j ROXÏ ruiken nUOXV? DE SAMENZWEERDERS Nederlandse industrie zal de Olympische ploeg kleden is I I ROXYroken! ja graag! MERLIJN EN DE WONDERBESSEN Agenda voor Haarlem NAAIMACHINES 4 NIEUWS OVER DE SPELEN Zwemwedstrijden om het Britannia Shield Richardson versloeg Ezzard Charles Speerwerper Nikkinen voorlopig geschorst Jack Wardrop trekt zich terug uit de zwemsport Duitse hockevers blijven trainen voor Melbourne Wielervereniging „Excelsior" wordt weer actief Shirley Strickland moest training onderbreken Voetbalsters wilden geen heren in Bondsbestuur Zwemster Dawn Fraser moet rust nemen Rik van Steenbergen niet in ParijsTours fe j 4^- iföl j" JT"- Basketbalprogramma met plaatselijke wedstrijden HPC houdt receptie Sport in 't kort VERVOLGVERHAAL^, ^door Friedrich Bruegely Heringa Wathrich Kerkelijk Nieuws Faillissementen Kunt U niet slapen van de pijn? AKKERTJES flitsen Uw klachten wegl WOENSDAG 3 OKTOBER 1956 Voor de eerste keer bij de Nederlandse deelneming aan de Olympische Spelen on dervindt het NOC steun van de Nederlandse industrie bij de uitrusting van de deelne mers en de deelneemsters. Dank zij de hulp van de confectie-industrie, de tricot- en kousenindustrie en de legerindustrie zullen straks deze Melbourne-rezigers de beschik king krijgen over een doelmatig, doch ook modieus tenue. Er wordt thans op vele plaatsen, nu de definitieve ploeg zo goed als bekend is, hard gewerkt om de goederen tijdig gereed te maken. Diep blauw met licht grijs, dat zullen de kleuren zijn, waarin de Nederlandse ploeg ADVERTENTIE 'WwM Mww ww jr M MM 8 5608 N Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: 3 Roxy Rook Redenen: ie Dubbel gefermenteerd ie Dubbel gezuiverd ie Standvastige melange in het défilé bij de openingsplechtigheid van de Olympische Spelen in Melbourne te her kennen zal zijn. En mocht het blauw met grijs niet voldoende opvallen in de kleurige stoet, dan is er ook nog de felle oranje badge op de linkerborstzak van het blauwe jasje, het NOC-embleem, dat de aandacht van de aanwezige Nederlanders, bezoekers of emi granten zal trekken. De Nederlandse industrie zal voor de da mes blauwe jasjes vervaardigen met licht grijze rokjes. Rechte rokjes zullen het zijn, met een plooi om de meisjes toch voldoende bewegingsvrijheid te geven. Blauwe jasjes, maar dan van een blazer-model, krijgen de heren en hun broeken zijn van hetzelfde grijs als de rokken van de dames. Witte blouses voor de dames en witte overhemden voor de heren. Tot zover gaat de kleding van het vrouwelijke en van het mannelijke deel van de ploeg gelijk op. Maar de accessoires brengen de frisse noot aan het geheel. Witte mutsjes, witte sokjes en wit-blauwe gemakkelijke schoentjes com pleteren het geheel van de dames. Een blauwe das met een oranjestreep en de vijf Olympische ringen in het wit uitgevoerd, grijze sokken en zwarte schoenen, dat zijn de onderdelen die de Nederlandse industrie de heren erbij geeft om tot in de puntjes verzorgd te verschijnen. De Nederlandse officials De lijst met Nederlandse officials, die door het Nederlands Olympisch Comité worden uitgezonden, voor rekening van een inter nationale sportfederatie of geheel of ge deeltelijk voor eigen rekening naar Mel bourne gaan, ziet er als volgt uit: generaal- majoor C. F. Pahud de Mortanges, vice- vooi-zitter van het Nederlands Olympisch Comité, hoofd van de Nederlandse delegatie, lid van het Internationaal Olympisch Co mité; dr. J. N. van den Houten, secretaris penningmeester van het NOC; ir. A. Paulen, bestuurslid van het NOC, technisch commis saris van de Internationale Atletiek Fede ratie; C. Kerdel, chef de mission van de Nederlandse ploeg; dr. W. van Zijll, direc teur