LEDEREN KLEDING REGENKLEDING COROLY I.E.V. tobt, ondanks alle voorspoed, met gebrek aan kader Havenberichten Pfaff naaimachines Kort en bondig 11 HsipUcn Daar gaan we voor ziften IJmuiden tegen SMS Opening winterseizoen „Cultureel Beverwijc" „The Juggler" in Luxor Supportersclub naar wielerkampioenschappen Watervliet I voor lastige taak tegen DED 1 Burgerlijke Stand van Beverwijk „Sans Atout" opende nieuw seizoen Agenda voor Beverwijk Mater Amabilisschool door ouders bezichtigd B. van Leeuwen overleden Nieuw bestuur gekozen bij „Samenwerking" Haven van Gdansk wordt onbruikbaar Drie Duitse loodsen nemen poolshoogte in Suez Berisping voor kapitein van de „Cobri" Scheepvaart VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1956 De r.k. sportvereniging „IEV", bestaande uit de afdelingen voetbal, gymnastiek en handbal, die donderdagavond in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat haar jaarvergadering hield, kan tevreden zijn met een alleszins bevredigende vereni gingspositie, die gekenmerkt wordt door een goede samenwerking in het bestuur èn onder de bijna 450 leden, van wie ech ter slechts een gering percentage belang stelling had voor de gang van zaken. Hoe wel de algemeen voorzitter, de heer B. J. v. d. Ham dit moest betreuren, was hij an derszins van mening, dat het beleid der halve voldoende vertrouwen heeft. Hij her innerde er aan, in een terugblik, dat IEV het afgelopen jaar met plezier op het nieu we, gemeentelijke sportpark „Rooswijk" heeft kunnen spelen na jarenlange terrein- nood. De heer Van der Ham bepaalde zich vervolgens tot het tot stand komen van de sportstichting Velsen, waarin alle sportbe- oefenende verenigingen zijn vertegenwoor digd en de voorzitter van IEV, alsmede een vertegenwoordiger van de v.v. „Kin- heim" zijn opgenomen als bestuursleden. „Rooswijk" zal, na ontvangen goedkeuring van Gedeputeerde Staten, straks het eerste sportcomplex zijn, dat onder de beheers- invloed van de stichting zal komen, waar toe een beheerscommissie zal worden ge vormd. De voorzitter merkte op, dat de sportstichting wegens haar bijzondere plaats en eigenschappen ook landelijke be langstelling heeft als prototype. Dit beheer over de sportvelden zal echter consequen ties met zich meebrengen en er zal dus zo voordelig mogelijk moeten worden gewerkt met de toekenning van het Velsense ge meentesubsidie. Dit kan en moet bereikt worden met zelfwerkzaamheid van de bij het sportcomplex betrokken verenigings leden, waardoor voor deze verenigingen mogelijk financiële resultaten ten voor dele zijn weggelegd. Hoe een en ander zal geschieden was thans nog niet te voofzien. Gymnastiek Ten aanzien van de gymnastiek deelde de heer v. d. Ham mede, dat de nieuwe gymzaal van de r.k. meisjesschool aan de Corverslaan haar voltooiing nadert en ver moedelijk half oktober in gebruik kan worden genomen. Voor het verlenen van een tijdelijk onderdak in de gymzaal van de CVO-school werd het betreffende schoolbestuur dank gebracht. De nieuwe gymzaal zal echter haar eisen stellen; bal spelen zullen uiteraard wegens de hoge verbouwingskosten niet kunnen worden getoloreerd. De sportuitwisseling met het Duitse Alter Bögge Bonen is een succes geweest; met Pinkster 1957 wordt een groot aantal IEV'ers met een tegenbezoek aan Hamm verwacht. De heer v. d. Ham beklaagde zich echter over het gebrek aan jeugdleiders, temeer waar het verkeer met uitwedstrijden en dus vaak fietstochten een permanent ge vaar is. Zij deed een beroep om toch voor al steun te willen geven in deze. Er was een suggestie ingekomen om een wandelclub te stichten, doch hierop kon nog geen definitieve toezegging worden gedaan. De Koninklijke Goedkeuring van de „IEV"-statuten kan binnenkort worden tegemoet gezien. Voorts herinnerde de voorzitter nog aan het