Vorming van tweede parate divisie Tweede plan-Dulles in Londen goed ontvangen Reconstructie kabinet-Drees kansloos geacht Uw laatste kans: vanavond 8 uur in het Hervormd Jeugdgebouw HET WEER: Meer bewolking Haarlems Dagblad Personeel komt beschikbaar door inkrimping legerorganisatie Eerst overleg met de NAVO Het woord is aan 26SEPTEMBER? Meeste kanaalgebruikers verenigd in een onschuldige belangengemeenschap De kabinetsformatie Staatsraad Rutgers opnieuw ten hove EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Niet meer dan 1550 miljoen per jaar Niet meer vliegvelden Adenauer en Mollet gaan in Brussel confereren Farijs zit zonder brood APARTE PULLOVERS ƒ13.95 Textielhandel FRAANJF TOUR DE FRANCE 1956, VAN PARIJS TOT DüSSELDORF en FINALES WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Er zijn nog toegangskaarten aan de zaal verkrijg baar, vóór het begin der voorstellingen. Vertrouwelijke bepalingen in atoomverdrag met V.S. Jongen voor rijdende D-trein weggesleurd Drie kinderen gedood bij verkeersongelukken Anneke Beekman Binnenkort beslissing over ex-pleegmoeder 71e JAARGANG No 62 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1956 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 215 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Het verkleinen van de Nederlandse divisieorganisatie en het verminderen van de parate legerkorpstroepen leveren genoeg personeelswinst op om bij handhaving van de huidige lichtingssterkte en van de huidige duur dei- eerste oefening, een tweede parate divisie op te richten. Met de vorming van deze tweede parate divisie en een gelijktijdige wijziging van de divisie organisatie zal reeds in 1957 kunnen worden begonnen. Wanneer de reorganisatie zal zijn voltooid en twee parate divisies benevens een aantal mobilisabele divisies beschikbaar zijn, zullen deze divisies op andere wijze worden gegroepeerd. De parate divisies zullen dan tot een paraat legerkorps en de reserve-divisies tot een reserve-legerkorps geformeerd worden. Het wordt voorts verantwoord geacht om het aantal parate legerkorpstroepen te beperken door, behalve de eenheden welke onmisbaar zijn voor de verzorging van twee parate divisies, slechts zoveel legerkorpseenheden paraat aanwezig te doen zijn, als strikt nodig is om de opleiding te verzekeren. De minister van Oorlog en van Marine, ir. C. Staf, deelt in een uitvoerige toe lichting op de begroting van zijn departe ment mee, dat de financiële consequenties van deze reorganisatie zich nog niet ten volle laten overzien. Zeker is echter, dat geleidelijk uitbreiding van materieel nodig zal zijn en dat, ook al zou van de zijde van de Verenigde Staten materiële hulp wor den verleend, vrij aanzienlijke uitgaven zullen moeten worden gedaan. De minister overweegt daarom geleidelijk het aantal tweede echelons-divisies tot twee terug te brengen waardoor een besparing zou worden verkregen wat de bouw van mobi lisatiemagazijnen, aan te leggen oorlogs- voorraden en het houden van herhalings oefeningen betreft. Het plan kan echter pas worden uitge voerd nadr^ hierover in de N.A.V.O. over leg zal zijn gepleegd. De minister ziet anders geen mogelijkheid om onder een voor Nederland aanvaardbaar defensie plafond te blijven. De gedachten gaan thans uit naar een toekomstige N.A.V.O.