Mode Gemeente Castricum wil ambtenaren per 1 juli de zes percent geven Een Pfaff is IJmuider Courant Gebouw aan Schaepmanlaan loopt gevaar te worden afgekeurd in 1958 Aan het rijk wordt om hogere gemeentefonds-uitkering gevraagd Aanmeldingsformulier Uit de dierenwereld Op de sulkey over de kortebaan KLEUTERSCHOOL IN CAFé-SERRE Ook steuntrekkenden de zes percent „Geel Zwart" trok grote belangstelling met eerste contactavond Meer aanlegruimte Haringhaven krijgt een kademuur Tafelvoetbal in „Water- vliet"-paviljoen „Onder Ons" reikte de prijzen uit De elftallen van „Noord" LIEVER GEEN SCHOOL OP ZOLDER B. en W. willen medewerking tot nieuwbouw verlenen M oppentrommeltje j I DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1956 Een uit twintig punten bestaande agenda werd woensdagavond in vlot tempo be handeld door de gemeenteraad van Castricum onder voorzitterschap van burge meester C. F. S m e e t s. Het merendeel van de voorstellen werd bij hamerslag ge accepteerd, over andere werd soms min of meer uitvoerig gediscussieerd. Bij de in gekomen stukken bevond zich een voorstel van de raadsleden Th. Berlee, J. Kaan dorp, H. Twisk en J. W. Zandbergen, allen K.V.P. om het gemeentepersoneel met ingang van 1 juli van dit jaar een salarisverhoging van zes percent te bezorgen. Zonder stemming werd hiertoe besloten, daarnaast werd echter een besluit genomen dat dit niet eerder zal worden uitbetaald dan nadat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten hierop is verkregen. De heer H. Veldhuizen (Castr. Be lang) brak een lans voor de steuntrekken den. Dienaangaande kon de heer G. Meyer, wethouder van Sociale Zaken (P.v.d.A.) hem geruststellen. Aan de heer W. Achterkamp werd eervol ontslag verleend als onderwijzer van de centrale school voor gewoon lager onder- wijs. Door de benoeming van de heer A. E. Ott, onderwijzer te Enkhuizen, werd in één van' de twee vacatures, die aan deze school zijn ontstaan, voorzien. De burgemeester deelde mede, dat ook voor de andere vaca ture zo spoedig mogelijk een oplossing zal worden gezocht. Door toeneming van het aantal leeringen aan de openbare school voor u.l.o. was ook hier een vacature ont staan, hierin werd voorzien door de benoe ming van de heer W. J. Lap, onderwijzer aan de openbare u.l.o.-school te Krom menie. Tweeëndertig nieuwe huizen De heer C. M. Flink te Santpoort heeft het gemeentebestuur gevraagd om van de gemeente Castricum te mogen kopen enige gedeelten grond aan de Eerste Groenelaan, Anna van Saksenstraat en Prinses Beatrix- straat. Van de te bouwen woningen op deze grond zal de heer Flink twee-vijfde ter be schikking stellen van de door B. en W. aan te wijzen huurders. Aan de Eerste Groenelaan wil aanvrager 10 woningen bouwen, aan de Anna van Saksenstraat 16 en aan de Anna van Bu- renstraat 6. Aan de Prinses Beatrixstraat wenst hij 9 woningen te bouwen, zodra hij over de achter liggende grond kan beschik ken. Die grond is thans nog eigendom van de heer P. Kuys en de heer Biesterbos. Als de gemeente eigenaar van de achterliggende grond mocht worden, is de heer Flink be reid om de rest van de betreffende bouw- strook aan te kopen. Het voorstel van B. en W. om dit verzoek in te willigen, werd aangenomen. Ook werd goedgekeurd de inwilliging van het verzoek van mevrouw A. J. L. Ko lenbranderAmmeraal te Castricum en mevr. AmmeraalNeuteboom te Heems kerk om een perceel grond aan de Brede- rodestraat te mogen kopen voor de bouw van een dubbel woonhuis aldaar. Kleuterschool in het café Van het r.-k. kerkbestuur van de paro chie van Maria ten Hemelopneming hebben B. en W. een schrijven ontvangen, waarbij de raad werd verzocht om ten behoeve van de r.