Verenigingsvaria Pyama Vijftien maanden geëist tegen gewezen chauffeur van N.Z.H. Haarlemse tabakshandelaar bekent eigen loterij te hebben gehoudèn Ph. de Koning Haarlemse rechtbank Het adres najaarskleding Tijssen Textiel 13 Verdacht van verduistering van ruim f 8000 voor uw IJmond-cabaret oogstte bij de beiaarden veel succes Lezingen voor de NVSH Bescherming Bevolking hield eerste bindingsavond Filmavond voor K.A.V. in „Kindervreugd" Lezing en film van ouder commissies openbare scholen in „Noord" Oude man gewond op Hoflanderweg IJmuiden ontvangt zaterdag „Zandvoort- meeuwen" De elftallen van „Noord" Interessant wint er pro gr ani ma van Vrouwengroep Geen belangstelling voor nationale vogelshow Geen direct voordeel nagestreefd, wel verhoging van de omzet Woningnood ook daar een ware plaag J aarvergadering ziekenfonds Een hondje en een boekje handelsrekenen uit de IJmond „Dochters van de baas" In „De Oranjeboom" werd weer gebridged Onderlinge strijd bij BDC Schaakclub „Pat-Mat" Vriendenkring beëindigde de competitie HEEMSKERK Tuinders voelen zich achtergesteld Parochianen namen afscheid van pastoor Bliksem twee maal in IJmuiden ingeslagen Burgerlijke Stand van Beverwijk Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 5 OKTOBER 1956 De officier van Justitie bij de Haar lemse rechtbank, mr. L. H. Feitsma, heeft vanmorgen tegen een vijfendertigjarige chauffeur te Haarlem een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van voorlopige hechtenis geëist. De man zou in de periode december 1955juni 1956 ten nadele van de Noord-Zuid-Hol- landse Vervoermaatschappij, waarbij hij in dienst was, een bedrag van ruim acht duizend gulden hebben verduisterd. Van het verduisterde bedrag is niets meer over gebleven: verdachte heeft van het geld een luxe leven geleid. Uit het onderzoek bleek, dat in het be gin van december van het vorige jaar de chauffeur was begonnen onregelmatig af te rekenen. Hij zou een bedrag van f 170, hebben verloren en door onregelmatig af rekenen meende hij dit bedrag te kunnen „inlopen". Nadat deze malversatie onop gemerkt was gebleven, is hij met de ver duisteringen doorgegaan. De man had dienst op verschillende lijnen en moest daarom ook op verscheidene kantoren afre kenen. Hierdoor was de controle onover zichtelijk. Uiteindelijk liep de man tegen de lamp, toen bleek, dat een aantal dag- statem niet was ingeleverd. De chauffeur wekte voorts argwaan, doordat hij van col lega's kaartjeshoeken en andere vervoer- bewijzen wilde „lenen". Bij controle tijdens de werkzaamheden klopten de rtaten van de man echter altijd. Ook voor de rechtbank gaf de man on middellijk de verduisteringen toeTHij had echter niet vermoed, dat het bedrag zo hoog was opgelopen. De president achtte het onbegrijpelijk, dat Je malversaties niet tijdiger waren ontdekt. Hij vroeg zich af, hoe het moge lijk was, dat verdachte in dagen niet af rekende. De officier van Justitie, mr. L. H. Feits ma, wees er eveneens op, dat de verduis teringen enige maanden waren voortge gaan zonder dat door de directie van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschap pij was ingegrepen. Wanneer dit tijdig was gebeurd, was het verduisterde bedrag aanmerkelijk kleiner geweest. Enkele ge gevens omtrent het verleden van de chauf feur, die ook in dienst is geweest bij de gemeentepolitie te Amsterdam, gaven vol gens de officier wel te denken. Met het oog hierop is het uitglijden van de man niet verwonderlijk, aldus mr. Feitsma, die een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek eiste. Mejuffrouw mr. S. Boekman zei in haar pleidooi,, dat het juiste bedrag, dat ver- dachtè had verduisterd, moielijk kon wor den vastgesteld. Zij achtte de controle van de NZH gebrekkig. De ernst van het feit wordt juist veroorzaakt door het grote verduisterde bedrag en bij betere controle zou dit lang nic'. zo groot zijn geworden. Een groot deel van de schuld is daarom te wijten aan de Vervoermaatschappij, aldus mr. Boekman, die tenslotte pleitte voor een gecombineerd straf. