V „Arend Reijm" Groenteaanvoer verplaatst zich alweer naar het wintergoed DE SAMENZWEERDERS <=lOeek MERLIJN EN DE WONDERBESSEN met melk meer mans Bloemen duurder - soms driemaal de prijs! 4 Donkere polder maakt boeren ongerust Slecht jaar voor de landbouw BEVERWIJK voor alle rijbewijzen: Vermoedelijke uitslag 9-11 „B.A.V."-fotografen bijeen VelsenIVV Heringa Wuthrich Voetballers vergaderen fVERVOLGVERHAAL door Friedrich Bru~-'"1 A egel j Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 13 OKTOBER 1956 ADVERTENTIE „Rock around the clock" (Thalia, vrij dag tot en met woens dag). Waar nu precies de oorzaak ligt van het bekende feit, dat hele steden op hun kop hebben gestaan tengevolge van deze film, is ons nimmer geheel duidelijk ge worden. Onder de musicals is het zeker geen hoogvlieger en het verhaaltje blijft zulk een bijkomstig heid, dat er eigenlijk weinig kwaliteiten resteren om van har te te kunnen prijzen. De muziek van een aantal bekende mo dernisten uit de Amerikaanse jazz, waarop deze rolprent gebaseerd is en de plotselinge rage der Amerikaanse en En gelse teen-agers om zich schoksgewijs over een dansvloer te bewegen en elkander daarbij zonder aanwijsbare reden in de lucht te werpen, kunnen nauwelijks vol doende geacht worden om deze op-de-kop- staande-steden te rechtvaardigen, maar er is blijkbaar méér dan dit ritme en méér dan deze eindeloze herhaling van klanken, dan onder woorden te brengen is. Er is de zucht naar een korte bedwelming in een straffe cadans en een opjagende klank. Het verhaaltje is dus bijzonder onbenul lig: een groepje landbouwers en tractorbe stuurders uit het midden Westen van Amerika ontdekt onder aanvoering van de heer Bill Haley een nieuwe, opwindende muziekvorm, die dwars tegen de vergui zing der erkende theateragenten in zijn weg vindt via een deftige meisjesschool naar de harten van heel jong Amerika en alras voegen zich meer bands en combo's in deze maalstroom. Bill Haley produceert af en toe bijzonder goede muziek, het moet worden toegegeven en ook van The Bellboys komen in deze film enige verrassende nummers voor. Maar de kroon spant naar onze smaak het vokale ensemble The Platters met één zo voortreffelijke negerstem, dat deze alleen al een bezoek aan Thalia meer dan waard is. Hoewel dat nu weer niets met Rock en Rollebollen te maken heeft. Overigens was het gisteren rustig in het theater aan de Breesaapstraat, dat afge weken is van de ene voorstelling per avond en gedurende de nieuwe speelweek twee avondvoorstellingen met „Rock around the clock" denkt te geven. Alleen een ietwat onbekookte bezoeker, die echter meer naar theewater dan naar danswoede zweemde en een paar stampende belhamels op de voorste rij lieten blijken, dat er blijkbaar iets gedaan moest worden, wanneer zulk een film zulke sensaties in andere plaat sen heeft verwekt. Hun is rustig meege deeld, dat ze hun gemak dienden te hou den. J. F. *7 ADVERTENTIE In de vrijdagavond gehouden ledenverga dering der Boerenvakgroep van de L.T.B. is gestipuleerd, dat het nu toch wel eens „meer dan tijd" wordt, dat de Wijkermeer- poider van enigszins doelmatige verlichting wordt voorzien. Nu de winter voor de deur staat en de duisternis vroeg valt, kan het aardedonker in de polder zijn en reeds nu komen er klachten binnen over diverse ongelukjes De voorzitter, de heer J. Brandjes deelde mede dat er reeds stappen zijn onderno men om enkele gaslantaarns geplaatst te krijgen. Er is medewerking toegezegd door de overheid, maar tot nu toe is daar weinig van terechtgekomen, vertelde hij triest. Komende tot de agenda van de vergade