unie „The Maggie", onvervalste Engelse humor bij de Liga JtEdêran^ va e Agenda voor Velsen o, AUTOplAllEKflAL Haarden en Haardkachels 13 L. Veldt viermaal „Atoom"- duiven kampioen BEVERWIJK WSIOTiXiFeiOmiöOT IJmond-handbalsters kunnen ongeslagen blijven Uit het „Watervliet"- korfbalkamp Uitgevaren visserijvaartuigen Reukloze Oliegaskachels Verbeteringen aan de Munnikenweg Plantsoenen op de plaats van het sportpark Ledental van ANWB groeit sterk Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 6 OKTOBER 1956 EIGENLIJK ZOU IEDEREEN deze „Maggie" moeten gaan zien. Dit is geen loze frase, die afkomstig zou kunnen zijn van een filmverhuurkantoor, maar een ernstig gemeende wens voor al degenen, die de goede film en de goede humor op prijs weten te stellen. Bij het horen van de naam Mackendrick, die weer als signatuur onder dit bijzonder geslaagde werk staat, spitst elke filmliefhebber eigenlijk al de oren, denkend aan het genoegen, dat deze regisseur de glimlachende wereld heeft bereid met zijn „Whiskey Galore". Dat onvergetelijke verhaal van het drooggelegde eiland, waar plotseling een schipbreuk als een Godsgeschenk komt en de bewoners overstroomt met sterke drank. Het is een beroemde film geworden en de Maggie werd dat ook. Men kan er enthousiast over zijn, omdat het een film is, waarover tegelijkertijd de schaterlach en die misschien nóg waardevollere lach de glimlach regeren. Het is een cinematografisch hoogstandje van de Engelsen geworden, weer zonder dure studio's of sterren, maar met het leven als voornaamste acteur. Die „Mag gie" dan, die ge dinsdagavond over het witte doek van Rex kunt zien varen, waar de Velsense Filmliga haar heen heeft ge haald, is de naam van een zeer wrak stomertje, dat de dagen van Methusalem nog moet hebben gekend, deze wonder- baarlijkerwijze heeft overleefd en nu amechtige pogingen in het werk stelt, de sloper nog een weinig te ontlopen. Het bootje, dat eigenlijk meer een praam met een schoorsteen, een opbouwtje en een wrak stoommachientje is, wordt bemand door enige opvarenden, rollen, die door Alec Mackenzie, James Copeland en Abe Baker en niet te vergeten het joch Tommy Kearing worden bezet en waarmee Mackendrick prachtige dingen heeft uitgehaald. Hij vertelt namelijk van de situatie, waarin deze Maggie terecht is gekomen, doordat een steenrijke Amerikaan het bootje ongezien heeft gecharterd voor een kostbare lading en die. als hij merkt op welk een aftands wrak zijn „business" terecht is gekomen, zo gauw als maar enigszins mogelijk is wil proberen van het contract af te komen. Maar dat gaat niet. Niet vanwege het contract, maar door de vasthoudendheid van de bemanning, die hierin de enige mogelijkheid ziet, om het scheepje boven water te houden en die dus met alle mogelijke en onmogelijke middelen tegen de Amerikaan samenspant, om hem van zijn onzalige retirade terug te houden. Daar komen dan volmaakt zotte toe standen uit voort, zoals de manier, waarop de toegewijde scheepsjongen voor zijn schuit en zijn kappie vecht, zó zelfs, dat hij haast brokken maakt. En een jacht langs het kanaal, waarbij niet alléén een onvoorzichtige patrijs het slachtoffer wordt van des kapiteins scherpschutterstalen ten.. Het zou verleidelijk zijn, u dit hele kostelijke verhaal vooruit te vertellen, maar ge moet het zelf gaan zien, dinsdag avond. Niet alleen om te genieten van de kruidige Engelse humor, die de historie in de juiste dosis lardeert, maar ook om te ervaren, wat Mackendrick heeft gedaan met licht en donker, met de zee en met zijn oude „Maggie", die de reis begint, door vast te lopen op de Theems