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. ADVERTENTIE HERENJASSEN en DAMESMANTELS in de nieuwste dessins BEVERWIJK BREESTRAAT 6 Het cabaretgezelschap „IJmond", dat donderdag in het St. Josefhuis aan de Banjaertstraat een ontspanningsavond ver zorgde voor de bejaarden van Velsen- Noord, aangeboden door de sub-commissie voor het sociaal cultureel ontspannings werk, heeft het noch aan belangstelling, noch aan succes ontbroken. De heer J. Hühl, secretaris van de sub commissie, begroette de vele belangstel lende oudjes, die zich blijkbaar van de regen en de harde wind niets hadden aan getrokken. Voorts wekte de heer Hühl de oudjes van Velsen-Noord op toch de sociëteitmid dagen in het St. Josefhuis te bezoeken, die driemaal per week open staat; een zelfde opwekking ging uit naar de dames voor een grotere belangstelling voor de dames- club. In IJmuiden heerst bij de oudere dames grote activiteit voor een op handen zijnde tentoonstelling van brei-, haak- en borduurwerken. Evenzeer ging een oproep uit naar de mannen voor vrijetijdsbeste- dingsarbeid, waaraan ook weer in IJmui den veel aandacht wordt besteed ten einde in het volgend voorjaar een tentoonstelling te houden. De heer Hühl moest nog even de ver keerde mening recht zetten, als zouden de ontspanningsavonden voor de Velsense be jaarden door de Bond van Ouden van Da gen worden belegd, Dit is niet het geval. Alle ontspanning wordt verzorgd door de sub-commissie, daartoe in staat gesteld door het subsidie van Velsens gemeente bestuur. Vervolgens moest ook de heer L. v. d. Wal, afdelingssecretaris, een mogelijk mis verstand oplossen. Weliswaar heeft de heer L. Harsveld. die pas vorig jaar tot voorzit ter werd gekozen, bedankt voor deze func tie en tevens als vertegenwoordiger in de sub-commissie. De heer v. d. Wal heeft nu wel in de vacature in de sub-commissie voorzien, maar is geen voorzitter. De nieu we president zal eerst in de afdelingsjaar vergadering worden gekozen en zo mogelijk als vertegenwoordiger van de r.k. bejaar den. Na dit officiële, gedeelte hebben de aan wezigen zich kunnen overgeven aan de nret van het „IJmond"-eabaret met de titel „Alleen voor u 'n pret menu", waarin Nico Out als leider en conférencier. Joke Rutte met zang, Piet de Reuver als pianist, André Joosten met accordeon en Cees Eyking als drummer en het „Westfriese boertje" veel succes oogstten, een succes, dat even groot was als bij de eerste voor stelling, die zondagavond werd gehouden. In de pauze werden de aanwezigen nog getrakteerd op koffie en koek. De afdeling I.Jmuiden van de Neder landse Vereniging voor Sexuele Hervor ming heeft het winternrogramma voor dit seizoen samengesteld. Nadat mevrouw Ma- tel-Wark op 11 september reeds een lezing met lichtbeelden heeft gehouden over „Nieuw leven en bezoek aan een consulta tiebureau", spreekt op 9 oktober in het cultureel centrum de heer G. Nabrink over „Moeiliikheden en mogelijkheden in het huwelijk". Na een inleiding van dr. L. I. Swaab wordt op 6 november in het Rex-theater de film „Angst voor huwelijk" vertoond. Op 18 december spreekt in het Cultureel centrum mevrouw Blankenstein-Biersma over „Ouders vragen raad". Op de eerste bijeenkomst in het nieuwe ia ar wordt een forumavond gehouden met als leden mevrouw Karreman, dr. Musaph, de heren Nabrink, Vervoort en Derksen. Deze avond valt op 16 januari. Mevrouw Ria de Korte spreekt op 13 februari uit sluitend voor de dames over „De man. het kind en de liefde". Op 12 maart houdt de heer M. Paulissen een voordracht over „Het gelukkige huwelijk". Het bestuur van de afdeling