ring werden diverse voorstellen ingediend voor de vakgroepsvergadering. De voorzitter deelde mede dat de boeren geen best jaar zullen maken. Door het slechte weer is er maar een matige oogst, de inkomsten dalen en de uitgaven stijgen onrustbarend. Er wordt een tractorcursus gehouden die zal bestaan uit dertig lessen. Hiervoor be staat veel animo tot deelname. Vergeetachtig Gastricum Op het politiebureau aan de Dorpstraat la te Castricum, zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: bruin suède reticule met ketting en inhoud; zilveren ringetje; drie sleutels in etui; bruine acte- tas, inhoud broodtrommel en fles; heren- portemonnaie met inhoud; een wit-zwart hondje. Verloren: wieldop (Volkswagen); leren motorwant; een paar wit linnen ballet schoentjes; een rode damesportemonnaie rood-blauw achterbord van auto; rode kater; kleine herdershond; zwarte kat. Bouwvergunningen Aan de volgende personen werd door B en W. van Castricum een bouwvergunning verleend: Aan de heer W. Borst te Bakkum voor de verbouw van een serre. Aan de bewoner van perceel Geelvinck- straat 43, eveneens voor de verbouw van een serre. „Het zwarte commando" (W.B. Theater, middagvoorstellingen) Nog voor de Amerikaanse burgeroorlog was het in Kan sas niet al te plezierig. William Cantrell, een doodgewoon schoolmeestertje tracht van de wanorde gebruik te maken door zich kandidaat te stellen voor de functie van districtscommandant. Hij ondervindt daar bij echter de concurrentie van een cowboy uit Texas, die lezen noch schrijven kan en tot overmaat van ramp houden ze nog van hetzelfde meisje ook. Natuurlijk is het knokken geblazen en wij geven u te raden wie er als winnaar de schone Mary in de armen mag sluiten. Juist! Natuurlijk is dat de cowboy, maar voor dat het zover is, zijn er al ettelijke slachtoffers gevallen. Over de bezetting van de hoofdrollen heeft men in deze film niet te klagen: Wal ter Pidgeon, John Wayne, Roy Rogers, Gabby Hayes en Claire Trevor doen hun uiterste best om van het oude gegeven iets redelijks te maken. Zij zijn daarin vrij be hoorlijk geslaagd. „Levend begraven" (W.B. Theater, zon dag en maandag) Een Italiaanse graaf, die in zijn eentje een grote groep onderge schikten in bedwang houdt, krijgt het, wanneer hij in geldnood komt met zijn moeder en pleegzusje te kwaad. Zij weige ren halsstarrig hem van contanten te voor zien en dan komt de ware aard van de graaf pas boven. Met behulp van zijn huis houdster vermoordt hij zijn moeder vlak voor de ogen van zijn zusje, die daardoor letterlijk met stomheid geslagen wordt. Dat is natuurlijk niet zo netjes en terecht wordt hij daarvoor gestraft door de geliefde van het meisje, die .zipb.jn een gevecht pp. de degen veruit de meerdere toont. Voordat het echter zover is, wordt er nog tientallen minuten gehuild en gekermd. Zoals gezegd het kwaad wordt verslagen en aan het slot van dit drama krijgt het meisje tot grote blijdschap van haar held haar spraak terug. Milly Vitale, Paul Mul ler en Piero Palermini vervullen de hoofd rollen. „Verboden Vrouwen" (Kennemer Thea ter, vrijdag, zaterdag en zondag). Deze Ita liaanse film evenaart in voortreffelijkheid de mate van achterdocht, die iedereen dient te hebben als hij of zij weer gecon fronteerd wórdt met een onbescheiden aankondiging van een film over prostituées. Bijna steeds immers gaat het om een naar compromis: driekwart sensatie voor de kassa en een kwart zedeprekerij voor de filmkeuring. In „Verboden Vrouwen" is er geen compromis, is er alleen film, echt filmisch verantwoord camerawerk, ras- acteren, een spannend verhaal en uitmun