-bijdrage van een actief legerkorps, bestaande uit een staf, twee divisies en een beperkt aantal leger korpstroepen, en voorts een reserve leger korps, bestaande uit een staf, twee divisies en legerkorpstroepen. Minister Staf zegt verder dat de ontwik kelingen in de internationale toestand, welke zich in het afgelopen jaar hebben voorgedaan, geen aanleiding hebben ge geven het standpunt, dat in de toelichting op de ontwerp-defensiebegroting voor 1956 werd geformuleerd, te herzien. Dit stand punt was en is ook nu nog, dat Nederland in gemeen overleg in de N.A.V.O. zo goed mogelijk aan de westerse defensie-inspan ning zal blijven bijdragen en dat het niets mag nalaten om zijn strijdkrachten zo ge vechtsvaardig mogelijk te maken. Uit een hernieuwd onderzoek van de internationale toestand heeft de regering de conclusie moeten trekken dat deze inmiddels nog niet zodanig is verbeterd dat enige ver mindering van de verdedigingsinspanning gerechtvaardigd kan worden geacht. Zij wil echter het beginsel handhaven j dat de militaire eisen moeten worden af- gewogen tegen de taken, die op andere terreinen moeten worden vervuld. Ge fixeerd dient dus te worden hetgeen ten hoogste voor de verdediging beschikbaar kan worden gesteld. Aan dit gefixeerde bedrag zullen de militaire plannen moeten worden aangepast. De afweging heeft tot resultaat gehad, dat naar het oordeel der regering in de jaren na 1957 de uitgaven voor de defensie een bedrag van 1550 miljoen per jaar niet zouden mogen over schrijden, behoudens voor wat betreft ge volgen van algemene maatregelen op het gebied van lonen en pensioenen. Uit dit bedrag zouden moeten worden bekostigd alle internationale en nationale defensie taken daaronder begrepen de beveiliging van Nederlands Nieuw-Guinea alsook de burgerlijke verdediging, deze laatste echter tot een maximum van f 50 miljoen per jaar. De regering zal thans in overleg treden met de N.A.V.O. en daarin trachten tot plannen te komen, waarvan de kosten in de jaren 1958 tot en met 1960 inderdaad ADVERTENTIE f 1550 miljoen niet te boven zullen gaan. Zij beschouwt deze drie jaren als een periode, binnen welke de bestaande strijd middelen zij het onder geleidelijke aan passing aan de voortgaande technische ontwikkeling nog grotendeels aan de behoeften van de westerse verdediging zullen beantwoorden. Bij het overleg in de N.A.V.O. wil de minister van de volgende verdeling uit gaan: Marine 328.000.000.—, landmacht 759.000.000,—, luchtmacht f 363.000.000.—, internationale financiering 50.000.000.— en burgerlijke verdediging 50.000.000. Ofschoon deze bedragen bij elk van de krijgsmachtdelen tot veelal pijnlijke aan passingen zullen dwingen, is de regering van mening, dat met de aldus totaal be schikbaar gestelde middelen zowel een in redelijkheid van Nederland te verlangen bijdrage aan de gezamenlijke westerse ver dediging, alsook de strijdmiddelen nodig om te voldoen aan nationale verplichtin gen, kunnen worden bekostigd. Een van de paraatheidseisen voor de Ko ninklijke Luchtmacht hield in, dat de een heden over een zo groot mogelijk aantal vliegvelden dienden te worden verspreid. Aangezien echter economische, sociale, cul tuur-technische en financiële belangen zich verzetten tegen de aanleg van nog meer vliegvelden, alsook tegen militaire inge bruikneming van de in Nederland aan wezige niet operationele velden, moest worden gezocht naar een compromis. Dit compromis is thans gevonden in een verspreidingsplan, dat gebaseerd is op een regelmatig terugkerende tijdelijke bezet ting van de niet operationele vliegvelden. De kosten van de voorzieningen aan die vliegvelden, nodig voor gebruik in oorlogs tijd, zullen voor het grootste gedeelte ten laste van het internationale programma komen. De Atlantische Raad heeft ingestemd met een coördinatie van de natio nale luchtverdedigingsstelsels. West-Euro pa is onderverdeeld in vier luchtver- dedigingsgebieden: Noord-Europa, Centraal Europa, Zuid-Afrika en het Verenigd Ko ninkrijk. Nederland maakt deel uit van het centrale Europese luchtverdedigingsgebied. De Atlantische Raad heeft bovendien be sloten een begin te maken met de opbouw van een gecoördineerd