PONT JERSEY Goecfl nieuws Zuid-Tirol is geen stiefkind voor de regering te Rome BOEKH. ENGELS NEDERL. iÜÜ President Gronchi kwam op bezoek in het Duitssprekende deel van Italië Ssssss faxrsptë Flinke jongen Trouwfoto's \&m te 8 ZUID-TIROL ^R0M& Garanties Demontraties Brand verdreef 134 passagiers van schip Op een na werden allen door andere schepen gered Drie aanrijdingen tijdens weekeinde Drie gewonden naar ziekenhuis Auto door twee treinen volkomen vernietigd Scheepvaart z"> xsi- Fotobureau CHR. PIETERSE Reclame aanbieding kennemerlaan de ideale dracht voor kille dagen 1VLV.V MAANDAG 1 OKTOBER 1956 (Van onze correspondent in Rome) De president der Italiaanse republiek heeft een officieel bezoek gebracht aan het autonome ge west „Trentino-Alto-Adige" en de beide pro vincie-hoofdsteden Trente (Trento) en Bozen (Bolzano) bezocht. Te Bozen opende hy de negen de internationale jaarbeurs en wijdde het nieuwe paleis van justitie in. Dit bezoek hangt samen met de lichtelijk gespannen toestand, die er se dert een jaar in Zuid-Tirol heerst. President Gronchi, die, voor hij zijn hoge ambt aanvaardde, in de christen-democratische party een over tuigde voorstander was van gewestelijk zelfbe stuur en dus de rechte man is om de verlangens der Duits-sprekende Italianen recht te doen wedervaren, heeft met dit bezoek willen beves tigen, dat de brede politieke visie waarvan dè Italiaanse staat gedurende de laatste tien jaren in het autonome gewest heeft blijk gegeven, zal worden bestendigd en dat aan de eigengereide houding van een kleine groep Duits-sprekende extremisten niet meer betekenis moet wor- den gehecht dan zij door haar kortzichtig heid verdient. Dq minister van Binnenlandse Zaken, Tambroni, die president Gronchi vergezel de, heeft in een rede voor de 112 Duits sprekende burgemeesters der provincie „Alto Adige" en andere autoriteiten de houding der regering verduidelijkt. „De Italiaanse en de buitenlandse pers", zo zei hij, „heeft zich in de laatste maanden be zig gehouden met het samenleven in deze provincie van drie verschillende taalgroe pen, waarvan er twee, op het nationale plan beschouwd, een geringe minderheid vormen. Zonder aarzelen verklaar ik, dat er geen vraagstuk van „Alto Adige" be staat. Italië heeft als democratisch, vrij en onafhankelijk land de verplichtingen na geleefd, die het ten aanzien van de min derheden heeft aangegaan en zal die ook in de toekomst nakomen. Het heeft der halve het recht te verlangen dat dit ruiter lijk wordt toegegeven, hier en elders (be doeld is in Oostenrijk). Italië kan met al zijn burgers in discussie treden maar het kan niet toestaan dat de verhouding tussen de staat en een nationale groep onderwerp van discussie wordt buiten de grenzen van het vaderland. Het burgerschap brengt ge lijke rechten en plichten mee voor ieder die het bezit, of hij binnen ons rijksgebied geboren is dan wel vrijwillig het burger schap heeft verworven. Dit is een zinspeling op het feit, dat een deel der Zuidtirolers bij het door Musso lini en Hitier georganiseerde plebisciet voor het Italiaanse burgerschap opteerde en een ander, veel groter deel, er de voor keur aan gaf te vertrekken naar Polen en andere Duitse wingewesten. Na het einde van de oorlog kwamen zij terug en vroe gen Italiaans