en u daardoor direct al helemaal in de stemming zal brengen voor een genotvolle avond. Het voorprogramma vermeldt dinsdag avond „The Waverley steps", een film over het Sadler Wells ballet. J-F. ADVERTENTIE PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O. Begrafenissen en Transporten door het gehele land ADO ontvangt zondag IVV In de thuiswedstrijd tegen IW komt ADO uit Heemskerk zondagmiddag als volgt in het veld: Doel: Burger; achter: De Graaf en A. van Tunen; midden: v. d. Kolk, A. Dam en Wei- boren; voor: T. Dam, A. van Tunen, Groot, N. van Tunen en De Wit. ADVERTENTIE /- KEMNEMERLAAft 68 Nu de wedstrijdvluchten van de post- duivenhoudersverenigingen zijn afgelopen, heeft „De Atoom" in Velsen-Noord de stand van de kampioenen opgemaakt met het verrassende resultaat, dat het lid de heer L. Veldt vier kampioenschappen op zijn naam heeft kunnen brengen met zijn vogels en bovendien ook nog bezitter is van de kampioensvogel „navlucht". De resultaten van de heer J. Schoo wa ren echter niet veel minder en de heer Veldt kon dan ook met slechts één punt verschil het kampioenschap generaal ver overen. De uitslagen werden: Kampioen Vitesse: 1. M. van 't Hof 213 pt; 2. W. A. Schouten 201 pt; 3. L. Veldt 185 pt. Kampioen Midford: 1. J. Schoo 223 pt; 2. L. Veldt 205 pt; 3. Ph. Martinius 197 pt. Kampioen Fond: 1. L. Veldt; 2. J. Schoo, 3. M. van 't Hof. Kampioen oude duiven: 1. L. veiüt u pt; 2. M. van 't Hof 70 pt; 3. J. Schoci 67 pt. Kampioen jonge duiven: 1. W. A. schou ten 326 pt; 2. M. v. d. Bos 289 pt; 3. A. Kat 252 pt. Kampioen Navlucht: 1. L. Veldt 233 pt, 2. M. van 't Hof 229 pt; 3. M. v. d. Bos Kampioen Generaal: 1. L. Veldt 111 pt' 2. J. Schoo 110 pt; 3. A. Kat 108 pt. Kampioensvogel oud: M. van t H pt; kampioensvogel jong, A. Kat 1 p kampioensvogel navlucht: L. Veldt 113pt. Voorts kwamen nog de volgende winnaars met hun dieren in aanmerking voor prij ^Ereprijs meeste punten Roosendaal met drie getoonde duiven: D. v. d. maal aangewezen jonge diuvem M. L. d. Bos; driemaal Vilvoorde: J.Schoo, drie maal St. Quentin: Ph. Martinius, driemaal St. Ghislain: Ph. Martinius en driemaal Orleans: J. Schoo. Jaarvergadering P.v.d.A.- vrouwengroep Dp afrteling Velsen-Noord van de Vrou- De afdeling vei Arbeid zal wenbond van de Partij Qnt_ dinsdagav Diepenstraat hPaarnjalSse ledenvergadering houden. Behalve de gebruikelijke voorlezing van de faarverslagen zal er een bestuursverkiezing worden gehouden. 9 8 NII8 De drie Rinaldo's, (Thalia, vrijdag t./m. zondag) Tot de beste variété-films mag dit spannende verhaal worden gerekend over het acrobaten trio Jeanine, Alexis en Renato, wier nummer beïnvloed dreigt te worden door de persoonlijke verwikke lingen tussen de mooie Jeanine en haar partner Renato. Deze gespannen verhouding explodeert na de afscheidsvoorstelling, die het trio geeft voor een buitenlandse toernee en Renato wordt er het slachtoffer van. Daarna volgens de retrospectieve methode, de uitrafeling van het zielsconflict, dat aan leiding werd tot de catastrofale ontkno ping: er is liefde tussen de beide mensen, de getuigenissen van hen, die dichterbij het drietal artiesten hebben geleefd, drin gen echter niet door tot de kern van het drama en Jeanine blijft de wat fatale vrouw, die haar opdringerige aanbidder de dood injoeg. Door de getuigenissen van Jeanine's moe der, die een moeilijke liefde heeft door worsteld, wordt de balans van Jeanine in menselijk opzicht wel wat in evenwicht getrokken maar niettemin volgt het vonnis: twee jaar voor moord. Het is een beklem mend verhaal geworden, waarin Ingrid Andree, Erich Schellow en