Vishandel kreeg antwoord op serie vragen over afslag Arend Reym Autorijschool Kennemer antaarn Visserij-varia Havenberichten Verbeelding en melk Staatsvissershavenbedrijf zat ongewenste kijkers weren Een Pfajj is dabs en fv stoeten! ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 13 Handenarbeidlokaal nodig voor de P. Vermeulenschool Fa. G. BERENDSEN EN ZN. Dillettantische revue bij „25 jaar stroom" 'pL'Jduite AUTOm&JltKHAl Aantrekkelijk spel in 5e ronde competitie Sint Nicolaasfeest voor de openbare scholen Berend Bommelvoor de jeugd Stevige posities voor kop lopers in bridgestrijd „Groot Velsen" „Geld te geef" bij „Kunst zij ons streven" Geloei bij P. C. Hooft Bakker boekte zijn eerste verliespunt Politiehonden in competitie te IJmuiden en Beverwijk Bewegingsvrijheid voor militairen vergroot Moeizame bus WITTE MU/S Watervliet I thuis tegen DVD I WAAROM NOG KALE Vrfwij- bekleden Het bestuur van de Nederlandse zeevis- groothandelvereniging (voorheen de IJmui- der Vishandelvereniging) heeft de leden per circulaire meegedeeld, dat een aantal klachten en wensen van de handel omtrent de gang van zaken bij de IJmuidense vis- afslag met de directie van het Staatsvis- vissershavenbedrijf besproken is. Van de kant van het bestuur werden o.a. de volgende punten naar voren ge- brcfht: Het is zeer gewenst, dat er van 9. uur tot 9.30 uur precies wordt gepauzeerd, ongeacht de hoeveelheid nog te verkopen vis. Er staan te veel personen rond de af slag, die er niets te maken hebben .(o.a. losse arbeiders e.d.). Gevraagd is deze lie den van de afslagruimte te verwijderen. Een aantal afslagers is vrijwel onverstaan baar en verzocht is bedoelde ambtenaren op te dragen de getallen duidelijker uit te spreken, zonder nochtans het tempo te veel te vertragen. De afslag van gezouten ha ring mag niet vóór 11 uur plaats vinden, hetgeen blijkens klachten schijnt voor te komen. Er zit nog steeds te veel ijs tussen de aangevoerde vis. De verschillende sorte ringen van een bepaalde vissoort staan, on danks gedane toezeggingen tot verbetering, nog steeds niet altijd bij elkaar gepakt. De tijd tussen het aanvangssein van de af slag en de aanvang zelf is dikwijls te kort. Hierop heeft de directie als volgt geant woord: Aan de wens ten aanzien van de pauze des morgens zal gevolg worden ge geven. De halpolitie zal worden verzocht bij herhaling op ongewenste kijkers toe te zien. Instructies zijn uitgegaan en men meende, dat van een lichte verbetering de laatste dagen gesproken kan worden. Om 11 uur gaat het sein en de afslag begint per se niet vóór 11.05 uur. De oplossing voor het vele ijs zou ziin „alles over de sor- teertafel". De directie kan de juistheid van onze klacht niet ontkennen. Men past wel iswaar regelmatig controle toe, maar is voor de juiste uitvoering afhankelijk van de medewerking van de havenarbeiders. De directie is het ook eens met het uitzet ten der soorten. Men heeft de medewer king van de reders en van de leiding van de vislosregeling, maar ook hier stuit men op het gebrek aan medewerking van de man die met de uitvoering is belast. Er wordt steeds een marge van 5 a 6 minuten bij de aanvang van de afslag in acht geno men, die volgens de directie toch voldoende ADVERTENTIE Tjadat paaltje is er geweest. Het was overigens een mooi gaaf paaltje en het stond ook echt wel netjes in de bocht van de Hagelingerweg om aan te geven waar het wegdek ophield en de berm begon. Gisterenochtend