PONT Wat een rijkdom Mulier-veldloop van „Suomi" opnieuw voor Borst van Olympus Kleuters de eersten bij het Velsense bevolkingsonderzoek ENGELS (HOEST) SCHAAP De C.O.V. „Looft den Heer" De Jong's DDD Alles is van hem I." Speciaal Optiek Vanmorgen gestart aan de Wijkerstraatweg Trouwfoto's flinke vrouwelijke krachten filiaalhoudster RADIO - TELEVISIE VAN DEN BERG SSSs» si.jïïnr.^ Luidsprekers HEROPENING Café Anegang Windsor ^°udt vy ^^"688 WËm MAANDAG 15 OKTOBER 1956 8 „Kunst na arbeid" eerde Jan Fabrieius Scheepvaart C. H. de Jonge Fotobureau CHR. PIETERSE BOODSCHAPPENDIENST o:::r in 2 jaar' Uw éigfendom HEI NAAIMACHINEHUIS is het bezit van een bril! di."^eslpr. In het sportpark „Velserbeek" hebben zondagmiddag ruim honderd atleten uit het gehele land deelgenomen aan de Mulier-veldlopen van „Suomi". Onder de meest ge- interesseerde belangstellenden waren burgemeester mr. M. M. 1 'wint van Velsen, ere-voorzitter van „Suomi", mr. W. J. H. Graaf van Limburg Stirum, welke de tra ditie van wijlen zijn oom Pim Muiier, Nederlands eerste sportpionier, als bescherm heer van de Velsense atletiekclub voortzet, mr. H. P. J. M. Haitsma Muiier, en de heden J. P. Weyburg, commissaris van politie en F. C. H. baron van Tuyll van Se- rooskerken, die allen „Suomi" en de atletieksport een warm hart toedragen. Zij waren mede getuigen hoe de 4500 meter-Mulierloop over een bijzonder mooi parkoers een uiterst spectaculaire race werd, die voor de derde achtereenvolgende maal na een enerverende eindstrijd gewonnen werd door Jan Borst van Olympus, Alkmaar. Evenals vorig jaar waren bij deze wed strijd dames-estafettes ingevoegd voor de strijd om de Paviljoen Watervliet-bekër, een geschenk van Jan Smit, dat Estafette uit Amsterdam vorig jaar won. Nu startten door commissaris Weyburg de viermaal ze ven deelneemsters over 780 meter (150, 100, 80, 60, 80, 100, 150 m) van Estafette, Amsterdam; Olympus, Alkmaar en dank zij medewerking van de laatste ploeg ook twee ploegen van Suomi (1 en 2). De eerste Estafette-loopster nam al na veertig meter een aardige voorsprong, ge volgd door Suomi I. Met een felle eind sprint wist de laatste Amsterdamse loop ster Ida Waasdorp (Suomi) terug te drin gen, waardoor het eerste Velsense team de tweede plaats bezette met 0.8 sec. verschil op Estafette, die voor de tweede maal de fraaie beker won. Suomi II werd derde; Olympus vierde. Burgemeester Kwint startte de 1500 m B junioren, die op de korte ronde felle strijd leverden, maar van wie Kools, Ly- curgus, zich ten slotte een ruime voor sprong verzekerde. De A-junioren, evenzeer door de burge meester „weggeschoten" hadden 3000 me ter af te leggen in twee ronden. Reeds na de eerste ronde viel op te merken, dat de „geharde" wedstrijdlopers uit het veld van 25 deelnemers met Witteman (Bataven), Hooiveld (MFC) de winnaar van vorig jaar, Joosten (Volewijckers) en Wit (MFC) in een fel gevecht zouden komen. In de tweede ronde vond dit gevecht plaats, Joosten werd gelost en ten slotte was het Witteman, die met enorme eindspurt voor sprong nam, gevolgd door Hooiveld en zijn clubgenoot Wit. Een veertigtal C en D-klassers vervolg den de wedstrijden over 3000 meter, ge start door de heer Haitsma Muiier, Er werd eveneens in hoog' tempo begonnen, een tempo, dat tijdens de race door een flinke kopgroep werd verhoogd, waardoor deze „kop" gaandeweg slonk en na de eerste ronde tot vier man was teruggebracht, waarbij de Harderwijker Noordhoff (C-kl.) al een voorsprong had op Oosterwijk (Aals