burgerrecht aan, hetgeen de regering te Rome, tot verontwaardiging van vele Italianen, inwilligde. De minderheden hebben hun vertegen woordigers in het parlement, in de provin cies, in de gemeenten, zo ging de minister voort en kunnen daar voor hun rechten opkomen. Zij kunnen dat ook voor de ma gistratuur en voor het hof van toezicht op de grondwet. De democratische staat ga randeert allen vrijheid van pers, van me ningsuiting en van woord. Niets kan recht vaardigen, dat Italiaanse staatsburgers een beroep doen op andere mogendheden en de staat kan niet gedogen dat men voortgaat met methoden, die de nationale soeve reiniteit aantasten". „Vooral de Duitse minderheid gelieve er kennis van te nemen, dat wij allerminst voornemens zijn haar aan te tasten in haar erkende rechten, haar terug te brengen tot een kleinere groep, laat staan haar te vernederen. Zij maakt deel uit van het grote, nationale ge zin in volle gelijkheid van rechten en plichten, maar zij dient te bedenken dat de wetten van de staat geldig zijn voor alle burgers en moeten worden nageleefd". Deze rede heeft een goede indruk gemaakt en vooral de groepjes Italianen, die geïso leerd leven in de bergdorpen, de indruk gegeven, dat zij niet aan hun lot worden overgelaten. Het dagblad „Dolomiten", orgaan van de „Südtiroler Volkspartei", heeft op de dag van aankomst van het staatshoofd een be richt van twintig regels over dat bezoek geplubiceerd op een binnenpagina. De volgende dag verscheen in het blad pas een hoofdartikel gewijd aan pre sident Gronchi. Dit blad en de „Südtiroler Volkspartei" hebben enige maanden ge leden een aantal te Wenen geaccrediteerde buitenlandse journalisten naar Zuid-Tirol doen komen. De actie van die Oosten rijks-georiënteerde partij in Italië is weinig geschikt om vreedzaam samen leven der verschillende volksgroepen te be- SAO PAOLO, (United Press)Vrijdag is aan boord van het Duitse schip Carl Hö- pecke, een kustvaarder van 1249 ton, in de machinekamer een brandstoftank ontploft, hetgeen een brand in de machinekamer ten gevolge had. Er waren 134 passagiers en 31 bemanningsleden aan boord. Onder de passagiers brak een paniek uit toen bleek dat er niet genoeg reddingsboten aanwezig wdren. Er werden slechts twee sloepen te water gelaten, en velen sprongen met een zwemvest in zee. Schepen die op het SOS van de brandende kustvaarder waren toegesneld pikten overlevenden uit zee op en haalden de sloepen van de Carl Höpecke uit het water. Het schip was ter hoogte van Point Itaiqu in brand geraakt en werd daar in de omgeving, nabij de havenplaats Santos, op het strand gezet. Toen de passagiers en het grootste deel van de bemanning het schip hadden verlaten, (voordat het aan de grond werd gezet) ble ven de kapitein en acht leden van de be manning aan boord om te pogen de brand te blussen. Het schip „Northman" heeft 79 passagiers opgepikt. Het Braziliaanse schip „Itaquahia" heeft 57 opvarenden gered en een ander Bra ziliaans schip, de „Mercuri" seinde eveneens geredden aan boord te hebben. Een persoon bleef vermist. Een der overlevenden had 21 uur in het water gelegen. Van de vele over levenden, die men na hun aaftkomst in Santos in ziekenhuizen opnam, worden er nog slechts tien verpleegd. vorderen, geren er De Italiaanse nationalisten