VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Nieuwe machinefabriek aan Middenhavenstraat geopend „Triad" weer in zee na het wegzuigen van 800 kubieke meter zand Agenda voor Velsen Dronkemansrit mei gestolen auto; één dode en een zwaar gewonde Vandaag drie mille op tafel Assen tot 5 meter binnen 24 uur gereed MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 Driehuis-bridgers sloegen hun slag Stormvogels 2 Aanrijdingen op Zeeweg en in J. P. Coenstraat Variété ten bate van t.b.c.-patiënten „Velsen" en „Gele Wacht" visten om de beker Agenda voor Beverwijk VVB'ers kregen hun prijzen uitgereikt „Kunst en Vriendschap" met „Hyena's van de grens" Scheepvaart ooo<xxxxxxxx>oocooooooooocooooooooooooooooooooooooooooooooooocoocoooooooooocooooocooocoooooococ>oo<xxdooooooooooooc o O Twee jongelui uit Diemen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om half i drie met grote snelheid in een gestolen I auto op de rijksweg Amsterdam-Het j Gooi nabij Naarden tegen een langs de weg staande stapel tegels gereden. De auto sloeg om, schuurde met een i opengereten zijkant nog een zeventigtal meters over de weg en vloog in brand. De 21-jarige schippersknecht J. J. S. die door de schok van de botsing uit de wagen was geslingerd, overleed tijdens zijn overbrenging naar het Diacones- senhuis te Naarden. Zijn vriend, de 23- jarige G. K., die een zware hersen- j schudding had opgelopen, kon door passerende automobilisten nog net bij— tijds uit de brandende wrakstukken van de auto worden gehaald. Uit het onderzoek van de politie is I gebleken, dat de beide jongemannen zaterdagavond talrijke café's in Diemen Dit bleef over van een vrijwel nieuwe auto, die twee beschonken jongens 's nacht in Diemen wegnamen om een „plezierritje" te maken. In Naarden vlogen zij in volle vaart tegen een stapel tegels langs de weg. Gevolg: één dode, een zwaar gewonde. hadden bezocht. Na het sluitingsuur, toen zij onder de invloed van sterke drank verkeerden, wilden zij gaan auto rijden. Hun pogingen om de portieren van een geparkeerde bestelauto en een personenauto te openen, mislukte. Bij een andere personenauto, een nog vrij wel nieuwe wagen, toebehorende aan een inwoner van Diemen, hadden zij meer succes. Wat er na hun dollemans- rit van deze auto is overgebleven toont de foto. ocoooooocxxxxx>ooooooooooooooooooooooooooopoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa DANSEND VAN VREUGDE heeft de familie van Douwe Broek zaterdagmiddag het moment beleefd, waarop de kotter IJM 322 „Triad" aanvankelijk langzaam maar later met een schuiver in zee terugkeerde. In twee dagen was de firma Maarschalk en v. d. Weijden uit Sassenheim er in geslaagd een geul van de waterlijn naar het hoog op het strand liggende scheepje te zuigen en het snel wassende water van de zater dagmiddag gaf de „Triad" tegen vier uur al kansen. Aan de winch werd door acht man getracht de lijn naar het zeshonderd meter in zee gelegen anker in te winden en Douwe Broek deed poging na poging om zijn schip in beweging te brengen door de schroef achteruit te laten slaan. Omstreeks half zes keerde „Triad" na twaalf dagen aan de steiger in de Vissershaven terug, zodat vandaag bekeken kan worden, welke schade het scheepje heeft opgelopen. De kansen voor de firma, die de berging op zich nam, lagen zaterdagmorgen vroeg niet slecht. Het weer was goed en de vloed van zaterdagmiddag en' vrijdagnacht had niet al te veel vernield van de al gezogen geul bij de waterlijn. Tegen half negen kon de zuiger worden aangeslagen en werd de sleuf naar de „Triad" vergroot. Tenslotte werd aan bakboordskant van de kotter ge zogen en daar het water goed meekwam, ging de kotter aldra