„Scipio' PONT TAXI 6000 Chaotische toestanden bij het Belgisch ziekenfondswezen Capaciteit van de luchtvaart nadert die van ander vervoer ENGELS Instituut ,.W IC O" S5e=w &5&Si KREMER'S KOFFIE THEE Ingrijpen van regering stuit op verzet bij alle artsen Kort en bondig Drie vliegtuigen vervoeren per jaar evenveel mensen als „Queen Mary Meesterlijk recital voor altviool Trouwfoto's flinke vrouwelijke krachten MAANDAG 8 OKTOBER 1956 8 IJMUIDEN Bridgeclub „Driehuis" in de wintercompetitie BEVERWIJK Zang en Vriendschap zong Haydns „De Jaargetijden" Textiel als kunst wordt in Amsterdam gèëxposeerd Examens Sigarettensmokkelaars voor Rotterdamse rechtbank In Huis met de Sleutels bcipio - Fotobureau CHR. PIETERSE ELISABETH VAN DER HORST geb. Euwes Speelman UITNODIGING „Moeilijkheden en mogelij'kheden in hel huwelijk" VELLEMAN KOOPT ;,:;r v°°r" My„' "w. k°°kt' Inschrijving nieuwe leerlingen TYPEN 10-vingersysteem STENO Ned., Frans, Duits, Engels HANDELSCORRESPONDENTIE CONVERSATIE Frans, Duits, Engels BOEKHOUDEN Praktijk Diploma Vraagt prijs voor Irouwrijden I. L. KLOOSTERHUIS v. Poptaplantsoen 11 ERVAREN VERKOOPSTER Verzekeringsconcern „Oude Haagsche van 1836" actief agent-incasseerder iongen gevraagd (Van onze correspondent in Brussel) Tussen de minister van Arbeid, onder wie in België de ziekteverzekering ressor teert, en de geneesheren is een scherp conflict gaande. De minister, Leon Troclet, staat voor het vraagstuk dat de ziektever zekering in België met grote financiële te korten werkt. Men schat dit tekort van de ziekenfondsen op ongeveer vijfhonderd miljoen francs, achtendertig miljoen gul den per jaar. Reeds meer dan eens heeft de schatkist deze verliezen moeten aan zuiveren. De door het departement van Arbeid opgestelde voorstellen tot sanering van de ziekteverzekering wekten echter zeer groot ongenoegen onder de geneesheren op, daar de zieken de geneesheren met officiële bonnen zouden dienen te honoreren. Te gen dit systeem, dat ondermeer ook in con trole van de boekhoudingen der geneeshe ren en de dossiers der zieken voorzag, zijn alle Belgische geneesheren in opstand ge komen. De grote beroepsverenigingen van de ge neesheren hebben een coördinerend co mité opgericht om de actie tegen de mi nister van Arbeid te voeren. Om te beletten dat de regering de ge neesheren van laag bij de grondse motie ven zou kunnen beschuldigen (de bonnen zouden mede een veel betere fiscale con trole van de inkomsten der geneesheren mogelijk maken) of van anti-sociale be doelingen (de vrijheid van de geneesheer om de tarieven te bepalen) heeft dit coör dinatiecomité plotseling een oorlogslist gebruikt: de geneesheremorganisaties zul len zélf ziekenbonnen afleveren aan de verplicht verzekerden. Deze bonnen moe ten door de zieken bij hun ziekenfondsen worden ingediend en. hierop zouden de ziekenfondsen normaal een deel van de on kosten van de doktersvisite terug moeten betalen. De reactie van de regering kwam onmid dellijk: de bonnen van de artsen zijn on geldig, de ziekenfondsen mogen ze niet ac cepteren. Maar de katholieke, liberale en neutrale ziekenfondsen zijn niet te spreken over het te ver gaande söcialisatiesysteem van hervormingen van de minister van Arbeid, waardoor de ziekteverzekering op het ogenblik in België een ware chaos is geworden. De voorman van de geneesheren, dr. Glorieux, wordt door de socialistische pers geregeld heftig aangevallen, maar ieder is er