rea- fel op. Het is oudzeer dat moeilijk valt te helen. Na de eerste wereldoorlog moest Oosten rijk afzien van de gebieden ten zuiden van de Brenner. De bevolking van Bozen be- stoncj in 1920 vrijwel uitsluitend uit Duits sprekende mensen. Trente had een in meerderheid Italiaanse bevolking. Tussen de twee wereldoorlogen heeft Italië geen gelegenheid laten voorbijgaan om het Ita liaanse element in Bozen te versterken. Het gevolg is, dat de bevolking van deze pro vincie nog maar voor tweederden uit Duitssprekenden bestaat. De overigen zijn „geïmmigreerde" Italianen. Na de tweede wereldoorlog bleef Zuid-Tirol bij Italië tot grote teleurstelling van de Oostenrijkers. De rechten van de Duitssprekenden in Bo zen alsmede die in de tweetalige gemeenten van Trente worden beschermd. Van Oos tenrijkse zijde wordt de Italiaanse regering verweten, dat zij de akkoorden van Parijs niet eerbiedigt. Het statuut van autonomie zou een dode letter zijn en de toenemende immigratie van Italianen zou het Duitse element in Tirol in gevaar brengen. Het probleem is zowel voor Oostenrijk als voor Italië een gevoelskwestie en voor al daarom uiterst moeilijk tot een oplossing te brengen. Bromfietsen botsten Zaterdagavond om half tien vond op de Driehuizerkerkweg te Driehuis, ongeveer ter hoogte van de r.-k. kerk een aanrijding plaats tussen twee elkaar tegemoet rijden de bromfietsers, die nogal wat verkeers- stagnatie opleverde. De IJmuidenaar C. v, K„ die onder invloed van drank verkeerde, liep een hersenschudding op en vleeswon den. De Santpoorter Th. G. kreeg een her senschudding en brak een onderbeen en een sleutelbeen. Beiden zijn in het Antonius- ziekenhuis opgenomen. Zondagavond om kwart voor zeven werd den enige wielrijdsters uit IJmuiden, ko mende uit Amsterdam, op de Amsterdamse weg tussen de eerste en tweede brug ge groet door 'n paar jongemannen. Zij werden daardoor kennelijk zodanig afgeleid, dat hun sturen verward raakten. Mejuffrouw D. de G. liep een snijwond in het gezicht en enige kneuzingen op. In het Antonius- ziekenhuis is de wond gehecht, waarna zij naar huis kon terugkeren. Haar vriendin liep schaafwonden op. Even tevoren vond op dezelfde weg ter hoogte van de brug bij Buitenhuizen een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een groep naast elkaar rijdende wielrijders, die hem tegemoet kwamen De bromfietser moest met een hersenschudding en snij- wonden in het gezicht en aan armen en benen, in het Antonius-ziekenhuis worden opgenomen. Vrijdagavond, naar pas nu bekend wordt, lag bij een zandhoop aan de Bonifacius- straat een fietser, L. K. uit IJmuiden, op straat, die later opstapte en slingerend zijn weg vervolgde. Op de hoofdrijbaan van de Lange Nieuwstraat ging hij er voor de po litie vandoor, maar op de hoek van de Nieuwkoopstraat en de Kalverstraat ver oorzaakte hij een aanrijding met een brom mer. De man bleek ook al onder invloed te rijden; de bromfietser liep een wond aan de hand op en zijn voertuig werd bescha digd. De beschonken havenarbeider K. is ter ontnuchtering vastgehouden. Op de onbewaakte overweg te Nunspeet is een personenauto, eigendom van de heer A. J. Visser uit Wapenveld, geslippt en ten gevolge daarvan tussen de rails terechtge komen. De inzittenden van de wagen, acht personen in