.O.S. Katholieke EHBO-ers tezamen in KSA-gebouw Onderlinge strijd bij „Sportief" Groteman klopte titelhouder v. Heerde Rode Kruis-Colonne nam afscheid van commandant Zeshonderd schoolkinderen hoorden goede muziek Reclameplaat door stro auto in diggelen gereden Tomaten voor de export ^Brieuen aan de redactie Geen groenten en fruit in de hallen van Parijs Handelaren staken wegens verlagen der winstmarges Zilveren jubilarissen bij het P.E.N. Agenda voor Beverwijk De voetbalvereniging „Breesaap", die zondag op „Watervliet" haar tiende zeven kamp heeft gehouden en bovendien voor de dames een vierkamp organiseerde, zag door de jongere clubgenoten uitstekende prestaties leveren, waardoor een aantal be staande records sneuvelde. De grootste verrassing was ongetwijfeld het resultaat van de nog jonge „senior" M. Jagt, die het presteerde het nog nimmer in de tienjarige zevenkamp behaalde totaal aantal punten op 4354 te brengen, een cijfer, dat echter terzijde werd gestreefd met de 4274 punten van P. Luitjes op de tweede plaats en met 4041 punten van de pasgepromoveerde junior J. Schipper als derde. Bekerhouder T. Boevink met thans 3766 punten en nummer acht in de kamp zag zich ruimschoots gepasseerd. Bij de junioren, waarin C. Spruit zijn beker wegens promotie niet kon verdedi gen, was er wellicht nog feller strijd, die tenslotte met groot verschil werd gewon nen door J. Hoogendijk met 3373 punten en die tevens drie nummers op zijn naam bracht. In de veteranen groep moest de be kerhouder J. Duineveld zijn meerdere er kennen in J. van Tiel, die voor de vierde maal titelhouder werd na spannende strijd, welke tenslotte eindigde in miniem puntenverschil. Ongetwijfeld het meest spectaculair wa ren de dames A- en B-vierkampen, waarin de autopedrace steeds weer een attractief nummer is. Mevr. S. Meyer, die vorig jaar als eerste 3320 punten verzamelde, bezette nu opnieuw de eerste plaats met 3130 pun ten. Een verrassing kwam bij de dames B-groep, waarin mevr. Loos met gering verschil eerste werd met 2380 punten voor mej. De Greef met 3220 punten en mevr. P. Bleeker met 2160 punten. Verschillende records gingen er aan; T. Bijlsma bracht doelschieten sedert 1946 met 900 punten op zijn naam. A. Stolk deed dit bij de junioren met 750 punten en C. Hoen bij de veteranen met 750 punten, terwijl de laatste bovendien het vértrappen verbeterde van 40.40 meter op 42.45 meter Voor de heer J. H. Stam, wichtnota- schrijver van de papierexpeditieafdeling bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Glder Zonen N.V., die maandag zijn veer tigjarig arbeidsjubileum bij dit bedrijf vierde, was veel hartelijke waardering weggelegd in de verschillende toespraken aan het bedrijf van directie, superieuren en collega's, maar de grootste verrassing was ongetwijfeld de ontvangst op het gemeen tehuis van Velsen van de jubilaris, zijn echtgenote, kinderen en schoonouders door de loco-burgemeester, wethouder H. de Boer in tegenwoordigheid van de bedrijfs directeur, de heer J. H. Smidt van Gel der jr. Wethouder De Boer heeft met een van veel waardering getuigende toespraak je gens de trouwe arbeider medegedeeld, dat hem de koninklijke onderscheiding met de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau was toegekend wegens de vele en goede verdiensten voor de maatschappij. In het directiekantoor waar het gezel schap vervolgens door de bedrijfsdirecteur werd ontvangen in aanwezigheid van de heer M. L. Goossens, afdelingschef, toonde de heer Smidt van Gelder veel warme waardering" voor de heer Stam, die blijkens zijn permanente trouw aan zijn afdeling steeds plezier in zijn werk moet hebben gehad; een genoegen, dat de jubilaris tot een zekere promotie heeft gebracht als „wichtnotaschrijver", een functie, die bij zondere nauwkeurigheid vereist en waarin trouw en goede zorgen voor het papier en het bedrijf onmiskenbare factoren zijn. De directeur dankte de jubilaris dan ook voor zijn trouwe plichtsbetrachting en grote toe wijding onder