van overtuigd, dat om uit het slop te geraken een akkoord tussen de re gering, de ziekenfondsen en de geneeshe ren absoluut noodzakelijk is geworden. Premier Van Acker houdt zich reeds enige dagen persoonlijk met deze bonnen oorlog bezig en de waarnemers zijn van oordeel dat hij zal trachten spoedig tot een overeenkomst met de geneesheren te ko men, Hoe dan ook: praktisch trekken de geneesheren in de provincie èn in de ste den zich helemaal niets aan van de regle menteringen en vragen zij het' tarief, dat zij voor hen zelf en de zieken billijk ach ten. Er ligt dus een subjectieve beoordeling aan ten grondslag. Maar in het algemeen wordt erkend dat de Belgische geneesheren nog geen ^functionaris'zijn geworden. Men mag op hen op ieder moment van de dag of de nacht een beroep doen en de verzor ging is uitstekend. Al naar gelang van de financiële situatie van de zieken, van de reputatie van de geneesheer, enzovoort, kost een gewone doktersvisite zestig tot honderd francs, een consult bij een specia list kan al spoedig oplopen tot tweehon derd a-vijfhonderd francs. BINNENLAND Afscheid prof. Jan Smit. Voor een vol ledig bezette zaal heeft prof. dr. Jan Smit zaterdagmiddag afscheid genomen als hoog leraar in de microbiologie aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. Professor Smit gaf een openbaar afscheidscollege over de strijd van de mens met de ziekteverwekken de microben in de loop der eeuwen. Deze strijd is thans in een zodanig stadium ge komen, aldus de scheidende hoogleraar, dat verwachtingen van een tijd zonder gevaar van ziekteverwekkende bacteriën in de toekomst allerminst misplaatst mogen wor den geacht. Reeds bezit Nederland een tbc- vrije veestapel. Veiligheid wegverkeer. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan jhr. Th. Röell, voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de vaste commissie veiligheid wegverkeer. In zijn plaats is benoemd de heer K. J. Schum- melketel, directeur van het Verbond voor Veilig Verkeer. Meteoor boven Nederland. Zaterdag avond is een meteoor boven Nederland waargenomen. De Leidse sterrenwacht meldt, dat deze zeer heldere meteoor omstreeks 19.15 uur enige seconden lang zichtbaar is geweest. Dodelijke val. Bij het optakelen van een kist naar de vierde verdieping van een wol- lenstoffenfabriek in de Goirkestraat te Til burg is de 16-jarige J. P. F. Brands, wo nende Ringbaan-Oost te Tilbürg naar beneden gestort. Hij trachtte de kist te grij pen, toen deze weer naar beneden schoot. Met zeer ernstige verwondingen werd de jongeman naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij inmiddels aan zijn kwetsuren is bezweken. HAARLEM EN OMGEVING Zaterdagavond werd een negentienjarige motorrijder uit Hillegom op het kruispunt ZandvoortsewegTeding van Berkhoutlaan in Aerdenhout aangereden door een ach teropkomende personenauto. De bestuurder van de auto had te laat opgemerkt, dat de motorrijder linksaf sloeg. De motorrijder, die op de weg werd geslingerd, werd voor controle naar het Marinehospitaal in Over- veen overgebracht. Na onderzoek werd de jongeman, die vermoedelijk inwendige kneu zingen had opgelopen, naar huis vervoerd. Beide voertuigen werden beschadigd. UTD IN DE WINTERCOMPETITIE De IJmuidense bridgeclub UTD speelde voor de onderlinge competitie. De stand der slectiewedstrijden in percenten is thans: 1. Kuipersdiv. partners 237.08; 2. Klin kenbergKorver 235.68; 3. v. d. WalWeg man 223.58; 4. PieterseWesterop 211.88; 5. Prins en echtg. 