Beverwijk van Bescherming Bevolking heeft het win terseizoen ingezet met een bindingsbijeen komst in het lokaal van de heer Langen- dijk aan de Alkmaarseweg. Volgens de voorzitter, de heer F. P. Kuyt, zag het er naar uit, dat bovengenoemd zaaltje te klein zou zijn. Maar het slechte weer heeft er zorg voor gedragen dat dit niet het geval was; het was er echter niet minder intiem door, want er is gekaart, dat de stukken er af vlogen. Na 8 of 10 avonden komen de beste spelers naar voren en die zullen dan een team vor men om aan wedstrijden deel te nemen, die in de omtrek zullen worden gehouden. De mogelijkheid dat zelfs, landelijke wedstrijden worden gehoüden, achtte de heer C. Spruyt, de wedstrijdleider, niet uitgesloten. Daar het echter niet mogelijk is voor het bestuur om alles te regelen, zou men graag zien dat uit de leden-klaverjassers zelf een bestuur werd gevormd, die deze avonden verder organiseren. Ook in Santpoort is men met dergelijke avonden begonnen. Op 26 oktober wordt in het Kennemer Theater een propaganda-avond gehouden. Voor de filmavond, die donderdag in het clubgebouw „Kindervreugd" aan de Doodweg is gehouden door de afdeling Velsen-Noord van de Katholieke Arbei ders Vrouwenbeweging was een zeer grote belangstelling. Mevrouw Amse-Duineveld opende we gens ziekte van de voorzitster, mevr. Berk- hout-Schavemaker deze bijeenkomst, waarin zij speciaal begroette mevr. Dijk- man-Wiegersma, die een lezing hield ge baseerd op de vertoning van de Ameri kaanse film „The foreign service of the United States", waarin een duidelijke illustratie werd gegeven van het leven in een Amerikaans gezin. Dit gezinsleven is heel anders, dan men zich in ons land kan voorstellen; men is veel meer uithuizig en er heersen veel moderner opvattingen over de familiebanden. De vice-presidente deelde mede, dat mevr. Duineveld-Zoon als afdelingsbe stuurslid heeft moeten bedanken wegens omstandigheden. Haar werd dank gebracht voor het vele werk voor de Bond gedaan. De oudercommissies van de openbare ir. L. P. Krijgerschool, de openbare Watervliet- school en van de openbare Watervlietkleu- terschool zijn er in geslaagd de heer dr. J, v. d. Grient, hoofd van de Pedagogische afdeling van het Ministerie van Justitie bereid te vinden op dinsdag 16 ok tober in het Gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat een lezing- avond met filmvertoning te verzorgen. Het te behandelen onderwerp door dr. Van der Grient is „Eenzaamheid en wan gedrag". De film is getiteld „De eenzame" en be schrijft het leven uit de negerwijk Harlem (New York). De 80-jarige H. de W. uit Beverwijk, die donderdagmiddag op de fiets uit een land weg de Hoflanderweg opreed, keek niet voldoende uit, en gaf geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer C. B. uit Haarlem, met het gevolg dat De W. met ziin hoofd door de voorruit ging en een ernstige wond aan de schedel opliep. Per politiebrancard is hij naar het Rode Kruis-ziekenhuis overgebracht. 's Morgens had op de Hoflanderweg een botsing plaats tussen een drietal auto's, doordat de automobilist C. V. uit Uitgeest niet goed op het verkeer lette. Er kwamen alleen maar materiële brokkèn van, doch voor V. heeft dit geval een ernstige nasleep, omdat hij geen rijbewijs bleek te bezitten. Door de overwinning van vorige week is WIJ weer naar de bovenste regionen van de afdeling verhuisd. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan zij achter A.G.T. op de tweede plaats. Om deze goede positie te handhaven zal iedere week voor hon derd percent gevoetbald moeten worden, wat gebleken is uit de voorgaande wed strijden. Zaterdag aanstaande komt Zand- voortmeeuwen op bezoek, dat nog maar weinig succes heeft geboekt in deze compe titie. En daarom wordt het dubbel oppas sen Het programma luidt: IJmuidenZandvoortmeeuwen (3.30 u.). IJmuiden 3IJmuiden 2. VVSVIJmui den 4. Junioren: SIZO aIJmuiden a. Aspiranten: Waterloo aIJmuiden a. IJmuiden bStormvogels b. Stormvogels eIJmuiden c. VVB-West Frisia (op „Watervliet", 14.30 uur). VVB: A. Nieuwenhuys, F. Bruinzeel en K. Kil; R. Luitjes, A. Both en J. Kers bergen; G. Steinvoort, F. Kooimans, H. Verswijveren, J. v. d. Linde en C. Luntz. EHS,Kinheim (te Haarlem 14 uur): Kiniheim: N.N.; L. v. Hesselingen en W. Groeneveld; J. v. d. Griend, J. Sparre- boom en J. v. Hesselingen; G. Sluiter, H. Hamers, F. van Well, A. Eijke en H. Nicolai IEV—DCO (op „Rooswijk" 14.30 uur): IEV: H. Alkemade; A. Harsveld en P. Per- sijn; J. Dekker, G. v. Berneveld en A. de Roos; J. Schavemaker, W. Buur, J. Duin, H. de Reus en J. de Reus. Het wintcrprogramma van de Bever wijkse afdeling van de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid is zeer uitgebreid en bevat diverse interessante lezingen. Vooral zal aandacht besteed worden aan het leven van de vrouw in het buitenland. Op 23 oktober volgt een lezing met licht beelden over Israel. „Van brabbelen tot schoonspreken" is de titel van een lezing die plaats vindt op 6 november en wordt gehouden door de heer Jacq. Ringel, spraakleraar. De jaarlijkse vrouwendag wordt gehouden op 13 november met als spreekster mevrouw Steert-Brouwer. Om alvast in de Sinterklaassfeer te komen vindt op 27 november een Spaanse avond met verrassingen plaats. Het Suezkanaal Een avond van geheel ander karakter vindt plaats op 18 december. Alfred Mozer zal dan spreken over de Suezkanaalkwes- tie. De jaarlijkse muziekavond vindt plaats op 15 januari, deze wordt verzorgd door de heer Pinksterboer. De avond van de 29e januari staat in het teken van de IJmond. De drie vrouwen groepen in de IJmond houden dan ge zamenlijk een avond in Velsen-Noord met als spreker Wim Mensink. Een rondreis door Griekenland als lezing met lichtbeel den vindt plaats op 12 februari. Aan de Boekenweek is de avond van 26 februari gewijd. De voorzitster mevr. Schmohl zal spreken over het onderwerp „Met een boekske in een hoekske". Over de gemeentepolitiek spreekt op 26 maart een van de Beverwijkse wethou ders van de P.v.d.A. Op 9 april gaat de vrouwengroep „met de plaat op reis". Dr. L. van Egeraat, de bekende radiospreker zal een lezing hou den over Italië, waaraan wordt vastge knoopt een bijeenkomst op 23 april wan neer de leden over dit onderwerp onder ling van gedachten gaan wisselen. De feestelijke sluitingsavond tenslotte vindt plaats op 7 mei. De voor gisteravond uitgeschreven ver gadering van de volièrevereniging „Onze Zangers" die in café Parkzicht zóu worden gehouden, kon wegens de geringe opkomst, er waren slechts vijf bestuursleden, niet doorgaan. Hoewel op deze vergadering ge sproken zou worden over de medewerking aan de grote nationale tentoonstelling, bleek, dat van de zijde der leden een wel zeer geringe belangstelling hiervoor be stond. Het bestuur hoopte niettemin spoe dig in een nieuwe uit te schrijven vergade ring, de leden hiervoor de nodige belang stelling bij te brengen. Naar wü vernemen heeft de Haarlemse politie proces-verbaal opgemaakt tegen een 36-jarige detaillist in tabaksartikelen te Haarlem-Noord omdat hij de loterijwet zou hebben overtreden. Reeds in juli van het vorige jaar werd bij de politie aangifte gedaan, dat deze ta bakshandelaar een eigen loterij zou orga niseren, waarvan de lootjes voornamelijk werden verkocht onder personeel van de N.Z.H. Er werd toen verscheidene keren een onderzoek ingesteld, maar een over treding van de loterijwet kon niet worden geconstateerd. De tabakshandelaar kreeg echter een uitdrukkelijke waarschuwing. Dezer dagen herinnerde een der recher cheurs van de afdeling bijzondere wetten van de gemeentepolitie zich deze zaak toen hij de verdachte voor de