-k. kleuterschool „St. Stephanus" medewerking te verlenen voor de stichting van een schoolgebouw alsmede de benodig de gelden voor de aanschaffing van ont wikkelingsmateriaal, hulpmiddelen en sschoolbehoeften; een en ander in verband met de uitbreiding van het aantal kleuters, waarvoor toelating tot de school wordt ver zocht. De betreffende kleutersschool be schikt thans slechts over één lokaal, te weten één der lokalaen van de school met de Bijbel aan de Van Oldenbarneveldweg. Gezien de vele aanvragen om toelating van kleuters tot de kleuterschool (volgens op gave 75) is noodzakelijk dat over meer lokaliteiten wordt beschikt Het schoolbestuur heeft thans de heer W. Borst, caféhouder te Bakkum, bereid ge vonden om een deel van zijn beschikbare ruimte (de serre, die zich aan de grote zaal bevindt) te verhuren totdat een definitief gebouw ter beschikking van de kleuter school kan worden gesteld. Zowel het lokaal in de school met de Biibel als de beschikbare ruimte in het café van de heer Borst kunnen dus tijdelijk in gebruik blijven, respectievelijk in ge bruik worden genomen totdat de mogelijk heid aanwezig is, dat één van de gebouwde semi-permanente schooltjes ter beschikking wordt gesteld. Aangezien de aanvraag aan de wettelijke eisen voldoet en overigens voldoende aan nemelijk is dat deze school dringend be hoefte heeft aan een gebouwtje, bestaande uit twee lokalen en een speellokaal, stelden B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlenen. Zonder op- of aanmerkingen konden de raadsleden zich met dit voorstel verenigen. B. en W. merkten hierbij nog op, dat ter zijner tijd plannen bij de raad zullen wor den ingediend om één van de semi-perma nente schoolgebouwtj es voor deze kleuter school ter beschikking te stellen. Castricum wil meer geld Op voorstel van B. en W. zal de ge>- meenteraad zich richten tot de minister van Binnenlandse Zaken met het verzoek een verhoging te ontvangen van het be drag der algemene uitkering van het ge meentefonds voor het jaar ^57 Ter toelichting wordt medegedeeld, dat bii de vaststelling van de 7e suppletoire begroting 1956 het tekort op de gewone dienst f108.815,60 bedroeg. Het uitgaven niveau zal in 1957 evenwel over de gehele linie nog hoger liggen dan in 1956 (door personeelsuitbreiding, onderhoudskosten, rentestijging, enz.). Het is met te verwach ten dat de gewone inkomsten in evenredig heid met de uitgaven zullen stijgen. Medegedeeld werd nog, dat de aanbe steding van het scholen-complex, omvat tende een openbare u.l.o-school, een bij zondere school voor gewoon lager onder wijs alsmede een gymnastieklokaal op 20 september zal plaats vinden. Ten aanzien van de uitbreiding van de zuiveringsinstallatie en de afvoer van het rioolwater naar het Alkmaardermeer kan worden medegedeeld dat de plannen ter uitvoering van dit object in een vergevor derd stadium verkeren, zodat vaststaat, dat het dienstjaar 1957 met een aanzienlijk be drag wegens rente en afschrijving terzake zal worden belast. De onderhandse aanbesteding van dit werk is reeds door Gedeputeerde Staten goedgekeurd bij hun besluit van 1 augustus j.l. In het schrijven spreekt de raad er ten slotte zijn Vertrouwen over uit, dat de mi nister overtuigd zal zijn, dat verhoging van het bedrag der algemene uitkering voor het jaar 1957 voor deze zeer snel groeiende gemeente absoluut noodzakelijk is. Premieregeling voor krotopruiming In de premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953 wordt de mogelijkheid opengesteld om bij de bouw van een een gezinshuis gepaard gaande met de afbraak van een krot, aan de eigenaar-bewoner, of