aanbieding van de draag- medaille, behorend bij de zojuist verworven onderscheiding. De Maatschappij voor Nij verheid en Handel schonk het vererend ge tuigschrift en de grote zilveren legpenning. Als huldeblijk van de directie werd een enveloppe overhandigd, waarbij een schrif telijke felicitatie van de hoofddirectie was. Tenslotte werd, nadat met de heer A. P. Mooy, de schoonvader van de jubilaris, die ruim een halve eeuw dienst bij VGZ achter zich heeft, herinneringen waren opgehaald, mevr. Stam in de huldiging betrokken en ontving zij een actiefoto van haar man achter de schrijftelmachine. In gebouw „Concordia", waar vele be langstellenden bijeen waren gekomen, was het de afdelingschef, de heer M. L. Goos sens, die de bijzondere eigenschappen van de heer Stam belichtte, waardoor hij zijn accurate taak als wichtnotaschrijver op uitstekende wijze aan kan. De jubilaris be schikt daarbij, doordat hij als jongen in de afdeling begon, over een prima vakman schap en zijn geheugen is meermalen een grote steun voor de administratie. De chef dankte de heer Stam voor zijn toewijding onder overhandiging van enige attenties. De directe chef van de jubilaris, de "e®r G. Duinker, herinnerde aan het feit, dat de heer Stam voor hem altijd een bron van inlichtingen is geweest. Hij gewaagde van de onmiskenbare prettige, persoonlijke eigenschappen, die de samenwerking tot in de perfectie heeft mogelijk gemaakt en waarvoor de spreker uiterst gevoelig was- De heer C. Kok, die als voorman het af- delingspersoneel en het jubileumfonds ver tegenwoordigde. roemde het fantastische geheugen van de collega, die daarenboven een man is om zeer aangename verhou dingen onder elkaar te scheppen en te on derhouden. Hij bood een enveloppe aan en mevr. Stam werd vereerd met een bloem stuk. De familie Stam heeft in haar woning aan de Duinvlietstraat, waar onder de bloemen een fleurig stuk was van de Van Gelder-directie, nog vele persoonlijke ge lukwensen in ontvangst mogen nemen, zo dat de jubilaris en de zijnen op een prach tige herinneringsdag kunnen terugzien. Negen door één touw verbonden jeugdige Zwitserse alpinisten waren bezig de 4.160 meter hoge Jungfrau te beklimmen, toen een hunner uitgleed en bijna zeshonderd meter omlaag stortte, de anderen met zich meeslepend. Drie bergbeklimmers verloren hierbij het leven. De zes anderen werden gewond. De gewonden en de stoffelijke overschotten werden door gidsen respec tievelijk in veiligheid gebracht en gebor gen. en mevr. Meyer bereikte met 100 punten het maximum aantal voor zuiver plaatsen. De totaal uitslagen werden: Senioren: 1. M. Jagt, 4354 pnt (kam pioen); 2. R. Luitjes, 4274 pnt; 3. J. Schip per, 4041 pnt; 4. A. F. Nieuwenhuijs, 4027 pnt; 5. C. Lunfz, 3931 pnt; 6. A. v. d. Schans, 3878 pnt; 7. H. Verswijveren, 3773 pnt: 8. F. Boevink. 3766 pnt; 9. A. Luitjes, 3581 pnt; 10. G. Steinvoort, 3517 pnt; 11. C. Ploeg 3503 pnt; 12. F. Kooimans, 3422 pnt. Junioren: 1. J. Hoogendijk, 3373 pnt; 2. P. Jansen, 3017 pnt; 3. A. Stet, 2871 pnt. Veteranen: 1. J. v. Tiel, 2918 pnt; 2. J. Duineveld. 2894 pnt; 3. C. Hoen, 2888 pnt; 4. S. v. Willigen, 2620 pnt; 5. D. Aafjes, 2456 pnt. Dames A: 1. mevr. S. Meyer, 3130 pnt; 2. mevr. v. d. Schans, 2760 pnt; 3. mej. M. Grootveld. 2580 pnt. Dames B: 1. mevr. Loos, 2380 pnt; 2. mei. De Graaf, 2320 pnt; 3. mevr. Bleeker, 2160 pnt. Donderdagavond worden tijdens een ge zellige bijeenkomst in het Statenhuis de prijzen uitgereikt. Van de zeven gespeelde competitiewefl- striiden van de handbalvereniging „I.Tmond" hebben de drie heren elftallen alle verloren. De damesploegen kwamen met betere tesui- taten de znndnor door. Het was te voorzien dat de wedstrijd van de dames IJmond 2 IJmond 1 een overwinning voor bet eerste Velsense elftal zou opleveren. Weliswaar boden de IJmond-reserves grote tegen stand maar met de rust stonden zij toch met 3-0 achter. Na de hervatting speelde I.Tmond I tegen de jongere zusjes: het twee de was niet tegen de dames van het eerste