Franco Andre, voortreffelijk werk doen. Het misdaad-syndicaat, (Thalia, maandag tot en met woensdag) Het glasharde verhaal van corruptie en misdaad in New York, eerlijk en openhartig gefilmd door een staf, die niet alleen een boeiend, maar ook een beschuldigend document wilde leveren. Een detective zwicht voor het gouden kalf, dat een gansterbende hem voorhoudt, tot het moment, dat de misda digers zijn broer ombrengen en hij terug gedrongen wordt op het rechte pad. Ro bert Tailor speelt de detective Eddie met een beheerste hardheid; Janet Leigh is de verleidelijke dame, die er niet weinig toe bijdraagt, dat deze Eddie ten val komt. „De wraak van Toriano" luidt de titel van de film, welke zondag in de middag voorstelling van het W.B.-Theater draait. Het gaat er alles om een blanke, die het waagt het Apachendal te betreden. Een krijgszuchtig oeuvre over Indianen en wit huiden dus, waarin ge beide partijen op hun slechtst en voordeligst krijgt geschil derd. Wie zijn Karl May nog eens wil op halen weet waar hij terecht kan. Fr. „De witte non" (L u x o r-Theater, vrij dag tot en met woensdag). Voor de film „De witte non" is het jammer dat de bios copen zo'n zestig jaar geleden nog niet po pulair waren, want het publiek van die dagen zou zeker hebben genoten van het verhaal van de „smartelijke weg van twee mensen", zoals de film in de reclame wordt aangekondigd. Maar ik geloof stellig dat een dergelijk melodramatisch gegeven het in deze tijd echt niet meer doet, behalve misschien in Italië en (soms) in de Ver enigde Staten. „De witte non" is dan ook van Italiaanse oorspronf en regisseur Raf- faelio Maiarazzo probeert door het uittrek ken van alle registert van het menselijke leed ontroering te brengen in het gemoed van de argeloze toeschouwer. Dat hij hier niet in geslaagd is ligt, behalve aan het po vere verhaal, ook aan het gechargeerde en onvolkomen spel van de medespelenden en niet in de laatste plaats aan hem zelf. De ongelukkige graaf uit de hoofdrol moet het aanzien, hoe achtereenvolgens een kind, waarvan een non de moeder is, zijn vrouw en een ander kind van hem sterven. Een andere vrouw schenkt hem opnieuw een kind, maar de moeder zelf overlijdt in een gevangenisziekenhuis en de witte non moet de pasgeboren baby dan nog redden uit de handen van een gewe tenloze vrouwelijke gevangene. Pas daar na kan de graaf met zijn zoontje een nieuw leven beginnen. U ziet het: melodramatiek van de bovenste plank, die ons echt niet meer ontroeren ken. F. D. „De laatste der Sioux" (L u x o r-Thea ter, zondag in de middagvoorstelling). Met Victor Mature als het opperhoofd „Wilde Paard" in de hoofdrol toont deze film een gekleurd overzicht van de heldhaftige po gingen ener Indianenstam om de blanke indringers uit hun gebieden te houden. „Wilde Paard" is hiermee wel de meest hardnekkige vechter, die slim enkele krijgslisten van het Amerikaanse leger neeft afgekeken en niet zonder succes door zijn volgelingen tegen de blanke soldaten laat uitvoeren. Hij heeft ook kans gezien enkele stammen onder zijn opperbevel te verenigen, maar wanneer de winter aan breekt drijven honger en koude zijn „leger" weer uiteen en vele van de rode krijgers verkiezen dan de veilige bescherming van de reservaten. Tenslotte moet ook „Wilde Paard" met wat hem nog aan volgelingen is overgebleven door ziekte en gebrek aan voedsel gedwongen bij het fort der hulp- biedende blanken aankloppen. Aan het slot van de film wordt het vi sioen bewaarheid dat „Wilde Paard" voor bestemd is tot een groot opperhoofd die echter door de hand van een stamgenoot om het leven gebracht zou