Nog vijf jaar in „noodgebouw", dan heeft Velsen eigen leeszaal Duits arts gerepatriëerd na benauwd avontuur op Celebes ADO '20 verraste Wijk aan Zee Alcmaria Victrix; verloor weer Aanvoer gladiolen voornamelijk uit Brabant en Zeeland In klauwen van Darul Islam Voetbal in Kennemerland MAANDAG 8 OKTOBER 1956 11 Uitstekende resultaten van DEM-elftallen Mej. M. A. Uhlig in Zwitserland overleden c.s.v. Eerste gladiolenveiling in Lisse IJ muiden versloeg Zandvoortmeeuwen met 3-2 Oplossing in Heidestraat echter bijzonder geslaagd Geen verrassing ADO'20 Waterloo Stormvogels 2 Wijk aan Zee Scheepvaart Dr. Uhrman, de Duitse chirurg, die vele maanden met een Nederlandse pater de gevangene is geweest van de fanatieke islamitische strijdmacht Darul Islam, is met zijn echtgenote in Hamburg teruggekeerd. Mede door de onvermoeide aandrang van zijn vrouw trok een patrouille van de TNI door Celebes, het door de Darul Islam beheerste gebied in en bevrijdde hem en de pater bij verrassing, waarbij hij echter voorgoed ongeschikt raakte voor de chirurgie omdat enige kogels uit een machinepistool zijn rechterhand gedeeltelijk verbrijzelden. MÜNCHEN (United Press) Na acht maanden de gevangene te zijn geweest van een groep van de Darul Islam, is dr. Georg Uhrmann, een Duitse chi rurg, in München teruggekeerd. Hij werd door het Indonesische leger bevrijd uit een junglekamp van de Darul Islam op Cele bes, waar men hem samen met de tegelij kertijd gevangen genomen Nederlandse missionaris Jütten in bamboehutten op pa len gevangen had gehouden. Drie jaar geleden meldde dr. Uhrmann zich aan, nadat de Indonesische regering om specialisten had gevraagd voor de ge zondheidsdienst. Dr. Uhrmann was werk zaam in het ziekenhuis aan de Mariahilf- platz te München, dat kort voor zijn op heffing stond. Toen hij zich had aange meld ontving hij korte tijd later zijn papie ren en reistoelage naar Djakarta. Daar wachtte hij zijn opdracht af. In een per soonlijk telegram verzocht de Indonesische minister van Gezondheid hem naar Celebes te gaan, waar hij in Pao met zijn vrouw zijn, hoofdkwartier als regerings- en dis- trdctsarts vestigde. Het grootste deel van zijn, werkgebied was oerwoud, en wegen waren er zo goed als niet. Twee jaren lang werkte dr. Uhrmann in zijn gebied, waar hij klinieken en dor pen regelmatig bezocht. In een oude jeep ^naakte dr. Uhrmann, zijn inspectieronden. Ontvoerd Op 13 augustus 1955 ging dr. Uhrmann in gezelschap van de Nederlandse missio naris Jütten in de oude jeep op weg voor een rit naar het op 34 kilometer van Palo gelegen dorp Donggula. De jeep reed door een uitgedroogde rivierbedding en toen ke ken de twee inzittenden opeens tegen een rij van geweerlopen. Veertig zwaar bewa pende mannen, van wie dr. Uhrmann later vernam dat zij leden waren van de Darul Islam, geboden hem en de Nederlandse missionaris uit de wagen te stappen en hen te volgen. Zij gaven de beide gevangenen te verstaan dat hun gewonden verpleegd moesten worden. De jeep werd met een handgranaat vernield. Toen volgde een mars van twee dagen naar de Westkust van Celebes, waar het kamp van de re bellen verborgen lag. De twee gevange nen werden binnengeleid in een dorp van ongeveer 150 inwoners. Dr. Uhrmann kon niets uitrichten, omdat er geen medica menten of verband aanwezig waren. Blijk baar verwachtten de opstandelingen van hem dat hij de gewonden door gebed zou genezen, maar die hoop bleef onvervuld. Dr. Uhrmann en Jütten konden geen stap doen zonder in het oog gehouden te wor den en nergens mochten zij zonder bewa king heen. Vluchten was onder deze om standigheden een onmogelijkheid. Zo la- gen zij dagen achtereen in hun paalhutten van bamboe. Kort na de overval bereikte mevrouw Uhrmann in Palo het bericht van, de ont voering van haar man. Zij bestormde de Indonesische regering met verzoeken om het uitzenden van expedities, en tal loze malen vroeg zij of ze zelf iets mocht ondernemen, om de bevrijding van haar man te bewerkstelligen. De districtscom mandant van het Indonesische leger