van het NOC, zakelijk leid,er; dr. P. Smit, medicus van de Nederlandse ploeg; E. J. Smiley, Olympisch attaché, vertoeft reeds te Melbourne; jhr. L. J. Quarles van Ufford, chef d'equipe van het hockeyteam, vice-voorzitter van het NOC, president van de Internationale Hockey Federatie; R. de Waal, coach van het hockeyteam; R. Norris, trainer van de hockeyploeg; J. Ross, ver zorger van de hockeyploeg; S. de Wit, chef d'equipe van het zeilteam en algemeen re serve; J. Grootewal, chef d'equipe van de atletiekploeg; M. Koot, chef d'equipe van de wielerploeg; L. Didier, verzorger-mecani cien van de wielerploeg; B. Planjer, leider van de waterpoloploeg; F. Kuiper, coach en trainer van het waterpoloteam; mevrouw F. L. Suttorp-Van der Berg, secretaresse van de KNZB, leidster van de zwemploeg; mevrouw N. Escabache, secretaresse van de sportcommissie van de KNZB, leidster van de zwemploeg; Annie Timmermans, train- ster van het zwemteam, vertoeft reeds te Melbourne; D. Peute, coach van de KNZB, masseur van de zwemploeg; J. de Vries, voorzitter van de KNZB, bestuurslid van de Internationale Zwem Federatie; J. Arm- brust, voorzitter van de sportcommissie van de KNZg, official bij de Olympische zwem wedstrijden; J. van Donselaar, internationaal hockeyscheidsrechter. Enkele andere bekende Nederlandse sport- officials zullen, maar deze plannen zijn nog niet definitief, ook naar Melbourne reizen, als belangstellenden en uit de aard der zaak voor eigen rekening. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 In de zwemwedstrijden om het Britan nia-Shield zijn de Nederlanders met goede prestaties voor de dag gekomen. Zij behaal den de tweede plaats door 45 punten te ver zamelen. Engeland bezette de eerste plaats met 48 punten. Na Nederland volgden Noor wegen met 28 punten, België met 26 punten en de Verenigde Staten met 17 punten. De gedetailleerde uitslagen luidden: 100 yards vrije slag: 1. Hoogveld (Ned.) 53 sec.; 100 yards vlinderslag: Dickson (Eng.) 64,2 sec.; 100 yards rugslag: Rigby (Eng.) 61,2 sec.; 100 yards schoolslag: Desmit (Belg) 70,4 sec.; 200 yards vrije slag: Willemse (Ned). 2 minuten; 200 yards schoolslag: Desmit (Belg) 2 min. 31 sec; 500 yards vrije slag: Freeman (Eng.) 5 min. 37,4 sec.; 4 x 66 yards vrije slag estafette: Nederland 2 min. 17,6 sec.; 4 x 66 yards wisselslag estafette: Engeland 2 min. 40 sec. De 22-jarige Engelsman Dick Richardson heeft de vroegere wereldkampioen in het zwaargewicht, de Amerikaan Ezzard Charles verslagen. De scheidsrechter diskwalificeerde de Amerikaan aan het einde van de tweede ronde, omdat hij voortdurend bleef hangen en klemmen. De wedstrijd tussen Bobby Neill, de jonge Schotse kampioen vedergewicht, en de o--d- Europese kampioen Ray Famechon, welke eveneens op het programma stond, werd door de Schot gewonnen. De scheidsrechter stopte het gevecht bij het einde van de vijf de ronde toen de Fransman boven beide ogen gewond was. Meer dan 10.000 boze boksenthousiasten hebben tijdens de eerste en tweede ronde van het gevecht tussen de jonge Engelsman Dick Richardson en de Amerikaan Ezzard Charles hun mening niet onder stoelen of banken gestoken. Zelfs minuten lang na af loop van de wedstrijd hebben zij de 35- jarige Amerikaan uitgejouwd. Aan de scheidsrechter heeft het zeker niet gelegen. Frank Wilson waarschuwde Charles tweemaal in de eerste ronde en toen de gong voor het einde van de eerste ronde luidde, liep hij naar de coach en de helpers van de Amerikaan om te vragen of zij Charles wil den bewegen deze taktiek te laten varen, daar hij hem anders moest diskwalificeren. Ook in de tweede ronde, toen Ezzard Char les zijn heil zocht voor de korte stoten van Richardson