tende regie. Als een vrouw het raam uitspringt van een bordeel, wordt de zaak door de politie voor enige tijd gesloten. Hoe drie meisjes die „vakantie" besteden is het thema. Het ziekbed van de vrouw die zich trachtte het leven te benemen, is de kern waaromheen de gebeurtenissen zich afspelen. Een der meisjes bezoekt haar dochtertje en besluit bij het kind te blijven. Een tweede schrijft op een huwelijksannonce en wordt voor de kerk waar zij de man (subliem gespeeld BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechnleb U wordt van huis gehaald en gebracht Gedlplom. Auto- en MotorrQschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel. K2560-8930 door Anthony Quinn) zal trouwen over reden tijdens haar vlucht voor de burge meester, die haar verleden heeft nageplo zen. De derde kiest zij ziet geen andere mogelijkheden meer terugkeer naar het bordeel. De gewonde wordt verpleegster. Er is geen geforceerde zedeprekerij in deze film, die niet overladen is. Hij is goed gedoseerd met spanning, humor, tragiek en heeft fraaie psychologische momenten. De film steekt boven het gemiddelde uit. N. „Sissi", (Luxor Theater, vrijdag tot en met donderdag) De ontwapenende en vooral romantische geschiedenis van een meisje, dat niet voorbestemd scheen om het Oostenrijkse hof van vóór de eerste wereldoorlog met haar frisheid en natuur lijke onbevangenheid op te luisteren en toch die taak krijgt toebedeeld. Een film uit de „goede oude tijd", die er rijkelijk op speculeert, maar het romantisch gemoed goed zal doen. VKD—BDC In het militair tehuis „de Burcht" speel de gisteravond voor de Bondscompetitie eerste klasse, de Beverwijkse dammers hun tweede wedstrijd. Invaller E. Reinhout speelde een slechte partij. In het middenspel moest hij ten gevolge van een slordige zet aan Ph. van Wort toestaan dat deze een damslag kon nemen, en hierdoor de partij op een ge makkelijke manier kon winnen. Nadat ook nog Chr. Bakker van P. Hol- lenberg had verloren was de stand 40 Hierna zorgden echter P. Smit, die op zeer fraaie wijze van G. Hesselman wist te winnen en H. Diederiks die geen fout maakte en op tempo P. Mul er onder hield ervoor, dat de stand weer gelijk was 44. A. Peekei speelde deze avond zeer goed, hij wist op verrassende wijze J. Lucas te verslaan en de stand op 4—6 te brengen. Nic. Adelaar die als invaller tegen H. Rump speelde, verloor in het eindspel een schijf en hiermede zijn partij. Beter deed S. Hoogvorst het, deze wist in een goed gespeelde partij de volle winst te behalen zodat de stand toen 68 was. Nadat K. Kikke en J. Kabel nog een voordelige re mise wisten te behalen was het 810. J. Hagenaar moest echter wegens het late uur zijn partij afbreken, maar daar hem in deze stand de remise niet meer kan ontgaan wordt de einduitslag vermoedelijk 11—9 voor de Beverwijkse dammers. De gedetailleerde uitslag was: VKD 1 BDC 1: P. Mul—H. Diederiks 0—2, H RumpNic. Adelaar 20, F. VisserJ Kabel 11, J. LucasAndr. Peekei 02, P. HollenbergChr. Bakker 20, D. Rump K. Kikke 11, A. SchijfJ. G. H. Hage naar afgebr., G. HesselmanP. J. Smit 02, Ph. van WortE. Reinhout 20, G. FaaijS. D. Hoogvorst 02; totaal 810. Op 17 oktober spelen de BDC-ers met hun eerste tiental tegen 't Oosten in Haar lem en op 18 oktober de BDC-reserves een huiswedstrijd tegen Zandvoort. Vrijwel alle leden van de Beverwijkse amateursfotografenvereniging waren gister avond in hun verenigingslokaal aan de Schans bijeengekomen, om te luisteren naar een lezing van hun voorzitter de heer G. Broertjes, over zijn reis naar Tirol. Uiteraard had de heer Broertjes een grote collectie kleurendia's