is echter de welbekende en niet zo best rijdende heer JUNIUS DE BROCKENMAEKER daar met bijna honderd doorgekomen op weg naar zijn bedrijf van poets- en lapmiddelen, waaraan hij een zui ver inkomen van net even boven de wel standsgrens, enige kostbare automobielen en het bijzijn van mejuffrouw Louise de Lan- dérich ontleent. Louise verschafte hem ner in de bocht een vuurtje, het paaltje vertrok naar betere gewesten en de voorzijde van des heren De Brockenmaekers voituur moet naar de dokter. Hij had natuurlijk het proces verbaal en de narigheid kunnen voorkomen door les te nemen bij Gediplomeerd auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Telefoon 8930 moet zijn om de handel in staat te stellen bij de afslag aanwezig te zijn. Naar aanleiding van ingekomen klachten van diverse leden, over ernstige vertraging bij het tot stand brengen van telefoonver bindingen met België( en vooral Antwer pen) in de vroege ochtenduren, is de com petente instanties verzocht hiernaar een onderzoek in te stellen en maatregelen te treffen dat deze verbindingen wederom zo snel mogelijk tot stand kunnen worden ge bracht. Het bestuur van de vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te IJmuiden heeft ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de medewerking verzooht voor de bouw van een handen arbeidlokaal bij de onder zijn bestuur staande P. Vermeulenschool. De bouw van een dergelijk lokaal is noodzakelijk in verband met de invoering van het vak handenarbeid, voor welk on derwijs geen geschikt lokaal aanwezig is. GEEN VODDEN ER BIJ IN DE v. d. ZWAAGSTRAAT Burgemeester en Wethouders van Vel- sen brengen ter kennis, dat bij hun besluit van 9 oktober 1956 ingevolge de hinderwet vergunning is geweigerd aan J. Fransens, v. d. Zwaagstraat 18 te IJmuiden, tot het oprichten van een inrichting voor het ver zamelen en bewaren van oude metalen, vodden en oud papier in het perceel v. d. Zwaagstraat 18 te IJmuiden. ADVERTENTIE en VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR Edisonstraat 4 - IJmuiden - Tel. 5544 Weken later dan in voorgaande jaren is de suikerbieten-campagne begonnen. Bij de Holland-Suikerfabriek in Halfweg worden de bieten voor verwerking eerst tot hoge bergen opgetast. Ter gelegenheid van het feit dat de Velsense PEN-centrale een kwart eeuw lang elektriciteit heeft opgewekt, is er donderdag- en vrijdagavond een feestavond gegeven in het Kennemer Theater. Aangezien deze herdenking sa menviel met het eerste lustrum van de visvereniging „De gele wacht" die uit per soneel van het P.E.N. bestaat, werd de feestavond door leden van „D.G.W." ver zorgd. Onder de titel „Hoera, wat een feest" kwam er vlot een revue op de planken, waarvan de teksten door Cor Heilig en Siem Paap waren verzorgd. Met een grote hoeveelheid zeer goede décors werd het ontbrekende in het programma aangevuld, alhoewel gezegd dient te wor den, dat de spelers stuk voor stuk hun uiterste best deden. Sommige stukjes ge tuigden van originaliteit, zoals .