AUTORIJLES DOUWE EGBERTS ORCAM Visserij H-varia de pittige zware shag! Voetbal in Kennemerland Kennemer Lantaarn WITTE KRl/IS 85 ct. Duifje, doffer, ei en joeg Boven de vijfendertig en daaronder BEVERWIJK Verzending van zeepost AUTORIJSCHOOL „IJMOND" Vier nieuwe huizen aan de Waalstraat I. H. HAGEDOORN r Voor de dochteren Eva's Zes percent voor personeel Waterschap ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1956 „De vluchteling van Guatura" (Thalia, vrijdag t/m zondag). Puerto Barrancas schijnt een smoorheet gat te zijn in het hartje van het Mid- denamerikaanse ba- nanengebied en „de vluchteling van Gua tura" is als een der bestsellers in het avontuurlijke genre uit de Paramount- produktie bedoeld. Het is dan ook echt wel een dolle boel ge worden: Dan Mc Cloud is een politieke vluchteling, die uit de republiek Guatura naar dit vergeten oord ontkomt met be hulp van een onwe zenlijk mooie danseres, en een avonturier en zodra de zaken zich in de bananen gaan ontwikkelen, blijkt zich daar een conflict af te gaan spelen, volgens het altijd weer opgaande systeem van de louche exploitant der plantages, die de onafhankelijke „ran chero's" in zijn macht probeert te krijgen en hierin de voet dwars gezet wordt door de vluchteling, een doodeerlijke rol van Ronald Reagan. Een van de aardigste stukjes uit deze vaardige film is het bananentransport naar de haven, die met behulp van een karavaan zeer wonderlijke vehikelen een race met de tijd wordt. Als „Tropic zone" beleeft deze technicolor in Thalia haar première voor Nederland. „Texas onder terreur" (Thalia, maan dag t/m woensdag). Hoewel wij de oor spronkelijke titel „Ride Vagvero" bepaald moorer vinden, is dat wel ongeveer het enige, wat er op deze volbloed Western is aan te merken. Want alle voorwaarden zijn er in vervuld om een spannend geheel te krijgen: een dappere man, een beeldschone tegenspeelster (Ava Gardner) en het zo veelste gegeven uit de burgeroorlog, toen Texas nog een ruige en onontgonnen land streek was. In technicolor is het een film, even ruig als dat oude Texas geworden. „Contrabande en Moord" (Kennemer Theater, zaterdag en dinsdag). In deze goede Franse onderwereldfilm speelt Ray mond Pellegrin weer de rol, die hij on vergelijkbaar kan spelen: die van de kei harde bandiet met een geweten. Het knap pe van de regie in deze film is, dat door schijnbaar onnaspeurlijke details plotseling de sympathieke mensen in de film onmis kenbare boeven blijken en de boeven, even plotseling, mensen met een braaf hartje. Het verhaal is niet erg ingewikkeld. Twee leden van de bende, een smokkelaar en zijn helpster, willen er met een grote partij cocaïne vandoor om samen een nieuw leven te beginnen. Hij laat haar in de steek om de liefde te gehoorzamen die hij voor een simpel, schier ongerept, zangeres je heeft opgevat. Zijn smokkelares-helpster komt hem achterna en nadat zij door de leider der bende uit de weg is geruimd is de smokkelaar-op-het-goede-pad aan de beurt. Het zangeresje redt hem. Het verhaal is vakkundig en typisch Frans verfilmd, sterk van sfeer en met goede dialogen. Het is een spannende ont spanningsfilm van het goede soort. De luxueuze nachtclub, die als het centrum van de cocaïnehandel het meest voor komende en belangrijkste decor in de film is, vormt het middel van de regisseur om de combinatie spanning en ontspanning geraffineerd uit te buiten. Marina Vlady speelt verdienstelijk de rol, waarvoor haar serene en toch pittige verschijning haar heeft voorbestemd. N. „Geen liefde duurt eeuwig" (Kennemer Theater, maandag, dinsdag en woens dag). In deze ietwat zwoele „roman poli- cier" wordt de toeschouwer geconfronteerd met een verleidelijke Engelse vrouw die haar echtgenoot vermoord heeft, maar hier- b:j zo geraffineerd te werk gegaan is, dat de politie geen vat