Pierlot Joe Smith geeft doorslag in de Amerikaanse verkiezingen Westduitse welvaart is een probleem voor West-Europa Agenda voor Haarlem r A Van dag tot dag V. Democraten pogen „de kleine man" aan hun zijde te krijgen tegen Ike (C OEES beveelt wapenaankopen aan en lenen van geld aan buitenland Mej. Lucienne Aubert vertelt: Polen wenst betrekkingen met Amerika te verbeteren Rechter verklaarde Nina schuldig aan diefstal Stakingsgolf in Oostenrijk Frans-Duits parlementair beraad in Bazel over unie Nieuw defensiebeleid in Australië Arrestatie-orders wekken verwarring in Djakarta Commandant van West- Java „ziet er geen reden toe" Snuif en wrijf •Til i -T Instituf de beauté haute coiffure 0' 1957 Den Haag wenst vaart achter Euratomproject Grote Drie bepleiten in Moskou Duitse eenheid Boer uit Noord-Ierland was de beste ploeger „Pro-Amerikaanse landen behoeven geen hulp" voor hen die meer eisen RADIO TELEVISIE Verzet tegen Amerikaanse vliegveldaanleg in Japan ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 Wat is er met onze jeugd aan de hand? Deze vraag, wrevelig dan wel angstig ge steld naar aanleiding van uitspattingen waarmee soms de muziek, als opzwepend element, te maken heeft, wordt dringen der en veelvuldiger naarmate de uitspat tingen onzer opgroeiende jongens en meis jes groter omvang aannemen. Een omvang, die er het angstwekkend karakter van een tijdsverschijnsel aan geeft, doordat het in cidentele eruit verdwenen is en de natio nale grenzen worden overschreden. In Amerika, in Europa, maar ook in Rusland is de puber bevangen door een soort cy nische razernij, die zich uit in een geva rieerd programma van euveldaden, aan stellerij, misdrijven in bende-verband, im moraliteit in de omgang der seksen en ver onachtzaming der elementaire fatsoensnor men, dit alles bedreven in het afgrijselijke uniform van de wildgekleurde, losse hem den, spijkerbroeken en sluipschoenen, op de tonen van een muziek uit de jungle van het super-moderne barbarisme. Wat is er met onze jeugd aan de hand? Wanneer men zich als volwassene, ouder of opvoeder, die vraag stelt, kan men haar meteen in het algemene beantwoorden met de nimmer falende verklaring van ieder verschijnsel bij iedere jeugd in alle tijden: de jeugd weerspiegelt de tijd. Daarmee is de uitzonderlijkheid van het geconstateer de verschijnsel tegelijkertijd verklaard: wij leven immers in een uitzonderlijke tijd een tijd die wij, volwassenen, tevoorschijn hebben geroepen doch in meerderheid niet hebben gewild in de vormen, waarin hij zich demonstreert. Een tijdeigen, dat ons evenzeer heeft overrompeld als het de jeugd overrompelt, omdat het uitwassen heeft veroorzaakt die aan onze macht ontsnap ten. Doch de jeugd reageert anders dan de volwassenheid. Zij reageert met alle vita liteit die zij in zich voelt opgehoop t en stelt zich teweer, zoals een lichaam zich ver weert tegen de ziektekiemen met een felle koorts. De jeugd leeft in een koortstoe stand, die de strijd met de ziekten van de tijd begeleidt. Zij worstelt met de aanval len, die tegen haar worden ontketend door de angsten en dreigingen onzer samen leving, door de enerverende zweepslagen die de mensheid voortjagen in een cirkel gang, door de opstapeling van onzeker heden en de afbraak van alle houvast, door het allesoverheersende gokspel met de ont ketende atoomkrachten de jeugd weer spiegelt in haar doen en laten een wereld situatie, waarin brave jongens en vrome meisjes ten onder zouden gaan en waar tegen zij zich met een enorme, woeste reactie verdedigt, om de kans tot aanpas sing te krijgen. Hierin ligt geen antwoord op de bij komende vraag: hoe moet aan de gecon stateerde euvels het hoofd worden gebo den door degenen, die met de leiding over de jonge generatie belast zijn. Doch wel ligt er een aanwijzing in