schuin in het gat. Met behulp van de rijdende zandzuiger slaagde men er ook in het scheepje weer recht te trekken en van dat moment af moest afgewacht worden hoe hoog het wa ter zou komen. Douwe Broek had er alle hoop op en zag het zandbankje in de toe loop van de sleuf niet als een voor het schip onoverkomelijke hindernis. Voor de firma Maarschalk en v. d. Weij den betekende dit vrijwel het einde van het karwei. De zuiger had in totaal ruim 800 kubieke meter zand verzet in die twee dagen en het kwam er nu maar op aan, of met de winch en de motor voldoende trekkracht uitgeoefend kon worden. De firma heeft al eens eerder dergelijk werk onder handen gehad: op Terschelling werd een landingsvaartuig van 650 ton op de zelfde manier weer in zee gebracht. Veel belangstelling Tegen half vier is men op de kotter be gonnen de lijn van winch naar anker aan te trekken. Inmiddels was het handjevol personen, dat in het begin van de middag de berging gadesloeg, aangegroeid tot een schare van enige honderden. Velsens bur gemeester, mr. M. M. Kwint, kwam enkele malen, te paard gezeten, zien hoe ver men al was gevorderd. De totaal-uitslag na de tweede selectie wedstrijd voor de wintercompetitie van de bridgeclub „Driehuis" was (in percenten): 1. heren Schaaperv. d. Vlugt 121,432. heren BornCleeren 119,05; 3. heren Bos manSnoek 116,67; 4. heren Pennockv. d. Vlugt 166,66; 5. heren Ooms—Klinkenberg 106,21; 6. heren Ouwerkerk—Vlotman 104,96; 7. heren DupkerNeed 100,83; 8. heren Scia- roneBosman 98,62; 9. echtpaar v. Rumpt 98,47; 10. mevr. Dijkshoornheer Heykants 95,43; 11. heren Wescherv. Doorn 95,13; 12. dames BerkhoutHeykants 94,32; 13. mevr. v. Hoften met partner 90,65; 14. heren Krab de Waal 90,48; 15. heren Berkhoutv. d. Rij 86,90; 16. heer Noortmanmet partner 86,02; 17. mevr. v. Dokheer v. Gameren 77,32; 18 dames SnoekOoms 77,31. De competitie-wedstrijd Stormvogels 2- UVS 2 werd door de thuisclub met drie twee gewonnen. De Vogels beschikten over een sterk elftal, daar onder andere Venus jr., Van den Oever, Van der Meer, Rudi de Boer, Stelling en Janssen jr. van de partij waren. In de eerste helft gaven de Leide- naars, bij wie de oud-Stormvogel Van der Steen medespeelde, aardig partij, zodat het maar goed was, dat Janssen jr. (2) en De Boer hun schutterstalenten met succes toonden, want Venus jr. moest de bal twee maal uit het net halen. Na de rust was Stormvogels het meest in de aanval, doch de Leidse verdediging toonde zich nu van haar beste zijde. Bijna maakte UVS nog gelijk, doch Venus jr. stopte het keiharde schot van de Leidse middenvoor op schitterende wijze, zodat het drie-twee bleef. Even na half vier trachtte Douwe Broek ook de motor van het scheepje aan te slaan en toen deze enigszins hakkelend meegaf, werd op de lichte golfslag telkens gepro beerd de „Triad" een stukje dichter bij de bevrijding te brengen. Met een ruk kwam het scheepje om tien minuten over vier vrij van het strand en het was dat moment, waarop aan boord werd gezwaaid en Broek's familie, die zover mogelijk in zee was gelopen, enthousiast juichte en danste. De „Triad" werd verder in zee gebracht, om het anker binnen te halen. Vlag omhoog Een rood wit blauwe vlag werd tussen de masten gehesen en honderden hebben van het strand af de kleine kotter vervol gend nageoogd, toen Douwe Broek koers zette naar de kop van de Zuidpier. En een ieder zal door schrik zijn bevangen, toen het scheepje niet ver van het strand op nieuw stil lag. Het dreef langzaam in de richting van het strand, maar spoedig wa ren motor en roer weer onder controle, zo dat de „Triad" een tweede stranding bleef bespaard. Aan het IJmuidense strand is een flinke geul