afschéid van kapelaan S. Schut, die als geestelijk adviseur een onvermoeibare ac tiviteit heeft ontwikkeld en aan wie de meest aangename herinneringen bewaard blijven. Hij hoopte, dat de nieuwe advi seur, kapelaan J. F. M. Hoes dezelfde am bitie voor IEV aan de dag zou leggen. Het uitvoerige jaarverslag van de heer W. J. Vermey vermeldde een totaal aan tal leden en donateurs per 31 mei van 595, verdeeld over voetbal 155, handbal 42, gymnastiek 203, niet-werkende leden 52 en 153 donateurs. Met genoegen werd, na een opsomming van de verschillende voetbalresultaten, ge waagd van de nationale en internationale sportuitwisselingen, de onderlinge wedstrij den van de gymnastiekafdeling en het in- gebruik nemen van „Rooswijk". Een min der prettig geluid was de teruggang van het aantal gymnasten; de herenafdeling werd voor de derde maal geliquideerd. De heren bleken voor handbal geen belang stelling te hebben. Nog werden reacties gegeven op het cluborgaan „Halftime" en de feestcommissie. De heer N. C. Rozemeyer, penningmeester, smaakte het grote genoegen in een beknopt overzicht van balans en exploitatierekening per 31 mei afgesloten, een betere finan ciële positie te schilderen. In acht jaar ADVERTENTIE 7«gt,ch zvusrc jongen Gedistilleerd - Wijn - Bier Centrum Galerij - Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 6479 Op donderdag kwamen in IJmuiden bin- men- Otto van Rotterdam. Archanax van Philadelphia, Alja van Stockholm Tyro van Rotterdam. Cormoran van Geffle. Wormo van Antwerpen. Granville v Newport News. Marsworth van Londen Neijenburgh van Antwerpen Lindesingel van Rotterdam. WesTeXk van Londen. Bullfinch van Lon den Palmkerk van Rotterdam. Corstream van Hornmo. Zaanstroom van Hull Whitby Abbev van Goole. Maasborgh van Wisbeck. Maas van Rotterdam. Cabinda van Le Havre. Truus van Aarhus. Brouwersgracht y. Man- tyluoto. Monton Combe van Goole. Lijnbaan van Gdynia. Medea van Patermine. Liese T ore van Ceffle. Hestia van Emden. Catha- rina S van Gothenburg. Dotterel van Goole. Vertrokken Hjn: Alcetas naar Rotterdam. Vechtstroom naar Portsmouth. Urania naar Vhssingen Britt Mary naar Gothenburg. Alia naar Londen. Niederrhein naar Geffle. Riiel naar Antwerpen. Eos naar Rotterdam. Aegir naar Kirkeness, Barken naar Bohus. T inrfa naar Hampton Roads. Tress ar Goole Astree naar Caen. Gezina Hendrika naar de Noordzee. Tiberius naar Santiago. naar Rotterdam. Aara naar Lulea. Urania naar Lemsis. Maria naar Hamburg. Meteoor naar Gent. Urmajo naar Rotterdam. Rrasene naar Batou. Roelf Buisman naar Vestervick Marsworth naar Gent Santé vesterv Londen. Borre naar Antwer pen Otto naar Helsinki. Pax naar Hamburg, nieter Waltraud naar Bremen. Tyro naar Rol fa Berkelstroom naar Londen. Lucas loll nm Rotterdam. Prege! naar Emden. Texelstroom naar Londen. tijds was een schuldenlast van f 1000 ge delgd niet alleen, maar bovendien was er een voordelig saldo, waarbij alle aanschaf fing van materialen en inventaris volledig waren afgeschreven. Wegens het gemeen telijke subsidie, waarvoor men hoogst er kentelijk was, had men aan de financiële verplichtingen kunnen voldoen. De nieuwe begroting werd geraamd op f 6200. De ac tieve penningmeester werd onder applaus décharge verleend. Ingevolge de nieuwe statuten werd een bestuursverkiezing overbodig, aangezien het huidige algemeen dagelijks bestuur aanblijft tot 1958. In de elftalcommissie werden de heren J. Lieuwes en C. Valk herbenoemd. Kapelaan Hoes tenslotte liet zich ont dekken als een „gelukskind", daar hij tot nu toe in zijn standplaatsen promoties van de voetbalclubs had meegemaakt. In een van moderne opvatting getuigende toe spraak inzake het komen tot een prettige clubgeest en een harmonische ontwikkeling van „IEV" beloofde hij als geestelijk advi seur zijn beste krachten