garage aan het Soendaplein in gesprek zag met een chauf feur van de N.Z.H., die een paar briefjes in de hand hield. De rechercheur onder vroeg de betrokkenen, waarbij de chauf feur bevestigde, dat hij de briefjes wel ke lootjes bleken te zijn juist van de tabakshandelaar had gekocht. Deze werd ook aan een verhoor onderworpen, waarbij hij bekende, zo vernamen wij, de loterij te hebben georganiseerd. Volgens onze inlichtingen heeft de ta bakshandelaar, die een vergunning had om binnen 'n straal van 24 meter om zijn zaak ook op straat tabakswaren te verkopen, deze loterij georganiseerd om zijn omzet te verhogen. Aan de loterij zelf zou hij niet veel verdiend hebben, want hij verkocht de loten voor 25 cent per stuk; hij keerde op honderd verkochte loten 24 gulden aan prijzen uit. Die prijzen zouden trou wens ook van bescheiden aard zijn ge- Bezoek aan Joegoslavië Ter gelegenheid van de herdenking van de 370ste sterfdag van St. Franciscus van Assisië, die de patroon van de R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelperso neel is, werd in de Kapel van het Bever wijkse St. Jozefsrustoord gisterenavond een mis opgedragen, die door de moderator, kapelaan Tulp, werd gecelebreerd. Na deze mis kwamen de leden in de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw tezamen, om te luiste ren naar een korte inleiding van de heer de Vries, functionaris van de sociale afd. van de K.N.H.S. over Joegoslavië. Vooraf sprak de voorzitter, de heer Homberg, de leden toe zeggende, dat velen zich over het organisatiesysteem wel eens smalend uitlaten. Doch wanneer men zich beter in deze materie zou willen verdiepen, zal het blijken, dat er op dit vlak veel goeds tot stand is gebracht. Hierna kreeg de heer De Vries het woord. Spreker deelde mede, dat hij door het Instituut van de Interna tionale Arbeiders Organisatie was aange zocht om in Joegoslavië, aan het aldaar op gerichte Instituut voor Kaderontwikkeling in de Fabriek, cursussen te geven voor het leidinggevend personeel. Zulk een verzoek werd door de Joegoslavische regering ge daan. De inleider schetste de moeilijkheden met de taal en de misverstanden die er wa ren door de vertaling door de tolken en besteedde voorts aandacht aan de geaard heid en mentaliteit van de bevolking. Door verschillende leden werden vragen gesteld, bv. over het woningprobleem in Joegosla vië. Volgens de heer De Vries leeft de Ne derlander op rozen wat het woningpro bleem betreft. In Zagreb en andere steden leven gemiddeld 3 personen op 1 kamer, terwijl er vrijwel niets bijgebouwd wordt. Het algemeen ziekenfonds „Heemskerk en Omstreken" houdt op dinsdag 16 okto ber in zaal Nijman de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Op deze bijeenkomst zullen de jaarverslagen worden behandeld. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te krijgen over de volgende gevonden voorwerpen: vulpen, autoped, luchtfilter van motorrijwiel, bankbiljet, bolletje wol, portemonnaie, portemonnaie met inhoud, rubber broek, drie sleutels aan een touwtje, kindertasje inhoud: zakdoeken en portemonnaie, kinderfietsje, klein zwart hondje, boekje eenvoudig handelsrekenen, herenrijwiel, etui met pennen en potloden, armbandje, jong poesje wit met grijs, zon nebril, boodschappennetje, schuifspeld van stropdas, sehakelarmhand, vulpen, dames rijwiel, actetas inhoud: brood, mes, meisjes armbandje, portemonnaie met inhoud, ijze ren balk, kindercape, windjack, geel meis- jesvest. K.A.V. koos nieuw bestuur De afdeling Wijk aan Zee van de Katho lieke Arbeidersvrouwenbeweging heeft in het Vitushuis een ledenvergadering ge houden, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. Ónder leiding van pastoor Van der Lin den werd besloten om een grote activiteit te gaan ontplooien. Op deze avond werd een bestuur be staande uit zeven dames gekozen. Een presidente zal tijdens de volgende vergade ring worden benoemd. Het bestuur bestaat thans uit de dames: Wilgenburg, Vosse, Snijders, Kunnen, De Boer, Schelle vis-Schram en Bodewes- Beentjes. 