opgewassen, waardoor geleidelijk de stand werd opgevoerd en T.Tmond 2 slechts een maal tegen scoorde (1-8). Het eerste herenelftal, dat het tegen To- nido I (Amsterdam! opnam, ging vlot van start en waar ook de gasten snelle aanval len produceerden werd de strijd levendig, doch bovendien enigszins hard. De IJmui- ders hielden het spel in de voorhoede te kort om veel succes te hebben tegen de Tonido-achterhoede. Uit de aanvallenserie kwam slechts één doelpunt. De Amster dammers daarentegen waren met open spel beter op dreef en verrastten de IJmonders in de beginperiode vier maal. IJmond, het gevaar van een nederlaag bemerkende, werd nu wat actiever en slaagde er in de ruststand op 3-4 te brengen. Na de hervat ting behield IJmond het beste aanvalspel met een score van twee doelpunten, doch ook Tonido doelpuntte (5-4!De gasten na men het initiatief over totdat de stand 6-6 was bereikt. Ongeveer vijf minuten voor het einde won Tonido het felle gevecht om het winende doelpunt (6-71. De IJmond 2-heren. die niet voldoende aanvalscapaciteiten aan de dag legden en vele kansen wegens slecht combineren za gen verloren Paan. lieten de Haarlemse gastheren van Rapiditas 2 een 9-7 overwin ning. Nog erger was het met het derde T.Tmond- heren elftal, dat met de rust al een 7-2 ach terstand had tegen Concordia 2, welke ploeg er na de hervatting lustig op los ko gelde en de IJmonders met 23-3 verplet terde. Tegen Zandvoortmeeuwen A behaalden de dames A junioren hun tweede achter eenvolgende overwinning (6-2!: de meisjes aspiranten zorgden voor verrassingen met de uitslagen IJmond A-Zandvoortmeeuwen A 3-3 en IJmond B-De Blinkert B 3-2. ADVERTENTIE GEEN KILLE AVONDEN MET ONZE B K. 72.50 - 76.50 - 89.50 CLARUS 72.50 - 99.— HAMO 66.75 - 69.75 TILLEY 59.75 BES 49.50 en andere prima merken van 39.50 af. ELECTRISCHE WARMTESTRALERS 14.95, 17.25, 19.95, 29.50, 32.—, 43.—. DE GROOTSTE KEUS BIJ KENNEMERLAAN 1 TELEF. 5853 T" de eerste wedstrijd van het competitie seizoen heeft SVIJ zich in Spaarnwoude tegen de kampioen van het vorige seizoen, SHS, van haar beste zijde laten zien, door met 43 te winnen. Vooral de voorhoede speelde voor rust een goede partij en gaf hiervan het bewijs met vier mooie doelpunten. W. Schalk, W. Cöhrs (2 x) en Hoogendijk waren de ma- k'- zonder dat SHS hier iets tegenover kon stellen. Vooral doelman den Dikken was uitstekend in vorm. Na rust was van een SVIJ-overwieht geen sprake meer. SHS viel fel aan en vocht let terlijk voor een voor hen beter resultaat. De SVIJ-achterspelers raakten daardoor de kluts kwijt, zodat SHS kans zag tot 43 in te lopen. De A-aspiranten v isten in een doelpunten- rijke wedstrijd met 75 te winnen van VSV b. Een goede prestatie. Bij Koninklijk Besluit is verleend de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, aan C. Roos, te Santpoort, Bokschipper bij van Hattum en Blankevoort n.v. ADVERTENTIE Morgen woensdag dus Ons heerlijke gekruid GEHAKT half om half voor slechts 1.08 per 500 gram Kersverse GEKOOKTE WORST als paling gelijk 68 et. per 250 gram Zeeweg 229 - IJmuiden-O. Da Costalaan 15 - Driehuis Krommeniestraat 39 - Amsterdam Vestiging aan Zuidkant kanaal Naar wij vernemen zal dat gedeelte van de Verenigde Scheepsagenturen Halver hout. Zwart Zurmühlen te IJmuiden, dat zich bezig houdt met het cargadoors- werk voor de KNHS op korte termijn worden afgesplitst, waardoor een zelfstan dige naamloze vennootschap zal worden opgericht. De basis van dit nieuwe bedrijf zal aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal ko men, waarbij waarschijnlijk op nieuw bouw gerekend zal moeten worden. Voor de eerste winterbijeenkomst van de N.C.V.B., afdeling Velsen, die maandag avond in het Gemeentelijk Ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat werd ge houden bestond veler belangstelling toen mevr. Schouten, presidente, de avond liet openen met het zingen van psalm 73 12, gevolgd door gebed en Schriftlezing van Mattheus 5 13-17. In haar begroetings woord betreurde