CSV won verrassend van pas-gedegradeerd Helder Stormvogels versloeg Graafschap in vriendschappelijke wedstrijd IJmuider Courant Visserij-varia J Joseph Blankenaar, Gezellig Samenzijn en DCIJ nog zonder verliespunten Havenberichten Voetbal in Kennemerland Pfaff naaimachines Aanmeldingsformulier 7 De Kenneniers VVB Kinheim WIJ T errasvogels Wijk aan Zee Beverwijk Waterloo ADO'20 DEM en De Adelborsten speelden gelijk na harde wedstrijd Afscheid van kookmeester W. van Wijk T. Engelhart knmnloen- visser van DXJV Internationale voetbalwed strijd op Waterloo-terrein MAANDAG 24 SEPTEMBER 1956 Zoals te verwachten was, behoefde in 3 A, 3 B en 4 E geen enkele wedstrijd te wor den uitgesteld. In 4 E ging ASV-DIO echter niet door en in 3 B werd Velsen-IVV wel gespeeld, maar. niet voor de competitie: Hier maakte namelijk de scheidsrechter een slechte beurt door niet op te komen en daar geen andere geschikte leider aan wezig was, werd maar besloten er een vriendschappelijke wedstrijd van te maken, welke Velsen met vier-twee won. In 3 A vallen al direct enkele verrassende uit slagen te vermelden. Zo won CSV met vier-twee van de het vorige seizoen gedegra deerde tweedeklasser Helder. Een goed begin van de Castricummers! Voorts wonnen de Aikmaarse Boys, die de vorige zondag vrij kansloos tegen Alcmaria Victrix ten onder gingen, thans met twee-nul van ADO, dat juist in haar eerste ontmoeting zo'n goede indruk maakte door met vier-één van EVC te winnen. Alcmaria Victrix won ook haar tweede wedstrijd: Met twee-één werd van HSV gewonnen. Vitesse kon het tegen ZAP niet verder brengen dan een gelijkspel. In 3 B zorgde Terrasvogels voor een ver rassing: De Santpoorters verloren name lijk in Wormer met niet minder dan vijf één van MSV. Dan deed Kinheim het be ter: Wel verloren ook deze Velsenaars, maar KW kon slechts met de kleinst mo gelijke cijfers over hen zegevieren. Zou Wijk aan Zee ook dit seizoen weer een gooi naar de bovenste plaats willen doen? Het lijkt er wel wat op, want Zil vermeeuwen kon met een vier-drie neder laag naar de Zaan terugkeren. In 4 E verraste Waterloo na een ietwat minder fortuinlijke oefencampagne haar supporters door met twee-nul van het sterke NAS te winnen. De Halfwegse voetballers beleven van hun tochtjes naar Velsen weinig plezier, immers ook het vorige seizoen keerden zij met een nederlaag huiswaarts (drie-één). Bloemendaal liet in Halfweg met vijf-drie de eer aan de club van die naam. De nieuwe vierdeklasser Geel Wit debuteerde met een twee-nul overwinning op AGS. De stand luidt als volgt: 3 A: ZVV 1-1 Alc. Victrix 2-4 Kinheim 2-1 Alw, Forward 1-2 Zilvermeeuwen 1-0 Eemondia 1-2 Velsen 1-0 CSV 1-2 IVV 0-0 Alk Boys 2-2 Terrasvogels 1-0 ADO 2-2 Vitesse 1-1 4E: ZAP 2-1 Nautilus 2-4 EVC 1-0 Waterloo 1-2 HSV 1-0 Onze Gezellen 1-2 Purmersteyn 1-0 Geel Wit 1-2 Helder 1-0 Halfweg 1-2 3 B: ASV 0-0 MSV 2-3 DIO 0-0 Assendelft 2-3 WH 1-0 Wijk aan Zee 1-2 Bl'daal 1-0 KW 1-2 NAS 1-0 EHS 1-1 AGS 1-0 QSC 1-1 Swift 2-0 In een aardig gespeelde wedstrijd heeft De Kennemers tegen West-Frisia een kost baar punt mee naar huis genomen. Met minder zelfzuchtigheid van enige Kenne- mers-voorhoedespelers was het in deze wedstrijd heel goed mogelijk geweest te winnen. Want voor rust waren de Kenne mers voortdurend in de meerderheid. Schaap kwam alleen voor doelman Olrich te staan maar schoot de bal recht in diens handen. Kort hierop kopte F. Mosk hard in, de doelman was al gepasseerd maar de bal kwam tegen de paal en werd weggewerkt. Enkele minuten voor rust werd een cor ner goed door J. Mosk voor 't West Frisia- doel geplaatst, de doelman stompte de bal weg maar op het hoofd van de aanstormen