worden. Een spannende rolprent waarin de verbittering van de Indiaan die geen afstand kan doen van het land waar hij in vrijheid opgroeide door Victor Mature op vaak meeslepende wijze tot uitdrukking wordt gebracht. „Marcelino, brood en wijn" (K e n n fi rn e r-Theater). De nieuwe speelweek wordt door het Kennemer Theater gebruikt om het Beverwijkse publiek de prachtige Spaanse film „Marcelino, pan y vino" te laten zien, een zo teer opgezet verhaal over zulk een delicaat onderwerp, dat het slechts een eerbiedige hulde aan de regisseur waard is, dat hij nergens uitgleed in zoete lijkheden of profanaties. Marcelino is een vondeling, grootgebracht in een Spaans klooster, dat bij de gratie van een dorpsburgemeester na de Frans- Spaanse oorlog door de Franciscaners zelf werd opgebouwd uit de restanten van een kapotgeschoten heiligdom. Hij groeit op met de broeders als zijn vaders, zonder moeder. En dus niet geheel gelukkig, al is het kind zich dat niet bewust. Pas pijnlijk voelt hij zijn gemis, als een voorbijtrek kende marskramer een lieve vrouw blijkt te bezitten, die de kleine Marcelino voor Tot de belangrijkste wedstrijden van de handbalvereniging „IJmond" behoort die van het eerste dameselftal, dat zondag op „Watervliet" de Rapiditas-dames zal ont vangen. IJmond I-dames is na vier wed strijden nog ongeslagen en hoewel de Haarlemse gasten de tweede plaats op de ranglijst innemen, wordt, juist wegens de homogeniteit van de IJmond-elf, verwacht dat zij de punten niet zullen afstaan. De IJmond 2-dames ontvangen Concor dia 2, waarvan de uitslag moeilijk is te voorspellen, daar de beide teams van on geveer gelijke krachten zijn. Een gelijk spel lijkt het meest voor de hand liggend. Voor de heren van IJmond I kan de reis naar Niloc 2 in Amsterdam nog wel eens verrassingen brengen. Weliswaar zijn, ge zien de stand op de ranglijst, deze beide herenteams aan elkaar gewaagd, maar als de IJmonders hetzelfde enthousiasme aan de dag leggen als tegen Amstel vorige week, dan kunnen de punten naar Velsen komen. Een interessante ontmoeting wordt de strijd tussen de heren van IJmond 2 en 3, waarvan uiteraard wordt verwacht, dat het tweede zal winnen. De IJmond A-damesjunioren, die als de eerste elf IJmond-dames, bovenaan de lijst staan, moeten het ook opnemen tegen de naaste concurrenten van Rapiditas-junio- ren dames. Misschien ziet IJmond een kansje op de zege. Voor de IJmond-damesjunioren B, die tegen Concordia A de strijd opnemen, kan het wel eens een kleine nederlaag worden. Voorts zijn vastgesteld: Aspiranten: IJmond ADe Blinkert B en IJmond B De Blinkert D. De opstellingen zijn: IJmond I dames: M. Klesser; M. Hell- mann en W. Bosma; R. van Buuren, D. Marckelbach en H. Venus; G. Roos, G. Slatman, J. Kreek, T. Schuit en A. Wolters. IJmond I heren: J. Böhm: W. Siebers en J. van Buuren; K. Schik, H. Boom en J. Wolters; K. Sauer, G. Unger, B. Hofman, E. Sauer en K. Klesser. het eerst confronteert aan het bestaan van een moeder, broertjes en een gezin en sinds dat moment gaat er een fictief vriendje in het verhaal meespelen, Manuel. Manuel, die alles met Marcelino samen doet en alle geheimen met hem deelt. Die ook weet van het verschrikkelijke gebod, dat de broeders, die door Marceli no van de bij hun werkzaamheden horen de bijnamen worden voorzien, hem hebben opgelegd; hij mag nóóit de trap op naar de zolder. Want daar huist een boze man, die kin deren meeneemt. Voelt ge het gebrek aan een verstandige moeder? Marcelino tijgt (met Manuel) toch naar de verboden plek en vindt daar een enorm kruisbeeld, dat hij in zijn ontroerende kin derlijkheid