medegenomen, die hij tijdens zijn verblijf aldaar heeft gemaakt. Spreker heette allereerst enkele nieuwe le den van harte welkom en vertelde toen een en ander over zijn belevenissen in dit mooie deel van het Europese continent. De foto's waren van een buitengewoon goe de kwaliteit.Vooral zijn opnamen van Inns- brück waren voortreffelijk. De leden heb ben zeer veel van deze avond genoten en hebben de opmerkingen over fouten, die aan de eigen opnamen kleefden en waarop hun voorzitter hen speciaal attendeerde zeker ter harte genomen. Voor de komende zondag was o.m. vast gesteld de competitie-wedstrijd Velsen IVV, te spelen om 12 uur. Deze ontmoeting gaat evenwel niet door. Zij wordt nu op 4 november a.s. gespeeld. Het kwam uit, zoals het in dat oude boekje stond: op de aangewezen plek, midden in het dichte bos, vond Merlijn na lang zoeken een aantal vreemde plantjes, waar aan vuurrode bessen groeiden. Zouden dat werkelijk de toverbessen zijn? Het moest wel, want ze groeiden nergens anders in het bos; en Merlijn had die grote, glan zende bessen nog nooit ergens gezien! Hij plukte er wat van de planten af'en keek naar de bessen op zijn hand. „Zouden die nou écht de tovermacht hebben, zoals in dit boekje staat?", vroeg hij zich af. „Daar ben ik echt benieuwd naar!" 19-20 Erg veel verandering kwam er deze week niet op de groentemarkt. Wei was er een verschuiving van de zomerprodukten naar de najaartsartikelen merkbaar, waardoor bonen en sla op de achtergrond schoven en prei en enige koolsoorten meer in tel raakten. De prijzen waren in grote lijnen gelijk aan een week geleden. Zo was er veel meer vraag met betere prijzen naar bloem kool, die tot 0.75 per stuk kwam. An dijvie varieerde van 0.10 tot 0.17 per kilo, sla kocht men beneden de tien cent per krop. Zowel de spercie- als snijbonen uit de kas kwamen tot 1.40 per kilo, de bonen van buiten draaiden rond de gulden per kilo en pronkbonen gingen tot 0.70 per kilo. Bos- en waspeen haalden tot 0.38 per bos en per kilo. Er was een groot aanbod van prei, waarvoor echter matige prijzen werden betaald, die de 0.17 niet te boven kwamen. Komkommers raken op; enige goede partijtjes gingen nog tot 0.33 per stuk, spinazie kwam tot 0.48 per kilo en postelein tot 0.40. Groene kool draaide rond de 0.20 per kilo. De aanvoer van druiven neemt toe, maar de prijzen zijn goed, n.l. van 1.tot 1.40 per kilo. Bloemen duurder Op de bloemenveiling werd het beeld deze week heel anders dan een week ge leden, toen de kwekers met matige prijzen naar huis gingen. Vooral de prijzen der chrysanten lagen voor sommige soorten wel driemaal zo hoog, men betaalde grif tot ver boven de gulden voor een bosje troschrysanten. -Rr is npg een.,ruim agpjpiod,, y/aarin de- zomerbloemen nog maar een beperkte rol spelen, de dahlia's hebben grotendeels af gedaan en komen niet veel hoger dan tot 0.30 per bos. Ook asters, helianten en andere soorten raken weer „uit de tijd". Daarentegen werd het sortiment der chry santen groter en komen de eerste kas- chrysanten weer aan de markt. De prijzen voor de tros varieerden van 0.62 tot 1.10 per bos met voor iets extra's nog wel 1,40 per bos. De geplozen chrysanten gingen tot 0.24 per stuk. Anjers die lange tijd goedkoop waren, liepen in prijs op tot 0.25 per stuk. Cyclamenbloemen werden tot 0.85 per bosje verkocht, gerbera's draaiden rond de 0.25 per stuk. Nerine brachten nog ƒ0.80 per stuk op, de kleinere bloemen gingen tot 0.37 per stuk. Duin doorns en eikeblad gaan vlot van de hand. Bij de potplanten zijn het vooral de cycla mens die nu in steeds ruimer aanbod aan de markt komen en tot 2.per stuk gingen. Voor de door hen aangevoerde groenten kregen de Kennemer tuinders in Castricum de volgende prijzen: sla 3-7,5, aardbeien per doosje 79, andijvie 9-16, komkommers 9,5-17,5, pronkbonen 58, bospeen 10-29, sperciebonen 85-125, bloemkool 34-65, spi nazie 36-37, winterwortelen 9-11,5, spruiten 71-81, peterselie per bakje 40, grote sprui ten 26-28. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Maandag houden de Santpoortse Terras- vogels hun jaarvergadering in „De Wey- man". Op deze leden-bijeenkomst zullen o.m. leden voor een vijftal commissies moe ten worden benoemd. Vier bestuursleden, t.w. de heren G. Metten, D. Meyer, L. Munnikes en F. Vellinga treden periodiek af,.,Van bezon stelt alleen laastgenoemdq zich niet herkiesbaar. Personeel van Duinenbosch krijgt gezellige avond Voor de personeelsleden van het Prov. ziekenhuis Duinenbosch te Bakkum, is voor donderdag 18 October een gezellige bijeen komst vastgesteld in de toneelzaal. Er zal een filmprogramma worden aangeboden, waarvan de hoofdfilm zal heten: „Gebro ken melodieën". De muzikale clown „Fantasio" zal ook zijn medewerking verlenen. Tot slot zal een dansje worden uitgevoerd met muziek van de Accorelli's onder leiding van Gerard Kroon. ADVERTENTIE Publikotla Nederlands Zulvelbureou, Grevenhoge NEEM PER MAN DRIEKWART KAN ó6 CJ Als het inderdaad juist is, dat Antonin Horak en Rybar aangezet heeft om Semal te vermoorden, dan betekent dat, dat Semal met medeweten van de Partij vermoord werd en dat zij slechts instrumenten van de politie zijn geweest, of de Partij, maar dat is tegenwoor dig precies hetzelfde. De Partij is de politie geworden, de politie is Partij geworden. Ja, zo is'het. Juist omdat dezelfde gedachten door mijn hoofd speelden, vroeg ik dgt over die blaadjes. Als we nu beiden op vrije voeten waren geweest en we had den geweten, wat we nu weten, jij op de universiteit en ik op de bank, en als we er van overtuigd waren geweest, dat ze zich van hun eigen mensen ontdoen, als die geen nut meer hebben, zouden we dan nog steeds menen, dat vlugschriftjes het enige antwoord vormen? Aarzelend zei Jablonsky: Het is.... lastig.... zo plotseling.... je mening te veranderen. Wat nog kort geleden wit leek, blijkt ineens zwart te zijn. Je moet weten, dat ik, zoals ze dat noemen, een cosmo- politische intellectueel ben en zulke mensen willen altijd op hun gemak de problemen overdenken. Maar denk nu eens aan wat Huss, Comenius, Kant en weet-ik-veel-wie-nog-meer geschreven hebben. En wat staat in de Bijbel? Boeken Jablonsky onderbrak hem. Ja, ik weet het; dat heb je gisteravond ook gezegd, een zaak op leven en dood. Ik zal je mijn antwoord nu geven, je hebt er om gevraagd. In de oorlog ben ik para chutist geweest. Bij onze training werd ons veel verteld over sabotage en guerilla's. In het licht, van wat ik daar geleerd heb, zou je vraag echter moeten luiden: Is de tegenwoordige situatie al rijp, zodat wij met sabo tagedaden en moordaanslagen de stemming zó kunnen opvoeren, dat we een guerilla kunnen beginnen in de we tenschap., dat zij zal opgroeien tot een algemene opstand? Maar als die opstand werkelijkheid zou worden en onze roemruchte bevrijder en bondgenoot binnen zou mar cheren om de huidige machthebbers te beschermen. Wat dan? Vymetal onderbrak Jablonsky. Zelfs dat zou beter zijn dan de situatie van nu. Die verbergt alleen maar het feit, dat de regering een soort zetbaas is voor de werkelijke machthebbers. Sedert München is het een tweede natuur van ons geworden 1 om scherp te luisteren naar wat de mensen daar over ons zeggen. Omdat