mede-eigenaar-bewoner, tevens bouwer van de nieuwe woning, boven de rijks premie een toeslag te verlenen van dertig percent van de premie. De helft van die toeslag moet dan door de gemeente worden gedragen. Met een krot kan gelijkgesteld worden een nood woning, een keet, een woonwagen, woon schip, enz. Er is nu bij B. en W. een verzoek ingediend om een krotopruimingstoeslag te mogen ontvangen. Het voorstel van B. en W. om aan de uitvoering van deze regeling mede te wer ken werd door de gemeenteraad ingewilligd waarbij aan het college van B. en W. de uitvoering werd opgedragen, met dien ver stande echter dat dit college in ieder af zonderlijk geval, telkens met in acht neming van de voorschriften en maatstaven van deze premieregeling tot toekenning van de toeslag zal kunnen overgaan nadat vaststaat, dat op de toekenning van een rijkstoeslag kan worden gerekend. Voor dit doel stelde de raad een bedrag beschikbaar van ten hoogste 2500,Dit krediet zal voldoende zijn voor vier ge vallen, meer zal ook niet nodig zijn, omdat sinds 1 juni 1956 de Beschikking bevorde ring eigen-woningbezit in werking is, welke ook een toeslag voor krotopruiming kent, die geheel door het rijk wordt gedragen. Deze toeslag kan echter thans nog niet door het rijk worden verleend, omdat nog geen, voor de aanvrage noodzakelijke be middelende organen zijn toegelaten. Brandvrije deur in Hervormde kerk In de kap der Nederlands Hervormde kerk dient een Sprinkler(brandbeveilings) installatie te worden aangebracht. De kerk voogdij ontbreken de nodige middelen daarvoor en doet pogingen van het rijk een subsidie te krijgen. Hierin zal echter niet begrepen zijn de kosten van het aanbren- De supportersvereniging „Geel Zwart" van de voetbalvereniging „Kinheim", die woensdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat haar eerste contactavond van het nieuwe seizoen opende, mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen. Dit was voor de heer A. Mertens, die voorzitter C. Stijnman verving, een verheugend ver schijnsel, juist omdat het tegenwoordig schering en inslag is, dat de belangstelling voor vergaderingen en bijeenkomsten ta nende blijkt te zijn. Dit was, merkte hij op, ook het geval bij de uitgeschreven jaarver gadering, welke wegens gebrek aan be langstelling niet kon doorgaan en waarbij hij hoopte, dat dit niet meer zou gebeuren. De heer Mertens wenste de vele dames en heren veel succes bij hun sjoel- en klaver- jaswedstrijden. Weliswaar mogen wegens een nieuwe verordening van het gemeente bestuur voor deze wedstrijden geen prijzen worden uitgereikt, doch had men besloten punten te verzamelen, opdat te gelegener- tijd toch een winnaar voor het prachtige theeservies als hoofdprijs van de klaver- jascompetitie naast de wisselbeker kan worden aangewezen. Er wordt geprobeerd om voor de afzonderlijke winnaars (essen) nog een oplossing te vinden hen op enige wijze tegemoet te komen. Voor de dames- sjoelcompetitie zal nog nader een prijs worden vastgesteld. Direct openden de dames- en heren deelnemers 'n sportieve en geslaagde strijd in respectievelijk sjoelen en klaverjassen en het was tegen het nachtelijk uur, dat de eerste uitslag van het kaartspel bekend was met de volgende heren: 1. B. Zwart 4804 pt., 2. Stek 4790 pt., 3. P. Schweitzer 4778 pt., 4. Van Dik 4725 pt., 5. M. v. d. Kooi 4721 pt., 6. Van der Welf 4633 punten. VEILINGBERICHT 19 september Andijvie f 0,32f 0,45; sla f 0,07f 0.20; bos- pean f 0,3-5f 0,43; waspeen f0,28f 0,4-5; bloemkool f0,10—f0,47; tomaten f0,26 f0,83; komkommer f 0,09f0,32; radijs f0,08f0,09; sperciebonen f 0,67f 1,46; snij bonen f 0,43—f 1,45; pronkbonen f 0,31f0,79; prei f 0.12—f 0,34; knollen f 0,16f0,27; groe ne kool f 0,19f 0.38; spinazie f 0,18—f 0,55; postelein f 0,36—f 0,53. ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 gen van een brandvrije-zelfsluitende deur, welke nog moet worden geplaatst in de toegang naar het bovengedeelte van de toren. Aan de gemeente is nu verzocht de kosten voor haar rekening te nemen, waar voor de gemeenteraad een krediet van 350,beschikbaar stelde. Nieuwe politieverordening De raad ging, nadat hierin enkele kleine wijzigingen waren aangebracht akkoord met de voorgestelde algemene politiever ordening. De oude dateerde nog van 16 maart 1925 en was sindsdien niet minder dan 26 maal gewijzigd. Nadat in de rondvraag nog enkele zaken aan de orde waren gesteld, waaraan B. eh W. hun aandacht zullen schenken, werd de vergadering om half negen gesloten, waar na de raad nog enige tijd in besloten zitting bijeen bleef. Na gedane arbeid is het goed de IJMUIDER COURANT lezen. In vele duizenden gezinnen wordt dit reeds gedaan. Mocht uw gezin daar nog niet toe behoren, dan kunt u dit nog heden (desnoods morgen) herstellen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op per kwartaal/per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 oktober 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 september 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Een bedrag van f 1.060.000,is op de begroting voor 1957 uitgetrokken om te IJmuiden over te gaan tot uitbreiding van de aanleg- en uitrustingskaden in de ha vens van het Staatsvissershavenbedrijf. Het Staatsvissershavenbedrijf zal in het volgend jaar een nieuwe kade van twee honderd meter lengte laten aanbrengen aan de noordoostzijde van de Haringhaven waarmee een bedrag van f 1.000.000 is ge moeid. De resterende 60.000 zal worden gebruikt voor de bouw van een tweede houten steiger voor de kottervloot. Op zondag 30 september van 14 tot 16.30 uur zullen in het Paviljoen van Sportpark Watervliet, Grote Hout- of Koninginneweg te Velsen-Noord, selectiewedstrijden- tafel voetbal worden gespeeld, in een halve com petitie, door Fortuna '54 (W. Brunger, kam pioen afd. Amsterdam), Excelsior '54 (R. O versluizen, kampioen afd. Rotterdam), SGS (P. Frijlink, kampioen afd. Voorscho ten); Haarlem (J. H. Wempe, no. 2 afd. Velsen). De spelers,, eindigende no. 1 en 2 in deze halve competitie, zullen op zaterdagmiddag 27 oktober in hotel De Leeuwerik te Haar lem, uitkomen in de eerste internationale tafelvoetbalwedstrijden „NederlandEn geland" en „Nederland B—Engeland B". „Onder Ons" reikte de prijzen uit De leden met hun dames van de Bever- wijkse klaverjasclub „Onder Ons" zijn dins dagavond in het clubhuis café „Scheywijck" bijeengekomen om de prijzen in ontvangst te zien nemen van de afgelopen zomercom petitie. De heer Kooy verheugde zich dat er weer sportief is gestreden om de punten en hoopte dat er met de komende wedstrijden die 25 september aanvangen dezelfde spor tieve geest zal heersen. Kampioen werd ditmaal het jongste lid van de vereniging A. Kooy die naast de wisselbeker een per soonlijke prijs in ontvangst mocht nemen. De marsenprijs was voor H. Post sr (27). De overige prijswinnaars waren: P. Baltus 70768 pnt, N. Korsman 69638 pnt, H. Krui denberg 69396 pnt, J. Kooy 68986 pnt K. Groot 67669 pnt, C. Besselse 67538. J. Dijk man 66727 pnt, D. Bruinenberg 66569 pnt, J. Zuer 65280 pnt. Bij de dames werd mevr. Baltus met 61 pnt eerste op de vlotbrug, mevr. Huhl eindigde hier met 56 pnt op de tweede plaats. Het gezellig samenzijn dat hierna volgde had zo'n prettig verloop, dat het ongemerkt middernacht werd. Voldaan keerden de aanwezigen huiswaarts