ten aanzien van de instelling, waarmee de volwassene zich de betekenis van de angstwekkende ver schijnselen moet realiseren. Een instelling van deemoedig schuld besef, niet van wrevel en verwijt van diepe belangstelling vooral, opdat hij in het beeld der hedendaagse jeugd zijn eigen tijd verstaat en zijn eigen falen afleest en daar uit de taak begrijpt, dat hij ten aanzien van zovele problemen des levens krijgt opgelegd. Want nu, nu nóg, leidt hij de wereld, die straks het erfdeel van de jeugd zal zijn. POZNAN (AFP) In de Poolse pers zijn artikelen verschenen, waarin wordt gepleit voor het aanknopen van betrekkin gen met de Verenigde Staten om zodoende tot een beter onderling begrip te komen. De Poolse regering, zo schrijft men, zal Amerikaanse verslaggevers in de gelegen heid stellen de komende verkiezingen in Polen te verslaan en is bereid elk ander voorstel te steunen dat kan bijdragen tot een beter begrip en tot een gedachtenwis- seling over vraagstukken van wederzijds belang. Volgens de Poolse bladen zal de regering uitwisselingen voorstellen op wetenschap pelijk, cultureel, sociaal en politiek gebied. (Van onze correspondent in Washington) Het eind van de Amerikaanse verkie zingsstrijd komt in zicht en men kan de vraag stellen: „Hoe was de stand voor de rust?" Het antwoord daarop is moeilijk te geven, doch één ding staat vast: de Demo craten winnen terrein. In het begin van de zomer waren er niet veel waarnemers, die hun een kans gaven. Thans geeft men Stevenson en de zijnen nog altijd niet de beste kans, maar de mogelijkheid van een democratische overwinning acht men toch niet uitgesloten. Mocht Eisenhower verslagen worden, dan zal het niet zozeer zijn door Stevenson, dan wel door „Joe Smith", de kleine man. Stevenson heeft wel oldoende geestelijk kaliber om het tegen Eisenhower te kun nen opnemen, maar voor vele kiezers geeft het de doorslag hoe een kandidaat er uit ziet. Wanneer het grote publiek Ike en Ad- lai vergelijkt naar hun uiterlijk en type, dan zal het in het algemeen de voorkeur geven aan de kaarsrechte, goedgeklede, glimlachende Eisenhower boven de groot- neuzige, ietwat gezette en gedrongen ge stalte van Stevenson. Bovendien kan men Eisenhower's waarheden-als-koeien beter verwerken dan Stevenson's scherp-droge Dwight D. Eisenhower humor, die velen te „Brits" aandoet. Dit jaar houdt Stevenson enigszins rekening met het niveau van zijn gehoor. Dat helpt hem, maar zijn type geheel verloochenen kan hij niet. Tijdens de Republikeinse conventie in augustus te San Francisco was het een schijnbaar ideale, tevoren goed geregis seerde harmonie. Eén afgevaardigde werd die gladde perfectie te machtig en hij stel de een kandidaat tegen Nixon. Toen hem de naam gevraagd werd van zijn kandi daat, riep hij in het wilde weg: „Joe Smith"! „Jan Jansen" zouden wij zeggen. Op d a t ogenblik werd Joe Smith geboren, de denkbeeldige Amerikaan, die in de ver kiezingsstrijd een geduchte tegenstander voor Eisenhower zou blijken, geduchter dan Adlai Stevenson. Nina Ponomareva is gisteren in Londen schuldig verklaard aan diefstal van vijf hoedjes uit een warenhuis en is veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding, zijnde drie guineas, hetgeen ongeveer drie endertig gulden is. Na dit bedrag voldaan te hebben verliet de Russische discuswerpster onmiddellijk het rcchtsgebouw. Voor het kleine gerechtsgebouw stonden duizenden mensen te wachten op de afloop van het geding. Een zwarte limousine van de Russische ambassade was vlakbij ge parkeerd. Mevrouw Ponomareva verliet het gebouw ehter door een achterdeur en reed in een kleine Sedan rechtstreeks naar de haven waar ze aan boord ging van de „Molotov", die anderhalf uur later het an ker zou lichten met bestemming New York. Ze was al halverwege de loopplank voor