Secretarisbenoeming wacht op figuur van aanzien en standing Ook in september ruim 30 percent minder verse haring Agenda voor Velsen Velsens Cultureel leven in de komende week Havenberichten Visserij-varia „Beleid rijst op achter de eerste begroting" ver een woord voor'n goed54 ^karpet -Hoert, bi| ^toutettiwek Gemiddelde prijs steeg van 25,8 tot 37,4 cent Pfaff naaimachines Goede horloges P. DE GROOT - HORLOGER Hbolpjranken q VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 11 ADVIESCOLLEGE IJMOND BIJEEN Begroting aan de orde Als nachtkaars? Belangrijke post Presentiegeld nodig Orde-reglementen Commissies voor advies college müaisert muuua en een* i i *uPrtehiï)fy até# Cej&t, niat clcuDidah Inbraak in IJmuiden-West leverde f 6000,- op Ruim 2500,- voor tbc-bestrijding J DCIJ-reserves te zwak voor Haarlemse damclub „Zeeland" en „Abdurante" aan toeristensteiger „Hercules"-gymnastiek vertoont gezonde groei Medische verzorging tijdens het weekeinde T.O.V. gaat „Patsy" spelen Poreis der UTERötuur Gedistilleerd - Wijn - Bier n Kennemerland" favoriet voor „Zilveren Molen" Jongeren van „De Kam pioen" verdedigen Ragetli-molen In september passeerden 1382 schepen de pieren Voorlaatste ronde in Velsen op 30 november ADVERTENTIE DE TWEEDE werkvergadering van het adviescollege voor de IJmond, die gisteravond in Velsens raadzaal werd gehouden, heeft zich voornamelijk bezig gehouden met een serie formaliteiten, hoewel af en toe toch de grote, toe komstige lijn oprees achter de gesprekken over commissiebenoemingen, regle menten en taakverdelingen. Onder presidium van burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen zijn de diverse adviescommissies samengesteld. Belangrijker nog was het beeld, dat de heer v. Os v. d. A b e e 1 e n (Arbeid,Velsen) ont vouwde bij de begroting voor het adviescollegeAver 1957, die slechts één simpel cyclostylevelletje omvatte. Hij onderkende niettemin achter de bedragen voor het functioneren van adviescollege en dagelijks bestuur een bepaald beleid zoals bijvoorbeeld de voorgestelde aanstelling van een secretaris voor IJmond-aan gelegenheden tegen een salaris van f 15.000,— zou kunnen aanduiden. Hij pleitte mét later de voorzitter voor een figuur van standing, maar verbond er de vraag aan, of het nieuwe, nog niet gelegaliseerde adviserende bestuurslichaam in de IJmond zich sterk genoeg voelt, om een functionaris aan te trekken en deze dus uit een bestaande functie te halen. „Is het niet wat pretentievol", zo ging de heer V a n O s voort, reeds nu presentie gelden onder de uitgaven te rangschikken, terwijl er nog slechts sprake is van een vergadering van goedwillende mensen, die samen willen werken, zonder zekerheid over rechtsgrond of toekomst. De in de begroting geraamde 10 ver gaderingen, waarvoor men dus een post presentiegelden en andere kosten had uit getrokken, veronderstelt naar des heren Van Os' mening eveneens een bepaalde verwachting omtrent de toekomst. In dat verband zou hij dus graag een correlatie ontdekken tussen deze begroting en het eventuele „bouwprogramma" in geestelijke zin voor de IJmond. Een bijdrage vragen aan rijk en pro vincie tot dekking van de kosten voor de drie IJmond-gemeenten leek hem even eens wat voorbarig „laat de hogere overheid eerst maar eens meemaken, wat er gebeurt op dit nog onbetreden vlak". Wat cynischer klonk het geluid van me vrouw Allan (Vrijheid, Beverwijk), die stelde, dat het hele adviescollege wel als een