en haden er geen spijt van voor één avond de kaarten de kaarten gelaten te hebben VVB-Zandvoortmeeuwen (op Watervliet 14.30 uur): VVB: A. Nieuwenhuijs, F. Bruin zeel en K. Kil; R. Luitjes, A. Both en J. Kersbergen; J. v. d. Linden, F. Kooimans, H. Verstuijveren, J. Koppen en C. Luntz. KW-Kinheim (te Krommenie 14.30 uur): Kinheim: A. Brands; L. v. Hesselingen en W. Groeneveld; J. v. d. Griend, J. Sparre- boom en J. v. Hesselingen: F. Smit, J. Ha mers, A. Eeijke, H. Nicolai en G. Sluiter. IEV-Vliegende Vogels (op „Rooswijk", 14.30 ur): IEV: H. Alkemade, A. Harsveld en P. Persijn; J. Dekker, G. v. Beineveld en C. Schoot; J. Duin, W. Buur, A. de Roos, H. de Reus en J. de Reus. Op verzoek van het kerkbestuur van de bouw aan de normale eisen, welke gesteld parochie van de Heilige Engelmundus te Velsen-Driehuis is door de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in de inspectie Noordholland en Utrecht een on derzoek ingesteld naar de toestand waarin het schoolgebouw aan de Schaepmanlaan no. 4 verkeert. In dit schoolgebouw zijn ondergebracht scholen voor gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs, alsmede de kleuterschool. Uit het rapport blijkt, dat aan het ge bouw veel gebreken kleven, welke scha delijk te achten zijn voor de gezondheids toestand van de schoolgaande kinderen. Verschillende lokalen zijn nu reeds te klein voor het aantal leerlingen, en de les lokalen op de zolderverdieping zijn zelfs ontoelaatbaar. Een te verwachten toe neming van het aantal leerlingen is in het gebouw niet meer op te vangen. De eindconclusie van de geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid is, dat het gebouw in zijn tegenwoordige vorm niet geschikt is voor het geven van onder wijs aan het grote aantal leerlingen, dat de scholen bezoekt en dat hij het gebouw per 1 september 1958 zal moeten afkeuren, in dien op die datum geen bevredigende voor zieningen getroffen zijn. Met de inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Zaandam zijn B. en W. van oordeel, dat geen zodanige voorzie ningen te treffen zijn, dat het schoolge- Donderdag, 20 september 1956 Beste kinderen, ZO'N PAAR HEERLIJKE nazomerse dagen doen ons echt goed na al die nattig heid van de laatste weken. Hebben jullie wel eens opgelet hoe mooi van kleur de bloemen zijn op het ogenblik? De dahlia's, de asters, zinnia's en noem maar op welke herfstbloemen nog meer, bloeien met een kleurenpracht, die mij altijd weer naar dit deel van het jaar doet verlangen. Het zonlicht in de middag en de voor avond is zo eigenaardig goud-achtig, dat alle bloemen er een warme gloed door krijgen, waardoor de kleuren dieper zijn dan op gewone zomerdagen. Denk maar eens aan het verschil: een teer-rose bloeiende heester in het blanke voorjaarslicht of een groep fel-rode dahlia's in het gulden zonlicht van deze tijd. Nu begrijp je zeker wel wat ik bedoel. Let maar eens extra op de bloemen gedurende de eerstvolgende weken, want maar al te gauw is het kleurenfeest weer afgelopen en staat de winter voor de deur. In het Gooi en verder naar het oosten van ons land bloeit de hei op het ogenblik. Als jullie de gelegenheid zouden hebben om daar eens een kijkje te kunnen nemen, dan raad ik je aan om bij Huizen de hei op te zoeken. Daar liggen nog grote stukken ongerepte natuur en kan je je oog onbelemmerd laten dwalen over de „grote, stille heide". Schrijven jullie mij maar eens wat je indrukken van de herfst zijn, wat je het mooist en wat het prettigst vindt van dit jaargetijde. Ik ben nieuwsgierig wie mij daarover wat vertellen kan! Schrijf je briefje maar aan TANTE ELS Vandaag ga ik eens iets vertellen over de