ze toen steeds gezegd hebben, dat we onze tanden op elkaar moesten klemmen en dat we dóór moesten zetten, zijn we blijven luisteren. Mijn vraag is zuiver theoretisch. Je hebt zélf al gezegd waar om: we zijn nü al veroordeeld. Stel je dus voor, dat je vandaag nog een vrij man zou zijn. Wat had je dan ge kozen? Het pamflet of de revolver? Jablonsky begon te lachen, maar plotseling was hij weer ernstig. De revolver! Of wat nog beter zou zijn: een goede moderne handgranaat. Daar ben ik blij om, zei Vymetal lachend, zelfs al is het maar een hypothetische handgranaat. Toen Durda Jablonsky voor het verhoor kwam halen, zag hij tot zijn niet geringe verbazing twee tevreden glimlachende mensen. Als ze zo tevreden zijn, meende hij, dan kan hun zaak ook niet hopeloos zijn. Ze moeten ergens iets opgevangen hebben, dat hun een hart onder de riem gestoken heeft. Nadat hij Jablonsky weggeleid had, kwam hij terug om met Vymetal een praatje te maken. Hij vond het prettiger met hem alleen te praten, omdat hij zich bij Jablonsky niet op zijn gemak gevoelde. Nu, Lojza, zei Vymetal opgewekt, hoe vind je dat? Ik ben even verlangend om jou te zien als een ver liefde jongen of meisje. Waarvoor heb je die hamer mee genomen? Soms om wat juridisch werk te doen? Juridisch? Ja. Is dat namelijk niet de nieuwe methode? Je geeft me met die hamer een slag op m'n hoofd, opdat ik zal bekennen. Bij de eerste slag beken ik, dat ik mijn verloofde vermoord heb. Maar daarmee is de tegenwoor dige aanklager niet tevreden. Ze willen een bekentenis met een politiek tintje hebben. Na de tweede slag beken ik dus, dat ik de plannen voor onze nieuwste duikboot verkocht heb aan de Amerikaanse Generale Staf. Wat? Weet je wérkelijk niet, dat wii bij de samenvloeiing van de Moldau en de Sazava een duikbootbasis hebben. Alles is mogelijk, Franta. Tegenwoordig zijn fabrie ken van paraplu's een topgeheim. Mijn hamer is inder daad iets legaals; het is mijn alibi. Jullie britsen zijn niet in orde, die moet ik repareren Na deze inleiding, die aan moest tonen dat hij in een vrolijke stemming was, vroeg Vymetal de bewaker om de krant aan Jan te geven en een antwoord terug te brengen. Durda sputterde tegen. De gang, waaraan Jans cel lag, werd bewaakt door nieuwe mensen en de oude bewakers durfden zich daar niet te vertonen. Die nieuwen zijn erg eerzuchtig en ze zijn boven dien bang. Ze rapporteren alles. Het is erg lastig om uit te maken of hun eerzucht groter is dan hun angst of niet. En dat is juist het gevaarlijkste. Verder zijn het gewone mensen, precies zoals wij. Tenslotte slaagde Vymetal er echter in aanknopend aan wat Durda zo juist gezegd had hem over te halen om Jan de krant te brengen en met een antwoord terug te komen. Dat heeft me moeite gekost, dacht Franta, toen de bewaker vertrokken was. Als Jan nu maar die hele krant leest en mijn boodschap ontdekt. Ach, natuurlijk leest Jan de krant van a tot z, want niemand leest het Partij-orgaan beter dan juist gevangenen in hun een zame opsluiting. Hij maakte het zich op zijn brits gemakkelijk en her haalde nog eens de boodschap, die hij Jan gestuurd had: „Ik heb juist ontdekt, wat je gedaan heb". Hij zou dat zeker wel begrijpen en hem een antwoordje sturen, of hij het inderdaad gedaan had of niet. Zijn vraag hield verder ook nog in, hoe hij over Antonin dacht. Hij gromde tevreden: Je kon moeilijk nog meer met slechts acht woorden zeggen. Formanek had zich geïnstalleerd in Kubka's kantoor en direct daarna zorgvuldig alle verslagen van de ver horen bestudeerd. Hij voelde zich ongelukkig. Geen won der, dat Kubka geklaagd had over