zei echter niets te kunnen doen, omdat haar man bij een bevrijdingspoging zeker door de rebellen zou worden gedood. Ook het Duitse ministerie van Buiten landse Zaken en het Duitse consulaat vroe gen om maatregelen, alles echter zonder resultaat. Mevrouw Uhrmann. kreeg on derdak in het Duitse consulaat in Djakar ta. Negen maanden lang vernam zij niets van haar echtgenoot. Zij vatte het plan op om op 19 mei naar Duitsland terug te ke ren. Op 18 mei vernam zij dat haar man bevrijd was. Bevrijd De districtscommandant van het leger had toch besloten een actie tegen, de rebel len te ondernemen. Onder dekking van de nachtelijke duisternis had hij een sterke pa trouille tot bij het kamp van de Darul Is lam gebracht. Bij het krieken van de och tend ging deze eenheid plotseling tot de aanval over. Maar dr. Uhrmanin had weinig plezier van zijn bevrijding. In het urenlange vuurgevecht dat ontstond tussen de rege ringstroepen en de rebellen werd hij door een, salvo van een machinepistool in de lin kerhand zeer ernstig getroffen. Twee ko gels gingen door zijn bovenarm en thans nog ondervindt de chirurg moeilijkheden van twee kogelwonden in, zijn linkerhand. Dr. Uhrmann heeft een schadevergoe- De bijzonder slechte weersomstandighe den waren er de oorzaak van dat deze week slechts een klein gedeelte van het hockeyprogramma kon worden afgewerkt, ofschoon de meest belangrijke ontmoetin gen toch doorgang vonden. Slechts in de laagste klassen moesten de meeste wed strijden worden afgelast door de slechte toestand van de terreinen. De resultaten van de D.E.M.-elftallen waren deze week uitstekend, want zowel de dames als heren behaalden overwinnin- ningen. Het herenelftal van Eechtrop kwam niet in het veld, doch de dames klopten tegenstandster Amsterdam III over tuigend. D.E.M.Randwijck (dames) Het was een zeer snelle wedstrijd met open aanvallen. Langzamerhand kreeg DEM een veldoverwicht en tijdens dit of fensief kreeg de spil van Randwijck de bal. Deze gaf hem met een goede pass naar haar midvoor.' De DEM-achterhoede wg£ gepas seerd en de Randwijck-aanval had geen moeite het eerste doelpunt te scoren. DEM probeerde wederom met open spel het ini tiatief in handen te nemen en linksbuiten Jo Stam kreeg een prachtige schietkans. De Randwijck-keepster wierp zich in de richting van het schot en ving de bal met de heup op, waarbij zij licht gewond werd. Na de rust kreeg het spel weer het zelfde beeld als daarvoor, maar nu gaf de DEM- achterhoede geen krimp meer. De ene strafcorner na de andere werd op het Randwijck-doel genomen, echter zonder resultaat. Toch zat een doelpunt van DEM in de lucht en via rechtsbuiten J. de Groot, kwam de bal bij Jo Stam die zonder aarze len inschoot (éénéén). Deze tegenslag kwam Randwijck niet meer te boven en de achterhoede liet en kele steken vallen en hiervan profiteerde Elly Rooymans, de midvoor van DEM, op voortreffelijke wijze (tweeéén). In de eerste helft zag de thuisclub kans het tempo van D.E.M. te volgen, zodat de rust met 00 stand aanbrak. Na de her vatting was het woord aan de bezoekers, zodat Rooijmans (2 x), J. Groen (2 x) en Feye nog voor een overtuigende 50 over winning konden zorgen. EechtropAmsterdam III (dames) Voorde rust gelukte het de thuisclub niet te scoren, zodat de rust met gelijke stand (00) aanbrak. Na de hervatting was er slechts één vereniging die speelde en het was dan ook niet te verwonderen dat de stand alsnog op 50 in het voordeel van Eechtrop werd gebracht door doelpunten van Van der Werf, Echermond en Lan- kamp. In de derde klasse A hielden de terreinen zich zondag goed, maar in 3 B en 4 E gin gen niet minder dan vjjf wedstrijden niet door. Onder de uitslagen komen enkele zeer verrassend voor zo verloor Alcmaria Victrix onder meer met vier-één van ADO maar over het geheel konden de leiders zich toch handhaven. Alcmaria Victrix, dat de vorige week nog aan de kop ging, verloor dus met duidelijke cijfers van ADO. Vitesse kon ook nu wederom niet win nen: De Castricummers gingen met vier- nul roemloos tegen