't Karpertje vist in Akersloot De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" organiseert zondag 7 oktober voor haar leden een onderlinge wedstrijd in het Noord-Hollands kanaal bij Akersloot. Reisduif gaat prijzen uitreiken De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif" houdt zaterdag 27 oktober in café Sport een bijeenkomst, waarop de prijzen uitgereikt zullen worden van het afgelopen seizoen. Voor de eerstvolgende uitvoering heeft de r.k. toneelvereniging „Vriendenkring" te Heemskerk in studie genomen het blij spel „Dochters van de baas". Voor november-december staat een thril ler op het programma getiteld „Als de klok waarschuwt". Dit stuk zal speciaal worden opgevoerd voor de KAB. In de toekomst zal „Vriendenkring" het bekende „bal na" na de voorstelling laten vervallen. Hierdoor zal veel geld worden bespaard dat gebruikt zal worden om duur dere en betere stukken te kunnen opvoeren. Men koestert het voornemen om, als de financiën het toelaten, volgend jaar enige gekostumeerde stukken te gaan opvoeren. In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam wederom een drive gehouden die in de volgende uitslag eindigde: Groep A:.l. Muyen-Beentjes 37 pnt; 2. de heer en mevrouw Bleyendaal 35 pnt; 3. dames Modoo-Perry 34'A> pnt; 4. Spijker- Flentge 32>/2 pnt; 6. dames Spijker-Flentge en Koopman-De Vries 31 pnt. Groep B: 1. Wentink-Kerklaan 361/2 pnt; 2. de heer en mevrouw v. d. Capelle 36 pnt; 3. en 4. de heer en mevrouw Henneman en Tabak-De Kruyf 34 pnt; 5. v. d. Wel-Kles- ser 32Va pnt; 6. Groot-Adrichem 3U/2 pnt; 7. mevrouw Henneman-de heer Cornelisse 2Vh pnt. Contactavond „Beverwijk" De voetbalvereniging „Beverwijk" houdt woensdag 17 oktober in haar clubhuis café „Sport" de eerste contactavond van dit seizoen. Jeugddienst in Hervormde kerk Zondagavond 7 uur vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. H. J. S. Kalf, Ned. Hervormd predikant te Bennebroek. Orga nist is de heer G. J. Moed. weest, variërende van een paar stuivers tot ongeveer twee rijksdaalders. De ta bakshandelaar zou zijn bedrijf voorname lijk hebben uitgeoefend op het Soenda plein en het Stationsplein, waartoe hij spe ciaal de dagen zou hebben uitgekozen waarop de lonen en de voorschotten wer den uitbetaald. ADVERTENTIE KRUIP LEKKER WARM IN BED met een heerlijk warme Gestreept Flanellen Heren Pyama „Koos" 6.95 Leuk gegarneerde Dames Pyama „Josina" 7.75 Alleen zaterdag 6 oktober Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 In het „Statenhuis" hebben de Bever wijkse dammers de strijd voor de onder linge competitie voordgezet. Daar het eerste tiental de Bondswedstrijd tégen Sportief moet spelen, zijn er in afdeling A slechts twee partijen voor de onderlinge competitie gespeeld. De gedetailleerde uitslagen waren: Afdeling A: S. D. HoogvorstC. Snel (afgebroken). Nic. AdelaarE. Reinhout (afgebroken). Afdeling B: G. BijsterP. Nijman 0-2. R. SchutterL. Klein 0-2. A. vain Son J. W. v. Zutphen 1-1. Ph. N. GeerlingA. Roemeling 0-2. H. A. MijnsbergenA. v. d. Heijden 0-2. J. VerhaarW. Waarts 1-1. A. J. DiemeerJ. Broersma 0-2. A. Albers A. Roimeijn 1-1. De uitslagen in de onderlinge competitie van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" Afd. I: ir. E. F. PeltzerJ. E. Strengers 10; E. EkhartM. P. Suiker remise; J. C. de HaasJ. Zoontjes remise; ir. E. F. Peltzer J. C. de Haas remise; W. SteemanL. Mostertman remise. Afd. II. B. de HeerP. A. Janssen 10; N. SoetemanP. A. Janssen afg.; ir. J. M. NijhofJ. Beentjes afg.; J. SonneveldJ. A. Roodenberg 01; B. WulmsB. de Heer afg.; G. Paardekoperir. E. de Vries 