de Brethouwer, die onhoudbaar inkopte (01). Na rust waren de Kennemers ster ker maar door te egoïstisch spel bleef suc ces uit. De thuisclub kon het spel verplaat sen en strafte kort voor het einde een fout in de Rood Zwarte achterhoede af (1—1). In een vooral in de eerste speelhelft nog al forse wedstrijd, waarbij Zandvoort- meeuwen talrijke vrije schoppen tegen zich kreeg, hoewel de gasten technisch iets be ter waren, is het VVB op „Watervliet" ge lukt een flinke overwinning te behalen. Indien echter de VVB-aanval beter had gereageerd op de Zandvoortse buitenspel- val had de score nog hoger kunnen zijn. Deze begon na tien minuten met een straf schop tegen de Meeuwen, die Bruinzeel on feilbaar inschoot (één-nul). De gasten dron gen wat op, maar Both als spil en Nieuwen- huys, die ook wat geluk had in het VVB- doel weerden zich prima. Eerst na 25 mi nuten slaagden de gasten er in gelijk te maken, toen Nieuwenhuys de bal wel stop te. maar de Zandvoortmeeuwen-midvoor geen fout maakte (één-één). Een verdedi- ginpsfout van de gasten strafte Kooimans na flink doorzetten af (twee-één). VVB, nu agressief, had met goed com bineren weer succes toen vlak voor de rust Verswi.jveren bij vermeend buitenspel doorzette (drie-één). Zandvoortmeeuwen werd het na de hervatting meteen lastig gemaakt, temeer omdat de doelman en de achterhoede vrij gemakkelijk te passeren bleken. Desondanks bleven de Zandvoortse aanvallen niet ongevaarlijk, maar er werd niet goed en niet op tijd geschoten. Een fraai doelpunt kwam na een kwartier van Kooimans na een prachtige soloren (vier- één). De gehele VVB-voorhoede kreeg er zin in, nu de gasten praktisch geslagen waren en weinig goed voetbal meer pres teerden. Verswijveren was na 23 minuten goed door de defensie heen, zette voor en v. d. Linde scoorde (vijf-één). De actieve Kooimans werd vervangen door Helder en de geblesseerde Kersbergen, de terrier- halfspeler, ruimde tien minuten voor het einde eveneens het veld. Toch gelukte het VVB om met tien man nog eens te doel punten, toen na veertig minuten Helder scherp voorzette naar Verswijveren, die vlak bij de doelpaal en in het kleinste hoekje de Zandvoortse doelman voor de zesde maal de bal uit het net liet halen. In Krommenie heeft Kinheim tegen KW een kleine nederlaag geleden in een zeer prettige en sportieve strijd, waarbij het enige doelpunt op rekening kwam van de Kinheim-doelman. De Kinheimers speelden een goede wedstrijd met vaak geestdriftig spel, doch de KVV'ers bleken toch tech nisch iets beter. Toch had de uitslag an dersom kunnen zij" als Eyke al in de eer ste minuut met een mooi schot de K\W" doelman had kunnen verrassen. Deze doel man speelde een uitstekende partij wat ook later in de strijd zou blijken nadat het spel met wisselende aanvallen was voortgegaan, totdat een verkeerde beoordeling van Brands de KVV-midvoor gelegenheid gaf te doelpunten (één-nul). Meteen opende Kinheim een fel offensief om verloren ter rein te herwinnen., doch de Krommemeer- verdediging en vooral de doelman waren niet te vermurwen. Na een half uur spelen ging KW de toon aangeven, doch de Kinheim-veste bleef evenzeer goed bewaakt. Wat voor de rust niet was gelukt probeerden de Velsenaren na de hervatting te bereiken met felle aan vallen. Vele schoten werden gelost maar het scheppen van de kansen tegen de hech te KW-defensie werd niet voldoende uit gebuit. Dit hield Kinheim twintig minuten vol, waarna KW het initiatief overnam en evenmin verder kwam in de verder ge- lijkopgaande strijd. Vijf minuten voor het einde doelpuntte de KVV-midvoor met een kopbal uit een hoekschop, maar dit doel punt werd wegens het afhouden