zij het, dat de Da Costa- school in het nieuwe seizoen niet kan wor den gebruikt als vergaderruimte. De bij eenkomsten zullen nu in het ontspannings lokaal worden gehouden. Zij hoopte ook nu op grote activiteit van de leden, waarna al vast een beroep op hen werd gedaan voor de vacature van secretaresse, aangezien mevr. De Zwarte-Lokker wegens verhui zing bij het jaarfeest haar functie ter be schikking moet stellen. De afdeling kon zich gelukkig prijzen mevr Gr. Gilhuis-Smitskamp uit Amster dam als spreekster in haar midden te heb ben over het onderwerp: „Het Zaad der herinnering". De inleidster kon vaststellen, dat bijkans heel het menselijk karakter kan verklaard worden uit het karakter van het kind en dat ieder dat aparte heeft, dat zijn eigen „ik" uitmaakt, gebaseerd op de nsvchologie óók van het kind. Dit begrip is echter een modewoord ge worden. Niet alleen erfelijkheid en afstam ming. maar ook opvoeding en milieu ma ken bet leven van de mens uit. De intens beleefde ogenblikken van een jeugd blijven bun intensiteit in het verdere leven be houden. Tn vele boeken is de jeugdpsycho- logie geïllustreerd met kleine voorvallen, die als zaden der herinnering te beschou wen zijn. en die ten goede, maar ook ten kwade kunnen opschieten. Zij lichtte dit toe met aanhalingen uit „Jeugdherinnerin gen" van Jan Ligthart en „Verdonkerd "oud" van mevr. Joneeians-de Groot, als mede met persoonlüke herinneringen. Mevr. Gilbuis boeide de aanwezigen door haar voordracht, die niet naliet diepe in druk achter te laten. U.T.D. BEGON OOK AAN WINTER COMPETITIE De bridgeclub U.T.D. zete deze week de onderlinge wintercompetitie in. De eerste uitslagen hiervan luiden: 1. Groen-Ponte 3914 pnt, 2. Mevr. Slaats-Böhm 3714 pnt, 3. Klinkenberg-Korver 36'4 pnt, 4. Prins en echtg. 34 pnt, 5. v. d. Berg-Meyer 3314 pnt, 6. Van Olst-Muller 3314 pnt, 7. v. d. Wal- Wegman 33'4 pnt, 8. Grentzius-Kuipers 33 pnt. 9. Mevr. Muis-Schoen 3214 pnt, 10. Wes- terop-Pieterse 3214 pnt, 11. Snel en echtg. 31 pnt, 12. Rob en echtg. 31 pnt, 13. Mevr. Klinkenberg-Van Loon 2814 pnt, 14. Mevr. Pieterse-Groot 2714 pnt, 15. Ten Broeke- Handgraaf 2514 pnt, 16. Dames Schoen- Koe- lemey 1414 pnt. Zondag herdacht de heer F. J. Verhappen zijn vijftigjarig lidmaatschap van de hand- boogschuttersvereniginig VZOS te Sant poort. Ter gelegenheid van dit jubileum was door een feestcommisie, in samenwerking met het bestuur, een onderlinge jubileum wedstrijd vastgesteld welke als koppelwed strijd werd verschoten en waarbij elk koppel voor een prijs in aanmerking kwam. Na afloop van deze wedstrijd werd in restaurant „Zomerlust" in Santpoort een receptie gehouden waarbij door diverse per sonen het woord werd gevoerd. Nadat de jubilaris met zijn echtgenote, onder een erehaag van handbogen naar binnen waren geleid opende de voorzitter van VZOS, de heer C. Roskam, de receptie met een feest rede. Hierin dankte hij de jubilaris voor het vele werk dat hij voor VZOS heeft gedaan, vooral in moeilijke tijden toen de heer Ver happen met de heer Chr. Smit als enige leden waren overgebleven en het toen presteerden VZOS wederom nieuw leven in te blazen. Daarna bood spreker namens alle leden een polshorloge met inscriptie en een asbak aan als een blijvende herinnering. De penningmeester van VZOS bood na mens de donateurs een cadeau en mevrouw Verhappen bloemen aan. Ook de secretaris, welke reeds vele jaren met de jubilaris heeft samengewerkt, wenste niet achter te blijven. Hij gaf in korte trekken een beschrijving over het leven van de jubilaris als verenigingsman en bood hem vervolgens een bloemstuk aan. De doelhouder, de heer B. J. Böhm, ken schetste vervolgens de jubilaris r's „het zonnetje op de baan" en bracht op humoris tische wijze voorvallen uit het leven van de jubilaris naar voren en bood bloemen aan. Ook de heer B. Uitendaal, een der jongere krachten, overhandigde de heer Verhappen bloemen. Hierna vond de prijsuitreiking plaats: 1. kopel P. v. d. KwantA. Voogt 410 pnt.; 2. koppel Th. KuiperP. J. Verzijlbergh 409 pnt.; 3. koppel: E. SchoutenN. v. d. Stoop 401 pnt.; 4. koppel: G. AalpolC. Roskam 398 pnt.; 5. koppel: E. PimentelJ. de Jonge 391 pnt.; 6. koppel: J. MeirmanH. Janssen 364 pnt.; 7. koppel: G. MeirmanB. Uiten daal 362 pnt.; 8. koppel: F. J. Verhappen B. J. Böhm 345 pnt.; 9. koppel: J. Schreiiers J. Voorting 338 pnt.; 10. koppel: M. Ver- hanpenH. v. Droffelaar 012 pnt. Na de prijsuitreiking dankte de jubilaris allen op hartelijke wijze voor de vele blijken van belangstelling. „Bedroevend klein aantal gediplomeerden" De r.