211.61; 6. Ten Broeke—Hand- graaf 211.10; 7. Muis en echtg. 206.32; 8. mv. Klinkenbergv. Loon 206.32; 9. Meyer Grentzius 205.54; 10. Rob en echtg. 205.26; 11. Snel en echtg. 19.97; 12. SchoenKoele- mey 199.18; 13. mv. Slaats—Böhm 188.87; 14. Van OlstMuller 185.16; 15. GroenPonte 183.30; 16. v. BurkVisser 181.98; 17. mevr. PieterseGroot 171.42; 18. dames Schoen Koelemey 160.30; 19. v. d. Berg en div. partners 156.33. De totaal uitslag na de vierde wedstrijd van de bridgeclub „Driehuis" is (in per centen): heren Schaaper—v. d. Vlugt 245,24; heren Born—Cleeren 223,81; heren Bosman Ermshout 221,43; heren Snoekpartner 212,70; heren OuwerkerkVlotman 209,71; heren OomsKlinkenberg 207,67; heren Pen- nockv. d. Vlugt 206,35; heren Sciarone Bosman jr. 199,14; heren Wescherv. Doorn 192,35; heren v. Gamerenpartner 190,28; mevr. Dijkshoornheer ieykants 189.87; heren Berkhoutv. d. Ry 188,74; echtp. Van Rumpt 187,96; dames BerkhoutHeykants 187,60; heren KrabDe Waal 187.01; heren DupkerNeed; 186.08; dames SnoekOoms 182,86; heren BaisRibbens 182,03; dames v. Hoftenv. Dok 181,58; heren Noortman— partner 163,52. Haydn's oratorium „De Jaargetijden" is bij de diverse zangverenigingen nog steeds in trek. Deze opgewekte muziek, waarmee de componist het landelijke leven beschrijft en daarmee tevens een parallel trekt tussen de lente-, zomer-, herfst- en winterperio den van de natuur en van het mensenleven, doet het nog immer. Het werk laat zich prettig zingen en wat voor een zang vereniging belangrijk is er is voor een koor veel in te doen. Ditmaal was het „Zang en Vriendschap", die „De Jaargetijden" uitvoerde; de vele honderden belangstellenden, die zatëfdag- avond«de grote veilinghal aan de Breestraat in Beverwijk tot in de uiterste hoeken vulden, hebben weer eens volop kunnen genieten van Haydn's speelse geest. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest gaf een goede weergave van de be kende ouverture, waarin de componist de overgang van de winter tot de lente tekent. Ook als begeleidend ensemble voldeed hel voortreffelijk. Met name de houtblazers en het korps violisten muntten uit en gaven mede kleur aan dit concert. De sopraan Corry Bijster zong de partij van Hannah. Zij had met deze vertolking niet de minste moeite. Zangtechnisch wfs zij verre de meerdere van haar beido partners. Vader Simon vond in Hans Wilbrink een vlot vertolker, wiens basgeluid het in deze ruimte goed deed. Hij droeg zijn partij soepel voor. Vooral in „Seht auf die brei- ten Wiesen hin!" bewees hij wat hij waard is. De tenor Kees van Raay als Lucas, de jonge boer, toonde in de recitatieven, dat hij wat ademtechniek betreft de veel eisende Haydn niet altijd volgen kon. In zijn duetten met Hannah kon hij echter wel voldoen. Mevrouw Gertrude P. Ma- claine Pont stond de solisten zeer muzikaal ter zijde op het clavecimbel. De hoogte punten der oratoria zijn voor mij de koren. Stephen Jansen, de ervaren dirigent, had deze uitvoering ter dege voorbereid. De streng fugatisch geschreven slotkoren, die de vier delen van het oratorium afsluiten, zong men met geestdrift. De totaalklank werd nergens verstoord en het was een genoegen naar deze door Jansen fors aan gezette koren te luisteren. Deze uitvoering heeft echter weer eens treffend het ont breken van een goede concertzaal in deze gemeente geaccentueerd. De outillage van de grote