totaal, van wie twee kinderen, slaagden er niet in de auto weer op de weg terug te brengen. De auto werd geramd door de trein, die uit de richting Nunspeet kwam en naar Zwolle reed. Door de botsing werd de auto op de andere rails gesmeten en daar overreden door de uit tegenovergestelde richting komende sneltrein Zwolle-Amers- foort. De auto werd volkomen vernietigd. Het treinverkeer in de richting Zwolle had ongeveer vijf kwartier oponthoud, dat in de richting Amersfoort ongeveer een half uur. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST HERHALINGSOEFEININGEN Ten behoeve van de militairen, die op 2 oktober 1956 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, wordt een extra trein ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze trein gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze trein, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na 6.59 uur. Bedoelde trein loopt van Amsterdam CS v. 9.15, Amsterdam MP v. 9.22, Amsterdam Am- stel v. 9.35, Utrecht CS v. 10.01, Geldermal- sen v. 10.22, 's-Hertogenbosch v. 10.44, Vught v. 10.50, Boxtel v. 10.59, Eindhoven v. 11.17, Weert a. 11.37. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE KX)OQOOOOOOQOQQOQOOQQOOOOQOQ(XXXX>QOQQOQCQQOQOOOOOOOOOOOQL Abbekerk, 30 te Hongkong verw. Amstelland, 28 te Amsterdam. Abbedijk, 2/10 te New Orleans verw. Angolakust, 28 v. Dakar n. Amsterdam. Arendsdijk, 28 v. Cristobal n. Antwerpen. Attis, 28 v. Mobile n. Houston. Adonis, pass. 29 Landsend n. Curagao. Akkrumdijk, 29 v. Buenos Aires n. Paranagua. Alderamin, 30 v. Bremen n. Antwerpen. Alphacca, 28 v. Norfolk n. New York. Alpherat, 30 te Rio de Janeiro. Amerskerk, 1/10 te Manilla. Amstelbrug, 30 v. Kaapstad n. Dakar. Amstelpark, 30 v. Fremantle n. Bombay. Amstelslot, 1/10 te Montreal. Amstelvaart, 29 v. Le Havre n. New Orleans. Arnedijk, 29 v. Rotterdam, 30 te Antwerpen. Astrid Naess, 1/10 te Suez Averdijk, 30 v. Brownsville n. Le Havre. Aalsdijk, 29 te Djakarta v. Sungeigerong. Amstelstad, 29 795 m. w. Tarifa Point naar Phi ladelphia. Aldabi, 3/10 te Buenos Aires verw v. Rotterdam. Alnati, verm. 11/10 v. Rotterdam n. Buen. Aires. Aalsum, 29 op rede Basrah. Arkeldijk, 29 v. Norfolk n. Philadelphia. Abbekerk, 30 te Hongkong. Baarn, 28 v. Trinidad n. Rotterdam. Batjan, 30 v. Rotterdam te Hamburg. Boissevain, 30 te Belawan. Blitar, 29 te Singapore v. Priok. Baumasepe, 29 te Makassar v. Surabaja. Britsum, 28 35 m. w.n.w. Casquets n. Key West. Bonaire, 5/10 te Paramaribo verw. Boskoou, 3/10 te Curagao, 5/10 te Barbad. verw. Beninkust, 29 te Lobito v. Novoredondo. Bussum, 30 te Rotterdam verw. Banka, 30 te Tj. Priok. Bloemfontein, 29 v. Antwerpen n. Amsterdam. Celebes, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Crania, pass. 28 Sombrero eil. n. Stanlow. Caltex Utrecht, 30 130 m. o. Gibraltar n. Curagao. Charis, 30 te Houston. Clavella, 1/10 te Mombasa. Cradle of Liberty, 30 v. Pt. Said n. Philadelphia. Cottica, 30 te Plymouth, 2/10 te A'dam verw. Clavella, 1/10 te Mombasa. Caltex Nederland, 29 te Curagao. Castor, 29 v. Roseau n. Portsmouth. Daphnis, 29 te Aruba. Dalerdijk, 30 te San Francisco. Delfland, 30 v. Las Palmas n. Amsterdam. Dorestad, 28 580 m. w.n.w. Sharksbaai n. Colombo. Drente, 29 te Singapore n. Surabaja. Delfshaven, 29 te