op haar krijgt. Toch is inspecteur Lewis, die met de opheldering van deze moordzaak belast wordt, over tuigd van haar schuld en hij achtervolgt haar met de hardnekkigheid van een ter rier, ook als zij later naar het vasteland uitwijkt, waar zij een verhouding begint met een Franse taxichauffeur. Deze laatste, al evenmin brandschoon van geweten, wordt dan door de politie-inspecteur be werkt om de moordenares tot een bekente nis te bewegen. Liever dan dit te doen, breekt hij met zijn minnares. Dan biecht zij hem haar misdaad en besluit zichzelf bij de politie aan te geven, waarop de taxichauffeur, door medelijden bewogen, haar voorstelt, samen te vluchten. Juist voor hun schip vertrekken zal, heeft in specteur Lewis echter nogmaals een on derhoud met de man van de taxi, die dan beseft, dat alles hopeloos is. Ook de vrouw, gebroken door angst en wroeging, komt tot dat inzicht en in een navrante slotscène ziet men haar afscheid nemen van haar minnaar en van de vrijheid om haar schuld te gaan boeten. Het ontbreekt in deze film zeker niet aan spanning en de drie vertol kers der hoofdrollen: Frangoise Arnoul, Daniel Célin en Trevor Howard kunnen wel van hun intenties overtuigen, al is de psychologische achtergrond van hun daden en reactie niet overal even aanvaardbaar. „Moord op de voorpagina" (L u x o r Theater, vrijdag tot en met woensdag). Eddie Constantine, de befaamde vechters baas, is dit keer de uitzonderlijk slimme journalist die al het mogelijke doet om een Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Andes", 25 september; Australië: s.s. „Zuiderkruis", 24 september; via Engeland, 29 september; Brazilië: s.s. „Andes", 25 september; Brits Oost-Afrika: s.s. „Jean Laborde", 29 september; Canada: m.s. „Prins Johan Willem Friso", 27 sep tember; Chili via New York: 27 september; Indonesië: s.s. „Ronde", 27 september; Ne derlandse Antillen: s.s. „Zuiderkruis", 24 september; Nieuw-Zeeland: s.s. „Zuider kruis", 24 september en via Engeland 29 september; Unie van Zuid-Afrika: m.s. „Carnarvon Castle", 23 september en Z.W. Afrika: m.s. „Edinburgh Castle", 29 sep tember. Rhonda Fleming en Ronald Rengan vervullen de hoofdrollen in „Tropic Zone" (Thalia). onschuldig ter dood veroordeelde van de guillotine vandaan te krijgen. Het verhaal komt wat langzaam op gang maar na een kwartiertje weet een ieder wat er nu eigenlijk precies aan de hand is en de span nende historie kan gaan beginnen. De zoon van een dagbladdirecteur heeft een moord gepleegd maar ter wille van de goede naam en mede dankzij het optreden van een bange, gluiperige redactiechef wordt de verkeerde man veroordeeld. Maar dan verschijnt Eddie op het toneel, de razende reporter die geen onrecht om zich heen kan dulden. Hij stort zich zonder dralen in de moeilijkheden, gaat bijzonder slim op de oplossing af en deelt en passant een paar rake klappen uit. Toch wordt er in deze film minder ge vochten dan bij de vorige avonturen van Constantine, hetgeen uiteraard alleen maar een voordeel is. Het verhaal boeit zeer zeker, is af en toe werkelijk amusant en zal iedere bezoeker bezighouden. H. de G. „De koningin der veedieven" (W. B.- Theater, vrijdag en zaterdag). In deze film wordt men nu eens niet alleen als getuige geroepen bij gevechten tussen In dianen en blanken, maar ook bij de ge vechten tussen Indianen en blanken onder ling. Daardoor dreigt men enerzijds wel eens wat te veel van het kwade te krijgen, anderzijds wordt men door de onverwachte wendingen in het verloop van de strijd voortdurend verrast. Dat de hoofdpersoon in deze film, een met de revolver geboren dochter van een landeigenaar (die door misdadigershand sterft) alle moeilijkheden het (roodharige) hoofd weet te bieden, is natuurlijk geen verrassing. N. R. K. ADVERTENTIE o CELSIUS STRAAT 52 (achter Cultu- o reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden P. Zwart te IJmuiden heeft verzocht aan hem, ten behoeve van de bouw van 4 wo ningen te verkopen het perceel bouwter rein gelegen aan de Waalstraat te IJmui den, ter grootte van 926 vierk. m. De ver koopprijs voor deze grond is bepaald op f 10 per vierk. m. Verzoeker heeft met deze prijs ingestemd. Timmerfabriekje aan Scheldestraat De heer W. A. Rolvink te IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen ten behoeve van de bouw van een timmer manswerkplaats met woning alsmede ter verkrijging van een ruimte voor de opslag van bouwmaterialen, het terrein ter opper vlakte van ongeveer 290 vierk. m, liggende aan de Scheldestraat te IJmuiden. Het voorgenomen gebruik van deze grond is in overeenstemming met de aan dit ter rein krachtens het uitbreidingsplan gege ven bestemming. De verkoopprijs is be paald op f 10, per vierk. m. Prof. dr. T. A. Knoppers, wiens portret wij hierboven afbeelden, is door het Amerikaanse chemisch-farmaceutische wereldconcern Merck-Sharp en Dohme benoemd tot directeur van alle Merck- activiteiten buiten de Verenigde Staten. Prof. Knoppers, die in 1941 in Leiden tot doctor in de farmacologie promo veerde, heeft in de jaren 1950-52 ge doceerd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 1952 accepteerde hij een functie bij het Merck-concern, waar hij thans de hoogste coördineren de functie gaat bekleden. Onder zijn leiding zal dus ook de vestiging van Merck in Nederland komen te staan, de thans nog in aanbouw zijnde fabriek in Haarlem, waar gisteren juist de hoogste spant van de constructie kon worden bevestigd. Prjjzen van vrijdag. Heilbot 2,502,25; gr. tong 5,104,60; grm. tong 4,003,30; kim. tong 3,503,25; kl. tong I 3,102,70; kl. tong II 2,55—2,10; tarbot I 2,40—1,90; zalm 9—6, per kg. Tarbot III 70; tarbot IV 47; tongschar 79; gr. schol 55; grm. schol 5554; kim. schol 50—45; kl. schol I 45—38; kl. schol II 30—11; schar 3013; bot 1610; v. haring 2116; makreel 2717; gr. schelvis 3017; grm. schelvis 2616; kim. schelvis 2616; kl. schelvis I 2616; kl. schelvis II 1810; wij ting 188; gr. gul 4433; midd. gul 3025; kl. 158; kl. haai 3218; ham 110; kl. kool- vis zw. 2919, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18480; gr. koolvis zw. 8070; gr. leng 86, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 420 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 1100 kisten schol, 70 kisten schar, 20 kisten bot, 2500 kisten haring, 730 kisten makreel, 1370 kisten schelvis, 200 kisten wij ting, 150 kisten kabeljauw en gul, 6 kisten leng, 30 kisten haai, 2 kisten ham, 38 kisten koolvis, 30 kist en diversen. Totaal 6670 kisten. Besommingen van vrijdag. 3 trawlers met f64.000; KW 91 f4690; KW 109 f4580; WR 25 f5710; TX 33 f 3250; KW 34 f1950; KW 79 f 2890; UK 3 f 4620; KW 147 f2520 (haring). Visafslag Urk. Donderdag werd door 75 vaartuigen op Urk aangevoerd: 3523 pond kuilpaling, prijs f 0,86f 1,05; 718 pond lijn- aal, prijs f 1,17f 1,36; 361 pond snoekbaars, prijs f 0,97f 0,98; 324 pond rode baars, prijs f0,80f 0,81; 189 pond blei, prijs f0,06; 1196 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 416 bak nest, prijs f 2,60f 2,65, per bak van 3714 kg. ADVERTENTIE ADVERTENTIE DAMES- en HERENKAPSALON REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat - Telefoon 4546 midden in de Rivierenbuurt DE ZAAK VAN VERTROUWEN „Eigenbouw" in Santpoort De heer A. I. Reijerse te Driehuis heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen ten behoeve van de bouw van een door hem zelf te bewonen woning het terrein ter oppervlakte van ongeveer 200 vierk. m aan de Kieftendellaan te Santpoort, dat op de bij de stukken gevoegde situatie-teke ning met rode kleur is aangeduid. De prijs voor deze grond is vastgesteld op f 13 per vierk. m, met