achtergebleven op de plaats waar de „Triad" heeft gelegen. Door wie en of dit vooral voor kinderen gevaarlijke gat wordt dichtgemaakt is nog de vraag. De firma Maarschalk en v. d. Weijden is met de zuiger ,en het materiaal naar Sassenheim teruggekeerd. Vandaag zal de heer Maar schalk naar IJmuiden komen: volgens het contract moet Douwe Broek de f 3.000 overhandigen. In het weekeinde hebben zich te Velsen twee ongevallen voorgedaan, waarbij twee personen een hersenschudding en hoofd wonden opliepen. De slachtoffers, beiden inwoners van IJmuiden, moesten worden overgebracht naar het Antonius-ziekenhuis. Zaterdagmorgen werd op de hoek van de J. P. Coenstraat en de Evertsenstraat een bromfiets door een auto aangereden. De bromfietser h£d twee kinderen achter op, waarvan er een eveneens werd gewond. Voor de eerste maal kwam hierbij de nieu we ambulancewagen van de Velsense on- gevallendienst in actie om de bromfietser H. P. uit IJmuiden, die een hoofdwond en een hersenschudding had opgelopen, naar het ziekenhuis te vervoeren. Zaterdagmiddag werd op de Zeeweg in de buurt van de Groeneweg een bromfiet ser door een achterop komende auto ge raakt. Men vermoedt, dat de bromfietser H. V. uit IJmuiden te ver naar links heeft uitgeweken toen hij twee fietsers passeer de. Ook hij moest met een hersenschudding en hoofdwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. De afdeling IJmuiden van de vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c. pa tiënten in Nederland organiseert voor za terdag 29 september een gevarieerde avond in het Patronaatsgebouw aan de Willems- beekweg. Aan het programma wordt oneter meer medewerking verleend door Hansy Pallieter met „De Witte Kraaien"; Kees Stet, het boertje van Ierswoüd; Niek Ak kerman* conférencier; Geraldini, de zak kenrollende goochelaar en Betty Visero, Nederlands jongste acrobate. Ditmaal bleef de trofee aan het Noordzeekanaal Zaterdagmiddag hebben de hengelsport vereniging „Velsen" en de visclub „De Gele Wacht" van het P.E.N. elkaar in een spor tieve tweekamp ontmoet. Vorig jaar wist visclub „De Gele Wacht" de wisselbeker te bemachtigen, maar deze keer moest zij in „Velsen" haar meerdere erkennen. Maar dit is geen schande, aan gezien de „Velsen" hengelaars dit jaar bij zonder goed op dreef zijn, getuige het feit dat waar zij dit jaar ook verschenen op con coursen en dergelijke zij telkenmale als eerste prijswinnaar of bekerwinnaar uit de strijd kwamen; op 16 sept, in Medemblik zelfs met twee eerste prijzen. De uitslag van „Velsen" tegen D.G.W. werd: 1. HSV „Velsen" 21 deelnemers 250 pnt., gemiddelde 11,9; 2. Visclub „D.G.W." 10 deelnemers 96 pnt. gemiddelde 9,6. De persoonlijke prijzen werden behaald door: 1. A. v. Vliet 40 punten „Velsen"; 2. J. Schotman 32 punten „D.G.W."; 3. S. Schenk 30 punten „Velsen"; 4. Groeneveld 26 „D.G.W."; 5 P. Dekker 24 punten „Velsen". De prijs voor de grootste vis viel S. Schenk „Velsen" ten deel en de prijs voor het groot ste aantal ondermaatse aan C. Heilig „D.G.W." Binnengekomen schepen IJm. 10 Maria van Hattem, 211 Wiron 2, 45 Hoop, 204 Verwachting, 59, 31, 3, 27, 272, 208, 40, 22, 5, 98, 4, 7, 226, 240 8, 322; KW. 161 Katwijk 3, 166 Gebroeders, 64 Elizabeth, 114 Avontuur, 125 Petronella, 169 Aleida, 107 Jacoba, 65 Willy Alida, 17 Arie Nico, 28 Verwachting, 57 Dina Marie, 138 Wilhelmina 2, 86 Sumatra, 49 Eliza beth, 78 Excelsior 2, 85 Huiberdina Gijs- betha, 141 Willy, 52 Vrouw Anna, 122 Arie Ouwehand, 44 Rijnmond 3, 33, 128, 71, 56 53, 77, 96, 36, 98, 27, 62, 210, 160, 31, 12, 72, 165, 58, 135; Sch. 171 Cornelis Vrolijk; H.D. 79 Drie Gebroeders, 125 Samenwer king; U.K. 70, 90, 4; A.M. 16, 26, 17, 13; W.R. 33, 49, 50, 