„De komi sche goochelaars" waarin rijkelijk gebruik werd gemaakt van dubbele bodems. Peter Adrichem bleek over goede fluit-kwalitei- ten te beschikken en gaf glasheldere soli ten beste. Tonny Schelvis, die ook als conferencier fungeerde, kwam beter tot zijn recht in een eenpersoons-verhaal over een luguber kasteel, compleet met behek ste vrouwe, waarbij hij zijn kennis van imitaties kon botvieren. Met een aantal medespelenden werd het gehele programma in een goed tempo af gewikkeld, terwijl het „IJmond quintet" onder leiding van J. Feijen de muzikale steun verleende waar dit nodig was. In zijn openingswoord memoreerde de directeur van de Centrale Velsen, ir. J. de Boester hoe de P.E.N. ongeveer zes jaar ADVERTENTIE CHR. VISMAN. Marktplein 22, telefoon 4619 ADVERTENTIE KEMMEriERLAAh 08 Nieuws van „Kijk Uit" Voor de vijfde ronde van de schaakcom petitie van de IJmuidense club „Kijk Uit" werden in het speellokaal de wedstrijden voortgezet met een aantal interessante par tijen. In groep I was de verrassing de partij KistemakerGordijn, die door Kistemaker op fraaie wijze werd gewonnen. Reinhout wist een punt aan zijn totaal toe te voegen door van Doornentoal te winnen. Kraayenoord en Wijdoogen probeerden elkaar een punt afhandig te maken, maar zowel Kraaienoord als Wijdoogetn konden geen positief voordeel behalen en zo werd oe partij remise. De Haas haalde zijn eerste winstpunt ten koste van Aarts, die zich in een combinatie vergiste, wat hem op stukverlies kwam te staan, waarna hij dan ook opgaf. Voor Visser was het een goede week. Nadat hij eerst v. d. Plas verslagen had in een mooie partij, moest ook Kok er aan ge loven en zodoende steeg Visser aanzienlijk op de ranglijst met deze twee punten winst. Stals en Lanser moesten in verband met het late uur hun partij afbreken; door een onnauwkeurigheidje verspeelde Lanser een stuk en hoewel hij positioneel goed staat, zal het voor Lanser een hele toer worden om de partij tot een goed eind te brengen. De belangrijkste partij in deze groep was wel de partij MeesWalda, die om de be zetting van de bovenste plaats ging; de stand bleef evenwel gelijk, daar de partij remise werd. In groep II doet v. Nieuwenhuizen het dit jaar beduidend beter, nu won hij we derom, ditmaal van Dekker; Kistemaker liet zich het punt afkapen door Plugboer en DeelderLanser werd na lange tijd remise Ook in groep III was deze keer een ge luksvogel en wel Boerrigter, die eerst van Bakker won en daarna een afgebroken stelling, welke zo goed als verloren voor hem stond, om te toveren in een gewonnen partij, zij het met behulp van Wal, die namelijk niet de beste zetten koos. V. d. Berg behaalde zijn eerste winstpunt tegen v. Niekerken. Tenslotte wist in groep IV Peek zijn positie te versterken door in een goede partij Prins te verslaan. Wolthuizen deed het deze week ook goed door van Kramer te winnen. De blinde schaker Cleeren gaat steeds beter spelen, na vijf partijen is hij nog on geslagen, nu was Vis het slachtoffer. Ook de nieuweling Warnez doet het goed en zal wel hoge ogen gooien in de strijd om de eerste plaats, want nu won hij weer van Kramer. Volgende week wordt de zesde ronde ge speeld en dan staat de onderlinge compe titie een week stil om de tientallen ge legenheid te geven een bondswedstrijd te spelen. Het eerste tiental van Kijk Uit gaat naar Zaandam om te trachten de punten te ver overen op Zaandam II. Kijk Uit II speelt eveneens een uitwedstrijd en gaat bij Krommenie op bezoek; het derde tiental krijgt bezoek van Heemstede III en ten slotte gaat het vierde tiental een bezoek brengen te Haarlem bij H.W.P. II. Traditiegetrouw zal de Sint Nicolaas- commissie Velsen van de openbare scholen ook dit jaar de kinderen een goed verzorgd feest aanbieden; een hoogtepunt voor de leerlingen in hun schoolleven, waaraan medewerkt de Onderwijzers Toneelvereni ging „Kennemerland". Deze toneelgroep zal acht voorstellingen geven van het kindertoneelstuk „Berend Bommel" voor alle leerlingen van de derde tot en met de zesde klassen. De leerlingen van de eerste en tweede klassen der openbare scholen zullen het feest in de scholen vieren. Teneinde de uitvoering van dit Sint Nicolaasfeest financieel mogelijk te maken zal er behalve de bijdragen van de ouders der leerlingen een huis-aan-huis-collecte worden gehouden van 12 tot en met 18 no vember. In tweede klasse kansen nog open De stand in de strijd om het bridgekam- pioenschap van Groot Velsen is na de vierde ronde zodanig, dat de nummers een in hoofd en eerste klasse een dusdanige plaats inne men, dat het hun concurrenten zeer veel moeite zal kosten hier veranderingen in aan te brengen. In de tweede klasse is de spanning veel groter, daar zijn zeker nog drie paren die de eer voor zich kunnen opeisen. In bridge schuilen echter wel zo veel „ups en downs", dat met nog twee ronden te spe len, verrassingen nog niet uitgesloten zijn. De zes hoogst geplaatsten zijn (in per centen): Hoofdklasse: 1. PorckPrins 226.99; 2. mevr. PrinsJonker 217.50; 3. WeyDe Winter 207.14; 4. MainzWittebrood 203.18; 5. dames v. AmerongenBreur 191.27; 6. LamanMiddelkoop 191.26. Eerste klasse: 1. OomsSnoek 226.99; 2. dames KramerSchoen 219.84; 3. Klaafstra Top 212.90; 4. v. d. Kuil—Schade 209.33; 5. Baart—Geus 208.73; 6. dames Elzerman Rolloos 208.73. Tweede klasse: 1. Porck srPorck jr. 237.05; 2. Reyendam—Sival 235.55; 3. v. d. Gaag—Stam 224.64; 4. dames AndelaBre- dijk 220.32; 5. mevr. Berkhoutmevr. Hey- kants 219.86; 6. mevr. Dijkshoornheer Hey- kants 215.72. De r.-k. toneelvereniging „Kunst zij ons streven" te IJmuiden-Oost geeft op zater dag 20 en zondag 21 oktober in het Patro naatsgebouw uitvoeringen van het blijspel „Geld te geef". LEERMIDDELEN VOOR CREUTZBERG- SCHOOL. Het be,stuur van de ds. H. W. Creutzberg- school te IJmuiden heeft ingevolge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 de medewerking verzocht voor de aanschaf fing van leermiddelen en schoolmeubelen. De aanschaffing van leermiddelen is noodzakelijk door de toename van het aan tal leerlingen in het eerste leerjaar, terwijl de aan te schaffen schoolmeubelen zullen dienen ter vervanging van het verouderde meubilair in de klasselokalen van de be nedenverdieping. De hoofse dichter Hooft, wiens naam in een riante laan te Driehuis aan de onsterfe lijkheid is toegevoegd, kreeg deze donderdag een achttal los lopende koebeesten op visite. Ware hij er zelf bij geweest, hij hadde geroepen: „Haelt wegh dit loeyend torment", geleden nog „maar" een half miljard kilo watt per jaar leverde, terwijl momenteel de capaciteit reeds was opgevoerd tot meer i maar nu vluchtten de bewQ dan een miljard kilowatt. In de naaste steeds minder se toekomst zou dit nog aanmerkelijk worden raken aan heTverschifn- verhoogd. Aan de voorbereidingen hiervan verschijn was hard gewerkt en spieker meende nog openlijk de heer Kruk en zijn medewer- maar Kennen onder de capsule brengen, De Beverwijkse dammers In het „Statenhuis" hebben de Bever- wijkse dammers de wedstrijden voor de onderlinge competitie voortgezet. In afdeling A speelden Hoogvorst en Bakker een prachtige partij, er werd door beide spelers geen fout gemaakt, zodat de uitslag remise was, hiermede boekte Bak ker in deze competitie zijn eerste verlies punt, voor Hoogvorst is dit een prachtig resultaat. De