en voortdurende pa raat vroegtijdig waarschuwingssysteem voor geheel West-Europa. Aan de opbouw daarvan wordt thans in snel tempo gewerkt. PARIJS (United Press) De Franse premier Mollet zal de Westdiuitse bonds kanselier dr. Adenauer op 29 september in Brussel ontmoeten ter bespreking van we reldproblemen. (Van onze correspondent in Parijs) Zoals te vrezen viel, hebben de Parijse bakkers de hoofden niet in de schoot ge legd maar wel de armen over elkaar ge slagen. Op een spoedvergadering in Pa rijs hebben de bakkers in grote meerder heid besloten zich aan te sluiten bij hun collega's in de provincie en uit protest te gen het regeringsverbod om de broodprijs te verhogen van heden af hun winkels te sluiten. De broodstaking zal onbepaalde tijd duren, aldus verklaren de bakkers on vervaard in een resolutie. Aanvankelijk waren alle broodwinkels gesloten, maar naar mate de tegenactie van de overheid vorderde, gingen enige bedrijven open. Na enige uren kon in 118 van de 4.200 bakkerswinkels in Parijs en omgeving brood worden gekocht. Inmiddels zijn groente en fruit weer nor maal te krijgen, nu de 48-uurstaking van de kleinhandelaren, die protesten tegen een nieuwe prijzencontrole kracht wilden bij zetten, is beëindigd. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Stendhal: Grote geesten hebben een een voudige stijl. ADVERTENTIE - r:v Cv rCCC-ÖC' r- C-., C,C;C CC' C CC: Cv/»'C%: rV'CAC .sC;.; 'AC 'CCiC, C A,,-1'C C.CC ':c lAvv'A C CC - 'V (Van onze correspondent in Londen) De tweede Suez-conferentie in Londen is goed begonnen. Reeds na de eerste dag, die gewyd was aan algemene beschouwingen, lijkt het niet te gewaagd te voorspellen, dat de conferentie haar zegen zal geven aan het plan tot oprichting van een vereni ging van kanaalgebruikers. Vandaag zal de conferentie in bijzonderheden op het voorstel ingaan. Of alles in Londen kan worden geregeld is de t raag, want de confe rentie moet tegen het eind van de week afgelopen zijn. De openingsdag werd door minister Dulles beheerst, die het, in oorsprong Ameri kaanse, plan voor een bond van kanaalklanten toelichtte. Dulles heeft waarschijnlijk reeds meer dan de helft van de vijftien landen, welke in Londen vertegenwoordigd zijn, in beginsel voor het plan gewonnen. De Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk, Wsst-Duitsland, Nederland, Noorwegen, Italië, Australië en Nieuw- Zeeland doen mee. Denemarken en Zweden behoren tot de weinigen, die voorstanders KEIZER WILHET.MSTRAAT 16 Voor de tweede maal binnen enkele dagen heeft de Koningin de vice-president van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers ontvangen. Deze mededeling, gisteravond door het kabinet der Koningin gedaan, heeft in politieke kringen geen opzien ge baard. Maandag had de vorstin vier des kundigen op het gebied van het staatsrecht geconsulteerd. Het lag voor de hand, dat de ingewonnen adviezen op hun mérites dienden te worden bekeken, waarbij uiter aard de vice-president van de Raad van State zou worden ingeschakeld. Verwacht wordt, dat ook de beide Kamervoorzitters nog over de staatsrechterlijke adviezen zullen worden geconsulteerd. Niets wees er gisteravond op, dat op korte termijn mag worden gerekend op een oplossing der problemen rond de kabinetsformatie. oooaxxxx300000000000COOOOOOOOCOOOOOCOOOaxXXXXKXXXXX)(XXXXXXDOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOCXDOOOOCOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOO Rembrandtlaan 45, Umuiden-Oost Wij geven voor u de laatste voorstelling van de sportfilms Toegangsprijs ƒ1.belasting inbegrepen. Van een gerucht, dat in de late avond uren opdook en dat gewaagde van een hernieuwde bemiddelingspoging door een figuur, die behoort tot de A.R.