Narvik v. Bremen. Doris, 29 te Philadelphia. Delft, 3 10 te Rotterdam verw. Eendracht, 29 v. Stratoni ,n. Gibraltar. Eos, pass. 29 Gibraltar n. Tunis. Erinna, 1/10 te Rangoon. Esso Rotterdam, pass. 30 Aden n. Rastanura. Etrema, 30 te Gothenburg. Esso Amsterdam, 30 v. Rastanura n. Antwerpen. Felipes, 29 te Singapore v. Telokanson. Gabonkust, 30 v. Antwerpen n. Dakar. Groote Beer, 30 te Montreal. Garoet, 29 v. Surabaja n. Makassar. Ganymedes, 29 te Punta Arenas. Graveland, 29 te Amsterdam. Helicon, 29 te Rotterdam. Hvdra, 28 280 m. z.z.o. v. P. Rico n. Morrisville. Holland, 29 te Quelimane v. Moebase. Hecuba, 29 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Hilversum, pass. 29 Gibraltar n. Mena. Ivoorkust, 29 te Takokadi. Jason, 28 te Philadelphia. Jagersfontein, 8/10 te Kaapstad verw. Johan van Oldenbarnevelt, 16/10 te A'dam verw. Jupiter, 3/10 te Rotterdam verw. Kabylia, 1/10 te Kawasaki. Kermia, 30 v. Rotterdam n. Nordenham. Kota Gede, 1/10 te Halifax. Krebsia, 30 v. Le Havre n. Curagao. Kryptos, 30 v. Gefle n. Rotterdam. Kara, 29 150 m. z. Brisbane n. Balikpapan. Khasiella, pass. 29 Socotra n. Abadan.. Laagkerk, 30 te Khorramshar. Laertes, pass. 30 Malta n. Le Havre. •Lekkerkerk, 1/10 te Port Sudan. Lemsterkerk, 1/10 te Antwerpen. Leuvekerk, pass. 30 Ouessant n. Rotterdam. Limburg, 30 te Singapore. Lissekerk, 30 v. Bremen n. Londen. Loosdrecht, pass. 30 Perim n. Bahrein. Lutterkerk, 30 v. Marseille n. Antwerpen. Linge, pass. 29 Brunsbüttel n. Toppila. Larenberg, 29 v. New Orleans n. Antwerpen. Maasdam, 30 v. Rotterdam n. Le Havre. Muiderkerk, 1/10 te Suez. Moordrecht, pass. 29 Str. Ormoes n. Kwinana. Madoera, 29 te Amsterdam. Mariso, 29 te Malta Modjokerto; 29 te Boston. Maaskerk, 29 te Cochin. Malvina, 30 te Yokohama v. Miri. Nieuw Amsterdam, 3/10 te Rotterdam verw. Noordam, 8/10 te Rotterdam verw. Oranje, 29 te Amsterdam. Ootmarsum, 29 v. Antwerpen n. Hamilton Berm. Orestes, pass. 30 Flores Az. n. Ciudad Trujuillo. Oranje, 29 te Amsterdam. Oranjefontein,, 2/10 te Kaapstad n. Amsterdam. Oranjestad, 11/10 te Trinidad vèrw v. A'dam. Poelau Laut, 29 te Kopenhagen. Prins Maurits, 28 te Detroit. Purfina Hellas, 28 te Antwerpen. P. G. Thulin, 29 te Philadelphia. Parkhaven, 29 t,h,v, Rio Grande Do Sul naar Buenos Aires. Polydorus, 29 v. Aden, 8/10 te Belawan verw. Prins Johan Willem Friso, 30 v. R'dam te Hamb. Prins Willem III, 30 te Toronto. Prins Willem IV, 30 te Chicago. Prins Willem v. Oranje, 29 v. Montreal n. R'dam. Plancius, 29 te Surabaja v. Priok. Raki, 30 te Belawan. Ridderkerk, 1/10 te Las Palmas. Roggeveen, 1/10 te Melbourne. Rotti, 1/10 te Bombay. Rijndam, 1/10 te New York. Rempang, 29 t.e Fremantle v. Aden. Scherpendrecht, 28 v. Aruba n. Rotterdam. Solon, 28 v. New Orleans n. Curagao. Stad Alkmaar, 28 v. Melilla n. Emden. Sumatra, 28 v. New Orleans n. Baltimore. Senegalkust, 30 te Lagos verw. Schelpwijk, 28 v. Rotterdam n. Banias. Seven Seas, 29 te Rotterdam. Schiedijk, 29 te Antwerpen. Sibajak, 29 v. Kaapstad n. Fremantle. Soestdijk, 1/10 te Norfolk. Stad Rotterdam, 30 te Birkenhead. Sunetta, 29 te Abadan. Sanana, 29 te Singapore n. Penang. Seven Seas, 29 te R'dam, 30 te Bremerhav. verw. Sibajak, 29 v. Kaapstad, 13/10 te Fremantle verw. Schiedijk, 29 te Antwerpen. Senegalkust, 30 te Lagos. Stad