in clinchen, waarschuwde hij hem nogmaals. Toen de Amerikaan toch doorging verwees de scheidsrechter Charles naar zijn hoek en verklaarde Richardson, tot winnaar. Het gevecht, dat over tien ronden zou gaan, liep voor Richardson teleurstellend af. Hij had zijn supporters willen laten zien, waar toe hij in staa'; was, maar door het hangen en klemmen van Charles was het hem niet mogelijk zijn capaciteiten te tonen. De Finse speerwerper Soini Nikkinen, met een worp van 83,56 meter derde op de wereldranglijst, is door de Finse atletiek- bond tot nader order geschorst. Deze beslissing werd genomen omdat de bond van mening was, dat Nikkinen zich niet voldoende had voorbereid op de wed strijden, die zondag in Duitsland zijn ge houden. Hij werd met een worp van 72,86 meter derde achter zijn landgenoot Kau- hanen. Bovendien zou de Fin zich niet be hoorlijk" hebben gedragen. United Press bericht dat Nikkinen de avond voor de wedstrijd veel gedronken had; tegen het advies van zijn leiders was hij 's avonds weggegaan en had met enkele Duitsers gevochten. De politie had hem daarna gearresteerd, maar had hém die zelf de nacht weer vrijgelaten. De volgende dag was Nikkinen verre van fit. Het is nu wel zeker dat Nikkinen geen kans meer heeft om te worden uitgezonden naar Melbourne. De wereldrecordhouder op de 200 meter en 220 yards vrije slag en op de 4 x 100 yards wisselslag individueel, de 24-jarige Jack Wardrop heeft in Londen verklaard dat hij zich uit de zwemsport zal terugtrekken. Zo als bekend werd hij enige dagen geleden door het selectiecomité van de Britse Zwem- bond geschrapt als lid van de Olympische Zwemploeg omdat hij had geweigerd uit te kómen in de wedstrijd Groot-Brittannië' Hongarije te Blackpool. De Duitse Hockeybond heeft besloten de training voor de deelneming aan het Olym pisch hockeytoernooi dit weekeinde gewoon voort te zetten. Op dezelfde dagen zal eveneens in Hannover het bestuur van de Duitse Hockeybond bijeenkomen om het be sluit van de Nationale Olympische Comité's om geen hockeyploeg naar Melbourne af te vaardigen nog eens te bespreken. De Duitse Hockeybond voelt zich na de voorbereiden de besprekingen met de Olympische Comité's door dit besluit volkomen gepasseerd. In ons artikel over de wielrenner Piet Steenvoorden, die naar de Olympische Spe len in Melbourne gaat, schreef onze wieier- medewerker dat de vereniging Excelsior, waarvan Steenvoorden lid is geweest, niet meer bestaat. De oprichter en voorzitter van Excelsior bericht ons echter dat deze vereniging niet heeft opgehouden te bestaan, doch alleen op non-actief is.rHet aanstaande seizoen 1957 zullen er weer 'renners lid zijn. Shirley Strickland, de Australische favo riete voor een gouden Olympische medaille, de wereldrecordhoudster op de 100 meter, tevens titelverdedigster op de 80 meter hor den bij de Olympische Spelen, heeft haar training korte tijd moeten onderbreken. Een maag- en darmaandoening was de oorzaak dat zij op bed moest blijven en binnen één week verloor zij tien pond aan gewicht. Shirley uitte haar spijt over deze op een zeer ongelegen tijd gekomen ziekte, met de woorden: „Deze verplichte stop van mijn training komt juist in de periode dat ik er alles op wilde zetten om in mijn beste vorm te komen. Ik weet hoe zwaar de selectie wedstrijden in mijn land zullen zijn en waarbij ik tegen sterke concurrenten moet uitkomen. In kan slechts hopen dat ik vlug beter zal zijn". Intussen is Shirley Strickland weer met een lichte training begonnen. Aan twee wedstrijden in Perth heeft zij echter nog niet mee kunnen doen. Naar aanleiding van ons bericht van gis teren over de moeilijkheden in de Neder landse Dames Voetbalbond, verzoekt