meer) (C-kl.) en J. Meester (Alkmaar) (D-kl.). Met ongekende kracht liep Noord hoff op de laatste 400 meter fantastisch uit om met zeker 80 meter voorsprong aan de eindstreep te komen, gevolgd door Ooster wijk en de ingelopen Klooster (Estafette). De Mulierloop De meest spectaculaire strijd werd ver volgens en ten slotte geleverd op de 4500 m Mulier-loop tussen 14 A- en 15B-klas- sers. Na het schot van de heer Limburg Stirum vertrokken de atleten in een hoog tempo. Dit tempo bleef behouden, maar ai spoedig werd het kleurige veld van lopers gerekt in een lang lint, waarvan de „kop" met de favorieten Piet Bleeker van Lucui- gus als Nederlands Marathonkampioen, W. Lam van VIF (Hilversum) als Nederlands kampioen en recordhouder steeple-chase, Vergeer (AV '47), Keesom (AV '23); Oos terman (Suomi) en Borst, Olympus elkaar elke stap betwisten. Dit demonstreerden zij duidelijk na de eerste ronde en even zeer na de tweede ronde, waarin De Groot (VIF) (B-kl.) én J. Jansen (Haarlem) zich hadden opgewerkt. In de laatste ronde ver overde Borst (Olympus) de leiding met een lange eindsport, waarmede hij Vergeer, Lam en Keesom „loste". Oosterman viel tot de vijfde plaats terug. De uitslagen waren: Dames: Parkestafette 780 m: 1. Estafette (Amsterdam) 1 min. 51.2 sec.; 2. Suomi I 1.52.0; 8. Suomi II 1.57.5; 4. Olympus (Alkmaar) 1.59.5. Junioren B: 1500 m: 1. Jb. Kools, Lycurgus, 4.09; 2. J. de Vries, AAC, 4.5.8; 3. L. v. d. Hoef, AAC, 4.13.5; 4. R. Schwier, AAC, 4.13.8; 5. T. Wensveen, AAC, 4.16.2; 6. R. Costatin, AVA, 4.19.8; 7. T. Gaarthuis, Olympus, 4.20.4. Junioren A: 300 m: 1. H. Witteman, Bata ven, 7 min. 48 sec.; 2. N. Hooiveld, MFC, 7.53.8; 3. J. Wit, FC, 7.54.2; 4. H. Baker, AAC, 8.0.4; 5. F. Feeke, AVA, 8.5.4; 6. H. Joosten, Volewijckers, 8.8.2; J. Mars, Flyd, 8.14.0; 8. R. Wijker, Doves. De junioren-verenigingsprijs behaalde MFC (Medemblik). C-klasse: 3000 m: 1 G. Noordhoff, AVVOG 11 min. 52.2 sec.; die door deze prestatie be slag legde op de wisselprijs-zuil van de Velserbeek-orangerie gérant de heer C. A. Jeuner voor de eerstaankomende in de C- en D-klasse; 2. B. Oosterwijk, TVA, 11.58.0; 3 Klooster, Estafette, 12.0.2; 4. J. Haan, Vole wijckers, 12.7.2; 5. C. Visser, Holland H., 12.9.2; 6. G Westhof, VIF, 12.12.2; 7. L. Groot. KNAU, 12.18.8; 10. W. Kok, Suomi; 15. J. Groen, Suomi. D-klasse: 3000 m.: 1. H. Blom, Edam, 12.12.6; 2. B. Bakker, TVA; 3. J. Meester, Olympus; 4. W. v. d. Poll, Holland (H.); 6. F. Busscher, Suomi; 10. E. Schik, Suomi. B-klasse: 4500 m: 1. G. de Groot, VIF, 15 min. 20 sec.; 2. J. Jansen, Haarlem, 15.29.2; 3. B. Gieling, Olympus, 15.38.6; 4. IJ. Feeke, AVA, 15.51.2; 5. G. Beezèmer, AAC; 6. P. Pronk, Edam; 14. J. Roemer, Suomi. A-klasse: 4500 m: 1. J. Borst, Olympus, 14 min. 57 sec.; 2. J. Vergeer, AV '47, 14.59.6; 3. W. am, VIF, 15.06.0; 4. J. Keesom, AV '23, 15.10.0; 5. J. Oosterman, Suomi, 15.15.0; 6. P. Bleeker, Lycurgus; 7. A. v. Zon, Holland (H.); 8. P. Christianse, Holland (L.); 9. A. Korte- kaas, Holland (H.); 10. R. Muurlink, AAC. In de theeschenkerij reikte na een be groeting door de heer H. J. Klaver, Suomi's voorzitter, burgemeester Kwint de dames- prijzen uit, waarna de heer Van Limburg Stirum dit deed aan de overige prijs winnaars. Bij mijn weten is de toneelvereniging „Kunst na arbeid" in de IJmond de enige geweest, die aandacht heeft besteed aan de vijfentachtigste verjaardag van Jan Fabri eius, door een van zijn stukken voor het voetlicht te brengen. De zusterverenigingen, die dit niet hebben gedaan