nachtkaars kan uitgaan en dat men in dat verband misschien beter een secre tarie-ambtenaar kan memen, „die de staf zwaait over de IJmond", Daar had de voorzitter een wei- gefundeerd antwoord op: in het dagelijks bestuur is eenstemmigheid over een goede start van het werk: een goede start, die mede afhangt van de figuur, die het secre tariaat bekleedt mogelijk een jurist, die het werk van een secretaris ener grote ge meente moet verzetten. Het salaris is geen zins een slag in de lucht, want, zo zei mr. Kwint men heeft dit f 1000,hoger ge steld dan dat van de hoogst-bezoldigde secretaris uit de IJmond. „En zolang ik presideer wordt er door een secretaris geen staf gezwaaid", voegde hij er aan toe. „Dit salaris moet sollicitanten opleveren, die benoembaar zijn." Men denkt, zo deelde de voorzitter voorts mee, aan een overheids functionaris die door de overheid op non- actief gesteld zou moeten worden om zijn rechtspositie althans veilig te stellen en er is dit tegen mevrouw Allan zeker geen plaats voor een gemiddelde secre tarie-ambtenaar, „boven wie de nieuwe functionaris met kop en schouders moet uitsteken". De vergoeding van rfjk en provincie in de kosten van het IJmond-apparaat is ge vraagd als logische consequentie van het algemeen belang, dat de IJmond vertegen woordigt. De heer A s c h o f f (Velsen, A.R.) zei namens het dagelijks bestuur het presen tiegeld nodig te achten de taak is té omvangrijk. De taak van de secretaris kan overigens deels op de secretarieën worden opgevangen tot hiervoor een nadere rege ling is getroffen. Mevrouw Allan begreep het nu wel, maar meende, dat men voor de f 15.000, jaarwedde geen „groot man" kon ver wachten, hetgeen de voorzitter met klem bleef tegenspreken. Tenslotte is de begroting zonder stem ming goedgekeurd. Aan dit debat ging een agenda aangaan de de diverse reglementen van orde voor dagelijks bestuur en adviescollege zelf vooraf. Hierbij rees uit diverse fracties de vraag, hoe de stemberechtiging der „bij zitters" van de dagelijkse bestuurders (het dagelijks bestuur heeft dus een taakver- Het IJmond-adviescollege heeft gister avond de volgende commissies van bijstand uit zijn midden gekozen: Gasvoorziening en sociale zaken: de heren Niesten, Markx, Kruisman, v. Dongen. Onderwijs en volksgezondheid: mevr. Hey- koop, mevr. Klimp, de heren v. Leeuwen, Lips en Schröer. j Reiniging en compostverwerking, verkeer, vervoer en financiën: de heren Beentjes, Disselköter, Muyen en Romunde. Agrarische vraagstukken en luchtveront reiniging: de heren Muyen, Nijssen, Taber- nal en Wenting. Huisvesting, culturele zaken en sport: me vrouw Allan, de heren Duyn, De Jong en De Graaf. Stadsontwikkeling, wegenbouw en strand: de heren Coelingh, v. d. Kolk, v. Os v. d. Abeelen, De Weijer en Schilling. Woningbouw en grondbedrijf: de heren Et- tema, Koger, Muskee en Alberda. deling ingesteld en laat zich bijstaan door zowel twee „bijzitters" als een adviescom missie) in haar werk gaat. Men had er liever meteen een ontwerpje over bij ge zien; de voorzitter stelde vast, dat alleen de voorzitter der adviescommissies stem recht heeft en de heer D e W e ij e r (Kath., Beverwijk) vroeg zich af, hoe het moet gaan als er een minderheids- en meerder heidsstandpunt bij een bepaalde voor dracht komt, waarop de heer Verbeek (Arbeid, Velsen) uit naam van het dage lijks bestuur meedeelde, dat, wanneer een punt aan de commissies wordt voorgelegd, dit reeds een meerderheid in het