van de doelman aan KW niet toegekend (één-nul). De VVIJ'ers mochten zaterdag van geluk spreken dat zij kort voor tijd de gelijkma ker scoorden tegen een elftal dat qua spel zeker meer had verdiend. Het bleek over duidelijk dat de jonge ploeg van SMS over meer sprintsnel'heid beschikte dan de IJmuidenaren en de dekking en afwer king der aanvallen waren beter verzorgd. Het eerste kwartier der wedstrijd was voor de thuisclub, maar toen SMS de schuch terheid, waarmee was begonnen, overwon nen had, kwamen het goed los. De Boer c.s. had de grootste moeite de aanval lers van het lijf te houden, maar het werd toch nul-één door een prachtig schot van de SMS linksbuiten. Kort daarna werd het nul-twee toen er even geaarzeld werd met ingrijpen. Aan de andere kant bleek WIJ niet bij machte de geboden kansen te ge bruiken. Na rust hetzelfde spelbeeld met een niet aflatend enthousiasme van SMS. Er was al ver in de tweede helft gespeeld toen T. v. d. Plas de achterstand verkleinde (1-2). Even later maakte één der verdedi gers hands, maar de toegekende strafschop werd naast geschoten. Ieder had zich al met een nederlaag verzoend toen enkele minuten voor tijd L. v. d. Plas handig door de verdediging heen flitste en de doelman geen kans liet (2-2). Met deze stand mocht WIJ meer dan tevreden zijn. Het tweede elftal zette een drie-nul ach terstand om in een drie-vier overwinning. De uitslagen waren: IJmuiden-SMS 2-2, SVS-IJmuiden 2 3-4, Kennemerland 5- IJmuiden 4 3-1, IJmuiden 5-ETO 3 7-2. Terrasvogels zette de competitie slecht in door met niet minder dan vijf-één in Wor mer van W.S.V. te verlezen. De Vogels kwamen met 3 invallers namelijk voor Röbken, Thoolen en Pellemans uit, maar dit kan niet als een volledig excuus gelden. Dc verdediging van de Santpoorters speelde in deze eerste ontmoeting uiterst zwak vooral in het centrum vertoonde de defen sie grote gaten zodat de blauwwitten met de rust reeds tegen een vier-één ach terstand opkeken. Het tegenpunt scoorde Bouwer. In de tweede helft had Terrasvogels haar opstelling enigszins gewijzigd en nu sloot het „achter" wat beter, zodat de W.S.V.'ers slechts eenmaal doelman Butter konden passeren en daar moest nog een penalty aan te pas komen (vijf-één). De WSV'ers speelden ook niet „daverend", doch in ieder geval klopte het in de Wormer-gelederen heel wat beter dan in die van de Terras vogels. Wijk aan Zee is de competitie goed be gonnen ,want in de eerste thuiswedstrijd tegen Zilvermeeuwen werd een kostbare, zij het benauwde overwinning geboekt op Zilvermeeuwen. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat Wijk aan Zee een nederlaag zou lijden Gehandicapt door het gemis van doelman De Blok, boekte de thuisclub een flinke achterstand welke echter nog juist op tijd in een voorsprong kon worden omgezet. Het werd al vrij spoedig twee-nul voor de bezoekers door doelpunten van hun mid- voor Wagemeester met welke stand de rust aanbrak. Na de pauze kon eerst Scholten de achterstand verkleinen maar uit een strafschop werd het al weer spoe dig drie-één voor Zilvermeeuwen. Toen ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 kwam Wijk aan Zee heftig opzetten. Sijse- ner verkleinde de achterstand en uit een strafschop maakte J. van der Mey gelijk. Kort voor het einide hielp Sijsener Wijk aan Zee zelfs nog aan een vier-drie voor- sipronig, met welke stand het einde kwam. Beverwijk heeft een gevoelige nederlaag moeten incasseren tegen het goed spelende DEM, dat in deze wedstrijd wel bijzonder op dreef was en geen moment de mindere in het veld was. Het begon al voorspoedig voor DEM want er was een kwartier ge speeld toen de stand al nuldrie