-k. E.H.B.O. „St. Gerardus Majella" te Beverwijk, had ter gelegenheid van haar wintercursus een groots opgezette propa- ganda-avond in de bovenzaal van het KSA- gebouw georganiseerd. Voorzitter Th. Adrichem heette de talrijk opgekomen be langstellenden hartelijk welkom en hij liet daarna de film aan het woord. „Het Oranje Kruis" met als neventitel „Reddende Han den", gaf daarna in beelden weer wat de voorzitter anders zou hebben gezegd. Na deze korte inleiding zette de heer Adrichem het doel en de opzet van de E.H.B.O.-cursus uiteen. Op 1 oktober be gint zij weer, omvattende in totaal 26 les sen in eerste hulp, verdeeld over 18 lessen voor beginners en 8 lessen waarin, via een stoomcursus, de candidaten gereed gemaakt worden voor het E.H.B.O.-examen. De les- avonden duren twee uur, waarvan één uur theorie door dr. Vos en één uur praktijk door instructeurs. Ook de financiële zijde werd uit de doeken gedaan. De contributie is zeer laag. De grootste inkomsten voor de r.-k. E.H.B.O. worden geput uit de pleis ter-acties en uit de verkoop der loten van de grote S.U.S.-loterijen. Behalve in licha melijke E.H.B.O. krijgen de leerlingen, die deze cursus volgen ook voorlichting over „geestelijke bijstand". Tijdens de pauze was er gelegenheid dat de aanwezigen zich als leerling en lid konden aanmelden, waar van een gretig gebruik werd gemaakt. De voorzitter wekte tot slot de aanwezigen op om hun vrienden en kennissen aan te moe digen ook lid en eventueel leerling te wor den, daar het voor een groeiende stad als Beverwijk toch wel bedroevend genoemd moet worden dat slechts 25 personen per jaar hun E.H.B.O.-diploma behalen. ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 „De Reisduif" Met 149 duiven heeft de Beverwijkse post- duivenhoudersvereniging „De Reisduif" deelgenomen aan de wedvlucht van Mons (231 km.) De lossing geschiedde om 10 uur en de eerste duif werd om 14.4 uur geklokt; de laatste duif deed er drieëntwintig minuten langer over. De uitslag was: C. Westrate 1, 2 en 13; R. Westrate 3 en 15; E. Verschuren 4 en 18; G. v. d. Winden 5, 29 en 30; C. G. J. Dekker 6; T. Gravemaker 7, 15 en 16; G. de Graaf 8; E. v. d. Bend 9; P. Lugt 10 en 19; W. Tuyn 11; J. Luntz en 12, 22 en 23; H. Hubers 14; C. Smit 20 en 24; P, v. d. Outenaar 21; D. Philippi 25; G. Visser 26; H. Zillig 27; G. Grapendaal 28. Ons Genoegen De Beverwijkse duiven van „Ons Genoe gen" vlogen eveneens van Mons (20 km.). Los 10 uur. Eerste duif 14.09 uur; laatste duif 14.29 uur. De uitslagen waren: W. v. Wijk 1, 5 en 12; A. v. Son 2 en 11: Fr. Blommaerts 3. en 8; J. Eelzing 4; R. Zoontjes 6; TraaBruins 7; Th. Kuyer 9; W. v. d. Raadt 10. Visser kampioen bij „De IJmonden" De duiven van „De IJmonden" (zaterdag vliegers) kwamen van Maastricht <»evl .en. Afstand 194 km. Dit was tevens de laatste vlucht van het seizoen. Gelost met oost noordoosten wind om 12.40 uur was de eerste duif om 15.42 uur op hok terug; de laatste duif arriveerde 16.00 uur. De uitslag is als volgt: Visser 1, 2 en 7; Middelkoop 3, 6 en 17; v. d. Scheer 4, 12 en 15, HoekstraBekker 5, Koffeman 8 en 10; Suurmond 9, 1 en 16; v. Straten 11, 13 en 18. Door deze uitslag is D. d. Visser generaal- kampioen geworden. Oranje Nassau Met 80 duiven begon zondag de wedvlucht van Mons voor de vereniging Oranje Nassau. Er is om 10 uur gelost bij mist. en n.o. wind. Als eerste meldde zich een duif van de heer C. Zwanenburg om 14.7.23 uur. De