mol. Natuurlijk hebben jullie allemaal wel eens een molshoop gezien en soms ook wel de gang die de mol graaft vlak onder de bodem, waardoor het bovenste laagje aarde wel eens wat breekt. Mensen die veel in de tuin werken en natuurlijk de boeren hebben een hekel aan mollen en trappen de gangen en hopen in, want die vernielen en ondergraven het land. Deze mensen hebben er echter geen idee van wat ze op dat moment vernietigen; de mol bouwt een zó kunstig nest onder de grond, bestaande uit één hoofdvertrek, waar verschillende gangen op uitkomen. Dit hoofdvertrek is bekleed met wol, gras of blaadjes, want het is tegelijkertijd de kinderkamer, waar de kleine molletjes worden grootgebracht. hij werkt want de insecten die hij op zijn weg vindt worden vakkundig verslonden, 's Nachts verlaat hij echter de ondergrond se duisternis en zwerft hij boven de aarde, waar hij jacht maakt op kikvorsen, padden, hagedisjes, muizen en andere kleine dieren. Een mol beweegt zich heel snel door zijn gangen; je kunt je dus voorstellen dat het een heel werk voor hem is om steeds de ingetrapte gangen weer open te graven. Het is echter een wonder hoe gauw alles weer hersteld is en de mol zijn „huis" weer op orde heeft, tot de volgende snode mens hem weer werk bezorgt! Omdat het kam-raadsel verleden week j niet goed is overgekomen drukken we het j hierbij nog eens af. Op de rug van de kam komt dus de naam van een kunstmatige wereldtaal te staan. En verder: op de le tand een langwerpige, ronde vorm. 2e tand een puntig instrument. 3e tand Oosterse titel. 4e tand jaargetijde. 5e tand tegen stelling van vrede. XXXXXXXXXXXX5COCOOCOOCOOOOOOOCOO< 8 3 Luitenant tot soldaat: „Hoe smaakt de j 3 soep vandaag?" Soldaat: „Slecht". Luitenant: „Kan je niet met twee woorden spreken?" Soldaat: „Miserabel slecht!" ooooooocoo ff Kennemerlaan 186, IJmuiden. Een mol is een heel mooi diertje om te zien. Hij heeft een prachtig, glanzend vel, dat zachter is dan het zachtste fluweel. Omdat hij zich door de grond een Weg moet j banen, heeft hij een lange spitse neus met j aan het uiteinde daarvan een bijzonder hard been, waarmee hij in de aarde boren kan. Zijn voorpoten lijken wel op handen in de vorm van een schep, want hiermee moet hij het zand wegkrabben en achter zich werpen. Bovendien heeft moeder Na tuur dit mooie dier nog toegerust met een zeer sterk en scherp gebit, wat hem goed te pas komt bij het doorknagen van de wortels en andere voorwerpen, die hij on dergronds tegenkomt. Ogen heeft de mol niet zo vaak nodig, dus zijn die maar klein en ook zijn oren zijn lastig te ontdekken, hoewel hij heel scherp hoort. De mol eet verbazend veel. Natuurlijk omdat hij zo hard werkt en hij eet terwijl Vandaag een sportief plaatje. Je ziet hier O Marijke en Nanda O in hevige strijd gewikkeld „op de kortebaan Beide paardjes lopen zich het vuur uit de hoeven en ook op de gezichten van hun berijders staat de spanning te lezen. Je weet, dat de sulkey-rijder, degene dus die op het kleine, uiterst lichte wagentje moet plaats nemen om het paard te mennen, zélf ook niet zwaar gebouwd mag zijn. Het liefste neemt men daar kleine, magere mensen voor, die, evenals de jockey's bij de gewone paardenrennen bijna geen gewicht in de schaal leggen. Het gaat dan wel hard op die kortebaan van 100 a 115 meter: soms tegen de 70 kilometer per uur! mogen worden, zal kunnen voldoen. Het standpunt van het kerkbestuur om ingevolge artikel 72 van de Lager-onder- wijswet 1920 de medewerking te verzoeken voor de stichting van twee nieuwe school gebouwen kunnen zij dan ook volkomen onderschrijven. Om deze bouw te realiseren, namelijk plaatsing op de