dagelijks bestuur heeft verworven. Deze vergadering kenmerkte zich overi gens door bijzonder weinig fantasie en brede opzet en verliep aan het eind in een eindeloze stemming voor de zeven com missies van bijstand, die elders op deze pagina worden gepubliceerd. ADVERTENTIE •/SyJ. WONINGINRICHTING BEVERWIJK OOK IN DE MAAND SEPTEMBER blijkt de aanvoer van verse haring te IJmuiden ruim dertig percent minder te zijn geweest dan in de overeenkomstige maand van 1955. De gemiddelde prijs van de haring steeg door deze sterk verminderde aanvoer aanzienlijk. Kostte een kg haring in september 1955 gemiddeld 25,8 cent, in septem ber van dit jaar werd in de IJmuidense hallen 37,4 cent per kg genoteerd. De omzet van de haring was voor het Staatsvissershavenbedrijf in september dan ook nog groter dan in september 1955. In september 1955 werd in IJmuiden 4.870.807 kg haring aangevoerd voor een bedrag van 1.157.473,41. In september van dit jaar waren deze cijfers 3-335.702 kg haring tegen een omzet van 1.247.614,40. Het haringtrawlseizoen, dat in juli be gint, blijkt dit jaar eveneens ongeveer een derde minder te hebben opgeleverd dan het seizoen van vorig jaar. Werd in juli, augustus en september van 1955 in totaal 10.483.789 kg haring aange voerd; in juli, augustus en september van dit jaar was dit slechts 7.133.087 kg. Aanvoer gedaald De totaal aanvoer van vis te IJmuiden blijkt in september eveneens te zijn ge daald. De omzet steeg echter. Werd in september 1955 9.463.835 kg vis aangevoerd en omgezet voor f 3.669.117,82, in september werd 7.247.023 kg aange voerd voor f 3.686.419,97, waaruit wel blijkt dat de gemiddelde visprijs eveneens aan zienlijk steeg in september van dit jaar. Achterstand Wat de aanvoer over de eerste negen maanden van dit jaar betreft, blijkt het Staatsvissershavenbedrijf, vergeleken met 1955, eveneens een achterstand te hebben. De omzet is ook hier enigszins groter. Werd tot en met september 1955 VRIJDAG 5 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De drie Rinaldo's". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. ZATERDAG 6 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „De drie Ri naldo's". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Herv. Toneelgroep, 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Stichting Opbouw Kath. Kennemerland, Missiehuis Driehuis, IJmond-congres '56. Gem. Openbare Leeszaal en bibliotheek, 15 uur, gemeentelijke Huishoudschool, P. J. Troelstraweg, opening. Voor de derde keer in betrekkelijk korte tijd is er in IJmuiden ingebroken, waarbij deze keer een bedrag van niet minder dan zesduizend gulden de buit van de inbre kers) was. Dinsdagavond omstreeks tien uur ontdekte de eigenaar van een café in de Breesaapstraat namelijk dat hij onge wenst bezoek had gehad. Uit het onderzoek van de politie kwam vast te staan dat de dader of daders toen de caféhouder met zijn echtgenote in de gelagkamer was, een bezoek hadden gebracht aan het bovenste gedeelte van de woning. Daar was na melijk 'n kast verbroken waaruit een geld kistje was gehaald. Ook dit kistje leverde geen moeilijkheden op, want bij het ont dekken van deze inbraak kwam men tot de conclusie dat er zesduizend gulden en een bedrag aan geld in vreemde valuta ver dwenen was. De politie stelt een onderzoek in. Overigens zal men zich misschien her inneren dat onlangs bij een vishandel in de Alexander Bellstraat dertienhonderd gulden aan los geld werd ontvreemd terwijl bovendien in een huis op de Bik en Arnold- kade in Oud-IJmuiden een poging tot in braak werd gedaan, waarbij de heer des huizes echter door gestommel wakker werd waarna de dader(s) uiteraard op de vlucht sloegen. De opbrengst van de collecten, gehouden ten bate van het t.b.c-fonds „Draagt Elkan ders Lasten" en de sanatoria „Sonnevanck" en „Zonnegloren" in Beverwijk zowel als in Heemskerk gaf het mooie bedrag van f2511.48. 