te zullen geven. Een geanimeerde rondvraag besloot deze optimistisch getinte jaarvergadering. Na de geleden nederlaag van vorige week krijgt VVIJ morgen weer een thuiswed strijd. De tegenstander is het pas gepromo veerde SMS dat vorig seizoen IJmuiden 2 als grootste tegenstander had. De verrich tingen van dit elftal zijn nog niet groots, maar hetzelfde kan gezegd worden van de VVIJ'ers. Of zullen zij zich morgen revan cheren? Het programma luidt: IJmuiden-SMS (4.15 uur), SVS-IJmuiden 2, Kennemerland 5IJmuiden 4, IJmuiden 5-ETO 3. Junioren: IJmuiden a-VEW a. Aspiranten: WB a-IJmuiden a, SVIJ a- IJmuiden b, Beverwijk c-IJmuiden c. Dat de filmavond van de Commissie Cultureel Beverwijc, die gisteravond in het Luxor Theater gegeven werd een suc ces was wat het aantal bezoekers betreft, valt te betwijfelen, doch het beperkte aan tal liefhebbers voor „The Juggler" heeft in ieder geval kunnen genieten van twee films, die wat uitvoering betreft weinig voor elkaar onderdeden. De voorfilm gaf een kijkje op het „land in opkomst" Vene zuela met voortreffelijke opnamen zodat de aanwezigen een behoorlijke indruk van dit aan natuurschoon zo rijke land kregen. Kirk Douglas vertolkte de hoofdrol in de hoofdfilm „The juggler" (de goochelaar) onder regie van Edward Dmytryk. Over het spel en gegeven van deze film valt te redetwisten, aangezien men soms het on behaaglijke gevoel kreeg, dat het „er wat dik oDgelegd werd". Het verhaal handelt namelijk over een gewezen geïnterneerde van de Duitse concentratiekampen, die in het nieuwe Israel tracht zich weer aan de mensheid dienstbaar te maken. De nazi's en hun manier van optreden blijken ech ter nog steeds in zijn ietwat verwarde geest rond te spoken, waardoor hij al gauw in moeilijkheden komt te verkeren als hij zijn opgekropte haat botviert op een poli tieagent. Zijn vlucht brengt hem in een Kibboets, waarbij de regisseur van de ge legenheid gebruik maakte om het nieuwe Israel op zo boeienijde wijze te filmen, dat deze film toch een diepe indruk achter liet. ADVERTENTIE CHR. VISMAN. Marktplein 22, telefoon 4619 Op woensdag 26 september zullen in Wijk bij Duurstede de kampioenschappen van Nederland' voor wieleramateurs worden verreden. Hieraan zal worden deelgenomen door enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland". De supportersclub „Kennemerland" zal naar deze wedstrijden een autobustocht organiseren. „Pat Mat" schaakte weer De uitslagen van de jongste clubavond van de Kennemer schaakvereniging „Pat Mat" zijn als volgt: Afdeling 1: ir. E. T. PeltzerJ. C. de Haas afgebroken; A. SlingsL. Mostertman 0-1; J. ZoontjesE. Ekhart 1-0; P. ZwartJ. E. Strengers afgebroken; P. Hartir. D. G. Huygen Vi-V-i. Afdeling 2: M. Soetemanir. E. de Vries 1-0; S. S. OppenheimerJ. A. Rodenberg 1-0; B. de HeerP. A. Janssen afgebroken; W. BannenbergP. Tijssen afgebroken. Afdeling 3: B. SauerJ. Oort 1-0; M. Met selaarir. J. J. Schroder 1-0; ir. A. W. FalterP. Wagenaar 0-1. Afdeling 4: E. SauerM. Bakkum 0-1; J. v. d. Wijngaard—J. v. d. Struys %-%; W. P. v. d. LelyL. Bruinzeel 0-1; J. L. v. d. MeerJ. Sauer jr. 1-0; H. SteemanE Tof- foli 0-1. „Vriendenkring" telde de slagen De Beverwijkse Klaverjasclub „Vrienden kring" heeft de onderlinge competitie voort gezet met de volgende uitslagen: 1. mevr. Groeneveld 4835 pnt; 2. J. Maenhout 4713 pnt; 3. C. Teeling sr. 4695 pnt; 4. mevr. Maenhout 4635 pnt; 5. mevr. Mosk 4418 pnt; 6. mevr. Alders 4369 pnt; 7. B. W. v. d. Mey 4309 pnt; 8. C. Zoon 4298 pnt; 9. mevr. Ap peldoorn 4115 pnt; 10. mevr. v. d. Ham 4107 pnt; 11. mevr. Huider 4095 pnt; 12. W. Deugel 3853 pnt; 13. mevr. Woning 3725 pnt; 14. G. v. Meurs 3483 pnt; 15. S. Slotenmaker 3420 pnt; 16. D. v. Duin 3287 pnt; 17. M. Huider 2810 pnt; 18. J. v. d. Ham 2767 pnt; 19. J. Mosk 2752 pnt. v 1 li 