51, 88; T.X. 14; R.O. 2 Dolfijn. Vertrokken schepen IJ.M. 2 Herman, 20 Johannes Polderman, 85 Klaas Wijker, 26 Caroline, 24 Vios, 6 Norma Maria, 204 Verwachting; IJm. 202, 205, 239, 186, 123; KW. 176 Gesina Geer trui; Sch. 7 Willy; U.K. 90, 96, 52, 73, 11, 22, 68, 67, 215, 234, 103, 184, 54, 46, 91; T.X. 8, 17; H.D. 49; W.R. 67. IN HET IJMUIDENSE industriegebied is zaterdagmiddag aan de Middenhaven straat de ruime machinefabriek van de firma Van Egmond en Van der Schee onder grote belangstelling geopend. In de fabriekshal, die 28 x 30 meter groot is, waren de werkbanken en machines afgedekt en hadden tientallen bloemstukken een plaats gevonden op de tafels, waaraan vele genodigden de toespraken van beide direc teuren en andere sprekers aanhoorden. Met de opening van dit bedrijf heeft IJmui den opnieuw een vooral voor de scheepvaart belangrijk winstpunt mogen noteren: assen tot een lengte van vijf meter en een diameter van dertig cm zullen voortaan hier gedraaid kunnen worden. Voorheen moesten de schepen voor een dergelijke as naar Amsterdam. De firma v. Egmond en v. d. Schee zorgt er voortaan binnen vier en twintig uur na de bestelling voor. De heer J. van Egmond heeft als eerste tegen vijf uur de schare genodigden wel kom geheten en gememoreerd hoe men tien jaar geleden begon. Na beiden werk zaam te zijn geweest bij de motoren- fabriek van Boot te Alphen aan de Rijn werd besloten een eigen bedrijf te Maas sluis te stichten. Al een jaar later ver plaatste men de toen nog kleine machine fabriek naar IJmuiden, waar inwoning werd verkregen op Trawlerkade 37 bij de rederij Praxis. „Nooit hebben we kunnen dromen, dat we nu al in het bezit van zo'n pand zouden zijn", aldus de heer v. Eg mond. Band met De Industrie Namens de motorenfabriek De Industrie sprak de heer P. J. Boot. Hij haakte in op de nauwe band tussen de directeuren en de fabriek te Alphen aan de Rijn. De heer Van Egmond werkte 28 jaar bij „De In dustrie" en de heer v. d. Schee was er in totaal zeventien jaar werkzaam. In 1947 vroeg het tweetal ontslag aan om zelf te beginnen en dit vertrek heeft de heren Boot vooral gespeten om het grote vakman schap. Op 18 maart 1953 keurde de mo torenfabriek De Industrie de firma Van Egmond en Van der Schee waardig om de vertegenwoordiging van de Industrie-mo toren op zich te nemen en van dit besluit heeft men beslist nog geen spijt gehad. Nadat de heer J. M. v. d. Valk, bedrijfs leider van „De Industrie" de heren had gefeliciteerd met de opening van dit be drijf, sprak ook de architect de heer A. v. d. Ham op deze ook voor het personeel zo vreugdevolle dag. De opening van de nieuwe fabriek had uiteraard ook de heer Schooneveld, hoofd bestuurder van de werkgeversorganisatie BSCM voldoening geschonken, maar hij waarschuwde toch voor het leven in deze abnormale tijd. Men mag beslist niet den ken, dat de hoogconjunctuur zal blijven bestaan en elk bedrijf zal er op ingesteld moeten zijn dat er andere tijden zullen komen. MAANDAG 24 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Texas onder terreur". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open vain 9.30-12 en 14-16.30 uur. „Felison", 19-21' uur, expositiezaal Heide- straat, expositie van schilderijen van Suze Robertson. Velser Gemeenschap-Middenstandscentralc 20 uur, Cultureel Gebouw, bespreking in tocht St: Nicolaas. DINSDAG 25 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Texas onder terreur". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag. „Felison", 19-21 uur, als maandag. MAANDAG 24 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Geen liefde duurt eeuwig". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Moord op de voorpagina." VV.B. Theater, 20 uur: „De grote beslissing". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, ge opend van 19-20 uur. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 uur; lees- en studiezaal geopend van 15- 18 en 19-21,30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. O- dulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 25 SEPTEMBER Kennemer Theater en Luxor Theater, als maandag. Terpsichore, 14 uur: Voordrachtmiddag, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Zeewijkschool, 20 uur; Vergadering Vrou wengroep. Kennemer Theater, 20 uur: Voordracht avond Charlotte Köhler. Lijsterbeslaan 40, Loge Kennemerland van de Theosofische Vereniging. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur, lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21,30 uur. Tenslotte heeft de heer v. d. Schee ge sproken en daarbij vooral de prettige in woning aan de Trawlerkade in herinnering gebracht, daarbij dank brengende aan de heren Prins en Gouda. Als voortzetting van de vorige week ge houden zevenkampen voor de heren en vier kampen voor de dames van de voetbalver eniging „Breesaap" werd zondagavond in het Statenhuis de prijsuitreiking gehouden; een bijeenkomst, die telkenjare met enige fees telijkheid gepaard gaat Het was voorzitter W. Zand, die een flink aantal dames en heren kon begroeten en daarbij herinnerd aan het feit, dat nu een ander tijdstip voor de prijsuitreiking was ge kozen. Bovendien achtte hij het een traditie worden, dat de kampwedstrijden door goed weer worden begeleid, zoals ook vorige week. De heer L. Spruit, algemeen leider van de kampen, viel ook nu de eer te beurt de prijswinnaars met enige geestige opmer kingen naar voren te halen. Hij bedankte de juryleden, speciaal mevr. C. Bakker, die als cijferaarster onvervangbaar is. Voorts was hij er zich van bewust, dat de tiende zeven kamp als prettige onderlinge wedstrijden voor de heren in de toekomst niets van de waarde zullen verliezen, temeer aangezien er steeds een uitstekende sportieve sfeer is. De prachtige wisselbeker van de senioren- groep ging naar de jeugdige M. Jagt, die met 4354 punten het tot nu toe hoogst be haalde aantal punten behaalde. Bovendien ontving hij een kleinere definitieve beker, zo als trouwens alle eerste prijswinnaars(essen). De tweede en derde prijzen bestonden uit zilveren theelepels met voetbalfiguur en in scriptie, terwijl bovendien alle dames-deel neemsters een doos zakdoekjes kregen en sigaretten werden uitgereikt aan degenen, die de beste prestaties op elk nummer lever den. Met de vlotte conferencier W. Out en het kwartet Amse bleef men nog enige uren gezellig bijeen. GELDERMANS TWEEDE IN WOLVEGA. De leden van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" verkeren ook dit jaar in een uitstekende vorm, dit werd weer bewe zen in de ronde van Wolvega die zaterdag middag werd gehouden, hierin werd Ab. Gelderman tweede en Dirk de Ruiter ver overde de vijfde plaats. Voor dinsdag Voor de dinsdag ligt reeds de „Maria van Hattem" (van 14 september) met 1190 kis ten vis binnen, waarvan 420 schelvis en piepers, 190 gestripte makreel, 330 dichte makreel, 110 zwarte koolvis, 25 kabeljauw, gul en blanke koolvis, 50 haring, 30 wij ting, 35 diversen en 30 stuks stijve kabel jauwen. Pelservisserij en atoomtrawl In het ANP bericht, afkomstig van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, over het onderzoek naar de pelservisserij door het onderzoe kingsvaartuig „Willem Beukelszoon" is za terdag een onduidelijkheid geslopen. Men dient de betreffende zin als volgt te lezen: „De vis bevond zich zowel overdag als des nachts boven de bodem en daardoor bui