dat fotografen en .verslaggevers, die op de kode wachtten omdat zij meenden te weten dat Alexander Chwastov de Rus die zijn tweejarige dochtertje naar Rusland brengt ondanks de protesten van zijn vrouw in Amerika met dit schip zou vertrek ken, haar herkenden. Zeelui op het boven ste dek wuifden haar toe. Met de uitspraak van de politierechter is een einde gekomen aan een opzichzelf onbelangrijke zaak die, zeker niet met in stemming van alle Britten, bijna tot een cause célèbre was geworden. Sinds het in cident in het warenhuis had de discus werpster zes weken lang in het gebouw van de Russisehea mbassade vertoefd. De discuswerpster, die met hoofd en schouders uitstak boven sommige agenten in de rechtszaal, hoorde de uitspraak onbe wogen aan. Het geding had 52 minuten geduurd. Indien Moskou er in toestemt kan Nina nu nog deelnemen aan de Olympische Spe len in Melbourne, waar zij de sterkste dis cuswerpster wordt geacht. Vrijdagmiddag heeft Nina Ponomareva zich te Londen bij het gerecht gemeld en is schuldig bevonden aan de diefstal van vijf dameshoeden. Nadat zij was veroordeeld tot het betnlen van de kosten van het geding, heeft zij zich in gezelschap van begeleiders naar het Russische schip „Vjatsjeslav Molotov" begeven Op de foto ziet men de Russische atlete met twee van haar begeleiders. Adlai Stevenson De uitslag van de strijd is niet te voor spellen. Niemand weet wat het zwaarste zal wegen bij de kiezers. Zullen zij de voorkeur geven aan de sympathieke vader figuur van Eisenhower of aan Joe Smith? In de Verenigde Staten doen de klasse tegenstellingen in het algemeen minder opgeld dan in Europa. Dit jaar echter zijn er tekenen van klassenstrijd te bespeuren. Het is niet zozeer de tegenstelling tussen arbeider en kapitalist, als wel het contrast tussen de kleine man en de machtige, reclame-makende organisatie. Stevenson heeft groot succes, wanneer hij betoogt, dat het bestuur weer in han den moet komen van het volk en dat het niet in handen mag blijven van „General Motors". De kleine man begint zich be kocht te voelen, een bijna hypnotiserende reclame smeert hem auto's aan, die te lang zijn voor zijn garage en waarvan de motor sterk genoeg is om een zware vrachtauto voort te bewegen. Joe Smith heeft het gevoel in hoofdzaak mee te tel len als klant of als stemvee. Dit kwetst hem in zijn geheel van menselijke waar digheid, het verwondt zijn zelfrespect. De ontwikkeling in de richting van kolossale bedrijven en van massa-manipulatie, waar bij televisie zulk een machtig instrument blijkt te zijn, kortom de steeds overheer- sender macht van het massale over het individuele, geeft aan velen hier het pijn lijke gevoel steeds ondergeschikter te wor den. Het is dwaasheid uitsluitend de Re publikeinen de schuld te geven van deze ontwikkeling in de moderne maatschappij. Doch wel is het zo, dat men het huidige regime nauw verbonden ziet met de grote bedrijven. Een man als Eisenhower, die graag geslaagde, grote zakenlieden als vrienden en ministers kiest, onderkent de gevaren van het massale. Met name in regeringszaken is hij gekant tegen te grote centralisatie. Al ligt de fout in werkelijkheid niet bij één partij, toch is Joe Smith juist voor de Democraten een symbool geworden van grote betekenis. Zij dragen hun partij voor als de beweging van Joe Smith. De ge hechtheid aan Eisenhower heeft voor vele min of meer onafhankelijke kiezers weinig te maken met welgezindheid voor de Re publikeinse partij. Die gehechtheid en ver ering zou men een soort „cultus voor een persoonlijkheid" kunnen noemen. Zal die cultus het winnen op 6 november of zullen vele Democraten, die in 1952 voor Eisen hower hebben gestemd, terugkeren tot hun oude partij, de politieke groepering van „de kleine man"? Zoveel staat vast: indien Stevenson nog