welke prijs ver zoeker heeft ingestemd. Agenda voor Castricum „Corso"-theater, Castricum: Zaterdag 7.15 en 9.30 uur en zondag 3, 7.15 en 9.30 uur: The Benny Goodman Story. Maan dag, dinsdag en woensdag 8 uur: Chan tage. Van de amateurclubs zijn er zondag j.l. reeds een aantal in actie geweest, maar komende zondag gaat die altijd weer fasci nerende strijd om de punten toch pas goed ontbranden. ADO klopte EVC met nogal sprekende cijfers, n.l. 41. Kinheim bracht het zover niet, maar wie weet met hoeveel genoegen de Velsenaren later nog aan dat ene op WSV veroverde punt zullen denken! Alleen Velsen liet het bepaald lelijk liggen: Met niet minder dan 63 werd van Assendelft verloren. En nu de wedstrijd voor de komende zondag! ADO ontmoet in Alkmaar een oude tegenstander, n.l. de Boys uit die stad. 't Zal in deze wedstrijd wel net gaan alis in de vorige ontmoetingen tussen deze twee Voor de vrouwen en mannen van Kennemerland, maar voor de eersten wel 't allermeest,- geldt de waarschuwing, dat er op dinsdag 2 oktober zowel des middags al des avonds iets te zien zal zijn van vrouwe Mode's bedoelingen voor de komende herfst en winter. „UNIC" organiseert daar namelijk een modeshow en de vruchten van DIOR en zijn mede couturiers zullen aan de dochteren Eva's getoond wor den door andere dochteren, dewelke daarvan haar beroep hebben gemaakt en als man nequin bij de burgerlijke stand vermeld worden. Wie mee wil praten over A en H-Iijnen, tulp- en hoefijzer- lijnen mitsgaders de daarbij behorende accessoires en-kap sels haar wordt geadvi seerd de receptie van madame Mode niet te verzuimen in het Hervormd Jeugdgebouw. Dievenlef Het snode driespan, dat verleden week door de Bever- wijkse en de Velsense politie samen is ingerekend en dat bleek een mooi bosje inslui- pinkjes op het drievoudig ge weten te hebben, kón er wat mee, naar nu allemaal blijkt. Zoals met die motor. Het apparaat behoorde toe aan een hardwerkende Velsenaar, die het ding ter revisie had gege ven in de handen van een handelaar. Daar waren de drie avonturiers ook op snor geweest en zij namen de plof in dank mee. Het wonderlijke was wel even, dat toen de klant zijn naar hij hoopte, <'e*-nieuwde ros Jerug kwam halen, de fiets nergens meer te vinden was, zonder dat de handelaar daar onmiddellijk een aanwijsbare oorzaak voor kon opgeven, maar men hield het er dan maar op, dat onbe voegden zich er meester van hadden gemaakt.. Nu mis je één motor niet zo gauw tussen twintig andere in de werk plaats. De politie zette evenwel haar fijnmazige ne'tjas uit in de roerige wateren van de maatschappij en zocht nauw keurig naar een motorfiets, die meest beantwoorden aan een even nauwkeurig signalement, want dat kon de baas van het ding natuurlijk haarfijn ver strekken. Laten de speurneu zen nu op het parkeerterrein bij de pier een plof tegenko men, die precies klopte met de beschrijving en laten even later drie jolige jonge lieden van het strand komende, zich in de zadels willen werpen. Dat ging natuurlijk zomaar -ri. en bij het spitsroeden lo pen bleek de politie goed ge roken te hebben: ze bekenden na hun aanhouden alles. Ook, dat ze een. machtige hoop p.Jq- zier van de stoomfiets hadden beleefd, want het ding had- in die paar dagen al zeshonderd kilometer keurig gelopen voor de firma. Doe fout en zie niet om Wat is e hondenleven in dees' wereld, die zelfs het mensenleven niet altoos op vo'Ie waarde schat. Nog min der soms dan niets en de vele platgewr-Me hondenlijken langs de grote wegen zijn de stomme getuigen van óf de roekeloosheid der honden zelf, óf de hardvochtigheid van vele autobestuurderen óf de nonchalance van menige hon denbaas. De tweede categorie had gistermiddag blijkbaar een harer h vertegenwoordi gers: masUta^ta^f Nieuw- straat afgevaardigd:in snelle vaart flitste hij over een