het brood en de wijn aanbiedt en dat dan zorgt voor het hoogtepunt in deze knappe film: het gesprek tussen God en kind. Met feilloze zekerheid is dit verhaal binnen de perken gehouden en met geraffi neerde artisticiteit werd het op het cellu loid gebracht, zodat het ganse gegeven mét de omspelende dramatiek van een kwaaie burgemeester, die een goeie opvolgt en de broeders wil verjagen, een bijzonder relief krijgt. Niet alleen door de eenvoud van het gegeven overigens, maar ook door de sterke uitdrukkingsmiddelen, die er voor werden gebezigd. Zoals het kleine défilé der broeders langs Marcelino's slaap cel en het liedje, waarmee de opvoeding van het kind wordt getekend. En de magni fieke opnamen in het klooster, die de zon nigheid van de kleine tegenover de wat zwaarwichtige, maar toch wel reëel levens blije overtuiging der Franciscaners stellen en telkens weer de détails uit het verhaal pikken, die essentieel zijn voor de legende, die deze film in feite is. God neemt tenslotte de kleine man tot zich, omdat hij zo verschrikkelijk graag zijn moeder èn de moeder van zijn nieuwe grote Vriend wil zien en dan rondt de film zichzelf af bij de grafsteen van het kind, dat sinds dit „mirakel" een bede vaartplaats is geworden en het dorpje ver maardheid heeft gegeven. Het is geen „Katholieke" film geworden. He: werd een diep-aangrijpend verhaal, dat de Spaanse cinematografie een ereplaats naast de Italiaanse heeft bezorgd en waard is, door velen genoten te worden. J.F. Van de korfbalvereniging „Watervliet" is het eerste twaalftal morgen vrij en daar om zal het Watervliet 2 goed doen een grote schare supporters rond het „Water- vliet"-veld te zien in de thuiswedstrijd te gen DTV 3. De Amsterdamse ploeg kan wel eens een geduchte tegenstander zijn en daar Watervliet 2 een paar punten best kan gebruiken, al is het in het begin van de competitie, zullen de groen gele-reser- ves er goed aan doen, maar meteen flink aan te pakken. Het programma telt verder nog de wed strijd in Zandvoort ZKC IWatervliet 3. De Zandvoorters zijn niet bepaald gemak kelijke tegenstanders, doch desondanks moeten de Watervlieters er in kunnen sla gen een overwinning te behalen. Watervliet 2 komt in het veld met de dames L. Kloosterman, B. Hoen, B. Koet, G. Polak, W. Nijkamp, I. Waagmeester en de heren A. Verkerk, A. Redeker, A. R. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink en H. Scholting. De elf van „Wijk aan Zee" In de badplaats vindt zondagmiddag een competitiewedstrijd tussen „Wijk aan Zee" en Alcmaria Victrix plaats. De thuisclub verschijnt in de volgende opstelling: Doel: De Blok; achter: Schelvis en Aar denburg; midden: Burger, Dirks en Snijders: voor: Seysener, De Winter, T. v. d. Mey, F. v. d. Mey en De Boer. VEILINGBERICHT 5 oktober Andijvie f0,11—f 0,21; sla f 0,04f 0,12; spinazie f 0,17f 0,50; postelein f 0,18f 0,40; bospeen f 0,23f0,42; waspeen f0,23f0,42; bloemkool f 0,18f 0,66; sperciebonen f 0,66 f 1,39; snijbonen f 0,37—f 1,29; pronkbonen f0,24f 0,58; tomaten f0,20f0,45; komkom mer f 0,12f 0,35; prei f 0,11—f 0,22; groene kool f 0,12f 0,22; rode koM f0,10—f 0,20; druiven f 1,00f 1,40; appels f 0,12f 0,35; soepgroenten f 0,09f 0,15; spruiten f 0,42— f 0,66. Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „Terug uit de hel". Trawlvisserij Woensdag 19 september: m.t.Dirk Maria KW 08, m.l. Nederland VI KW 37 (5 okt. binnen). Vrijdag 21 september: m.l. Gezina Geertrui KW 176, Willy SCH 7. Maandag 24 September: m.l. Nestor KW 101. Dinsdag 25 september: s.t. Viking Bank IJM 183 (5 okt. binnen), m.t. Emma Wilhelmina KW 135, m.l. De Arend KW 7, De Vrouw Anna KW 52, Hette Margaretha KW 74, Willy KW 141. Woensdag 26 September: m.t. Wiron II IJM 211, m.l. Wiron III IJM 221, Huiberdina Gijsber- tha KW 85. Donderdag 27 september: m.t. Allan Water IJM 34 (5 okt. binnen), m.l. Onderneming III SCH 117. Zaterdag 29 september: s.t. Tzonne IJM 1, Vios I IJM 24, Abraham VL 77, m.t. Elie Chene- viere IJM 32, Curagao IJM 99, m.l. Cornelia Ma ria SCH 135. Maandag 1 oktober: m.t. Amsterdam IJM 28, Beatrice IJM 72, Claesje RO 46, m.l. Annie IJM 14, Heemstede IJM 53, Arie Nico KW 17, Corne- lis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, Everard Christina KW 40, Floris KW 59, Elizabeth KW 64, Willv Alida KW 65 (4 okt. binnen), Maria Jacoba KW 73, Jacoba KW 107, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Robert William KW 123, Petronella KW 125 (3 akt. bin nen), De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169; m.k. Dageraad IJM 4 (4 okt. binnen), Texel IJM 5 (5 okt. binnen), Zuiderkruis IJM 7 (4 okt. binnen), Maartje IJM 8 (4 okt. binnen), Poolster IJM 11 (4 okt. bin nen), Klaas Junior IJM 22, Twee Gebroeders IJM 27 3 okt. binnen), Emisel IJM 31 (4 okt. binnen), De Hoop I IJM 45, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (3 okt. binnen), Corrie IJM 78, Wiron IJM 208, Neeltje IJM 240 (3 okt. binnen), Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Vier Gebroeders TX 14 (4 okt. binnen), Tiny Dieuw WR 33, Jan Wil lem WR 34, Internos KR 49, Fleva WR 50, Arendje Jacoba KW 21 (3 okt. binnen), Anne Marie KW 27, Rein KW 30 (3 okt. binnen), Pe tronella KW 31, Limanda KW 33, Stern KW 36, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53 (3 okt. binnen), Dine Marie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Alice KW 62 (4 okt. binnen), Albert Cornelia KW 68, Gerda Marianne KW 71 (3 okt. binnen), Twee Gezusters KW 77 (3 okt. binnen), Zeearend KW79, Johanna Cornelia KW 88 (2 okt. binnen), Adriana Catharina KW 92 (3 okt. binnen), Willem KW 94 (3 okt. binnen), Nico KW 96, Agatha Arie KW 126, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210. Dinsdag 2 oktober: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Eveline IJM 116, Arie Ouwehand KW 122; m.l. Java KW 159, Onderneming II SCH 27; m.k. Mercator IJM 19, Leendert Jacoba KW 12, Johanna Cornelia KW 88 (4 okt. binnen), Arend je KW 98, Koningin Juliana KW 133. Woensdag 3 oktober: s,t, Klaas Wijker IJM 85; m.t. Caroline IJM 26, Deining KW 8; m.l. Petro nella KW 125; m.k. Twee Gebroeders IJM 27 4 okt. binnen), De Hoop II IJM 59, Neeltje IJM 240 (4 okt. binnen), Arendje Jacoba KW 21 (4 okt. binnen), Hermina IV KW 53 (4 okt. bin nen), Adriana Catharina KW 92 (4 okt. binnen), Willem KW 94 (4 okt. binnen. Donderdag 4 oktober: m.t. Thorina IJM 33, Medan IJM 57 naar Woubrugge, Burgemeester Heusdens VL 27. Haringdrijfnetvisserij Donderdag 6 september; m.l. Bali KW 129. Zaterdag 8 september: m.l. Orion .KW 92, Aaf- ke Jacoba KW 41. Maandag 10 september: m.l. Rijnmond V KW 110 (5 okt. binnen), Vooruit KW 151. Dinsdag 11 september: m.l. Fierman Eduard KW 5, Rijnmond II KW 43, Annie KW 54 (5 okt. binnen), Janna KW 163. Woensdag 12 september: m.l. Hollandia KW 18, Helena KW 39. Vrijdag 14 september: m.l. Sakina KW 32. Maandag 17 september: m.l. Wilhelmina I KW 25, Nelly Maria KW 70. Woensdag 19 september: m.l. Dirk KW 19, Grietje KW 20. Bertha KW 38. Donderdag 20 september: m.l. Nederland KW 130, Zeemeeuw KW 170. Maandag 24 september: m.l. Wilhelmina III KW 147. Dinsdag 25 september: m.l. Sumatra KW 86, Wilhelmina II KW 138, Eendracht KW 168. Woensdag 26 september: m.l. Rijnmond III KW 44, Excelsior