was, door twee doelpunten van De Vries en een van Janse. Doelman Raap kreeg nog enige ge vaarlijke schoten te verwerken maar met behulp van de paal voorkwam hij voor de rust meer doelpunten. De tweede helft was nog maar goed en wel aan de gang toen DEM een vrije schop toegewezen kreeg, Starremans plaatste de bal naar de vrij staande Appel en deze schoot in (04). Nog vond DEM het niet voldoende want Janse kon na 26 minuten spelen de stand op nulvijf brengen. De Beverwijk-voor hoede was nu de kluts geheel en al kwijt. Met nog enkele minuten te spelen gleed Springer handig door de DEM-verdediging heen en scoorde (éénvijf). In een vooral voor de rust in hoog tempo gespeelde wedstrijd is Waterloo er in ge slaagd de eerste competitiewedstrijd tegen NAS te winnen. Het gehele elftal heeft een prachtige wedstrijd gespeeld met als uit blinkers spil Schaap en linksachter Van der Klooster. Het was een gelijkopgaande strijd waarin Waterloo na dertig minuten spelen de leiding nam door een goed doelpunt van Post. NAS stelde alles in het werk om met gelijke stand te rusten, maar de IJmui- dense verdediging gaf geen kansje weg. Na de rust lag het tempo aanzienlijk lager. Na twintig minuten spelen bleef de NAS-achterhoede voor buitenspel staan, wat door de rechtsbuiten Schol werd afge straft. Na zijn voorzet had Post geen moeite om zijn club een 20 voorsprong te geven. Hierna gaf NAS blijkbaar de moed op maar Waterloo kon dit niet in doelpun ten uitdrukken. De anders zo produktieve ADO-voor- hoede had er in de wedstrijd tegen Aik maarse Boys in het geheel geen zin in of 'het nu kwam door de warmte of door het harde speelveld waarbij vele spelers ver wondingen opliepen, ieder succes bleef uit. Men "had geluk dat doelman Burger in zo'n goede vorm was anders was de score nog groter geworden. Voor rust namen de Boys na een half uur spelen de leiding door Haanstra. In de tweede helft was ADO ge heel uit vorm. Knip bracht enige minuten voor tijd de stand op tweenul. Hockey in Kennemerland Na de fraaie overwinning van verleden week heeft het heren-elftal van Eechtrop ook nu weer een bijzonder fraaie zege be haald, waarvan Kraaien het slachtoffer werd. De bezoekers werden in een snelle en dik wijls fraaie wedstrijd geheel overspeeld, zo dat na een uitstekend doelpunt van G. Post met de rust reeds een twee-nul voorsprong werd genomen, dank zij een fraai diagonaal schot van Erik v. d. Woude. Ook in de tweede helft van deze ontmoeting bleef Eechtrop het beste van het spel behou den, hetgeen resulteerde in een derde doel punt via de bovenkant van de lat nul-drie. Reeds direct was D.E.M. in deze wedstrijd iets sterker, ofschoon ook de bezoeksters ze ker niet stilzaten, doch dank zij het uitste kende werk van de D.E.M. doelverdedigster ging de rust in met een kleine één-nul voor sprong. Ook na de hervatting bleef de thuisclub een licht overwicht behouden, hetgeen re sulteerde in nog twee fraaie doelpunten, zo dat een verdiende drie-nul zege werd be haald. Na een dikwijls vrij harde wedstrijd heb ben de elftallen van Adelborsten en D.E.M. de punten eerlijk gedeeld, hoewel de thuis club tegen deze uitslag protest aantekende, aangezien een toegekend D.E.M. doelpunt de doellijn niet zou zijn gepasseerd. Reeds direct was de thuisclub iets sterker en de kleine voorsprong bij het ingaan van de- rust (twee-één) was dan ook volkomen verdiend. Ook na de hervatting behield Adelborsten het beste van het spel, doch dank zij doelpunten van Hans Groen (2x) en Feye kwam het einde toch nog met een pun tenverdeling (drie-drie). Voor D.E.M. was het zonder twijfel jammer dat de keeper minder goed op dreef was, het geen de