benjamin in deze afdeling C. Nijman speelde tegen Reinhout, na eer gelijk opgaande strijd wist Nijman in het middenspel een schijf winst te behalen en hiermede de volle winst voor zich op te eisen. De Graaf maakte in het eindspel een fout, waardoor Snel op gemakkelijke wijze wist te winnen De uitslagen in deze afdeling zijn: Nic. Adelaar—E. Reinhout 11, S. D. Hoog vorstChr. Bakker 11, E. ReinhoutC. Nijman 0—2, D. van As—Nic. Adelaar 0—2, W. H. de Graaf—C. Snel 0—2. In afdeling B gaat het met Van Zutphen nog steeds crescendo, thans was het An drea die van hem heeft verloren. Stam had tegen Waarts een gemakkelijke partij. In het middenspel maakte Waarts een blunder waardoor Stam de partij vrij wel cadeau kreeg. De verdere uitslagen waren hier: J. P. KomenA. Romeijn 11, J. W. van Zut phenE. Andrea 20, W. WaartsE. Stam 02, P. NijmanJ. Verhaar 20, E. An dreaJ. Broersma 20. In afdeling C waren de uitslagen: A SchutterJoh. v. d. Laan 20, L. Klein G. Bijster 0—2, Chr. C. Dijcks—A. J. v. d. Heijden 20. kers hiervoor hulde te moeten welke opmerkingen door hartelijk applaus werden onderstreept. De heer De Boester hoopte, dat het personeel de toekomst met vertrouwen tegemoet zou zien en blijk zou geven van toewijding aan het werk, zoals het dit steeds had bet-ond. Als erkentelijk heid hiervoor kreeg elk personeelslid een grote groepsfoto aangeboden, die van za terdagmorgen af aan het administratiekan toor is te verkrijgen. Door filmstrookprojector en geluidsband verantwoord samen te laten werken met een in het donker op het toneel zittende „ingenieur kilowatt" werd een aardig in zicht verkregen van de P.E.N.-centrale van vroeger, heden en de toekomst. Hier bij bleek, dat, al was het dan maar in een droom, de gedachten toch de richting van atomen en robots uitgingen. Met een geanimeerd bal onder leiding van de heer D. Heemskerk werd deze ge zellige avond besloten. Het bestuur der Koninklijke Nederland se Politiehond Vereniging, competitieafde ling Noordholland, deelt mede, dat de twee de ronde gehouden zal worden op 14 okto ber op het terrein van O.B.K. te IJmuiden en op 21 oktober op het terrein van Wes terhout te Beverwijk. Dienstplichtigen der Koninklijke Land macht, die bij een vredesonderdeel zijn van hun melkboer, in paniek de huizen binnen. Hetgeen de acht zwart-bonten, die vrien delijk rondkuierden, hier een herfstastertje pikkend en ginds een rhododendronnetje ver nielend, in het geheel niet im poneerde. Zij zijn tenslotte gevangen en opgeborgen achter de be drading, die zij zo listig had den weten te omzeilen en de P. C. Hooft is her-verzonken in de rust des dagelijksen le vens. De koeien zijn inmiddels vermanend toegesproken door de agrariër, die zijn bestaan aan hun bestaan ontleent: want hij krijgt op die manier alleen maar last met de po litie, die het loslopen van deze koeien blijkbaar ernstiger acht, dan het los-draven van som mige auto's. Onder de bomen door Het riskante spelletje van vele lieden, om de wachttijd voor gesloten spoorbomen te bekorten door middel van het oplichten derzelven en het clandestien overschrijden van de rails is twee overigens aan minnige Haarlemse meisjes donderdag lelijk opgebroken. Zij pleegden dit feit bij het station Santpoort, waar het wel meer voorkomt, maar werden in de vijftien- en ze- ingedeeld om daar hun eerste oefenperiode ventien jarige kraagjes gevat rl AAV AA AAhriA Al A W* A4- 1—1AWAA door te maken, zullen