veilinghal met decors van lege groentenkisten is nu al zoveel jaren voor „Zang en Vriendschap" de enige ruimte waar het degenen, die naar deze concerten komen luisteren, kan ontvangen. Hopelijk komt er voor deze vereniging mettertijd eens verandering in deze voor haar zo onbevredigende situatie. A. J. van der Weijden Uit de laatste berichten over het verkeer van kust tot kust in de Verenigde Staten blijkt, dat op die trajecten waar het eerste klasse- en toeristenklasse-vervoer met vliegtuigen toegenomen is, het aantal rei zigers van spoorwegen en autobussen aan zienlijk gedaald is. In 1955 hadden spoor wegen en autobussen vijftienhonderd mil joen passagierkilometers minder te boe ken dan in 1954. Daarom waren er in 1955 meer luchtreizigers dan passagiers van het autobusverkeer over lange afstand. Het verschil tussen het totale aantal rei zigers, dat van het vliegtuig en van de trein gebruik maakte was zo gering dat dit einde 1956 nagenoeg helemaal te verwaarlozen kan zijn. In 1955 zijn tussen Los Angeles en San Francisco vëel meer reizigers door de lucht vervoerd dan met autobus en trein tezamen. Dit heeft de heer R. J. Vogels, hoofd van de Public Relationsdienst van de K.L.M. onlangs in Bremen medegedeeld op een bijeenkomst van leden van de Duits-Ameri kaanse Vereniging aldaar, de „National Defense Transportation Association". De heer Vogels zeide onder meer er vast van overtuigd te zijn dat ieder, die meent dat voor het schip geen plaats meer is in de toekomst, zich vergist. Het is de werke- In het Stedelijk Museum in Amsterdam is zaterdagmiddag de internationale ten toonstelling „Textiel als kunst" geopend, die het mttseum in samenwerking met de uitgevers van het tijdschrift „International Textiles" heeft georganiseerd. Met deze tot 12 november durende expositie wordt be oogd aan te geven, dat het de fabrikant en de kunstenaar werkelijk einst is om de goede smaak van het publiek te bevorde ren. Er worden hoofdzakelijk bedrukte stoffen getoond naar ontwerpen van negen envijftig kunstenaars uit Engeland, Italië, Duitsland, Frankrijk, Zweden, Nederland en de Verenigde Staten. Voorts worden geëxposeerd dessins uit de collectie, die de Amerikaanse textielfabrikant Daniel Fuller heeft samengesteld onder de titpl „Master- prints" naar ontwerpen van Picasso, Dufy, Chagall, Léger en Miró. Nederland is ver tegenwoordigd met ontwerpen van Karei Appel, Elmar Berkovich, J. v. d. Berg, Cor- neille, Nono Reinhold en Frits Wichard. Amsterdam. Gemeente Universiteit: Doc toraal examen geneeskunde: mej. A. C. Ger ritsen, E. Stegwee, A. de Haak, J. M. Jan broers, Th. M. Nieuwenhuis, H. J. Funke, B. J. Hellebrekers, F. H. J. M. Harbers, mej. M. E. H. Otto, H. A. Deur, J. Blok, G. O. L. ter Borg, J. H. Bayens, J. van der Zee, A. L. Bloch, mej. L. Koets, J. M. van Nouhuys, mej. J. Klomp (met lof), E. Desser, A. M. Smit, Oe Po Giök, mevr. H. Hellendoorn Smit, H. R. Kormos, T. E. W. Feitkamp, C. C. Delprat, Oei Tiang Lian, A. Jansens, L. Bienfait, W. J. van Duivenboden, A. M. J. Moers, C. J. M. Vlootman, mej. N. Boon, mej. N. Loeber, R. J. M. Croughs, allen te Amsterdam; mej. J. E. Straatman, Hilver sum; A. C. Stutterheim, Haarlem; J. Lam mes, Alkmaar; D. van Aalten, Zaandam. Nijmegen. Doctoraal examen sociale we tenschappen: J. Folkers, Heer (L.); A. H. M. Struik, Nijmegen. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, geti teld „Magnetic properties of cobalt in Co304 and other oxides", de heer P. Cossee, geboren en wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Groningen. Tot arts bevorderd; mevr. G. KopsteinOudeman, Groningen; E. W. Melchior, Maassluis. Kandidaatsexamen ge neeskunde 2 b: mej. Y. C. M. van der Hoorn, Groningen; H. Gerrmann. Groningen; H. Th. Lindemann, Oude Pekela; H. F. Pasma, Bolsward. lijkheid geweld aan doen wanneer afge vaardigden van de luchtvaart en van de scheepvaart bedekte toespelingen op eikaars ondergang maken en dit temeer omdat beide takken van verkeer nog een zeer grote taak te wachten staat. Het luchtverkeer neemt nog steeds snel ler in omvang toe dan de andere verkeers middelen, al is het jaarlijks in geringer wordende' mate. Er komt natuurlijk een ogenblik dat de stijgende lijn van het luchtverkeer evenwijdig zal lopen aan die der scheepvaart. Op grond van onderzoe kingen kan worden verwacht dat dit tus sen 1970 en 1975 het geval zal zijn. In 1927 kostte een vliegtuig ongeveer f 25.000, een Douglas DC-8 verkeersvlieg tuig met straalmotoren, dat over drie jaar in zeven uur van New York naar Amster dam zal vliegen, kost ongeveer f 25 mil joen. Zulk een toestel, waarvan de af schrijvingskosten ongeveer f 14.500 per dag bedragen en dat op een vlucht van Amster dam naar New York en terug honderdveer tigduizend liter benzine verstookt, moet per jaar een omzet maken van bijna f 29 miljoen. Drie DC-8 toestellen zullen per jaar on geveer hetzelfde aantal p'assagiers kunnen vervoeren als de Queen Mary" in een jaar vervoert. De omzet van de K.L.M. die thans ongeveer f 390 miljoen per jaar is, zal in 1961 bijna verdubbeld zijn en in' 1970 ongeveer f 970 miljoen per jaar be dragen. De heer Vogels heeft voorts opgemerkt dat reeds nu 225 vliegtuigen elke week in het zomerseizoen ongeveer twintigduizend toeristen alleen uit Amerika al naar Euro pa brengen. Daar komen dan nog elke week dertigduizend bij, die per schip komen, zodat er iedere week vijftigduizend bedden in hotels nodig zijn. Verwacht wordt dat dit aantal in 1960 niet ver meer van het aantal van honderdduizend toeristen ver wijderd zal zijn. Deze getallen geven een ihdruk van de problemen van het hotel wezen. Driehonderdduizend sigaretten van schepen Rotterdam binnengesmokkeld Zes personen, verdacht van sigaretten- smokkelarij, zijn door de economische po litierechter te Rotterdam veroordeeld, om dat zij in de loop van dit jaar buitenlandse sigaretten, die de Rotterdamse haven wa ren binnengesmokkeld, hadden ge- en ver kocht. Telt men de hoeveelheden, die ieder van hen zou hebben verhandeld, bij elkaar op dan betreft het een partij van ongeveer 300.000 sigaretten. De helft hiervan zou de 47-jarige rijwiel hersteller J. M. uit Schiedam voor zijn rekening hebben genomen. De officier van Justitie eiste tegen hem twaalf weken ge vangenisstraf met aftrek, waarvan zes voor waardelijk met drie jaar proeftijd. De po litierechter veroordeelde hem tot tien weken met aftrek, waarvan zes voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. „Het centrale punt" werd de 53-jarige procuratiehouder A. J. M. uit Vlaardingen genoemd, die zelf niet rookt. Ongeveer 60.000 sigaretten had hij aan de man ge bracht. Hij werd veroordeeld tot vier we ken gevangenisstraf, waarvan twee voor waardelijk met drie jaar proeftijd. Geëist was zes weken, waarvan drie voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Conform dé eis werden voorts