verdere uitslag luidt: C. Zwanenburg 1 Joh. Broek 2, 7, 8, 10, 12; A. Gravemaker 3, 4, 15; A. de Waard 5, 14; C. D. Geijteman 6, 13; J. v. Sikkeleris 9, 16; B. Visser 11. Volgende week wordt de laatste vlucht van St. Ghislain Hornu af gevlogen. Vredesduif De Heemskerkse postduivenhoudersver- eniging „De "redesduif" heeft een navlucht gehouden vanaf Maastricht. Van de twee enzestig duiven die in concours waren werd de eerste duif om 12.21 geklokt; de laatste duif kwam om 12.44 uur binnen. De uitslag was: G. Putker 1 en 2; A. J. Bruins 3; G. Lotterman 4, 5 en 6; J. Pirovano 7; J. Koper, 8; J. Winter 9; Ch. Bey 10- J Peekei 11. De onderlinge competitie van de damclub Sportief had de volgende resultaten: P. BakkerJ. M. Jansen o2 J. LichtendahlJ. de Ruiter 1j J. SlagerJ. Visser o2 Gé Hu' -nH. Holt o2 Gé MooiH. Dijkhuizen 20 P. C. BaisH. Andrea li J. J. WesseliusJ. Bakker 02 P. PostH. Huigen 20 J. de BoerJac Groen afg. Zeer waaraschijnlijk wordt deze laatste partij remise. Vrijdagavond 21 september speelt „Spor tief" haar eerste competitiewedstrijd, tegen de club van de Nederlandse kampioen W. de Jong, 't Oosten uit Haarlem, zulks op ver zoek van de Haarlemse vereniging, daav W. de Jong in november verhinderd is voor zijn vereniging uit te komen in verband met zijn uitkomen om het wereldkampioenschap dammen. Deze ontmoeting wordt dus voor uit gespeeld. Normaal beginnen deze wed strijden half oktober. Sportief zal uitkomen met het volgende tiental: 1. P. C. Bais, 2. J. M. Janssen, 3. J. de Boer, 4. H. Andrea, 5. Gé Mooi, 6. P. Bakker, 7. J. Slager, 8. J. Visser, 9. J. Bakker, 10. J. Lichtendahl. Het tiental van 't Oosten is Sportief nog r.iet bekend. Men mag aannemen dat de kop- borden ingenomen zullen worden door 1. W. de Jong, 2. F. Slot, 3. H. Berk, 4. Abe de Jong, 5. J Poppen. Het zal dus aan spanning niet ontbreken. Om de provinciale damtitel De grootste verrassing in de derde ron de om het persoonlijk kampioenschap van Noordholland was de nederlaag van de titelhouder P. v. Heerde tegen Grooteman uit Wervershoof. Het was een onregelmatige partij, waar de titelhouder in het moeilijkste gedeelte zich door een zetje liet verrassen. Door deze overwinning van Grooteman is het niet uitgesloten dat deze onbekende speler een ernstig woordtje zal meespre ken om een der bovenste plaatsen. Alleen den Doop en v. Sluis hebben nog geen verliespunten.Met vier punten uit twee partijen hebben deze Jozeph Blanke naar spelers nu de leiding. Dukel heeft zich weer hersteld. Na de nederlaag van zondag tegen den Doop werd gewonnen van de twee Haar lemse spelers Berk en Slot. De uitslagen luiden: Stahlberg-Slot 2-0. Huisman-v. Heerde 0-2. Grooteman-Ansems niet gespeeld. Vis- scher-Beeke 0-2. Zijpe-v.d.Sluis 0-2. Den Doop-Belien 2-0. Berk-Dukel 2-0. Belien- Berk 1-1. v. d. Sluis-Den Doop niet ge speeld. Beeke-Zijpe 1-1. Ansems-Visscher 2-0. v. Heerde-Grooteman 0-2 en Stahl- berg-Huisman 1-1. De stand na de derde ronde is nu: v. d. Sluis en Den Doop 4 (uit 2). Dukel, Beeke, Stahlberg 4, en Grooteman 3 (uit 2). Zijpe 2, Slot 1, Visscher 0. Zaterdag en zondag wordt de wedstrijd in het Amsterdamse schaakhuis voortge zet. De spelers uit Kennemerland moeten allereerst tegen elkaar uitkomen. Dukel ontmoet daarbij Belien (St. Bavo) en v. d. Sluis. Berk speelt tegen v.d. Sluis en Beeke. De partij Slot-Belien wordt a.s. woensdag 19 september in het clublokaal van dam club 't Oosten te Haarlem gespeeld. Na een kort aantal jaren als komman- dant van de Rode Kruis Colonne de lei ding te hebben gehad, heeft de heer M. van Veldhoven te Beverwijk maandagavond afscheid genomen van het bestuur van het Rode Kruis en van de transportcolonne. De heer R. J. Vos heeft namens het be stuur van het Rode Kruis gewezen op de vele verdiensten van de heer van Veld hoven, die binnen enkele dagen zal ver trekken naar Curagao. De heer Vos bracht de dank van het be stuur over voor de toewijding waarmee de heer Van Veldhoven zijn werk heeft ge daan en overhandigde