ten het bereik van de haringtrawl, maar grotendeels binnen het bereik van de atoomtrawl". De toevoeging over de atoom trawl was dus fout. Wat er vandaag was Van de IJmuidense trawlervloot waren vandaag geen schepen aan de afslag. De „Van Hattem" (van 14 sept.) kon niet los sen, daar geen losploegen meer beschikbaar waren. De SCH 171 „Corn. Vrolijk" loste 1050 kis ten haring en 40 makreel; de KW 135 1200 kisten haring; de KW 122 850 kisten haring; de KW 74 300 kisten haring en de KW 141 250 kisten haring. De IJM 211 „Wiron 2" was er met 880 kis ten vis, waarvan 600 schelvis, 90 kabeljauw en gul, 40 koolvis, 50 wijting, 100 haring en 100 stuks stijve kabeljauwen; de HD 79 met 370 kisten, waarvan 200 schelvis, 15 makreel, 85 haring, 70 diversen en 140 stuks stijve kabeljauwen; de KW 57 met 225 kisten, waar van 175 schelvis, 30 gul en 20 diversen; de KW 64 met 155 kisten, waarvan 125 schelvis; de KW 98 met 100 kisten, waarvan 70 schel vis; de KW 114 met 205 kisten, waarvan 105 schelvis. Elf loggers en 33 kotters zorgden verder voor 14.000 kg tongen, 1600 kisten schol, 50 tarbot, 50 wijting en schar en 120 diversen. Het binnenland in De binnenlandse handel en industrie koch ten vanmorgen de haring voor 1521, makreel voor 30—34. Grote gul deed ƒ33—ƒ38, middel 26—30, torgullen ƒ8— 18. Kleinmiddel schelvis maakte 1930, pennen 1524, braadschelvis 1120. Wijting ging van de hand voor 1217. Vanmorgen om negen uur was de schol- aanvoer van één logger verkocht; schol 2 haalde 25. Grote zwarte koolvis haalde 9092, grote gullenmaat 2628 en kleine gullenmaat 2022. Voor de export De export kocht vanmorgen de regels grote kabeljauw voor 102108, kleine voor 4156 en kisten grote kabeljauw voor 112130. Kleine kabeljauw maakte ƒ92 106 per kist Grote schelvis noteerde van daag ƒ2846, grootmiddel ƒ24ƒ44. Van een logger was de tong vanmorgen om negen uur verkocht; grote haalde 5,60, grootmiddel 3,60, kleinmiddel 3,25, tong I 2.75 en tong 2 2,30. Grote en middelscho) deden 5055, zetschol 4550 en schol I 45f 48. Haringvisserij floreert De haringvisserij op de Noordzee en aan de westkust is in het weekeinde zeer wissel vallig geweest Er waren van de Duitse en Nederlandse vloot"trawlers met dagvangsten van 60i4nanden, maar ook schepen met dag vangsten van 100 manden. Zaterdag liepen de dagvangsten voor de Nederlandse traw lers van 150 tot 600 manden op 't Zand. Aan de westkust werden trekken gedaan van 50 tot 80 manden haring. Zondag liepen de dagvangsten op 't Zand van 100 tot 500 manden haring. De „Allan- water" meldde een dagvangst van 130 man den, Caroline 120 manden, Bergen 100 man den, Tzonne 200 manden, Thorina 150 man den, Claesje 200 manden en Vios I 150 man den. Er z(jn de laatste dagen op 't Zand, waar de trawlervloten van verschillende landen zich concentreren om te trachten nog wat haring scheep te h'alen, vele netten ver speeld. Door de grote drukte worden vaak netten afgevist en daarbij geeft men elkaar over en weer de schuld. De „Bergen" zoo in het weekeinde zelfs vier netten hebbeD verspeeld. Aan de westkust was de haringvisserij zondag ook redelijk. Hier visten de Curagao (dagvangst 250 manden) en de „Amsterdam" en Medan. Om de Noord was de visserij op verse vis uitgesproken schraal. De „Deining" heeft in drie dagen vrijwel niets gevangen en ook de „Polderman" gaf een dergelijke melding. De Engelsman George Hole heeft in drie jaar een sterrekijker geconstrueerd. Twee jaar had hij nodig voor het schuren en polijsten van de spiegel. De toneelvereniging „Kunst en Vriend' schap" te IJmuiden geeft zaterdag 13 Okto ber haar eerste toneelavond van het nieu we seizoen in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Opgevoerd