Dordrecht, 29 v. Melilla n. R'dam of Vlaard. Sloterdijk, 29 te Antwerpen. Stad Schiedam, 30 v. Gibraltar n. Rotterdam. Talisse, pass. 30 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Tegelberg, 29 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Telamon, 29 te Antwerpen. Tabian, 29 te Penang v. Port Swettenham. Teucer, 29 te Penang. Telamon, 29 te Antwerpen. Themisto, 3/10 te Rotterdam verw. Tjisondari, 27 te Zanzibar. Trajanus, 30 te Rotterdam Verw. Van Neck, 29 v. Surabaja n. Shanghai. Enige en algemene kennisgeving. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen onze ge liefde man, vader, be huwd- en grootvader WILLEM ADRIANUS 'T HART echtgenoot van Wilhelmina Dekker op de leeftijd van 68 jaar. Gezang 119. IJmuiden-O.: W. 't Hart-Dekker W. 't Hart M. H. P. 't Hart- Verloop Haarlem: G. 't Hart A. 't Hart-Luit W. 't Hart- v. d. Kamp J. P. v. d. Kamp en kleinkinderen IJmuiden-O., 30 sept. 1956 Tuindersstraat 56. Geen bloemen De begrafenis zal D.V. plaats hebben donderdag 4 oktober a.s. op de be graafplaats „de Biezen" te Santpoort, des namiddags 3 uur. Vertrek van het sterfhuis pl.m. 2.30 u. nm. DANKBETUIGING Onze innige dank voor het oprechte medeleven, dat wij bij het heengaan van onze lieve vrouw, moeder, doch ter en zuster AKKE HUISER- WOLTHUIZEN van vele zijden mochten on dervinden. Namens de familie: W. HUISER Lange Nieuwstraat 714. IJmuiden-Oost. a Mr. T. Pot legt /Lekkere thee zet U zó: 1 5 Gouden Thaerejels wtter. OP.r kop minsten* *n tf* d« po« io*n' Qs tot trekken. o- toevoegen water. Theeregelmillionnaire krijgt SILVERPUrtP THEESTEL Deze maand h" wordt aangeboden. Tot grote droefheid ging geheel onverwacht van ons heen mijn innig ge liefde man en onze zorg zame vader en beste zoon,, broer, zwager en oom JOHAN GERARD JIMMINK in de ouderdom van 46 jaar. N. J. Jimmink- Dedecker George Harry Karly Hansje Beverwijk, 30 sept, 1956- de Witstraat 5. De overledene staat opge baard in het Roode Kruis Ziekenhuis. De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 4 oktober te 2 uur op de Algemene Begraafplaats „Duinrust". De rouwdienst zal gehou den worden van 1 tot 1.30 uur in de Irene Kapel aan de Eenhoornlaan. VELLEMAN KOOPT betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637. gezocht, die wil gaan varen op internationale binnen vaart. Zondags vrij. Brieven onder letters ASR aan Nijgh en van Ditmar, Advertentie bureau, Rotterdam. Opleid. „Associatie" examen. Aanv. 8 okt. QOpl. „Associatie" exam, corresp. 3 okt. handelscorresp.; examen juni '57. Aanv. 4 okt. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. 4* Raadhuis en kerk. Hoofdstraat 179, Santpoort. Tel. K 2500—13049. Fabriekspartij 2 pers. bed- stellen van f 120 voor f 89 met 15 jaar garantie. Huiskamers, Slaapkamers en Bankstellen. Meubeltoonkamers WESTERHOUTPARK 8 Tel. 18840 ZELF BREIEN is een prettige bezigheid ZELF BREIEN spaart u geld ZELF GEBREID is veel sterker dan het machinale Een keurcollectie bestaande uit 15 diverse soorten met een totaal van 95 kleuren ligt voor u gereed om uit te zoeken en wordt desgewenst voor u weggelegd. U moet eens kennismaken met onze ijzersterke SOCKYWOL. Uit een knot van 2.60 maakt u een paar herensokken of kinderkousen. Van Riebeek, 29 te Djakarta. W. Alton Jones, 29 v. Mena