kan verzuim worden verweten, want de betekenis van deze Nederlandse auteur voor het amateur toneel is ook nu nog van zoveel be lang, dat men hem moet eren als de ge legenheid zich voordoet. „Kunst na arbeid" heeft haar plicht be grepen en aldus zaterdag in het Kennemer- theater in Beverwijk een opvoering ge geven van „Leentje Martijn begint haar leven"; een voorstelling die een drieledige triomf geworden is: voor de spelende ver eniging, Jan Fabrieius en regisseur Willem van der Veer. Het stuk dateert uit de latere periode van de schrijver. Het is zo boeiend, dat het mij uitermate verwondert, dit toneelspel daarvoor nog nimmer op de planken te hebben gezien. Verenigingsbe stuurders, die klagen over een tekort aan goed speelbare toneelstukken van eigen bodem, moeten dan maar eens van de in houd en de kwaliteiten van „Leentje Mar tijn begint haar leven" kennisnemen. De handeling is vrij eenvoudig en berust op de reacties van Leentje Martijns kin deren, wanneer zij na de dood van haar buitengewoon heerszuchtige echtgenoot be sluit haar laatste levensjaren geheel naar eigen zienswijze in te richten. Deze voor nemens worden door de volwassen en ge trouwde kinderen met weinig enthousiasme begroet; in de eerste plaats hadden zij bij de altijd onderdanige moeder zoveel ener gie niet aanwezig geacht en verder vrezen zij door haar besluiten later in hun finan ciële belangen te worden ggs^jjaad. Het is een grote verdiensté van Fabrieius, dat hij in dit stuk die gebruikelijke zwart-wit tegenstelling op een welhaast meesterlijke wijze wist te vermijden. Een contrast, dat bijvoorbeeld „Onder één dak" voor deze tijd. zo verouderd heeft gemaakt. Want of schoon de reacties der kinderen wel dege lijk aan een onmiskenbaar egoïsme worden ontleend, wist de auteur hun handelwijze toch zo acceptabel te maken, dat het pu- bliék dit viertal zijn sympathie evenmin onthoudt. Omdat men op de achtergrond van hun houding toch altijd de liefde voor de moeder nog aanwezig weet. Dit heeft Fabrieius bereikt met kernachtige dialogen en een boeiende taferelenreeks, een com binatie welke voor spelers en publiek in een toneelavond van betekenis kan resul teren. Bij „Kunst na arbeid" is hiervan in alle opzichten sprake geweest. Een belang rijk aandeel in dit succes heeft de regie van Willem van der Veer opgeleverd, die in dergelijke kleinburgerlijke milieus altijd de beste resultaten bereikt. Hij had de spelers een natuurlijke trant voorgeschre ven, welke werd samengevat in een homo geen ensemble, dat de verschillende situa ties soepel en prachtig van toon wist weer te geven. Natuurlijkheid van dictie en hou ding, voortreffelijke rolkennis en een vloeiend samenspel. Dit betreft dan de dames Schoenmaker, Poldervaart en Wes ter en de heren Van Tongeren, Pletting (in het bijzonder) en B. en S. van der Meij. Alleen mevrouw Van Helden slaagde er niet geheel in haar vinnige dienstbode waar te maken. Rest mij nog te vermelden, dat het publiek deze voorstelling getuige de spontane reacties met kennelijk enthou siasme heeft ondergaan. Jan van Dam De opening van de dépendance der Vel sense Leeszaal aan de Wijkerstraatweg in Noord zal zeker nog twee weken op zich moeten laten wachten, want zolang wordt de ruimte op nummer 77 in beslag genomen door de apparatuur van het Centraal Bu reau voor keuringen in Den Haag dat daar samen met de gemeente en onder medische leiding van dr. W. C. Spruitenburg veertien dagen lang de bevolking van dit gemeen- tedeel zal doorlichten op tuberculose. Op 