wordt „Hyena's van de grens", een greep uit het smokkelaarsleven in drie bedrijven door Will. Brakenberg. De regie is van de heer H. van Dokkum. Alnati, 22 te Rotterdam. Amor, 21 te Amsterdam. Amstelkroon, 21 te Amsterdam. Annenkerk, 22 te Suez. Astrid Naess, 22 v. Rastanura n. Gothenburg. Aalsdijk, 22 te Port Swettenham. Agamemnon, 22 te La Guaira v. Puerto Cabella. Aagtedijk, 23 te Bombay. Aalsdijk, 23 te Singapore. Abbekerk, 23 te Bangkok. Alcyone, 25 te Emden verw. Aldabi, pass. 23 Rio Grande n. Santos. Algenib, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Alioth, 22 v. Bahia n. Ilheos. Alkaid, 24 te Montevideo. Almdijk, 23 v. Antwerpen n. Lissabon. Alwaki, 23 te Dar Es Salaam. Ameland, 23 te Abadan. Amsteldijk, 22 v. Rotterdam te Londen. Amstelkade, 23 te Gibraltar. Amstelstad, pass. 23 Balearen n. Philadelphia Annenkerk, 24 v. Port Said n. Genna. Attis, 23 te Mobile. Bolssevain, 21 v. Mauritius n. Belawan Bawean, 22 te Pilot n. Calcutta. Bloemfontein, 27 te Amsterdam verw. v. Durban. Bonaire, 1/10 te Barbados verw. Blijdendijk, 25 te Antwerpen verw. Bali, 23 v. Port Said n. Napels. Boskoop, 24 te Paita. Camerounkust, 21 te Lagos. Caltex Leiden, 22 te Bandarmashur v. Singapore. Caltex Pernis, 24 te Curagao verw. Camitia, 22 v. Willemstad n. Pta. Cardon. Cradle of Liberty, 22 v. Mena n. Suez. Cottica, 2/10 te Amsterdam verw. v. Paramaribo. Caltex Delft, 24 te Port Said. Caltex The Hugue, 23 te Vlissingen. Castor, 22 v. Barbados n. Trinidad. Celebes, pass. 23 Ouessant n. Amsterdam. Congokust, 23 te Le Havre. Crania, 22 te Curagao. Delfland, 21 pass. Fernando Noronha nr Las Palmas Duivendrecht ft), 21 pass. Miami n. Houston Dorestad, 21 150 mijl z.o. Kangeroe eil. naar Fremantle. Diemerdijk, 23 v. Rotterdam te Londen. Dongedijk, 23 te Vancouver. Eos, 21 v. Rotterdam n. Tunis. Ena, 23 te Curagao v. Point Fortin. Eemdijk, 22 v. Havana n. Houston, Erinna, 24 te Singapore. Esso Den Haag, 23 v. Rastanura n. Antwerpen. Friesland KRL, 23 te Colombo. Felipes, 22 te Pladju. Groote Beer,, 29 te Quiebec, 30 te Montrtal verw. Guineekust, pass. 22 Noordhinder n. Amsterdam. Ganymedes, 23 te Pto Limon. Gooiland, 23 te Pto. Alegre. Gouwe, pass. 23 Las Palmas n. Amsterdam. Graveland, 24 te Las Palmas. Grootekerk, 24 te Melbourne. Hector, 22 v. Wismar n. Amsterdam. Heelsum, pass. 22 Azoren n. Mobile. Holland, 22 te Mombasa n. Lourenco Marques. Hispania, 23 te Rotterdam. Hestia, 22 te Rotterdam verw. Helicon, pass. 23 Flores Az. n. Rotterdam. Hera, 24 te Port Au Prince. Hilversum, 23 te Teneriffe. Isis, 20 v. New York nr Curagao Iberia, 22 te Rotterdam. Jagersfontein, 26 te Las Palmas verw. v. Durban. Johan van Oldenbarnevelt, 16/10 te A'dam verw. Kermia (t), 21 te Gothenburg Kalabahi, 22 t, Inobonto. Kalianda, 22 t, Makian. Kota Agoeng, 22 te Le Havre verw. Khasiella, 22 dw. Beira n. Mombasa. Kalinga, pass. 23 Algiers n. Thameshaven. Kara, 23 te Gladstone. Karimun, 23 v. Karachi n. Cochin. Kieldrecht, 23 v. Port Said n. Rotterdam. Korenia, pass. 23 Pta. Cardon n. Rotterdam. Kylix, 22 te Curagao. Lutterkerk, 23 te Suez v. Brishire. Luna, 22 te Algiers verw. - Laertes, pass. 23 Perim n. Suez. Larenberg, 24 te New Orleans. Lawak, 21 v. Los Angelos n. San Francisco. Lekkerkerk, 23 v. Bandarabbas n. Suez. Leuvekerk, 23 te Marseille. Limburg, 24 te Belawan. Lindekerk, 24 v. Port Said n. Antwerpen. Lissekerk, 24 te Antwerpen. Lutterkerk, 23 v. Port Said n. Marseille. Mitra, 22 v. Rotterdam n. Sellhaven. Musi, 23 te Singapore. Marisa, 22 te Algiers. Meliskerk, 22 te Suez v. Aden. Maasdam, 26 te Rotterdam verw. v. New York. Madoera, 22 v. Marseille n. Amsterdam. Moordrecht, pass. 22 Sukrabaai