het be stuur van de ND'VB ons mede te delen, dat het geschil niet is ontstaan over een onder geschikt punt, doch over het al dan niet toelaten van heren in het bondsbestuur van de NDVB. Verder, zo schrijft het bestuur, zjjn thans in het voorlopige bestuur leden gekozen van verenigingen die niet deel nemen aan de competitie, terwijl de vereni ging Full Speed een handbalvereniging is. Het bestuur van de NDVB, alsmede de verenigingen DCO' (Haarlem), Herbido (Utrecht) en Zeemeeuwen (Velsen) waren tegen het opnemen van heren in het bonds bestuur, de vereniging „Agido" was er v.oor. Over het uittreden van de verenigingen DCO, Herbido en Zeemeeuwen uit de NDVB is nog niets met zekerheid te zeggen. Deze verenigingen zullen hun standpunt nog na der bepalen. Aangezien de nieuwe compe titie pas in april 1957 zal beginnen, is er dus nog volop gelegenheid voor 'de verenigingen om nader overleg te plegen, aldus het be stuur van de NDVB. Na zes weken in het trainingskamp in het tropische plaatsje Townsville te hebben doorgebracht, is de uit totaal 28 leden be staande Australische Olympische zwemploeg naar Brisbane vertrokken. De laatste selec tiewedstrijden worden op 25 oktober in het nieuwe Olympische zwembad in Melbourne gehouden. Dawn Fraser, wereldrecordhoudster op de 100 meter vrije slag is uit het trainingskamp voor een dag of veertien naar haar woon plaats Sydney vertrokken. De 18-jarige Australische zwemster moest ten gevolge van een spierblessure de training stopzetten. Zij zal derhalve ook niet aan de wereld recordpogingen kunnen deelnemen, die bin nenkort in Brisbane door Australische zwemsters en zwemmers worden onder nomen. Als bewijs van medeleven ten aanzien van het overlijden van Stan Ockers 'zullen Rik van Steenbergen en zijn ploeggenoten niet starjen^irt de klassieker, Parijs/Tours, die zondag wordt gehouden. >c~N-rv-, l Heel erg lang geleden was er eens een jongetje, dat Merlijn heette. Zijn ouders hadden een boerderij, die op een uur afstand van de stad Berlicstein lag; dat was in die tijd nog een stad met zware stenen wallen er omheen. En elke week ging Merlijn naar de stad met een mand vol verse eieren, om die te verkopen. Dan ging hij 's morgens op weg met zijn vrachtje, en liep de lange weg dwars door de bossen. 1-2 De basketballers beginnen deze week de nieuwe competitie 1956/1957 met enkele plaatselijke wedstrijden. Donderdagavond om acht uur komt het herenteam van HOC in het veld tegen The White Stars. De Stars hebben nog iets te verrekenen met HOC, want verleden jaar bezorgde het HOC-team de Stars onverwachts de eerste nederlaag. Voor de vrijdagavond zijn zelfs twee bij zonder aantrekkelijke wedstrijden vastge steld, namelijk om acht uur de damesteams ^an HOC en The White Stars, terwijl op hetzelfde tijdstip de herenteams van Black Pirates en Antilopen de strijd zullen aan binden. Bij de dames zal HOC zeker weer alles in het werk stellen als kampioen te zegevie ren; de strijd bij de heren is geheel open, waarbij wij de Pirates wel een kleine winst kans geven. Het programma luidt: Donderdag Dames: RCH 2—HOC 3; White Stars 2— Antilopen 2; SC Haarlem 2 ZBVS 2. Heren: Aurora 1White Stars 3; Black Pirates 2—ZBVS 2; HOC—White Stars (20 uur); IHJ 3Old Boys. Vrijdag Dames: Rapiditas '31—The Typhoons; HOC—The White Stars (19.50 uur); The Ty phoons 3RCH; Antilopen 3IHJ 2. Heren: The Typhoons 3SC Haarlem 2; The Typhoons 2Antilopen 2; Antilopen The Black Pirates. In het programma van de jubileumfeesten ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Heemsteedse zwem- en polo club „HPC", zal het bestuur zaterdag 6 ok tober, des middags van drie tot vijf uur recipiëren in hotel „Boekenroode" aan de Zandvoortselaan. Na afloop daarvan vplgt om zes uur een diner voor de reünisten. DAVISCUPTOERNOOI. De interzone- finale van het Davis Cuptoernooi tussen de Verenigde Staten en India zal worden ge houden op 7, 8 'è'rt 9' Hëdëfffber ih PeTth; 'zcf heeft de secretaris van de tennisbond van India, de heer N...Kristmaswamy in Madras verklaard. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Uitsluitend varkrljgbaar bij H.H. Apothulteri, drogisten, kappara «n du spuclaalbronch, 42 Toen hij in zijn wagen zat, herhaalde Kuhka nog eens Pavels laatste woorden. Hij glimlachte. Pavel had het niet duidelijker gezegd kunnen hebben; hij be schouwde hem zelfs niet meer als lid van de Partij en dat betekende voor hem, Kubka, het einde.... HOOFDSTUK XVI Toen Helena tevergeefs op Jans telefoontje had ge wacht, en zij tenslotte had begrepen, dat hij niet meer zou opbellen, was het haar eerste gedachte, dat het haar fout was geweest dat Jan niet meer op vrije voeten was. Maar hoe langer ze hierover nadacht, hoe meer ze Jan een koppige dwaas begon te vinden. Hoe lang had zij hem eigenlijk al gekend? Toen zij zich deze vraag stelde, betrapte zij zich er op dat ze hem als overleden beschouwde! Toen ze dertien jaar oud was, had ze hem al bewonderd en toen ze zeven tien was geworden, had ze voor het eerst met hem ge sproken. Hij was altijd aardig en vriendelijk voor haar geweest, maar hij had nooit begrepen, die dwaas, dat zij verliefd op hem was. Dat was typisch Jan: even koel als de tocht, die op een zomerdag uit een kelder komt. Had hij zich ook zo tegenover Jarmila gedragen? Hou toch op met dat gepieker, zei ze tot zichzelf. Ze moest nu praktisch zijn. Het viel te verwachten, dat ze haar nu óók wel spoedig zoudeA komen halen. De Duitse techniek van de bezetters om ook familieleden te arresteren, deed nog altijd opgeld. Goed, als ze zouden komen, dan was dat het noodlot. Maar eerst wilde ze nog enkele zaken regelen. Ze moest haar advocaat opzoe ken. Dr. Kosek zou zeker wel een weg weten om met Josef in contact te kunnen treden, terwijl hij misschien óók wel Jan te zien zou kunnen krijgen. Dat zou hun ongetwijfeld tot steun zijn! Daarna zou zij professor Kratoohvil opzoeken, die er misschien wel in zou slagen om de hulp van het Ministerie van Onderwijs te mobili seren. Kratochvil was een wèlbekende filoloog, die altijd hoog had opgegeven over Josefs werk, terwijl van hem werd gezegd, dat hij een zekere invloed had op de mi nister van Onderwijs. Verder vroeg Helena zich af, tot welke vrienden van Jan zij zich zou moeten wenden om hulp in te roepen. Het was drie uur in de ochtend, toen ze tenslotte naar bed ging. Om negen uur de volgende morgen had zij Kosek al opgebeld; om tien uur zat zij in zijn studeervertrek. Zij had oom Kosek haar hele leven gekend en ze vertrouwde hem als een vader, zodat zij openhartig het verhaal van Josef en zijn vrienden vertelde. Jans kwestie roerde zij echter nog niet aan. Zij wilde eerst weten, wat Koseks mening was over deze zaak en of hij in contact zou kunnen komen met Josef; pas daarna wilde zij over Jan beginnen. Toen zij uitgesproken was, vroeg Kosek: Is dat alles, Helena? Of verberg je soms nog iets voor me? Je moet steeds de gehele waarheid vertellen aan je biechtvader, je advocaat en je dokter! Aarzelend begon Helena toen te vertellen over Jan en over het opmerkelijke feit, dat Josef altijd afkerig was geweest van moord, maar dat Jan er toch één ge pleegd had, en dat hij er van overtuigd was geweest, dat hij uit naam van Josefs organisatie had gehandeld. Verder vertelde ze dat Antonin en Rybar niet gearres teerd waren, en dat zij de verdenking, dat Antonin of Rybar een verrader