altijd tegen de verwachting in kans zou zien Eisenhower te verslaan, dan zal hij dat alleen kunnen, dank zij de steun van Joe Smith. Dat deze kleine man ook de held kan zijn van de kleine boeren, die door de Republikeinen zich tekort gedaan voelen, behoeft geen betoog. (Van onze correspondent in Wenen) Meer dan zesduizend arbeiders in de staalfabrieken van Donawitz (Stierrpar- ken) zijn in staking gegaan om loonsver hoging te verkrijgen. Dit betekent niet al leen een groot financieel verlies voor Oostenrijk, omdat een aanzienlijk gedeelte van de staalproduktie wordt geëxporteerd, maar dreigt ook het algemene loon- en prijspeil in gevaar te brengen, waarmee de jongste bakkersstaking een begin had gemaakt. Meer dan drieduizend ambtena ren in openbare dienst hebben een pro- testoptocht in Wenen gehouden en met sta king gedreigd. Zij eisen dat hun salarissen voor de volle honderd percent aan het ge stegen levenspeil zullen worden aangepast. Kanselier Raad had deze aanpassing wel beloofd, maar deze kortgeleden weer uit gesteld tot juli 1957. Ook elders in Oosten rijk wordt er steeds meer gest-aakt. BERN (United Press). De pan-Euro- pese unie heeft bekend gemaakt, dat West- duitse en Franse parlementsleden van 21 tot 22 oktober in Bazel zullen beraadslagen over een Frans-Duitse unie, gebaseerd op een gemeenschappelijke buitenlandse, mili taire en economische politiek. Het zal de eerste bijeenkomst zijn van deze onlangs opgerichte Frans-Duitse parlementaire commissie, waarvan 120 leden van de West- duitse Bundestag, 110 Franse gedeputeer den en 70 Franse senatoren leden zijn. Van deze leden zullen er 180 aan het Bazelse congres deelnemen, onder wie de voormalige Franse premiers Gouin en La- niel. Het congres is belegd door de president van de pan-europese unie, graaf Richaid Coudenhove-Kalergi. CANBERRA (Reuter) Australië heeft de beëindiging van zijn produktie van Can- berra-straalbommenwerpers en het ontslag van duizenden arbeiders in de verdedi gingsindustrie aangekondigd. Deze maat regelen zouden de eerste van vele ingrij pende wijzigingen in de Australische ver dedigingsstructuur kunnen betekenen. Le den van de Australische regering zijn van mening, dat hiermee de nieuwe defensie politiek is ingeluid, die het Australische aandeel in de Zuidoostaziatische en Zuid- zee-defensie nauwer met die van de Ver enigde Staten beoogt te verweven. Men vermoedt dat de dienstplicht althans voor lopig bekort zal worden en dat in het leger de nadruk zal worden gelegd op de vorming van kernen geheel mobiele stoottroepen. DJAKARTA (ANP) De jongste order van generaal-majoor Nasution, de chef-staf van de Indonesische landstrijdkrachten, tot arrestatie van militairen, die zijn betrok ken in „onregelmatigheden" of „politieke handelingen" (later uitgelegd als een po ging de regering te wijzigen of omver te werpen) heeft verwarring in Djakarta ge sticht. Het gewoonlijk welingelichte in Ban doeng verschijnende blad „Pikiran Rakjat" meldt, dat overste Suprajogi, de comman dant van West-Java, heeft verklaard geen redenen te hebben officieren onder zijn commando te arresteren. Een woordvoerder van het leger heeft inmiddels met grote nadruk berichten in de buitenlandse pers tegengesproken, dat een aantal hooggeplaatste officieren in West-Java zou zijn gearresteerd. Een van de officieren, die volgens deze berichten zou zijn gearresteerd, kolonel Bratameng- gale, is uit Bandoeng in Djakarta aangeko men. Hij zeide, dat er elementen zijn, die trachten verdeeldheid in het leger te ver oorzaken. Een andere volgens eerdere berichten aangehouden officier, majoor Djuhro van de veiligheidsdienst, heeft verklaard, dat tot dusver in Djakarta geen aanhoudingen zijn verricht. De legerwoordvoerder zeide verder nog, dat er tot dusverre geen arres taties zijn verricht wegens politieke han delingen, doch wel wegens corruptie. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Uw verkoudheid van neus keel of borst weg met nodigt u uit om in zijn salons op 17, 18, 19 en 20 oktober a.s. de persoonlijke assistente van te consulteren, die u van advies zal dienen over het juiste gebruik van ELIZABETH ARDEN's huidverzorgings- en make-up pro ducten en de beroemde Arden Treatments zal geven. Een consult is uiteraard gratis en zonder enige verplichting. Gelieve hiervoor een afspraak te maken. ZDLSTRAAT 88 - HAARLEM TELEFOON 10083 PARIJS (ANP). De Organisatie voor Europese Economische Samenwerking zegt in een overzicht omtrent de economische toestand in West-Duitsland, dat de produk tie hoger zal blijven dan in de meeste in dustrie landen. Het zeer grote overschot op de betalingsbalans doet ernstige pro blemen ontstaan zowel voor West-Duits land als voor de andere ledenlanden der organisatie. Het voortduren ervan zou de werking van de Europese Betalings Unie en de beweging in de richting van vrijere handel in Europa moeilijker maken. ADVERTENTIE Bestel nü reeds uw SUCCES-INTERIEUR voor Bij de SUCCES-dealer voor Haarlem en Omstreken: Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 De Nederlandse regering steunt volledig de gedachte van het „Actiecomité voor de Verenigde Staten van Europa", inhoudende dat getracht dient te worden liefst nog dit jaar Euratom te realiseren, aldus verneemt het A.N.P. in politieke kringen in Den Haag. Volgens deze kringen erkent de regering, dat het vraagstuk van de energievoorzie ning in Europa van vitaal belang is voor de ontwikkeling van de welvaart in Euro pa. Hoe kwetsbaar op dit gebied, met name op het punt van de grondstoffenaanvoer, de Europese economie is, hebben de jong ste gebeurtenissen in het Midden-Oosten weer in een duidelijk daglicht gesteld, aldus zeide men in deze kringen. Hierdoor heeft het Euratom-project nog extra actualiteit gekregen. Naast de zo spoedige realisatie van Eura tom acht de regering het voorts een goede gedachte zoals door het actiecomité is voorgesteld nü reeds te onderzoeken hoe groot de hoeveelheid atoomenergie is, welke in West-Europa op korte termijn zou kunnen worden opgewekt en hoe dit zou kunnen geschieden. MOSKOU (Reuter) Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben de Russische regering opnieuw nota's doen toekomen over de Duitse hereniging. De drie regeringen betuigen haar instemming met de Westduitse houding, zoals die in de Westduitse nota aan de Russische regering van 7 september was uiteengezet. Op de Westduitse nota heeft de Russische rege ring nog niet geantwoord. De Britse regering vraagt in haar nota opheldering over het Russische gezichts punt ten aanzien van de Duitse hereniging waarover de regeringshoofden van Rusland, de Verenigde Staten, Frankrijk en Groot- Brittannië het op de Geneefse conferentie van vorig jaar eens werden. Volgens de Amerikaanse nota vormt de Duitse her eniging een belangrijk punt van de Ameri kaanse politiek en zal een blijvende ver deling van Duitsland een durende vrede en veiligheid in Europa onmogelijk maken Ook de Franse nota gewaagt van hoop op Russische medewerking aan de uitvoering van het Geneefse besluit en noemt de hui dige toestand „niet overeenkomend met de democratische idealen". De Westduitse regering heeft een gede militariseerde zone langs de oostgrens van een herenigd Duitsland voorgesteld om te gemoet te komen aan de Russische bezorgd heid voor zijn veiligheid voor het geval Duitsland eens mocht toetreden tot een westelijk militair verbond. De Westduitse bijdrage tot oplossing zal volgens de organisatie mogelijk bestaan uit maatregelen in de volgende drie rich tingen. Nieuwe maatregelen voor het ver krijgen van een invoervergroting zouden