Beverwijkers op twee doelpunten kwam te staan. Met de reeks van jubilarissen bij de pa pierfabriek Van Gelder Zonen N.V. is er ook de reeks van hen, die wegens pensionering het bedrijf na kortere of langere tijd gaan verlaten. Eén van hen was zaterdag de kook meester van de cellulosefabrieken, de heer W. van Wijk, dje met zijn pensionering een periode van ruim vijfenveertig dienstjaren afsloot en deswege van zijn collegae en kameraden een hartelijk afscheid onderging. Op het directiekantoor werd in tegenwoor digheid van de chef der cellulosefabrieken ir. L. Korteweg door de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., met een hartelijke toespraak getuigende van grote erkentelijkheid jegens de trouwe kookmees ter, afscheid genomen van de heer Van Wijk, die daarbij het prachtige platelen herinne ringsbord ontving. In de fabriek hebben alle kameraden per soonlijk de prettige medewerker de hani gedrukt, waarbij de heer J. H. Tekamp met een kameraadschappelijke toespraak, die ge baseerd was op de prettige verhoudingen en collegialiteit, een enveloppe overhandig de, te gebruiken voor een vissersuitrusting, zodat de heer Van Wijk zijn hobby kan bot vieren Stormvogels speelde gisteren een nut tige oefenwedstrijd tegen De Graafschap. Beide ploegen speelden ondanks de vrij hoge temperatuur en het feit, dat het „slechts" een vriendschappelijke ontmoe ting gold, zeer enthousiast en tal van fraaie staaltjes voethal werden aan weers kanten vertoond. Bij De Graafschap viel vooral het bijzonder handige spel van rechtsbinnen Meyers op. Het spel was nog niet lanig aan de gang toen de Stormvogels-middenvoor Groot op handige wijze profiteerde van een misver stand in de oostelijke achterhoede (10). Onder leiding van de vlugge Meyers ondernam De Graafschap hierna menige goed opgezette aanval. Eén hiervan werd op ongeoorloofde wijze tot staan gebracht. Uit de vrije trap kwam de bal bij Selder huis, die De Graaf geen schijn van kans gaf (1—1). Hierna kwam het betere spel geruime tijd van de kant van De Graafschap, daar de IJmuider buitenspelers Tol en Luppens niet al te sterk speelden, al dient er aan te worden toegevoegd, dat ze ook te wei nig goede ballen kregen toegespeeld. In deze periode speelde De Graafschap niet fortuinlijk. De Graaf, die daarvóór op fraaie wijze een schot van Sluiters onscha delijk had gemaakt, was na een schot van Meyers reeds kansloos geslagen, toen de lat nog redding bracht en een doelpunt van Sluiters werd onzes inziens ten onrechte wegens buitenspel geannuleerd. Na de rust was Stormvogels aanvanke lijk het meest aan het woord. Vooral Snoeks Jr. deed zich nu gelden en hij was het, die na stevig doorzetten Stormvogels de leiding hergaf (21). Een vlotte com binatie tussen dezelfde Stormvogel en de Zijt gij mogelijk nog geen abonné op de IJMUIDER COURANT? Veie duizenden gingen u voor. Door hen te volgen zult u niet alleen ons, maar ook u zelf een genoegen doen. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op per kwartaal/per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 oktober 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummert tot en met 29 september 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen actieve Van der Meer leidde tot een twee de doelpunt van Snoeks' voet (31). Ondanks deze achterstand bleef De Graafschap dapper volhouden. De Graaf stopte schoten van Selderhuis en Kluin prachtig, liet daarna Snoeks Sr een zeker doelpunt voorkomen en zag zich tenslotte gepasseerd door Selderhuis (32). Hoewel De Graafschap in het veld het sterkst bleef, scoorde Van der Meer vlak voor het einde na een soloren het vierde Storm vogelsdoelpunt. Op