25 of 26 oktober hoopt men daar klaar te zijn en begint het onderzoek in Santpoort, Driehuis en IJmuiden en op 1 februari van het volgend jaar of daar omtrent moet het innerlijk van iedere Vel- senaar, de hele kleintjes uitgezonderd, op de plaat staan. De kleuters doen echter wel mee, getuige de stroom pukken van de Watervlietkleu- terschool, die vanmorgen om half tien zoet op het verhoginkje voor de röntgen- camera klom en zich liet fotograferen. Teveel kaarten terug Als de organisatoren en de gemeente alle maal zulke makkelijke klanten hadden, was er geen vuiltje aan de lucht, maar helaas komen er nog maar al te veel op- roepingskaarten terug van mensen, die om de een of andere reden menen niet aan dit onderzoek op tuberculose mee te kunnen doen. Velen menen namelijk, dat, indien men het niet betalen kan, er geen andere uit weg is, dan niet te komen, maar in zulke gevallen is er .een regeling te treffen. Want het gaat er in de eerste plaats om. de hele gemeente door te lichten. Want telkens weer blijkt, dat er zich nieuwe besmette lijke gevallen hebben ontwikkeld, die bij vroegtijdig ingrijpen heel goed te cureren zijn. Maar als men het niet weet, kunnen deze patiënten een groot gevaar voor hun omgeving worden. Nooit te oud Dan zijn er bejaarde Velsenaren, die zich van het onderzoek afmaken door te antwoorden, dat zij toch te oud zijn „juist zij moeten komen", meent de me dicus, want ook daar kunnen zich besmet tingshaardjes voordoen. Het onderzoek is uitermate belangrijk. De charmante staf van het Centraal Bu reau en de dames van het Rode Kruis zijn het er roerend over eens, dat iedereen ko men moet. En dat men met 100 doorlich tingen per uur met behulp van de moderne röntgenapparaten tegen februari dan heel Velsen kan hebben vastgelegd en waar devol materiaal bijeengebracht is over de gezondheidstoestand der burgerij. VOORNAAM DIALECTOLOOG OVERLEDEN Prof. Lodewijk Grootaerts, hoogleraar aan de faculteit van Wijsbegeerte en Lette ren van de Leuvense Universiteit, is op eenenzeven tig jarige leeftijd te Heverlee overleden. Prof. Grootaerts heeft in 1921 de Zuidnederlandse Dialectcentrale opge richt. Een jaar later werd hij docent aan de Leuvense universiteit. De overledene was lid van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, de Konink lijke Vlaamse Academie voor Taal en Let terkunde en de Koninklijke Academie voor Wetenschappen te Kopenhagen. Van zijn hand is onder meer een handleiding voor het Noord- en Zuidnederlands dialect onderzoek verschenen. Het stoffelijk over schot wordt woensdag 17 oktober te Hever lee ter aarde besteld. Aegis, 12 v. Mobile n. Houston Agamemnon, 11 v. New York n. Curagao. Alwaki, 12 v. Beira n. Lorenco Marques. Ameland, 13 te Beira. Anker, 12 v. Vlissingen n. Hampton Roads. Arendsdijk, 12 te Antwerpen. Alioth, 13 te Rotterdam. Amor, 13 te Rotterdam. Annenkerk, 13 te Amsterdam. Alcyone, 14 v. St. Vincent n. Vitoria. Aldabi, 14 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algenib, 15 te Rio de Janeiro. Almdijk, 13 v. Havana n. Vera Cruz. Ameland, 14 v. Beira n. Bahrein. Amstelbrug, 14 te Dakar. Amstelkade, pass. 14 Kp. Verd. eil. n. Kaapstad. Amstelmeer, 15 te Curagao. Amstelstad, 14 v. Philadelphia n. Rotterdam. Arnedijk, pass. 14 Key West n. Houston. Astrid Naess, 14 te Gothenburg. Averdijk, 14 te Le Havre. Alnati, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Angolakust, 13 te Hamburg. Arendskerk, 13 175 m. w.z.w. Melb. n. Fremantle. Ariadne, 13 100 m. w.n.w. Kp. Motapan