een verlenging van duur van bewegingsvrijheid eens per drie weken krijgen. In plaats van terugkeer op zondagavond per laatste reisgelegenheid zullen deze dienstplichtigen op maandagmorgen naar hun garnizoen mogen terugkeren. Het be treft hier militairen tijdens de eerste oefen periode van twee maanden, tijdens de voortgezette opleiding en de leerlingen van kaderscholen en officiersopleidingen. door de politie, die met barse geluiden en rollende ogen tegen deze onvoorzichtigheid van leer trok, de kinders er op wijzend, dat een trein een hard en meedogenloos ding is en dat spoorbomen zijn uitgevonden, niet om de mensheid te sarren (al moet ik toegeven, dat sóm mige overwegen dit wel eens doen vermoeden), maar om haar te behoeden voor het uiteenspatten in onherkenbare stukjes. Ze zouden het nimmer weerdoen, hebben zij met traantjes beloofd. Er is een oud verhaal over een dame, die een bepaald stuk textiel, voorzien van ba leinen en veters dringend be hoefde en heur echtgenoot daar elke dag weer het hoofd suf over zeurde. Na enige we ken zwichtte de goede man en kocht heur zulk een instru ment. Maar het ding was te krap en het verhaal is saam- gevat in de veelzeggende woorden: „Eerst zeurt ze er om, nu heeft ze er één en stikt ze er in". Aan deze doorwrochte litte ratuur moest ik denken, toen mij het andere verhaal be reikte van de eerste Velsense stadsbus. Ge weet, dat er sinds enkele weken in de ochtend uren een fraai vervoermiddel op en neder rijdt tussen het cude dorp Velsen en de nieuwe stad ten gerieve van al de genen, die kinderen moeten aangeven, huizen dienen aan te vragen of uit anderen hoof de bij de vele kantoren der gemeentelijke overheid een be zoek gaan afsteken en dit nu met de bus kunnen doen. Met de eerste en enige Vel sense stadsbus. Het vreemde is nu, dat iedereen de NZH en de over heden het hoofd suf heeft ge zeurd om een bus. Ze wilden zo dolgraag een bus, in de raad moesten ze een bus en voor de buren was het maar niks gedaan zonder bus en ze zouden een bus. Goed, goed, heeft toen de gemeente ge zegd: jullie zullen je bus heb ben. Nu rijdt dat ding en met de laatste klant van gistermorgen mee hebben er zo'n 32 hele Velsenaren ingezeten. Een bus dienst hoeft nu niet meteen een goudmijn te worden, maar zo erg als het met Velsens stadsbus is, kan het ook niet langer. Dan doeken de over heden de stadsbus weer op en gaan tevreden op de fiets. U hebt het zelf in de hand: wou het toch zo graag? Nu dan: bussen! i Kindermond Het ochtendlijke onweer van deze week, dat een paar forse klappen in de wolken oplever de als gevolg van enige hevige bliksemschichten, ontlokte de driejarige dochter Elly van een bekend ingezetene dezer ge meente de onverwachte op merking tegen heur vader: „Zeg pap, doe jij dat licht nu steeds aan en uit?" En toen een vijfjarige knaap Kees onder het middageten zijn ouders vertelde, dat hij onver wijld in het huwelijk wenste te treden met buurmeisje Ti neke, ging moeder ernstig op dit plan in met de opmerking: „Dan zal ik maar vast een bruidsmeisje zien te krijgen. Of zullen we je zusje maar nemen? Nu had dat zusje onlangs als zodanig dienst gedaan, waarbij zij voor enige storende onder brekingen in de bruiloft ver antwoordelijk was geweest. Kees meende derhalve, ernstig kijkend „Nee mam, liever niet, want dan wordt het zo'n soeppie". Op naar Beverwijk De Friezen van IJmuiden, samenspelend in „Fryske Trou" gaan dinsdag met hun