52.230.667 kg vis voor een waarde van f 25.549.516,51 aangevoerd, tot en met sep tember van dit jaar was de aanvoer 49.185.374 kg groot. De omzet was f 26.401.348,61. Dames, Onze met zorg samengestelde najaarscollectie is gereed en zeker de moeite waard SPECIAALZAAK DAMESKLEDING BREESTRAAT 30 BEVERWI1K Ziet de étalages De Kennemerland-competitie eerste klas se is deze week begonnen met een neder laag voor de DCIJ-reserves tegen de Haar lemse damclub II (12-8). Door deze neder laag is DCIJ II bijna uitgeschakeld voor de titel in deze competitie. De uitslag is als volgt: Haarlemse damclub II DCIJ II 1. D. SchrijnemakersJ. v. Straten 1-1 2. J. BoerkoolL. C. Vooys 1-1 3. W. J. LooyA. J. Beukema1-1 4. O. SchelfoutM. Krijgsman 0-2 5. J. KorenK. de Jong 2-0 6. G. HekelaarTh. Tielrooy0-2 7. A. SmitC. Lodder 1-1 8. J. BusJ. van Bakkum 2-0 9. C. B. de Laat—W. v. Wort2-0 10. C. ValkemaJ. Waal 2-0 Totaal 12-8 Maandagavond speelt het eerste tiental van DCIJ tegen Damlust in Alkmaar. Voor de eerste klasse Kennemerland speelt DCIJ II thuis tegen Hillegom. ADVERTENTIE CHR. VISMAN, Marktplein 22, telefoon 4619 GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 6 tot en met 13 oktober. ZATERDAG 6 OKTOBER IJMUIDEN Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Stichting Opbouw Kath. Kennemerland, Missiehuis van de Paters van het H. Hart te Velsen-Driehuis, IJmondcongres 1956. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, 15 uur, gemeentelijke huishoudsschool, P. J. Troelstraweg, opening. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. ZONDAG 7 OKTOBER IJMUIDEN R.-K. Speeltuinver. „Vrij en Blij", 19.30 uur, Patronaatsgebouw, opvoering Re pelsteeltje. MAANDAG 8 OKTOBER IJMUIDEN Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 14.3017.30 uur en van 1921 uur. Boekententoonstelling „De kleuter en zijn boek", expositie zaal Heidestraat, geopend van 14.30—17.30 en 19—21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DINSDAG 9 OKTOBER IJMUIDEN Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, „The Wa- verley Steps" en „The Maggie". Ver. „Fryske Trouw", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Openbare Leeszaal en bibliotheek, open van 1012.30 en van 14.3017.30 uur. Boekententoonstelling als maandag, open van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. WOENSDAG 10 OKTOBER IJMUIDEN Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Twee van de elf kinderen van de Franse troonpretendent, de graaf van Parijs, hebben zich geëngageerd met leden van de Europese adel. Zijn oudste zoon, de 24-jarige prins Henri, heeft zich verloofd met de 22-jarige hertogin Marie-Therese van Würt- temberg en zijn op een na oudste doch ter, de 22-jarige prinses Helène, met de Belgische graaf Evrard de Limb our g-Stirum. Internationale oefeningen De Nederlandse onderzeebootjager „Zee land" en de Britse „Abdurante" liepen gis terenmorgen omstreeks half acht IJmuiden binnen en zijn afgemeerd aan de toeristen- steiger. De schepen nemen deel aan internatio nale