1 ll ■v I '1* Het eerste twaalftal van de korfbalvere niging „Watervliet" dat tegen Excelsior 1 in Hilversum de eerste twee winstpunten in de tweede klas KNKB behaalde, zal in de derde wedstrijd op eigen terrein aan de Koningsweg zondag voor een lastiger taak komen. DED 1 uit Amsterdam, de tegenstander van zondag, is een gevaar lijke. maar vooral sterke ploeg, die het in de eerste thuiswestrijd van de Velse- naren wel zal willen probéren om even eens als tegen Haarlem 1 een overwinning te behalen. De Watervlieters zijn echter gewaarschuwd en kunnen met flink aan pakken, vlotte aanvalscombinaties en hechte verdediging de beide punten op „Watervliet" houden. Voor Waterviet 2, dat eveneens thuis speelt en Blauw Wit 4 ontmoet liggen de moeilijkheden nog zwaarder. In Bussum werd al van Olympia 2 verloren en zonder de kansen voor de Velsense reserves te onderschatten zal het tegen de gerouti neerde Amsterdammers wel eens een tweede nederlaag kunnen worden. Het derde Watervliet-twaalftal met twee flinke overwinningen en vier punten op de ranglijst zal zondag in DSV 1 te Haar lem wel de moeilijkste tegenstander krij gen. Indien deze wedstrijd wordt gewon nen en de homogeniteit van Watervliet 3 blijft gehandhaafd, lijkt er nu reeds een goede kans te zijn voor kampioensaspira ties. Met ingang van dinsdagavond gaat „Watervliet", voorlopig althans, de zaal training beginnen in het gymnastieklokaal van de C.V.O.-school aan de Van Lange- veldstraat. Watervliet 1. Dames: J. Kloft, T. Waag- meester, S. Meyer, D. Hartman, R. Leye- naar. B. Hessen: heren: J. de Boer. W. Berghuis. S. Hartman, M. Veerbeek, D. v. Ledesteyn. F. Vos. Watervliet 2. Dames: L. Kloosterman, B. Koet, B. Hoen, I. Waagmeester, W. Nij- kamp. G. Polak: heren: A. Verkerk. A. Redeker, Ar. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink, H. Scholting. GEBOREN: Carola, d. van J. Vellema en D. Kraaima; Arthur J., z. van J. G. C. Kes- sens en J. K. Numan; Robert, z. van J. Vogel en J. Prins: Clara C. C„ d. van C. R. Zoon tjes en A. Zonneveld; Aletta H„ d. van J. C. de Ruijter en A. H. Harkema; Catharina C. A., d. van M. J. Kroon en M. C. Durge; Johanna A. M„ d. van F. P. Cock en A. A. Goedhart; Johannes P., z. van Van den Berg en E. C. Tegelaar: Petrus J., z. van J. H. Schelvis en C. Slobbe; Jos A., z. van G. J. J. Welboren en H. S. Wijngaards. ONDERTROUWD: B. A. van der Plas en A. C. M. Veen; B. D. J. Verweij en M. A. Amse; P. M. van Nijs en A. M. Cappelle. GETROUWD: C. Rijkeboer en C. A. B. Schauikes; G. L. J. Scheenaard en H. M. Portgies; J. van Tongeren en M. de Jong; H. J. Smolders en M. J. Plooy; H. van der Sluis en M. K. Koster. OVERLEDEN: V. M. J. A. Hommes, 69 j., weduwe van Z. P. Schaick; H. J. Pools, 62 j., gehuwd met J. Bruigom; B. Bosma, 79 j., weduwe van P. J. Dijkman Dulkes; G. Lotterman, 61 gehuwd met A. Bijl. In het Lancaster House te Londen is woensdag de tweede internationale conferentie over het Suezkanaal be gonnen. De foto toont v.l.n.r. aan de conferentietafel de delegaties van Nederland, Nieuw-Zeeland en Noor wegen. Derde van links de leider van de Nederlandse delegatie mr. J. M. A. H. Luns, naast hem mr. D. U. Stikker, de Nederlandse ambassadeur in Londen Ook de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout is weer aan het nieuwe seizoen be gonnen. Ter gelegenheid van dit feit was de tafel keurig gedekt met geschenken. Een woord van lof kwam hiervoor toe aan me vrouw Belterman. De uitslagen werden als volgt: Groep A: 1. A. van BalenT. Tervoört 36; 2. J. BosBloemendaal 35V2; 3. J. BlomA. Tabak 34%; 4. W. en G. de Boer 341/2; 5. A. Worst—G. Zoontjes 31%; 6. J. HamersJ. van Zutphen 27%; 7. J. Ber- leeC. Hoogeboom 27; 8. C. HartJ. de Jong 25%. Groep B: 1. C. SpruitH. Bakker 38%; 2. G. Tabak—J. de Kruif 36; 3. N. Hen