de Alkmaarse Boys ten onder. Dan deed CSV het tegen Always Forward heel wat beter: Met drie-één stuurden De Heer en zijn mannen de Hoornse voetballers naar de stad van Coen terug. Maar ook Egmondia won wederom EVC werd met drie-één door de Eg- monders verslagen zodat de nek-aan- nek-race met de Egmondianen voortduurt. De ex-tweede klasser Helder blijkt toch wel erg zwak te zijn. Ditmaal werd weer van ZAP verloren, zij het dan ook met slechts twee-één. Doch inmiddels hebben de Noordelijken na drie wedstrijden nog geen enkel winstpunt. In 3 B gingen drie van de vijf wedstrij den wegens terrein-afkeuring niet door, namelijk TerrasvogelsQSC, EHSKin- heim en WSV-Zilvermeeuwen. KW hand haafde zich aan de kop door ZVV met niet minder dan drie-nul te verslaan. Wijk aan In een plaatsje aan het Thunermeer in Zwitserland is overleden mej. M. A. Uhlig, oud-lerares in de Duitse taal aan de rijks H.B.S. in Velsen. Van de oprichting in 1921 af tot haar pensionering is zij aan deze school verbonden geweest. Mej. Uhlig, die in Amsterdam geboren is, volgde in de hoofdstad de lessen aan het Barleusgymnasium waarvan zij ook het einddiploma behaalde. Zij liep vervolgens college in Amsterdam en Groningen en na de voltoooiing van haar studie gaf zij les aan de M.M.S. in Amsterdam. Mej. Uhlig stond bekend als een strenge lerares niet alleen voor anderen maar even zeer voor haarzelf. Toch was zij een geliefd docente dankzij haar grootste deugd, de rechtschapenheid. Zee verloor op eigen terrein met nul-twee van IVV en slaat met haar twee punten uit drie wedstrijden een vrij pover figuur. In 4 E won Waterloo volgens verwach ting van Bloemendaal. Het werd drie-één. Maar Nautilus, de grote concurrent der IJmuidenaren, gaf geen krimp en won zo waar met drie- twee van NAS, dat met twee punten uit drie wedstrijden zich niet bepaald op de borst behoeft te slaan. Swift verliet de onderste plaats door een drie-nul zege op WH. De stand luidt thans: 3 A Egmondia A.D.O Alc. Victrix Alkm. Boys Z.A.P Purmersteyn Alw. Forward H.S.V 3-6 3-6 4-6 3-4 3-4 4-4 3-3 3-2 3-2 3 B K.V.V. I.V.V W.S.V E.H.S Z.V.V Assendelft 3-6 3-4 2-3 2-3 3-3 3-3 Vitesse 3-1 E.V.C. 3-0 Helder 3-0 Velsen 3-3 Q.S.C2-2 Wijk aan Zee 3-2 Kinheim 2-1 Zilvermeeuwen 2-0 Terrasvogels 2-0 4 E Waterloo 3-6 Nautilus3-6 ring, die hem een invaliditeit van 50 per cent toerekent. Het gevolg van de hele af faire is dat dr. Uhrmann zich van chirurg tot internist gaat laten omscholen, omdat zijn verwondingen, hem voor zijn oude be roep geheel ongeschikt hebben gemaakt. Dr. Uhrmann bracht nog een onplezierige boodschap naar zijn vaderland mee, name lijk dat nog een andere Duitse geneesheer dr. Waal uit Hamburg reeds drie jaar door opstandelingen gevangen wordt gehouden. (Van onze correspondent in de Bloembollenstreek) De bloembollenveiling H.B.G. te Lisse heeft de eerste gladiolenveiling gehouden. Hiervoor bestond zeer veel belangstelling, wat te begrijpen is, omdat niemand enig idee heeft van de oogst en dus ook niet van de prijzen. Indien men al een conclusie zou willen trekken uit deze eerste veiling dan zou men geneigd zijn aan te nemen, dat er weinig grote gladiolen aan de markt zullen komen. Het percentage veertien op was in verhouding tot de kleinere maten gering. Laurentia noteerde nu al tachtig cent per honderd meer dan verleden jaar, f 5.60 en f 4.60. Maria Goretti kwam aan de vijf De aangevoerde 500 manden gladiolen- knollen kwamen hoofdzakelijk uit de nieuwe gladiolengebieden Brabant en Zee land. De kwaliteit was veel beter dan ver leden jaar, omdat de kwekers de vinger achter de behandeling krijgen. Afgaande op de verhoudingen van de maten kan men wel merken, dat een aantal rassen het dit jaar bijzonder slecht heeft gehad. Er stond een partij Nieuw Europa met 445 14en op, 2880 12/14 en 4960 10/12. Zelfs de prijs van f 5.90 voor de „dikke" bollen kan daardoor geen winst worden genoemd. Dat de exporteurs veel kleine knollen ver wachten moge blijken uit het feit, dat de kleinere maten guldens lager liggen. De ding