hondje heen, dat morsdood Trouwe clientèle van dit halfwekelijkse kroniekje zullen zich wellicht ik hóóp dat altijd maar tegen beter weten in her inneren, hoe ter gelegenheid van het jubileum der postduiven vereniging „De Snelvlieger" een vriendelijk woord in deze smalle druk verscheen. En hoe daarbij denkt u nog eens góed na een kleine prik werd gegeven naar de duiven- liefhebbers, die naar mijn dierenminnende smaak iet of wat misbruik plegen te maken van het dierlijk instinct, dat immers de duif zich naar haar jongen of de doffer naar zijn gade laat reppen. Vliegen „op eieren", „op jongen" en „op weduwschap" heb ik toen met enige critiek beladen, maar ik zeide er direct bij, dat degeen, die mij van het tegendeel overtuigen kon, dit spoorslags mocht doen. Zulk een mij dierb're per soonlijkheid heeft zich thans tot mij gewend met een aardig epistel en ik laat hem volgens belofte gaarne aan bod komen. Hij, ijverig lid van dezelfde Snelvlieger, zet mij uiteen, dat een duif een gewoonte gedierte is: als bijvoorbeeld een duivenhouder de broed- schotel naar een ander hoekje van het hokje doet verhuizen, dan vertikt moe het daar ver der te werken aan heur na komelingschap. Worden de eieren weggehaald, dan begin nen duif en doffer spoorslags Binnen de muren van het sportveldje achter het Velsense po- litiebureel aan het Tiberiusplein dwarrelde gistermiddag Velsens halve politiecorps in kort en kleurig habijt rond om der wille van een onderlinge achtkamp, die de echte en de huis-tuin-en- straatdienst-atleten bijeen bracht op alle nummers, welke' zulk een achtkamp vergt. Ik heb daar huisvaders een meter veertig en hoger zien springen., zelfs met de koprol, dat er bewonderend van ge klapt moest worden en ik heb een speer zien werpen tot een afstand, die het in Melbourne misschien nog niet eens zo slecht zou doe®. Dat laatste door een ongeoefend recher cheur, die eventjes de muur tjes voornoemd bijna spieste, waarmee maar bewezen wil worden, dat het Velsense corps nog opperbest ir condi tie is en een tegenstander van de zelfkant wel heel wat mee moet brengen, wil hij het te gen een potelmg van een Vel sense agent, trigges of inspec- teui uithouden. Het was er echt genoeglijk onder het zonnetje, dat nu plotseling weer normaal aan de hemel vt.-jlmani omdat de vakanitiën tc 't geweest zijn en zij, die meer dan 35 jaren tel den, konden voor elk jaar boven de grens een klein per centage extra berekenen. Dat ze het toch nog moesten, afleg gen tegen de getrainde J. Bronsveld en K. Wieliniga, die één en twee werden, valt niet te verwonderen, maar ik heb niettemin een petje afgeno men voor de vergrijsde diena ren van de broederschap der herm-andades, die het gewicht jaren en zichzelven over de springlijn of in de spring bak wierpen. Als zij zo nijver dienst doen zullen zij het vast even ver brengen als met vèrspringem en in het geheel niet ongeluk kig aan de toebereidselen voor een nieuwe leg. En zelfs, zo doet hij uit de duivendoeken, qls de jongen worden wegge nomen, schikt de oude zich opmerkelijk snel in deze kid napping. Dat zou dus beteke nen, volgens mijn Snelvlieger, dat de duif een gewoontedier is het zou, naar mijn onop vallende mening ook kunnen beduiden, dat deze vogel in de natuur zo onbeschermd en weerloos is, dat hij er al hele maal rekening mee houdt van zijn kinderen beroofd te wor den en zich dus zonder protest schikt in de harde slagen van het noodlot. Of hij er echter minder kommer om koestert, kan alleen degeen vertellen, die het duivenhart en de dui- venhersentjes doorgrondt en dus zullen wij daar maar niet over in dispuut treden. Laat ik evenwel onze Snel vlieger weer verder vliegen, dan zegt hij: vliegt een duif „op jongen", en wordt zij on derweg moe, dan zal zij er rustig bij gaan zitten en niet verder gaan, dan haar consti