Al Ahmadl n. Suez. Willem Ruys, 28 v. Colombo n. Belawan. v. Waerwijck, 30 v. Singap., 10/10 te Mahe verw. Weltevreden, 1/10 te Port Said. Willem Barendsz, pass. 30 Gibraltar n. Le Havre. Wonorato, 28 v. San Francisco n. Portland. Waterman, 3/10 te Rotterdam verw. v. N. York. Westerdam, 29 v. Rotterdam n. New York. Will. Ruys, 1/10 te Belawan, 4/10 te Priok verw. Willemstad, 30 te Barbados, 12/10 te Plymouth of Dover verw. Witmarsum, 1/10 t, Le Havre verw. Waal, 29 v. Kalamata n. Tunis. W. Alton Jones, 29 v. Mena n. Suez. Zuiderkruis, 7/10 te W'stad, 8/10 te Colon verw. Zuiderzee, 30 te Aden. SLEEPVAART Hudson, 29 100 m. z.w. Kreta n. Haiphong. Loire, 29 60 m. n.w. Bona n. Bluff. Noordzee, 29 v. Stralsund te Port Said. Oceaan, 29 v. Jacksonville n. Maracaibo. Poolzee, pass. 28 Pantellaria n. Mersin Zeeland, 28 450 m. w. Azoren n. New Orleans. Jersey geeft u niet alleen een prettig „warm" gevoel, maar ook de zekerheid er keurig uit te zien. Jersey japonnen van 117.tot 59.75 Jersey deux-pièces van 152.— tot 29.75 Jersey blouses van 35.tot 14.50 Rokken reeds v.a. 22.50 Een grote kollektie in de nieuwste modekleuren Bezoekt de middag- of avendshew dinsdag 2 oktober in het Hervormd Jeugdgebouw Wegens modeshow dinsdagmorgen gesloten Een UNIEKE swggse, sortering W f O in elke afdeling. Marktplein - IJmuiden JONGELUI VAN 16 TOT 21 JAAR, die U.L.O., Lagere Technische School of een overeen komstige opleiding b.v. V.M.T.O., radioschool e.d. hebben gevolgd, kunnen NU op zeer aantrekkelijke voorwaarden een verbintenis sluiten als beroepsmilitair bij de Koninklijke Landmacht. Zij ontvangen een opleiding aan de Onderofficiersschool te Weert. De opleiding is kosteloos. Tijdens de opleiding wordt reeds salaris betaald. een soldaat van 16 jaar verdient f130.- per maand van 20 jaar verdient f 170.- per maand een korporaal van 17 jaar verdient 150- per maand van 21 jaar verdient f 210.- per maand Men wordt sergeant na ongeveer 2 jaar opleiding en verdient dan op 20-jarige leeftijd f 250.- per maand en op 22-jarige leeftijd f 280.- per maand. U kunt worden: instructeur, monteur mechanische uit rusting, monteur verbindings dienst (radio, radar, telex, telefoon, draaggolf), monteur legervoertuigen, munitie technicus, geschut- of wapen hersteller enz. Vraag zo spoedig mogelijk uitgebreide inlichtingen bij de dichtstbijzijnde garnizoens commandant en vergeet dan vooral niet cijferlijsten, getuigschriften en eventuele diploma's mee te brengen. De aanmelding voor de najaarscursus sluit op 15 oktober a.s. Te Haarlem is het bureau van de Garnizoenscommandant gevestigd: Koudenhornkazerne, dagelijks (behalve Zaterdags) van 916 uur. Wordt er prijs op gesteld, dat er iemand thuis komt om alles uit te leggen of wilt U schriftelijk inlichtingen hebben, vul dan onderstaande coupon in en verzend deze als brief gefrankeerd. Aan het Hoofd van de Afdeling Personeelspubliciteit, Grote Marktstraat 40, 's-Gravenhage, telefoon 18.22.90, toestel 1217. Verzoeke mij de brochure „Wie wat worden wil" gratis te zenden 1). Mijn ouders en ik stellen er prijs op thuis nadere in lichtingen te mogen ontvangen -LEEFTIJD:.. 1) Doorhalen wat niet gewenst wordt. Met blolclettees invullen a.u.b. AX 1040001

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 12