kunnen worden aanvaard, vooral wat de landbouw betreft. Duitsland zou ook een verdere algemene verlaging der invoer rechten kunnen overwegen. Voorts schijnt er tevens enige ruimte te bestaan voor het uit de weg ruimen van moeilijkheden ver oorzaakt door administratieve en andere voorschriften. Voorts zou een spoedig be ginnen met de aankoop van defensiema teriaal in de ledenlanden, en de transfer bij voorbaat van fondsen voor leveranties, er mede toe kunnen bijdragen het overschot op de betalingsbalans in de naaste toe komst te doen verminderen. Onder de huidige omstandigheden zou volgens de O.E.E.S. enige versnelling in de terugbetaling van buitenlandse schuld nut tig kunnen zijn en voor zover in de toe komst waarschijnlijk een overschot op de betalingsbalans zal blijven bestaan is het zeer wenselijk dat maatregelen worden ge nomen ter vergroting van de afvloeiing van kapitaal op lange termijn uit West-Duits land. Het zou voorts wenselijk zijn te over wegen in hoeverre het verstrekken van le ningen aan het buitenland zou kunnen toe nemen. Senator Ellender: ADVERTENTIE „Het HORLOGE waarmede ik mijn para chute-sprongen heb gemaakt, is een REMO- VA horloge, waterproof van ca. 65. In Frankrijk was iedereen, in het Parachu tistencentrum er reuze enthousiast over, dat ik met mijn HORLOGE aan sprong. Iedereen doet zijn HORLOGE af met springen, maar ik wilde wel eens weten, of het mogelijk was, met mijn HORLOGE aan te springen, en ja, het HORLOGE bleef prima lopen, zonder nadelige gevolgen. Het resultaat was, dat één der Parachutisten het bij mijn vertrek kocht en dat een ander mij vroeg, om er één voor haar mee te bren gen, wanneer ik weer naar Frankrijk kom, iedereen was enthousiast, ze hadden het n.l. wel eens met hun eigen HORLOGE gepro beerd, het resultaat was dan, dat het niet meer liep, of vóór of achter ging lopen. Ik heb er 16 maal mee gesprongen, zonder klachten, van 600 m hoogte. Het is n.l. erg lastig wanneer je zo twee, drie maal per dag springt en dan steeds je HORLOGE moet afdoen, je hebt al voldoende om aan te denken en dan vergeet je je HORLOGE wel eens". Mogen we besluiten met als óns commen taar: Zo'n goed REMOVA HORLOGE ver koopt 't SILVER STOEPKE daar vindt n het Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 De kleine zaak met de grootste keuze. Hugh Barr, een 30-jarige boer uit Cole- raine in Noord-Ierland is vrijdag in Shil lingford bij Oxford voor het derde achter eenvolgende jaar wereldkampioen ploegen nale kampioenen uit dertien landen, waar onder Nederland deel. KARATSJI (United Press) De demo cratische Amerikaanse senator Ellender, die een reis door het Midden-Oosten maakt, heeft in Pakistan critiek geoefend op het Amerikaanse programma voor hulp aan het buitenland, dat naar zijn mening in de komende vier jaar tot een einde moet wor den gebracht. „Het hulpprogramma geeft buitenlanders de indruk", zo zei Ellender, „dat Washington geld heeft weg te geven. Ik zal in al deze landen vertellen dat elke cent die ze van ons krijgen, geleend geld is. Die buitenlanders geloven het niet en zeg gen dat ik dom of dwaas moet zijn. De vol ken moet duidelijk gemaakt worden dat zij zullen terugvallen in de duisternis zo dra de Verenigde Staten hun tegenwoordig levenspeil verliezen". Volgens Ellender moet de Amerikaanse hulp aan Groot-Brit tannië, Australië, Frankrijk, Italië en Bel gië meteen worden stopgezet. „Waarom zouden we Australië geld geven? Dat land is zo pro-Amerikaans als maar kan", aldus de senator. ADVERTENTIE TOKIO (United Press) Twaalfhon derd politiemannen, achter een aanvals- spits van pantserwagens en schreeuwende luidsprekerauto's, hebben een hevig ge vecht gevoerd met 3000 demonstranten, die trachtten een uitbreiding van de Ame rikaanse luchtbasis Tachikawa te voorko men. Twintig