ontvangen van de Indonesische rege- 10/12 van dit ras brachten maar f 2.95 op. Sneeuwprinses, die altijd hard groeit, was vandaag weer het goedkoopst, f 3.35 voor de dikke, f 2.80 voor de 12/14 en f 1.65 voor de 10/12. Ravel is, als altijd een kop loper. Hiervan waren de prijzen f 7.90, f 7.20 en f 3.15. Er mag wel worden aangenomen, dat er heel wat gladiolen in het buitenland zijn verkocht, daar deze prijzen voor het begin van het seizoen aan de stijve kant kunnen worden genoemd. De oude Acca Forse wedstrijd in zaterdagcompetitie Met een uitslag, die de verhouding goed weergaf, is IJmuiden er in geslaagd van Zandvoortmeeuwen met 3-2 te winnen. Met een goed stuwende middenlinie open de V.V.IJ. het eerste offensief, dat nog geen succes opleverde. Maar ook Zandvoortmeeuwen liet zich niet onbetuigd en nam zelfs na 15 minuten de leiding. Drie minuten later was de stand eohter weer gelijk, toen T. v. d.plas een voorzet lanceerde, die door Blmkhof ineens werd ingeschoten (1-1). Met deze stand werd er gedraaid. Zandvoortmeeuwen liet zich na rust be paald niet overspelen maar vond in Koster een groot struikelblok. Na 20 minuten gaf Rooze V V IJ. de leiding en even later glip te v d Steen door de verdediging, wat het derde doelpunt tot gevolg had. Vlak voor tijd bracht De Graaf met een prachtig schot de stand op 3—2, waarmee het einde kwam. In de wedstrijd tussen het 2e en 3e elf tal was P Stangenberger zo onfortuinlijk zijn been te breken, zonder dat er sprake was van ruw spel. De uitslagen waren: IJmuiden—Zand- .trr.ee wen 3—2; IJmuiden 3—IJmui- voortmeeuwen^s v.'_iJmuiden 4 4-3. AsDirantén: Waterloo a—IJmuiden a 0-5 IJmuiden b—Stormvogels b 2-7; Stormvogels c—IJmuiden c 3 0. VELSEN IS GEEN Amsterdam, maar het heeft de Amsterdamse leesweek tóch willen vieren. En op wat voor wijze! In de voormalige school aan de Heidestraat werd een juweeltje van een openbare leeszaal en bibliotheek door wethouder H. de Boer geopend. Vijf jaar zal dit gebouw voor dit doel dienst moeten doen. Daarna hoopt Velsen een grote openbare leeszaal en bibliotheek te bezitten, die in het centrum zal worden gebouwd. Het is aan de buitenkant van het gebouw niet te zien. Maar het grote gezelschap, dat zaterdagmiddag de drempel van de oude school overschreedt, was wel even hele maal verbaasd. Architect Peters van Open bare Werken heeft in twee flinke lokalen, waarvan één is gemaakt, laten zien, wat moderne vormgeving voor hem betekent. Het is bepaald een genoegen om in deze knusse leeszaal te grasduinen in een 'fleu rige boekenschat. In een rustig hoekje treft men de leestafel aan, die voorzien is van vele dagbladen en tal van interessante tijd schriften. Het is prettig te constateren, dat men daarbij de visserij en de scheepvaart niet heeft vergeten. Deze leeszaal en biblio theek, al wordt het dan ook nog het „prille begin" genoemd van datgene, wat over een aantal jaren zal komen, is een uitkomst voor al degenen, die van heel veel dingen méér willen weten. Drie dépendances In de vlak bij de leeszaal gevestigde huishoudschool, waar directeur Tj. Meyer en zijn medewerkers een groot aantal ge nodigden een hartelijk welkom toeriepen, hebben tal van personen op deze voor Vel sen zeer vreugdevolle dag het woord ge voerd. Wethouder H. de Boer vertelde, dat er binnenkort in Velsen-Noord, IJmuiden- West en Santpoort dépendances van de gemeentelijke openbare leeszaal en biblio theek zullen worden geopend. Hij maakte de principiële opmerking, dat, hoewel óók bij hem de woningbouw thans voorgaat, men een fout zou maken, wanneer men al léén huizen bouwt en geen gebouwen voor het geestelijk welzijn van de bevolking. Zo behoort ook de gedachte, dat een goede lectuurvoorziening noodzakelijk is, gemeengoed te worden. Men vergist zich, wanneer men denkt, dat dit reeds zo is. De heer J. Duinker voerde het woord namens de adviescommissie en stak een pluim op de hoed van wethouder H. de Boer voor de wijze, waarop deze voor de stichting van een openbare leeszaal en bibliotheek, die door alle