driksJ. Koopmanschap 36; 4. A. en Th. van Groningen 31%; 5. J. KrabG. C. Tabak 31i/2; 6. G. Plooy—J. Groot 31%; 7. de heer en mevrouw Vollaerts 27; 8. C. LuttikJ. Hoogeboom 20. N.Z.: 1. B. Groot—H. v. d. Zon 68y2; 2. J. Stals—J. de Lalijne 57; 3. de heer en me vrouw Langendijk 53%; 4. mevrouw Ta bakD. Biben 50; 5. mevrouw Belterman A. Worst 48; 6. de heer en mevrouw Tand 37. O.W.: 1. L. KleynC. Geldermans; 2. dames Kok—Tabak 46; 4. dames Van Es senGroen 46; 5. J. KnisR. Oosterhout 44; 6. W. DijkhofD. Breeuwen 40%; 7. R. HoenJ. Kerkhof 38%. VRIJDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Con trabande en moord". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Ko ningin der veedieven". W.B.-Theater, 20 uur: „Moord op de voor pagina". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonym -us". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1921 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.-K.Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15— 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 21 SEPTEMBER Bioscopen: als vrijdag. Kennemer Theater, 20 uur: Uitvoering „Oefening Baart Kunst". Openbare leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 en 1517 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 1517.30 uur. Na de officiële opening van het nieuwe leerjaar van de Mater Amabilisschool heeft het bestuur de ouders der „eerste jaars" uitgenodigd, om met het werk van de school kennis te nemen. Voorzitter mr. J. F. M. Homülle, heette de ouders, die in grote getale waren opgekomen, hartelijk welkom. Spreker was er van overtuigd, dat de ouders na deze avond enthousiast zouden zijn, doch dat dit na enige tijd wel weer zou wegebben. Daarom deed hij een dringend beroep op aller medewerking, om hun dochters zoveel mogelijk de cursus te laten volgen, vooral op avonden waarop het prettiger zou zijn om achter de kachel te blijven zitten. Hierna sprak de mode rator, aalmoezenier van de arbeid, J. Hoo- gervorst, over het vak godsdienst, dat als voornaamste punt in het programma is op genomen. Na de inleiding van de aalmoezenier zette mej. A. Bakker, lerares opvoedkunde, haar taak uiteen. Opvoeden houdt ook in, dat men zijn kinderen niet alleen lichame lijk tot volwassenheid brengt, maar vooral ook geestelijk. Deze taak wordt door het Mater Amabiliswerk zeer uitvoerig in drie achtereenvolgende jaren gedoceerd, zei zij. Tot slot sprak dr. W. Fuhring, over de medische raad, die eveneens een deel van het leerprogramma vormt. Hier ontvangen de meisjes de nodige voorlichting en wordt hun angst voor sommige levensproblemen weggenomen. In de pauze waarin de ouders namens het bestuur een verversing is aangeboden, werd door de heer A. J. van Lent gezellige entre-acte muziek gespeeld. Tot slot van deze avond declameerde mevr. B. Broek- huyzen-Holzhausz. Dit slot was, aldus de heer Homülle, om de ouders te tonen, dat niet alleen theorie gedoceerd wordt, doch dat ook voor geestelijke ontspanning wordt zorg gedragen, zoals in het programma, dat de ouders bij binnenkomst ontvingen stond vermeld. Hij dankte de voordracht- kunstenaresse voor de charmante wijze, waarop zij haar declamaties en voordrach ten had gehouden en de ouders voor de blijken van belangstelling voor deze avond. Woensdagnacht is te Scheveningen op 83-jarige leeftijd overleden, de reder B. van Leeuwen S.zn., directeur-eigenaar van de rederij Bernardus van Leeuwen. De overledene, zoon van een Scheveningse reder, richtte in de eerste wereldoorlog een eigen rederij bedrijf en kuiperij op. Hij woonde zijn gehele leven op Scheveningen. De rederij B. van Leeuwen heeft twee schepen, de SCH. 105 en de SCH. 339. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal plaats vinden op maandag 24 september, des middags om 2.30 uur op de Algemene Begraafplaats. BINNENLAND Lector. De gemeenteraad van Amster dam heeft met 34 tegen 1 stem benoemd tot lector in het militair straf- en tuchtrecht aan de Gemeente universiteit mr. H. H. A. de Graaf, president van de krijgsraad te Arnhem. Terug. De Nederlandse journalist J. H. Ritman, de hoofdredacteur van de in Djakarta verschijnende „Nieuwsgier", zal de volgende maand repatriëren, na 35 jaar in Indonesië te hebben doorgebracht. Hij trad op als woordvoerder van de Nederlands- Indische regering van 1945 tot december 1949 bij de Soevereiniteitsoverdracht. Hij zal als hoofdredacteur van de „Nieuwsgier" worden 'opgevolgd door Willem Mooyman. Prof. Francois. De leden van de UNO hebben 44 kandidaten aangewezen voor ver kiezing tot lid van de UNO-commissie voor internationaal recht. Deze commissie bestaat uit 15 leden, die voor vijf jaar worden ge kozen. Onder de kandidaten bevinden zich 13 van de 15 zittende leden van de commis sie, onder wie onze landgenoot prof. mr. J. P. A. Francois. Prof. Frangois is raadsadvi seur geweest van het ministerie van Buiten landse Zaken. HAARLEM EN OMGEVING Inbreker aangehouden. Op verzoek van de Rotterdamse politie is woensdagmiddag te Amsterdam een 22-jarige Haarlemmer aangehouden, verdacht van diefstal, die hij te Rotterdam zou hebben gepleegd. De man, die intussen naar Rotterdam is overgebracht, heeft ook bekend in de nacht van dinsdag op woensdag te "hebben ingebroken in een fabriek van ornamenten in de Rozenstraat te Haarlem. In het kantoor van de fabriek was een schrijfbureau opengebroken en on derzocht, maar er wordt niets vermist. Jubileum. Op 24 september zal de heer L. Muller, Pieter Maritzstraat 32 R te Haar lem 25 jaar in dienst zijn bij de n.v. Droste's Cacao- en Choc.fabrieken te Haarlem. De jubilaris die op de binnenlandse expeditie werkzaam is, bekleedt tevens tal van jaren de functie van algemeen commissaris van het Droste's Jubileumfonds. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXCOCOCOOCOOOOOOOCOCOOOOCOGOOOUOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXX)C Dat de visserijvereniging „Samenwer king" nog levensvatbaarheid heeft, werd gisteravond bewezen door de behoorlijke opkomst op de buitengewone ledenverga dering in hotel Kennemerhof. Twee kandi daten meldden zich als voorzitter, waarna de heer C. Zwart zich vrijwillig terugtrok. Met instemming van alle aanwezigen werd de heer C. v. d. Zwan, ambtenaar bij de opvangregeling, gekozen tot voorzitter van „Samenwerking". Tot leden van het bestuur werden gekozen de heer H. Broek, J. Geyteman, J. Kraaienoord, B. Dukel, S. Groen en J. Zwart. Het bijstaan van zieke leden en het huisbezoek aan de zieken wordt onder leiding van de heren J. Geyte man en K. Anker verbeterd. Tot leden van de kascommissie werden gekozen R. Post, P. van Dongen en K. Anker. De vereniging telt nu 162 betalende leden-visknechten en havenarbeiders. Besloten werd om op grote schaal gezamenlijk inkopen te ver richten. Na de rondvraag besloot de voor lopig voorziter, de heer S. Groen de door hem goed geleide vergadering. (Van onze correspondent in Wenen) Poolse loodsen hebben medegedeeld dat de haven van Gdansk (Dantzig) binnen kort voor oceaanschepen onbevaarbaar zal zijn. Twee dokken uit de vorige eeuw, waarvan het ene zelfs 110 jaar oud is, zijn door slijtage en onderspoeling zo bouw vallig en zwak geworden dat zij ieder ogenblik in elkaar kunnen zakken. Men is wel begonnen met de bouw van een nieuw dok, maar de uitvoering bevindt zich nog altijd in een beginstadium. Door de slechte toestand van de stadsriolering die in de haven uitmondt, is de vaargeul ondiep geworden. Bovendien is men bij het omladen van kolen en erts niet bijzon der oplettend geweest en heeft men de haven zelf niet regelmatig uitgebaggerd. Het