veroor deeld de 37-jarige bootsman A. de W. uit Vlaardingen tot vier weken, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd; de 32-jarige havenarbeider H. R. S. uit Schie dam tot dertig dagen met aftrek, waarvan veertien voorwaardelijk met drie jaar proeftijd; de 29-jarige havenarbeider P. J. S. uit Rotterdam tot 100.boete of twin tig dagen en veertien dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, en de 40-jarige havenarbeider M. van de P. uit Rotterdam tot 75.boete of twintig dagen en veer tien dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. In het gastvrije Huis met de Sleutels aan de Bronsteeweg te Heemstede maakten wij zaterdagavond op een intiem huis concert kennis met een altist van buiten gewoon gehalte: de in Amerika gevestigde Oostenrijker Paul Doktor, een zoon van de destijds ook vermaarde altist van het Rosé- kwartet. Paul Doktor, die na een concert tournee in Europa over enkele dagen terugkeert naar de Verenigde Staten, doch eerst nog in Den Haag en in Parijs zal optreden, had zich laten bewegen een reci tal te geven in dit Heemsteedse asiel der muzen. Wie het concert bijgewoond heeft, zal er een onuitwisbare indruk van hebben meegedragen. Tezamen met de vaardige pianist Hans Bik voerde Paul Doktor een sonatenpro gramma uit, dat voor driekwart uit be werkingen, namelijk van een vioolsonate van Locatelli, van Schuberts arpeggione sonate en van een der sonates voor klari net van Brahms, bestond. Verder vergastte hij zijn auditorium op de Sonate voor alt viool van Darius Milhaud, zogezegd ge componeerd op onbekende motieven uit de achttiende eeuw. Wat ons van dit alles het meest getroffen heeft, is moeilijk te zeg gen, want voortdurend werden wij geboeid door het spel van deze rasmuzikant, door zijn rustig beheerste, bezielde en sonore toon, door zijn technisch raffinement en uiterst muzikaal toegepaste, briljante vir tuositeit. Uiteraard vertolkte Doktor de sonate van Locatelli in een getransponeerde zet ting en was er aan de sonate van Schubert ook behoorlijk gedokterd. De kans om dit werk te horen, gespeeld op het instrument waarvoor het gedacht is namelijk een cello-gitaar met zes snaren is vrij ge ring. Wij kennen het dan ook slechts in bewerking voor cello. In de adoptatie voor altviool komen sommige passages wel eens een octaaf hoger te liggen. Maar ik kan niet zeggen, dat het mij een ogenblik ge hinderd heeft, gefascineerd als ik werd door de overtuigende interpretatie van deze meester-altist en het boeiend tegen spel van de pianist Hans Bik. De charmante muziek van Milhaud be zorgde ons tevens een verrukkelijk kwar tiertje. Het publiek werd voor zijn geest driftige reactie beloond met twee Contra dansen van Beethoven, natuurlijk weer be werkingen, die Paul Doktor nog eens de gelegenheid schonken zijn meesterschap te manifesteren. Jos. de Klerk ...de pyama, zoals de man hem wenst! Vlot, royaal van model, (risse kleuren, comfortabele zakken; de Amerikaanse pan talon uitgevoerd met elastiek in de rug. De heerlijke donzige binnenzijde van zwanendonsfla nel is het snufje voor onze Nederlandse winters. Ook de jongens dwepen met "Scipio"! Op 12 oktober hopen onze geliefde ouders en groot ouders KLAAS DE BOER en IJBERTHA DE BOER— VAN 'T SLOT de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. IJmuiden, Geleenstraat 19. 