groeperingen in de bevolking zou worder gedragen, hetgeen niet geheel is gelukt, heeft geijverd. Ds. S. de Roest feliciteerde directeur en gemeentebestuur met de opening van lees zaal en bibliotheek namens de Velser Ge meenschap. De heer P. V. de Wit, directeur van de Haarlemse leeszaal, sprak namens zeven organisaties zijn gelukwens uit. On der meer namens de Centrale vereniging van openbare leeszalen en bibliotheken. De heer Y. Reitsma sprak namens de Maatschappij van het Nut voor het alge meen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOC Geel Wit Onze Gezellen A.S.V Halfweg 2-4 3-4 2-3 2-2 D.I.02-2 N.A.S3-2 Swift 3-2 V.V.H Bloemendaal 3-1 3-0 gulden, Firmament tot f 5.40, de beste groeier Joh. Strauss kwam zelfs op f 5.80 voor de dikke bollen, verleden jaar was dat f 3.90. Ook Leeuwenhorst is duurder, f 4.25 voor zift 12. De eerste veilingen van gladiolen zijn belangrijk, omdat vele exporteurs aan de hand van hun bevindingen en hun mening over de oogst hun offertes klaar maken. Dit wil nog niet zeggen, dat hun prijzen meteen voor het gehele seizoen vaststaan, want in tegenstelling tot de bollenexport beweegt die van gladiolen zich over een veel langere termijn. Zelfs in mei worden nog gladiolen geëxporteerd. Feit is, dat vele belangrijke orders voor of omstreeks Nieuwjaar de deur uit gaan, als het weer dit toelaat tenminste. Dalen de prijzen dan hebben zij nog voldoende gelegenheid om hun offertes te wijzigen, wat ook veel wordt gedaan. Dat de aanvoer op het ogenblik hoofd zakelijk lilt Zeeland en Brabant komt is geen verrassing. In die provincies staan grote hoeveelheden gladiolen uitgeplant en men verkeert daar in het voordeel, da' men geen „last" heeft van de bloembollen. In de oude gladiolengebieden, de bollen streek en West-Friesland loopt het werk aan de bollen en de gladiolen door elkaar. De bollen moeten zo langzamerhand wor den geplant en dan moeten de gladiolen maar even wachten. Aan de verbetering van de kwaliteit is bijzonder hard gewerkt. In vele gevallen' zijn de Brabantse boeren door allerlei mooie voorspiegelingen van enkele „han dige" handelaars verleid gladiolen te gaan telen. De Brabantse Boerenbond, de NCB, heeft zich als beschermer van de boeren opgeworpen en de zo belangrijke behande ling van dit gevoelige produkt georgani seerd. Men heeft collectief droogruimten ingericht en de behandelingen geheel ge baseerd op mededelingen van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst te Lisse. Bovendien hebben assisten van ver schillende rijkslandbouw- en tuinbouw- consulenten in Brabant een spoedcur sus over gladiolen gevolgd, waardoor iedereen voldoende kan worden inge licht over de mogelijkheden en moei lijkheden van de teelt. Slechts op deze wijze is het mogelijk gebleken een volslagen catastrofe van deze teelt in die gebieden te voorkomen. Men heeft dus van de nood een deugd ge maakt. Vermoedelijk zullen de provin cies beneden de Moerdijk een belang rijk teeltgebied van gladiolen worden. De telers daar kunnen profiteren van de ervaringen in de oude streken, waar men met schade en schande wijs is geworden. Indien zij de fouten, die in de oude stre ken onbewust zijn gemaakt, kunnen ver mijden, zal de teelt daar in de loop van de jaren rendabel kunnen worden. Vele be ginnelingen hebben het tij nog niet mee, want verleden jaar kwamen zij met enorme hoeveelheden van toch al goedkope rassen aan de markt en dit jaar werkt het weer bijzonder tegen. Vele kwekers zijn echter vastbesloten door te zetten. Zij zien hierin een risico-spreiding, die met het oog op de ontwikkelingen in de landbouw, zeker niet ongewenst is. A.G.S3-0 A.D.O. heeft goed werk gedaan om het sterke Alcmaria Victrix met een nederlaag huiswaarts te sturen. Het begin was al be moedigend, want na zeiven minuten spelen kreeg Groot de bal zo mooi aangegeven van Dam, dat hij niets anders behoefde te den dan in te schieten (10). De bezoekers hielden het spel te kort om succes te be reiken, hetgeen juist een kolfje naar de hand van de A.D.O.