gevolg is dan ook dat de kapiteins van buitenlandse schepen er voor terugschrik ken de haven van Gdansk binnen te lopen, aldus het Poolse blad „Glos Wybrezeza". (Van onze correspondent in Bonn) Twee loodsen en een navigator uit Brunsbüttelkoog, die tot dusverre dienst hebben gedaan op het Noord-Oostzee- kanaal in Sleeswijk-Holstein, waarop meer schepen varen dan op enig ander kanaal ter wereld, zijn naar Suez vertrokken. Zij gebruiken hun vakantie om zich op de hoogte te stellen van de omstandigheden, waaronder de loodsen in het Suezkanaal moeten werken. Vijfentwintig andere lood sen uit het Noord-Oostzeekanaal zijn reeds gekeurd, maar zij wachten af wat die drie bij hun terugkomst te vertellen zullen heb ben. Geen van allen heeft een contract met de Egyptenaren ondertekend. De Raad voor de Scheepvaart heeft een berisping uitgesproken tegen de 27-jarige kapitein e, mede-eigenaar van de 199 brt. metende kustvaarder „Cobri", de 27-jarige H. E. van den B. uit Hilversum, en tegen de 24-jarige bestman G. O. De „Cobri", onderweg van Skagen naar Rotterdam, strandde op 4 september 1955 des nachts in het Kattegat. De schade viel mee: een klein gaatje in de achterpiek. Die nacht had de bestman alleen de wacht. Bij het overnemen van de wacht had de kapitein opdracht gegeven hem te waarschuwen als er iets bijzonders was. Ter zitting van de raad verklaarde de kapitein, dat hij waarschijnlijk te veel op zijn bestman had vertrouwd. Deze had naar zijn mening zit ten slapen, want het schip was ver uit de koers geraakt. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, was van oordeel, dat de beide zeelieden zich niet volledig van hun verantwoording bewust zijn geweest. De kapi'ein had volgens hem een te licht- vaarlig oordeel over zijn bestman. Een ambtenaar van de Scheepvaartinspectie had na de stranding de bestman een exa men over het nemen van peilingen afge nomen en de bestman had het er niet bijs ter goed afgebracht. De hoofdinspecteur vond het een tekort koming van de kapitein, dat deze niet tij dens de vaart in de straat tussen Jutland en het eiland Laeso zelf de navigatie had gevoerd. ADVERTENTIE Wij brengen de grootste sortering Lange lederen jassen v.a. 139. Jekkers 117.50 Vesten v.a59. Korte damesjasjes in div. kleuren v.a. 85. Lederen laarzen v.a26.50 Ook in grote sortering. Regenbroeken - Regenpijpen Motoroveralls enz. enz. Grootste motor- en rijwielhuis van Noordholland BREESTRAAT 108 BEVERWIJK - Tel. 4627 Amstelkade, 19 pass. Flores Az n. Marseille Amstelveen, 20 te Bombay Alderamin, 20 v. Rotterdam n. Hamburg Almdijk, 19 te Rotterdam Almkerk, 20 v. Roterdam n. Hamburg Amsteldiep, v. Amsterdam n. Baltimore Axeldijk, 19 te Rotterdam Astrid Noess, 20 te Rastanura Aardijk, 20, te Beltimore verwacht. Arkeldijk, 20, te New-Orleans verwacht. Averdijk, 20, v. New-Orleans n. Corpus Christi. Algenib, 20, te Rotterdam. Alphard, 20, te Las Palmas. Ariadne, 19, 50 mijl O. Gibraltar n. Tunis. Arnedijk, 20, Vlissingen n. Rotterdam. Aalsdijk, 21 te Penang Alwaki, 20 te Tanga Amsteldiep, 20 pass. -Wight n. Hampton Roads Boissevain, 21 te Mauritius. Baud, 20, te Priok verwacht. Banka, 20 te Belawan. Baarn, 20, v. Pt. Acardon n. Maracaibo. Beningkunst, 20 Point e Noire Cradle of Liberty, 19, 53 mijl ZO Rasmuscat. Camerounkust, 20 v. Calabar n. Lagos Camitia (t), 20 te Curagao Delfshaven, 20. te Brake verwacht. Dorestad, 20, v. Geelong n. Fremantle. Delfland, 20, t.h.v. Recifi verwacht. Eemdijk, 20 te Havana Ena (t), 20 te Trinidad Eso Amsterdam (t), 19 te Port Said Eso Rotterdam (t), 19 pass. Lissabon n. Ras tanura Enggano, 20 te Antwerpen Eos, 20 te Rotterdam Elizabeth, 20, 250 mijl WNW Hawaij' n. Osaka. f Esso Den Haag, 20, pass. Rasmadraka. Eenhoorn, 20, dw. Sandettie n. Wismar. Eendracht, 20 te Tel Aviv Friesland, 