oefeningen, die tot 14 oktober in het Kanaal en de zuidelijke Noordzee worden gehouden onder leiding van de comman dant der zeemacht in Nederland, schout bij nacht G. B. Fortuyn, in zijn functie van commandant van het Bennelux gebied van het Kanaalcommando van de Noordatlan- tische verdragsorganisatie. Vgorts nemen van Nederlandse zijde aan de oefeningen deel: Hr. Ms. fregat Jaguar, Hr. Ms. mij nenvegers Naarden, Waalwijk, Abcoude, Steenwijk, Lochem en Drunen, Hr. Ms. mijnenwerkschip Douwe Aukes, een aantal Lockheed „Neptune" lange-afstands pa trouillevliegtuigen van squadron 320 van de marineluchtvaartdienst, een aantal Grum man „Avenger" onderzeebootbestrijdings- vliegtuigen van squadron 2 van de marine- luohtvaartdienst en een aantal Hawker „Seafury" jachtvliegtuigen van squadron 3 van de marineluchtvaartdienst. Tijdens deze oefeningen zijn vliegtuigen van squa dron 8 van de marineluchtvaartdienst be schikbaar voor opsporings- en reddings doeleinden. Na deze oefeningen zal Hr. Ms. fregat Jaguar dienst doen als visserijpolitie- kruiser. ADVERTENTIE Beter en I LUIKER onze uitgebreide sortering PONTIAC - PRISMA - UNION enz. KENNEMERLAAN 30 - TEL. 4127 De afdeling gymnastiek van de christe lijke sportvereniging „Hercules" vertoont een stijgend aantal leden. In de laatste maanden zijn tachtig nieuwe beoefenaars ingeschreven. Dit deelde de voorzitter de heer Jac. Tabak mede tijdens de gehouden jaarvergadering, die namens het hoofdbe stuur werd bijgewoond door de heer Hen driks. De jaarlijkse uitvoering zal plaats vinden op 6 en 7 februari in het KSA-gebouw. Verder staat weer een filmavond op het programma, die plaats vindt op 8 oktober in de bovenzaal van het veilinggebouw Kennemerland". Het bestuur overweegt om over te gaan tot oprichting van een demonstratie-ploeg bestaande uit aspirant-leden en leden. Een voorwaarde hiertoe is dat over meer zaal ruimte kan worden beschikt. Voorts zal een vaandelwacht worden in gesteld waarvoor in aanmerking komen aspirant-leden die zich op bijzondere wijze voor de vereniging verdienstelijk hebben gemaakt. Op de filmavond van 8 oktober zullen de namen bekend worden gemaakt van hen die in 1957 de vaandelwacht gaan be trekken. 20 uur, Cultureel Gebouw, algemene ver gadering. NCVB, afd. IJmuiden-West, 20 uur, Herv. Wijkgebouw, Radarstraat, Simavifilm. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30 en 14.30 17.30 uur. Boekententoonstelling, als maandag, open van 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. DONDERDAG 11 OKTOBER IJMUIDEN Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30 uur. Boekententoonstelling, als maandag, open van 1012.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. VRIJDAG 12 OKTOBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, geopend van 1012.30, 14.30 17.30 en 1921 uur. Boekententoonstellingen, als maandag, open van 1012.30, 14.3017.30 en 19— 21 uur. ZATERDAG 13 OKTOBER IJMUIDEN Toneelvereniging „Kunst en Vriend schap", 20 uur, Patronaatsgebouw, to neeluitvoering. Groninger Ver. Moushörn, 20 uur, zaal Abelenstraat, contactavond. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat, open van 1012.30 uur en 14.30—17.30 uur. Boekententoonstelling, als maandag, open van 10—12.30 en 14.30—17.30 uur. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zond'a-g 19 en 21.15 uur, „De drie Rinaldo's" zondag 15 uur „Het tijgermeisje" maandag, dinsdag en woensdag, 20 uur, „Het misdaad syndicaat" donderdag, 20 uur, „Rose Marie". Rex, geen opgave. IJMUIDEN Doktere Dit weekeinde hebben dienst de artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 3, tel. 5675; D. J. Boosman, Stationsweg 7, tel. 4340 en J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 123, tel. 4058. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: mevr. Klimp, Diiinvliet- straat 109, Velsen-N., tel. 02510—4105. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mej. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tele foon 4169. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken Elswout-apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500—16760; Santpoortse Apotheek Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-stat., tel. K 2560—8249. VELSEN Geen opgave. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijks straatweg 16, telefoon 02512—240. De r.k. toneelstichting „TOV" te Bever wijk heeft voor haar eerstvolgende uit voering in studie genomen het blijspel „Patsy", dat enkele weken geleden onder de titel „Familieproblemen" een geslaagde televisie-uitvoering beleefde. Regisseur is de heer H. Tros. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Heerengracht van Borga. Tern van Lon den. Amigo van Tygnemouth. Mammouth v. Londen. Schokland van Raumö. Westerdok van Londen. Tankhett van Rotterdam. Zaan- stroom van Hull. Berkelstroom van Londen. Hermann van Hamburg. Vera van Hernö- sand. Hestia van Antwerpen. Balsac van Londen. Joost van Kobmansholm. Jans van Port Talbot. Rijnstroom van Londen. Tre- vean van Londen. Witmarsum van Le Havre. Biesbosch van Parr. Bullfinch van Londen. Vertrokken zijn: Ransater naar Skoghall. Louga naar Duinkerken. Otto Pour naar Rot terdam. Liger naar Karlstadt. Selandia naar Hamburg. Ernst G Russ naar Hamburg. Ban tam naar Hamburg. Tyro naar Rotterdam. Ambiorix naar Rotterdam. Tern naar Har- lingen. Volharding naar Hamburg. Plato naar Rotterdam. Prijzen van donderdag. Heilbot 3,30; gr. tong 4,403,61; grm. tong 3,803,40; kim. tong 3,703,20; kl. tong I 2,902,70; kl. tong II 2,242,14; tarbot I 2,401,80, per kg. Tar bot 47; gr. schol 60; grm. schol 65; kim. schol 65—50; kl. schol 60—46; kl. schol II 40—18; schar 2916 v. haring 2115; makreel 3219; gr. schelvis 4831; grm. schelvis 4632; kim. schelvis 4830; kl. schelvis I 4130; kl. schelvis II 4011; wijting 2812; gr. gul 6043; midd. gul 50—40; kl. gul 20—8; kl. haai 24; ham 86; kl. koolvis zw. 3417, per 50 kg. Gr. kabeljauw 328142; gr. koolvis zw. 10086; gr. lenug 112, per 125 kg. Aanvoer van donderdag. 460 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 1265 kisten schol, 145 kisten schar, 2630 kisten haring, 610 kis ten makreel, 1480 kisten schelvis, 355 kisten wijting, 170 kisten kabeljauw en gul, 10 kis ten leng, 5 kisten haai, 2 kisten ham, 80 kis ten koolvis, 32 kisten diversen. Totaal 7245 kisten. Besommingen van donderdag. SCH 153 f12.630; RO 2 f6490; KW 155 f5050; KW 104 f5380; WR 51 f4470; WR 25 f4480; WR 67 f 1270; WR 7 f1980; KW 53 f240; KW 21 f131; KW 92 f230; KW 128 f360; KW 94 f360; TX 14 f1710; IJM 27 f300. Visafslag Urk. Woensdag werd door 60 vaartuigen op Urk aangevoerd: 5003 pond kuilpaling, prijs f 1,04f 1,15; 97 pond lijn- aal, prijs f 1,42; 181 pond snoekbaars, prijs f 1,06; 282 pond rode baars, prijs f 0,72; 314 pond voorn, prijs f 0,08, alles per pond en 506 bak nest, prijs f 2,60f ,2,65 per bak van 37% kg. ADVERTENTIE zegt tie letterkundige. Centrum