-achterhoedè was. Met nog een minuut speeltijd was het nu Groot, die een bal goed voorzette en Ton Dam bracht de stand op twee-nul. In de tweede helft bracht Th. de Wit na vijf minuten spelen de stand op drie-nul. Alcmaria kwam toen met een hoger tempo naar voren en het lukte Smits om de stand op drie-één te brengen. De thuisclub kwam toen wel even in de verdrukking, maar na een half uur werd de zege veilig gesteld, toen de sipil der bezoekers de bal voor de voeten van de toelopende Martens kopte. Deze schoot in (vier-één), wat tevens de eindstand was. Het elftal van Waterloo heeft ook tegen Bloemendaal laten zien in een prima vorm te zijn. Het elftal van Bloemendaal heeft het niet cadeau gegeven, en was in het veld zeker niet de mindere van de IJmuidena ren, maar het doelpunten maken verston den de IJmuidenaren beter. Post ving de bal na een voorzet van Buding beheerst met zijn borst op en hij gaf vervolgens met een prachtig schot de Bloemendaaldoelman geen kans. Hierna probeerde Waterloo met het zelfde spelletje de score op te voeren, maar de bal die steeds door het midden ge speeld werd, was steeds een prooi voor de Bloemendaal-midhalf. Tien minuten voor rust leidde een combinatie tussen Van der Steen en invaller Groot tot het tweede doelpunt. Na de rust heeft Waterloo hevige tegen stand ondervonden van de Bloemendalers, die hard gewerkt hebben om de achterstand in te lopen. Waterloo vergrootte na 25 mi nuten zijn voorsprong, toen aanvoerder Buding beheerst in het lege doel schoot. Hierna ging Bloemendaal het middenveld beheersen, eenmaal moest Broek zelfs op de doellijn redding brengen toen Kok was ge passeerd. Tien minuten voor het einde slaagde Bloemendaal er in het verdiende tegenpunt te scoren, door haar rechtsbin nen, die met een hard schot Kok geen kans gaf. De strijd tussen Stormvogels 2 en ADO 2 begon voor de Stormvogels zo hoopvol. De scheidsrechter had nog maar nauwelijks het beginsignaal gegeven of Van der Meer had op fraaie wijze de bal in het Haagse net gedeponeerd. Maar daarmede was dan ook het voor naamste wapenfeit van de IJmuider voor hoede gememoreerd. De Boer en Stelling hielden vooral in de tweede helft de bal veel te lang bij zich en Van der Meer bleef wel hard werken, doch wat hij daar mede bereikte was aan de inspanning om gekeerd evenredig. De Hagenaars gingen na de tegenslag steeds beter spelen. Het duurde evenwel tot vlak voor de rust alvorens ze gelijk maakten (éénéén). Na de rust beheersten zij het snel in nóg sterker mate. Hun tempo lag hoger en zij speelden bovendien agressiever. Gelukkig voor de thuisclub was invaller-doelman Rechtsteiner in goede vorm, maar hij kon toch niet verhinderen, dat ADO de stand tot ééndrie opvoerde en met deze cijfers verdiend won. Het gaat Wijk aan Zee dit seizoen niet zo voor de wind als in het vorige jaar toen de kampioenstitel werd veroverd. Zondag in casseerde de club uit de badplaats reeds de tweede nederlaag en na het goede begin vallen de resultaten nu wel iets tegen. Er was in de strijd tegen IW weliswaar geen groot krachtsverschil, maar de bezoekers toonden zich over alle linies toch wel een tikje sterker en speciaal hun aanvallen droegen een gevaarlijker karakter. De Wij'k aan Zee-voorhoede wilde het af en toe wel iets te mooi doen. IVV echter zocht de korste weg naar het doel en had onge veer in het midden van de eerste helft suc ces toen De Dood voor het eerste doelpunt zorgde. De rust kwam met nuleen en wat Wijk aan Zee na de thee ook probeer de, steeds was IVV ies feller op de bal en hield dan ook het initiatief aan zich. Het was wederom De Dood die het doel wist te vinden en met twee—nul stond Wijk aan Zee voor de hopeloze taak het getij een andere wending te geven. Wel streed de thuisclub dapper voor een gunstiger score maar IVV trok zich in de verdediging terug en slaagde er in de kost bare twee nul voorsprong te handhaven. Amstelkroon, 6 v. Amsterdam n. de St. Laurens, Alamak, 5 v. Rio de Janeiro n. Santos. Aludra, 5 te Rangoon. Amstelslot, pass. 5 Quebec n. Europa. Attis, 5 v. New Orleans n. Maracaibo. Aalsdijk, 7 te Surabaja. Aegis, 6 v. Willemstad n. Mobile. Ameland, 7 te Lorenco Marques. Amerskerk, 8 te Tabago. Amstelkade, pass. 7 Barcelona n. Kaapstad. Ampenan, 8 te Alexandrië. Annenkerk, pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Antonia, 7 v. Telokanson n. Pladju. Arkeldijk, 6 V. New York n. Port Said. Abbedijk, 6 te New Orleans Akkrumdijk, 6 v. Rio de Janeiro n. N.