21, te Leith verwacht. Groote Kerk, 21 te Adelaide verwacht Ganymedes, 19 pass. Mona eil. n. Pt Limon Gordias, 20, te Katakoloeta. Gaasterland, 19 v. Amsterdam n. Recife Guineekust, 20, te Kaap Finistere verwacht. Hermes, 19 pass. Landsend n. Amsterdam Hector, 20 te Wismar Hydra, 19, v. Paramaribo naar Georgetown. Hestia, 22 te Rotterdam. Helena, 20, v. Paramaribo n. Demerara. Hispania, 19, v. Bilbao n. Rotterdam. Hilversum (t), 20 v. Gibraltar n. Teneriffe Hoogkerk, 20 te Port Said Hos, 19 te Calamata. Japara, 20, te Baltimore. Jupiter, 19, te Napels. Koratia (t), 19 v. Montevideo n. Perz. Golf Kermia, 20 v. Rotterdam n. Gotenburg Keizerswaard (t), 20 te Pta Cardon Koningswaard (t), 21 te Singapore Loosdrecht, 20 pass. Kaap Bon n. Port Said Leto, 22 te Rotterdam verwacht. Laagkerk, 19, te Basrah. Leopoldskerk, 20 v. Bremen n. London Maaslloyd, 20 te Rotterdam Meerkerk, 20, te Aden v. Karachi. Modjokerto, 18 n. Philadelphia Mijdrecht (t), 19 n. Philadelphia Myonia (t), 18 n. Abadan Marisa (t), 20 pass. Gibraltar n. Algiers Molenkerk, 21 te Midras Moordrecht (t), 20 pass. Aden n. Mena al Ahmadi Murena (t), 22 te Miri verwacht Nigerstroom, 20, te Antwerpen verwacht. Nieuw Amsterdam, 20, bij Kaap Race verwacht. Nanusa, 20 v. Belawan n. Colombo Osiris, 19 te Curagao Ootmarsum, 20 v. Hamburg n. Antwerpen Oranje, 20 te Suez. Ondina (t), 20 te Terneuzen Prins Willem 2, 19 n. Le Havre Peperkust, 20 pass. Ouessant n. Bordeaux Perna (t), 20 te Singapore Prins Willem 5, 20 v. Hamburg n. Rotterdam Prins Frederik Willem, 19, te Cleveland. Prins Maurits, 19, v. Montreal n. Toronto. Prins Willem 4, 19, v. Montreal n. Toronto. Poseidon, 19 vertr. Philadelphia nr New York Pygmalion, 20 te Curagao Roggeveen, 20 v. Adelaide n. Sydney Raki, 19, 90 mijl NO Pt. Sudan. Radja, 20 nm v. Surabaja n. Fremantle Sumatra, 21 Houston verwacht Straat Torres, 20 v. Rotterdam op proeftocht Stanvac Talangakar, 19, te Tandjong Priok. Stad Amsterdam, 20, v. Glasgow n. Wabana. Stad Breda, 21, te Rotterdam verwacht. Stad Rotterdam, 19, v. Sevenislands n. Engeland. Schie, 20, v. Piraeus n. Alexandrië. Stentor, 19, 880 mijl ZZW Fayal n. Adam. Sarangan, 21 te Singapore Tiba, 19 v. Rotterdam n. Hamburg Tjiluwah, 21, te Singapore verwacht. Tjimenteng, 20, te Cristobal verwacht. Tankhaven, 21, te Belawan. Tjikampek, 20 te Moji. Tjitjalengka, 20, te Kobe v. Hongkong. Tamo, 20, bij Kaap Finistere verwacht. Taliss, 20 te Suez Tarakan, 21 te Makassar Telamon, 20 pass. Ouessant n. Amsterdam Van Waerwyck, 20, te Hongkong. Van Neck, 21 te Singapore Vasum, (t) 20 v. Berre n. Mena al Ahmadi Westertoren (t), 19 pas. Durban n. Abadan Westland, 19 n. Las Palmas Willem Ruys, 20 vm n. Colombo Waal, 20, te Volos van Thodes. Waterman, 20, te Halifax. Willemstad, 20, te Limon. W. Alton Jones, 19, te Port Said. Zonnewijk, 19 v. Rotterdam n. Delfzijl KLEINE VAART Arctic, 19 v. London te Rotterdam Badzo, 19 v. Rotterdam te London Borculo, 19 v. Kingslynn n. Teignmouth Ellewoutsdijk, 25 v. Teignmouth te Savona verw. Jonan, 19 v. London te Gent Jan Kreumer, 19 v. Rotterdam n. London Jura, 19 v. London te Rotterdam Hov Vinces, 19 v. Rotterdam n. Grymsby Geziena Hendrika, 19 v. Amsterdam n. Goole Kemphaan, verm. 20 v. Gdynia n. Huil La Paloma, 19 v. Beckton te Stubbekoping verw. Marjan, verm. 19 v. Karlsham n. Huil Myson, 19 v. Stockholm te Rouen Noorderlicht, verm. 20 v. Stettin n. Karlstad SLEEPVAART Gele Zee, 19 pass. Dungeness n. Uk met Cata- tumbo Hudson, 19 100 m. wtn Gibraltar n. Haiphong met twee koters Humber, 19 v. Portsmouth n. Tivat met duik bootjager Loire, 19 150 m. nto Finisterre n. Bluff met bag germolen Poolzee, 19 pass. Kaap Vincent n. Mersin met zuiger Titan, 19 v. IJmuiden te Vlaardingen met kraan

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7