de tentoonstelling van vracht- en is deze merkwaardig gevormde wagen de carrosserie uitgevoerd is bestelauto's, die in Londen is geopend, te zien. Het is een vrachtauto waarvan in de vorm van een fles. Prijzen van zaterdag Heilbot 3,00; gr. tong 4,70—4,10; grm. tong 3,603,25; kim. tong 3,253,00; kl. tong I 2,90—2,55; kl. tong II 2,40—2,10; tarbot I 2,40—1.90; zalm 9—8, per kg. Tarbot II 11498; tarbot IV 4535; gr. schol 7056; grm. schol 7054; kim. schol 6454; kl. schol I 5035; kl. schol II 33;10; schar 2411; bot 169; v. haring 1912; makreel 2915; gr. schelvis 2421; grm. schelvis 3117; kim. schelvis 2518; kl. schelvis I 2215; kl. scelvis II 209; wijting 158; gr. gul 3832; midd. gul 3425; kl. gul 178; kl. koolvis wit 35, per 50 kg. Gr. kabeljauw 16476; gr. koolvis zw. 68, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 515 kisten ">ng en tarbot, 1 kist heilbot, 1340 kisten schol, 75 kisten schar, 20 kisten bot, 4880 kisten ha ring, 220 kisten makreel, 750 kisten schelvis, 550 kisten wijting, 250 kisten kabeljauw en gul, 14 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 8640 kisten. Besommingen van zaterdag. KW 73 f1680: KW 26 f4210; KW 75 f2620; KW 101 f 11.300; KW 7 f1910; KW 28 f1750; KW 88 f2910; WR 34 f 8340; HD 87 f9650; KW 92 f780; KW 56 f960: KW 94 f1840; KW 35 f270; KW 60 f1780; KW 71 f1090; KW 30 f 1790; KW 21 f870; KW 68 f2460; IJM 11 f 1860; IJM 3 f490. IJ mond-cabaret voor de KAB Zondag §0 sêptember zalThet iïmond- cabaret de openingsavond verzorgen voor de K.A.B. te Velsen-Noord in het St. Josefhuis. Het IJmond-cabaret brengt de cabaret revue „Alleen voor u, 'n pret menu". Aan het programma werken mee; mej. Joke Rutte en de heren Andre Joosten, Piet de Reuver, Cees Eyking en Nico Out als leider. pioen Wim de Jong, maar moest toch ver liezen. Deze ontmoeting uit de eerste klasse damcompetitie Kennemerland werd vooruit gespeeld. Woensdagavond is de wedstrijd DCIJ IISportief. Na de tweede ronde van de korte hoofd klassecompetitie om het clubkampioenschap van Noordholland blijven het dezelfde tien tallen, welke nog zonder verliespunten zijn. Gezellig Samenzijn, DCIJ en landskam pioene Joseph Blankenaar zijn een klasse apart in het district Noordholland. De overige tientallen vormen een toernooi van gelijkwaardigen. In de afgelopen week wist Joseph Blan kenaar met 15—5 van Oostzaan te winnen, terwijl Gezellig Samenzijn met 164 DSTO naar huis terugzond. DCIJ won met 155 in deze tweede ronde van GS II. Bij de overige clubs was de grootste ver rassing de nederlaag van CDA met 128 tegen Joseph Blankenaar II. Haarlemse Damclub had moeite met de pas gepromoveerde dammers uit Noord- Scharwoude. De stand is afgebroken doch zal ternauwernood een 119 overwinning voor de HDC opleveren. Dat Den Helder een overwinning op Wormerveer behaalde, lag ook buiten de voorspellingen. Een knappe prestatie lever de St. Canisius door in Amsterdam met 128 van DCG te winnen. St. Bavo won met 128 van Weesp. In de A-groep leiden Joseph Blankenaar en Gezellig Samenzijn, elk met 4 punten. In de B-groep is de stand na de 2e ronde: 1. DCIJ 2 2 0 0 4 32— 8 2. Hrl. Damcl. 2 1 1 0 3 22—18 3. CDA 2 1 0 1 2 23—17 4. Jos. BI. II 2 1 0 1 2 21—19 5. DenHelder 2 10 12 2119 6. Wormerv. 