naar Messina. Banda, 15 te Singapore. Banka, 14 te Makassar. Billiton, 13 520 m. w. Sabang n. Singapore. Batang, 15 te Penang. Beninkust, 15 te Dakar. Bintang, 15 te Penang. Bonaire, 14 v. Paramaribo n. Plymouth. Breda, 12 v. Callao n. Paita. Borneo, 15 te Singapore. Britsum, pass. 14 Miami n. Port Arthur. Bloemfontein, 19 v. Amsterdam n. Durban. sterdam verw. v. Georgetown. Boskoop, 20 te Antw, 23 te R'dam verw v. Chili. Boissevain, 14 te Manilla v. Hongkong. Bengalen, 13 v. Penang n. Belawan. Calamares, 12 v. Rotterdam n. Guadeloupe. Caltex The Hague, 12 v. Rotterdam n. Sidon. Camerounkust, 13 te Amsterdam. Clavella, 13 bij Abadan voor anker. Cradle of Liberty, 13 te Philadelphia n. Pt. Said. Caltex Utrecht, 25 te Rotterdam verw. Congokust, pass. 13 Vlissingen n. Amsterdam. Cottica, 13 te Dover. Dordrecht, 12 v. Rotterdam n. New York. Delft, 12 te Antwerpen. Dorestad, 14 v. Bandarmashur n. Geelong. Dongedijk, 13 te Los Angeles v. Oakland Doris, 13 te Ciudad Trujillo v. Cape Haitien. Ena, 12 v. Bahia n. Fort Aleza. Esso Den Haag. 13 te Antwerpen. Delfland, 13 te Bremen. Eemdijk, 14 te Houston. Eendracht, pass. 14 Dover n. Rostock. Eos, 13 te Beyrouth. Erinna, pass. 14 Karimata n. Balikpapan. Esso Amsterdam, pass. 14 Kp. Bon n. Antwerpen. Esso Den Haag, 13 te Antwerpen. Friesland KRL, 14 te Brunsbüttel. Friesland SSM, 14 te Gdansk. Felipes, 13 te Port Dickson v. Pladju. Fairsea, 9 v. Dakar n. Bremershaven. Gabonkust, 14 te Lagos. Gooiland, 14 v. Bahia n. Recife. G. P. Thulin, 13 te Seven Islands v. Philadelphia. Guineekust, pass. 14 Kp. Finisterre n. Dakar. Groote Beer, 22 v. Rotterdam n. New York. Gaasterland, 13 100 m. o. Malta n. Port Said. Hera, 12 v. Ciudad Bolivar n. Puerto Ordaz. Hydra, 12 260 m. n.n.o. Kp. Hatteras n. Port Au Prince. Hilversum, pass. 12 Ras Fartak n. Mena A1 Ahm. Heemskerk, 13 te Lorenco Marques v. Durban. Holland, 13 te Macuse. Hermes, 14 te Rotterdam verw. Ivoorkust, 15 te Lagos. Iberia, 13 v. Rotterdam te Castrourdiales verw. Jupiter, '13 v. Rotterdam n. Tunis. Johan v. Oldenbarnevelt, 15 v. Tj. Priok te Am- sterdam verw. Jagersfontein, 14 te East-London. Japara KRL, 14 te Antwerpen. Kota Agoeng, 13 te Rotterdam. Kota Gede, 11 v. New York n. Baltimore. Krebsia, 12 v. Pto. La Cruz n. Buenos Aires. Katelysia, 13 te Mena v. Beyrouth. Kabylia, 14 te Singapore. Kalinga, pass. 14 Algiers n. Port Said. Kara, 14 v. Singapore n. d. Perz. Golf. Karimata, 15 te Aden. Kermia, 14 te Gothenburg. Kopionella, 15 te Curagao. Koratia, 14 te Mena A1 Ahmadi. Kota Baroe, 14 v. New Orleans n. Baltimore. Kryptos, 13 v. Gefle n. Thameshaven. Kertosono, 13 te Los Angeles verw. Lekkerkerk, pass. 14 Balearen n. Antwerpen. Liberty Bell, pass. 14 Muscat n. Philadelphia. Loenerkerk, 14 te Port Sudan. Leersum, 13 te Hamburg. Loosdrecht, 13 te Bushir v. Bahrein. Lekkerkerk, 12 v. Genua n. Antwerpen. Lindekerk, 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. Lissekerk, 12 v. Rotterdam n. Basrah. Marpessa, 12 te Curagao. Mapia, 12 te Rotterdam. Meliskerk, 12 te Rotterdam. Maasland, 16 te Rio de Janeiro verw. Maaslloyd, 15 te Marseille. Malvina, 14 v. Miri n. Niigata Japan. Marisa, 16 te Saloniki verw. Mataram, 15 te Genua. Metula, 15 te Singapore. Moordrecht, 14 v. Kwinana n. Mena A1 Ahmadi. Moordrecht, 13 te Kwinana v. Mashur. Maasdam, 14 te St. Thomas, 16 te La Guaira verw. Merwede, 13 v. Lagos n. Burutu. Merwede, 14 te Burutu verw. Nestor, 12 v. Mobile n. Houston. Nigerstroom, 13 v. Dakar n. Freetown. Nieuw Amsterdam, 