tutie toelaat. Goed maar is bij thuiskomst soms de broed- pan leeg, dan gaat de duif met een vergeten gezicht op het schap je zitten soezen. Dus is een duif een gewoonteschepsel, dat niet gekweld wordt door haar aan kinderen of echtge noot te ontrukken en mee te geven naar Pont St. Maxence of Roozendaal. Inderdaad het verhaal ziet er overtuigend en hecht- doortimmerd uit, maar nog maals: ik weet het niet en met permissie de duiven- liefhebbers weten het ook niet. Als het liefhebbers zijn, zullen ze wel oppassen voor welke kwelling dan ook ik ben er heilig van overtuigd, maar de niet-liefhebbers zullen ook wel eens een duif, die uit vorm is werd gereden.. Zonder zelfs om te kijken sjouwde meneer ver der, mo"r een IJmuidense hondenminnaar kon dat niet verkroppen en joeg hem ach terna. Tot c 4e Sluisweg, waar hij hem te pakken kon krijgen nm hem enigszins op gewonden te vertellen, hoe hij over deze mentaliteit dacht. Meneer antwoordde: „Man, heb veel te veel haast om me om een dooie hond druk te kunnen ^ken". Daarop heeft de achtervolger maar niets mser gezegd, het num- mc. genoteerd en- gedacht aan die boter en die galg. Uit kindermonden Nadat er eenmaal onder de Lantaarn een paar grappige kinderlijkheden zijn besche nen, komen er uit vele Vel sense hoekjes nog meer van zulke glimlachjes-om-de-kin- dermond los. Zo schrijft mij een lezeres, dat haar vierjarige dochter onlangs een amant van vijf op bezoek had, luisterend naar de naam Harm. Nu kwam deze naam tot in de verste familie niet voor, zodat het lieve kind hem blijkbaar niet kende en, verhaspelend, bij het afscheid zei: „Tot een ander keertje, hark, we hebben fijn ge speeld". Harm was wel een weinig in de kuif gepikt. Maar ge lukkig nog geen twintig. Uit Velsen-Noord komt de onvergetelijke kreet ener vijf jarige jongedochter, die met een goedwillende oom naar het eerste vuurwerk van haar prille leven stapte en onder weg verbaasd vroeg: „Waar hebben al die mensen, die er heen gaan, hun zakje met vuurwerk toch?" Als u kreten van dit kaliber tegenkomt: graag een brief kaartje ik ben er wild op. Niét uit de kindermond komt het volgende (ware) verhaal van de man, die over de railing van de Noordersluis hing op een mistige ochtend en aan stalten maakte zich in het wa ter te begeven. Op een verschrikte vraag eens voorbijgangers, wat de bedoeling was, antwoordde de man droef: „Ik heb m'n bril in de Maas laten vallen". „Maar man, het is hier toch het Noordzeekanaal!...." „Ken u nagaan, hoe slecht ik zie zonder bril." (Met ex cuses aan Benny Vreden). clubs: Men zal elkaar de punten niet ca deau doen. Vitesse trekt naar ZAP; een club, waar van we de sterkte (nog) niet kennen. We wachten dus maar rustig af. CSV speelt thuis tegen de ex-tweede klasser Helder, die het vorige seizoen de gradeerde. Een gelijk spel zouden we voor de Gaistricummers geen slecht resultaat vinden. Voor Terrasvogels is de uitwedstrijd tegen WSV in Wormer vastgesteld. De Zaankan- ters zijn voor de Vogens geen onbekende tegenstanders, zodat we aan laatstgenoem de zeker geen geheim openbaren, als we beweren, dat er tegen de Wormers hard gewerkt moet worden. Velsen krijgt op eigen terrein IW op bezoek en deze ontmoeting lijkt ons voor de thuisclub een geschikte gelegenheid om Zich voor eigen publiek te rehabiliteren voor de zware 63 nederlaag tegen As sendelft. Waterloo is, evenals het vorige jaar, wederom ingedeeld in de vierde klas E te zamen met tal van goede bekenden, n.l. NAS, WH, Onze Gezellen, Halfweg, Bloe- mendaal en DIO. De eerste voor de IJmui- denaren vastgestelde ontmoeting, n.l. „uit" tegen NAS, is al geen gemakkelijke. Met een gelijk spel zou Waterloo al een goede prestatie leveren. Wanneer Beverwijk zondag zijn eerste competitiewedstrijd op eigen terrein speelt zullen de bezoekers van de Beverwijk