2 10 12 1921 7. Gez. Sam. II 2 0 1 1 1 15—25 8. Damlust 2 0 0 2 0 1426 Deze week speelt DCIJ een uitwedstrijd tegen Haarlemse Damclub. Het wordt een kleine DCIJ-overwinning of gelijk spel. Gezellig Samenzijn zal thuis wel winnen van Wormerveer; de strijd Den Helder CDA is niet vooruit te voorspellen en Joseph-Blankenaar II wint thuis vast van Damlust. In de A-groep wint Oostzaan de uitwed strijd van DSTO. Joseph Blankenaar moet als kampioene van Nederland thuis win nen van DCG en St. CanisiusSt. Bavo wordt een interessante ontmoeting, welke in een overwinning voor de ploeg uit Heemstede zal eindigen. Weesp krijgt thuis een grote nederlaag van GS. Het Oosten won verdiend van Sportief Had de Haarlemse damspeletr Frans Slot van 't Oosten in een finaal gewonnen stel ling zich op het allerlaatste moment niet vergist, dan was de uitslag 173 voor de club van Wim de Jong geworden. Nu kreeg Sportief een 155 nederlaag. De Sportief- elubkampioen P. C. Bais speelde een uit stekende partij tegen de nationale karp- Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: British Union van Aba- dan. Wubbina van Swansea. Rondo van Lon den. Chi Lung van Baltimore. Larix van Har- lingen. Rodenbeck van Antwerpen. Cote du Nord van Lapalice. Dubhe van Karlstadt. Nero van Oporto. Lady Anstruther van Lon den. Clothilde M van Delfzijl. Frema van Kristinaham. Arrang van Antwerpen. Northern Gull van de Noordzee. Guineekust van Dakar. Geffle van Stockholm. Adonis van ^Rotterdam. Vesta van Aarhus. Delfzijl van Goole. Haparanda van Ljusne. Bebox v. Rotterdam. Hersilia terug uit zee. Herm van Gothenburg. Tony van Rotterdam. Wim van Wasa. Rhein van Geffle. Amstelkroon van Londen. Energie van Antwerpen. Eagle van Mastein. Falcon van Londen. Willy van Fo- wey. Juno van Kotka. Gerd van Londen. Tento van Philadelphia. IJstroom van Huil. Draco van Gothenburg, Hast V van Swansea. Heinvarts van Helsingborg. Bretland van Klaipeda. Boreas van Gothenburg. Atlas van Aarhus. Taletas van Hamburg. Netherlands Coast van New Castle. Missouri van Halm- sund. Hornum van Archangel. Hector van Wismar. Mode van Hernosand. Gabonkust van Hamburg. Ameintas van Kopenhagen. Ditmareum van Kotka. Laponia van Lulea. Trito van Dublin. Flamingo van Stockholm. Mariekerk van Rotterdam. Vertrokken zijn: Wajo naar Emden. Ar- chanac naar Hampton Roads. Letticia Manta- nau n. Hampton Roads. Reggeberg n. Kal- mar. Walter Berends naar Vyle. Makkum n. Delfzijl, World Harmony naar Mena D ALmadi. Corsteram naar Leith. Bagesund n. Ardalstangen. Gerd naar Geffle. Alland Queen naar Rotterdam. Harriet Siedler n. Zweden. Bullfinch naar Londen. Hollandia naar Gothenburg. Marie Louise naar Lon den. Lore naar Stockholm. Cilurnem naar Gyan. Westerdok naar Londen. Monte Com be naar Goole. Lijnbaansgracht naar Lon den. Sparta naar Gothenburg. Thor naar Malmö. Telelong naar Emden. Egee naar Antwerpen. Avontuur naar Antwerpen. Maas naar Hamburg. Castor naar Ipswich. Lijn baan naar Kopenhagen. Larix naar Ostrand. Rijnstroom naar Londen. Delfinus naar Sta- vanger. Eemstroom naar Leith. Arrang naar Bremen. Geffle naar Parijs. Cotona naar Lulea. Elba naar Christobal. Hersilia naar Barbados. Cote du Nord naar Rouen. Lady Armstruther naar Irvine. Zaanstroom naar Huil. Billiton naar Port Said. Orestis naar Trujello. Armin naar Gothenburg. Karavan naar Gdynia. Amor naar Rotterdam. Palma naar Moermansk. Bennekom naar Rotter dam. Bellona naar Aruba. Plato naar Kopen hagen, Energie naar Sandvicken. British Union naar Bremen. Willy naar Ajos. EEN HARINGAANVOER, als waarmee IJmuiden de vorige week verrast werd, is er deze zomer nog niet geweest en het laat zich denken, dat er vooral in industriële kringen een zucht van verlichting is ge slaakt nu er eindelijk werk omhanden is gekomen en de contractuele verplichtin gen wellicht toch nog ten dele kunnen wor den gehonoreerd. Nu maakt één zwaluw nog geen zomer, maar de prijzen hebben toch wel getoond, dat de markt zich snel weet aan te passen en normale situaties op prijs stelt: er werd na woensdag ten minste eens geen haring verkocht