-Amerika. Alphacca, 6 te Willemstad. Aldabi, 19 te Antw., 21 te R'dam verw. v. B. Aires. Alnati, verm. 11 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Breda, 6 te Pisco. Baarn, 10 te Rotterdam verw. Bali, 7 te Bilbao. Banda, 7 te Tj. Priok. Banka, 8 te Surabaja. Batjan, 7 v. Bremen n. Amsterdam. Beninkust, 7 v. Pointenoire n. Abidjan. Bennekom, 8 te San Juan. Billiton, 6 v. Djibouti n. Singapore. Blitar, 8 te Port Swettenham. Boissevain, 8 te Hongkong. Breda, 6 te Pisco v. Antofagasta. Bloemfontein, 18 v. Amsterdam n. Durban. Bonaire, 0 v. Paramaribo n. Georgetown. Boskoop, 22 te Antwerpen verw. v. Chili. Caltex Delft, 5 te Bahrein. Caltex Rotterdam, 6 te Rotterdam. Castor, 7 te Jacksonville. Cinulia, 6 v. Curagao n. Rotterdam. Cradle of Liberty, pass. 5 Gibralt. n. Philadelphia. Cottica, 12 v. Amsterdam n. Georgetown. Doris, 5 v. New York n. Port Au Prince. Delf shaven. 6 te Rotterdam verw. Delft, 7 v. Rotterdam te Bremen. Drente, 7 te Belawan. Esso Rotterdam, 5 v. Rastanura n. Suez. Eenhoorn, 6 v. Antwerpen n. Bilbao. Eendracht, 7 v. Gibraltar n. Wismar. Etrema, 7 v. Invergordon n. Rotterdam. Esso Den Haag, pass. 7 Algiers n. Antwerpen. Elizabeth B, 6 te Tokio. Eemdijk, 6 te Galveston v. New Orleans. Felipes, 7 v. Padang n. Pladju. Friesland SSM, 6 rede Leith verw. Ganymedes, 6 te Lalibertad. Giessenkerk, 5 v. Rotterdam op proeftocht. Graveland, 6 v. Amsterdam te Bremen. Gaasterland, 7 te Rio de Janeiro. Gooiland, 6 te Santos v. Paranagua Groote Beer, 12 v. Montreal te Rotterdam verw. Helder, 5 te Balboa. Hera, 6 te Paramaribo. Hector, 8 te Tunis. Hecuba, 6 v. Santiago de Cuba n. Kingston. Heemskerk, 7 te Durban. Hilversum, 6 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Houtman, 7 te Hongkong. Hydra, 8 te Baltimore. Haarlem, 6 v. Kingston n. Londen. Hispania, 8 te Rotterdam verw. Isis, 5 te St. Marc. Ittersum, 8 te Newcastle. Jagersfontein, 8 te Kaapstad. Johan van Oldenbarnevelt, 16 v. Tj. Priok te Amsterdam verw. Jupiter, 6 te Hamburg. Kara, 8 te Balikpapan. Karimata, 8 v. Belawan n. Port Said. Katelysia, pass. 7 Perim n. Mena Al Ahmadi. Kenia, 6 v. Buenos Aires n. Curasao. Kermia, 7 v. Hamburg te Rouaan. Kota Inten, 6 te Makassar verw. Kinderdijk, 7 te Baltimore. Kota Agoeng, 7 v. Hamburg n. Londen. Khasiella, pass. 6 Str. Ormoes n. Lor. Marques. Laagkerk, 5 te Bahrein. Lawak, 5 v. San Francisco n. Portland. Lissekerk, 5 v. Londen n. Amsterdam. Laertes, 6 te Le Havre. Lekkerkerk, 7 v. Port Said n. Genua. Lieve Vrouwekerk, 8 te Karachi. Langkoeas, 6 te Surabaja. Loenerkerk, 6 v. Karachi n. Aden. Loosdrecht, 8 te Bahrein. Lindekerk, 8 te Antwerpen verw. Luna, 6 te Famagusta. Laurenskerk, 6 te Bremen. Muiderkerk, 6 te Genua. Mylady, pass. 5 Lizardhead n. Portland. Maaskerk, 7 te Aden. Malea, 7 te Saigon. Marisa, 6 v. Pt. De Bouc n. Istanbul. Maureen, 8 te New York. Meliskerk, pass. 7 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Modjokerto, 6 v. Quinsy n. Beyrouth. Myonia, pass. 7 Colombo n. Calcutta. Minjak, 6 te Palopon verw. Maasdam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Nanusa, 6 v. Cochin n. Kholarmufatta. Nias, 7 te Tuticorin. Nieuw Amsterdam, 6 te Southampton. Noordam, 8 v. New York te Rotterdam verw. Notos, 5 te Bari. Oberon, pass. 7 Wight n. Amsterdam. Ouwerkerk, 8 te Nagoya. Ovula, 6 te Singapore v. Pladju. Oranje, 10 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein, 14 te Las Palmas verw. n. A'dam. Oranjestad, 11 te Trinidad verw n. Pto. Limon. Parkhaven, 5 v. Buenos Aires n. Montevideo. P. G. Thulin, 5 v. Seven Islands n. Philadelphia. Prins Willem II, 6 te