moest zijn geweest, die Jan tot deze moord overgehaald had, maar niet van zich af kon zetten. Zij wist, dat oom Kosek zou helpen. Zij wist echter óók, dat hij het niet eens kon zijn met wat Jan gedaan had. Tijdens de bezetting was oom Kosek óók steeds tegen gewelddadig verzet geweest, omdat hij de over tuiging had dat er niets goeds kon voortkomen uit moord en gewelddaden. Maar Helena kende niemand anders, tot wie zij zich had kunnen wenden. De politie legde kennelijk een nauw verband tussen de zaken van Josef en Jan, zodat zij die ongetwijfeld niet afzonderlijk zou den onderzoeken. Wie Josef zou willen helpen, moest dus ook weten wat er met Jan gebeurd was. Helena was uitgesproken en oom Kosek verzonk in gedachten. Lange tijd zei de advocaat niets en Helena begreep, dat hij naar de juiste woorden zocht. Hij heeft het ernstig opgenomen, dacht zij, want anders zou hij er t<-oh niet zo lang over piekeren! Of zou hij bang zijn; oom Kosek, die zijn hele leven nog nooit bang was ge weest? Kosek keek haar met een geruststellende glimlach aan. Ik ben al een oude man, Helena. Jullie jonge men sen hebben de neiging dat te vergeten en beschouwen mij als een soort instituut, dat niet ouder kan worden. Ik ben over de zeventig, maar ik voel mij eerlijk ge- zeg al veel ouder. Ik begrijp wat zij tegenwoordig nog een rechtspraak noemen niet meer. Ik wantrouw die rechtspraak en ik ben bang, dat ik je broer en je vriend meer kwaad dan goed zou doen, omdat mijn methoden tegenwoordig niet meer populair zijn en ik te oud ben geworden om deze nog te veranderen. Helena viel hem in de rede. Maar u kunt niet weigeren! Ik ken niemand anders, tot wie ik mij zou kunnen wenden, oom! Hij maakte een afwerend gebaar. Ja, ik weet dat. Ik weiger dan ook niet. Ik ben nog steeds lid van. de balie en ik heb nog steeds toe stemming om te pleiten. En als je dat prettig zou vin den, zou ik je broer en Jan kunnen laten mededelen, dat ze op mij kunnen rekenen. Ik ken een jonge man, die college bij mij heeft gelopen, een zekere dr. For manek, die tegenwoordig een hoge post bij de politie heeft. Ik zal trachten contact met hem op te nemen. Hij is natuurlijk lid van de Partij, interrumpeerde Helena, en dat betekent, dat hij in ieder geval tégen ons is. Natuurlijk is hij dat, antwoordde Kosek glim lachend. Daar kun je staat op maken. Van de laagste politieman tot de hoogste rechter, iedereen behoort tot de Partij of is er afhankelijk van. Objectiviteit in de rechtspraak is steeds een netelige kwestie, vooral bij politieke zaken. Tegenwoordig zegt men niet eens meer, dat de jurisprudentie objectief moet zijn. Ik zou graag zien, dat je goed begrijpt in welk gevaar Josef, Jan en zijn vrienden verkeren, Helena! Een ondergronds blaadje vormt tegenwoordig al een misdaad. Vóór de oorlog be stond zoiets nog niet. Na even gezwegen te hebben, ging hij verder. Het is niet alleen een zaak over illegale blaadjes het is een kwestie van moordvan moord met voor bedachte rade. Om je vrienden van deze aanklacht vrij te pleiten, zal erg moeilijk zijn. Het is een zaak op leven en dood. Maar ze kunnen geen getuigen hebben! Er moe ten verraders in het spel zijn. Het moet toch mogelijk zijn hun bewijsvoering te ontzenuwen, en in het geval van Jan. Je bent nog veel te naïef, Helena! Je bent tegen de regering gekant, jullie bezitten allemaal illegale blaadjes en jullie noemen dat een striid tegen het regi me, zonder dat julie je realiseren, dat de dingen ver anderd zijn! (Wordt vervolgd). HAARLEM BLIKSEMAFLEIDERS Ned Herv. Kerk Beroepen te Waddinxveen (vac. J. J. Mol) P. J. Dorsman te Staphorst. Bedankt voor Ede (wijkgem. 