eerste stuk van dit winterseizoen „In Tizeboel" naar de landgenoten in JBeverwijk, om die mee te laten genieten van het verhaal over de fabrikant, die een pen sion begint en daarmee mooi in de knoop raakt. De Tizeboel gaat zich afspelen in het Cen trum aan de Keningstrjitte, als u begrijpt wat ik in het Fries bedoel. Receptie Al die het horen wil en ko men: Klaas Sieben, veertig jaar onder 's Rijks vleugels, kustwachter in IJmuiden houdt zijn receptie op donder dag 18 oktober in de bijzaal van J. Boers, Kanaalstraat 52 tussen half elf en half één. Prijzen van vrijdag. Heilbot 2,802.30; gr. tong 5,705,00; grm. tong 4,403,80; kim. tong 3,70—3,40; kl. tong I 3,50—2,80; kl. tong II 2,30—2,05; tarbot I 3,00—2,50, per kg. Tar bot IV 52—43; gr. schol 66—65; grm. schol 7256; kim. schol 6758; kl. schol I 6053; kl. schol II 45—14; schar 34—12; bot 18—8; v. haring 2112; makreel 3026; gr. schelvis 4426; grm. schelvis 4627; kim. schelvis 4323; kl. schelvis I 4220; kl. schelvis II 2511; wijting 26—11; gr. gul 6045; midd. gul 39; kl. gul 249; kl. haai 1716; ham 100; poontjes 32; kl. koolvis zw. 3020; kl. koolvis wit 39, per 50 kg. Gr. kabeljauw 184100; gr. koolvis zw. 9870; gr. koolvis wit 90, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 500 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 1130 kisten schol, 100 kisten schar, 45 kisten bot, 5775 kisten ha- rinv 1065 kisten makreel, 1450 kisten schel vis, 290 kisten wijting, 160 kisten kabeljauw en gul, 21 kisten haai, 3 kisten ham, 4 kisten poon, 125 kisten koolvis, 30 kisten diversen. Totaal 10.700 kisten. Besommingen van vrijdag. IJM 116 Eveline f29.940; SCH 117 f20.280; SCH 171 f28.150; SCH 135 f 11.760; KW 122 f 18.840; KW 81 f24.250; KW 24 f 6800; KW 89 f 4450; KW 28 f5040; KW 35 f820; KW 92 f 1550; KW 72 f580; KW 33 f12.700; KW 53 f690; KW 71 f420; KW 77 f510; KW 94 f520; KW 21 f630; KW 88 f650; IJM 3 f 400; IJM 78 f2700; IJM 59 f1050. ADVERTENTIE Van vele kanten is mij bereids de vraag gesteld, hoe ik de melk vind, die in onze dagelijkse koffie en de middagpap een belangrijk bestanddeel vormt. En dan moet ik altoos antwoor den, dat ik niet kan gillen over de Velsense melk; vergeleken bij de Katwijkse, de Lochemse en de Idaarderadeelse melk lijkt het ook mij maar mager spul, dat met heel veel moeite een roomlaagje vormt, wanneer men het omzichtig een dag wegzet. Nu ben ik geen melkkenner, slechts een -liefhebber volgens het beproefde systeem van de melk, die goed voor elk is, maar i s die melk wel zo goed, vraag ik mij beklemd af? Is het eigenlijk wel melk van koeien? Of melk van een duis tere magnaat, die in een kleine kelder schoolkrijtjes afraspt om aldus de winst van zijn luguber bedrijfje te vergroten? Met deze sombere vragen opgekropt in de keel heb ik mij tot Velsens beste melkers gewend, de mannen van de melkinrichting Velsen, die mij en u dus ook het vol gende ware melkverhaal de den: melkpoeder wordt niet meer gebruikt. De controle is zo scherp, dat er geen druppel water doorheen glipt en Vel sen staat bovenaan op de lijst van zestig gekeurde fabrieken. De karnemelk ook zo'n klacht is hier, naar de des kundigen meedelen, beter dan waar ook. Dus wij verbeelden het ons maar, wil ik er mee zeggen en we worden vertroeteld op dit punt. Gij moet hier niet langer over melken, vrinden. Het is allemaal verbeelding. Onze melk is puik een der beste melken in den lande. De man driekwart kan. En laat ze rod