II KW 78. Zaterdag 29 september: m.l. Margrietha Maria KW 29. Maandag 1 oktober: m.l. Martha IJM 74, Piet en Leendert Huibert KW 3, Vertrouwen KW 6, Willem Cornelis KW 16, Elizabeth KW 49. Dinsdag 2 oktober: m.l. Hubertha Gerarda KW 9. Woensdag 3 oktober: m.l. Gorredijk IJM 75, Martenshoek IJM 283, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Neptunus KW 45, Toenadering KW 95. Vrijdag 5 oktober: m.l. Onderneming KW 175. BEVERWIJK ADVERTENTIE met nieuwe speciale vergasserkop geven meer warmte Verbruik 7 of 14 uur op 1 liter petroleum va. f39.50 KENNEMERLAAN 1 TELEFOON 5853 Hoewel de Munnikenweg voor alle mo torrijtuigen, komende van de richting Hof- landerweg gesloten is verklaard, komt het toch herhaaldelijk voor dat op het gedeelte van deze weg, tussen de Alkmaarseweg en de Wolff- en Dekenstraat, de daklijsten van de aan dit gedeelte staande lage woningen door passerende motorvoertuigen worden afgerukt of beschadigd. Bovendien wordt de veiligheid van voetgangers en spelende kinderen veelal in gevaar gebracht tenge volge van het ontbreken van verhoogde voetpaden. De weg is op het smalste ge deelte 5.70 m breed. Een aantal bewoners van de weg heeft op een verbetering van de toestand aangedrongen. Algehele afslui ting voor het gemotoriseerde verkeer acht het Beverwijkse college niet mogelijk, om dat dan tevens de zijstraten van de Mun nikenweg voor motorrijtuigen onbereik baar zouden zijn. Aan de bezwaren zou echter in belang rijke mate tegemoet gekomen kunnen wor den door het aanleggen van verhoogde voetpaden ter breedte van 0.70 m aan weerszijden van de straat. De kosten van deze verbetering worden geraamd op ƒ8100. Hoewel dit gedeelte van de bebouwing van de Munnikenweg uiteindelijk gesaneerd zal moeten worden, meent het college toch dat het nog een geruim aantal jaren zal duren voordat deze sanering ter hand kan worden genomen, zodat deze uitgaaf verantwoord is te achten Het ligt in de bedoeling om, in verband met de geringe breedte van de rijweg, na het gereedkomen van de werk zaamheden voor dit gedeelte van de Mun nikenweg een wachtverbod in te voeren. Toren gaat geld kosten Het Beverwijkse college van Burgemees ters en Wethouders verzoekt de gemeente raad om een aanvullend krediet van f 11.600, ter verbetering van de toren van het Hervormde Kerkgebouw te Wijk aan Zee. In de raadsvergadering van 25 augus tus 1954 werd reeds een bijdrage verleend in de restauratiekosten van het gebouw, doch thans is het noodzakeijk gebleken ook de toren, die het eigendom van deze ge meente is, te herstellen. Het college stelt in het vooruitzicht dat er nog getracht zal worden een bijdrage van het rijk en de provincie te ontvangen, omdat de bewuste toren op de monumentenlijst is geplaatst. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ooooaxxjoooooooooooooooooooooouoooooooooooooooooooooooóc Nu op en nabij het voormalige gemeen telijke sportpark aan de Hendrik Mande- weg de r.k. technische lagere school en woningen worden of binnenkort zullen worden gebouwd, dient ook in dit gedeelte van het uitbreidingsplan „Oud Sportpark" de straat- en plantsoenaanleg ter hand te worden genomen. De totale kosten van het bouwrijpmaken der wijk worden geraamd op 701.000. Bij raadsbesluiten van 5 februari en 11 novem ber 1954 en 22 december 1955 zijn reeds kredieten verleend tot in totaal 526.100, zodat de gemeenteraad wordt verzocht als nog een krediet te verlenen groot 174.900. Van de totale terreinoppervlakte is 54'/2°/o bouwterrein, terwijl de algemene norm op 60 is gesteld. Mitsdien moet van de totale kosten van bouwrijpmaken 5Va °/o