1—0. Afd. Ill: W. J. Bannenberging. J. J. Schroder 10; J. OortA. W. Lubert 01; M. Metselaaring. A. W. Faller 01; P. Tijssen—G. v. d. Berg 1—0; K. Meyer—G. Wagenaar 1—0; ing. A. W. Peltzer—G. Wa genaar 01. Afd. IV: L. BruinzeelL. A. Visser 01; W. F. v. d. LelyE. Sauer 10; J. v. d. WijngaardJ. Sauer jr. 10; J. L. v. d. Meer W. Steeman 01. De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" heeft de najaarscompetitie beëindigd. De heer J Maenhorst eindigde als eerste met 26.651 pnt.; 2. mevr. v. d. Ham 26.180 pnt.; 3. H. Daemen 25.605 pnt.; 4. P. Appeldoorn 25.353 pnt.; 5. mevr. Pirovano 25.255 pnt.; 6. D. v. Duin 24.806 pnt.; 7. W. Deugd 24:804 pnt.; 8. mevr. Maenhout 24.495 pnt.; 9. J. v. d. Ham 24.299 pnt.; 10. C. Zoon 24.216 pnt.; 11. T. Huider 24.107 pnt.; 12. mevr. Daemen 23.985 pnt.; 13. mevr. Mook 23.699 pnt.; 14. C. Teeling sr. 23.660 pnt.; 15. J. Mosk 23.608 pnt.; 15. R. v. d. Kooy 23.204 pnt.; 17. mevr. Groeneveld 31.189 pnt.; 18. E. Boontjes 22.784 pnt.; 19. mevr. De Nijs 22.724 pnt.; 20. B. W. v. d. Mey 22.541 pnt.; 21. mevr. Alders 22.250; pnt.; 22. mevr. Woning 22.171 pnt.; 23. G. v. Meurs 22.097 pnt.; 24. mevr. Huider 22.073 prtt.; 25. mevr. Apeldoorn 21.690 pnt.; 26. G. Schelvis 21.658 pnt.; 27. S. Slotemaker 20.920 pnt. Bridgeclub „Sans-Atout" In de promotie- en degradatiecompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. J. Berlee—C. Hoogeboom 52% mp.; 2. J. BosJ. Bloemendaal 46% mp.; 3. A. v. BalenP. Tervoort 46 mp.; 4. L. Luttik D. Hoogeboom 42% mp.; 5. A. Worst—G. Zoontjes 40 mp.; 6. J. HamersJ. v. Zut phen 39% mp.; 7. C. Hart—J. de Jong 35 mp.; 8. G. PlooyJ. Groot 33 mp. Groep B: 1. A. en Ph. v. Groningen 28 mp.; 2. C. SpruitPh. Bakker 27 mp.; 3. J. Groen R. Oosterhout 25 mp.; 4. heer en mevr. Vollaerts 24% mp.; 5. J. Krab—G. C. Tabak 24 mp.; 6. B. Groot—K. v. d. Zon 21% mp.; 7. V*. en G. de Boer 18 mp. Groep C: 1. A. Worst jr.—C. Geldermans 51 mp.; 2. J. Stals—J. de Lalijne 47 mp.; 3 mevr. Tabak—D. Biben 46% mp.; 4. dames Kok—Tabak 45 mp.; 5. heer en mevr. "and 43% mp.; 6. R. HoenJ. Kerkhof 41 mp 7 W. Dijkhof—D. Beumer 43 mp.; 8. dames Belterman—Reymers 29 mp. Tijdens de in zaal Dam gehouden propa ganda-avond van de Heemskerkse afdeling van de L.T.B. heeft de heer P. Termes een pleidooi gehouden voor de tuinders die naar zijn mening in sociaal-economisch op zicht sterk ten achter worden gesteld. Hij drong aan op verhoging van de mi nimumprijzen die nog van voor de oorlog dateren. De lonen zijn vele malen verhoogd aldus de heer Termes, maar nooit werd er iets voor de tuinders gedaan. De vergade ring was het hier volledig mee eens en be sloten werd een voorstel van deze strek king in te dienen tijdens de vakgroepsver gadering die in Haarlem zal worden gehou den. De heer J. de Wit sprak over de landont- eigening. Hij stelde voor de jonge boeren voorrang te verlenen bij een toewijzing van grond in de nieuwe polders. Een landbouwkundig voorlichtingsinsti tuut vertoonde op deze avond een tweetal interessante films die werden toegelicht door ir. T. P. van Gessel. De bijeenkomst werd slechts door een gering aantal leden bijgewoond. Pastoor W. A. A. Berding, die na slechts twee jaren in Heemskerk te hebben gear beid, werd overgeplaatst naar Amsterdam, heeft tijdens een in de gezellenzaal van het KSA-gebouw gehouden bijeenkomst, af scheid genomen van zijn parochianen. Talrijken ware hier samengekomen om met woorden, vergezeld gaande van stof felijke blijken van waardering, van hun dankbaarheid te getuigen. Onder de aanwezigen bevonden zich burgemeester en wethouders en diverse ge meenteraadsleden. Burgemeester H. Nielen noemde het een voorrecht zijn dank te kunnen uitspreken voor het intense medeleven van de pastoor voor het wel en wee van de gemeente. Vooral het sociaal-charitatieve werk had de volledige