urgentieiyst, verkrijging van bouwvolume en goedkeuring van bouwplannen, zal het kerkbestuur nog ge ruime tijd nodig hebben. Na voltooiing van de nieuwe schoolgebouwen zal het kerk bestuur het oude gebouw, dat zijn eigen dom is, kunnen vervreemden. De ingevolge de artikelen 84 en 205 van de Lager-onderwijswet 1920 door de ge meente aan het kerkbestuur jaarlijks uit te keren vergoedingen tot een bedrag van f 7771 worden dan tevens beëindigd. B. en W. stellen de raad in verband met het bovenstaande voor aan het kerkbestuur van de parochie van de Heilige Engelmun dus te Velsen-Driehuis de gevraagde mede werking ingevolge artikel 72 van de La ger-onderwijswet 1920 voor de stichting van een schoolgebouw voor gewoon lager onderwijs en een voor uitgebreid lager onderwijs te verlenen. Ten aanzien van de huisvesting van de in het oude schoolgebouw gevestigde kleu terschool zal de vergadering te zijner tijd een voorstel bereiken. De commissie voor het onderwijs c.a. stemt hiermede in. (Shows, snufjes en alles wat verdei in het domein der vrouw dagelijks aan de orde komt) In de stampvolle lunchroom van Vroom en Dreesmann te Haarlem hebben manne quins laten zien wat de nieuwe herfst- en wintermode voor de vrouw, die graag goed gekleed gaat, in petto heeft. De firma Vroom en Dreesmann houdt geen modeshow, waarmede enige uren gemoeid zijn, doch in een aantal modeflitsen geeft zij in een goed uur, maar niettemin ver antwoord en overzichtelijk, een beeld van de nieuwste creaties op modegebied. Men had ook hier weer de gelukkige gedachte gehad met behulp van een mannequin met maat 46 de vrouw met een meer dan slank figuur te tonen dat ook zij naar de laatste mode gekleed kan gaan. Modeflitsen.het aantal getoonde mo dellen was dus niet zo groot, doch wat ge boden werd was de moeite van het be kijken alleszins waard en de mannequins hadden menig applausje te incasseren. Bovendien, en dat was zeer belangrijk, de prijzen waren van die aard dat iedere vrouw in staat zal zijn haar garderobe met een of ander aan te vullen. Aan elke leef tijd, van het jonge meisje tot de al iets oudere vrouw, waren deze Modeflitsen aangepast. In een vlot tempo hebben wij een goede indruk kunnen krijgen wat de vrouw 's ochtends, 's middags en 's avonds draagt, want allereerst werden ons enige peignoirs getoond. Daarna kwamen trui tjes, jassen, japonnen, zeer flatteuze pakjes en tenslotte enige gedistingeerde cocktail japonnen en mooie avondtoiletten aan de beurt. Opvallend goed waren daarbij steeds de hoeden of andere accessoires gekozen. Ook nu weer was het verheugend te constateren dat sombere kleuren zelfs in ons kikker landje zullen hebben afgedaan. De nieuwe mode is bepaald heel fleurig, zeer vrouwe lijk van lijn, eenvoudig en elegant en van een grote distinctie. Charmant was een gebroken wit truitje, mooi een zwarte jas met als garnering een persianerkraag. Een zandkleurige velbours cocktail-japon kreeg terecht een applausje en voorts waren er enige beeldige avond toiletten goed van materiaal, kleur en ma kelij. Een olijfgroen japonnetje, een kleur die men naast paars deze winter veel zal zien dragen, mocht er ook zijn. Wat de hoeden betreft, hoewel ook hier aan het „potmodel" natuurlijk werd vastgehouden, zagen wij er zeer flatteuze dopjes bij in uitstekend gekozen kleurencombinaties. De bruidsstoet: bruid, twee bruidsmeisjes en de bruidsmoeder (maat 46), vormde een waardige apotheose van deze Modeflitsen. woooooooooooooooooooooooc ^OOOOOOOOCOOOCOOOOOOCCOCOTOCOC WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE >OOOOOCOOOOOOOO°COOOOCOCCOOOCOCOOOCÖOOOOO^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13