wedstrijden een vertrouwd gezicht mis sen, namelijk dat van rechtsachter Marx, die die bijkans 600 wedstrijden speelde. Marx heeft gemeend zijn plaats aan een jongere te moeten afstaan en men zal dit kunnen begrijpen en billijken als men weet, dat hij reeds vierenveertig is. Maar wie nu zou menen, dat hij het voetballen er meteen helemaal aan heeft gegeven, is er toch wel naast. Zijn afscheidswedstrijd op de dag, dat het Heemskerker ADO zijn nieuwe terrein in gebruik nam, betekende slechts een afscheid nemen van het eerste elftal en niet van de voetbalsport. Hij hoopt nog enige seizoenen in het tweede elftal van Beverwijk mee te kunnen doen. Wie weet, of men zelfs nog niet eens een beroep op hem zal doen om voor een enkele wedstrijd zijn oude plaatsje in het eerste elftal te bezetten! ADVERTENTIE POEDERS -TABLETTEN - CACHETS na een recente zware tocht meegeven met een volgende vlucht over 500 kilometer: mijn briefschrijver geeft het toe, al zal het tot de uitzonde ringen behoren. Gelukkig voor de Snelvlieger, dat men be schikt over een ervaren toe ziend voogd als „Ome Klaas", die de ringentang met zorg en overleg bemant. En zegt Snelvlieger als het ergens wreed zou zijn, zouden Prins Bernhard en Koningin Elisa beth niet zulke vermaarde duivensporters zijn. Toch ik moet eerlijk blij ven, m'n beste ik weet het niet. In een hoekje des herten blijft een klein mededogen over met de duif, die zich huistoe rept, vanwege de ge woonte dan wellicht, maar die misschien óók liever de ge woonte van een vrije zondag zou aanhangen met een boekje in een hoekje en 's middags een dakje of wat omvliegen met vrouw en kroost. Maar dat zal wel overdreven zijn en ik wens alle goede duivenlief- hebbers, de Koningin en de Prins incluis, het allerbeste met hun genoegen. LAMPENIER De hoofdingelanden van de Haarlemmer- meerpolder hebben in een vanmorgen ge houden vergadering besloten om aan het personeel een loonsverhoging van 6% toe te kennen overeenkomstig de voorschrif ten van Gedeputeerde Staten. Deze houden onder meer in, dat de loonsverhoging per 1 september zal ingaan. De heer jhr. mr. M. L. E. von Fisenne, hoofdingeland en burgemeester van War mond, wilde het voorstel van de ambtena renbonden overnemen en de verhoging per 1 juli doen ingaan, daar de „ambtenaren nooit een extraatje hebben". De dijkgraaf mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht en enige andere oofdimgelanden, waren het hier niet mee eens. Het polderbestuur heeft in deze zaken altijd het rijk gevolgd. Het nemen van afwijkende beslissingen achtte men onjuist temeer daar dit consequenties kan hebben voor de besluiten van overige waterschappen. De heer Von Fisenne bleef bij zijn standpunt, waarbij hij wees op de autonomie van de waterschappen. Bij het gemeentebestuur van Bloemen- daal bestaan plannen in de volgende raads vergadering een voorstel tot verhoging van de salarissen van het gemeentepersoneel aan de orde te stellen. Over de wijze, waar op de verhoging zal geschieden beraden B. en W. zich nog. De onderlinge strijd bij Bricas De eerste Howell-wedstrijd in de eerste serie van de Castricumse bridgeclub Bri cas, welke drive in hotel Emmelot is ge speeld, heeft de volgende uitslagen opge leverd. Afdeling A: 1. Bakker-Meijering 63 p.; 2. Peijs-Zonjee 63 p; 3. Fam. Teering 59 p. Afdeling B: 1. Broksma-Bouwen 44 p; 2. Tromp-v. d. Woord 42,5 p; 3. Ds. Morelis- Zonjee 41,5 p. Afdeling C: 1. Fam. Broens 33 p; 2. Ko ning-Schots 26,5 p; 3. v. d. Graaf-Raaphorst 23 p. Zondagsdienst artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen acht uur: Dr. H. J. van Nievelt, Burg. Lommen- straat 10, telefoon 354. Zr. C. C. Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. W. Ouwerkerk, Burg. Lom- menstraat 6, telefoon 500.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9