20 oktober a.s. hopen mijn geliefde ouders AAGJE VAN OS en MARCELUS RUTTE hun 12>j jarige echtvereni ging te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dank bare zoon Bertus. IJmuiden, Dirk Hartogstraat 23. "C damesnachtkleding, eveneens in dat be haaglijke donzige flanel. Charmante coupe en elegant verzorgde afwerking. Natuurlijk ook voor meisjes! "Scipio", 'n origineel "lnconé"-product Op 24 oktober a.si. hopen onze geliefde ouders J. H. v. VLIET J. M. v. VLIET- CROONENBORG de dag te herdenken, dat zij 40 jaar in de echt zijn ver bonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Warmenhovenstraat 64. -¥• Raadhuis en kerk. Hoofdstraat 179, Santpoort. Tel. K 2500—13049. Mijn innig beminde vrouw en trouwe kameraad, onze lieve en zorgzame moeder en grootmoeder is heden van ons heengegaan in de ouderdom van 59 jaar. J. C. van der Horst A. van der Horst N. H. van der HorstKorper N. Gilhuysvan der Horst D. Gilhuys Jolande Elisabeth Morjolijn Driehuis-Velsen, 6 oktober 1956. Driehuizerkerkweg 51. De teraardebestelling zal plaats vinden op donderdag 11 oktober a.s. op de begraafplaats Westerveld, na aankomst van trein 12.02 holte Driehuis-Westerveld. Geen bezoek Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming Afd. IJMUIDEN tot het bijwonen van een openbare lezing in het gebouw voor Sociaal en Cultureel werk, Moerbergplantsoen te IJmuiden op DINSDAG 9 OKTOBER a.s. De heer G. NABRINK behandelt het onderwerp: Aanvang 20 uur Toegangsprijs 0.25 Rijwielstalling aanwezig handelscorresp. examen juni '57. Aanv. 10 okt. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. bekende Amerikaanse BREESE-INBOUWSÈT .Voor nog géén f. 200,- Uw be staande kolenhaard omge bouwd tot oliehaard. Alleen BREESE heeft de gepaten teerde dubbele bolvormige branderpotbodem'ook bij laag branden dus géén roet- vorming. Deze demonstraties moet U beslist bijwonen. Maerten van Heemskerkstr.69 betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen Tel. 14637 Nummerbrieven, dre volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd Mr.T.PotzegV- /Lekkere thee zet U z6 15 Gouden Theeregals v* »ter Op., kop minsten* één In de P°l doen" O Q s 7 trekken. ©Voor het inschenken om- Suiker voor de geur toevoegen- schoonhouden met water. CULTUREEL CENTRUM MOERBERGPLANTSOEN 22 - IJMUIDEN (nieuwe machines) Ned., Frans, Duits, Engels Inlichtingen dagelijks onder no. K 2500 - 24252 of mondeling maandag t/m donderdag tussen 710 u. aan het lesgebouw. VOORTREFFELIJK ALLE TWEE! Vraagt Uw winkelier Voor onze zelfbedieningszaak vragen wij voor spoedige indiensttreding die in staat moet zijn leiding te geven in de afd. Kaas en Vleeswaren. Prettige, afw. werkkring. Hoog loon. Bedrijfskleding in bruikleen. Pers. aanm. filiaal Breestraat 54, Beverwijk. Wasserij en Chemische Wasserij HOEK EN VAART vraagt voor hele of halve dagen. HOEK EN VAART. Bloemend.straatweg 17, Santpoort-St KNIP UIT EN SPAAR MEE I TheeregeUmUionnai™ krijgt SU.VERPLUE THEESTEL Deze maand *0^t|hin "•ïfe-2"» op"'.". wordt aangeboden. (L.V. - V.V. - Brand en Varia) vraagt voor haar portefeuille te IJmuiden— Beverwijk Geboden wordt: Salaris 280.per maand af- sluitprovisie en premievrij pensioen. Borg nader over een te komen. Brieven met vermelding leeftijd en huidig beroep aan: L. M. VERSCHOOR, Kerkerinklaan 24, Santpoort. Flinke 1517 jaar. voor Magazijnwerk. Zich te vervoegen bij: N.V. Handel en Industriële Mij. J. VAN BEELEN, Middenhavenstraat no. 66, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8