1) J. H. Cirkel te Woudenberg. Geref. Kerken Drietal te Hilversum (vac. G. Meynen) dr. J. C. Gilhuis te Amsterdam-C., A. S. Timmer te Rotterdam en J. L. Wielenga te Kampen. Beroepen te Oldehove H. Dijkstra te Oosterend (Fr.). Geref. Kerken art. 31 K.O. Tweetal te 's-Gravenhage-Z.W.: J. van der Haar te Emmen en K. J. Kapteyn te Nijkerk. Beroepen te Leerdam (2e pred.pl.) P. Veldstra te Nieuwer-Amstel. Bedankt voor Buitenpost A. G. Versteeg te Arum (Fr.) Geref. Gemeenten Beroepen te Scheveningen P. v. d. Bijl, laatstelijk Chr. Geref. pred. te Leerdam. Aangenomen naar Rotterdam-Zuid Chr. van Dam te Barneveld. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Veendam J. Moerland te Musselkanaal. De classis Goes heeft in haar maandag gehouden vergadering ds. T. Cabaret te 's-Gravenpolder, die reeds geschorst was, wegens trouweloze verlating van zijn ambt uit het predikambt ontzet. Ds. Cabaret werd in 1918 geboren en aanvaardde 30 maart 1954 zijn ambt in zijn eerste ge meente te 's-Gravenpolder. - De- Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard; J. J. Commandeur, Bennebroekerdijk 8 te Ha arlemmermeer. Rechter-commissarismr. J. P. Petersen. Curatrice: mevrouw mr. E. A. J. Schel-tema-Conradi, advocate en pro cureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. E. G. Bouwer, handelende onder de naam Bouwer's Verkoop- en Reclamekantoor, wonende te Aerdenhout, gemeente Bloe- mendaal, Goudsbloemplein 6 (na afwijzing verzoek surséance van betaling). Rechter commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. J. van der Hoeven, advocaat en procu reur te Haarlem. Beëindigd zijn door het verbindend wor den van de enige uitdelingslijst de navol gende faillissementen: 1. De Vennootschap onder de firma Gebr. H., G., W. en L. Of ferman, gevestigd te Haarlemmermeer en aldaar kantoorhoudende aan de Schiphol dijk 220; 2. H. Offerman, Schipholdijk 220; 3. G. Offerman, Aalsmeerderdijk 610; 4. W. Offerman, Bennebroekerweg 18, allen te Haarlemmermeer; 5. L. Offerman, Aals- meerderweg 317 te Aalsmeer. Curator in al deze faillissementen: mr. J. Jansonius te Haarlem. 6. F. E. Strobbe, destijds zakken- handelaar, Polanenkade 20 te Halfweg. Curator: mr. J. W. Rutgers, advocaat en procureur te Haarlem. ADVERTENTIE WOENSDAG 3 OKTOBER Frans Hals: „Tralies van bamboe", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Human Desire", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Lido: „Rock around the clock", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Luxor: „Comanche", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tobor de gewel denaar", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „D.e Hofnar", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Minerva: „Rear Window", 18 jaar, 8.15 uur. Concert gebouw: Marinierskapel, 8 uur. Renaissance- zaal: IVAD „Joodse kleinkunstavond", 8 uur. Brinkmann: Nederlandse genealogische ver eniging, 8 uur. Stadsbibliotheek: Ledenver gadering Volksuniversiteit, 8.30 uur. DONDERDAG 4 OKTOBER Frans Hals: „Tralies van bamboe", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Human Desire", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Rock around the clock", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „De levensroman van Jo hann Strauss", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Comanche", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Tobor de geweldenaar", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De Hofnar", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Rear Window", 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals museum: Kamermuziek, 8 uur. Stadsschouw burg: „Wie zonder zonde is", 8 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6