voor de hoge bedragen, die ze de afgelopen maan den dikwijls heeft gehaald en voor f 17 tot f20, was er een aardig kistje te vergeven. Er is veel voor de export gekocht en de conservenfabrieken hebben even op volle toeren gedraaid. De vismeelindustrie heeft dan nog wel het nakijken, maar men kan niet weten Makreel blijft inmiddels nog schaars en de prijs bleef daar dus nog altijd gepe perd. Een f 30 voor de kist goede makreel is voor dit massa-artikel nog altijd aan de erg hoge kant.... Verscheidene wagons zijn er dan ook daarom uit Duitsland ge- importeerd, om althans een kleine verrui ming van de aanvoer te* bewerkstelligen. Door de krimpende aanvoer van schelvis bleef de koers ook daar stevig en tot en met donderdag werd er goed betaald. Vrijdag echter, toen de Herman er 400 kis ten bijzette, ging de prijs zakken en ook zaterdag hield de braad zich aan een f 15 per kist met een paar rijksdaalders meer voor de grovere soorten. Kabeljauw en gul waren duur als gevolg van een kleine aanvoer en woensdag is er grif voor een regel grote kabeljauwen een f 150 betaald terwijl de kleine regels rond de f 75 golden. Alleen de Belg schijnt zo veel geld te kunnen uittellen. Grote gullen voor rond de f 60 en f 50 voor de middel soort zijn toch wel prijzen om even tegen aan te kijken. Ook de tong is in de hoogste regionen blijven hangen en tot en met donderdag is er goed voor betaald: de lappen gingen zelfs tot de f 6, maar vrijdag zakte ook hier bij een ruimere aanvoer de markt, temeer omdat men een nog grotere voor raad voor de zaterdag voorzag. Lappen tot f 4.50, grootmiddel tot f 3.50 en de rest liet eveneens een stevige veer. Slips werden weer druk ingevroren voor f 2 de kilo. Voor de schol kreeg Engeland tegen het eind van de week weer belangstelling en er ging buiten de grovere soorten menig kistje tweeën naar de overkant. Van de drietjes, waarvan het prijsniveau weer op invries-export-peil terecht kwam, is veel naar de cellen gebracht. De hoogste van de afgelopen week onder de trawlers werd de VIOS met een f 25.600 en de Claesje zong een uitstekende tweede partij met even f 24.000 terwijl de Polder man ook braaf meedeed met f 23.350. Over het laatste trekje in de hal gesproken: was deze zelfde Polderman een dag later geko men dan woensdag, dan had het er be paald minder florissant uitgezien voor het schip, want donderdag zakte de vis aan zienlijk. De laatste wedstrijd in dit seizoen van de Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJmond Vissers' die in het Nnordzeekanaal werd gehouden, moest de beslissing brengen wie dit jaar als beste uit de bus zou komen. T. Engelhart werd uiteindelijk de kam pioen met een totaal "an 37 vissen in vier wedstrijden De grootste vis van dit seizoen werd ge vangen door B, Sondorp (42.6 cm O" deze dag werden in totaal 55 boven maatse vissen verschalkt. De uitslag van deze laatste wedstrijd werd: 1. A. Post met 13; 2. T. Engelhart met 10; 3. H. Bruinenberg 8; 4. J. van Zutphen 7; 5. M. van Veen 5. Vanavond, zal Velsen, dank zij de be middeling van het Franse consulaat en Halverhout, Zwart en Zurmühlen, op het Waterlooterrein een internationale voet balderby kunnen zien: een elftal van de Franse visserij-politiekruiser „Aillette", die in de IJmuidense haven is gearriveerd, komt uit tegen een combinatie van IJmui dense havenmensen. De strijd begint om half zes. IJmuiden verschijnt in de volgende op stelling: doel Cronenborg, achter De Boer en Luijden; midden Luytjes, Effern en Ste kelenburg; voor Dobbinga, Belfroid, Gra- vemaker. Hes en v. d. Veen. Als scheidsrechter treedt op Huub Ef fern.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9