mevrouw Van Veld hoven een bouquet mooie bloemen als aan denken. De heer Van Veldhoven wees op het re sultaat dat de colonne in Haarlem had be haald en hij hoopte dat men zo door zou gaan. „Zie met de wedstrijd om het lands kampioenschap ook de eerste te worden, we zullen op de boot aan u denken", zo be sloot hij. De heer W. Rademaker, administrateur van de colonne, heeft daarna de heer Van Veldhoven dankgebracht voor de manier waarop deze de vaak droge kost aantrek- kellijk wist te maken: het is zeker aan zijn lessen te danken dat de colonne in Haarlem zulke goede cijfers haalde, Namens de leden overhandigde de heer Rademaker een drietal langspeelplaten en een bord waarop stond: „Aangeboden door de Beverwijkse Transportcolonne". De Culturele Commissie Beverwijk be schouwt het als haar taak om de school gaande jeugd, die de leeftijd daar voor heeft, in contact te brengen met goede or kesten. Zo is dit winterseizoen ingezet met een concert van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, dat maandag werd ge geven in de grote zaal van het Kennemer Theater. Er zijn twee concerten gegeven en meer dan 600 kinderen hebben hiervan kunnen genieten. Er is met aandacht geluisterd en zowel na Eine kleine Nachtmusiek vin Mozart als na de Lyrische suite van Grieg, steeg een hartelijk applaus op. Wat ook opviel, was dat de accoustiek in deze grote zaal opmerkelijk beter was dan in de zaal van het K.S.A.-gebouw, waar voorheen de concerten werden gegeven. Met donderend geweld viel maandag avond in de Kloosterstraat een grote glazen reclameplaat naar beneden. De oorzaak hiervan was, dat een hoog- beladen vrachtauto met stro de reclame plaat van de muur scheurde. Op de maandag in Beverwijk gehouden tomaten-export-veiling bedroeg de aan voer 2500 kilo. Men gaf voor de A-kwali teit f 0,67 per kilo, de B-kwaliteit haalde f 0,76 en de C-kwaliteit f 0,51 per kilo. RONDE VAN SUSHUISTERVEEN LEVERDE BEVERWIJKSE SUCCESSEN OP Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan de ronde van Sushuister- veen. Dirk de Ruiter eindigde als tweede en Chr. de Nijs bezette de derde plaats. (Verkort weergegeven) Nog éénmaal „BIMIJ". In antwoord op de ingezonden mededeling door muziek handel „Nat Gonella" het volgende: Om eventueel onvruchtbaar geschrijf in de „IJmuider Courant" tot in lengte van da gen te voorkomen lijkt het ons verstan diger af te wachten of er werkelijk ge gronde klachten van de deelnemers binnen komen en niet verder in te gaan op de in sinuaties van iemand die niets met onze beurs, als standhouder, te maken heeft en die wij alleen maar verzocht hebben z'n contractuele verplichtingen na te komen. DE ORGANISATOREN VAN DE BIMIJ (Discussie gesloten, red. IJ.C.). PARIJS (Reuter). Vanochtend, bij het begin van een staking van 48 uur van groenteboeren te Parijs, is er geen handel geweest in de hallen, de centrale markt van Parijs. De nauwe straten die anders vol bestelwagens en kisten met groente en fruit staan, waren leeg en verlaten. Kwe kerijen voerden ongeveer vijftig ton aan. De normale dagelijkse aanvoer varieert van 3000 tot 3500 ton. De voorzitter van de vereniging van groente- en fruithandelaren heeft gezegd dat de voorziening van zie kenhuizen en het leger zal doorgaan. De handelaren staken omdat het Parijse ge meentebestuur heeft vastgesteld welke verkooptoeslag zij ten hoogste boven hun inkoopprijs mogen berekenen. Het ge meentebestuur nam deze maatregelen, na dat uit rapporten van de prijzen-inspectie was gebleken dat er een zeer groot verschil bestond tussen de inkoopprijzen op de veilingen en de verkoopprijzen in niet ver van de hallen gelegen winkels. Broodoorlog Legerkoks zijn Franse huisvrouwen in verscheidene steden in midden- en zuid west-Frankrijk te hulp gekomen, nadat bakkers aldaar hun winkels hadden ge sloten. De legerkoks bakten brood in scho len en andere geïmproviseerde bakkerijen. De bakkers willen, dat hun afnemers de kosten dragen van een loonsverhoging van vijftien percent. In