-partij, kon geen enkele bevestiging worden verkregen. De weinige bereidheid in P.v.d.A.- en K.V.P.-kringen, alsnog met elkaar tot een vergelijk te komen, biedt een bemiddeling, van welke kant die ook zou mogen komen, bij voorbaat weinig kans op succes. De onverzoenlijkheid, die er bij deze twee partijen bestaat, houdt ook in, dat een reconstructie van het démissionaire kabinet weinig kans van slagen heeft. Het advies der vier professoren Wie meent, dat er onder de politieke groeperingen nu een toestand heerst van maar eens „rustig even afwachten" slaat de plank echter mis. Achter de schermen vindt nog steeds druk beraad in diverse „eigen kringen" plaats. De activiteit, die zowel door de heren Burger (P.v.d.A.) als Romme (K.V.P.) wordt ontplooid, met be trekking tot het overleg met hun respec tievelijke partijbesturen en fractieleden, duidt erop, dat men op zijn qui vive blijft. Vast staat nu wel, dat de consultatie van de Koningin met de professoren Beel, Don- ner, Kranenburg en Oud voornamelijk be trekking heeft gehad over de vraag, in hoe verre het ontslag van het kabinet-Drees zou kunnen worden geweigerd. Zijn wij wel ingelicht, dan is het advies van deze hoogleraren unaniem geweest, dat van een weigering van het ontslag weinig heil te verwachten is. Geheime opdracht? Uit het feit dat na de bespreking met de vice-president van de Raad van State geen verder advies van politieke figuren door de Koningin is ingewonnen, en dus ook geen nader overleg heeft plaats gehad, menen enkelen te moeten afleiden, dat de vorstin een geheime opdracht heeft ver' strekt. Hoewel in parlementaire kringen een dergelijke opdracht aan een informateur of formateur niet onmogelijk wordt geacht, menen gezaghebbende zegslieden dat een dergelijke opdracht weinig kans op succes zal bieden. zijn van een onmiddellijk beroep op de UNO. Spanje, Perzië en Japan aarzelen, maar het lijdt weinig twijfel, dat de Ja panners ook van de partij zullen zijn. Vol gens Perzië heeft Nasser de deur openge laten en moet hij, voor er verdere stappen genomen worden, nader gepolst worden. Pakistan staat afwijzend tegenover het plan-Dulles, maar het is niet onmogelijk dat ook dit land tenslotte nog bijdraait. Volgens Pakistan wordt het plan door de landen van het Midden-Oosten, terecht of ten onrechte, beschouwd als een dwang middel tegen Nasser. Dulles heeft zijn hoop gesteld op een feitelijke samenwerking op plaatselijk ni veau tussen de vereniging van kanaalge bruikers er de Egyptische autoriteiten, die het beheer van de roerende en onroerende installaties behouden. Dulles ziet de ka- naalgebruikersvereniging niet in de eerste plaats als een instrument om schepen door het kanaal te dirigeren, maar als een or ganisatie met wijde strekking, die de be langen van de zeevarende volken in de ruimste zin zal behartigen. De vereniging dient ook te beslissen over andere midde len van af- en aanvoer, zoals de aanleg van buisleidingen en zonodig der organi satie van een route om de Kaap. De ver eniging zal ook de UNO inlichten en met haar onderhandelen. De vereniging moet de vraagstukken van de kanaalvaart voor lopig oplossen, zo mogelijk onderschreven door de UNO, terwijl het zoeken naar een blijvende oplossing zal doorgaan. Het gaat er niet om de vrede zonder meer te handhaven, maar om de internatio nale rechtsorde te verdedigen. „Zonder dit", zo riep Dulles met vuur uit, een vel pa pier op tafel smijtend, „is het UNO-hand- vest gedoemd". Minister Luns oogstte Dulles' bijval, toen hij met nadruk betoogde dat het er thans voor alles om te doen is, de eenheid te be waren. Dulles zei niet te geloven, dat Nasser met militair geweld tegen de schepen van de vereniging zal optreden. Tegen de tal loze andere mogelijkheden om de