16 v. New York n. Rotterdam. Noordzee, 13 630 m. n.w. Midway eil. n. S. Franc. Noordam, 13 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 13 te New York v. Sauh.ton. Osiris, 13 te Emden. Oostkerk, pass. 14 Kp. Finisterre n. Dakar. Ootmarsum, 14 v. d. Bermudas n. New Orleans. Orion, 13 v. New Orleans n. Curagao. Ouwerkerk, 14 te Hongkong. Oranje, 17 te Pt. Said, 20 te Massawah verw. Oranjefontein, 14 t^ L. Palm., 20 te A'dam verw. Oranjestad, 16 te Aruba, 19 te Pto. Limon verw. Ophir, 13 te Muntok. Osiris, 13 te Emden v. Puerto Ordaz. Overijsel, 13 v. Aden n. Suez. Prins Frederik Willem, 13 te Antwerpen. Prins Willem v. Oranje, 12 v. Antw. n. Hamburg. Purfina Nederland, 14 te Portland M. verw. P. G. Thulin, 15 v. Seven Islands n. Philadelphia. Prins Frederik Willem, 13 te Antwerp, v. R'dam. Polyphemus, 15 te Halifax. Prins Johan Willem Friso, 15 te Montreal. Prins Maurits, 15 te Montreal. Prins Willem II, pass. 14 Wight n. Montreal. Perna, 14 v. Balikpapan n. Singapore. Plancius, 13 te Surabaja v. Semarang. Purfina Nederland, 14 te Portl.maine v. Pt. Said. Pendrecht, 13 v. Nynashamn n. Banias Tripoli. Prins Alexander, 15 te Rotterdam verw. Rotula, 12 v. Belfast n. Avonmouth. Roebiah, 13 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Rondo, 13 te Port Said. Raki, 13 te Surabaja v. Belawan. Rijndam, 19 v. Rotterdam n. New York. Rijnland, 13 te Bahia v. Montevideo. Radja, 13 16 m. z.z.o. Geelong n. Kaapstad. Sumatra, 12 v. New York n. Port Said. Schiedijk, 12 te Rotterdam. Sommelsdijk, 12 te Rotterdam. Stad Dordrecht, 13 v. Rotterdam n. La Spezia. Salatiga, 13 v. Singapore n. Manilla. Schie, pass. 14 Malta n. Tanger. Sibajak, pass. 14 Albany n. Melbourne. Slamat, 16 te Belawan verw. Stad Alkmaar, 14 te Narvik. Statue of Liberty, 15 te Philadelphia. Straat Soenda, 14 v. Mauritius n. Belawan. Schelpwijk, 13 te Spezia v. Banias. Soestdijk, 14 te Antwerpen v. New York. Stentor 12 200 m. w. Ouessant n. Trinidad. Scherpendrecht, 13 te Hoek v. Holland v. Aruba. Seven Seas, 15 v. Bremerhaven te Montreal verw. Sibajak,, 19 te Melbourne, 22 te Sydney verw. Stad Rotterdam, 13 Baai Melilla n. Melilla. Straat Banka, 13 180 m. w. Kangeroe eil. naar Fremantle. Theobaldius, pass. 12 Perim n. Fao. Tarakan, 15 te Colombo. Tegelberg, 13 v. Santos n. Montevideo. Tiberius, 12 v. Santiaga de Cuba n. Kingston. Trajanus, 13 840 m. z.w. Azoren n. Barbados. Tomini, 12 250 m. o.n.o. Providene n. Brownsv. Tomori, 15 te Kuwait. Tamo, verm. 13 v. Bremen n. Antwerpen. Utrecht, 15 te Singapore. Van Cloon, 14 te Shanghai. Waterland, pass. 12 St. Paulsrock n. Buen. Aires. Weltevreden, pass. 12 Ceylon n. Belawan. Waterland, pass. 13 Fern. Noronha n. B. Aires. Willem Ruys, 15 te Colombo. Willemstad, 13 v. Plymouth n. Amsterdam. Woensdrecht, 14 v. Pulubukom n. Balikpapan. Wonosobo, 15 te Tj. Priok. Wonosari, 14 v. Vizagapatam n. Colombo. Waterman, 25 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 13 v. New York n. Rotterdam. Wonosobo, 15 te Tj. Priok verw. Waal, 13 te Rotterdam verw. IJssel, 13 v. Iraklion n. Tunis. Zijpenberg, pass. 14 Kp. Finisterre n. Melilla. Zuiderzee, 12 90 m. z.o. Cape Bon n. Ceuta. Zuiderkruis, 22 te Papeete, 29 te Wellington Nw.- Zeeland verw. n. Melbourne. SLEEPVAART Cycloop, 12 90 m. o. Bermuda n. St. Nazaire. Hudson, 12 120 m. n.w. Socotra n. Haiphong. Noordzee, 12 570 m. w. Minikoy n. Haiphong. Oostzee, 12 90 m. n.o. Derna n. Karachi. Thames," 13 v. IJmuiden te Tripoli. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR HERHALINGS OEFENINGEN Ten behoeve van de militairen, die op 16 oktober 1956 voor herhalingsoefeningen on der de wapenen komen, worden enkele extra-treinen ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het be- Tot onze grote droefheid is heden nog vrij onver wachts van ons heenge gaan onze zorgzame va der, behuwd- en groot vader ARIE SLOOT, weduwnaar van Neeltje Zwart in de leeftijd van 71 jaar. IJmuiden, 11 okt. 1956. Muiderberg: T. Sloot N. Sloot-Lieste IJmuiden: A. Sloot o Santpoort: E. Sloot M. Sloot-Gras IJmuiden: W. Sloot G. Sloot-Bronkhorst Amsterdam: A. Sloot Th. Sloot-van Waas Muiden: G. Koster N. Koster-Sloot. Th. Vuik E. Vuik-Sloot en kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden op dinsdag 16 oktober te 12.30 uur vanaf Conradstraat 8 naar begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Arts HERVAT DINSDAG DE PRAKTIJK. handelscorresp. examen juni '57. Aanv. 17 okt. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Raadhuis en kerk. Hoofdstraat 179, Santpoort. Tel. K 2500—13049. BEL 4-9-7-9 IJMUIDER Vliegensvlug H. v. HEERD VVareniusstraat 16 «■MMNHMW W treffende station aansluiting hebben op de voor hèn bestaande trein. De militairen, die I in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegen heid na 06.59 uur. .Extra-treinen: Leeuwar den tot Weert: Leeuwarden v. 8.41, Grouw v. 8.52, Akkrum v. 8.57, Heerenveen v. 9,06, Steenwijk v. 9,24, Zwolle a. 9.52. Groningen tot Weert: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwoll a. 10.00. Opmerking: de treinen uit Leeuwar den en Groningen rijden gecombineerd van Zwolle tot Weert: Zwolle v. 10.12, Amers foort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogen- bosch v. 12.28, Eindhoven v. 13.00, Weert a. 13.23. Rotterdam tot Weert: Rotterdam CS v. 8.41, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam zuid v. 8.57, Barendrecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwaluwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Gilze v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Oisterwijk v. 10.36, Boxtel v. 10.46, Eindhoven v. 11.05, Weert a. 11.28. Opmerking: militairen uit Den Haag moeten riezen met trein 1011 (Den Haag v. 8.12) naar Rotterdam en aldaar overstappen op extra trein. WASSERIJ en CHEMISCHE WASSERIJ HOEK EN VAART vraagt voor hele of halve dagen. HOEK EN VAART, Bloemendaalsestr.weg 17, Santpoort-St. vraagt voor één van haar filialen (dagwinkel) te Haarlem een flinke Leeftijd vanaf 23 jaar. Voor opleiding wordt gezorgd. Schriftelijke sollicitaties aan C. Jamin N.V., afdeling „Winkelpersoneel", postbus 584, Rotterdam. PHILIPS GRUNDIG Achter uw aankoop staat onze volledig geoutilleerde service afdeling. Radio- en Televisie- specialisten ZIJLSTRAAT 87, tel. 11110 d Mr.T.Poliegt: /Lekkere thee zet Uza.\ 5 Gouden Theereflelsl wster. In te Jo"' O V" -TterC"" V ZÏÏ I"! te.»- OSM' trékken. o--rrte.°r. toevoegen- ^„middelen Z"" "m.«I. zijn vi/ande u w e r schoonhouden ™el witer. KNIP UIT fcN SPAAR MEEI Th««gelmillionnair. krijgt SILVERPL«e THEES1E word! S1 Theebel. !elfd6e model en uitvoehng wordt aangeboden. NAAIMACHINE X KK LEERLING, HALFWAS en ELEKTROMONTEUR gevr. Keizer, Trompstr. 30, te. 4516 IJmuiden-O. WERKSTER gevr. 2 ocht. p. week. J. v. d. Kolk, Frans Halsstraat 30. Onderwijzeres vraagt KA MER omg. Driehuis-IJm.-O. Brieven L 6261 Gelieve mijn groene JON- GENSSPORTFIETS terug te bez. Kanaalstr. 216 daar de dader bekend is. J.l. zondag verl. LEESBOEK omg. Marktplein Boekhandel Krijger of Beukenstraat 36. Het beste corset is een „ETERNA" CORSET!! Wijk aan Zeeërweg 4. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren) J. Mertens, Snelliusstraat 14, tel. 6140, IJmuiden. RADIO en TELEVISIE. Be tere montage van uw anten ne. Wees wijzer, vraag eens bij Keizer. Keizer, v/h. Hoo- gers. Tel. 4516. Trompstr. 30, IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeb. 4 kamerwoning aan zee, te Scheveningen. Gevr. woning te IJmuiden. Inlichtingen Lekstraat 19, IJmuiden. WONINGRUIL. Rotterdam- IJmuiden. Aangeb. kamer, kamer-keuken, zolder. Huur f 4.35 p. week. Gevr. woning in IJmuiden. Te bevr. Jac. v. Heemskerkstr. 57, IJm. WONINGRUIL. Aangeb. te Voorburg (Z.H.) Dubbel-vrij bovenhuis op goede stand. Ben. kamer en suite, balkon en grote keuken. Bov. 2 slaapk., kabinet en badkamer vrijstaand schuurtje. Lage huur. Event, met tuin. Gevr. in gem. Velsen degelijke wo ning, liefst vrij of ben. Ho gere huur geen bezw. Brie ven L 6260 of tel. K 1700 no. 778258. AIMACHINt f. 4.^ huur per week KRUISSTRAAT 25 Haarlem. Tel. 12921. GED GRACHT 26 Zaandam Tel. 4537 BREESTRAAT 35 Beverwijk. Tel. 4193. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa Max Gosschalk, Industriestraat 2. Tel. 5852. RADIOTOESTEL 1 jaar oud te koop. C. Kramer, Lange Nieuwstraat 382, IJmuiden. TE KOOP: prima kinderwa gen, witte trouwjapon, m. 40. Radarstraat 104, IJm. TER OVERNAME: Jaarsma haard, in prima staat, 1 kleine studie-accordeon. J. v d. Kolk, Frans Halsstr. 30. heeft in studie genomen de MATTH. PASSION. Hun, die dit mooie werk wensen mede te zingen (speciaal Heren) wordt ver zocht zich zo spoedig mogelijk als lid aan te melden. Repetities elke donderdagavond 8 uur in het Cultureel gebouw, Moerberg- plantsoen 22. DINSDAG 16 OKTOBER te 14 uur wordt het geheel gemoderniseerde heropend onder de naam Ondergetekende beveelt zifeh beleefd aan in de gunst van het publiek. A. J. VERHORST CAFé WINDSOR ANEGANG - HAARLEM Begrijpt u eens wat het zou zeggen indien er géén brillen bestonden Voor zeer velen was de wereld rondom hen een waas, voor miljoenen bestond er geen mo gelijkheid tot lezen, kortom. DE BRIL is een van de meest volmaakte hulpmiddelen, die aan het mensdom werd geschonken. En als u nu ook nog die bril volkomen bij uw persoonlijkheid laat aanpassen, dan heeft u een ideaal geheel. Maarlaat het dan doen door de vakopticien, de man die weet wat u staat, de man uit wiens handen een stukje vakwerk komt, kortom: voor IJmuiden en omstreken dus natuurlijk naar: DE GROTE SPECIAALZAAK 40-jarige optische ervaring KENNEMERLAAN 92 FILIAAL AMSTERDAM ^'villen Dan is het toch wel hóóg tijd dat u iets doet aan die pukkeltjes, vale vlekkerige huid en steeds terugkerende huiduitslag. Neem voor f. 1.20 een flesje D.D.D., het helder vloeibare geneesmiddel dat in twee tellen doordringt tot diep in de huidporiën. Het doodt de ziektekiemen; de jeuk bedaart - de huid geneest! Héérlijk om uw huid met D.D.D. geregeld intens te zuiveren en op te frissen. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige DDD BALSEM en desinfecterende DDD ZEEP Ook in onze zaak heeft hij zijn eigen wereldje, waar alles op hèm is gericht. Daar vindt U de echt gezellige sortering van werkelijk leuke, originele babykleertjes en alle mogelijke andere artikelen en artikeltjes, die onze kleine baas nodig heeft. Wij dienen U gaarne met advies. „Medico"-luiers in oogjes en hydrofiel, iets beters kan de kleine zich niet wensen. IJmuiden

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10