socialistische parlementsle den werden uit de menigte opgevist en weggebracht. Plaats van handeling was het dorp Sunakawa, dat zal moeten ver dwijnen voor de nieuwe start- en landings banen van het Amerikaanse militaire vliegveld. De Japanse regering poogde reeds acht dagen lang een groep landmeters aan het werk te krijgen. Iedere keer zijn deze men sen tot nu toe weggejaagd door betogers. De uitbreiding van het vliegveld is nood zakelijk omdat het vliegveld Haneda, waar tot nu toe de Amerikaanse eenheden in Japan gestationeerd waren, de toegeno men burgerluchtvaart en de militaire vlie gerij niet meer tegelijk kan verwerken. Minerva: „Love me or leave me", 18 jaar, 7 en 9.30 uur. Lido: „Ave Maria", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Grote manoeuvres", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Drie mannen in de sneeuw", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tempel der verlei ding", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Kara vaan", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „Poli tie zonder wapens", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Bloedgeld", 18 jaar, 7 en 9.15 uur Stads-r houw burg: Haagse Comedie: „Spoken", 8 uur. Vleeshal: Technische show, geopend van 10—23 uur. D.S.O.-terrein, Vijf huizen, 4 uur. Bob Kion's luchtsensatie. ZONDAG 14 OKTOBER Minerva: „Brokkenpiloten", alle leeft., 2 en 4.15 uur. „Love me or leave me", 7 en 9.30 uur. Lido: „Rose Marie", alle leeft., 11 uur. „Ave Maria", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les grandes manoeuvres", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Het grote avontuur", alle leeft., 11 uur. „Drie mannen in de sneeuw", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Gaslicht", 18 jaar, 1°.30 uur. „Tempel der verleiding", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Kara vaan", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „De levensroman van Richard Tauber", alle leeft., 11 uur. „Politie zonder wapens", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Bloedgeld", 18 jaar, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, De Haagse Comedie met „The great Sebastians". Concertgebouw: 2.30 uur: Leids kindertoneel met „Bulletje en Bonestaak", 8 uur: Bonte avond m. m. v. Zwarte Riek. Gebouw Cultura: 10.30 uur, Wijdingsmorgen van de Ned. Ver. van Spi ritisten. Ir. H. Bouman over „De open poort". Zuiderkapel: 10 en 5 uur, Dienst o. 1. v. ds. A W. F. Waardenburg, 8 uur: Jeugd dienst. Brinkmann: 10.30 uur, Prof. dr. ir. P. J. Mazure spreekt voor het Humanistisch Verbond over „De levensbeschouwing van een niet-religieus humanist". Hervormde Kerk, Wilhelminaplein, Heemstede: 7 uur: ds. A. Dronkers over „Woningnood en liefde". MAANDAG 15 OKTOBER Minerva: „In de rimboe van Australië", alle leeft., 8.15 uur. Lido: „Ave Maria", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Les gran des manoeuvres", 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Drie mannen in de sneeuw", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Tempel der verleiding", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „De zee der ver loren schepen", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Politie zonder wapens", 14 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur Frans Hals: „Bloedgeld", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: 8 uur, Ds. W. G. Overbosch spreekt voor de Volksuniversiteit over „Verthouding tussen godsdienst en kunst". Gebouw „Zang en Vriendschap", 8 uur, de heer L. van der Laan spreekt voor het Geestelijk Centrum „De grotere wereld". Begijnhofkapel: 8 uur: Interkerkelijke samenkomst. Ds. J. Q. van Hoogstraten spreekt over „Rock around the clock", Zangdienst van 7.30 uur af.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5