deze zaak! Hoe wil den ze het aanleggen om mensen te veroordelen, zonder dat er bewijzen waren? Svec had voor de belastende do cumenten gezorgd, maar Jablonsky hield met stelligheid vol, dat hij die papieren nog nooit eerder had gezien en dat zij onmogelijk op zijn flat in beslag genomen konden zijn. Er was geen officiële inventarislijst van de do cumenten, die in beslag genomen waren. Hoe viel dus te bewijzen, dat zij inderdaad op Jablonsky's flat gevonden waren? Als hij niet oppaste, zou hij dezelfde weg als Kubka opgaanalleen in sneller tempo. Kubka zou wel gepensioneerd worden, maar hij, de nog jeugdige dr. Formanek, die al lang lid van de Partij was, zou zonder meer ontslagen worden. (Wordt vervolgd). Woensdag 28 september: m.l. Huiberdtna Giji- bertha KW 85. Zaterdag 29 september: m.l. Cornelia Maria SCH 135. Maandag 1 oktober: m.l. Annie IJM 14. Dinsdag 2 oktober: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Caroline IJM 26, Eveline IJM 116 (12 okt. binnen): m.l. Onderneming II SCH 27. Woensdag 3 oktober: s.t. Klaas Wijker IJM 85. Donderdag 4 oktober: m.t. Thorina IJM 33 (12 okt. binnen), Burgemeester Heusdens VL 27. Vrijdag 5 oktober: m.t. Dirkje RO 53: m.k. Pietertje HD 87. Zaterdag 6 oktober: s.t. Norma Maria IJM 6, Haarlem IJM 9; m.t. Post Boy IJM 35, Wiron IV IJM 209, Albertha Hendrika KW 81 (12 okt. bin nen); m.l. Doggersbank KW 75, Onderneming IV SCH 153. Maandag 8 oktober: s.t. Herman IJM 2: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Allan Water IJM 34, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH 171 (12 okt. binnen); m.l. Heemstede IJM 53, Arie Nico KW 17, Con cordia KW 26, De Verwachting KW 28 (12 okt. binnen), De Vrouw Anna KW 52, Elizabeth KW 64. Willy Alida 65, Saturnus KW 69, Willempie KW 89 (12 okt. binnen), Nestor KW 101, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Petrro- nella KW 125, Arie KW 155, De Vier Gezusters KW 162, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Anna Suzanna WR 88, Dolfijn RO 2; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (9 okt. binnen), Dage raad IJM 4, Texel IJM 5, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11, Klaas Junior IJM 22, Emisel IJM 31, De Hoop I IJM 45, De Hoop II IJM 59 (9 okt. binnen), Corrie IJM 78 (12 okt. binnen), Neeltje IJM 240 (10 okt. bin nen), Nehim I AM 16, Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26 (11 okt. binnen). Vier Gebroeders TX 14 (11 okt. binnen), Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51. Arendje Jacoba KW 21 (10 okt. binnen), Rein KW 30 (9 okt. binnen), Petronella KW 31, Tiny KW 34, Stern KW 36, Prinses Mar griet KW 51, Hermina IV KW 53 (9 okt. binnen), Cornelis Adriana KW 58, Alice KW 62, Albert Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW 71 (9 okt. binnen), Twee Gezusters KW 77 (10 okt. bin nen), Zeearend KW 79, Johanna Cornelis KW 88 (9 okt. binnen), Adriana Catharina KW 92 (10 okt. binnen), Willem KW 94 (9 okt. binnen), Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jane KW 210. Dinsdag 9 oktober: s.t. Viking Bank IJM 183; m.t. Beatrice IJM 72, Claesje RO 46, Dirk Maria KW 80, Emma Wilhelmina KW 135; m.l. Wiron III IJM 221, Floris KW 59, Gebroeders KW 108; m.k..De Twee Gebroeders IJM 3 (10 okt. bin nen), Albert Willem IJM 40, De Hoop II IJM 59 (10 okt. binnen), Leendert Jacoba KW 12, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Hermina IV KW 53 (10 okt. binnen)), Gerda Marianne KW 71 (10 okt. binnen), Johanna Cornelia KW 88 (10 okt. binnen). Willem KW 94 (10 okt. binnen). Woensdag 10 oktober: s.t. Tzonne IJM 1; m.t. Wiron II IJM 