vele steden hebben zij hun klanten verzocht als: „welwillende bij drage" twee franc extra te betalen voor een groot brood. De voorzitter van de na tionale bakkersbond heeft een beroep ge daan op zijn leden nog geen acties te be ginnen, hangende de beslissingen van een algemene vergadering die is uitgeschreven nadat de regering had aangekondigd dat de meelprijs met 125 franc per 100 pond zal worden verlaagd voor bakkers, die de normale prijs in rekening brengen. Volgens de minister van Economische Zaken, Masson, zal dit de schatkist een veertig miljoen gulden per jaar kosten en de bakkers in staat stellen de lonen met 7'/a percent te verhogen. Zaterdag was de heer A. Knipmeyer, chef monteur bij het PEN te Blo-emendaal en woonachtig in de Olmenstraat 8 rd te Haar lem-Noord, vijfentwintig jaar bij dit bedrijf in dienst, 's Morgens werd hij door de direc tie ontvangen, waarbij de directeur, ir. J. den Boesterd, gelukwensen aanbood en de gebruikelijke gratificatie overhandigde. Van het provinciaal bestuur ontving de jubilaris een bloemstuk. Op de afdeling Meters werd de heer Knip meyer eveneens gehuldigd en toegespreken door zijn chef, de heer J. J. J. Beets, 's Middags ontving de jubilaris te zij-en huize, waarbij hij door de heer J. Poen namens de jubileumcommissie werd gecom plimenteerd. De heer L. van der Schans, Acacialaan 56 te Beverwijk, die als technisch opzichter B bij het PEN werkzaam is, werd vanmorgen door de directie ontvangen ter gelegenheid van het feit, dat hij vijfentwintig jaar ge leden in overheidsdienst trad. De directeur, ir. J. den Boesterd, feliciteerde de jubilaris en bood de gratificatie aan. Het provinciaal bestuur had zijn waardering "oor het werk van de heer Van der Schans door middel van een bloemstuk doen blijken. Vanmiddag houdt de jubilaris te zijnen huize een recep tie. Namens de jubileumcommissie zal de heer M. O. W. van Geytenbeek hem bezoe ken en gelukwensen aanbieden. v-YYYvvr<YvvyYYyYy'rmvyvYYyYYY WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XOOOOOOOOOOOCJOOOOOOOOOOOCOOCXXXX Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Bornholm van Vasa. Lucas Bols I van Ha- mina. Alcetas van Kopenhagen. Norma van Gramfors. Letizia Montenari van Hampton Roads. Gwynwood van Goole. Sitona van Archangel. Falcon van Londen. Dora Frit- zen van Lapitra. Jan Gerdes v-n Norr- köping. Ripeto van Leningrad. Borre van Drammen. Bittern van Liverpool. Bally Lagan van Cardiff. Larix van Kristinahamn. Ewald Ehlert van Abö. Linda van Norfolk. Texelstroom van Liverpool. Friso van La Karuna. Werna van Rotterdam. Jagersfon- tei- van Antwerpen. Vertrokken ziin: Convic naar Schevenin- gen. IJssel naar Londen. HMS Goes naar Den Helder. Kernia naar Rotterdam. World Sky naar Curagao. HMS Groningen naar Den Helder. Bloemgracht naar Huil. Yrsa naar Antwerpen. Hoilandia naar Valde Narvoik. Confiance naar Malmö. Barry naar Rouen. Netherlands Coas' naar Rotterdam. Hector naar Hamburg. Pinerich naar Galvestone. Holderfine naar Immingham. Curagao naar Windholm. VEILINGBERICHT 17 september Andijvie f 0,37f0,47; sla f0,08—f0,22; bospeen f 0,28f0,43; waspeen f 0,33f0,42; bloemkool f 0,18f 0,69: sperciebonen f 0.85 f 1,35; snijbonen f0,55fl.4c: nrnnkbonen f0,450,70; tomaten f0.35f 0,80; kom kommers f 0.12f0,29; prei f 0.15f0.33; groene koo' f 0,32f 0,38; spinazie f 0,44 f 0,70; postelein f0,42—f0,50. DINSDAG 18 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Rock around the clock". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Love me or leave me". R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en stuliezaal van 15—18 en 19—21.30 uur. Wük aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. WOENSDAG 19 SEPTEMBER Bioscopen: als dinsdag. „De Groentenbeurs", 20 uur: Handels- en Kantoorbedienden. 't Centrum, 20 uur: Chr. Bouwarbeiders Bond. Openbare leeszaal, geopend van 15—17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.15—16.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7