of rond 39.000 ten laste van het fonds voor algemene stadsaanleg worden gebracht. Aangezien te verwachten is, dat enkele in het plan „Oud Sportpark II 1955" ge legen terreinen niet aan de gemeente zul len worden verkocht, maar door de eige naar in bouwexploitatie zullen worden ge bracht, is nodig een raadsbesluit, waarin wordt geregeld op welke voorwaarden de gemeente de hiervoor vereiste medewer king verleent. De propaganda-avond van de ANWB, die in de Heemskerkse zaal Dam werd gehou den trok een flinke belangstelling. De propaganda-leider de heer Th. Pal stra uit Den Haag wees er in zijn openings woord op dat het ledental van de bond steeds vooruit gaat, waardoor men in staat wordt gesteld, de plannen met nog groter voortvarendheid ter hand te nemen. Hij deelde mede dat deze avonden worden be legd om contact met de leden te krijgen. Ieder jaar vraagt meer ANWB-werk, betoogde de heer Palstra, die met cijfers aantoonde dat de drukte van het verkeer steeds toeneemt, waardoor de leuze „Veilig Verkeer" telkens luider moet klinken. Dit is het belangrijkste doel van de bond, die in het algemeen belang werkt. De orga nisatie staat voor grote uitgaven door de plannen voor een nieuwe wegaanduiding en het nieuwe systeem voor nummering van wegen, teneinde deze aan te passen bij het internationale wegennet. Bovendien heeft de bond de taak om toeristen de no dige service te kunnen bieden. Hiervan gaf de vertoonde film „Ridders van de weg" een duidelijk beeld. De aanwezigen werden voorts nog ver gast op een viertal andere rolprenten, die het aanzien meer dan waard waren. ADVERTENTIE I N V E N T A MARKTPLEIN - IJMUIDEN ZEESTRAAT 74 - BEVERWIJK ZATERDAG 6 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 u.: „De 3 Rinaldo's". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 u. Gem. Openb. Leeszaal en Bibliotheek, 15 uur, opening in de gem. Huishoud school aan de P. J. Troelstraweg. Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Stichting opbouw R.K. Kennemerland, Missiehuis Driehuis, IJmondcongres 1956. ZONDAG 7 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur „Het tijgermeisje"; 19 en 21.15 uur „De drie Rinaldo's". Rex, geen opgave. Speeltuinver. „Vrij en BIü", 19.30 uur, Patronaatsgebouw, Kinderoperette. MAANDAG 8 OKTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het misdaad syndicaat". Rex. geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Herv. Toneelgroep, als zaterdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 14.30-17.30 en 19-21 u. Boekententoonstelling „De kleuter en zijn boek", expositiezaal Heidestraat, open van 14.3017.30 en 1921 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester van Velsen; spreekuur wethou der van onderwijs 1517 uur. ZATERDAG 6 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Brood en Wijn". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De witte non". W.B. Theater, 20 uur: „Menselijke tor pedo's". Openbare leeszaal, geopend van 1013 en 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek, geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. ZONDAG 7 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15; „Brood en Wijn". Luxor Theater, 14.30 uur: „De laatste der Sioux"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De witte non". W.B. Theater, 14.30 uur: „De wraak van Torians"; 16.30 en 20 uur: „Satan's eiland". Statenhuis, 10.30 uur: Lezing Humanis tisch Verbond. MAANDAG 8 OKTOBER Kennemer en Luxor Theater: Als zater dag. W.B. Theater, 20 uur: „Satans eiland". K.S.A.: Documentatiefilm. Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19