kanaal vaart te bemoeilijken zal de vereniging zich eventueel door een boycot van het kanaal moeten beschermen. Onder de in druk van de westelijke maatregelen heeft Nasser zijn dreigement om het vertrek van de loodsen te verhinderen niet uitge voerd. In conferentie-kringen bestaat daar om de hoop, dat Nasser mogelijk zal in binden tegenover een plan, waarachter de UNO zich eventueel zal plaatsen. Dulles verklaarde na afloop op een pers conferentie dat de Verenigde Staten er geen bezwaar dat de Verenigde Staten er der vereniging Egyptische loodsen gebrui ken. Hiermede heeft hij het denkbeeld los gelaten dat de kanaalgebruikers met eigen loodsen door het kanaal zouden varen. Het doel van de vereniging van kanaalgebrui kers is volgens Dulles, te helpen en niet te hinderen. Het gebruikersplan is een aan vullende loodsdienst. De „Pollux" - het opleidingsschip van de koopvaardij - is dezer dagen na verrichte herstelwerkzaamheden uit het dok gekomen en krijgt thans aan zijn Amsterdamse ligplaats een goede beurt. Zoals de foto laat zien schilderen de toekomstige matrozen onder leiding van hun leraar zelf de huid van het schip op. WASHINGTON (AFP). Een woord voerder van de Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft in Washington toegegeven, dat er „vertrouwelijke be palingen" zijn opgenomen in de verdragen inzake de produktie van atoomenergie voor vreedzame doelen, die de Verenigde Staten gesloten hebben met Australië, België, Groot-Brittannië, Canada, Nederland en Zwitserland. Hij ontkende echter, dat er sprake was van „geheime akkoorden". De „vertrouwelijke clausules" zijn in de verdragen opgenomen met het oog op de rechten die de Verenigde Staten zich voor behouden om de bescherming van splijt baar materiaal, dat aan zes landen geleverd wordt, te verzekeren. Deze landen krijgen bovendien inlichtingen van de Amerikaan se commissie voor atoomenergie. De verdragen op het gebied der atoom energie met andere landen gesloten, kun nen in twee categorieën ingedeeld worden: verdragen over onderzoek op atoomgebied, die met veel landen gesloten zijn, en de verdragen inzake de doelmatige produktie van atoomenergie, die alleen met de zes genoemde landen zijn gesloten, aldus de woordvoerder. Door oplettendheid van personeel van de Nederlandse Spoorwegen is woensdag middag opnieuw een ernstig ongeluk op de spoorbaan bij Delft voorkomen. Werd enige weken geleden de Bergland-express opge houden door een kleuter die op de rails speelde, gisteren moest de „Etoile du Nord" er stoppen voor twee kinderen, die op de spoorbaan liepen. De blokwacht J. W. M„ die de spoor wegovergang „Engelse straat" ruim hon derd meter van het station Delft bedient, zag de kinderen, een zevenjarige jongen en zijn zesjarig broertje op de spoorbaan lo pen op het moment dat de d-trein van Amsterdam naar Parijs te 16.22 het station Delft passeerde. Hij rende de spoorbaan op en slaagde er in de oudste jongen, die op de rails liep, weg te sleuren op het mo ment dat vlak bij hen de trein, waarvan de machinist de kinderen ook had opge merkt, krachtig remmend tot stilstand kwam. Nadat alle betrokkenen van de schrik bekomen waren, vervolgde de trein zijn reis. Vanmorgen omstreeks half negen heeft zich op de Warmeerweg in Emmen een on geluk voorgedaan, waarbij het negenjarige zcontje van de familie R. werd gedood. Het jongetje, dat voor zijn moeder een boodschap deed, viel op de hoek Warmeer wegdr. Blinkstraat van zijn fiets voor een vrachtauto, vermoedelijk doordat de zware boodschappentas aan het stuur van zijn fiets begon te slingeren. Het kind werd door de auto overreden en was vrijwel op slag dood. Met autoped op rijweg Woensdagmiddag is in Meppel op de Woldkade het drieënhalfjarige jongetje