n. Abadan. Maureen, 23 te Ceuta. Meerkerk, 22 te Port Sudan. Merwede, 23 te Accra. Modjokerto, 23 v. Philadelphia n. New York. Myonia, 23 v. Chittagong n. Bombay. Nieuw Amsterdam, 22 te Ne\y York v. Rotterdam. Noordam, 24 te New York verw. v. Rotterdam. Noordzee, 22 360 m. w.n.w. Midway eil. n. Kobe. Nanusa, 24 te Colombo. Oldekerk, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Oostkerk, 22 te Rotterdam. Orion, 22 te Trinidad. Oranjefontein, verm. 29 v. Durban n. Amsterdam. Oranjestad, verm. 27 v. A'dam n. Pto. Limon. Omala, 22 te Tunis. Ootmarsum, 23 v. Rotterdam te Antwerpen. Oranje, 23 v. Napels n. Southampton. Ouwerkerk, 24 te Shanghai. Ovula, 23 te Singapore. Prins Frederik Willem, 21 v. Toronto nr Mon treal Peperkust, 22 v. Bordeaux n. Dakar. Prins Willem van Oranje, 22 te Montreal. Purfina Nederland, 24 te Suez verw. Prins Johan Willem Friso, 22 te Antw. v. R'dam. Pygmalion, 22 te La Guaira v. Pto. Cabello. Parkhaven, 22 v. Rio de Janeiro n. Santos. Perna, 22 v. Singapore n. Balikpapan. Prins Alexander, pass. 21 Belle Isle n. Picton. Prins Frederik Hendrik, 24 te Montreal. Prins Willem George Frederik, 23 te Le Havre. Purfina Hellas, pass. 23 Gibraltar n. Antwerpen. Rondo, 22 te Amsterdam. Raki, 21 120 m. o.z.o. Aden n. Belawan. Roebiah, 22 te Balbac n. Kaapstad. Rijndam, 22 v. Rotterdam n. New York. Riouw, pass. 23 Kp. De Gata n. Port Said. Roggeveen, 23 te Sydney. Rijndam, 23 v. Southampton n. New York. Scherpendrecht (t), 21 v. Paulsboro nr Aruba Stad Alkmaar, 21 v. Vlaardingen n. Melilla. Stad Breda, 21 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 21 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Amsterdam, 22 270 m. w. Malinhead naar Sambas, 22 te Samarinda. Stanvac Ogan, 22 te Singapore. Straat Bali, 22 te Penang. Samarinda, 22 te Dar Es Salaam. Soestdijk, 21 v. New York n. Boston. Seven Seas, 29 te R'dam, 30 te Bremerhav. verw. Sibajak 29 te Kaapstad, 13/10 te Fremantle verw. Senegalkust, 23 te Lagos verw. v. Takoradi. Sinabang, 24 te Sydney verw. v. Devonport. Wabana. Sarpedon, pass. 22 Azoren n. Rotterdam. Sliedrecht, pass. 23 Ouessant n. Hamburg. Stad Leiden, 23 v. Bombay n. Metawara. Stad Schiedam, 23 v. Civita Vecchia n. Bona. Statue of Liberty, 23 te Mena Al Ahmadi. Straat Malakka, 23 te Colombo. Straat Mozambique, 24 te Mauritius. Tjimenteng, 21 v. Balboa nr Honolulu Telamon, 21 te Amsterdam. Tjisondari, 21 120 m. n. Mozambique n. Lindi. Tjibadak, 22 te Colombo. Titan, 22 v. Bremerhaven n. Delfzijl. Tabinta, 22 te Colombo. Tamo, 22 te Antwerpen. Thelidomus, 24 te Curagao. Themisto, 23 te Wabana. Tiba, 23 v. Bremen n. Antwerpen. Tjinegara, 22 v. Rio de Janeiro n. Santos. Tomori, 23 te Port Said. Wonosobo, 21 vm v. San Francisco n. Manilla Wonogiri, 22 te Khoralmufatta. Westland, 22 t.h.v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Waterman, verm. 24 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, 4/10 te Priok verw. v. Rotterdam. Weltevreden, pass. 23 Ouessant n. Tj. Priok. Westerdam, pass. 23 Lizard n. Rotterdam. Willemstad, 22 v. Cristobal n. Aruba. Waal, 23 te Ismir v. Volos. IJssel, 24 te Alexandrië. Zuiderzee, 21 150 m. z.o. Kp. Comorin n. Aden. Zuiderkruis, verm. 26 v. Amsterdam via Pana makanaal n. Wellington. Zijpenberg, pass. 23 Ouessant n. Melilla. SLEEPVAART Gele Zee, 21 v. Blyth n. Rotterdam. Hector, 21 v. Amsterdam n. Hamburg. Humber, 21 110 m. z.w. Ouessant n. Tivat. Oceaan, 21 210 m. z.o. Key West n. Jacksonville. Oostzee, 21 v. Maassluis n. Karachi. Titan, 22 v. Bremerhaven n. Delfzijl. Zeeland, 21 v. St. Nazaire n. New Orleans. Zwarte Zee, 22 v. Hamburg n. Rotterdam. t-

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3