211; m.l. Avontuur KW 114; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (11 okt. binnen), De Hoop II IJM 59 (11 okt. binnen). Neeltje IJM 240, Arendje Jacoba KW 21 (12 okt binnen), Hermina IV KW 53 (12 okt. binnen), Gerda Ma rianne KW 71 (11 okt. binnen, Prinses Beatrix KW 72 (12 okt. binnen), Twee Gezusters KW 77 (11 okt. binnen), Johanna Cornelia KW 88 (11 okt. binnen), Adriana Catharina KW 92 (12 okt. binnen), Willem KW 94 (11 okt. binnen). Donderdag 11 oktober: s.t. Abraham VL 77; m.t. Albatros KW 87 (eerste reis); m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (12 okt. binnen), De Hoop II IJM 59 (12 okt. binnen), Nehim IV AM 26, Vier Gebroeders TX 14, Gerda Marianne KW 71 (12- okt. binnen), Twee Gezusters KW 77 (12 okt. binnen), Johanna Cornelia KW 88 (12 okt. bin nen), Willem KW 94 (12 okt. binnen). Vrijdag 12 oktober: s.t. Vios I IJM 24, m.t. Am sterdam IJM 28; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3, De Hoop II IJM 59, Arendje Jacoba KW 21, Hermina IV KW 53, Prinses Beatrix KW 72, Twee Gezusters KW 77, Johanna Cornelia KW 88, Adriana Catharina KW 92. Haringdrijfnetvisserij Maandag 17 september: m.l. Nelly Maria KW 70. Woensdag 19 september: m.l. Dirk KW 19, Grietje KW 20. Bertha KW 38. Donderdag 20 september: m.l. Nederland VII KW 130, Zeemeeuw KW 170. Maandag 24 september: m.l. Wilhelmina III KW 147. Dinsdag 25 september: m.l. Sumatra KW 86, Wilhelmina II KW 138, Eendracht KW 168. Woensdag 26 september: m.l. Rijnmond III KW 44, Excelsior II KW 78. Maandag 1 oktober: m.l. Martha IJM 74, Piet en Leendert Huibert KW 3, Willem Cornelis KW 16, Elizabeth KW 49. Dinsdag 2 oktober: m.l. Hubertha Gerarda KW 9. Woensdag 9 oktober: m.l. Gorredijk IJM 75, Martenshoek IJM 283, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Neptunus KW 45, Toenadering KW 95. Vrijdag 5 oktober: m.l. Onderneming KW 175. Zaterdag 6 oktober: m.l. Volharding KW 23, Noordzee KW 47. Maandag 8 oktober: m.l. Anna en Cornelia KW 14, Orion KW 22, Nederland VI KW 37, Rijn mond II KW 43, Cornelis Marinus KW 48, Jan KW 50, Annie KW 54, Noordster KW 67, Hette Margaretha KW 74, Rijnmond V KW 110, Borneo KW 127, Voorwaarts KW 140, Katwijk III KW 161. Dinsdag 9 oktober: m.l. Hollandia KW 18, Wil helmina I KW 25, Margrietha Maria KW 29, He lena KW 39. Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Ella Christina KW 97, Robert William KW 123, Willy KW 141, Vooruit KW 151, Janna KW 163, Gezina Geertrui KW 176, Willy SCH 7. Woensdag 10 oktober: m.l. Fierman Eduard KW 5, De Arend KW7, Sakina KW 32, Bali KW 129. Donderdag 11 okt.: m.k. Diene Marie KW 57. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. A. de Jongh, Kon. Julia- n-astraat 1, teefoon 534. Zr. C. C. Boots, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. v. Ouwerkerk, Burg. Lorn- menstraat 6, telefoon 500. Agenda voor Gastricum „Corso"-theater, Castricum, zaterdag 7.15 en 9.30 uur, zondag 3, 7.15 en 9.30 uur: To catch a thief; maandag, dinsdag en woensdag 8 uur: De misdaad van kapi tein Stuart. „LANDSCHAPSSCHILDERKUNST" NU IN GRONINGEN De commissaris der Koningin in Gronin gen mr. A. Offerhaus heeft donderdag in het Provinciehuis in Groningen een expo sitie geopend van schilderijen van gewes telijke landschapsschilderkunst, die geor ganiseerd is door het nationaal overleg voor gewestelijke cultuur. Deze tentoon stelling is begonnen in Alkmaar en daarna in Leeuwarden geëxposeerd. De werken, die van Groningse zijde werden ingezon den, zijn van J. Altink, J. Dijkstra, J. van der Zee, A. Kuipers en E. Kleinma.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6