delen. Laat mij ook maar rod delen. LAMPENIER F KRUIS POEDERS-TABLETTEN-CACHETS Voor de korfbalvereniging „Watervliet" staan voor zondag vier competitiewedstrij den op het programma, waarvan die van het eerste twaalftal op eigen terrein tegen DVD I uit Amsterdam, een ploeg, die zeer wisselvallig speelt en vr.n de drie laatste wedstijden drie punten veroverde. De Wa- tervlieters zullen evenwel flink moeten aan pakken, in hoog tempo spelen en goed com bineren willen zij de punten in Velsen hou den en de aansluiting in de bovenste plaats op de ranglijst willen blijven behouden. Ook Watervliet 2 speelt thuis en wel tegen Swift 3 uit Amsterdam. Swift won van BEP 2 en van Koog Zaandijk 3 en verloor van Blauw Wit. Er is dus een kans voor de Wa- tervliet-reserves om het eerste punt uit deze competitie te bemachtigen, misschien zelfs wordt het meer. Watervliet 3 blijft evenzeer op honk en ontvangt Nieuw Flora 3. Hier is het geboden de tegenstanders niet te onderschatten. De wedstrijd Oosthoek 4Watervliet 4 blijft voor wat de uitslag betreft een vraag teken. De opstellingen zijn: Watervliet 1: dames: S. Meyer, J. Kluft, R. Leyenaar, D. Hartman, T. Waagmeester, B. Hessen; heren: J. de Boer, D. v. Ladesteyn, M. Verbeek, W. Berghuis, F. Vos, S. Hart man. Watervliet 2: dames: B. Hoen, L. Klooster man, I. Waagmeester, W. Nijkamp, G. Polak, B. Koet; heren: A. Verkerk, A. Redeker, A. R. Verkerk, J. v. d. Berg, H. Scholting, G. v. d. Brink. MARKTBERICHT 12 oktober Andijvie f 0,10f 0,18; sla f 0,04-f 0,10; bloemkool f 0,24f 0,74; bospeen f 0.22f 0,38; waspeen f 0,17f 0.36; spinazie f 0,22f 0,45; postelein f 0,27—f 0,49; sperciebonen f0,53 f 1,16; snijbonen f0,44f 1,31; pronkbonen f 0,28f 0,70; prei f 0,10f 0,16; tomaten f 0,20f 0,75; komkommer f 0,12f 0,33; groene kool f 0,14f 0.20; gele kool f 0,22 f 0,29; aardappelen f 0,08f 0,12; druiven f 1,00f 1,35; soepgroenten f 0,08f 0,15. ADVERTENTIE 'V «ETSTOFFEN NAAR KEUS VRAAÜT ONS PRIJS Onze fraaie STOFFEN-COLLECTIE wordt u gaarne ter inzage gegeven. Marktplein 30 Trompstraat 35 Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Whitby Abbey van Goole. Aura v. Grimsby. Roelf van Gdynia. Jonan van Goole. H.M. de Ruyter van Den Helder. Roelof Buisman v. Tynemouth. Rijnstroom van Londen. Hen- riette Schulte van Kirkeness, Prosyon van Otterbacken. Polaris van Tynemouth. Dido van Rotterdam. Wulp van Rotterdam. Pe- tuan van Rotterdam. Spreewald van Ant werpen. Camarounkust van West Afrika. Vertrokken zijn: Tukuman naar Las Pal- mas. Amstelstroom naar Manchester. Erkalin naar Grimsby. Prinsegracht naar Rotterdam. Brittagne naar Le Havre. Glory naar Sche- veningen. Bergsingel naar Kingsley. Berkel- stroom naar Londen. Margretha n. Gothen burg. Volharding naar Rotterdam. Amstel- borg naar Domsö. Marine Chemist naar Houston, Spica naar Hampton Roads. Cot- tica naar Barbedos. Caribia n. Frederikstadt Dardanus naar Londen. Archangelos naar Hampton Roads. Wexford naar Boston. Ri- ternel naar Hamburg. Hedda naar Riga. Die ter Waltraud naar Hamburg. Bomma naar Arendal, Calgari naar Londen. Panagiotis n. Hampton Roads. Lindekerk naar Bremen. Whitby Abbey naar Rotterdam. Amyntas n. Gothenburg. Anna Elisabeth naar Londen. Op donderdag 11 oktober c.es morgens om 11 uru liep h t 6000ste schip de haven van IJmuiden binnen. Vorig jaar viel dit feit ruim 1 maand later, namelijk op 14 no vember. i

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19