Bremen. Perna, 8 te Singapore. Phrontis, 7 te Suriago. Prins Alexander, pass. 7 Belle Isle n. Rotterdam. Prins Casimir, 6 v. Montreal n. Le Havre. Prins Frederik Willem, 7 te Le Havre. Prins Willem III, 7 te Sarnia. Prins Maurits, 6 v. Chicago n. Milwaukee. Prins Willem van Oranje, 6 te Rotterdam verw. Peperkust, 5 te Grand Bassa. Radja, 7 te Geelong verw. Ruys, 6 v. Penang n. Mauritius. Rijnland, 5 v. Montevideo n. Ilheos. Rijnkerk, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Raki, 7 te Belawan. Rempang, 7 te Melbourne. Ridderkerk, 6 te Le Havre. Rijndam, 13 te Rotterdam verw v. New York. Radja, 7 te Geelong v. Fremantle. Salatiga, 6 te Singapore. Samarinda, 5 v. Kaapstad n. St. Vincent. Solon, 5 v. Curagao n. Pto. Cabello. Seven Seas, 5 v. R'dam n. Quebec en Montreal. Stentor, 6 te Amsterdam. Straat Banka, 6 v. Melbourne n. Adelaide. Schelpwijk, 8 te Banias. Schie, 8 te Kalyvia. Schouten, 6 v. Zanzibar n. d. Seychellen. Sirrah, 8 te Sungeigerong. Stad Amsterdam, 7 te Glasgow. Stad Rotterdam, pass. 7 Landsend n. Melilla. Straat Cook, 6 te Port Said. Soestdijk, 4 v. Nyk n. Antwerpen. Stan vac Pendopo, 7 te Surabaja v. Sungeigerong. Senegalkust, 6 te Abidjan. Stad Leiden, 6 te Dar Es Salaam. Salatiga, 6 te Singapore v. Pt. Swettenham. Sibajak, 13 te Fremantle verw. n. Sydney. Sunetta, 6 te Karachi v. Abadan. Stad Arnhem, pass. 7 Kiel n. Lulea. Straat Bali, 8 te Durban. Tabinta, 6 v. Aden n. Djeddah. Tarakan, 8 te Belawan. Theobaldius, 7 te Port Said. Tjibadak, 6 te Belawan. Tjisondari, 5 280 m. n.n.w. Mahe n. Penang. Teiresias, 6 v. Adelaide n. Fremantle. Van Neck, 7 te Shanghai. Van Noort, 7 v. Hongkong n. Singapore. Van Riemsdijk, 6 te Belawan. Westertoren, pass. 6 Ras Madraka n. Kaapstad. Woensdrecht, 6 300 m. w. Colombo n. Singapore. Will. Barendsz, 6 v. Le Havre n. R'dam of A'dam. Waterman, 25 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 8 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 10 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Willemstad, 15 te Amsterdam verw. v. P. Limon. Wonorato, 6 te Seattle v. Astoria. Waal, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. W. Alton Jones, 7 nog Sueabaai. Westland, pass. 7 Finisterre n. Amsterdam. Wonogiri, 7 te Khorramshar. Wonosobo, 8 te Manilla. IJssel, 7 te Izmir. Zuiderzee, 6 te Suez. Zijpenberg, pass. 6 Finisterre n. IJmuiden. Zuiderkruis, 7 te Will.stad, 29 te Wellingt. verw. KLEINE VAART Ahoy, pass. 6 Egmond n. Domsjo. Alpha, 6 te Harlingen verw. Arak, 6 160 m. z.w. Ouessant n. Londen. Aurora, 5 20 m. w. Startpoint n. Westonpoint. Binnenhaven, 6 v. Rouaan te Casablanca verw. Casablanca, 6 200 m'. z.w. Ouessant n. Londen. Dinkel, 5 v. Londen n. Leeuwarden. Ella, pass. 6 Portland B. n. Port Talbot. Ferocia, 5 40 m. n. Burlings n. Casablanca. Frema, 4 v. Gothenburg te Gruvon. Gruni, 6 v. Londen te Amsterdam verw. Haaksbergen, pass. 6 Burlings n. La Pallice. Hast, V, 4 v. Boness te Burntisland. John M, pass. 6 Kp. Bougaroni n. Antwerpen. Janon, pass. 5 Veyle n. Huil. Julia Anna, 5 50 m. z. Uto n. Galway. Lukas M, pass. 6 Brunsbüttel n. Londen. Mariscal Lopez, 5 380 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Medea, 5 20 m. z.w. Ouessant n. Melilla. Meeuw, pass. 6 Kielerkanaal n. Faaborg. Megrez H, pass. 5 Fernando Noronha naar Sao Francisco do Sul. Merak, 4 v. Poole. Meteoor, 4 v. Sundsvall. Mira, pass. 6 Brunsbü'ttel n. Rotterdam. Missouri, pass. 6 Tuskarrock n. Cork. Nomadisch, 5 v. Antwerpen te Gothenburg. Oranjeborg, 6 40 m. z.w. Finisterre n. Genua Ponza, pass. 5 Oland n. Amsterdam. Santa Lucia, 6 v. Huil te Amsterdam verw. Trianca, pass. 5 Brunsbüttel n. Londen. Truus, 5 v. Hamburg te Nykoping. Uranus, pass. 5 Brunsbüttel n. Stettin. Volharding, 6 v. Amsterdam te Hamburg. Wickenburg, 6 120 m. n.o. Vilano n. Duinkerken. Wubbiena, 5 Ballinabaai ten anker. Wuta, pass. 5 Kielerkanaal n. Malmö. SLEEPVAART Cycloop, 5 v. Charlston n. St. Nazaire. Humber, 5 te Tivat. Maas, 5 te Hoek van Holland

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11