H. P. V. door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. Het kind reed op zijn auto ped plotseling de weg over juist toen de auto naderde. De bestuurder van de wagen kon een aanrijding niet meer voorkomen. De jongen stierf ter plaatse. Niet uitgekeken In Bergen op Zoom is woensdagmiddag het vierjarige meisje M. S., toen het onver wacht de Wouwsestraatweg overstak, aange reden door een personenauto. Zij overleed enige ogenblikken na de aanrijding. BRUSSEL (Belga) De Belgische mi nister van Justitie heeft nog geen beslissing genomen inzake het verzoek van Neder land tot uitlevering van mevrouw L.-v. M., de ex-pleegmoeder van Anneke Beekman, aldus is vanochtend door het ministerie meegedeeld. De minister zal de beslissing wel binnenkort nemen. ADVERTENTIE BARTEDORISSTR. HAARLEM IEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Gabardine Damespantalons ƒ59.50 CODCXXXXX XXXX>TGCOCXX3000000000O000n(>D000CXyX>-> XXJOOGOOOO 5 VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van 5 f donderdagavond tot vrijdagavond, op- j c gemaakt om 11.15 uur: a l Droog weer met later meer bewolking. S j Weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke j richtingen. 21 september Zon op 6.26 uur, onder 18.43 uur. Maan op 18.47 uur. onder 8.01 uur. Maanstanden 4.19 uur: volle maan 12.25 uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 september 20 sept. 27 sept. Hoog water: 3.49 en 16 06 uur Laag water- 11.51 en uur Vrijdag 21 september Hoog water: 4.19 en 16.37 uur. Laag water: 0.07 en 12.24 uur. OOOOOOOOOOCXXXX X sfeer langzaam in oostelijke richting uit. In verband daarmede zal naar alle waar schijnlijkheid in ons land morgen de be wolking iets toenemen. De kans op regen is evenwel zeer gering en in het tempera- tuurverloop komt nog niet veel verande ring. WEERRAPPORTEN (van hedenmorgen 7 uur) <xx.y x a x.xx.* i nx"JOOOOOOOOOOOOOOi DROOG WEER In bijna geheel West- en Midden- Europa is het weer overwegend zonnig en warm. De middagtemperaturen in Frank rijk liepen gisteren op tot 24 a 28 graden. In ons land kwamen temperaturen voor van 21 graden. Gedurende de nacht trad echter een aan zienlijke afkoeling op. In Noord-Duitsland werden vannacht minimum-temperaturen waargenomen van enkele graden boven hét vriespunt. De nachtelijke afkoeling ver oorzaakte in Oost-Engeland op uitgebreide schaal mist. Het fraaie en rustige weer is een gevolg van de aanwezigheid van een omvangrijk hogedrukgebied, waarvan het centrum vanmorgen boven de Balkan was gelegen. Op de Britse eilanden daalt de lucht druk langzaam onder invloed van een oceaan-depressie, waarvan een regenzone vanmorgen boven Ierland was gelegen. Deze oceaandepressie breidt zijn invloed- i S S c u. ré Weerstoestand buitenland •D- -S So 3 Cl M se 0) Sr s s fifl aS Stockholm geheel bew. wzw 14 0 Oslo mist wzw 15 1 Kopenhagen regen zzw 15 0,3 Aberdeen mist windst. 18 0 Londen mist windst. 22 0 Amsterdam licht bew. O 20 0 Luxemburg half bew. ono 19 0 Parijs nevei O 25 0 Bordeaux mist ono 24 0 Grenoble mist windst. 26 0 Nice zwaar bew. w 25 0 Berlijn half bew. ozo 18 0 Frankfort mist windst. 19 0 München mist windst. 18 0 Zürich mist windst. 21 0 Genève mist windst. 25 0 Locarno geheel bew. windst. 22 0 Wenen onbewolkt windst. 17 0 Innsbruck mist w 23 0 Rome zwaar bew. ono 29 0 Ajaccio zwaar bew. ono 25 0 Mallorca licht bew. nno 29 0 Weerstoestand binnenland Den Helder mist Ypenburg mist Vlissingen licht bew. Eelde licht bew. De Bilt mist Twente licht bew. Eindhoven licht bew. zo 13 ono 8 windlst. 10 windst. 7 ozo 8 ozo 6 zo 9 z 11 Vlv. Z.-Limb. licht bew (De temperatuur ls van hedenmorgen 1 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.4

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1