aandacht van de scheidende. Het besluit van de bisschop, al eerbiedi gen wij het, betreuren wij ten zeerste, zeide de heer H. J. Kerklaan hoofd der r.k. school. Wij verliezen in u een harde wer ker en een doorzetter. Een bewogen dankwoord sprak tenslotte pastoor Berding. Ik weet dat men bezig is geweest de redenen van mijn plotselinge vertrek na te vorsen. Ik kan u echter mede delen dat ik voor mijn geweten zuiver ben. Al is het voor mij dan een harde slag om te moeten vertrekken, dat neemt niet weg dat ik in Heemskerk een bloeiend geloofs- beleven heb gevonden. Ik hoop dat dit zo zal blijven, ondanks de grote pioeilijkhe- den die zullen komen in verband met de komende uitbreidingen, zei de pastoor, die zijn dank uitbracht voor de overweldigen de blijken van waardering. Velen maakten hierna van de gelegenheid gebruik om met een handdruk persoonlijk afscheid te ne men. Tijdens het onweer is de bliksem gister avond te IJmuiden-Oost ingeslagen in de buurt van de Leeuweriklaan. De eerste maal werd de woning van oud-wethouder J. C. A. Strijbosch aan de Leeuweriklaan getroffen en daarna de bovenleiding van de spoorbaan VelsenHaarlem. Van de woning werd een gedeelte van de dakgoot versplinterd. In de loop van de nacht kon de storing aan de spoorweg-bovenleiding worden opgeheven. In de Eemstraat te Velsen is de bliksem ingeslagen in een televisie-antenne en in de lichtmeters. ADVERTENTIE Gabardine jassen (wol) 119.50-159.50 Gabardine jassen (katoen) 59.50 KENNEMERLAAN 24 GEBOREN: Reinetta G. J„ d. van A. Over- eem en D. van Eist; Anna C„ d. van J. Bot ter en E. Liefman; Dobertus L., z. van R. O. de Visser en W. L. Evers; Allard, z. van A. Harting van Ark en C. M. Metz; Maria J. H., d. van K. Kindt en G. van Dorp; Antonius J. M., z. van A. Nicolay en J. C. J. van Does; Annetje C. M., d. van A. Nicolay en J. C. J. van Does; Bernardus W. A., z. van W. A. B. Cappelle en M. Buijn; Wilhelmus J., z. van W. G. Duin en J. H. Mosk; Barteld W. H., z. van B. Dijk en K. Dekker; Jacomine, d. van P. Danghout en S. de Lange; Agnes J. M., d. van J. N. Aris en A. van der Kolk; Huijte, z. van F. Ringsma en H. Poelman; Cornelia H., d. van J. Wernke en J. H. van der Meij; Marja, J. d. van W. Doornenbal en J. Attema. ONDERTROUWD: J. de Jager en M. van der Weide; H. A. Logmans en G. E. M. du Crocq; W. A. Wester en M. C. Noort; P. Beentjes en T. M. P. Hanraets; J. J. Schoorl en L. de Graaf; H. S. Schelvis en M. J. T. Duraij; A. H. M. van Crimpen en E. van Althuis; P. K. Kleijn en C. E. Rol. GETROUWD: J. J. van der Meij en M. F. Kochx; J. C. Vosse en C. A. Warmenhoven; M. W. Dijcks en G. W. Bol. OVERLEDEN: W. F. van der Ploeg, 80 j., gehuwd met H. Veeger; J. G. Jimmink, 46 j,. gehuwd met N. J. Bedecker; C. Schuring, 80 j., gehuwd met C. Doornhein; J. Kee, 88 j., weduwnaar van E. Wittebrood; C. Beemster- boer, 80 j., gehuwd met J. Tamis; A. Kaehs, 70 j., gehuwd met J. H. van Duin; C. Winter, 66 j., veehouder wonende te Uitgeest; J. D. Bicker, 68 j., gehuwd met A. Carst; W. M. van Bergen en Henegouwen, 48 j„ gehuwd met N. Koopman; G. C. Hagen, 80 j., weduwe van W. A. Antonijsen. VRIJDAG 5 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Brood en Wijn". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De witte non". W.B.-Theater, 20 uur: „Menselijke tor pedo's". Kennemer Theater, 20 u.: „De Gieteling". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 19—20 uur; leeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 18.3020 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal, geopend van 15—18 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 6 OKTOBER Bioscopen: Als vrijdag. Openbare leeszaal, geopend van 10—13 en 15—17 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30—16.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 15