Galerij Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 4479 Op zondag 7 oktober houdt de Zaanse wielerclub DTS in de Wijde Wormer zijn traditionele „Zilveren Molen"-toernooi, waaraan door nagenoeg alle westelijke wielerverenigingen wordt deelgenomen. Sterk favoriet voor de grote „Zilveren Mo len" is de amateurploeg van het Bever- w\jkse „Kennemerland", die zo verrassend goed voor de dag kwam in het clubkam pioenschap van Nederland. Bij de nieuwe lingen moeten de jongeren van „De Kam pioen" uit Haarlem, de „Zilveren Ragetli- molen" verdedigen. Elke vereniging komt in dit als ploegen tijdrit te verrijden toernooi met zes ren ners aan de start en daarbij is de tijd van de derde aankomende renner beslissend voor de eindrangschikking van de ploeg. De af te leggen afstand bedraagt voor de amateurs 96 kilometer (zes ronden) en voor de nieuwelingen 64 kilometer (vier ronden). De eerste ploeg nieuwelingen vertrekt om elf uur en omstreeks een uur gaat het eer ste amateurteam van start. De favoriete amateurploeg van „Kenne merland" bestaat uit: Coen Niesten (lid van de Olympische wielerploeg), Dik de Ruiter, Ap Geldermans, Chris Jong, Chris de Nijs en Henk de Droog. De Beverwij- kers zullen het echter geenszins cadeau krijgen, want het hoofdstedelijke „Olym- pia", winnaar van de „Zilveren Dom", dat met Captein, Janissen, De Hoog en Klebach in de strijd komt, is een niet te onder schatten tegenstander. Voorts kunnen ook het Haagse „De Spar taan"; „Le Champion" uit Amsterdam, dat verleden jaar met de gebr. Rabe en Wuur- man zegevierde; „Alcmaria Victrix" met Rol, Ottenbros en Bloedjes of het Rotter damse „Feyenoord" met Sythoff, Kreukniet en Bravenboer in zijn ploeg, voor snelle tijden zorgen. „De Kampioen" uit Haarlem, minder sterk dan in voorgaande jaren, wordt aangevoerd door de Olympische kandidaat Piet Steenvoorden en bestaat verder uit: Henk Buis, Flens Koek, Ben v. d. Eykhof, Hans van Steyn en Wim v. d. Aar. De start van de ploegen, die om de mi nuut vertrekken, is bij café ,,'t Heeren huis" in de Wijde Wormer. In september zijn in totaal 1382 zeesche pen de IJmuidense pieren gepasseerd. Hier van kwamen 696 schepen binnen en ver trokken 686 schepen. Voor Amsterdam kwamen binnen 550 schepen, voor Zaandam 40, voor Haarlem en Spaarndam 4, voor Buitenhuizen 6, voor de Binnenhaven Hoogovens 21, voor de Buitenhaven Hoogovens 35, voor de Papier fabriek Velsen 11, voor de Vissershaven 15 en als bijleggers 24 schepen. Van Amsterdam vertrokken 549 schepen, van Zaandam 4, van Buitenhuizen 4, van de Binnenhaven Hoogovens 29, van de Bui tenhaven Hoogovens 27, van de Papierfa briek Velsen 8, uit de Vissershaven 13 en uit IJmuiden 22 schepen. Dammen om wereldtitel In een nog nader aan te wijzen zaal zal op 30 november in de gemeente Velsen de voorlaatste ronde worden gespeeld om het wereldkampioenschap dammen. Een commissie uit de drie plaatselijke damclubs, Sportief, DCIJ en Stabiel is met de organisatie belast. Er zullen naast de twintig deelnemende spelers twintig leden van de drie plaatselijke damclubs als se condanten der spelers optreden. Voorts zal elke partij uitstekend op een demonstratie bord te volgen zijn. In de zaal kunnen de toeschouwers met behulp van een zakdambordje het spél vol gen en analyseren. Het begin van de par tijen is vastgesteld om vijf uur. De laat ste ronde en de prijsuitreiking is op 1 De cember in de gemeentelijke concertzaal in Haarlem.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13